INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS. Voor wielrijders. Een interessante wedstrijd. Een groote en zeer bekende firim. in wiel- i*ü derskringen begint heden een interessanten wedstrijd voor alle sportliefhebbers. Ieder kooper van een Englebert rijwielbui tenband ontvangt gratis een coupon, waaruit hij 10 der meest bekende Nederlandsche wielrenners, in de volgorde van hun popula riteit moet klasseeren. Van de ingekomen antwoorden wordt een standaardlijst samen gesteld. De prijzen worden toegekend aan de inzenders, die met him opgaven Let dichtst by de standaard-lijst komen. Men leze hier voor het reglement. Dus geen vervelende formaliteiten, slechts één coupon in te vullen, aange ende de geko zen volgorde. Als groote attractie 260 prijzen, waarbij van 300, 150, 75, 50, 25 enz. Deze wedstrijd wordt iedere 3 maanden herhaald. De prijzen der buitenbanden zijn fabelach tig laag gesteld en onder ieders bereik. De namen van de juryleden en het bu reau belast met de administratie van den wedstrijd staan borg voor de juistheid van de uitslagen van den wedstrijd. Zoo moeten wij de firma Englebert geluk- wenschen, dezen wedstrijd georganiseerd te hebben, tot voordeel en groot genoegen van iederen wielrijder. Wij voegen hier nog aan toe, dat het re glement van den wedstrijd bij alle gevestigde rijwielhandelaren te zien is. helft op fraaie wijze zijn doel wist te verde digen. Ook de beide Vlissingen-backs en de centerhalf hebben een groot aandeel gehad in deze overwinning. In den Vlissingen- aanval viel Van Zon het meest op. Over het spelverloop kunnen wij kort zijn. Vlissingen begint met zon en wind tegen. Het begin gaat gelijk op. Beide ploegen zijn om beurten in den aanval, doch de verdedi gingen weten meester van het terrein te blij ven. Gevaarlijke momenten voor de doelen zijn nog spaarzaam. Er wordt vrij forsch ge speeld en de scheidsrechter geeft eenige vrije schoppen. Na een half uur spelen wordt Quellerie wegens natrappen uit het veld ge zonden. Vlissingen moet met 10 man verder spelen. Na een goede doorbraak van Klupper zet deze mooi voor, waaruit Van Zon kalm doelpunt. (10). Nadat Harting nog eenige schoten veilig weet te stoppen, breekt de rust aan. In de tweede helft krijgt Vlissingen den wind mee, wat echter niet zoo'n groot voor deel is. Doordat de vier Vlissingen-voor- waartsen te ver uiteen moeten staan, kan de verdediging der Zeeuwen steeds tijdig in grijpen, jyaardoor de doelman niet veel moei lijk werk krijgt. Enkele schoten van verren afstand weet hij naar behooren te stoppen. Aan den anderen kant weet De Jong een goed schot te lossen, dat door Harting even fraai gestopt wordt. Even later weet Harting weer op schitterende wijze een zeker doelpunt te voorkomen. Van Zon geeft Contant een mooie kans, doch het schot gaat vèr naast. Als Vlissingen dan gevaarlijk komt opzetten, wordt Bogaart cp den rand van het straf schop gebied op ongeoorloofde wijze aange vallen. De vrije schop door Bogaart zelf ge nomen gaat over. De Zeeuwen weten nog eenige corners te forceeren, doch door stug verdedigen weet Vlissingen doelpunten te voorkomen, zoodat als het eindsignaal weer klinkt Vlissingen met de oneven goal ge wonnen heeft. INSIDER. Ter Neuzen II—Hulst 5—3 Zeeuwsche Voetbalbond. R.C.S. IVlissingen III 60 Middelburg IV—R.C.S. II 12—3 .»>a Zeeuwen IIGoes II 63 De Zeeuwen IVVlissingen V 82 Eiland Boys I—Vlissingen IV 4—2 Eiland Boys II—Middelburg V 11 Feestelijke opening van het nieuwe terrein der V.V. Eiland Boys. De Vlissingsche voetbalvereeniging Eiland Boys, nam gisteren voor het eerst haar nieuw terrein in gebruik, welk feit niet ongemerkt is voorbij gegaan. Op het nieuwe terrein, dat gelegen is tus- schen het nieuwe abattoir en de spoorweg overgang bij wachtpost 66, hadden zich tegen kwart over twee het bestuur en de spelers der Eiland Boys, het bestuur van de feestver- eeniging 't Eiland, de spelers der bezoekende vereeniging Vlissingen IV en verder genoo- digden en supporters dezer jeugdige vereeni ging verzameld. Bij den ingang tot het ter rein, dat met een rood-zwart lint, de kleuren van de Eiland Boys, was afgesloten, werd het eerst het woord gevoerd door den voorzitter der vereeniging, de heer Salomé, die allen een hartelijk welkom toeriep en na een korte uiteenzetting over de oprichting en de ver richtingen van zijn club, de wensch uitsprak, dat deze jeugdige vereeniging, die getoond heeft levensvatbaarheid te bezitten, op dit terrein nog jaren van bloei en voorspoed mag beleven. Daarna werd het voord gevoerd door den voorzitter van de feestvereeniging 't Eiland, die zeide gaarne aan de uitnoodiging te heb ben voldaan om bij de officieele ingebruikne ming van het terrein tegenwoordig te zijn. Spr. bewonderde het doorzettingsvermogen en het financieel beleid van deze vereeniging, die kans gezien heeft in dezen crisistijd, na het korte bestaan der vereeniging reeds nu beslag te leggen op een mooi voetbalterrein, waar verscheidende Z.V.B.-clubs afgunstig op zullen zijn. Met het aanbieden van een bloemstuk en den wensch uit te spreken, dat de Eiland Boys zich steeds door sportief en fair spel zullen weten te onderscheiden, be- ~'"ot spr. zijn toespraak. Nadat nog eenige bloemstukken waren aan geboden knipte de voorzitter het lint door en betraden allen het terrein, waar een foto werd gemaakt. Door mej. Dorleijn werd de aftrap gedaan en nam de eerste wedstrijd van de Eiland Boys op hun nieuwe terrein een aanvang. De tegenstander was Vlissingen II, waarvan met 4—2 werd gewonnen. Onze zwemsters in Kopenhagen. Gisteren werden de internationale zwem wedstrijden te Kopenhagen voortgezet, waar bij onze zwemster Willy den Ouden en mej Brouwers wederom successen oogstten. Op de 100 Meter vrije slag dames won Willy den Ouden wederom in den tijd van 1 min. 7.6 sec., dus 0.6 sec. meer, dan zij Vrijdagavond noteerde. Tweede werd de Deensche Lity Andersen met een tijd van 1 min. 18.2 sec. De 100 M. wisselslag werd door Else Jacobson gewonnen in 1 min. 24.6 sec. 2. mej. Brouwers (Rotterdam), tijd 1 min. 27.6 sec. Ook de 200 M. schoolslag was voor Else Jacobson met een tijd van 3 min. 10 sec. De Rotterdamsche zwemster mej. Brouwer deed er 3 sec. langer over. Bulten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor onderstaande regelen eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Nu de huldiging van luitenant Pahud de Mortagnes tot het verleden behoort (jam mer dat muziek en hoorngeschal afwezig was) van welke huldiging m.i. toch niet veel voor deel voor onze gemeente te verwachten is, zou ik gaarie een vraag willen stellen. Zou de Vereeniging Vlissingen Vooruit met haar actief bestuur en allen die medegewerkt heb ben aan die huldiging niet eens iets tot stand kunnen brengen voor een zeker aantal stad- genooten (mis) bedeelden van Maatschappe lijk Hulpbetoon Hulp is dringend noodig. is de kreet van het Plaatselijk Crisis-comite. Hulp is ook hard noodig voor ons. Onderge- teekende, die met zoovele anderen, waarvan velen den golven ten prooi vielen, hebben ge durende de oorlogsjaren, duikbooten en mij nen moeten trotseeren om Nederland van voedsel te voorzien (dat was geen sport) worden met 5 Nederlandsche guldens naar huis gestuurd om een week te leven en ge kleed te gaan. Want van alle kleeren en schoenen aanwezig voor werkloozen, is 98 voor de crisistrekkers en 2 voor de M.H.B.- stakkerds. Hopende dat deze relegen by bovengenoem de vereeniging bijval mogen vinden en zij door een» flink batig saldo vele (mis) bedeel den een gelukkigen dag inoge verschaffen door een gave, hetzij financieel of in natura. Dankend voor de plaatsruimte, OUDE ZEEMAN. De reusachtigo ontploffing te Neunkirchen. Zaterdag waren in het geheel 57 dooden geborgen, die omgekomen zijn bij de ontplof fingsramp te Neunkirchen. Men kan thans met vrij groote zekerheid zeggen, dat niet te verwachten is, dat het aantal slachtoffers zeer veel grooter zal blijken te zijn. Nog een klein aantal personen wordt vermist, maar het kan zijn dat deze aan den dood zijn ont snapt en in de nog steeds heerschende ver warring nog niet terecht zijn. Het geheele land is in diepen rouw wegens deze vreeselijke catastrofe. Alle leden van de regeering en de rijkspresident, benevens an dere hooggeplaatste officieele autoriteiten, hebben van hun deelneming doen blijken. Van Zondag tot aan den dag der begrafenis der slachtoffers zal van de meeste officieele ge bouwen in het rijk en van alle in de Pfalz de vlag halfstok wapperen. Over het geheele rijk is een inzameling van gelden begonnen voor de nagelaten betrekkingen der omgeko menen en voor hen die door deze ramp alles hebben verloren. Van Pransche zijde is een gift van frs. 100.000 binnengekomen en ook van vele andere zijden stroomt het geld, dik wijls in hooge bedragen, binnen. De Duitsche Rundfunk hield Zaterdagavond om 10.10 een herdenking. Het W. B. meldt de volgende toedracht van zaken bij de ontploffingsramp. Eerst ad door tot nog toe nog steeds onbekende oorzaak een kleine explosie plaats bij de benzolfabriek, waarna brand uit brak, die oversloeg naar den gashouder. Om wonenden, die het geluid van de overigens vrij zwakke explosie hoorden, liepen uit nieuwsgierigheid de straat op en zagen toen in de nabijheid van den gashouder rookwol ken, volgens sommigen vuur. Even later volg de de geweldige slag, waarmede de gashouder de lucht in vloog. Het personeel in de buurt van den gashouder, dat uiteraard alleen nauwkeurig de toedracht van het ongeluk zou kennen, werd op slag gedood. De nieuwsgieri gen, op honderden meters afstand, werden letterlijk door de luoht geslingerd. Velen wer den gedood, anderen kwamen er met kwets uren af. Merkwaardig was, dat de menschen door den luchtdruk de kleeren van het lijf werden gerukt. Deze nadere berichten bevestigen dus de oerste, dat n ontploffing in de benzolfabriek brand deed ontstaan, die op den gashouder is overgeslagen. Een Ir ter ontvangen officieel communiqué van den raad van toezicht op het bedrijf be vestigt het bovenstaande. Nadat opgemerkt is, dat nog geen verklaring te geven is over de oorzaak van de ortploffing in de benzol fabriek, gaat het comn aniqué voort Het deksel van den gashouder is op den grond in den mantel van den houder terug gevonden, wat beteekent, dat de ontploffing boven den gashouder heeft plaats gehad. Door de verwarming van den mantel (door brand van teer óf door uitstrooming van gas dat ging branden, het is niet duidelijk) ont snapte ook eenig gas in de ruimte tusschen het deksel van den gashouder en de boven- afsluiting van den mantel, het vormde met de daar aanwezige lucht knalgas en dat knal gas ontplofte. De directie van de „Neunkirchener Hutte" deelt het volgende mede De in voortreffelijken bedrijfstoestand zijn de en dagelijks drie maal van buiten en van binnen gecontroleerde gashouder was op het oogenblik van het ongeluk met ongeveer 15.000 kubieke meter gas gevuld. De drukver- deeling in de bedrijfsleiding toonde geen ab normale verhoudingen. Hat feit, dat aan de gaanderij van den gashouder eenige dagen voor het ongeluk snij- en laschwerkzaamhe- den verricht waren, heeft aanleiding gegeven tot het ontstaan van verschillende geruchten onder de bevolking, die echter allen onhoud baar zijn, daar de laschwerkzaamheden op den dag van het ongeluk reed. volkomen ge ëindigd waren. Volgens de tot dusverre gehoorde verkla ringen heeft zich dicht bij den gashouder na een donatie van middelmatige kracht plot seling ten ongeveer 70 M. hoogc steekvlam ontwikkeld. De verdere gebeurtenissen kun nen dan zoo verklaard worden, dat de steek vlam eenige minuten lang een ontzaggelijke oververhitting heeft doen ontstaan van een smallen strook van den gasho 'der, zoodat de wand van den gashouder daar u'izette, waar door de platen gingen klemmen en olie ont snapte. Hierdoor vormde zich oven de plaat een ontplofbaar mengsel, dat door den gloeienden wand van den gashouder tot ont ploffing kan zijn gebracht. Omtrent de be slissende vraag van de vorming en de ont branding van een explosief mengsel bij den gashouder en de vorming van de steekvlam bestaat op het oogenblik nog volkomen on zekerheid. Naar thans officieele gemeld wordt, be draagt het aantal tot dusver geborgen doo den 54. Er worden nog 14 personen vermist. Op het oogenblik is men nog aruk bezig met het bergingswerk. Een teermachine gloeit nog en kan ieder oogenblik instorten. De mate- rieele schade, die door ce ontploffing is ont staan, wordt op vele millioenex* geschat. De rouwplechtigheid voor de erongelukten is thans definitief bepaald op Dinsdagmiddag 3 uur. De dooden zullen daarbij op de be nedenmarkt worden opgebaard. Het verluidt, dat vice-kanselier Von Papen voornemens is deel te nemen aan de plechtigheid. Ook de Fransche minister voor openbare werken, Paganon, zou voornemens zijn de bijzetting bij te wonen. De plaats des onheils is gisteren door dui zenden nieuwsgierigen bezocht, die de stad in zoo dichte drommen overstroomden, dat zelfs een drievoudige' afzetting niet kon ver hinderen, dat ook in de gedeeltelijk verwoeste Saarbrueckerstrasse de menschenmassa door drong. Het ruimingswerk loopt betrekkelijk vlot van stapel. Het grootste deel der slachtoffers zal nu wel geborgen zijn. Moeilijker zal het zijn eeiiige orde te scheppm in de ontzagge lijke ruine der fabrieken. De over het terrein verstrooide brokstukken van den gashouder worden thans met steekvlammen in stukken gesneden en opgeruimd. De stapel verbogen en verwrongen stukken ijzer, buizen en bal ken, die op de plaats, waar eens de gashou der stond, ligt, zal meer moeite geven. Gevaar voor een nieuwe ontploffing van de benzol-fabriek bestaat thans niet meer. Een overval. Zaterdag heeft de eigenaar van een melkwinkel aan de Wa- terloostraat te Rotterdam de politie gewaar schuwd, daar hy in zijn winkel den 18-jarigen bediende C. D., die in de Zeisstraat woont, achter de toonbank op den grond liggende had gevonden en de jongen hem had meege deeld, dat hij door een onbekende was over vallen. De jongen deelde mee, dat om kwart over zeven, toen hij alleen in den winkel was, een man was binnengekomen, die hem om een glas water vroeg. Toen hy zich had om gedraaid duwde de man hem een doek met een bedwelmende vloeistof onder den neus, waardoor hij versuft raakte. Daarna zou de man hem hebben neergeslagen. De bediende is naar een ziekenhuis gebracht, waar hij ter observatie is opgenomen. Hij heeft nog ver klaard, dat de onbekende hem een tasch met 20 had ontstolen. De politie stelt naar deze zaak een onderzoek in. Een aanhouding is nog niet geschied. Branden. Zaterdagavond onge veer 6 uur brak brand uit in de groote loods van de Geldersche eierenveiling te Arnhem, welke gelegen is op een terrein dat begrensd wordt door den Westervoortschen dijk, Vei lingstraat en Rijnkade. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd en verscheen reeds een kwartier na het uitbreken van den brand ter plaatse. Het vuur echter dat in de loods is ontstaan had zich in dien korten tijd met ongelooflijke snelheid uitgebreid, dat 't een gretigen prooi vond in het hout, waaruit de loods is opge trokken en de vele fruitmanden en houten kratten, die in het gebouw lagen opgestapeld. Met onstuitbaar geweld joegen de vlammen, aangewakkerd door een stevigen Oostenwind, voort en het duurde betrekkelijk korten tijd of het geheele gebouw stond in lichte laaie. De loods wordt aan de Noordzijde begrensd door een steenen gebouw, waarin vroeger de Aravelvis-gloeilampenfabriek gevestigd was, maar dat thans leeg staat. De dakgoot van dit gebouw vatte spoedig vlam, maar de brandweer wist vanaf het dak verdere uit breiding te voorkomen. Geruchten, dat er in het gebouw ontplofbare stoffen lagen opge slagen bleken gelukkig ongegrond. Aan de Westzijde, dus achter de brandende loods ligt het huis van den directeur van de eierveiling. Door nathouden werd ook dit huis behou den, evenals de verdere omliggende perceelen. Met vier slangen op een kleine en een groo te motorspuit en een achttal slangen op de waterleiding greep de brandweer het vuur krachtig aan. Van alle kanten werd zooveel mogelijk W2ter in de vlammenzee geworpen. Omstreeks half acht uur was het gebouw een vuurzee, het dak was reeds ingestort en de brandweer trachtte ,de muren omver te trekken. Tegen half negen was het gebouw vernield en het vuur zoo goed als bedwongen. Het nablusschingswerk nam nog geruimen tijd in beslag. Een diefachtig echtpaar. De politie te 's-Gravenhage heeft een echtpaar, wonende aan de Van Ostadestraat. aangehouden, dat ervan verdacht wordt ver scheidene winkeldiefstallen te hebben ge pleegd. De man, die bloemist van beroep is, is 30 jaar oud. De vrouw is 29 jaar. Het echt paar heeft ongeveer 14 dagen geleden uit een der winkels van „de Volharding" aan de Van Ostadestraat een velvettraplooper gestolen. Uit een winkel aan de Wagenstraat namen zij een luidspreker mede. Had het echtpaar deze diefstallen tezamen gepleegd, het is geble ken dat de vrouw ook nog verschillende dief stallen alleen heeft gepleegd. In een tasch bij haar thuis vond de politie o.a. schakel kettingen, yo-yo's, fleschjes odeur, een vul penhouder, een vulpotlood, een potloodslijper en een popje. Zoowel de man als de vrouw is recidivist. Het echtpaar is ter beschikking van de ju stitie gesteld. Weer een gasontploffing. Wolff meldde Zaterdagavond uit Reichen- hall in Zuid-Beieren, dat in het hoogoven- bedrijf Hammerau aldaar Zaterdagavond even na zessen met een geweldigen knal de gas installatie ontplofte. Twee generatoren van 20 M. hoogte vlogen aan stukken, waardoor het heele gebouw vernield werd. Er ontstond brand, maar door het snelle ingrypen van de brandweer kon deze tot het eene gebouw be perkt worden. Daar het personeel de fabriek om zes uur verlaten had, is niemand getrof fen. Door stukken yzer is in den naasten om trek van de fabriek belangrijke schade aan gericht. De oorzaak van de ontploffing is nog niet opgehelderd. As Keulen eens gebom bardeerd zou worden. Onder leiding van de politie-autoriteiten wordt de bevolking van Keulen geoefend in het nemen van beschermingsmaatregelen tegen aanval len uit de lucht. Het hoofd van de stedelijke politie is van oordeel, dat Keulen het meest kwetsbare punt is van Duitschlandvijande lijke vliegtuigen kunnen Keulen in 13 minu ten bereiken, na bij Aken de grens te zijn gepasseerd. Daarom is by Aken een wachtpost ge plaatst. Drie minuten nadat de grens is ge passeerd, is dit in Keulen bekend en tien minuten later is ieder van de straten ver dwenen. De stad is verdeeld in vyf distric ten, waarin 47 groepen, bestaande uit politie mannen, brandweer, doktoren en technici on middellijk maatregelen kunnen nemen. Een jongensbrigade zal dienst doen als boodschappers. Een aantal kelders worden bomvry gemaakt en dienen tot schuilplaats voor de bewoners. Zij kunnen van 500 tot 2000 personen bevatten. Ook nabij de kerken zijn dergelijke schuil plaatsen ingericht, zoodat ook op Zondag allen in veiligheid kunnen worden gesteld. Een speciaal corps is verder opgericht voor het geval een aanval met gifgassen wordt gedaan. Groote bankinstelling te Par ij s sluit de loketten. Een g- oote bankinstelling te Parijs, de So- ciété Centrale des Banques de province, welke in geheel Frankrijk filial n heeft, heeft zich Zaterdag genoodza: kt gezien haar loketten te sluiten. In een mededeeling der directie wordt o.m. verklaard, dat de directie der bank zich gedwongen heeft gezien de gerechtelijke liqui datie der bank te verzoeken, ten einde de be langen der cliënten niet te schaden. Zij hoopt haar verplichtingen tegenover de cliëntenten volle te kunnen nakomen. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 14 Februari. Hilversum, 1875 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.50 Kamermuziek. 11.00 Kookpraafcje. 11.30 Kamermuziek. 12.00 Or kest. 2.30 Ooncert. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gra- mofoonplaten. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 V.P.R.O. Jeugdhalfuur. 6.00 Avro. Orkest. 6.30 R.V.U. 7.00 Orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoon- platen. 8.15 Orkest. 9.15 Gramofoonplaten. 9.30 Variété. 10.30 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonplaten. Huizen, 296 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gra. mofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.15 Concert en gramofoonplaten. 2.00 Le zing. 2.35 Voor de vrouw. 3.30 Knipcursus. 4.00 Hoedenmaakcursus. 4.30 Concert. 5.30 Con cert. 6.50 Gramofoonplaten. 7.10 Lezing. 7.45 Lezing. 8.00 Concert en koor. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Tooneel. 9.25 Concert. 10.25 Tooneel. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gra mofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspex. 1.05 Orkest. 2.20 Voor scholen. 4,25 Lezing 4.45 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten 6.50 Pianosonates. 7.10 Italiaansche conver satie. 7.40 Orkest. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Revue. 10.20 Pianorecital. 10.50 Lezing. 10.55 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 12.20 en 7.40 Ooncert. 8.20 Tooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 6.50 Concert. 9.20 Operettemuziek. 10.05 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 11.20 Orkest. 12.20 Concert. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkest. 7.50 Con cert. Brussel, 508 M. 12.20 Orkest. 1.30 Gra mofoonplaten en piano. 5.20 Orkest. 6.35 Gra mofoonplaten. 6.50 Orkest. 8.20 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. 228 M. 12.20 Gramo foonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Orkest. 6.50 Gra mofoonplaten. 8.20 Orkest. 9.30 Orkest. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Concert. 8.20 Lezing. 9.00 Liederen. 9.20 Berichten en hierna con cert. GERUCHTEN OVER LEIPZIG. Steeds weer duiken geruchten betreffende den zender Leipzig op. Naar „Radiowelt" thans weet mede te deelen, is men \ran plan de energie van den zender te verlagen van 100 K.W. op 60 tot 80 K.W., daar de instal latie by de volle energie niet volkomen be- dryfszeker zou zyn. Er zouden reeds proef- uitzendingen met kleinere energie zijn ge daan, waarbij de ontvangst uit den aard der zaak wel verzwakt, maar helderder en zui verder bleek te zijn. EEN NIEUW GOLFLENGTE-PLAN. Sedert eenige dagen vergaderen in het Pa lais des Académies te Brussel een aantal af gevaardigden van de leden der Union Inter national de Radiodiffusion, met het hoofd zakelijke doel om op grond van hetgeen op de conferentie te Madrid is besloten, een nieuw golflengteplan op te stellen, dat aan het de zen zomer te Luzern te houden congres zal worden voorgelegd. De beraadslagingen zul len duren tot 18 Februari. EEN OOSTENRIJKSCHE „RINGSENDUNG" Op 19 Februari ^.s., des avonds 7.20 uur, brengt de Oostenrijksche omroepmaatschap- py, naar het door den Duitschen omroep op Oudejaarsavond gegeven voorbeeld, een zgn. ringzending, onder den titel „Een reis door Oostenrijk". De reis begint in Vorarlberg, de landstreek, die grenst aan de Bodensee, Hierop volgt Tirol, vervolgens komen Salz burg, Opper-Oostenrijk, Neder-Oostenrijk met Weenen, Karnten en Stiermarken aan het woord, waarna de reis besloten wordt in het Burgenland, met zyn zigeuners. Dit pro gramma zol door een aantal Duitsche zenders worden over gene—en. DE POLITIEK IN DEN OMROEP. De Weensche luisteraars, die de nationaal- socialistische denkbeelden aanhangen, zyn georganiseerd in het Deutsche Funkhörerver- band. Door deze vereeniging werd aan eks Oostenryksche omroepmaatschappij de eisch gesteld om de tweede rede van Adolf Hitler op 10 Februari uit te zenden. Voor het geval, dat aan dezen wensch niet zou worden voldaan, dreigde het Funkhörerverband met het staken van de betaling der omroepbij drage door alle nationaal-socialistische luiste raars. STOOMVAARTLIJNEN „Djambi" (uitr.) 11 Febr. te Adelaide „Heemskerk" (thuisr.) 10 Febr. te Lorenzo Marques „Hoogkerk" (uitr.) p. 10 Febr. Gibraltar „Kota Agoeng" (uitr.) 11 Febr. v. Rangoon „Kota Baroe" (uitr.) p. li Febr. Dover „Marnix van St. Aldegonde" thuisr.) 10 Februari van Port Said „Meliskerk" (uitr.) 11 Febr. van Antw. „Ouderkerk" (uitr.) 10 Febr. van Manila „Poelau Bras" (uitr.) li Febr. van Antw. „Soekaboemi" (thuisr.) p. 10 Febr. Perim „Streefkerk" (thuisr.) p. li Febr. Gibraltar „Springtfontein" (uitr.) 10 Febr; te Bombay „Tanimbar" (thuisr.) 11 Febr. v. Marseille „Tawali" (thuisr.) 10 Febr. te Belawan „Venezuela" uitr.) 11 Febr. te Barbados Zeelandia" (uitr.) 10 Febr. v. Rio Grande „Zuiderkerk" (uitr.) 11 Febr. te Genua HOOGWATER TE VLISSINGEN Februari Dinsdag 14 3.38 16.04 Woensdag 15 4.17 16.42 LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN Februari uur Dinsdag 14 5.39 Woensdag 15 5.41 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van 10 tot 16 Febru ari. „Vadertje Langbeen" en «de Koning der Pelikanen." Luxor-thcater. Van 10 tot 16 Februari. „De weg naar Rio" en «Vrouw Leh man's Dochters". Donderdag 16 Februari. Vocaal concert, R.-Kath. Dames Zangkoor, „de Oude Vriendschap", 8.15 uur. Donderdag 16 Februari. Filmavond Die renbescherming, Grand Hotel Britan nia, 8 uur. Dinsdag 7 Maart. Concert Vereeniging voor Instrumentale muziek, Grand Ho tel Britannia.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6