1000 500 300 25 I DINSDAG 7 FEBRUARI EERSTE BLAD ILIJNEN GISSINGEN AUTO'S 1ERTUIGEN RUMT No. 32 71e Jaargang 1933- Uitgave: fiima F. fill DE ÏELQf Jr.. Halslint 58-60, llissiniai.lelal. 18. PislriltniigiE181 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN SPORT |rig jaar kon dt «raar begroeten dus amper 5 reeds weer een plgens de laatste ld het indruk- 953 radio-luiste- |>ORWEGEN. ivoordiging heeft Itemmen het be. akomst de zorg en geheel en al |H liggen. Waar- 1 Juli a.s. van ■den nog niet be- pat de zorg voor [dragen aan een lister van onder lording verschui- I leiding komt te Departement, dat Indel ressorteert. -venals nu het 1st- en telegraaf- |t, dat men zal ammadienst zoo- Ivan departemen- |mG. I Vereenigde Sta- jjvoordiging aldaar jverpen ingediend, ft terrein van den Febr. te Bremen Pebr. Finisterre I van Singapore pebr. Finisterre Febr. van Suez .te Marseille Pebr. v. Colombo van Port-Said Ivan Boulogne lelijkheden, 1 enz. Vrijdag 3 tot en ■ruari „Quick, de Ische Speurhond". |dag 3 tot en met „Schaduwen der ■Hemel op Aarde." Et Schouwtooneel, 8.15 uur. 11.36 23.56 §2.25 uur 5.26 5.28 on. Metereologisch e Bilt. 770 te Clermonö* 737 te Vardö. ond van 7 Febru- er toenemende tot Zuidelijke wind. ken. Waarschijnlijk in temperatuur. /eerbericht. cieele gegevens MeteorInstituut .aar secundaire over gisteren stormach- ande, is in Oost* ■okken, maar een er daling van den van Ierland tot de weer spoedig toe- is te wachten en zal aanhouden. In den wind sneeuw en st en de afkoeling door Geheel Mid- onder den invloed estelijke strooming, ig van Denemarken regen bracht. De okken, alleen plaat- klarend. In Sehot- Noord-Duitschland VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meerl0ct(max. lOregels). Bij3-maalplaatsing vanl—5regels fl.alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenej Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 2 drukkers, 1 behanger, 1 uitvoerder, 1 mastieker, 1 betonwerker, 29 grondwerkers, 4 loodgieters, 2 mandenmakers, 26 metselaars, 20 opperlieden, 54 schilders, 11 stucadoors, 64 timmerlieden, 2 tegelvormers, 8 ververs, 3 vlechters, 1 wagenmaker, 2 waterbouwk. op zichters, 1 teekenaar bekend met werk- tuigk. en bouwk., 1 machinaal houtbewerker, 6 meubelmakers, 4 politoerders, 4 stoffeer ders, 8 kleermakers, 1 wasscher, 3 schoen makers, 683 metaalbewerkers (w.o. 283 tijd. werkloos), 1 bierbottelaar, 7 brood/banket bakkers, 2 koks, 3 aides, 1 slager, 8 magazijn bedienden, 1 slooper, 1 besteller, 9 chauffeurs, 8 kellners, 3 loopjongens, 3 sleepers, 23 trans portarbeiders, 39 kantoorbedienden (w.o. 5 vrouwelijke), 3 teekenaars, 2 werktuigkundi gen, 1 musicus, 1 leerling-verpleegster, 1 ka mermeisje, 1 huishoudster, 4 werksters, 2 dienstboden, 12 portiers, loopers enz., 47 va rensgezellen en 100 losse arbeiders. Totaal 1226 ingeschrevenen, waarvan 109 in de werk verschaffing. Vorige week 1246 personen. Al- zoo een vermindering van 20 werkzoekenden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze tijdinghal. De vernieuwing van het spoorwegviaduct aan het WestnieuwLand te Rotterdam. De „ZeVen Provinciën" waarop muiterij is uit gebroken. Vertrek per vliegtuig van de Ne- derlandsche schaatsenrijders naar Noorwe gen. Bekeruitreiking van de Monte Carlo- sterrit in het R.AJ.-gebouw te Amsterdam. Afscheid van den leider der Amsterdamsche Reddingsbrigade in het Sportfondsenbad. Het hippisch feest van de Baarnsche rijver- eeniging. Het ijs op het IJsselmeer wordt door ijsbrekers gebroken.Huldiging van prof. dr. Reinders bij zijn zilveren jubileum als professor aan de Technische Hoogeschool te Delft. Eenige tooneel-kieken. Christelijk Nationale Werkmansbond. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van den Chr. Nat. Werkmansbond in het lokaal Glacisstraat haar 28e jaarvergadering, welke zeer druk bezocht was. Na de gebruike lijke opening en voorlezing der ingekomen stukken volgden verschillende jaarverslagen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten bedroegen 1726.89, de uitgaven 986.98, alzoo een batig slot van 739.91. Het saldo van het ziekenfonds bedroeg ruim ƒ4000. Uitgekeerd was over 1932 aan ziekengeld 920. Vanwege het fonds Hulp in Nood werd aan 54 leden, welke werkloos werden, een Kerst- gave verstrekt. Bijgedragen werd aan den Christelijken Besturenbond voor extra gaven aan werk- looze leden een totaal bedrag van ruim 500. De bibliotheek trekt hoe langer hoe meer de belangstelling der leden. Er zijn een 300 nummers, waaronder de nieuwste werken en studieboeken. Uit het verslag der zangvereeniging „Hoop op Zegen" bleek, dat deze in een steeds op gaande lijn gaat. Het fonds „Hulp by overlijden" heeft over bet afgeloopen jaar aan 3 weduwen steun verleend tot een bedrag van 155. De ontspanning, welke de Christelijke Jon- gemannenvereeniging geeft aan de werkloo- Zen- daaraan heeft de Chr. Nat. Werkmans bond ook zijn financieelen steun niet ont houden. Ten slotte wordt bekend gemaakt, dat het fonds Ubo in zeer goede conditie verkeert. Dit fonds „uitkeering bij overlijden" neemt ge staag in ledental toe. Het verzekerd kapitaal bedroeg 41868. Cabaret Jan van Riemsdijk. Concertgebouw. Al was niet alles nieuw, ook over het pro gramma van den tweeden Van Riemsdijk- vond in cüt seizoen kunnen we terecht en- lousiast zijn. Zeer zeker had dit gezelschap an ook een flinke belangstelling, verdiend, och het heeft niet mogen zijn. Een slecht e zaal, waardoor de kunstenaars zich zii h hK?et hebben laten ontmoedigen, want u neppen zich gegeven met hun geheele kun- v.nctar?Ziel- vlott€- geestige conference, le- menzat W6lke de Juist€ snaren raken, sa- «Ikaiwïü1 Gn gezelschapsscènes wisselden r af SB zoo hebben Jan vari Riemsdijk, de drager van het boeren-chanson van de Veluwe, Hetty Verbeek, Hans Snel, mr. Rom- bout en „de Vrouwe" een hoogst beschaafden avond van Hollandsche cabaretkunst gegeven, waarmede zij een uitbundig succes bij de aan wezigen hebben geoogst. Het geestdriftig ap plaus aan het slot maakte een toegift nood zakelijk. Een gezellige avond. Voor de derde maal in dit seizoen werd gisterenavond voor de dienstplichtigen van de kustartillerie een gezellige avond gege ven in de cantine der bomvrije kazerne. Aan dezen avond verleende medewerking een ensemble, onder leiding van den heer Angerman, bestaande uit de heeren A. Haze, C. van Hoek, P. Gillissen, H. Edler en J. van Hoecke en voorts een tooneelclub, ge vormd door dienstplichtigen der compagnie, bestaande uit de heeren Breevaart, J. Ver- bage, Van Buren, de Witte en Kievit, het geheel onder leiding van den sergeant A. van der Hoek. Als altijd was de cantine ook thans weer vervormd in een echte feestzaal. Om 8 uur opende de commandant, de ka pitein mr. P. M. W. J. van der Slikke dezen avond en riep de talrijke aanwezigen, waar onder we opmerkten mevrouw Van der Slik ke, ds. Van der Giesen, vlootpredikant, 2e luitenant Lemstra, vele onderofficieren met huisgenooten en belangstellenden en alle dienstplichtigen der compagnie, een harte lijk welkom toe. In het bijzonder richtte spreker zich tot ds. Van der Giesen, leden van het orkest en leden der tooneelclub. Het programma werd geopend met het spelen van het „Wilhelmus". Het verdere gedeelte van den avond werd afgewisseld door populaire- en Jazz-muziek en voordrachten. Het rijk gevulde programma voldeed in alle opzichten, van verschillende muziek nummers werd herhaling geëischt door een aanhoudend en uitbundig applaus. Ook de dienstplichtigen, die voordrachten ten beste gaven, hebben zich dapper ge weerd we noemen daar o.a. van „Krelis heeft gevlogen" door J. Verhage, „Twee boertjes in de stad" door J. Verhage en de Witte, „De moord in Buiksloot" door ser geant Breevaart, „Krelis als militair" door Kievit en „Hannes in de residentie" door van Buren. Hierbij mogen we vooral niet vergeten de medewerking van den heer Angerman Sr., die het grimeeren der medespelenden op zich had genomen en...» op voorbeeldige wijze 1 Het was reeds half twaalf, toen de com mandant het woord nam en zijn groote te vredenheid uitsprak over het verloop van dezen avond, maar niet minder over het gepresteerde der medewerkenden. In een geestige speech ontvouwde de ka pitein de talenten van elk lid afzonderlijk van het orkestwe hebben, zoo zeide spre ker, een echten Covas Lajos avond gehad 1 Spreker wist niet dat er onder zijn dienst plichtigen zulke krachten, op het gebied van tooneel en voordracht, schuilden en dankte hen hartelijk voor het gepresteerde. Den leider, den sergeant A. van der Hoek, werd door den commandant hulde gebracht voor zijn taak als zoodanig. Den sergeant-majoor Spijkers, admnlstra- teur der cantine en zijn helpers, werd dank gebracht voor de goede zorgen voor den in- wendigen mensch I Nadat spreker den vlootpredikant ds. Van der Giesen dank had gebracht voor diens medeleven met de militairen der landmacht en voorts den heer Angerman Sr. voor zijn hooggewaardeerde medewerking om dezen avond te helpen doen slagen en tenslotte allen voor hun aanwezigheid, werd deze mooie avond besloten met het zingen van het Wilhelmus. Het was in alle opzichten een goed ge slaagden avond en staat ons nu nog een avond te wachten btf het afscheid van de thans onder de wapenen zijnde lichting. MIDDELBURG Ontspanning voor werkloozen. In de gisterenavond gehouden vergadering van de centrale commissie voor ontspanning en ontwikkeling van werkloozen, kon worden medegedeeld, dat voor de reeds eenigen tijd loopende cursussen voor algemeene ontwikke ling totaal 90 deelnemers zijn, verder 12 voor den cursus in eerste hulp bij ongelukken en dat er voor het ontspanningslokaal 225 per sonen zijn ingeschreven en dat deze van 10 Januari tot nu toe 1690 bezoeken aan het lo kaal brachten, wat beteekent, dat evenveel koppen thee zijn verstrekt. De commissie was teleurgesteld over het h.i. te geringe bedrag van ƒ3.50 per werk- loozé, dat door rijk eri'• gemeente samen zal worden verstrekt, voor de ontwikkelingscur sussen, wat in totaal beteekent 2968. De al gemeene kosten en de begrooting voor de al gemeene ontwikkeling bedragen samen 1570, zoodat voor de nog aan te vangen cursussen voor vakonderricht slechts een 1400 be schikbaar zal zijn. Dit werd verhoogd tot 1700, toen men besloot de cursussen in al gemeene ontwikkeling te bepalen op 6 in plaats van 8 maanden. Maar ook nu was het bedrag slechts een klein deel van hetgeen voor deze cursussen was begroot. De sub commissie voor de vakopleiding zal daarom een nieuwe begrooting ontwerpen, maar dan zullen duurdere vakken, als electrisch las- schen en autogeenlasschen zeke. moeten ver vallen. Getracht zal worden voor het een of ander nog een extra subsidie te verkregen, mede omdat de commissie op aandrang der regeering zelve in deze richting is gaan werken. Ten slotte maakte ook de samenwerking met de omliggende gemeenten een punt van bespreking uit en bleek men gaarne bereid ook vandaar cursisten toe te laten als de be trokken gemeente de kosten daarvan draagt. Over een nadere regeling daarvoor zal inlich ting worden ingewonnen en overleg worden gepleegd met bedoelde gemeenten en zal worden aangedrongen op het bespoedigen van het instellen van districtscommissies. Vacature kantonrechter. Op de alfabetische lijst ter vervulling van de vacature van kantonrechter te Terborg, opgemaakt door de rechtbank te Arhem, komt voor de heer mr. J. Moolenburgh, griffier bij het kantongerecht te Middelburg. Een jubileum. Gisteren herdacht de heer J. C. Peeman, chef der courantenzetterij van de firma G. W. den Boer te Middelburg, den dag, waar op hij voor 40 jaar in .dienst trad van ge noemde firma, destijds van den heer D. G. Kröber. De jubilaris is zoowel door de tegenwoor dige firmanten bij monde van den heer F. B. den Boer, door de N.V. Provinciale Zeeuwsche Middelburgsche Courant bij mon de van den directeur-hoofdredacteur, den heer S. S. Smeding, als door het drukkerij-, zetterij- en binderij-personeel bij monde van den heer J. Ouwerkerk, als door het kan toor-personeel bij monde van den heer W. de Pagter, gehuldigd onder aanbieding van geschenken en bloemen. De jubilaris had verder vrijaf en mocht ook thuis nog vele blijken van waardeering voor de wijze, waarop hij zijn drukke werk zaamheden verricht, in ontvangst nemen. De heer Peeman heeft op deze drukkerij zijn geheele opleiding tot typograaf gehad en is daar steeds werkzaam gebleven. RITTHEM Begrafenis K. AUaarf. Maandagmiddag werd het stoffelijk over schot van den oud-burgemeester, den heer K. Allaart, ter aarde besteld. Aan de geopende groeve sprak eerst de burgemeester, de heer P. W. ter Haar. Hü zeide namens het gemeen tebestuur den laatsten groet te brengen aan den overledene, die zoovele jaren aan het hoofd der gemeente heeft gestaan en den moeilijken tijd van mobilisatie en distributie heeft meegemaakt. Hem is nog het voorrecht geschonken bijna 10 jaar te mogen rusten van dien arbeid. Daar ds. J. Kuiper van Souburg verhin derd was, sprak ds. A. Heij van Koudekerke. Deze wees op twee voorrechten, die de over ledene in zijn leven heeft gehad, nl. de eerste te zijn geweest van zijn gemeente en den leeftijd der zeer sterken te hebben mogen be reiken. Maar deze aardsche heerlijkheden gaan, evenals alle andere voorbij. De grootste heerlijkheid kan alleen Jezus geven, die heeft gezegd„Ik leef en gij zult leven". De oudste zoon dankte, mede namens zijn moeder en verdere familie voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. OOSTBURG. Loop der bevolking. Ingekomen: A. M. Ghijs, van Putte A. A. Geense, van Bergen op Zoom J. T. Stuij, van MaastrichtM. B. van Pamelen, uit SchoondijkeA. M. J. van Waes, van Sehoondyke; J. Cornelis, van Groede. Vertrokken: G, G. E. Plasschaert uaar OudenboschL. C. de Smet, naar Rot terdam, T. Geers, naar OssendrechtJ. Ka reis, naar BreskensS. M. de Vulder, naar Waterlandkerkje. De bevolking bedroeg op 31 Januri 2683 zielen. TERNEUZEN Naamlooze vennootschappen. Met de „Staatscourant" no. 26 zijn verzon den afdrukken van de akten betreffende de naamlooze vennootschap Waterleiding-Maat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Ter Neu zen. ZIERIKZEE. Insulaire Hypotheekbank. Naar wij vernemen zullen Commissarissen der N.V. Insulaire Hypotheekbank te Zierik- zee aan de vergadering van aandeelhouders voorstellen, na belangrijke afschrijvingen en extra verstrekking der reserves, het dividend over 1932 te bepalen op 18 (onv.) Vacatures in de Ned. Herv. Kerk. In de provincie Zeeland zijn de volgende gemeenten vacantSt. Annaland, St. Anna ter Muiden, Arnemuiden, Baarland, Biezelin- ge, Ellewoutsdijk, 's-Gravenpolder, 's Heer Abts- en Sinoutskerke, 's Heer Arendskerke, Hoofdplaat, Kerkwerve, Kleverskerke, St. Kruis, Ouwerkerk, Oud-Vossemeer, Poortvliet, Retranchement, Schore, Sirjansland, Tholen 1 plaats, Waterlandkerkje, Zierikzee 1 plaats, Zoutelande. Totaal 23 plaatsen. Ds. P. G. de Vey Mestdagh. Naar aanleiding van het beroep op ds. P. G. de Vey Mestdagh te Rotterdam, door de Ned.. Herv. gemeente te Amsterdam, schrijft de nestor der Rotterdamsche predikanten, dr. J. R. Callenbach, in de „Rotterdamsche Kerk bode" o.m. Wij begrijpen dat, bij de eigenaardige om standigheden die het beroepingswerk in de hoofdstad schijnen te beheerschen, men daar zegtlaat ons een man kiezen, die elders &Qn sporen verdiend heeft. De oude vraag komt hier echter opis het goed, is het juist ge zien, iemand, die in een groote gemeente zich heeft ingewerkt, te beroepen voor een andere groote gemeente, waar hij zich weer moet in werken Wij zullen die vraag niet beant woorden wel willen wij uitspreken, en wij weten daarbij het woord te voeren in naam van zeer velen, dat wij van harte hopen, dat ds. De Vey Mestdagh voor Amsterdam zal be danken, en met blijdschap mag werkzaam blijven in onze gemeente. J. C. Wirtz Czn. f Op 76-jarigen leeftijd is in het Diacones- senhuis te Leiden, overleden de heer J. C. Wirtz Czn., de bekende voorvechter van het Chr. onderwijs. Als gewoon onderwijzer werkte hij te Rot terdam, Emmikhoven en Klundert en als hoofd te Amsterdam (1881), Goes en Bedum. waar hij ook directeur der normaallessen was. In 1901 werd hij benoemd tot hoofd-redac- teur van de „Nieuwe Prov. Groningen Cou rant", in 1902 tot arrondissements-schoolop- ziener. In 1905 volgde zijn benoeming tot districts-schoolopziener in het district Win schoten en in 1920 werd hij benoemd tot in specteur van het lager onderwijs in de in spectie Winschoten. De heer Wirtz heeft veel voor het Chr. on derwijs gedaan, vooral in Groningen waar op zijn initiatief verschillende gereformeerde scholen en ook de Chr. kweekschool tot stand kwam. Strafzaak tegen een predikant. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de behandeling voortgezet van de strafzaak te gen een predikant te Winterswijk, die op 9 Februari van het vorige jaar door de recht bank te Utrecht wegens het schrijven van anonieme brieven en briefkaarten met be- ieedigenden inhoud aan jhr. W. A. Ortt, directeur van de stichting Zandbergen te Amersfoort, is veroordeeld tot een gevange nisstraf van één maand overeenkomstig den eisch van het O. M. Verdachte bleef met klem ontkennen, op eenigerlei wijze betrokken te zijn bij de tal- Icoze anonieme schrifturen, welke nu al ge durende eenige jaren aan verscheidene per sonen, direct of indirect by genoemd ge sticht betrokken, zijn gericht. Ongeveer zes jaar geleden ontving de directeur den eer sten anoniemen brief. Bij de behandeling voor de rechtbank waren vier schriftkundi gen eenstemmig van oordeel, dat er duide lijke overeenkomst bestaat tusschen het handschrift van den predikant en dat van den anoniemen schrijver. Na zdjn veroordeeling heeft de predikant niet stil gezeten om in hooger beroep zijn onschuld te kunnen bewijzen. Daarom liet hy zich, in overleg met den burgemeester van Winterswijk, in April jl. gedurende elf dagen „interneeren" bij den tuinier Buiten, op de Werkhorst te Meppel. Strenge isolatie en bewaking werden toegepast. Niettemin werden ondertusschen beleedigende anonie me briefkaarten ontvangen. Op 19 Mei jl. diende de zaak voor het Amsterdamsche gerechtshof, een groot aan- tal getuigen en schriftkundigen die bij hun meening bleven werd gehoord, op een der brieven komt een vingerafdruk voor en volgens den politie-deskundige-scheikundige C. J. van Ledden Hulsebosch is deze afdruk afkomstig van den linker middelvinger van verdachte. Het getuigenverhoor nam twee dagen in beslag, hierna requireerde de procureur- generaal mr. Bauduin, die op formeele gronden vernietiging van het vonnis vor derde en, opnruw rechtdoende, verdachte's veroordeeling voor den tijd van één maand gevangenisstraf (zelfde straf als door de rechtbank opgelegd). De verdediger mr. j. Voorink uit Winters wijk pleitte vrijspraak. Na het pleidooi ging het Hof in raadka mer, waarna de president mededeelde, dat het Hof een nader onderzoek van de jong ste schrifturen tijdens en na de internee* ring ontvangen, wenschelijk achte. Van der Meulen gewond. Onze nationale doelverdediger, Gejus van der Meulen, is in de ontmoeting H-F.C.Her cules vrij ernstig gewond. Hij kreeg, door een ongelukkige samenloop van omstandigheden een trap tegen het hoofd, waardoor een lichte hersenschudding veroorzaakt werd. Voetbal voor jonge spelers, in het bijzonder voor scholieren. Van de K.N.V.B. ontvingen wy bovenge noemde uitgave, welk werkje in samenwer king tusschen de technische commissie en de commissie voor schoolvoetbal van den bond is ontstaan. Dit boekje zal zeer zeker er toe bijdragen om bij de beginnende adspiranten of junioren onzer voetbalvereenigingen een ruimer en be ter begrip van ons mooie en populaire spel bij te brengen. Het bevat 'naast de spelregels, een keur van technische aanwijzingen, sa mengesteld door den heer Groothof f, terwijl de heer Kramer voor de commissie voor schoolvoetbal wenken gaf met betrekking tot de voorbereiding van wedstrijden tusschen schoolelftallen. Wij twijfelen er niet aan of dit werkje, dat voor den minimum prijs van 5 cent per exemplaar verkrijgbaar is, zal by leeraren en scholieren, vereenigingsbesturen en adspiran ten een goed onthaal vinden en weidra bij niet één adspirant-voetballer in zijn boeken kastje meer ontbreken. Dergelyke werkjes kunnen niet anders doen dan het mooie voetbalspel bij de mannelijke Nederlandsche jeugd nog meer te verbreiden en de jeugdige voetballers de juiste begrip pen omtrent het spel bij te brengen. De zesdaagsche te Frankfort. Gisterenmorgen na de neutralisatie ver dwenen Broccardo en Pecqueux voorgoed van de baan, daar volgens Broccardo het Fran- sche koppel geen kans meer had zich op een der eerste plaatsen te klasseeren. Gisterenmiddag gebeurde er niets belang wekkends. Na het eerste middagklassement slaagde Reilander er in een ronde zonder strijd te winnen. De stand luidt als volgt1. Pijnenburg Rausch 369 p., 2. SchönTiets 203 p.op 1 ronde 3. VopelKorsmeier 290 p., 4. Kilian Putzfeld 228 p., 5. Severgnini—Brescianl 131 p.op 2 ronden 6. EhmerRieger 174 p., 7. Zims—Oesterrich 134 p., 8. Wals—Dinale 73 p.op 4 ronden9. Lehman—Maczynski 44 p., 10. SchaeferAltenburger, 39 p.op 6 ronden11. Siehl—Reilander 71 p. Biljarten. Zondag werd voor het Zuidelijk district de tweede ronde gespeeld van de competitie van den N.B.B., in een drietal lokalen te Breda. De geheele regeling berustte bij den heer Smit te Breda. Deelnemende vereenigingen waren Breda, in de afdeeling C, D.O.S. Nijmegen in de af- deelingen D en F, Entre Nous te Breda in afdeeling F en A.B.C. uit Vlissingen in de af- deelingen O, D en F. De uitslagen waren als volgt f In klasse C won A.B.C. 7 van de 8 partijen, wat een schitterende prestatie is. De spelers waren F. Verhulst (2 partijen gewonnen), M, Boekhout (2 gew.), C. Hoornick (1 gew.) en R. Peeman (2 gew.) Het totaal aantal punten voor A B.C. was 1257 en voor Breda 1082 p.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1