500 300 25 (Ml... I lleboks VRIJDAG 17 FEBRUARI EERSTE BLAD No. 41 71e Jaargang 1933- iHiniii-iin1 rwerpen gissingen autos :rtuigen 'lijnen Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Waistraai 58-60, Vlissingen. Iele), 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS rechtszaken tyty /- Aj ?emang zwierf zette zich ein- bankje in het dat? Staken Aisschen het jenover hem „Goeiendag leenec vastzat, ie struiken lig- geeuwend uit. werkeloos van ja. erdag vervolg) 35 Tooneel en or- 5ramofoonplaten. nplaten. 8.20 Or- 338 M. 12.20 en. 5.20 Dansmu- 6.50 Piano-recital. Concert en too- ofoonplaten kest. 7.20 Lezing, ïrichten en hierna itie te Vlissingen onden is gedepo- inderarmbandje bontrandwol- .uissleutel en zon- :h tingen te beko elen heerenhand- laan 31wollen iwe-se, Paul Kru- y Van de Kop, «1 bij Meulmees- lood bij Van Soe- vulpotlood bij De straat 174pen- cherminkelstraat bij üfkes, Kas- tascnje bü Van kspijp van motor enlaan 13 astra- Emmastraat 16 Eedestraat 15 ouwtje bij Bor*s, tel bij De Nooyer, muts en taschje 14glacé hand- Vrouwestraat istijne, Piet Hein- uie met inhoud Verkuyl Quak- d rmutsje bij Van .39 18.13 19.12 uur 5.44 5.46 m clijkheden, enz. Vrijdag 17 tot en ruari„Ser ieven verwoest", g matinée met ag 17 tot en met „Duivelsha- de knel" „Robinson Cru- „De Vereenigde t voor Arbeiders- douw, 8 uur. an Batavia naar Suez 15 Pebr. Galle br te Port Natal Febr. te Dutn- 'ebr v. Port Said r. Kaap de Goe- van Colombo V-York v. RotC. VLISS1N0SCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meerl0ct(max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1 öregels tl. .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen - i R. Kath. Dameszangvereenigüig. De Oude Vriendschap. Een veelzijdig programma heeft dit dames koor gisterenavond onder Adriaan Hollaers' uitnemende leiding ten gehoore gebracht Beethoven, Palestrina, Marie van Essen, Brahms, van Oort, Hespe, Schubert en Ritter, terwijl de sopraan Jans Bierma en (of) de bariton Adriaan Hollaers de bonte rij aan vulden met Mozart, Julius Röntgen, Verhallen en Lortzing. Leden en directeur mogen over dit concert tevreden zyn. Al telden we slechts een twin tigtal koorleden op het podium, de verhou ding van de partij-sterkte was goed en het ensemble over 't geheel te loven. Dat kwam vooral uit in het feestelijke „Das grosse Halleluja" (Ehre sei dem Hocherhabnen) van Schubert, „Kerstnacht" van Van Oort en „Gute Nacht" van Ritter, welke bijzonder mooi werden gezongen. Het openingsnummer „Hymne an die Nacht" (thema uit de sonate op. 57 Appassionata) voldeed evenals het motet van Palestrina „Adoramus te. (in Beethoven hebben we echter de soli „Heil schon erglüh'n die Sterne u.s.w." gemist). In Hespe's „De klokken luiden" werd een dui delijk contrast gelegd tusschen de beide deelenhet ernstige „Mortuos plango" (Ik klaag om de dooden) en het vroolijke „Vivos voco" (Ik roep de levenden). De koorklank ton ons in het „Ave Maria" van Brahms en „Uchtendhymne" van Marie van Essen niet doorloopend bekoren de voordracht van deze liederen gaf daarentegen wel blijk van een juist begrip van den tekst. De koornummers werden afgewisseld met een aria van Suzanna uit Mczart's Figaro's Hochzeit„Endlich naht sich die Stunde", twee duetten van Pamina en Papageno uit Mozart's Zauberflöte„Schnelle Flisse, rascher Mut" en „Bei Mannern, welche Liebe fühlen", een duet van Bart Verhallen ,,'t Looze Molenarinnetje" en het Lied van den Czaar „Sonst spielt' ich mit Szepter, mit Krone und Stern" uit Lortzing's Zar und Zimmerman door Jans Bierma en Adriaan Hollaers kleurig en in verrukkelijke samen werking gezongen. Door de eenvoudige dictie en daar komt het bij deze liederen juist op aan ging er van de twee door de zan geres vertolkte Oud Nederlandsche volksliede ren (bewerkt door Julius Röntgen)„Ik hoor de dezer dagen een maagdeken klagen" en „Het was op eenen avond laet", een groote bekoring uit. Aan waardeering heeft het den solisten noch het koor ontbroken. De zaal, welke beter bezet had moeten zijn, aanvaardde het mu zikale genot dankbaar en ingenomen. Jans Bierma ontving bloemen evenals de pianiste, mej, Vict. Speckens, die zich een verdienste lijke begeleidster toonde en door de solisten terecht in de huldiging betrokken werd. O. Dierenbescherming. Grand Hotel Britannia. Tegen gisterenavond had de afd. Vlissin gen der Vereeniging tot Dierenbescherming een avondbyeenkomst belegd, die, bij afwezig- beid van den voorzitter, geopend werd door een der dames-bestuursleden en waarin de beer Ennik van Voorburg gelegenheid kreeg haast de toelichting der films een en ander mee te deelen uit zijn rijke ervaring. De eerste film was getiteld„Een redding in de Alpen" en behandelde den arbeid van de Sint Bernardshonden in den winter, als ze, door sneeuwstorm verblinde, door vermoeie nis, veroorzaakt door het doorwaden van dikke sneeuwlagen, afgematte, verdwaalde reizigers aan een wissen dood ontrukken. We zagen het in de hooge Alpen verrezen kloos ter we waren tegenwoordig bij het uitgaan der honden om in nood verkeerenden te red den we bespiedden het gedrag der honden, als ze iets vindenwe konden waarnemen, dat eenige dier schrandere dieren door ver warming met eigen lijf dekte Berry o.a. den ongelukkige Berry, die naderhand dood geschoten is tijdens een redding, omdat hij jangezien werd voor een wolf den bewus teloze trachten te redden, terwijl andere de ju oosterlingen gingen waarschuwen we heb ben den uittocht dezer laatsten gezien en waren getuige van de moeilykheden'aan de reüdmg verbonden. Na deze film vertelde de heer Ennik ons P onderhoudende wijze, hoe een man- w™Iva,r" dIe' rooals dat b« dez« dieren ge- vanrt! Sebeurt' «enigen t«d na zijn wijfje de reis terugkeerend, zich wreekte over aanwezigheid van een drietal eieren in het echtelijke nesthoe een wijfjes-zwaan haar zin doordreef, toen het nest niet op de plaats lag, waar zij het gaarne zag en hoe door haar handeling in dat jaar geen jonge zwaantjes rond moeder en vader zwommen hoe gemakkelijk een jonge lijster of een jonge merel bepaalde melodieën, in het onderhavige geval „die Traumerei van Schubert", over nam, zy het dan in ander tempo en met een ander slothoe een oude woudduif paarde met een jonge postduif en waarom niet direct kan gezegd worden, dat ezels stommeriken zijn. Vooral dit laatste verhaal, op geestige wijze verteld, heeft den lachlust der talrijke aanwezigen opgewekt. De tweede rolprent, getiteld „De klok van Atri", gaf ons de verfilming der geschiedenis van het paard, dat, door zijn meester ver jaagd, ronddwaalt om voedsel te zoeken en ten slotte terecht komt bij de klok, die geluid wordt door dengene, wien onrecht is aange daan. Zijn honger drijft hem aan tot het knagen aan het klokketouw met het gevolg, dat de luidende klok de onmiddellijke oor zaak wordt tot het in eere herstellen van het trouwe dier. Schitterende opnamen van land schapsbeelden, zoowel in deze als in de eerste film, hebben het oog der aanwezigen getrof fen, vooral de sneeuwbeelden in de eerste waren van zeldzame schoonheid. Tusschen beide films in werden, de aan wezigen vergast door de mooie vertolking-van een drietal liederen door mej. R. Bor, die ge- geaccompagneerd werd door den heer Höfelein, voor welke prestatie beide uitvoerenden, zoo wel den luiden bijval der aanwezigen als den dank van den spreker hadden in ontvangst te nemen. Deze laatste werd op hartelijke wijze bedankt door hetzelfde bestuurslid, dat den avond geopend had. Postzegelloket voor verzamelaars. Op Zaterdag 18 Febr. zijn aan het loket in het postkantoor alhier, dat van half 3 tot 4 uur geopend is, naast de postwaarden van Ned.-Indië, Curasao en Suriname, verkrijg baar verschillende perforaties van Neder landsche frankeerwaarden. De Dageraad. De vrij denkers-vereeniging „de Dageraad" houdt Dinsdag a.s., des avonds 8 uur, een openbare vergadering in „de Oude Vriend schap". Als spreker treedt op de heer J. Ho ving te Amsterdam. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertentie. MIDDELBURG. Gymnastiek-vereeniging „Achilles". De gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg bestond Woensdag 10 jaar en het bestuur hield ter eere daarvan gisterenavond op de bovenzaal van de sociëteit „de Ver genoeging" een druk bezochte receptie, waar naast vertegenwoordigers van het K.N.G.V. den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring, den Zeeuwschen Athletiekbond en vele zusterver- eenigingen op Walcheren, ook van andere zijden bewijzen van belangstelling werden ge geven, als van Uit het Volk—Voor het Volk, Handelsbelang, Vreemdelingenverkeer, enz. De Commissar's der Koningin, die den di recteur, den heer Bal, een medaille had aan geboden als blijk van waardeering, had een schriftelijken gelukwensch gezonden, evenals het gemeentebestuur, dat ook verhinderd was te komen. Een 20-tal bloemstukken, ook van de mees te bovengenoemde organisaties en o.a. ook van mevr. Hoegen van Hoogelande—Davis, de beschermvrouwe, die ook haar opwachting kwam maken, vroolijkten de zaal op. Nadat eenige foto's waren gemaakt, heeft de presidente, mevr. Van de Woestijne—van Roo, den directeur, den heer J. A. Bal, ge huldigd en hem namens de vereeniging een makkelijken stoel aangeboden. De vice-presidente, mej. De Keijzer, sprak achtereenvolgens tc mevr. Van de Woestijne, mej. De Muijnck, die ook van de oprichting lid is en mej. W. Hoencamp, die steeds op de repetities voor pianobegeleiding zorgt en bood haar allen ook souvenirs aan. Het tweede lustrum zal met verschillende uitvoeringen en feestavonden voor leden en adspiranten verder in de eerst komende we ken worden herdacht. OOST- EN WEST-SOUBURG Voor behoud der bewaarschool. Het petitionnement tot behoud van de waarschooi alhier is geteekend door 1064 ïrsonen. Gevonden voorwerpen. Paar handschoenen bi] De Nooijef, Pad •g B 43sigarettenkoker by De Priester, i'an Teijlingenstraat. KOUDEKERKE. Gemeenteraad. De gemeenteraad houdt Maandag 20 Fe bruari, des namiddags 1.3Ö uur een open bare vergadering. Punten van behandeling1. Ingekomen stnukken. 2. Vaststelling kohier hondenbe lasting 1933 en suppl. kohier 1932. 3. Ont heffing hondenbelasting 1932. 4. Verorde ningen artt. 9 en 10 drankwet. 5. Verkoop van grond aan K. Marinusse. 6. Benoeming agent arbeidsbemiddeling. 7. Pachten van het strand. 8. Intrekking verordening plant en damrecht. 9. Vaststelling steunregeling. BRESKENS Een ouderavond. Gisteren werd in de O. L. school I alhier een ouderavond gehouden die zeer druk be zocht was. Het hoofd dear school, de: heer C. C. J. de Bree, wees in zijn rede op de jongste wijzi gingen van de Lager Onderwijswet 1920, die als bezuinigingsmaatregelen bedoeld zijn aoch waardoor aan het onderwijs veel scha de gedaan wordt. Het aantal leerlingen is echter het laatste jaar aanmerkelijk geste gen, waardoor de 6e leerkracht behouden kan worden. Anders is het evenwel gesteld met de school aan de Nieuwe Sluis, waai door vermindering van het aantal leerlingen met ingang van 1 Januari j.l. de onderwij zeres op wachtgeld gesteld is. Het hoofd der school aldaar heeft aan 24 leerlingen, ver deeld over 7 klassen les te geven. Van vruchtdragend onderwijs zal dan wel niet veel sprake kunnen zijn. Verder wees de heer dé Bree nog op de bepalingen van de Leerplichtwet en besprak uitvoerig de gevallen, waann verlof gegeven kon worden. Getracht zaK-worden het leer plan te wijzigen door het leerjaar met Sep tember in plaats van met Mei te laten ein digen. Nadat de ouders in de gelegenheid gesteld waren in de diverse klassen het werk van de kinderen te bekijken, hield de heer Van der Werff, kringvoorzitter van Volksonderwijs, een rede over het Lager Onderwijs. De heer Van der Werff besprak oa. de bezuinigings maatregelen van minister Terpstra, welke hy aan scherpe critiek onderwierp en wees op verschillende tegenstellingen tusschen het openbaar en bijzonder onderwijs. SCHOONDIJKE. Een onderscheiding. Aan den gemeenteveldwachter, den heer D. Kotvis, werd heden wegens 40-jarigen trouwen dienst de bronzen medaille toege kend, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. OOSTBURG. Een garantielijst voor stroomafname. Voor eenige dagen verscheen vanwege de directie der lichtbedrijven een circulaire, die bij meerdere aangeslotenen bij het gemeente lijk electrisch laagspanningsnet of de gasfa briek de vraag deed rijzenWat heeft dat te beteekenen Waarom moet ik nog eens voor een garantie voor gebruik van stroom teekenen, terwijl ik toch vroeger reeds voor garantie teekende Het raadslid de heer Van Ginkel heeft des wege eenige vragen aan het dagelijksch be stuur gericht, nl. le. Kunnen Burg. en Weth. mededeelen wat de bedoeling is van het aan electriciteitsver- bruikers ter onderteekening geven van een nieuwe garantielüst voor stroomafname van het electriciteitsbedrijf ter plaatse? 2e. Willen Burg. en Weth. eveneens mede deelen of zij het voornemen hebben de bepa lingen ervan met nauwgezetheid na te leven 3e. Willen Burg. er. Weth. wachten met het ter onderteekening geven van deze nieuwe garantiehjst tot bovenstaande vragen door hun college zijn beantwoord? 4e. Willen Burg. en Weth. nu hun college toch wijziging brengt in deze zaken ook met een de garantie inplaats van in guldens in een zeker aantal K.W.U. uitdrukken Bond van Landpachters, In hotel „de Commerce" te Oostburg had gisteren een openbare vergadering plaats, be legd door den Bond van Landpachters in Ne derland, op welke vergadering een 150-tal be langstellenden tegenwoordig waren. Na een woord van welkom door den heer Van Hoeve, verleende deze het woord aan den heer H. S. van Houten uit Groningen, alge meen secretaris van den Bond van land- pachters. De inleider zöu spreken over het onder werpHoe pacht- en hypotheekver te hel bij 2 pak Edelweiss-Zeep- poeder ad 14 ets. een thee doek GRATIS ontvangt of bij 3 pakken Edelweiss een prima witte handdoek of 2 flinke witte zakdoeken.t Als U weet, dat Edelweiss bovendien Uw waschgoed spaart, U het zwaarste werk bij de wasch verlicht en U In de schoonmaak op 100 manieren te pas komt Is het dan geen tijd om nu 2 of 3 pakken Edelweiss te koopen? Edel weiss-Zeeppoeder 14 ct per pak. Pen zijn. Spr. begon met de mededeeling, dat de bond thans ruim 11500 leden telt, terwijl dit getal voortdurend aangroeit en verdeeld ts in provinciale afdeelingen. Spr. wilde duide lijk maken, dat buiten de andere organisaties nog een bond van landpachters noodig is, hij wilde spreken over den strijd voor recht en brood. U zult vragen is dat heden ten dage nog noodig Spr. antwoordde volmondig ja Imemrs alle mogelijke vakbonden in Ne derland hebben schitterende rechtsposities, doch voor den boe: is op dit gebied nog niets gedaan, maar de meeste schuld ligt bij hen zelfhij is te individualistisch, ze mopperen wel, maar doen het op plaatsen, waar hei niet noodig. is of onder elkaar. De stedelingen lachen hen uit en zijn er nog lang niet van overtuigd, dat de toestand voor den boer zoo ernstig is, ze lachen et mede en al knorrende worden ze vet. Cm de 4 jarén wordt gestemd en al zingt men nu Van Dee tot Hontenisse, Van Hulst tot aan Cadzand enz., ze stemmen toch, zooals de kopstukken der partijen wil len en de toestanden blijven onveranderd voor den boer, men kent in de stad zijn noo- de en behoeften niet. Spreker haalt eenige sterk sprekende voorbeelden van rechtloos heid aan op grond van pacht en hypotheek. De pachtboeren moeten uistel of vermin dering van betaling hebben, de hypotheek- boeren hebben eveneens recht op vermin dering van lasten, er ligt nu een wetsontwerp in de Kamer, dat den hypotheekboer recht zou geven op uitstel van aflossing en rente betaling. Die wet dient aangenomen te wor den. Mocht de wet Ebels thans in behande ling komen, dan kwam hij er niet meer door Ten slotte wekt spreker allen op om in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen ook toe te treden tot den bond. Van de geboden gelegenheid maakten 33 personen gebruik om zich als lid op te geven. Het Groene Kruis. De vereeniging „Het Groene Kruis" te Oostburg hield gisteren haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging op'31 December jl. 486 leden telde. De wijk zuster bezocht 200 patiënten met 3557 bezoe ken, voor t.b.c. lijders 1090 bezoeken en voor de zuigelingenbescherming 234 bezoeken. Aan 134 personen werden 277 artikelen uitgereikt, en aan 43 personen porties ijs verstrekt. Aan 49 personen in en buiten Oostburg, aan leden van zusterverenigingen werden 211 porties ijs verstrekt en aan een persoon uit Cadzand sinds 28 Juni van het vorige jaar elke week tot en met 31 December 5 porties per week. De rekening sloot in ontvang met 1985.91 en in uitgaaf met f 2367.96, zoodat er een na- deelig slot was van f 382.05, dat evenwel ge dekt werd door het batig saldo van het voor afgaande jaar ad 394.56. Tot secretaris werd herkozen de heer J. Risseeuw—Mazure. KOEWACHT. Een weerbarstig rund. Dezer dagen bemerkten Belgische doua niers, die te ongeveer middernacht op Bel gisch grondgebied onder de gemeente Koe wacht—St. Andries op dienst waren, een rund, dat zich in de richting van de Belgi sche grens bewoog en welk dier men blijkbaar poogde over de grens te drijven, om het aldus frauduleus België binnen te smokkelen, al hoewel van d« drijvers niets te bespeuren viel Door de komst van de douanebeambten opgeschrikt, liep het dier terug in de richting Holland en verdween het door de heerschen- de duisternis uit hun gezichtskring. In de veronderstelling verkeerende, dat mei I >1door overmatig nico- tine-en alcohol-gebruik Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. hier met een poging tot verboden uitvoer van vee te doen had, riepen de douaniers de hulp van de marechaussee te Koewacht in, waarop men gezamenlijk op onderzoek uittrok. Voor een in de nabijheid staande schuur trof men een beangs* echtpaar aan, waarvan de vrouw vooral in een zoodanigen overspan nen toestand verkeerde, dat zij een bezwij ming nabij was. Op navraag van de politiemannen verklaar de de man, dat hij met zijn vrouw in de schuur overnachtte, doch zij omstreeks mid dernacht in hun slaap waren gestoord, door iemand, die blijkbaar met geweld een stuk vee in de schuur had willen drijven. Men toog nu verder op onderzoek uit en ten langen leste ontdekte men een koebeest, dat zich in een varkenshok op het erf be vond. Het dier, dat daar blijkbaar met geweld was ingebracht, stond in het veel te kleine hok, in een allesbehalve gemakkelijke hou ding en werd daarom door de politiemannen daaruit bevrijd en een betere stalling toebe deeld, in afwachting van de dingen die nader komen zouden. Den volgenden dag meldde zich aan de marechaussee-kazerne te Koewacht een ter plaatse wonende veekoopman, die zeide, dat het bewuste rund hem toebehoorde. Hij zou het dier, dat vrij wild was, des avonds van den vorigen dag door een veedrijver naar zijn. broer in een nabijgelegen plaats hebben wil len doen overbrengen. Het dier was den drij ver evenwel ontsnapt, doch was hem daarna weer tegemoet komen loopen, waarna deze het had weten te overmeesteren en het ter plaatse had gestald, waar de politiemannen het dier den vorigen nacht hadden aange troffen. Men had v-or het vervoer den nacht uitge kozen om, met het oog op de gesteldheid van het dier, geen last te hebben van het verkeer ter plaatse. Daar een verder onderzoek uitwees, dat een en ander als geloofwaardig en aannemelijk moest worden aangenomen, heeft men het rund aan den eigenaar vrijgegeven. ZIERIKZEE. Een zeer ernstig ongeluk. Gisterenmiddag is de 64-jarige C. B., woon achtig te Zierikzee, toen hij op den weg fietste, aangereden door de stoomtram van de Rotterdamsche tramweg-maatschappij. Het slachtoffer was bijna onmiddellijk dood Autobus-vergunningen. Ged. Staten van Zeeland hebben goedge vonden a. in plaats van Aan J. D. de Koster te Colijnsplaat vergunning te verleenen tot het in werking houden van een dagelij kscheh autobusdienst van Colijnsplaat naar Kortgene (steiger) en omgekeerd, te lezen aan J. D. Koster te Colijnsplaat vergunning te verlee nen tot het in werking houden van een auto busdienst van Colijnsplaat naar Kortgene (steiger) en omgekeerd (dagelijks met uit zondering van den Zondag, tweeden Paasch- dag, Hemelvaartsdag, 2den Pinksterdag en, voor zoover die dagen niet vallen op Zondag, van den Nieuwjaarsdag, eersten en tweeden Kerstdag). b. in plaats vanAan de N.V. Auto-omni- busdienst, gevestigd te Wissekerke, vergun ning te verleenen tot het in werking houden van een dagelijkschen autobusdienst van Kamperland (veerdam) over Wissekerke naar Kortgene (steiger), en omgekeerd, te lezen: Aan de N.V. Auto-omnibusdienst, gevestigd te Wissekerke, vergunning te verleenen tob het in werking houden van een autobusdienst van Kamperland (veerdam) over Wissekerke naar Kortgene (steiger) en omgekeerd (da gelijks met uitzondering van den Zondag en den eersten Kerstdag, voor zoover die dag niet op Zondag valt). Hougcr oervcp. Door A. F. T., kolenhandelaar te Vlissingen is hooger beroep aangeteekend van het von nis der rechtbank te Middelburg van 3 Fe bruari 1933, waarbij hij wegens de bekende gepleegde kolenfraude te Vlissingen, ten na- deele van het staatsmijnbedrijf, werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van 9 maanden, net afUek van het voorarrest.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1