500 300 150 100 25 EERSTE BLAD No. 31 rJE ROET 71e Jaargang -1933> MAANDAG firm f. VtH DE VELflf Jr., WilsM 5140, Vlissingen. Wel. II. Fislnteeini 05201 6 FEBRUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Cen TVLoskousche actie in Jndië? STADS- EN PROVINCIENIEUWS Inoeval van een onaangename smaak of een onwelriekende!) adem heeiJijk ia:l!iaiiiiai]iiE""aniM \ladruk verboden ""BI I hè klonk op- Jak onder Joosje. die juist voorby naar beneden, J de veldwachter. |ich niet zoomaar de veldwachter bulderde hij lis kan je d'r ook binsdag vervolg) junnt.iiyii laiiiiMiniM aden, mr. L. Lie- jj-generaal van de J dr. S. T. Bok te [eer van den alge- tn de Sande Bak- Iter. die het Instituut ndere ook diegene ■erwys welke Hngszorg uitmaken, jchen Instituut en |ende band. Maar andere publiek- pai'ticulieren, I levensverzekering- anderen zóó groot I de toepassing der jjdat ook op steun voor groote or- nin of meer vry- Jbijcis niet vergeefs i laatste jaren al- gjmin acht het be- Itbreiding van zün jillend gebied, de betreffend, in jU deze zaken zijn pn bij gebrek aan ddelen en het is monde van prof. door middel van ■llen doen op het Ihet bijeenbrengen lyoering van de in lelijk zullen maken, preep te doen kan plan bestaat tot |ote vraagstuk be- Engelsche ziekte, kt nog steeds, zij prkomt. Wel is op [ver genoeg gevor- dat het mogelijk he ziekte te voor- bhfcer op aan den jelke de methoden, (gemeen ingevoerd lig een onderzoek ultraviolet licht, loor de atmosfeer einde daaruit te •a voorziening met t noodzakelijk is. ►lan om op uitge- in, op welke wijze ,1 kunnen zorgen, >lking in voldoen- n krijgen, iet Instituut voor gaarne tot uit- igen, betreft het in vinden van de wel van gezonde ringen toch kun- ekking van kleine n het organisme, ïandeling in vele iekte zal kunnen en geheel nieuw eventieve genees- dat dezer c.agen leven is geroepen, om een door het edicus in staat te en jaar geheel te -n onderzoekingen van griep en de de complicaties, nog op gewezen voor Praeventieve Leidsche instel- n dienen van het praeventieve gs- ie overheid, gelij- peischt van be- Lkeling, hoopt het ian ook dat in de toevloeiing van n en van finan- achterwege zal EOPEND apotheek geopend N OCKENBÜRG, VLISSINGSCHE CO II RA INT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijkscbe verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct iedere regel meerlOct(max. lOregels). Bij3-maal plaatsing van 1 5regels fl.-.alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange pngeschikt- heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden' bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIG1NG „DE NEDERLANDSCHE PAGBLADPFRS" Dit nummer bestaat uit twee bladen Verschillende Marine-autoriteiten zeggen hun meening over het Aneta- telegram betreffende de muiters van „De Zeven Provinciën"* In den loop van jl. Zondag werden wij allen opgeschrikt door het, op het eerste gezicht zoo overweldigende bericht van de gebeurte nissen aan boord van „De Zeven Provin ciën". Het Aneta-telegram dat zoo'n beroe ring wekte, sprak van matrozen, die met de bajonet op het geweer de aan boord zijnde of ficieren gevangen namen, van muiterij en noemde cijfers, die een vrij sterke actie deden vermoeden. Na inlichtingen te hebben ge vraagd aan verschillende marine-autoriteiten hebben wij echter 'n anderen kijk op het ge val gekregen, die de aanvankelijk zeer veront rustende berichten eenigszins ontzenuwde, hoewel het natuurlijk niet te ontkennen valt, dat het gebeurde niet goed te praten is en de schuldigen ditmaal zéér streng gestraft zul len moeten worden, teneinde een voorbeeld te stellen. De heer J. de Graaff, chef van den marinestaf, heeft zeer beslist te kennen gegeven, niets meer te weten, dan hetgeen Aneta reeds had gemeld. Men zal dus nadere berichten moeten afwachten, voordat een de finitief oordeel geveld kan worden over de houding der officieren, de maatregelen, in verband met de stemming, die reeds den Iaat- sten tijd onder het lagere vlootpersoneel in Indië heerschten, alsmede de juiste toe dracht van den „overval". Wij geven daartoe het eerst het woord aan den heer H. B. L. Braam, gep. kapt.-luit! ter zee, Bestuurslid van de Ned. Ver. „Onze Vloot", die zich in korte trekken, ongeveer op de vol gende wijze uitliet „De Zeven Provinciën" is een opleidings schip voor kanonniers, een artillerie-oplei dingsschip dus, en zoowel de overste Eike boom, als de le officier, luitenant ter zee le klasse Meijer, staan bekend als flinke en doortastende officieren, die indien moge lijk zeer zeker niet de gelegenheid voorbij hadden laten gaan, om tegenmaatregelen te nemen, of tegenweer te bieden, zelfs al was de kans op behoud ook nóg zoo gering ge weest Er zijn twee gevallen aan te nemen het eerste is, dat de actie reeds tevoren van zich had laten spreken, in welk geval de of ficieren in ieder geval bewapend waren ge weest, en ten tweede, dat er geen spoor was geweest van eenige ontevredenheid, zoodat de overval volkomen bij verrassing plaats vond. Voor zoover men thans kan nagaan, spreken alle gegeven voor het tweede geval. In de eerste plaats is het niet zeker of de 240 in landers, die aan de actie deelnamen, alle be hoorden tot het vlootpersoneel, in de tweede plaats waren de commandant, alsmede de meeste officieren aan den wal, hetgeen ook niet wijst op dreigend gevaar en in de derde plaats waren de 9 officieren, die gevangen genomen werden en zich aan boord bevonden, voor zoover uit de berichten valt op te ma ken, op dat oogenblik alle tezamen, zoodat het wel het waarschijnlijkste is, dat zij teza men waren in de zoogenaamde „longroom", achter in het schip. Van uitgezette posten is in het Aneta-be- rtcht geen sprake, zoodat men met vrij groo te waarschijnlijkheid kan aannemen, dat men over een dergelijke mogelijkheid zelfs niet in de verste verte dacht. Hoogstwaarschijnlijk is de gevangenneming dan ook op die wijze geschied, dat men eenvoudig de waterdichte schotten, die ook de „longroom" af kunnen sluiten, omlaag gelaten heeft, zoodat de mo gelijkheid tot tegenweer den officieren volko men ontnomen was. De hefboom, die deze waterdichte schotten in beweging zet, wordt nooit bewaakt, zoodat de gelegenheid voor de hand lag. Dit is tot nog toe echter nog slechts een gissing. Het bericht van „bedrei gen met bajonetten" zal hoogst waarschijn lijk wel zeer sterk overdreven zijnnaar alle waarschijnlijkheid zal zich misschien hier en daar een Inlandsch matroos met een bajonet vertoond hebben, zoodat hier de basis van dit bericht gezocht moet worden. Als men nagaat, dat men niet eens weet, welke houding de 150 man blank personeel, die zich aan boord bevonden, heeft ingenomen, is het wel over- uidelijk, dat dergelijke finesses ook nog on- biogeiyk definitiefaangenomen kunnen en ïbogen worden. Wat deae groep blanken aangaat, staat het s dat over het algemeen de onderofficie- n op ,je hand fler officieren staan Mogen J* orporaals de zijde der manschappen kie- <*e onderofficieren hebben in bijna alle gevallen ook al omdat er voor hen té veel op het spel staat getoond steeds aan de zijde van het commando te staan, zoodat er van deze 150 man ook wel de noodigen ach ter slot en grendel gezet zullen moeten wor den. Men neemt dan ook algemeen aan, en de berichten van de „Aldebaran" bevestigen dit, dat de „Zeven Provinciën", die 15 knoo- pen per uur loopt, thans nog maar 8 knoo- pen aflegt. Als men nagaat, dat het besturen van een schip van een dergelijke tonnage geen eenvoudige kwestie is en de gezagvoer der, overste Eikeboom, zich aan den wal be vond, is de waarschijnlijkheid groot, dat on derweg moeilijkheden zullen voorkomen, die de eenvoudige matrozen niet kunnen oplos sen. Bovendien is onder muiters altijd de vraag, wie hun aanvoerder zal zijn, een voortdurende twistappel. Heeft de „Zeven Provinciën" in Sabang gebunkerd, dan is de voorraad brandstof genoeg, om het eenigen tijd uit te houden, maar moest het bunkeren waaromtrent men nog niets weet nog plaats vinden, dan loopt de heele actie al zeer spoedig spaak. De reede van Sabang (Baai van Sabang) is een bunkerhaven en meer niet. Deze kolenhaven bevindt zich op het eilandje Poeloe Wai, op de uiterste Noord-West-punt van Atjeh (Sumatra) en werd destijds gesticht met de bedoeling ko lenhaven te zijn voor koopvaardijschepen, op weg naar Azië, aangezien Singapore dikwijls te ver af lag. Bovendien bleek deze kolen- haven veel gemak op te leveren voor de Ne- derlandsche vloot. Er liggen dan ook vrij ge regeld oorlogsschepen op de reede en het op leidingsschip de „Zeven Provinciën" was, ge durende de schietoefeningen in die buurt een geregeld bezoeker van de Baa± van Sabang. Het kleine gouvernementsschip de „Aldeba ran" is onmiddellijk de „Zeven Provinciën" nagegaan, maar kan, daar het haast niet be wapend is, niets uitrichten, daar het onmid dellijk in den grond geschoten zou worden. De overval had ongeveer plaats om 9 uur Zaterdagavond jl. en de „Zeven Provinciën" koos om drie uur 's nachts zee. Een vliegtuig is het dicht op de hielen en houdt, in samen werking met de „Aldebaran" de vloot, die juist ter hoogte van Celebes, op 10 dagreizen afstands groote oefeningen houdt, geregeld op de hoogte. De vloot heeft onmiddellijk koers gezet naar de „Zeven Provinciën", evenals een eskader, dat op ongeveer 2 y2 dagreis af stands kruiste en thans full-speed achter de muiters aanzit. Het lijdt dan ook geen twijfel, of deze worden binnenkort ingehaald en ge vangen genomen. Misschien zal er daartoe een vuurgevecht moeten plaats hebben, mis schien geven de muiters, hetgeen in het ge heel niet denkbaar is, aangezien de moed waarmede zulke ondernemingen begonnen worden, meestal spoedig plaats maakt voor bezinning, zich ook zonder slag of stoot over. De overmacht van lucht- en zeewapenen maakt een uitslag niet twijfelachtig. Daar alle havens natuurlijk gewaarschuwd zijn, kan de „Zeven Provinciën" nergens aanleggen, ten einde te bunkeren, drinkwater of voedsel in te nemen, zoodat men in marinekringen ge ringschattend de schouders voor deze on doordachte, dwaze actie ophaalt, die de schuldigen slechts gevangenisstraf, via den Krijgsraad, op den hals haalt en verder mo gelijk, wanneer men zich de situatie niet in denkt, eenig kwaad berokkent aan de naam der Nederlandsche marine. Het spreekt van zelf, dat nu de actie dergelijke vormen gaat aannemen de autoriteiten zeer streng zullen optreden en geen verzachtende om standigheden in rekening zulleii worden ge bracht. Hopelijk zal er geen bloed vloeien en zullen de muiters inzien, hoe hopeloos dwaas en ondoordacht hun daad is, hoe weinig zij ermede bereiken en zullen zij zich weldra ge wonnen geven. Het is volkomen duister, wat de muiters zich van hun daad hadden voor gesteld en wat zij ermede trachtten te be reiken. Het geheel is natuurlijk het resultaat van de praktijken van enkele aandrijvers, die zich zooals gewoonlijk in de menigte verschuilen en de mogelijke ontevre denheid hebben aangewakkerd. De indruk is, dat hier in geen geval een vergelijking zooals men hier en daar reeds hoort maken getrokken kan worden tusschen het geval van Curasao en van hier. De omstandigheden en de gevolgen zijn heel anders, dan destijds gedurende het avontuur van den heer Fruitjeiv Staatsraad «7. J. Rambonnet, gep. vice-admiraal tit. te 's-Gravenhage, dien wij naar zijn meening over dit geval hadden gevraagd, deelde ons het volgende mede Ik ben over dit bericht inderdaad sprake loos. Nooit had ik kunnen vermoeden, dat dergelijke excessen bij de vloot mogelijk zou den kunnen zijn. Voordat ik dan ook nadere bijzonderheden heb gehoord, zou het mij be slist onmogelijk zijn, ook maar éénige mee ning omtrent dit geval te kunnen hebben. Volgens mijn gedachtengang moet men een dergelijke actie toch reeds dagen tevoren hebben voelen aankomen, hoewel aan de an dere zijde alle teekenen erop wijzen, dat men volkomen verrast is. Volgens mij zouden de officieren in ieder geval sedert het geval van het verzuimde appèl reeds begapend moeten zijn (inmiddels geeft de uiting van den heer Braam betreffende de „waterdichte schot ten" een andere kijk op dit geval. Red..) en moeten zij in ieder geval tegenweer hebben geboden. Veel kan in zoo'n geval de persoon lijkheid en de mentaliteit van den gezagvoer der of diens waarnemer uitwerken. Ik heb gevallen meegemaakt, waarbij één officier de heele situatie redde en ook wel, waarbij een officier door ontactvol optreden geen vas ten voet kon krijgen en de onaangenaamste situaties schiep. Zooals ik reeds gezegd heb de verdere berichten moeten het beeld hel pen vormen, dat thans nog maai vaag en onomlijnd is. Dat de heele onderneming een dwaze, nuttelooze actie is, waarmede men niets bereikt, is overduidelijk Als men na gaat, dat op een opleidingsschip, want dat is de „Zeven Provinciën", over het meerendeel slechts menschen zijn, die opgeleid worden tot aanstaand kader, dus vrijwilligers, die zich voor de zaak juist beijveren, in plaats van daaraan schade aan te brengen, L het heele geval nog veel onbegrijpelijker Meening van Minister van Defensie. Minister Deckers had den indruk, dat de muiterij op de „Zeven Provinciën" onder de inlandsche schepelingen is ontstaan, maar hy merkte op, dat de Europeesche marinemannen te Soerabaja, zooals thans' wel blijkt, een slecht voorbeeld gegeven hebben. De meening in marinekringen. Ook in marinekringen hebben de gebeur- tenissen groot opzien gebaard. Naar „de Cou rant" van zeer bevoegde zijde uit die kringen vernam, acht men het onbegrijpelijk, dat in landsche schepelingen er in zouden slagen, zonder medewerking van gegradueerden een zoo groot oorlogsschip als de „Zeven Provin ciën" te besturen. Evenmin kan men zich voorstellen, hoe de officieren, die toch revol vers hebben, door de inlandsche schepelingen, ook al zijn die met de bajonet gewapend, overweldigd zijn. Het meest waarschijnlijk acht men dan ook, dat de officieren zich in de longroom bevonden en zij zich zoo eiken uitweg zagen afgesneden. Huldiging luitenant Pahud de Mortagnes. Zaterdagmiddag had in het Grand Hotel Britannia de laatste bijeenkomst plaats van het werkend comité voor de huldiging van luitenant Pahud de Mortagnes op Vrijdag a.s. Alle medewerkenden van het werkend co mité, alsmede de vertegenwoordigers der me dewerkende vereenigingen, waartoe nu ook „Luctor et Emergó" nog was bijgekomen, waren aanwezig. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had, werd eerst het financieel gedeelte van het programma afgewerkt, dat na een kleine voorloopige begrooting, ook dank zij de spon tane medewerking van alle deelnemende ver eenigingen, spoedig tot een bevredigend slot kon gebracht worden. Vervolgens werden door den voorzitter de geschenken, die aan luitenant Pahud en zijn vrouw als aandenken aan hun bezoek aan Vlissingen zullen worden aangeboden, aan de vergadering voorgelegd en die door hun juiste keuze, direct de aJgemeene instemming van de vergadering verwierven. Hierna ging men over tot de regeling van het programma in verband met de opstelling van den stoet, de ontvangst op het station, de ontvangst bij aankomst in het Grand Ho tel Britannia, het voorstellen van het eere comité en de huldiging in de zaal. AUe ge maakte plannen werden na bespreking met den voorzitter van den Z.A.B., den heer De Vries uit Middelburg, verder uitgewerkt en definitief vastgesteld, daar na afloop der huldiging in de zaal, luitenant Pahud, die de gast is van den Zeeuwschen Athletiekbond, ook door den voorzitter van den Z.A.B. zal worden toegesproken, waarna hij met zijn lezing kan beginnen. Na afloop cier lening zal de l\eer Toussaint, a ver iris- schende Chlorodont-tandpasta onmiddel- li]k. Per ïuoe 35 cent. Een proef overtuigt. de voorzitter van „Marathon' het slotwoord spreken. In verband met de ontvangst op het sta tion, werd besloten, dat het comité van ont vangst, bestaande uit het bestuur van Vlis singen Vooruit en de vertegenwoordigers der medewerkende vereenigingen, om kwart over zes Vrijdagavond zal bijeenkomen op het Bet je Wolff plein, waarna men in auto's met de signaalafdeeling der Vlissingsche Turn- vereeniging voorop en de vlaggen van de ver eenigingen naar het station zal vertrekken. Aan het station zal dan ook de kapel van de marine zich met de fakkeldragers by den stoet aansluiten, zoodat men na de ontvangst op het station direct met denzelfden stoet naar het Grand Hotel Britannia kan vertrek ken. Onze gemeente mag zich gelukkig achten, dat zij in de vereeniging „Vlissingen Vooruit" en haar actief bestuur, een vereeniging bezit, die altyd klaar staat en altijd op de juiste manier de zaken weet aan te pakken, zoodat ook door deze huldiging onze stad weer in vele groote bladen vernoemd zal worden, wat onze stad niets dan ten goede kan komen. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal Het levenswerk van dr. Berlagehet nieuwe gemeente-museum aan de Stadhou derslaan te 's-Gravenhage in aanbouw. Twee oude stadspoorten uit Deventer en Groningen, thans opgesteld in den tuin van het Rijksmuseum te Amsterdam, zuilen waarschijnlijk aan die steden teruggegeven worden. De afbraak der Indische ten- tconsteling te 's-Gravenhage. MIDDELBURG Een tentoonstelling van schilderden. De vereeniging „Voor de Kunst" te Mid delburg opende Zondag een tentoonstelling van schilderijen van mevrouw Ilcken, me vrouw Carbien en van den heer Heyenbroek. De tentoonstelling, die plaats heeft in het Kunstmuseum, is geopend tot en met Zon dag a.s. Zeeuwsche Bond van accordeon-bespelers. Zaterdagmiddag had op de bovenzaal van café „de Eendracht" te Middelburg een be stuursvergadering plaats van den Zeeuwschen Bond van accordeon- en mondaccordeon-be- spelers vereenigingen, onder voorzitterschap van den heer Lambermont. Nadat verschillende zaken in het belang van den bond waren besproken, werd besloten om te benoemen als technische leiders de heeren M. P. Ventevogel te Vlissingen en De Rijk te Goes. Een begin van brand. Gisterenavond bemerkte een Inspecteur van politie te Middelburg, die den Wal pas seerde, dat licht scheen in den kelder van perceel A H, waarin een klompenmakerij is gevestigd. Spoedig bleek het dat in dien kel der een begin van brand woedde, toen de kelderluiken geforceerd waren. Terwijl ten spoedigste de brandweer gealarmeerd werd, vingen de bewoner en omwonenden aan om het vuur met emmers water te blusschen, zoodat nog voor 't uitrukken aan de brand weerkazerne kon worden gemeld, dat geen hulp meer noodig was en de brandmeesters en brandweerlieden, die reeds in flinken getale aanwezig waren, weder huiswaarts konden keeren. Het bleek, dat men een kachelschuif leeg had gemaakt in een houten vuilniskist in den kelder. Blijkbaar is daar nog eenig vuur in geweest en door den trek in den kelder, als gevolg van den hevigen wind, weer aan gewakkerd, wat in deze omgeving met vrij veel houtvoorraad zeker ernstige gevolgen had kunnen hebben. Men mag dan ook van geluk spreken, dat door de oplettendheid van den inspecteur erger is voorkomen. KOUDEKERKE Loop der bevolking van 16 t/m 31 Januari 1933. Ingekomen: A. Joosse en gezin, wijk B no. 25b van Oost- en West-Souburgmej. A. van Sluijs, wijk B no. 157 van Biggeker- keG. Wolders, wijk D no. 227 van Mid delburg. Vertrokken: Mej. H. c. Houmes. van wijk D no. 219 naar MiddelburgP. J. Davidse en gezin, van wijk E no. 13 naar DomburgT. Bakker en gezin, van wijk D no. 225 naar Krabbendijke mej. C. Leen- houts. geb. de Pagter, van wijk A no. 2 naar Emergen op Zoom. GOES. Voorstellen aan den gemeenteraad. Bij de vaststelling van het ambtenaren reglement werd bepaald, dat de bepalingen van deze verordening mede van toepassing waren op de ambtenaren der 3emeente-poli- tie, met dien verstande, dat in plaats van Burg. en Weth. telkens gelezen werd de bur gemeester. De minister van binnenlandsche zake heeft daartegen bezwaar gemaakt. Eenige be palingen (zooals omtrent schorsen, aanstel ling, ontslag, vacantie, straffen enz.), behoo- ren bij afzonderlijk besluit van den burge meester te worden vastgesteld, terwijl hetgeen betreft rangen, ^ereischten voor benoembaar heid, bezoldiging, wachtgeld enz., bij afzon derlijke verordening behoort te worden gere geld. Burg. en Weth. hebben daarom een regle ment voor het politie-personeel ontworpen. De burgemeester zal de aan hem opgedra gen regeling in het leven roepen. Ter goedkeuring wordt aangeboden de be grooting 1933 van het Burgerlijk Armbestuur. Burg. en Weth. hebben hierover eerst een correspondentie met het Burgerlijk Armbe stuur geveerd. Burg. en Weth. vonden de ra ming opbrengst pachten te laag en bedeeling in geld te hoog. Het Burgerlijk Armbestuur geeft in overweging om verschillende redenen de posten ongewijzigd te laten, aangezien 1933 zoowel voor der> landbouw als voor de be- deelinz nog zeer onzeker is. Ook blijkt dat het Burgerlijk Armbestuur onverplicht aan zijn vroegeren secretaris- penningmeester een bijslag op het pensioen tot een bedrag van 960 per jaar geeft. Burg. en Weth. nemen hiermede alleen ge noegen, omdat het de inlossing van een een maal gedane belofte is, maar waarschuwen, dat hierin geen antecedent mag worden ge zien voor dergelijke gevallen. In de vacature F. J. Tiery worden aanbe volen als lid van het Burgerlijk Armbestuur de heeren A. de Roo en P. A. E. Schrijver. Op 22 April 1932 werd door den raad de winkelsluitingsverordening gewijzigd, omdat de minister van arbeid, handel en nijverheid bezwaar maakte tegen het verlaten van het sluitingsuur met één uur gedurende den zo mertijd. De minister van economische zaken en arbeid komt thans op dit standpunt terug. Burg. en Weth. stellen daarom voor het slui tingsuur met één uur te verlaten gedurende het tydvak, waarvoor de wettelijke tijd met een uur is vervroegd. Op 2 December 1932 besloot de raad met het oog op werkverschaffing tot den aan leg van een sportterrein aan den Polderschen weg. Ingevolge nader overleg met de sport verenigingen en de sportcommissie stellen Burg. en Weth. thans voor vier in plaats van drie sportvelden te maken. De kotten worden daardoor 4874.25 hooger. Hier staat tegen over dat meerdere vereenigingen van het ter rein gebruik zullen kunnen maken, waardoor de inkomsten ook hooger zullen zijn. Voor de exploitatie van het sportterrein ge ven Burg. en Weth. in overweging den stich tingsvorm te kiezen. De stichting zal genoemd worden „G>oesche Sportbelangen". 8RESKENS Uitvoering Christ, zang vereeniging „Concordia". De inwoners van Breskens hebben Vrij dagavond weer volop kunnen genieten van bet mooiste instrument ter wereld, nl. „de menschelijke stem". In het overvolle lokaal Weykman heeft de Christ, zangvereeniging „Concordia" haar jaarlijkschen familieavond gegeven onder leiding van den directeur, den heer Iz. van Melle, die ons weer heeft laten hooren, welk een uitdrukking er gelegd kan worden in ons lied door voortdurende oefe ning en schier eindeloos geduld. De avond werd geopend door gezamenlijk het Bondslied te zingen, waarna de direc teur Psalm 23 voorlas en voorging in gebed. In een kort openingswoord deelde hy me de, dat de belangstelling voor deze uitvoe ring te groot was naar verhouding tot de ruimte der localitelt, hetgeen als een scha duwzijde moest worden gerekend. De avond, aldus spreker, bood twee ver rassingen en welle. enkele piano-soli van ds. w. H. Kelder Jr. en 2e. het optreden van het jeugdkoor, dat de kracht van de jeug dige stemmen in theorie laat zien, hetwelk een opwekking is voor de aanwezige ouders om hun kinderen als lid te doen toetreden. Na enkele zakelijke mededeelingen werd overgegaan tot het programma.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1