Looze streken van Snoekie en Bolleboks SPORT INGEZONDEN STUKKEN KUNST Jac. Ph. Caro f Gisterenavond is tijdens het abonnements concert van het ütrechtsch Stedelijk Orkest de baszanger Jac. Ph. Caro plotseling over leden. Als tweede nummer van het program ma zong Caro den monoloog .,Der Frist ist urn" uit de opera „Der fliegende Hollander" van Richard Wagner. Toen hy zijn solo-partij vervulde, stortte hij plotseling voorover van het podium in de zaal. Het orkest zweegijlings schoten bezoe kers uit de voorste rijen toe en onder dood- sche stilte werd de zanger weggedragen. De dirigent Henri van Goudoever wist door kalm optreden een paniek te voorkomen en wenkte de orkestleden het podium te verlaten. Het ontstelde publiek verspreidde zich, in af wachting van nadere mededeelingen in de wandelgangen. Spoedig daarna deed het be richt de ronde, dat Caro overleden was. Zijn vrouw en zijn dochter bevonden zich in de zaal. Toen het verscheiden bekend was, werden de lichten gedoofd, waarna het publiek, diep onder den indruk, Tivoli verliet. Jac. Philip Caro is op 11 September 1881 te Utrecht geboren, hij is dus 51 jaar gewor den. Caro is oorspronkelijk opgeleid voor het onderwijs. Al zeer vroeg trok zijn mooi bas- geluid de aandacht en van bevriende zijde kreeg hy den raad te gaan studeeren voor den zang. Dien raad heeft hij gevolgddoor ernstige studie kwam zyn stem tot ontwikke ling en werd hij een zanger van beteekenis. DE KAMER-ONTBINDING. De „N.R.Ct." is bitter, vooral tegen den minister-president, bij wien „alles mogelijk is". De zaak, ald'is het blad, is nog dwazer, dan wij ons voorgesteld hadden, omdat de sluiting van de zitting eerst plaats zal hebben zelfs nadat de r.ieuwe Kamer gekozen is. Op 26 April zal de stemming worden gehouden, eerst op 6 Mei wordt de zitting gesloten. Alles bijeen kan men dan ook wel aanne men, dat de verkiezingsstrijd, dank zij deze niet goed te praten ontbinding, er een van groote verwarring zal worden. Ook de normale periodieke verkiezing zou onder de bestaande omstandigheden zeer waarschijnlijk geen pak kend, althans geen opwekkend, beeld hebben achter gelaten, maar deze verkiezing za' vreezen wij, een maximum van demagogie en onwaarheid opleveren. En dat wij daarmede nu een Kamer zullen verkrijgen, die het Ne- derlandsche volk, zoo het weer tot kalmte te ruggekeerd is, inderdaad juist vertegenwoor digt, zouden wij durven betwijfelen. Het zotste van alles is, dat na dezen strijd tusschen Kamer en regeering, waarin de kie zers nu geroepen werden, uitspraak te doen, ook de regeering niet zal aftreden. Het „Vaderland" (lib.) schrijft Na de volte-face van de katholieken en de uitspraak van den heer Colijn was het eigen lijk niet twijfelachtig meer, dat het tot ont binding van de Tweede Kamer zou komen. Maar het kan toch blijkbaar altijd nog iets dwazer dan men zich de zaak heeft voorge steld. Ontbinding van de Tweede Kamer is nu eenmaal de uiterste maatregel, die noo- dig wordt, als er onoplosbaar conflict is tus schen de Staten-Generaal en de regeering Dat is er wel niet, maar de regeering en hec grootste deel van de rechterzijde in de Tweede Kamer ver'riezen nu eenmaal aan die fictie vast te houden. Maar wie die fictie voor zyn rekening nam, had tevens als plicht de Kamer zoo spoedig mogelijk te ontbinden, en de verkiezingen op korten termijn uit te schrijven, opdat de kiezers binnen korten ter mijn hun oordeel over het conflict zouden kunnen zeggen. Het „Algemeen Handelsblad" (lib.) verde digt de ontbinding op termijn als het kleinste van twee kwamen Het is natuurlijk volkomen waar, dat de Grondwetgever indertijd allerminst op deze toepassing van art. 73 het oog heeft gehad. De tot dusver algemeen aangenomen leer, dat, wanneer een regeering, bij een conflict met de Kamer, ontbinding de eenige juiste oplossing acht, aangezien deze tak der volks vertegenwoordiging niet meer aan haar re presentatieve taak zou beantwoorden, voort zetting van samenwerking met zulk een Ka mer uitgesloten meet wezen, gaat ook naar onze overtuiging in negen-en-negentig van de honderd gevallen op. Maar wanneer wij op dit oogenblik ontbinden op termijn wel toe laatbaar vinden, berust deze zienswijze op hei nuchtere feit, dat zich thans juist het eene der honderd gevallen voordoet waarin de eischen van het staatkundig leven boven de staatsrechtelijke leer moeten gaan. De „Standaard" (anti-rev.) heeft nog geer artikel over het besluit tot ontbinding, doch schrijft in anticipatie daarop Vreemd schijnt het, dat men de oplossing nu zoeken wil in de vervanging van het ka binet. Naar constitutineele zede zouden de leiders der oppositie met die taak belast moe ten worden. Meent men nu werkelijk, dat die daarin spoedig zou slagen Mag men de risico loopen, weken, indien niet maanden, met demissionaire ministers te zitten om nieuwe te zien optreden tegen het tijdstip, dat de candidaten voor de nieuwe Kamer ge steld worden Is het dan niet veel beter om de stembi'.s- uitspraak van Juli naar April te veneggen V Wanneer de Tweede Kamer op termijn ont bonden wordt, kunnen allerlei zaken voort gang hebben, die anders zouden blijven lig gen. We denken aan de begrootingen, die nog door de Eerste Kamer behandeld moeten worden, aan mogelijke crisismaatregelen, aan de behandeling der Indische muiterij zaak. Maar het gewichtigst van al schijnt ons, dat wn kabinet, dat de begrooting voor 1934 zal hebben te verdedigen en dat bij die gelegen heid een breed plan tot saneering der finan ciën zal hebben over te leggen, de gelegenheid ontvange om grondig op de problemen in te gaan, vóór het in September met zijn plan nen voor den dag komt. Een gelegenheid die ontbreken zou, indien het nieuwe kabinet eerst m den loop van Augustus zou optreden. Uit „de Rotterdammer" (anti-rev.) Duidelijk heeft minister Donner verklaard, dat samenwerking tusschen regeering en Ka mer onmogelijk zou worden, als de laatste deze schakel uit de keten der bezuiniging brak. Het gaat dus niet aan om te veronderstel len, dat het kabinet verder met de Kamer in contact zal treden om wetsontwerpen te behandelen, die met de begrootingspositie in verband staan. Dat laat de verhouding tus schen Kamer en regeering, zooals deze laatste die ziet, dat laat het prestige der regeering niet toe. Ook practisch zijn er natuurlijk bezware i. Het is de vraag of de Kamerleden in vol doende getale op z-illen komen, ook in ver band met de verkiezingen, waarbij nu alles wel op haren en snaren gezet zal worden. Wel moest de mogelijkheid open blijven de Kamer wegens buitengewone gebeurtenissen bijeen te roepen en dit zal de oorzaak zijn, dat de Kamer op termijn ontbonden wordt. Want, gebruikelijk is dat niet. Wel echter noodzakelijk in deze dagen vol beroering. „De Tijd" (R.-Kath.) is van oordeel, dat er een meerderheid moet komen met een be zuinigingsprogram. De hulpelooze Tweede Kamer wordt naar huis gezonden, want zelfs bij een toenadering tot de regeering, waarvoor in sommige orga nen van links werd gepleit, ware het maar een politiek op krukken geworden. Alleen een beroep op het volk kan opheldering en de vastgeloopen samenwerking tusschen re geering en Kamer weer op gang brengen. De stembus moet een meerderheid leveren, die op een vast en breed bezuinigingsprogram de regeering wil steunen, welke dit program zal uitvoeren. Zoodra het volk heeft beslist, zal het zittend Kabinet, dat met de Kamer niet langer over weg kan. in elk geval aftreden. De „Maasbode" (R.-Kath.), die eerst voor en daarna tegen Kamerontbinding schreef, keert weer tot haar eerste zienswijze terug Ontbinding op termijn acht het blad juist, omdat dit zoo weinig mogelijk stagnatie ten gevolge heeft. Het vervolgtTheoretiscn aanvechtbaar, practisch, met het oog èn op de moeilijke omstandigheden in Indië èn om het nabije tijdstip van periodieke verkiezin gen, de beste oplossing uit de ontstane moei lijkheden, dat is ons oordeel over deze ont binding. Maar dan is het ook duidelijk. d2t, zooals wij reeds vroeger hebben opgemerkt, deze Kamerontbinding geen andere beteekenis kan hebben, dan.vervroegde verkiezingen, zon der meer. De „Residentiebode" acht de thans gekozen oplossing de meest juiste. Nu het parlement niet meer den moed en de kracht bleek te bezitten om te doen wat in dezen tijd noodzakelijk is in 's lands be lang, nl. door krachtige maatregelen de tering naar de nering te zetten, was geen andere uit weg dan nieuwe verkiezingen mogelijk. Na tuurlijk gaat het niet over de vraag of er vier of vijf rechtbanken moeten worden opge heven. Maar wel of in de huidige omstandig heden een krachtige en doortastende bezuini- gingspolitiek moet worden gevoerd, juist ora de groote sociale en cultureele belangen zoo veel mogelijk blijvend te kunnen ontzien. Veronachtzaming van deze taak zou kun nen leiden tot een inflatie, hetgeen een ramp zou zijn voor heel ons volk. De kiezers moeten nu uitmaken, wat zij willen. „Het Volk" (s.-d.) noemt de ontbinding een „staatsrechtelijke clownerie" en is van oor deel, dat hiermee het ontbindingsrecht de- regeering tot een ca-icatuur gemaakt wordt. Verder schrijft het Nog nimmer is op zoo futiele gronden een parlement ontbonden. Het kiezerskorps zou moeten uitmaken, of de rechtbank in Tiel en een kantongerecht in Oss opgeheven moeten worden Het is de zotternij ten top. Het is de wanhopige noodsprong van een reactionaire regeering, die zich door het volk verlaten weet, maar nu niet zelve heengaat, zooals be hoorde, maar de kiezers oproept om te oor- deelen. Oordeelen over watOver een paar onge lukkige rechtbanken en kantongerechten MalligheidOver bezuiniging, zooals minis ter Donner in de Kamer zei Even groote malligheid, want voor bezuiniging is ieder, maar niemand is voor alle bezuiniging. LUCHTVAART Luchtgevaar en luchtbescherming. Door dr. Heinrich Hunke is een werk ge schreven over luchtgevaar en luchtbescher ming, waarin hy een overzicht geeft van den luchtoorlog en de daartegen genomen be schermende maatregelen tijdsns den wereld oorlog. De daarbij verkregen ervaring leert dat afdoende bescherming alleen verkregen kan worden, door het vermogen om aanvallen met gelijke munt te betalen. Luchtgevaar ba- staat thans alleen voor Duitschland omdat het een luchtwapen mist. Vervolgens behandelt hy de grootte van het luchtgevaar bij de tegenwoordige moge lijkheden voor het luchtwapen. Hij oordeelt daarover volgens het „Mil. Wochenblatt" van 11 dezer te sceptischde bommen last van 1 ton, dien hij verwacht bij een bombarden f met een radius van 1000 KM., wordt al lang overtroffen. Ook is zyn meening dat gemid deld.maar 50 der bombardeurs het doel be reiken en 35 aan het afweervuur ten offer vallen, niet meer juist. De stijgkracht heert het gewonnen van de kracht der afweer- kanonnen. En zoo de trefzekerheid op grooi-8 hoogten r'aalt, dan kan de bombardeur zich daartegen wapenen eenvoudig doormeet bommen mee te nemen. In het laatste hoofdstuk behandelt do schrijver uitvoerig den luchtbeschermings dienst. Nooit mag vergeten worden, dat pas sieve weerstand alleen absoluut onvoldoende- is. De beteekenis van de deelneming van het heele volk aan de voorbereiding van de pas sieve beschermingsmaatregelen spruit dan ook niet alleen voort uit de onmisbaarheid van die deelneming voor de passieve verdedi ging zelf, maar bovenal uit de noodzaak om heel het volk te doordringen van het besef van de onmisbaarheid van een goed uitgerust luchtwapen. Het Duitsche luchtverkeer in 1932. Het Duitsche luchtverkeer is ook in 1932 vooruitgegaan. In totaal werden in Ü932 86.578 passagiers vervoerd (1931 82.998)het geen een toeneming beteekent van 4 pet. Uitgedrukt in personenkilometers is een toe neming van 11 pet. ten aanzien van 1931 te noteeren. Ook wat betreft het goederenver voer is een stijging waar te nemen. In totaal werden n 1932 777.825 K.G. vervoerd (1931 675.175), een stijging van 15 pet. Wat den luchtexpressedienst betreft, hier viel een ach teruitgang te constateeren van 15 pet. In to taal werden in 1932 vervoerd 1.138.136 K.G. tegenover in 1931 1.343.675 K.G. Teruggang viel in .et bijzonder te constateeren op de diensten naar Engeland, Frankrijk en de Scandinavische landen. Aan post werd in 1932 vervoerd 354.161 K.G. (1931 363.516 K.G.). Ook dit was een achteruitgang van on geveer 3 pet. Een en ander hield verband met de vermindering van het luchtpostpakketver- keer en het vervoer van kranten. Het regel- matigheidsctffer is gestegen van 93 pet. in 1931 op 96.7 pet. in 1932. Opmerkelijk, dat de regelmatigheid in het verkeer het sterkst is gestegen in de meteorologisch meest ongun stige maanden. Twee vliegongevallen in Be'gie. Tijdens luchtmanoeuvres in het district Tourinnes zijn twee jachtvliegtuigen, die resp. bestuurd werden door kaoitein Vander- linden, commandant van den sector Nyvel en een sergeant, met elkaar in botsing gekomen. Laatstgenoemde, die met zijn parachute dit het vliegtuig was gesprongen, werd gewond, terwijl de kapitein dood onder de resten van zijn vliegtuig werd gevonden. Een tweede vliegongeluk had plaats op het Vliegveld van Nyvel. Toen een vliegtuig zou opstijgen, was een ander juist bezig te lan den. De bestuurder van laatstgenoemd vlieg tuig wilde een botsing vermijden en maakte een verkeerde manoeuvre, waardoor de ma chine omsloeg en de inzittende werd ge wond het toestel werd zwaar beschadigd. MARINE EN LEGER Marineraad. De Marineraad zal op Vrydag 24 Februari te half twaalf een openbare zitting houden in het departement van defensie tot het doen van uitspraak inzake de aanvaring van Hr. Ms. Z 2 met een Deensch visschersvaartuig in het Schulpengat op 7 October 1932. De luitenant ter zee le klasse W. Harmsen, die aangewezen is voor den dienst in Oost- Indië, zal 22 dezer met de „Sibajak" uit Rot terdam zijn nieuwe bestemming volgen. De luitenant ter zee 2e klasse F. Viersen. onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 28 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De luitenant ter zee 2e klasse A. P. L. de Gelder wordt binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië hier te lande terugverwacht. De adjudant-onderofficier-administrateur Baljé van het detachement 14e regiment in fanterie te Bergen op Zoom, is werkzaam ge steld bij den regimentsstaf te Middelburg, terwijl de adjudant-onderooficier-admini- strateur Timmermans bij het detachement 14e regiment-infanterie te Bergen op Zoom is teruggekeerd. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei Hr. Ms. adjudant in buitengewonen dienst, de reserve luitenant-generaal J. H. Borel, in specteur van den vrijwilligen landstorm, op verzoek eervol ontheven uit zijn functie van inspecteur van den vrijwilligen landstorm en hem dank betuigd voor de vele en belangrij ke diensten, door hem in die functie aan den lande bewezon is aan den reserve le luitenant-waarnemer A. P. L. Bia, van de luchtvaart-afdeeling, eervol ontslag verleend uit den militairen dienst is de heer L. M. Goedhart, met ingang van 9 Februari 1933, benoemd tot luitenant ter zee 3e klasse der Kon. marine-reserve. VOETBAL. Nederland B—Bristol Rovers 0— Met slechts 10 hebben de Bristol Rovers gisterenavond in Den Haag op het verlichte V.U.C.-terrein van het Nederlandsch B-elftal gewonnen. In de eerste helft werd er aantrekkelijk en enthousiast gespeeld, waarbij vooral het zeer goede koppen der Engelschen opviel. Het enthousiaste spel onzer spelers bezorgde een paar goede kansen om te doelpunten, maai op onbegrijpelijke wijze werden deze gemist Veenendaal, die zyn doel uitstekend verde digde werd even voor de rust door een tame Snoekie was sinds twee maanden boek houder bij Lindeman Co., groothandel in poetsdoeken en schuurpapier. Maar Snoekie was liever lui dan moe en had de heele boekhouding in de war laten loopen. Daarom zette meneer Lindeman op 'n goeien dag de voordeur wijd open, pakte Snoekie bij z'n kraagen schopte hem er „regulier" uit, zooals mijn groot vader altyd zei. Ja, daar stond Snoekie nu. De tijden waren slecht en de baantjes lagen zoo maar niet voor het opscheppen, vooral als je geen goeie „getuigen" had. lijk ver schot verrast, waardoor het eenige doelpunt van dtn wedstijd geboren werd. In de tweede helft waren de Engelschen voortdurend in de meerderheid, doch hun schoten brachten voor Veenendaal geen moei lijkheden. In de la-itste minuten gaf Weis nog een zuiveren voorzet, welke door Blom- vliet naast werd gekopt. Biljarten. Gisterenavond werd de wedstrijd om het kampioenschap Walcheren 3e klasse voortgezet. De heer Labruljère won zijn partij tegen Korte weg en Castel won zyn party tegen Bosselaar, zoodat heden- va.t tusschen Labruijère en Castel. wcVre g-sgn v—ï'-'soartlj hebben De strijd om de 3e en 4e plaats gaat tus schen de heeren Korteweg en Bcsselaar. De uitslag is L. Labruijère 100 punten in 41 beurten, ge middelde 2.44, hoogste serie 9 L. Korteweg 78 punten in 40 beurten, gemiddelde 1.95, hoogste serie 8. Chr. Castel 100 punten in 43 beurten, ge middelde 2.33, hoogste serie 8 A. Bosselaar 49 punten in 42 beurten, gemiddelde 1.17. hoogste serie 7. Hedenavond 9 uur L. Korteweg—A. Bosse laar 10 uur Chr. CastelL. Labruijère. Buiten verantwoorde lijkheid der redactie. De cople wordt niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur, Herhaaldelijk komen in uw blad onder .Kerk- en Schoolnieuws", artikelen voor van het Zendingsbureau te Oegstgeest, inhou dende verzoek om steun. De stijl van die artikelen is m.i. niet vragend maar veeleer eischend. Degenen die liefde hebben voor deze zaak zullen zich daardoor niet ont- tiekken, maar ik betwijfel het zeer dat her voor anderen liefdeverwekkend werkt. M.i. kunnen smeekbeden in dergelyken styl niet anders dan afbrekend werken. Hoewel het best te begrijpen is wat bedoeld wordt met het luiden der noodklok als met ontvelde handen, zoo meen ik het daaraan te moeten wijten dat de tonen zoo schril en scherp zijn. Men late ook eens een danktoon hooren voor op zich zelf staande gevallen en geve liefde-vragenden stijl. J. TRAAS. Vlissingen, 16 Februari 1933. RADIO-RUBRIEK Vrijdag 17 Februari. Hilversum, 1875 M. 8.00 Vara. Gramo- foonplaten. 10.00 lorgenwijding. 10.15 Orkest. 11.10 Onze keuken. 11.40 Voordracht. 12.00 Avro. Orkest. 2.00 Lezing. 2.30 Orkest. 4.0G Vara. Orkest. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Concert. 6.10 Gramofoonplaten. 6.15 Orgel spel. 6.40 Causerie. 7.00 Orkest. 8.00 VP.R.O Lezing. 8.30 Orgelspel. 9.00 Causerie. 9.30 Or gelspel. 10.00 Persberichten. 10.15 Declamatie 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Vara. Gramo foonplaten. Huizen, 296 M. Algemeen programma. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. 12.30 Orgelspel. 1.15 Concert. 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Voor de vrouw. 3.50 Concert. 5.00 Botanisch praatje. 5.30 Voor amateur-fotografen. 6.00 Land- bouwpraatje. 6.30 Lezing. 7.00 causerie. 7.55 P.T.T.-kwartiertje. 8.00 Concert. 9.00 Lezing. 9.30 Concert. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Concert 10 30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspe, 1.05 Orkest. 2.20 /oor de scholen. 4.10 Orkest 4.50 Concert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten 6.50 Pianosonates. 7.10 Lezingen. 8.20 Orkest. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Tooneel. ÏO^1 Viool-recital. 11.10 Voordracht. 11.15 Orkest Parijs, „Radio-Paris", 1724 IVL 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Concert. 9.05 Orkestcon cert. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Zang. 2.40 Concert. 7.30 Orgelconcert. 8.00 Tooneel. 8.30 Vocale duetten. 9.35 Concert Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpla len. 11.25 Concert. 12.20 Concert, 1.50 Gratno Wat te beginnen? Dagemang zwierf Snoekie werkeloos rond en zette zich ein delijk mistroostig op een bankje in het park neer. Maar, wat was dat Staken daar niet een paar beerien tusschen het groen uit, daar, vlak tegenover hem? Wacht, even trekken...." „Goeiendag zei de man, die aan de beenen vastzat. Hij had languit tusschen ue struiken lig gen „pitten" en rekte zich geeuwend uit. „Goeiendag, zeg ik. Ook werkeloos Snoekie zuchtte smartelijk van ja. (Zaterdag vervolg foonplaten. 4.20 Concert. 7.35 Tooneel en or kest. 9.50 Concert. Brussel, 508 M. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Gramofoonplaten. 8.20 Or kest. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.12.20 Orkest. 1.30 Gra: .ofoonplaten. 5.20 Dansmu ziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Piano-recital. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert en too neel. 9.20 Orkest. 10.30 Gramofoonplaten Zeesen, 1635 M. 6.55 Orkest. 7.20 Lezing. 7.35 Zie Langenberg. 9.35 Berichten en hierna concert. GEVONDEN VOORWERPEN De Commissaris van o'itie te Vlissingen maakt bekend, dat als gevonden is gedepo neerd Een zilveren kinderarmbandje glacé dameshandschoen met bontrandwol len .anderhandschoentje huissleutel en zon nebril in étui, en dat inlichtingen te beko men zyn omtrentEen wollen heerenhand schoen bij Kolp, Meidoornlaan 31wollen kinderhandschoentje bij Louwe-se, Paul Kru- gerstraat 82 zakdoekje by Van de Kop, Scheldestraat 74 huissleutel bij Meulmees- ter, Meidoornlaan 6 vulpotlood by Van Soe- len, Van Speyckstraat 10vulpotlood bij De Zwart, Verkuyl Quakkelaarstraat 174 pen houder bij Van der Meule, Scherminkelstraat 16schoolétui met inhoud by Ufkes, Kas teelstraat 64kinderhandtasenje bij Van Hese, Nieuwendyk 55 broekspijp van motor rijder by Kokelaar, Margrietenlaan 13 astra kan handschoen bij Jacobs, Emmastraat 16 nikkelen horloge bij Caljouw, Eedestraat 15 rywielbelastingplaatje aan touwtje by Bor;s, Papaveilaan 2 melkbussleutel bij De Nooyer, Hellebardierstraat 6 wollen muts en taschje bij Rykse, Ridderspoorlaan 14glacé hand schoen bij Van der Pluym, Vrouwestraat 18 ijzerzaag bij Van de Woestyne, Piet Hein- straat 2 kinderportemoniiaie met inhoud bij Gillissen p.a. De Keijzer, Verkuyl Quak kelaarstraat 30wollen kind rmutsje bij Van den Berge, Molenstraat 45. HOOGWATER TE VLISSINGEN Februari Vrijdag 17 L.K. 5.39 18.13 Zaterdag 18 6.33 19.12 LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN Februari uur Vrydag 17 5.44 Zaterdag 18 5.46 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrydag 17 tot en met Donderdag 23 Februari„Ser geant X" en „Wat het leven verwoest". Zaterdag en Zondag matinée met Robinson Crusoe". Inxor-theater. Van Vrijdag 17 tot en met Donderdag 23 Februari„Duivelsha- -ven" en „El Capone in de knel" Zondag matinée met „Robinson Cru soe". Donderdag 23 Februari. „De Vereenigde Schouwspelers", Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, Concertgebouw, 8 uur. STOOMVAARTLIJNEN .Chr. Huygens" 15 Febr. van Batavia naar Amsterdam Dempo" (uitr.) p. 14 Febr Suez Kota Pinang (thuisr.) p. 15 Febr. Galle „Klipfontein" (uitr.) 15 Febr. te Port Natal .Rietfontein" (thuisr.) 15 Febr. te Duin kerken. Soekaboemi" (thuisr.) 15 Febr v. Port Said .Tarakan" (uitr.) p. 14 Febr. Kaap de Goe de Hoop Tawali" thuisr.) 14 Febr. van Colombo Veendam" 14 Febr. te New-.Xork v. Rott.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6