GROOTE OPRUIMING AXMINSTER- en andere KARPETTEN NOOTJES INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND De mailtrein aansluitende op het mail schip „Sibajak" van den Rotterdamschen Lloyd, agente de firma De Groof Co., komt morgen om 18.45 te Rotterdam en om 19.11 te 's-Gravenhage aan. Deze trein stopt niet te Roosendaal. Aan de eerstvolgende vergadering van den personeelraad der Haagsche Tramweg-Maat schappij zal een voorstel worden voorgelegd om, in verband r .et den toestand van het be drijf, op de salarissen en loonen van het per soneel een korting toe te passen. De Rotterdamsche electrische tram heeft in Januari 5.642.092 passagiers vervoerd, op brengst f 574.801 tegen 6.479.264 en f 675.493 opbrengst in Januari van het vorige jaar. Gisteren werden aan de coöperatieve tuin bouwveiling „De Zuid-Hollandsche Eilanden" G.A. aan den Persoonsdam te Rotterdam de eerste aardbeien aangevoerd door de kweeke- rü „Santa Rosa", te Rockanje. De gemeenteraad te Bergen op Zoom heeft met 16 tegen 3 stemmen verworpen een voor stel om de publieke carnavalsviering te ver bieden. „Thank you so much", alles kostelijk om te zien. En juist, omdat de onverwachte ontknooping, ieder verdacht wordt, is het spel zoo uiterst spannend. Schotland Yard moet uit een bont gezel schap van wereldtoeristen den moordenaar van een rijken Amerikaan uitvisschen. De ontknooping eindigt op een schip, met Frisco in het gezicht. Er komen nog meer moordgevallen, te Nice. Zelfs een inspecteur ontsnapt er niet aan. Dan komt te Honolulu de Chineesche speurder in het speL Hij reist met het gezelschap aan boord mee naar San Francisco en aan boord komen dus de ver- knoopste ontwikkelingen. Ieder schijnt op de een of andere wijze tot verdenking aanlei ding te geven. De ontknooping men ontdekke welke gedachtefout hier gemaakt wordt zullen wij niet verklappen. Niet zonder gevoel voor humor tevens is de situatie van deze goed in elkaar zittende film uitgewerkt. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. De nieuwe landbouwhuishoudschooi te Heerenveen, die Donderdag door den burge meester officieel werd geopend. Bezoek van minister Reymer aan de automobielen- tentoonstelling te Amsterdam. De groote brand aan de Zalmhaven te Rotterdam, waar enkele panden in de asch werden gelegd. Eenige opnamen van het kruien van het ijs in het IJsselmeer, in de omgeving van Hoorn. De jeugd aan het „ijskruien" om to voorkomen dat enkele woningen achter den Zeedijk te Schellinkhout door de ijs massa ingedrukt worden. Biljartwedstrijd te Amsterdam om het kampioenschap van Nederland. Nieuwe gobelins voor de trouwzaal in het nieuwe stadhuis te En schedé. Op 64-jarigen leeftijd is te Am sterdam overleden mr. dr. H. W. Hovy, oud burgemeester van Loosduinen. Luxor-Tli eater. Schaduwen der onderwereld.. Een hemel op aarde. Als eerste hoofdfilm vraagt deze week de aandacht de eerste Duitsch-sprekende rol prent, waarin Harry Piel de hoofdrol speelt „Schaduwen der onderwereld", een span nend, werkelijk uitstekend en uiterst boeiend filmwerk. De titel zegt genoeg omtrent de plaats van handeling: de onderwereld.Hier: de misdadigerswereld van Berlijn, voor wie Oudejaarsavond een gelegenheid bij uitstek is om haar slag te slaan, als de schaduwen van den nacht de stad in duisternis hullen en binnen de muren feest wordt gevierd.... Door het hoofdbureau van politie rinkelen plotseling de alarmsignalen. Bij de Centrale Bank is ingebroken, de safe wordt gefor ceerd en alle waardevolle bezittingen van honderden cliënten zijn gestolen. Het onder zoek wijst uit dat een goed georganiseerde bende op zeer geraffineerde wijze te werk is gegaan na nauwkeurige voorbereiding. Het eenige spoor, dat gevonden wordt is een witte aster, de lievelingsbloem van Harry West (Harry Piel), die dan ook door den inspec teur Keiler (Hans Junkermann) voor den dader wordt gehouden. Ofschoon Harry zijn alibi kan bewijzen, doet hij dat niet om z'n a.s. verloofde Irene von Sheridan (Dary Holm) niet te compromitteeren. De werke lijke daders trachten de verdenking op hem te laden, zoodat de ten onrechte verdachte avonturier een zwaren strijd krijgt te voeren tegen de politie eenerzij ds en de daders met inbegrip van den medeplichtigen bankdirec teur anderzijds, waaruit hij echter zegevie rend te voorschijn komt. Doch voor het zoo ver is, is er heel wat gebeurd. Een van sen satie druipende achtervolging, gaf den re gisseur (Harry Piel) gelegenheid enkele unieke opnamen van Zwitserland, waar de winter en de ski-sport hoogtij vieren, in te lasschen. Voorts ontbreken waaghalzerij, geheime vertrekken en geheimzinnige deu ren, valluiken en gemetselde kelders, bange verrassende ontsnappingen, revolverschoten en arrestaties niet, zoodat liefhebbers van geweldige sensationeele avonturen, welke met vaart en in afwisseling met schoone natuur- tafereelen en luxueuse scènes worden be leefd, meer dan de volle maat krijgen. Bo vendien een prettige film met uitbundige vrooljjkheid, welke men alzoo niet verzuime. Men ga zien Het tweede hoofdnummer, een mooie speelfilm, vertelt van de liefdesgeschiedenis tusschen een Hongaarsche emigrante (Vilma B&nky)4 die in New.-.York ifi fretr&kkmg komt in een lunchroom en een schatrijken Jonge man (James Hall), die door haar voor een chauffeur wordt aangezien en zich dit laat welgevallen. Zij, Eva, zoekt een woning overeenkomstig den stand van haar taxi chauffeur, met de stille hoop eens het daar tegenover staande huis te kunnen bewonen, als haar chauffeur een heele boel taxi's be zit, en hij Jimmy (waarom niet Adam?) laat haar in die chauffeurs-gedachten. Tot er een kink in den kabel komt en Jimmy achterdocht krijgt, doordat Eva zich met een auto van een ander laat thuis brengen. Verontwaardigd jaagt zij Jimmy weg, doch deze beseft, dat hij zijn Eva onrecht heeft gedaan, vraagt en krijgt vergiffenis en voert haar naar het ideaal harer droomen, het aardsch paradijs, waar zij een hemel op aarde hopen te vinden. De Beneden-Schelde van Antwerpen tot Vlissingen. B.T.B. Wandelboekje. Op de j.l. gehouden vergadering der Con tact-Commissie gaf de consul voor den Vlaamschen Toeristenbond te dezer plaatse ons vriendelijk inzage van een der handige en aardige V.T.B.-Wandelboekjes, boven- staanden titel dragend. Dit vlotte boekske is weer mede een be wijs, hoe goed gezien het was, dat Vllssingen thans ook entrée heeft in deze machtige, uitstekend georganiseerde vereeniging, welke zooveel beteekent voor omhoogstuwend, van nieuw levend bruisend Vlaanderen. Ruim 30 pagina'ss beschrijven de reis te water van Scheldestad tot Scheldestad om te eindigen met„Ten Westen van Vlissïn gen heeft £ich een fraaie badstad ontwik keld met mooi strandboulevard en kurhaus" Een voortreffelijk geslaagde advertentie bladzijde met aansporing tot een bezoek aan Vllssingen trekt wel de aandacht. De foto's zijn gelukkig gekozen, die van den Oranjedijk met den zoo karakteristieken molen doet ons weer vragen „Welke in drukken wekken wij als badplaats, wanneer ce bezoeker deze plek gaat zien en stuit op de afsluitingen en de onbegaanbaarheid De saneering van Vlissingen aan den Waterkant tot één doorloopend uitzicht- en wandelterras is volmaakt logisch de eenig gezonde basis voor de ontwikkeling onzer badplaats. Wij denken hierbij ook aan de vele congressisten der verschillende congres sen dezen zomer, die allen als propagandis ten voor onze gemoderniseerde, werkelijk verzorgde stad weer moeten vertrekken met de beste indrukken. Wij moeten zeer waar- deeren, dat de achterstand aan plantsoenen en perken thans energiek wordt ingehaald, doch dit onderscheidt ons nog in niets van andere, eveneens zeer keurige en attractieve badplaatsen. Het panorama op de druk be varen Schelde is een eenig voorrecht, dat wij moeten uitbuiten door de boulevard-prome nade eindelijk eens dit immer boeiend schouwspel waardig te maken. Op genoemde vergadering hoorden wij van de meest bevoegde en geachte zijde, welke steeds voor Vlissingen op de bres staat, hoe krachtig ons gemeentebestuur ijvert om dit algemeen gewenschte tot werkelijkheid te brengen, doch hoe het, in beschamende te genstelling met den publieken steun aan Belgischen dadendrang aan de Vlaamsche kust, ten zeerste door archaïstische factoren gehandicapt wordt. Wij blijven echter optimistisch en ver trouwen, dat, evenals bij VlissingenWoon stad en de Vlissingsche Haven, volharding en goed recht voor onzen boulevard, zij het dan ook weer, helaas, na langen strijd, in het einde de „overwinning" moge brengen. Immers „Wie Zee houdt, wint de Reis." OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Statistiek over Januari 1933. Leeszaal: Gedurende de maand Ja nuari bedroeg het aantal vrouwelijke bezoe kers 78, het aantal mannelijke 673, het totaal aantal bezoekers 75L Per dag bezochten ge middeld 28 personen de Leeszaal. Voor Ja nuari 1932 bedroegen deze cijfers resp. 110 vr. 706 m., totaal 816. De teruggang van 65 is waarschijnlijk mede aan het „ijs" te wijten. Uitleenbibliotheek: Gedu rende de maand Januari werden aan 2145 personen 2931 boeken uitgeleend. Daarvan waren 2032 Ned. of vertaalde romans 143 buitenlandsche romans 169 kinderboeken 587 populair wetenschappelijke werken. 1/5 van het totaal uitgeleende boeken werd dus uit de studie-afdeeling geleend Het gemiddelde cijfer per uitleenkeer bedroeg: 165 lezers en 225 boeken. Het aantal nieuwe leden bedroeg 47, waarvan 14 werklooze leden. Gemiddeld werden per uitleenkeer 4 5 nieuwe leden ingeschreven. Uit andere bibliotheken werden 8 studie werken aangevraagd. Voor Januari 1932 bedroegen deze cijfers resp. 1316 lezers 1583 uitgeleende boeken 25 nieuwe leden en 21 studiewerken aan gevraagd uit andere bibliotheken. OOST- EN WEST-SOUBURG School met den Bijbel. Donderdagavond hield de vereeniging „Een school met den Bijbel" haar jaarvergade ring. Na opening op gebruikelijke wijze door den voorzitter, den heer A. J. Arendse, werden de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester uitgebracht. Deze getuigden van den bloei der school en mits dien van ruim genoten zegen. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren P. Arendse, J. Goedbloed en L. Suurmond. Een ouder avond zal voor den aanvang van den nieu wen cursus weder worden gehouden. Door den heer J. Suurmond Jacz. werd het onderwerp Iets over de opvoeding in onze gezinnen behandeld, waarbij bijzonder FIRMA J. PERVOOST HOUDT LAATSTE WEEK ZEER VOORDEELIGE KOOP|ES IN TAFELKLEEDEN, VITRAGES werd stilgestaan bijde orde en tucht in de opvoeding en voorts bij de lectuur, welke door onze kinderen gelezen wordt. Een aan gename gedachtenwisseling volgde hierop. Daarna werd deze goed bezochte vergade ring met dankzegging gesloten. RITTHEM Christ.-historische kiesvereeniging. De christ.-hist. kiesvereeniging alhier hield Donderdagavond haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter ook op de a,s. verkiezing voor de Tweede Kamer, waarbij het Nederlandsche volk zich zal uitspreken naar welke beginselen het in deze moeilijke tijden geregeerd wenscht te worden. De rekening en verantwoording van den peningmeester werd in orde bevonden. In de plaats van den heer A. J. de Pag- ter, die als bestuurslid aan de beurt van aftreding was, doch niet meer in aanmer king wenscht te komen, werd gekozen de heer J. Vader. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Utrecht werd gekozen ds. G. de Ru en tot afgevaardigden naar de groeps vergadering de heeren J. Vader en B. J. de Meij. Voorgelezen en besproken werd de groslijst van de candidaten voor de Tweede Kamer. Aan de afgevaardigden werd een vrij mandaat gegeven. De heer B. J. de Meij sprak daarna over de komende verkiezingen en de Christ. Hist. Unie. Eerst wees spreker op algemeen voor komende verschijnselen in de huidige poli tiek. De belangstelling is, vergeleken met vroegere jaren, overal minder, niettegen staande de moeilijke tijden. Het nationalis tisch streven, vooral onder de jongeren, is niet alleen in het buitenland, maar ook in ons land merkbaar. Op allerlei gebied zijn er vele en groote economische zorgen. De anti-christelijke propaganda door woord en geschrift neemt toe. Vervolgens wees de spreker op de begin selen der Chr. Hist. Unie, in hoofdzaak sa mengevat in het verkiezingsmanifest, dat zal worden verspreid. Al is het Nederlandsche volk in meerderheid nog een christelijk volk, toch dient met ijver gewaakt te worden te gen den vijand, die het van God en zijn v/oord wil aftrekken. Op het gesprokene volgde een geanimeer de discussie. OOSTBURG. Een rusthuis voor ouden van dagen. In de Ned. Herv. kerk te Oostburg had gisteren een openbare samenkomst plaats, waarin als spreker optrad de heer J. Welling, diaken bij de Ned. Herv. gemeente te Nijme gen, die kwam bespreken de plannen tot op richting van een rusthuis voor ouden van da gen, uitgaande van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente van Oostburg. Het kerkgebouw was, zeer jammer, slechts matig bezet en zeer zeker ontbraken daar de meest vooraanstaande hervormden en andere protestanten, die men daar had mogen ver wachten wel waren er onderscheidene be langstellenden uit omliggende plaatsen. De inleider begon dan met te herinneren aan het verouderde idee, dat de kerk het in stituut is, dat enkel slechts de geestelijke be langen heeft te behartigen, terwijl daarente gen weer anderen vr.n oordeel zün, dat de kerk ook een maatschappelijke taak te ver vullen heeft, welkè gedachte meer en meer veld gaat winnen. Niet bedoeld is de politiek, maar de groote vraagstukken, die zich in de maatschappij voordoen als zorg voor het verwaarloosde kind, voor de ouden van da gen, de jeugdige werkloozen, de crlsiswerkloo- zen en meer andere. Hieruit volgt, dat naast de geestelijke verzorgers ook de leek op ker kelijk gebied een plaats gaat innemen en daardoor komt het, dat heden ook te Oost burg iemand en wel een diaken op het spreekgestoelte staat, om over dat maat schappelijk werk van de kerk te spreken. De heer Welling zegt geen oogenblik geaarzeld te hebben, toen hij van Oostburg's kerkeraad de uitnoodiging kreeg om eens iets te vertellen over stichtingen voor ouden van dagen in het algemeen en over die te Nijmegen in het bij zonder, daar spr. reeds 10 jaar midden in de practijk van dit werk zit. Hij wijst er op, da: eenige overeenkomst bestaat in de geschiede nis van de stichting te Nijmegen en hier, im mers reeds jaren bestaan er plannen en som migen gaan eindelijk twijfelen of er nog wsj iets van terecht zal komendit was ook zoo te Nijmegen, waar reeds in 1893 een vereeni ging werd gesticht om te komen tot een stichting voor ouden van dagen. Door ver schillende omstandigheden, tegenwerking, ge brek aan belangstelling enz. zelfs, had men reeds eens een besluit genomen tot aankoop van grond, dat later weer ingetrokken werd. Later volgde opheffing der vereeniging en het reeds aanwezige kapitaal van ruim 20.000 werd overgedragen aan het classicaal bestuur van Nijmegen, om daarvan diverse behoeftige kerkelijke administratiën en diaconiën in 4e classis Nijmegen te ondersteunen. Eindelijk in 1922 werd de zaak te Nijmegen weer aange pakt, vele pessimisten veranderden in opti misten. Bazars werden georganiseerd, con certen gegeven, lezingen gehouden, adverten- tiën geplaatst, allerlei speldjes of steentjes werden verkocht, terwijl vooral door persoon lij': bezoek vooraanstaande protestanten wer den bezocht en bewerkt, kortom in drie jaren werd 80.000 bij elkaar gebracht. In 1925 werd de stichting „Levensavond", geschikt voor 48 menschen. in gebruik genomen. Na derhand zün er nog twee vleugels bijgebouwd. Oostburg staat thans voor hetzelfde feit als destijds Nijmegen, ook hier zullen zwart kijkers zijn en velen zullen zeggendank Je. ik geef er niet aan er ik er wat van zie, en dit is te begrijp n, maar niet te verdedigen zonder financieele en moreele steun is na tuurlijk niets te behalenvertrouwen en ge loof alleen kunnen helpen. Spreker deelt een 5-tal stellingen mede waartoe men te Nijmegen is gekomen als eischen voor te stichten rusthuizen nl. 1. Afzonderlijke woongelegenheden, zoowel voor alleen-wonenden als gehuwde paren. 2. Maaltijden, bediening en verzorging op eigen kamer. 3. Algeheele vrijheid voor de bewoners 4. Eigen meubileering van woon- en slaapka mer en 5. opname van invalide en andere personen, die bijzondere verzorging noodig hebben, mits zij niet aan een ziekte lijden, die gevaar voor de omgeving oplevert. De toe passing dezer stellingen is te Nijmegen een succes gewordennu zijn aldaar ruim 100 personen geplaatst, terwijl tientallen moesten worden teleurgesteld, wijl er geen plaats meer was. Spr. werkte vervolgens alle vijf stellin gen uit. Een directrice staat te Nijmegen aar. het hoofd, gebroken is met het oude systeem van een vader en moeder en het werkt best Laatstgenoemd stelsel geeft trouwens voort durend aanleiding tot moeilijkheden. Spr. behandelt verde. de vraagIs de op richting van een tehuis voor ouden van dagen te Oostburg, gezien de aanwezigheid van de stichting Rozenoord te Sluis, een zaak, die reden van bestaan heeft, die alleszins ge rechtvaardigd is en niet een groot nadeel zal gaan worden voor Rozenoord zelf Spreker, als vreemde en staande buiten alle mogelijke plaatselijke, kerkelijke eii persoon lijke kwesties in dezen hoek van ons vader land, wilde gaarne zijn oordeel geven. Van de 86000 inwoners van Nijmegen zijn 22000 niet katholiek en hiervan zijn er zekur nog 8000 die tot geen kerkgenootschap behooren ">f Israëlieten zijn, zoodat er ong. een 14000-tal protestanten over blijft en daar werd in het voorjaar van 1932 een nieuwe stichting bijge bouwd voor beter gesitueerden, welke van het begin af vol was, een bewijs, dat ook Wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen een tweetal stichtingen zou kunnen hebben, gezien het aantal protestanten. En nu de quaestie of de voorgenomen Oost- burgsche stichting concurrent zou worden van Rozenoord en dan zegt spr., dat concur rentie niet behoeft en ook niet mag bestaan Slechts op een gebied mag concurrentie ont staan, nl. een, dit leidt tot een zoo goed mo gelijke verzorging van ouden van dagen, an dere concurrentie is absoluut uitgesloten. Im mers zij, die in aanmerking komen voor Ro zenoord kunnen er niet over denken in de Oostburgsche stichting opgenomen te worden, het betreft twee verschillende groepen van menschen Rozenoord is meer een stichting voor diaconiemenschen en Oostburg moet dienen voor zelfbetalenden. Er zijn meerdere Dlaatsen in ons land, waar men de wijze van werken als te Nijmegen be nijdt. Natuurlijk is de wijze van verpleging waarborg of kan tenminste waarborg zijn, dat de menschen daar niet weg willen, die on dervinding heeft men te Nijmegen ook. Ten slotte deelt spreker nog eenige cijfers mede, betrekking hebbende op de exploitatie te Nijmegen, waarna gelegenheid werd gege ven tot stellen van vragen, waarvan door een drietal heeren gebruik gemaakt werd, doch waardoor geen afbreuk gedaan werd aan de inleiding van den heer Welling, wien door ds. D. Faber een hartelijk woord van dank namens den kerkeraad werd gebracht. SCHOONDIJKE. Loop der bevolking. Over de maand Januari 1933. Ingekomen: P. W. Neele en gezin van GroedeD. J. de Nijs van Biervliet C. L. de Poorter van IJzendijkt I. J. en A. de le Lijs van ZutfenJ. A. J. Tellier van Wieringen. Vertrokken: J. de Vos naar IJzen- dijkeL. Hindersmann naar Ahlhorn (D.) A- M. J. van Waes en gezin naar Oostburg M. B. van Pamelen naar OostburgM. S de Schoolmeester naar IJzendijke, AARDENBURG. Een ernstig ongeluk. De arbeider M. de Molennaar kapte het gewaai van tronken in een wat afgeleger weide van den landbouwer L. Blondeel waarbij bij op een gegeven oogenblik uit een tronk viel en daarbij een been brak. Ruim een hall uur bleel hij liggen, voor hij in de gelegenheid was iemand aan te roepen Dr De Hullu was toen spoedig ter plaatse die hem naar Oostburg vervoerde om in het ziekenhuis opgenomen te worden. IJZENDIJKE. Brand. Gisterenavond brandde een landkou.. tchuurtje van den heer P. Potvlicger tot der grond toe af. Het vee en de varkens konden nog gered worden. Drie rijwielen, wat hooi en stroo werden een prooi der vlammen, De oor zaak van den brand Is onbekend. Verzekering dekt de schade. WATERLANDKERKJE. Loop der bevolking. Over de maand Januari 1933. ingekomen: O. J. Kaussemacker van St. LaureijnsG. van Yperen van ViaardingenS. M. de Vuider van Oost burg C. van Espen van IJzendijke. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 23—-30 Januari werd by het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijving: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Maatschappij tot exploitatie van On roerende Goederen „Gadra", Haamstede, Jon ge Jan Boeye's weg, exploitatie van lande rijen en andere onroerende goederen, alles in den ruimsten zin des woords. DirecteurE. M. Knight^-Barones van Asbeck, 'sGraven- hage. Maatschappelijk kapitaal 220.000, waarvan geplaatst en gestort 44.000. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Vacature Ned. Herv. kerk. In het „Doet. Weekblad" is de half jaarlijk- sche opgaaf verschenen van den stand van vacatures in de Ned. Herv. kerk per 1 Janu ari 1933. Daaruit blijkt, dat op aien datum er in totaal 334 vacatures waren, d.i. 4 meer _an op 1 Juli 1932 en 7 minder dan op 1 Januari 1932. Overleden zijn in 1932 14 Hervormde predi kanten, 21 werden emeritus en 10 gingen tot een andere werkkring over. Vijftien predi. kanten traden opnipuw in dienst, 2 predi kantsplaatsen zijn gesticht en 11 candidaten tot den dienst toegelaten. Twee predikanten kwamei van elders dooi coll. doctum de kerk binnen. Belangrijk is de vooruitgang van het aantal toegelaten candidaten, dat nu 61, in beide voorgaande jaren resp. 42 en 44 be droeg. Het aantal vacatures in de onderschei dene provincies luidtGelderland 42, Zuid- Holland 58, Noord-Holland 48, Zeeland 23, Utrecht 16, Friesland 60, Overijssel 13, Gro ningen 45, Noord-Brabant 10, Limburg 5, Drente 13. Geref. Kerken. Beroepen te Dinteloord M. de Regt, cand. te Middelburg. Generale synode der Gereformeerde kerken. De kerkeraad der gereformeerde kerk van Middelburg heeft de generale synode der Geref. kerken, die om de drie jaar pleegt te worden gehouden, bijeengeroepen tegen Dins dag 22 Augustus a.s., te Middelburg. Maandagavond 21 Augustus zal een bid stond plaats hebben, waarin za. voorgaan de president van de laatste synode (Arnhem 1930). Geref. Gem. Beroepen te Meliskerke— Oostkapelie ds. M. Heijkoop te Utrecht. Buiten verantwoordt lijkheld der redactie. De cople wordt niet teruggegeven. HULDIGINGSMANIE. Mijnheer de Redacteur Mag ik een klein plaatsje in uw nummer van heden voor het volgende Bij voorbaat dank. Met het oog op de plannen tot huldiging van den ruiter-kampioen Pahud de Mor- tagnes zou ik aan hen, die zich daar zoo warm voor loopen, willen vragen le. Weet deze huldigingscommisise, dat haar voornemen door een groot deel der Vlissingsche inwoners met zeker soort van spot besproken wordt 2e. Is de heer Pahud de Mortagnes wer kelijk met deze nog wel zeer laat komende huldiging ingenomen 3e. is het waar, dat de eere-voorzitter In het buitenland vertoeft en zijn naam dus enkel dient om aan het geneel een zeker cachet te geven 4e. Wat denkt de persoon of de vereeni- gine, van wie het initiatief uitgaat, te doen, als straks bijv. Zus Braun, Pijnenburg, van Kempen, Heiden of andere sport-beroemd- heden Vlissingen met een bezoek of een lezing komen vereeren U dankend voor de plaatsing, VRAAGMAN. EEN INTERVIEW MET HITLER. „Associted Press" publiceert een interview van Hitier waart- de rijkskanselier er op wees dat d« linksche partijen 14 jaar lang de vrije hand hadden. Zie het resultaat eens l riep hij uit. Geeft u ons nu eens vier Jaar, den grondwettelijken termijn voor den Rijks dag, en dan moet het land eens over ons oor- deelen. Op een vraag over de aangekondigde vler- aarplanncn antwoordde HitierWanneer ik een propagandarede voor mijn partij had willen houden had ik kunnen beloven dat de werkloosheid over een maand verdwenen zou zijn en dat over twee molden de landbouw weer geheel besteld zou zün. Maar ik ben eerlijker dan mijr tegenstanders en ik be loof zulke dingen niet. Alles wat ik vraag ls /ier jaar tijd. Glimlachend liet de rükskanselier hierop olgen: Denkt u eraan dat ik vasthoudend jen, ik heb sterke zenuwen. Wanneer lk niet vol besluitvaardigheid was stond ik vandaag jok niet voor u. Daarna ontving Hitier vertegenwoordigers /an de Engelsche en Amerikaansche wien hü verklaardeIk. hoop dat de wereld

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2