1000 500 300 25 EERSTE BLAD AUTO'S TUIGEN No. 34 7le Jaargang 1933; DONDERDAG Uitgave: firma F. ÏÜH DE VE1DE Jr., Walstras! 58-60, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 66287 9 FEBRUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PR0VINCIEN1EUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT Engelsche les. O Clinge Doo- mofoonplatenj iplaten. 11.00 8.00 Gramo- imofoonplaten. imofoonplaten. 2.15 Orkest en erkcursus. 3.00 ng. 5.00 Cello- Causerie. 6.45 weekoverzicht. :rie. 10.30 Gra- Morgen wij ding. .2.20 Orgelspel, kest. 2.20 Voor oor de scholen. .20 Berichten, gen. 8.20 Ope- 10.00 Orkest. I. 8.05 Gra- 50 Gramofoon- il. 9.50 Piano- 0 Concert. 2.20 0 Orkest. 9.50 Gramofoonpla- t. 1.50 Gramo- .20 Gevarieerd amofoonplaten amofoonplaten. >laten. 338 oonplaten. 5.20 nplaten. st. 8.20 Bench- uur 5.29 5.31 klieden, in •ij dag 3 tot en „Quick, de ie Speurhond". 3 tot en met Schaduwen der mei op Aarde." ichouwtooneel, 5 uur. ïing Zendings- ir. ODEBRIEF Iff. ienminste de wel dat ze in zeker smaak- gaan van de maakt en men en verschil in evengoed eenvoudige urk als een per-elegant ondtoilet kan n. Verder kau zwart op eiken jd dragen en reouw dus nooit jten, dat ze te jong kleedt vat met lichte •en wel eens geval is. Staat t bij uitzonde eens niet goed iet gezicht zoo t met een klei» iidje te verhel door 'n kraag, rouche, een pe- e van andere Eigenaardig is dat men zelfs veel sportcos- ïs ziet van te stof, leuke atsen- en ski- es van zwarte met een felge- •de jumper of 1. Of met wijde :hetten, mutsje rol. ak voor japon- illende kleuren oewel we reeds :hynen de mo- nog niet geheel er iets nieuws, echts aangege- sterk gekleurde nieuwste mode, een strik hier le mouwen oogenblik ooit nu er zoo vele je periode weer nsemble in één handschoenen, len zijn? Mis- bekende Fran- ime varie" heb- g noodig. ilhelmina, VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 et (max. 10 regels). Bij3-maalplaatsing vanl—5regeis fl.-.alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bi] verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLJCITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Huldiging luitenant Pahud de Mortagnes. Het comité heeft zijn plannen gewijzigd en bepaald dat de huldiging alleen in Britannia zal plaats hebben. De aangekondigde afmarsch van het Betje Wolfplein en het afhalen van den trein komt hierdoor te vervallen, zoodat de deelnemende besturen en de leden van V. T. V. niet om 6.15 uur op het Betje Wolfplein aanwezig be hoeven te zijn, doch evenals het eere-comité om 7.30 in Britannia worden verwacht. Plaatselijk Crisis-Comité. Door den penningmeester van het Plaat- felijk Crisis-Comité werd ontvangen van de bemanning van Hr. Ms. Wachtschip over Januari 1933 7.35. De Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Coosje Bus- kenstraat alhier werden in de maand Janu ari 1469 inlagen gedaan tot een bedrag van 185.26.38 en 824 terugbetalingen tot een bedrag van 165.460.67. Er werden in die maand 80 nieuwe boekjes uitgegeven, waar door het aantal spaarders steeg tot 7026 en hun tegoed tot 2.032.812.32. Ter lediging werden 125 spaarbusjes aan geboden, inhoudende 1320.17 en met 3560 spaarzegels werd bespaard 178, welke be dragen op de spaarboekjes werden bijge- tchreven. Ontspanning voor werkloozen. De commissie voor ontspanning aan werk loozen gaat nog geregeld haar gang met het werk in het gebouw Noordstraat 34. De belangstelling voor dit werk is van de zijde der werkloozen nog zeer groot, zoo groot zelfs, dat Woensdagmiddag de 10.000e bezoe ker genoteerd werd. De commissie, als altijd zeer actief, heeft dit feit niet ongemerkt voorbij laten gaan en aan dezen middag een eenigszins feestelijk karakter gegeven. De leider die een kort openingswoord sprak, kon met genoegen melding maken, dat de heer J. Minderhout als 10.000e bezoeker de controle was gepasseerd. Als herinnering hieraan werd den heer Minderhout een klein aandenken gegeven, waarvoor hy met enkele welgekozen woorden dank bracht aan de commissie van leiders, welke steeds zoo trouw op hun post zijn. Na afloop van dit eenigszins officieele ge deelte, ging men over tot het gezellig samen zijn, waarin de heer Van Belle het leeuwen aandeel heeft gehad. Deze heeft de bezoekers vergast op een aanbal ernstige en luimige voordrachten, welke een dankbaar gehoor vonden. Een woord van dank aan den voordrager, door één der bestuursleden uitgesproken was zeer zeker op zijn plaats. In de pauze werden versnaperingen aange boden wat natuurlijk ook een gunstig ont haal vond. Alles by elkaar genomen kan de commissie terugzien op een goed geslaagden middag. Vergadering Cambo uitgesteld. Be openbare vergadering van het Cambo, welke morgenavond in „de Oude Vriend schap" zou worden gehouden, is voorloop!g uitgesteld. Comité-vergadering C.K.W.O Gisterenavond hield het comité der C.K. W.O. haar jaarvergadering in het gebouw der C.J.M.v Na opening door den voorzitter, den heer J. Marys, wees deze er op, dat de C-K.W.o. thans haar eerste lustrum viert. Boor den secretaris, den heer I. Sinke, werd een breedvoerig overzicht gegeven van den toestand der vereeniging, waaraan te kens een historisch overzicht verbonden was over de vyf jaren van haar bestaan. Opge- r.cht in 1928 met 380 personen, steeg het ledental voortdurend tot het een hoogte- Punt bereikte van 1124 leden. Op 1 Januari 3 bedroeg het aantal leden 1083, wat re nen geeft tot dankbaarheid, daar er ondanks den slechten economischen toestand van een merkbare vermindering geen sprake is. Aan de C.K.W.O. is nog verbonden een «ymnastiek-afdeeling, resp. voor dames, eeren adspiranten jongens en meisjes. Het laal aantal deelnemers bedraagt 96. Ook erden cursussen gehouden in de Engelsche {aal en knippen. het verslag van den penningmeester, vanrr <.e€r P" A" GiUissen bleek, dat de ont- gsten over 1932 bedroegen 2545.91J£ en eri de uitgaven 2542.64. Op 1 Januari was een reserve gekweekt van 231.55. De collecten op verschillende uitvoeringen voor steun aan de werkloozen gehouden, hebben opgebracht een bedrag van 350. De inkomsten der sportafdeeling bedroe gen 657.82 en de uitgaven 654.80. In plaats van den heer J. Marijs, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd tot voor zitter gekozen de heer B. de Jager in een bestaande vacature werd tot bestuurslid ge kozen de heer C. N. A. Vreke en herkozen de heer J. van den Bosch. Na rondvraag werd de vergadering door den secretaris met dankzegging gesloten. Foto's in onze Tijdinghal. Het nieuws van den dag in beeld. De felle brand in een opslagplaats van motorbooten en cano's aan den Amstel bij Amsterdam. Een zeldzame lading hout uit Suriname in lossing te Amsterdam. De nieuwe brug te Markelo over het Twente Rijnkanaal is gereed gekomen. Geheel gave urn, welke onder Afferden in Limburg gevuld met beenderen is opgegraven. Zy is uit den tyd van circa 200 jaar voor Christus. Groote ontploffing in de Renault-fabrie- ken te Parys, waarby 8 dooden en 100 gewon den. Hengelaars op de havenhoofden te Scheveningen. Het oude mannen- en vrou wenhuis der Ned. Herv. Gemeente te Am sterdam, gelegen aan den Amstel, bestaat 250 jaar op 22 Februari a.s. Een motor-trawler voor 590 gulden. Overschot van het na tuurhistorisch museum dat by den brand aan den West-Zeedijk te Rotterdam gespaard is gebleven. Afbraak van krotwoningen te Scheveningen. Uitreiking van de medaille van verdienste van den Noorschen koning aan den heer Joachim Alsen te Rotterdam. Foto van den commandant van „De Zeven Provinciën", den heer Eikenboom. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Otto", komend van Huil bestemd naar Antwerpen is heden morgen tijdens mist by Hoedekenskerke aan den grond gevaren. Sleepbooten zyn ter as sistentie daarheen vertrokken. MIDDELBURG. Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies. Gisterenavond vergaderde de afdeeling Middelburg van bovengenoemd genootschap. De penningmeester, de heer P. Luteyn, bracht zyn rekening over 1932 uit, waaruit bleek, dat het jaar begon met een batig saldo 1931 van 199.39 en eindigde bij een eind cijfer van f 1230.64, met een goed slot van 170.51. Het aantal leden daalde van 366 tot 352 en de contributie met t 20.50. In de plaats van mevrouw Broekhuisen koos de vergadering in 1932 tot bestuurslid mevr. Magendans, die aanvankelyk de benoeming aannam, maar weder bedankte voordat zy haar arbeid had aangevangen, zoodat er nog steeds een vaca ture in het bestuur is. Op de lysten der hoofden en onderwyzers der openbare en bijzondere scholen (de katholieke uitgezonderd, die haar kinderen naar eigen koloniehuizen zendt) waren er 63 kinderen opgegeven, die grootendeels, helaas niet alle, geplaatst werden of door de afdee ling of door andere. De afdeeling zond 16 kinderen naar Oost- voorne van 2 Juni tot 5 Juli, een patientje van 16 Maart tot 16 Juli naar 't Boschhuis te Nunspeet. Voor deze laatste betaalde de Zeeuwsche Vereeniging tot bestryding der t.b.c. gedeeltelyk de reiskosten. De resultaten van de uitzendingen liepen nogal uiteen van onbevredigend tot goed en zelfs een enkele maal zeer goed. De gemid delde gewichtstoename bedroeg 2.15 K.G. OOST- EN WEST-SOUBURG De bewaarschool. Door de afdeeling Souburg van „Volkson- derwys" was gisteren in het lokaal „de Zwaan" een openbare vergadering belegd, door ouders, voorstanders en belangstellenden by het voortbestaan der bewaarschool te Souburg. Na een woord van welkom tot de vele aanwezigen door den voorzitter, den heer de Bruyn, die zeide pal te moeten staan voor het voortbestaan van de bewaarschool als onderdeel van Volksonderwys, gaf deze het woord aan den heer De Priester, die een le zing zou houden over een uiteenzetting van het „Waarom tegen opheffing van de Be waarschool". De heer De Priester het woord nemende, wyst er nadrukkeiyk op, dat wat spreker naar voren zal brengen in geen en kel geval in het teeken van politiek zal staan, en het een zuiver neutrale zaak betreft, die hy te feehandelen. Tot de zaak kc mende waarom het hedenavond gaat, deelt spreker mede, dat reeds in 1922 by raadsbe sluit een terrein is aangekocht om een be waarschool op te richten, daar de thans nog in gebruik zijnde localiteiten minder ge schikt waren, dat als bewijs dat ook toen reeds de groote behoefte aan voorbereidend enderwys gevoeld werd. Dat het onderwijs zooals dit op Souburg op de bewaarschool gegeven wordt, goed voldoet blijkt wel uit het feit, dat van andere zyden geen moeite is gedaan om naast de bestaande andere be waarschooltjes te stichten en de bestaande c'us in een algemeene behoefte voorziet en van algemeen belang is. Spreker behandelt hierna een schrijven van Burg. en Weth. aan den Raad, waarin, op bezuinigingsoverwegingen, wordt aange drongen het voorbereidend onderwijs op te heffen. De heer De Priester zegt, dat volgens Burg. en Weth. hiermede een bezuiniging zou verkregen worden van 1900 over 1933, maar zegt hij, dit is onjuist, de eerste berekening was gebaseerd by een opheffing op 1 Januari j.l., wat later is veranderd in 1 April, zoodat dit bedrag 1450 zou wor den. Welk bedrag te verminderen is door vertrek van een onderwyzeres voor wier sa laris geen nieuwe kracht is aangesteld, dit gevoegd by nog' een mindere uitgaaf door* spreker uiteengezet, komt hy tot een bezui niging van slechts 600.76. Verder is spre ker van meening dat wanneer de Raad een door hem gedaan voorstel in deze had aan genomen, het schooltje had kunnen voortbe staan. Verder had spreker willen wachten tot het rijk zou hebben ingegrepen, waar hy vooralsnog niet bang voor is. Van de 40 plaatsen, die bij het ryk om steun aan klopten is er hem maar één bekend waar het ryk in deze ingreep, maar daar is de toestand anders dan te Souburg. Sprekers persoonlijke meening is, dat in de toekomst mede als gevolg van de nieuwe onderwys- wet de behoefte aan voorbereidend onder wijs zal toenemen, waardoor particuliere bewaarschooltjes zullen ontstaan, die op hun beurt weder om subsidie zullen aankloppen en zul.en wy misschien alsdan duurder uit zyn. Gezien een en ander, zegt de heer De Priester, moeten wy trachten dit besluit vernietigd te krijgen door in beroep te gaan by Ged. Staten, desnoods bij de Kroon en 0it namens de raadsleden, die tegen het voorstel van Burg. en Weth. stemden, en namens de leden van de afdeeling Volkson derwijs alhier. Als steun voor dit beroep wordt ter teekening aangeboden een petiti onnement van den volgenden inhoud „On- dergeteekenden, allen inwoners van Oost- en West-Souburg en boven de 21 jaar, verzoe ken uw college het raadsbesluit tot ophef fing an het bewaarschoolonderwys in Oost en West-Souburg niet goed te keuren." Van de gelegenheid tot teekenen werd staande c;e vergadering druk gebruik gemaakt. Onder het ouderlijk gezag teruggebracht. Gisterennacht is te Bergen op Zoom aan gehouden de minderjarige M. K., die zich in het Roxy-theater aldaar had laten insluiten en toen zij ontdekt was, mededeelde, te Hal steren woonachtig te zyn, hetgeen bij onder zoek niet juist was. Het bleek te zijn een woonwagenbewoonster, wier ouders met een woonwagen te Oost- en West-Souburg staan. Zij zal onder de ouderlyke macht v/orden te ruggebracht. Bouw van een muziektent. Met den bouw van onze muziektent is een begin gemaakt. Deze komt te staan tegen over het gemeentehuis, op het Oranjeplein. BIGGEKERKE. Cursus voor zuigelingenverzorging. Dinsdagavond werd de laatste les gegeven van den cursus in zuigelingenverzorging, wel ke dezen winter is gegeven. Voor dezen cur sus bestond groote belangstelling niet min der dan 25 deelneemsters hebben met groote animo de lessen gevolgd, welke werden gege ven door de bij uitstek deskundige op het ge bied van kinderverzorging, zuster Switters uit Middelburg. Deze laatste les droeg een meer gezellig karakter. Door mej. L. Wondergem werd na mens de cursisten dank gebracht aan de lee- rares, terwyl als blijk van waardeering een prachtige plant met pot werd aangeboden. Zuster Zwitters dankte voor het geschenk en sprak den wensch uit, dat het gegeven onderricht in de practijk zal worden toege- BRESKENS Loop der bevolking. Ingekomen: I. Voogdt, Langeweg W 12, van Groede J. P. Buize, De Hulludwars- sfcr. 19, an Groede; J. Simpelaar en gezin Glacis 1, van Ter NeuzenJ. Kareis, W 115, van Oostburg. Vertrokken: N. J. Smallegange, Dorpsstraat 46, naar Eindhoven A. J. Man- have, Boulevard 74, naar IJzendyke P. G. de Graaf, Langeweg 12, naar Groede. BIERVLIET. Loop der bevolking. Ingekomen: E. Maenhout, van IJzen dyke P. B. de Boevere, van GentC. M. Vermeulen, van Middelburg M. de Jong, van Philippine J. M. Oubrie, van Vlissingen A. Lippens, van Stekene. Vertrokken: S. A. den Hamer, naar Ter NeuzenJ. A. van de Wege, naar IJzen- dijke E. J. Peijke, naar HoofdplaatD. J. de Nijs, naar Schoondijke. IJZENDIJKE. Loop der bevolking. Ingekomen: H. Rozemeyer, van Eindhoven J. A. van de Wege, van Bier vliet M. Scheele, van ZaamslagA. J. Man- have, van Breskens, J. de Vos, van Schoon dijke M. van Meirsel, van Watervliet. Vertrokken: A. Wijffels, naar St. Deneijs E. Maenhout, naar BiervlietJ. Dhondt, naar SluisO. de Jaeger, naar Eccloo, Th. Bonte, naar Caprycke C. Poor ter,naar Schoondijke R. de Paauw, naar RotterdamE. M. Mornhout, naar Water- vliet-Oudeman, C. Raes, naar Sas van Gent G. de Poorter en M. Cammaert, naar West- dorpe C. van Espen, naar Waterlandkerkje R. Haemers, naar Watervliet. Besmettelijke ziekten. In de week van 29 Januari tot en met 4 Februari zyn in onze provincie voorgekomen 6 gevallen van roodvonk, nl. 4 te Souburg (waaronder 2 gevallen in één gezin) en 1 in ieder der gemeenten Sluis en Zoutelande. Jaarboekje voor Westelijk Zeeuwsch- Zeeuwsch - Vlaanderen. Het jaarboekje voor Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen voor 1933, uitgegeven door de N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. firma A. J. Bronswyk te Oostburg, is verschenen. Het boekje is weer uitgebreid en bevat een massa gegevenss, die voor bewoners van Westelyk Zeeuwsch-Vlaanderen van groote beteekenis kunnen genoemd worden. De inhoud maakt het raadplegen van het boekje zeer gemakkelyk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwerkerk (toezegging) J. E. Drost, cand. te Arnhem. Ger. Kerken. Beroepen te Baarland C. Veenhof, cand. te Doorn. De eerste zendeling-arts op Sangir aangekomen. Het Zendingsbureau te Oestgeest schryft ons Het heugelijke feit, in het opschrift van dit bericht vermeld heeft 23 December 1932 plaats gehad. Daarmee is een lang gekoester de wensch in vervulling gegaan, die langen tijd onvervulbaar scheen, toen binnen den kring der mogelijkheden kwam, vervuld scheen, toen dr. Cseszkó werd uitgezonden, maar daarna voor goed voorby scheen te zyn, toen op Java bleek, dat hy zyn bestemming niet kon volgen. En nu is het door een wonderlyke leiding, waarby wy ook veel medewerking hebben on dervonden van menschen, die op deze dingen invloed hebben, toch gebeurd. Reeds jaren lang hadden de zendelingen uit naam der be volking er om gevraagd. Sterk was het besef, dat het geesteiyk werk aan de gemeenten alleen geen volledig zendingswerk was. Ver zorging van zieken in Christelijken geest, als uiting der Christeiyke barmhartigheid, was noodig naast het werk van de dienaren des Woords. Een aanvang is er mee gemaak: door de uitzending van zuster Huvers als zendeling-diacones. Maar naast den Indi- schen arts te Taroena was haar werk moei lijk en bleef het stukwerk. Nu komt dr. Csesz kó, een Hongaarsche arts uit de Herv. kerk van Hongarye voortgekomen, dezen Indi- schen arts vervangen. Wel geeft het land schap nu aan subsidie wat de arbeid tot dus ver kostte, maar dat is by lange na niet vol doende om het geheel te betalen. Het San gir- en Talaud-comité legt meer aan deze medische zending ten koste dan andere cor poraties aan volledig gesubsidieerde zieken huizen. Voor haar zal de dag van aankomst Koop niet uit vooroordeel of sleur buitenlandsche artikelen, die Holland %éter of goedkooper levert. Koopt Nederlandsch fabrikaat. Dat is de meest doeltreffende werkloozensteun. Gebruikt geen geïmporteerd wasch- middel: Holland levert minstens zoo goed engoedkooper. Vraagt het zelfwerkend waschmid- del „1, 2, 3", 17'/2 cent per pak. Probeert het en oordeelt zelf. van dr. Cseszkó een feestdag blyven. Moge zijn werk lange jaren gezegend zijn en strek ken tot uitbreiding van Gods Koninkrijk. Kerkbezoek. Zorgvuldige tellingen in een 1000-tal ker ken in de Ver. Staten van Noord-Amerika aan het einde des vorigen jaars gehouden, hebben tot slotsom gehad, dat in plaatsen beneden de 2500 inwoners gemiddeld 71 pet. der kerkleden des Zondags de kerk bezoekt in plaatsen tusschen de 2500 en 5000 inwo ners 66 pet.in steden tusschen 5 en 10.000 inwoners 46 pet.in steden tusschen 10 en 50.000 inwoners 42 pet. en in steden boven de 50.000 inwoners 30 pet. Alzoohoe grooter plaats, hoe minder kerkbezoek. Examens. Voor het examen als 2e stuurman zijn ge slaagd de heeren L. A. Verhulst, A. G. H. Hommerson, J. C. de Kraker en J. F. van Hal, allen leerling van de De Ruyterschool. Voor het examen als machinist diploma C is te 's-Gravenhage geslaagde de heer A. M. Kok alhier. Zondagschoolwezen. De zoo juist verschenen statistiek van den Wereldbond van Zondagsscholen becijfert, dat het aantal kinderen, dat in 110 verschil lende landen thans de Zondagsscholen be zoekt, sinds 4 jaar geleden met 3 y2 millioen gestegen is. De Ver. Staten hebben het grootste aantal van dergelyke scholen, nl. 173.714, Groot-Brittannië volgt op de tweede plaats met 50.349. Het totaal getal Zondags scholen in de wereld is thans 361.143 met 38.549.829 kinderen. Procentueel nam het aantal leerlingen het sterkst toe in Afrika en in Latijnsch Amerikahet zwakst was de toename in Europa. Biljarten. Het bestuur en wed- strydcommissie der biljartclub A.B.C. heeft besloten de kampioenschappen van Walche ren van den N.B.B. te doen plaats vinden als volgt3e klasse op 14, 15 en 16 Februari, 2e klasse 28 Februari, 1 en 2 Maart, le klasse 14, 15 en 16 Maart. Door den N.B.B. is Voor iederen kampioen een zilveren medaiHe geschonken. Wereldkampioenschap biljarten. Maandag zijn te Parys de wedstryden om het wereldkampioenschap groot biljart cadre 712 voor profs begonnen. De Franschmaa Conti verbeterde twee wereldrecords door zyn party van 300 punten tegen Mora in drie beurten te beëindigen .waarby hy een serie maakte van 161. De zesdaagsche te Frankfort. Na het middagklassement van gisteren werd het koppel Siehl—Reiland r uit de baan genomen. Lehman en Maczynski wisten een ronde in te loopen en van de zevende op de tweede te komen. Het koppel Pynenburg—Rausch, dat nog steeds de leiding heeft, wordt door het publiek algemeen als winnaar ber. 3houwd. Na het klassement van elf uur kwam Schön te vallen en kon niet meer meerijden. Om 12.00 was de stand als volgt1. Pynen burg—Rausch 714 p., op één ronde 2. Leh- mann—Maczynski 86 p., op twee ronden 3. VopelKorsmeier 519 p., 4. SchönTietz 359 p., op drie ronden 5. Kilian—Puetzfeld 445 p., 6. Ehmer—Rieger 33C p., 7. Dinale—Wals 172 p., op ronden8. Severgnini—Brescia- ni 233 p., 9. Zims—Oestereich 174 p., 10. Schaefer—Altenburger 97 p. Het wereldrecord lange afstand. Gayford en Nicholetts hadden het lange afstandsrecord gebroken toen zy gisteren Zesfontein passeerden. Zy hadden toen 5064 mijl afgelegd, sinds zy Cranwell verlieten, en hadden dit in ongeveer 51 uur gedaan. De vliegers zyn daarna inderdaad niet naar Kaapstad doorgevlogen, maar zyn om 16.40 uur te Walvischbaai gedaald, waardoor de afgelegde afstand 5340 myi is gaan bedragen. Het luchtvaartministerie heeft naar aan-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1