AVONTUREN VAN JOOSJE PINDA EN PIETJE ROET MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS. GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND RADIO-RUBRIEK AGENDA HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN Zwerftochten door ons land. Door de N.V. Koek- en Beschuitfabriek v.h. Gr. Hille Zoon te Zaandam is in de serie „Zwerftochten door ons land" een nieuw al bum uitgegeven, en wel „Noord-Holland". Bernard van Vlijmen maakte weder de aquarellen voor dit album en hij deed dit op onnavolgbare wijze. Hij laat Noord-Holland zien zooals het is, en zooals ook de jeugd het zien kan, wanneer zij zich vrij gevoelt en ge niet van alles wat ons om niet geboden wordt. De prijs van het album is zoodanig gesteld dat het onder ieders bereik valt. Het kleuren van de plaat biedt een nuttige tijdpasseering, terwijl er bovendien een groot aantal fietsen en boeken in prachtband als prijs worden uit geloofd. Wie dus met Hille's producten kennis maakt kan op gemakkelijke wijze in het bezit van het werkelijk prachtige album komen. zins gefundeerd oordeel te geven valt. Zeker is, dat het gebeurde aantoont, welk een groote verantwoordelijkheid er rust op ons Europeesch personeel op de vloot in Indië. Het voorbeeld, door Europeanen ge geven, heeft een niet te berekenen invloed op de houding van het inlandsch personeel, en het droevigste van de heele trieste his torie is wel, dat de schuld van de eei-ste relletjes onder ons Indisch marinepersoneel bij de Europeanen te zoeken is. De treurige feiten, vooral aan boord van de „Zeven Provinciën" stellen het even ge wichtige als moeilijke probleem van de be manning onzer Indische vloot wel heel scherp aan de orde. Aan de verantwoordelijke overheid zij het noodige doorzicht en beleid in deze moeilijke omstandigheden van harte toegewenscht. Een nationale ramp. De „Nederlander" plaatst bovenstaand opschrift boven zijn beschouwing. Niemand, die het hoogst ernstige van deze zaak niet onmiddellijk moet inzien. De vra gen dringen zich in menigte op. Hoe is het mogelijk, dat dergelijke dingen gebeuren Kan Nederland niet op zijn vloot in Indië vertrouwen? Wat moet de indruk van een dei-gelijke gebeurtenis wel zijn op het gemoed van den Inlander? Zal het vertrouwen van onze natie in het buitenland niet worden geschokt Men kan zoo maar doorvragen. Het moeten vragen blijven. Want de be richten zijn nog te onvolledig om thans reeds het juiste antwoord te kunnen geven. Ook omtrent de oorzaken tasten wij nog veelszins in het duister. De een zegt, dat de oorzaak schuilt in de salarisverlaging. Een ander, dat de vakbonden van marineperso neel dit mogelijk hebben gemaakt. Wij vragen ons af of men niet dieper moet graven. Hier openbaart zich o.i. iets van de krachten, die stelselmatig het gezag zelf aanranden. En van die krachten is het bolsjewisme de geestelijke haard. Het gebeurde, dat niet minder is dan een nationale ramp, doet duidelijk zien hoe noodig het is, dat geestelijke krachten, die sterker zijn dan het boïsje- wisme, daartegenover worden gesteld. Het gevoelen van den oud-leger commandant in Indië. De oud-legercommandant in Ned.-Indië, de oud-luitenant-generaal b.d. K. F. E. Gerth van Wijk, was gaame bereid, op een daartoe aan hem gedaan verzoek, aan het „Dagblad van Rotterdam" zijn meening over het gebeurde met „de Zeven Provinciën" uiteen te zetten en deelde het volgende mede Niemand met eenig verantwoordelijkheids gevoel kan in trouwe zich den ernst van de feiten ontveinzen. Het lijkt mij dwaas en onvoorzichtig, om niet te zeggen misdadig, de beteekenis van het gebeurde willens en wetens te verkleinen. Maar aan den anderen kant zou het gevaarlijk zijn onder de gege ven omstandigheden zijn kalmte te verlie zen. Er is geen reden voor de veronderstel ling, dat de geheele marine in Indië onbe trouwbaar zou zijn. Met dergelijke voorstel lingen van zaken doet men niet alleen aan de waarheid tekort, en grieft men het loyale deel van onze zeemacht, maar wat erger is men speelt rechtstreeks in de kaart der re- volutionnair gezinden. Het valt niet te ontkennen, dat bij een deel van de zeemacht de tucht grondig is ondermijnd. Men kan, dunkt mij, hier kwalijk spreken van een incidenteele uitbarsting van onte vredenheid wegens een of anderen maatregel. De geheele opzet is daartoe te wèl-ovei-legd en te grootscheepsch. Bovendien is het niet aannemelijk, dat het hier uitsluitend In landsch personeel betreft. Er moet wel dege lijk onder deskundige, Westersche leiding gehandeld zijn 1 J Ik zie in het gebeurde een van de nood lottige consequenties voor de weermacht, van het toelaten daarin van militaire vakbon den. Deze werken van nature nimmer ge- zag-dragend. In het minst schadelijke geval verzwakken zij het tuchtgevoel en het ver antwoordelijkheidsbesef. Hierdoor alleen reeds scheppen zij een gunstige sfeer voor tucht- en gezags-ondermijning van de zijde van hen, die daarop aanleggen voor het be reiken van politieke doeleinden. Het is te hopen, dat bij het onderzoek in deze aangelegenheid men zich niet op aller lei nevenpaden zal begeven, en zich uitslui tend en ten volle zal laten leiden door het besef, dat we hier staan voor de allerern stigste en allergevaarlijkste uitingen van tuchteloosheid, welke slechts het resultaat kunnen zijn van langdurige, en methodische ondermijning van de krijgstucht via de vakorganisatie. Tegen deze bonden moet dus in de eerste plaats gekeerd zijn de actie van al diegenen, die het wèl meenen met de weermacht. Die bonden zijn een onding in de weer macht zij moeten daaruit verdwijnen ter wille van de weermacht zelf. Maatregelen te Den Helder. Naar aanleiding van de muiterij op „De Zeven Provinciën" had het „Algemeen Han delsblad" een onderhoud met de marine-auto riteiten te Den Helder. Wij waren ervan on derricht, zoo deelde men het blad mede, dat van revolutionnaire zijde getracht zou worden relletjes te verwekken onder het marineper soneel en hiertegen hebben wij maatregelen genomen. Men deelde ons verder mede, dat er van zekere zijde getracht wordt onrust onder het personeel te verwekken. In de booten waar mede verlofgangers huiswaarts keerden, wer den oproerige pamfletten verspreid, waarin de Nederlandsche soldaten werden opgehitst om te maken dat er strijd ontbrandde tot een massaal verzet van leger en vloot. Soldaten- comité's moesten worden gevormd en het voorbeeld van de jongens van „De Zeven Provinciën" moest worden gevolgd. De herkomst van 't pamflet dat ondertee kend is door het soldatencomité, is niet be kend. Het geschrift eindigt met den zin „Leve de wereldrevolutie Om te voorkomen, dat de revolutionnaire elementen Den Helder zouden binnenkomen om daar agitaties te wekken, heeft men en kele maatregelen genomen. Auto's werden op de wegen, welke toegang tot Den Helder ge ven, aangehouden. De aankomende treinen worden evenwel niet door militairen in het oog gehouden. Audiëntie van het „Cambo". Gisterenmiddag 3 uur zijn de vertegen woordigers van het „Cambo", het Comité van Actie, samengesteld uit den Bond van Marine-schepelingen en den Bond van Ma rine-onderofficieren op audiëntie geweest bij den secretaris-generaal van het departe ment van defensie. Na afloop der audiëntie, welke ongeveer een half uur duurde, verklaarden de verte genwoordigers, dat zij het standpunt der „Cambo" voor den secretaris-generaal had den uiteengezet en de wensehen van het comité naar voren hadden gebracht. De secretaris-generaal zcide toe het aange voerde aan den minister te zullen over brengen. De vertegenwoordigers van het „Cambo" hebben daarop een speciale audiëntie bij den minister aangevraagd, op welk verzoek na der zal worden beschikt. Er was op het Plein, in de omgeving van het departement, vrij veel belangstelling van de zijde van het publiek en leden van de betrokken bonden, die den afloop van de audiëntie afwachtten. De muiters moeten tot gehoor zaamheid gedwongen worden. In een gisterenavond gehouden vergade ring van de afdeeling 's-Gravenhage van den Vrijheidsbond heeft de heer J. C. van Kempen, oud-gouverneur van Sumatra's Oostkust, gesproken over „de politieke toe stand". Op verzoek van den spreker ver hieven de aanwezigen zich van hun zetels om daarmede blijk te geven van droefenis over het gebeurde op onze Indische vloot. Spreker zeide te betreuren, dat de overheid de ongeregeldheden in Soerabaya niet vlug ger heeft onderdrukt. Ware dit het geval, dan ware niet gebeurd wat nu gebeurd is. Het eerste wat onze regeering nu te doen staat isde muiters tot gehoorzaamheid te dwingen. De regeering kan niet wachten tot het den muiters gelieft het schip terug te geven. De Nederlandsche naam en de eer der Nederlandsche vlag eischen hier spoe dig een rectificatie. (Zie verder „Draad eu Lucht") Branden. Zondagavond is brand uitgebroken in het fotografisch atelier van de firma Meyer, op den Tiendenweg te Gou da. Het vuur werd met vijf stralen door de brandweer bestreden, niettemin brandde de geheele bovenverdieping uit. De brandweer wist het brandgevaar voor de belendende perceelen te voorkomen. De brand- en water schade bedraagt 16.000. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de lunchroom van den heer C. Roos aan de Demer te Eind hoven. De bedrijfskeuken alsmede het buffet in de lunchroom zijn uitgebrand, overigens is zooveel waterschade aangericht, dat de lunchroom Zondag gesloten moest blijven. De heer Roos is tegen bedrijfsschade verzekerd, terwijl zijn pand ook verzekerd is, doch zijn inventaris niet. De brand werd ontdekt door het dienstmeisje, dat door de rookwolken is wakker geworden. -— Zondagavond is te Eind hoven in de Kruisstraat een winkel gedeel telijk uitgebrandde brand ontstond in de woonkamer, terwijl de bewoners afwezig wa ren. De aangerichte schade wordt door ver zekering gedekt. De boerderij van een landbouwer te Kollum is Zaterdag afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Het vee kon worden gered. De inboedel ging ge heel verloren. In den nacht van Zater dag op Zondag heeft te Uden (N.-B.) een felle brand gewoed, waarbij een pakhuis en een landbouwschuur geheel door het vuur zijn vernield. E:ide gebouwen zijn tot den grond toe afgebrand en waren, evenals de inhoud, slechts laag verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. De schade wordt op 20.000 geschat. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uur werd de heer Smelik, banketbakker op de Hoogstraat te Vlaardingen, wakker van een brandlucht. Toen hij ging kijken in zijn win kel, bleek deze vol rook te staan, Mevrouw Smelik en haar kind konden door middel van een ladder het huis aan de achterzijde verlaten. De brand bleek te zijn ontstaan in een bergplaats van de onder en naast den winkel gelegen bakkerij. De daarnaast gele gen manufacturenwinkel van den heer v. d. Hart brandde gedeeltelijk uitde bakkerij beliep slechts weinig schade. De daarboven gelegen banketwinkel echter kreeg veel wa terschade. De brandweer was spoedig ter plaatse verschenen en had het vuur in vrij korten tijd gebluscht. Zondagavond om streeks halftwaalf is brand ontstaan in een winkelpand te Boekei. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets kon worden ge red. Winkelhuis en schuur werden een prooi van de vlammen. Huisraad en winkelinven taris gingen eveneens verloren. Ook een be lendende schuur ging in vlammen op. De oorzaak van den brand is onbekend. Een roofoverval. Zater dagavond heeft een 3-tal gemaskerde man nen den 70-jarigen Van der Kamp, die al leen woonachtig is aan den Lutterweg te Oss, overvallen. Een der mannen hield hem vast, terwijl een tweede hem bijna wurgde. De derde onverlaat knoopte intusschen de klee- ren van den ouden man los, teneinde zich van het geld, dat Van der Kamp in een zakje op de borst droeg, meester te maken. Er is hierbij »eel gerucht gemaakt, waardoor de buurman, de expediteur P. Waijer op het ge rucht afkwam. Bij zijn nadering sloegen de mannen op de vlucht. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Men neemt aan, dat het hier dezelfde mannen betreft die dienzelfden avond een 18-jarigen bak kersknecht hebben overvallen en van zijn weekloon hebben beroofd. Groote brand in Luxem burg. Zondagmiddag drie uur is in een kapperszaak op de Groote Markt van het stadje St. Hubert, gelegen in het mid den van het Ardennenwoud in de provincie Luxemburg, een brand ontstaan, die onmid dellijk een zeer groote uitbreiding nam. Niet alleen de kapperswinkel, maar ook de be lendende gebouwen stonden weldra, tenge volge van den feilen wind, in lichter laaie. Zoo gingen achtereen een banketbakkerswin kel en een hotel, 't bekende hotel de Luxem bourg, ven boterhandel en verscheidene an dere winkels in vlammen op. Onder de bevol king heerschte een geweldige paniek. Men trachtte in allerijl nog te redden wat te red den viel. Overal zag men meubels en ander huisraad op de straat sleepen. De middelbare school en het telegraaf- en telefoonkantoor werden eveneens door het vuur aangetast. Daar aan de telefooncentrale zware schade werd aangericht, is alle verbinding per draad met het zwaar beproefde stadje verbroken. De brandweer uit St. Hubert stond machte loos tegenover de vuurpoel en heeft de hulp ingeroepen van de brandweer uit Namen, die om half acht arriveerde. Met haar werd uit nog andere steden hulp verwacht. Heden ochtend was het vuur nog niet geheel be dwongen. Volgens de laatste berichten zou de vermaarde baseïiek- van St. Hubert, welke uit 1525 dagfceekent en behalve talrijke kunst schatten, ook reliquien van den heiligen Hu- bertus, de schutspatroon van de stad bevat, geen schade hebben geleden. Het drama van Mayer ling. Te Weenen is dezer dagen, naar de Weensche correspondent van de „N. R. Ct." meldt, een vereeniging gesticht, die zich ten doel stelt, het geheim, dat nog altijd rust op den dood van kroonprins Rudolf, den zoon van keizer Franz Jozef, wetenschappelijk en authentiek op te helderen. Den 29sten Ja nuari was het 44 jaar geleden, dat men op het jachtslot Mayerling de lijken vond van kroonprins Rudolf en barones Vetsera. De vereeniging heeft een beroep gedaan op allen, om haar de beschikking te geven over alle in lichtingen en stukken, die licht kunnen wer pen op het raadsel van Mayerling. Hierbij dient opgemerkt, dat er waarschijnlijk nog slechts een enkel waar relaas van dit treur spel bestaat, en wel een officieele lezing, die de directeur van politie te Weenen bij zijn ambtsaanvaarding van zijn voorganger over neemt, onder de verplichting haar onder de strengste geheimhouding te bewaren en zijn opvolger ter hand te stellen. Een andere authentieke lezing bevindt zich in het bezit van het Vaticaan. middelburg. ONDERTROUWD: J. Melis, 25 j. en C, J. Verhage, 22 j. GEHUWD: C. van der Louw, 28 j. en C. J. Peil" S. Poortvliet, 24 j. en N. Machielse, 2. BEVALLEN: A. H. Kramer, geb. van Driel, d. OVERLEDEN: A. Sneevliet, 63 j., geh, met M. S B ^c-ge. J. Siereveld, 1 j. d, E. M C miller, 86 j., wed. C. Staal. M. F. A 51 j., geh. met L. W. van Dierendonk 1 ueester, 92 j., wed. L. Broerse. OOSTBURG over de maand Januari 1933. GETROUWD: Iz. Hoevenaar, jm. 24 j. en A. M. dc Girs .uiere, 2- j. D. I. J. Luteyn, 25 j. en E. de ilde, 18 j. BEVALLEN. F. Temmerman, geb. Coens, d. -- C. de teij, geb. Willemsen, d. E. S. Meulblok; ^eb. van Kerkhove, z. OVERLEDEN! F. Beun, 69 j., man van J. van Lare, S. Ie Blaeij, 72 j., wedn. yan S. van der Hooft J. A. Wage, z. 4 m. ■iliiEll!ilBilllEllllMI[!IBIII[BHI[B"'!Bt[llWlHBimBI(ClC door G. Th. ROTMAN (Nadruk verboden) Toen Joosje echter ook na üeze woorden geen aanstalten maakte om naar beneden te komen, pakte de veldwachter hem bij z'n voet en schudde hem heftig op en neer. Spoedig begon nu ook de tak en zelfs de heele boom mee te schudden, bij eiken ruk regende het letterlijk appels. Joosje liet echter nog steeds niet los. Op dit oogenblik zat baas Pruimepit, de eigenaar van den appelboom, voor het raam van zijn woonkamer. Daar zag hij opeens, hoe de boom heen en weer geschud werd en de appels er af vielen. Woedend sprong hij op en liep den tuin in. „Wil je maken dat je wegkomtriep hij. Maar op 't zelfde oogenblik viel een nieuwe stortbui van ap pels omlaag. (Donderdag vervólg aiiiiaü'iBiiiiBiiiiaiiüBiiiiiBiiiis iiiliBIIIIBüllBllliBIHiiBIIHW Woensdag 8 Februari. Hilversum, 1875 M. Vara. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orkest, voordracht en gramofoonplaten. 12.00 Concert en gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Kinderuur. 5.30 Trio en gramofoonplaten. 6.50 Orgelspel. 7.00 Toespraak. 7.20 Orgelspel 7.30 Toespraak. 7.55 S.O.S.-berichten, 8.00 Concert. 8.50 Tooneel. 9.30 Gramofoonplaten. 9.40 Concert. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Zang. 10.45 Gramofoonplaten. 10.50 Zang. 11.00 Gramo fconplaten. Huizen, 296 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftle zing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.00 Dameskoor. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. 12.15 Gra mofoonplaten. 12.45 Concert. 2.00 Landbouw- uurtje. 3.00 Chr. lectuur. 3.30 Concert. 5.00 Kinderurn*. 6.00 Causerie. 6.15 Causerie. 6.30 Engelsche les. 8.00 Uitzending Ned. Chr. Blin- denbond. 9.00 Gramofoonplaten. 9.50 Vaz Dias 10.00 Orgelspel. 10.45 Gramofoonplaten Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. 1.05 Orkest. 1.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scholen. 3.50 Orkest. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Viool en pia no. 7.10 Lezingen. 8.35 Concert. 10.45 Muzi kale causerie. 11.05 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.35 Concert. 12.50 Orgelcon cert. 1.25 Concert. 7.40 Concert. 9.05 Gramo foonplaten. 9.20 Orkest. Kalunborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 4.20 Gramofoonplaten. 7.20 Kamer muziek. 8.30 Dansmuziek door verschillende bands. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpla ten. 11.20 Concert. 12.20 Concert. 1.50 Gramo foonplaten. 4.20 Concert. 6.55 Gramofoon platen. 7.20 Dansmuziek. 8.35 Concert. 10.05 Dansmuziek. Brussel, 508 M. 12.20 Gramofoonplaten 1.30 Concert. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Liederen. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Orkest. 10.30 Or kest. 338 M. 12.20 Concert. 1.30 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Vioolrecital. 6.50 Ka mermuziek. 8.20 Gramofoonplaten. 8.35 Mau- rits Sabbe-programma. 9.20 Concert. 10.30 Concert. Zeesen, 1635 M. 6.55 Concert. 7.20 Too neel. 9.20 Berichten en hierna dansmuziek. reclame zender in roemenië. Indien de geruchten waarheid bevatten, zijn er op het oogenblik onderhandelingen gaande tusschen de Roemeensche regeering en een groep buitenlandsche financiers, met het doel om in Roemenië een krachtzender te bouwen, die reclame-programma's zal door geven. Deze zender zal worden opgericht in de buurt van Temasvar aan de Roemeensch- Hongaarsche grensde uitzendingen zullen geschieden in alle talen, die op den Balkan gesproken worden en tevens in het Duitsch en in het Fransch, geeft den kinderen zon In Frankrijk werd in 1927 door het initia tief der doctoren E. en H. Bianeani, het „Oeuvre du Rayon de Soleil" gesticht, een organisatie, die zich ten doel stelt, rachitis en tuberculose bij kinderen door middel van systematische toepassing van ultraviolet licht te bestrijden. Verschillende bestralingskli nieken zijn in Frankrijk ingericht, waar de schoolkinderen geregeld heengaan, om in het zonlicht-arme seizoen met kunstmatige licht bronnen bestraald te worden. De resultaten, waarover korten tijd geleden gerapporteerd blijken zeer goed te zijn de algemeene gezondheidstoestand van de kinderen is snel verbeterd. het bruinbranden door de zon. Prof. Miescher, Zurich, heeft in een eenigei tijd geleden gehouden voordracht een over zicht gegeven over de wijze, waarop het utra violette licht in staat is, de menschelijkt huid te pigmenteeren, d.w.z. bruin te maken In bepaalde cellen van de huid bevindt zich een ferment, dat in staat is, bij aanwezigheid van zuurstof, een andere zich eveneens in de huidcellen bevindende stof om te zetten in bruin gekleurd „melanine". Normalerwijze komen de drie genoemde stoffen niet bijeen pas wanneer de huidcel door sterk kortgolvig ultraviolet licht beschadigd wordt, kan de be doelde reactie plaats vinden, die zich dan ulc in de bruining van de huid. Prof. Miescher ontkent daarom eiken sa menhang tusschen het pigmenteeren van de huid en de bekende nuttige werkingen van het ultra-violette licht voor de gezondheid. Integendeel zal een krachtig gepigneerd indi vidu in het algemeen weinig op de lichtbe handeling reageeren en de practische erva ring heeft den lichttherapeuten geleerd, in zoo'n geval met verdere bestraling te wachten tot het pigment verdwijnt en de gewenschte gevoeligheid voor licht weer teruggekeerd is. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-Theater. Van Vrijdag 3 tot en met Donderdag 9 Februari „Quick, de Clown", en „de Chineesche Speurhond". L uxor-theater. Van Vrijdag 3 tot en met Donderdag 9 Februari„Schaduwen der Onderwereld" en „Een Hemel op Aarde." Vrijdag 10 Februari. Het Schouwtooneel, A.G.O., Concertgebouw, 8.15 uur. Dinsdag 7 Maart. Concert Vereeniging voor Instrumentale muziek, Grand Ho tel Britannia. Februari Woensdag 8 Donderdag 9 12.25 0.41 13.04 Februari Woensdag 8 Donderdag 9 5.28 5.29 door het Kon. Meteoró gisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.4 te Byaritz. Laagste barometerstand 742.6 te Thors- havn. Verwachting tot den avond van 8 Febru ari Matige tot krachtige, tijdelijk afne mende Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt met tijc. lijke opklaringen. Waarschijnlijk regenbuien. Wei nig verandering in temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het KonMeteor. Instituut» Bij de ontwikkeling van een rug van hoo- ge drukking over Skandinavië is de vorst daar nog strenger geworden en ook aan de Duitsche Oostzeekust viel weer vorst in, terwijl elders in Duitschland de temperatuur daalde. De gisteren vermelde Oceaan-de pressie breidt zich N.O.-waarts uit, maar vertoont verder in het Westen nog meer centra. In het Z.W. stijgt de barometer tij delijk. Op de Britsche eilanden valt overal tegen, die naar onze omgeving zal door dringen In Skandinavië klaart de lucht op. Alleen aan de Noorsche kust valt nog sneeuw. Uit Duitschland wordt vrij veel mist gemeld. In Frankrijk valt in het midden regen, die zich Oostwaarts verplaatst, terwijl het Westen tijdelijk opklaring heeft. Op IJsland waait een Oosterstorm. In het Ka naal waait het krachtig tot stormachtig ihtl het Westen.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6