GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT P®JJ pp ff Hl Hl Hl 181 schappelijk economische hervorming is, waar door hun in eigen land een betere toekomst verzekerd zou worden, dan nu het geval is. De Valera wil industrieele decentralisatie. Hij wil een eng verband tusschen plaatselijken landbouw en plaatselijke nijverheid. Hij wil, dat de landbouw aan zeer veel meer jonge leren en Ierschen een bestaan verschaft dan onder Britsch bewind en onder Cosgrave's bewind mogelijk was. Daarbij kwam nog het nationale sentiment. Want wel beloofde Cosgrave een snelle verbe tering van den economischen toestand, maar om daarvan zekerheid te geven, moest hij een vertrouwen m de Britsche rêgeering ten toon spreiden, dat hem aan de heftigste beschul digingen van pro-Britschheid blootstelde. En het zijn de Britten, ten slotte, waartegen de Ieren ook thans weder duidelijk uitspraak ge daan hebben. De overwinning van De Valera is voor alles, en meer dan een nederlaag van Ccsgrarve, een nederlaag van de Britsche re geering, van minister Thomas in de eerste plaats. Ongelukken. Op den rijksweg tusschen Swalmen en Roermond is een 39- jarige man uit Venlo, terwijl hij met zijn fiets, waaraan een hulpmotor was bevestigd, over den weg reed, onverwacht gevallen. Hij kwam met het hoofd op den band van het rijwielpad terecht. Een dokter constateerde een ernstige schedelbreuk en gelastte over brenging naar een ziekenhuis te Roermond. Daar is de man aan de gevolgen overleden. Donderdagavond zijn op den Kalderkerker- weg te Venlo twee ernstige auto-ongevallen gebeurd. Het 8-jarig zoontje van K., uit het woonwagenkamp, wilde plotseling den weg oversteken, juist toen uit de richting Kalden- kerken een Duitsche personenauto naderde. De bestuurder remde uit alle macht, doch hij kon een aanrijding niet voorkomen. Met een zware hersenschudding werd het jongetje naar een ziekenhuis overgebracht. Zijn toe stand is zorgwekkend. Door de ontstane ver- keersbelemmering is later op denzelfden weg nog een tweede aanrijding gebeurd. De 45- jarige wielrijder J. B., uit Venlo, werd van achteren aangereden door een bestelauto van de firma Caris. De wielrijder werd tegen den grond gesmakt. Met ernstige verwondingen aan schouders en armen is hij naar zijn huis vervoerd. De auto reed tegen een boom en werd grootendeels vernield. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Teen mevrouw W. de Oss gisteren haar baby uit het bedje wilde nemen, kwam zij tot de ontdekking dat de kleine dood was. Het bleek dat hij in het hoofdkussen was gestikt. Gisterenavond is de politie te Amsterdam gealarmeerd voor een gasverstikking, die zich had voorgedaan in een perceel aan de Zoomstraat. Een thuis komende dame had twee bewoners van dit huis in de badkamer bewusteloos gevonden. Onmiddellijk is de geneeskundige dienst uit gerukt. Pogingen om de levensgeesten bij de slachtoffers weer op te wekken zijn evenwel vruchteloos gebleven. Beiden een man en een vrouw bleken reeds te zijn overleden. Gisterenmiddag l uur heeft de chauf feur van een vrachtauto uit Tegelen, bij een kromming van den weg tusschen Uijnsel en Sc. Oedenrode, een wielrijder doodelijk aan gereden. Een 21-jarige timmerman uit St. Oedenrode kwam met het spatbord van den vrachtauto in aanraking, werd tegen de carosserie geslingerd en bleef dood tusschen de tramrails liggen. Veesmokkelarij. De vee smokkelarij aan de Nederlandsch—Belgische grenzen blijft, aldus bericht men van de Brabantsche grens, nog steeds welig tieren. Het aantal |evallen, waarbij kudden vee in handen van de Belgische douane vallen, neemt echter toe. Zoo zijn de laatste dagen weder verschillende groepen smokkelvee in beslag genomen, o.a. in de streek van het Belgische grensgebied Hamont-Turnhout. Door de Belgische regeering is een premie stelsel ingevoerd ter aanmoediging van de grensbeambten. Deze premie bestaat hierin, dat le arresteerende douaniers twintig pro cent ontvangen van de opbrengst der in be slag genomen koeien en varkens. Het gevolg van dit systeem is o.m., dat ook douaniers in hun vrijen tijd erop uittrekken om te trachten veesmokkelaars te betrappen. Weenen krijgt een kerk hof voor dieren. Er zijn in Weenen officieus 80.000 eigen >,ars van hon den en ongeveer 20.000, die geen belasting penning hebben betaald verder zijn er nog 250.000 eigenaars van katten, kanaries, apen, eekhorens, marmotten, enz. In den regel hechten de menschen zich aan hun dieren en daarom was reeds lang voor de meesten de pijnlijke vraag dezeWaar blijf ik met m'n gestorven "beesten De rei nigingsman was eenige uitkomst, want de Oostenrijksche wet verbiedt b.v. het begraven in eigen huis. Zooals men weet, is de sterfte onder dieren zeer grootgemiddeld 15 tot 20 pet., zoodat jaarlijks ongeveer 12.000 honden en 25.000 tot pO.000 andere dieren doodgaan. Dank zij de Oostenrijksche Vereeniging tot Dierenbescher ming heeft men thans te Maner bij Weenen een stuk mooi gelegen osch gekregen, om dat tot dierenkerkhof in te richten. Een machtige bandiet terechtgesteld. De in Zuid- China als de „Feodale Baron" bekend staan de Landietenleider, generaal Tspen Koea Hai, die een aantal jaren heeft geheerscht over het Zuidelijk deel van de provincie Foekien, is geëxecuteerd. Tsjen had een waar schrik bewind ingesteld hij hief onwettige belas tingen en bracht'zonder pardon iedereen om het leven, die zich tegen hem durfde verzet ten. Tenslotte is het vermaarde Chineesche leger uit Kanton, dat zoo heldhaftig tegen de dapansche troepen rondom Sjanghai heeft gestreden, naar Foekien gezonden om de communisten te bedwingen en de orde in die provincie te herstellen. Hierbij is de „Feodale Baron" gevangen ge nomen, door den krijgsraad ter dood veroor deeld en onmiddellijk geëxecuteerd. Drama In de bergen. Twee vrouwelijke toeristen, die eenige maan den geleden de Alpen waren beklommen in het Trento-district en sedert dien vermist werden, zijn thans door leden van de fascis tische militie uit Milaan in veiligheid ge bracht. Een der vrouwen had bij de klimpartij een been gebroken en daarom had haar gezellin haar naar een berghut gebracht om dan hulp te gaan halen, doch kort nadat de vrouwen in de hut waren, zette een hevige sneeuwval in, waardoor het onmogelijk was de hut te verlaten. De vrouwen bleven daarom in de hut en tweemaal per week bracht een jongen uit een ver afgelegen dorp haar voedsel. De tocht naar de hut was echter door de geweldige sneeuwmassa's uiterst gevaarlijk en op een van zün tochten verongelukte de jon gen en zijn lijk werd later door eenige sol daten gevonden. Hierdoor kwam men even wel op het spoor van de vrouwen en na moei zame pogingen slaagde men er in de hut te ontdekken. De beide vrouwen, die eenige da gen zonder voedsel en brandstof waren ge weest, waren volkomen uitgeput en bijna doodgevroren. Een boer opereert zich zelf. Een boer, die in een dorp nabij Tohachak, pijn in het lichaam had, nam een gewoon scheermes en opereerde zich zelf. Zijn vrouw besmeerde de wond na afloop met teer en eenige dagen later was de beer weer in staat op het land te gaan werken. Toen hij echter later weer pijn kreeg, ging hij naar een dokter in de stad. Deze was zeer verbaasd te zien dat de boer zich zelf geopereerd had, ofschoon de dokter niets kon ontdekken waarvoor een operatie ncodig zou zijn ge weest. De dokter reinigde en verbond de wond en de boer keerde opgewekt huiswaarts. Gasverstikking. In de wo ning van den slager Otto Ellner te Holz- muender, zijn in de slaapkamer de vrouw en de beide kinderen van 11 en 9 jaar dood gevonden. De man en een loehter gaven nog teekenen van leven en werden naar het zie kenhuis vervoerd. Men vermoedt, dat in de nabijheid van de woning een gasbuis is* ge sprongen, daar men reeds eenige dagen ge leden een gaslucht had waargenomen. In den nacht zou het uitstroomende gas dan in de slaapkamer zijn gedrongen. Drie vrouwen uit de omgeving moesten eveneens naar het zie kenhuis gaan, daar zich bij haar tengevolge van gasvergiftiging braakverschijnselen voor deden. De griep. De vorige week zijn in de groote steden van Engeland en Wales 1934 menschen aan griep gestorven, van wie 641 in Groot Londen. Voor de voorafgaande week bedroeg het aantal sterfgevallen 1589. Hoewel de koning op het oogenblik een uitstekende gezondheid geniet is de terugkeer van den koning en de koningin van Sandrin- gham uitgesteld op raad van de doktoren, die het gevaar, dat de koning te Londen met griep besmet zal worden, zooveel mogelijk wenschen te beperken. In het garnizoen te Albi (Frankrijk) is een influenza-epidemie uitgebroken, tengevolge waarvan 50 soldaten aan den dienst onttrok ken en in het ziekenhuis opgenomen moesten worden. Zes militairen zijn reeds overleden. De militaire autoriteiten hebben maatregelen getroffen om uitbreiding der ziekte te voor komen. Onder de burgerbevolking worden geen ziektegevallen geconstateerd. Officieel wordt medegedeeld, dat in ver band met de toenem'ng van het aantal griep gevallen voor de gemeentelijke ziekenhuizen te Berlijn assistenten en artsen gezocht wor den. Een leeuw wil geen val- sche tanden hebben. „Prince", een prachtige leeuw van een circus, dat thans voorstellingen geeft te Chateauroux, is wild gebleven, zoo wild zelfs, dat hij enkele dagen geleden drie van zijn tanden op de ijzeren staven van zijn kooi heeft stuk gebeten. Drie tanden minder in zijn muil ontsieren den leeuw en daarom had de temster be sloten, de drie gebroken tanden te laten ver vangen door drie gouden De tandarts kwam en „Prince" werd door talrijke krachtige armen in bedwang ge houden. Na nagenoeg een uur werken was men er dan toch in geslaagd zijn muil te openen en te spalken met een houten blok. De tandarts paste de gouden tanden aan, en wilde ze in de ontbrekende vastzetten, maar „Prince" wien het niet gelukt was zich zelve los te wringen, slaagde er toch in de gouden tanden te pletter te bijten op het houten blok. dat zijn muil opensperde. De moeilijke proef zal thans hervat worden met sterkere tanden. Een zeldzaam kunststuk je van een fakir. Een jonge Ar gentijn, die veel Indiaansch bloed in de ade ren heeft, heeft zich bij een medische com missie te New-York aangemeld, ter nader on derzoek. Pedro Natiz, aldus noemt de man zich, treedt op als fakir en volbrengt een kunststukje, dat tot nu toe nog nergens en nooit ter wereld vertoond is. Hij laat zich nl., in een toestand van katalepsie, waarin hij zichzelf weet te brengen, in een stuk ijs in vriezen en blijft daar 24 uur in liggen, zonder dat hij er iets minder om wordt Natiz beweert, dat hij van een Indiaan een recept heeft gekregen, hoe men m koud water het bloed warm kan houden. Deze impuls, om in leven te blijven, deelt hij zijn lichaam mee, als hij dit verlaat. Als hij in bewus- teloozen toestand geraakt, onvliedt hij nl aan zijn stoffelijk omhulsel. Dit meent hij te kunnen bewijzen door het volledig stilstaan van zijn hartslag. Dokters, die in een commissie van onder zoek zitting hadden genomen hebben hun uiterste best gedaan om den man streng te controleerenmaar van trucs is hun niets gebleken e:^ bijgevolg konden zij enkel het merkwaardige verschijnsel constateeren, dat Natiz werkelijk in het blok ijs had gelegen, volkomen „dichf'-gevroren was en later weer ontdooid. Nadat men daarop kunstmatige ademhaZng en massage op den fakir toege past en hem tot besluit in een warm bad gelegd had, keerde hij weer tot bewustzijn terugDirect daarna begon hij een Rum ba te dansen, ten bewijze, dat zijn ijstijdperk hem niet in het minst gedeerd had. Commissaris van politie„Je beweert, die beurs met honderd gulden, die gisteren ge vonden is, verloren te hebben, maar het lijkt me niet erg waarschijnlijk. Wat bewijs heb je er voor Vagebond „Kijk maar eens, mijnheer, wat een groot gat ik in mijn broekzak heb DE BINNENSCHEEPVAART. 's-GRAVENHAGE (C.B.) Vanwege het co mité inzake het wetsontwerp houdende maat regelen ter bevordering van een zooveel mo gelijke evenredige vracntverdeeling in de bin nenscheepvaart is hedenmiddag te 's-Graven- hafge een congres gehouden met betrekking tot genoemd wetsontwerp. Het congres werd o.m. bijgewoond door dr. J. A. Nederbragt, chef van de economische en consulaire di rectie aan het depar tement van buitenland- sche zaken en mr. C. J. M. Schaepman, se cretaris van de Nederlandsche delegatie naar de centrale commissie voor de Rijnvaart. Beide heeren vertegenwoordigden den mi nister van buitenlandsche zaken. Voorts wa ren aanwezig de Eerste Kamerleden Smeenge en De Gijzelaar en vertegenwoordigers van zeer vele Kamers van Koophandel en Fabrie ken. Dr. F. E. Posthuma presideerde het congres. EET BRANDGEVAAR OP ZEESCHEPEN. AMSTERDAM (V. D.) Naar wij vernemen heeft Lloyd's Register of Shipping, welk lichaam zich uit den aard der zaak voort durend bezig houdt met de vooral den laat- sten tijd zoo urgent geworden kwestie betref fende de bestrijding van het gevaar van scheepsbranden, onder zün bestuursleden kortgeleden een rapport doen circuleeren, waarin o.m. met groote waardeering gewaagd wordt van de uitnemende resultaten van een aantal proefnemingen, hetwelk genomen is met een nieuwe Soort verf, welke bewezen heeft, niet alleen onbrandbaar te zün, maar die ook vuurwerende eigenschappen blykt te bezitten. Deze verf, welke door een bekend Duitsch chemicus is uitgevonden en waarvan de fa bricage aan een te Londen gevestigde onder neming is afgestaan, draagt den naam „Por cella". ve-wordt uitsluitend als zwarte substantie gefabriceerd, is niet veel duurder dan gewone olieverf en kan zoowel voor hout als voor verschillende metalen gebezigd wor den. Op de Poroella-verflaag kan met gewone verf of met laksoorten-elke gewenschte kleur of decoratie worden aangebracht. De nieuwe verf wordt in verschillende kwaliteiten gefa briceerd, zooals „Silver", „White" en „Special Black", die resp. bestand zyn tegen tempera turen van ongeveer 900° F., 1000° F. en 1100° F., terwyi de merken „Red" en „Green" houdbaar blü'ven tot het smeltpunt van de metalen, die er mede worden bestreken. Het rapport van Lloyd's Register maakt melding van elf, elk in haar soort zeer uit- eenloopende proefnemingen, waarvan wij er twee vermelden. Voor de eerste proefneming werden twee ruwhouten pakkisten gebruikt, elk van 24 bü 18 inch. Beide kisten werden op hun kant geplaatst, met de opening naar voren en ver volgens opgevuld met papier en spaanders, die in paraffine waren gedrenkt. Daar elk der kisten op eenige vuurvaste tegels waren ge plaatst de proefneming geschiedde op een open terrein kon de circulatie van de lucht vrü plaats vinden. Een der kisten was ongeverfd de andere was aan binnen- en buitenkant met een laag va nde onbrandbare verf bestreken. Nadat de inhoud van de kiscen tegelüker- tü'd in brand was gestoken, sloegen, wat de ongeverfde kist betreft, de vlammen er in een oogwenk bovenuitvüf minuten later was deze kist schoon opgebrand. De met „Porcella" geverfde kist bood op schitterende wüze veerstand aan het vuur, dat, na vijf minuten fel gebrand te hebben, sterk verminderde en na ongeveer zeven mi nuten vrü wel geheel gedoofd was. Het b'eek toen dat deze List geheel intact was geblevenop de inwendige verflaag wa ren, zonder barsten of scheuren, „blaren" ge trokken, die hard en metaalachtig aanvoel den. Nadat deze laag weggeschraapt was, bleek dat het hout op zeer lichte wüze ge schroeid was, hetgeen het bewijs opleverde dat het getimmerte in hooge mate tegen het vuur beschermd was geweest. Zeer opmerke- lük was ook dat de vlammen b de geverfde kist geen reuk en geen rook hadden veroor zaakt. De fabriek garandeer' dan ook dat brandwachts, die in ruimten, waar met „Por cella" gewerkt is, doordringen, bü blus- schingswerkzaamheden nimmer eenigen hin der van rook zullen ondervinden. Ook vonken werden niet waargenomen, ter- wyl de brand in de ongeverfde kist èn von ken èn zware rook produceerde. Een andere proefneming betrof een blad krantenpapier, dat voor de helft en aan één kant met „Porcella" werd bestreken. Het niet besmeerde gedeelte werd daarop in brand gestoken toen de vlammen een moment la ter de andere helft van het papier bereikten, gingen ij onmiddellijk uit. Wij vernemen voorts nog, dat in de hut ten, salons enz. van het mailschip „Queen of BermudV', in aanbouw te Barrow-in-Furness bü Tlssrs. Vickers-Amstrong Ltd., deze nieu we verf is aangewend. Vooral voor beveiliging van schepen tegen brandgevaar kan dit pro duct onschatbare diensten bewijzen, aange zien juist de hooge brandbaarheid van de ge wone verfsoorten steeds een groote gevaars factor blijft opleveren. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE DOOR EEN NOTARIS. AMSTERDAM. (V.D.) De notaris mr. M. te Amsterdam is in hooger beroep gegaan van het vonnis van de rechtbank, waarbij hij we gens valschheid in geschrifte, gepleegd doe een ambtenaar in functie, veroordeeld werd tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Zooals men weet had de notaris in verband met de Aufwertung van Duitsche obligaties valsche verklaringen van oud bezit aangege ven. EEN LOCOMOTIEF ONTSPOORD. VOORSCHOTEN. (V.D.) Hedenmorgen om kwart over zes is de locomotief van goederen trein no. 7000, welke op weg was van Rotter dam naar Amsterdam, tydens het rangeeren nabü het station Voorschoten, ontspoord. De ontsporing geschiedde op een wissel op het oogenblik dat de locomotief alleen moest om rijden. De oorzaak van het ongeval staat niet vast. Men vermoedt, dat de wissel tydens het rangeeren is omgegaan. Het spoorwegverkeer ter plaatse heeft eenige vertraging onderwonden. Zoo moesten enkele lokaaltreinen tusschen Den Haag en Leiden vervallen. Spoedig was een ongeval lenwagen mot personeel uit Den Haag ter plaatse. Om 0.41 uur was de locomotief, die geen schade opliep, weer in het rechte spoor gebracht en was het verkeer weer normaal. De wissel werd licht beschadigd. BRANDEN. ELST. (V.D.) In den afgeloopen nacht is alhier tot den grond toe afgebrand het ho tel-café „De Laak", gelegen aan den Stati onsweg, bewoond door en eigendom van den heer Gerritsen. De brand is omstreeks 3 uur ontstaan. In een oogwenk stond het geheele gebouw dat nog betrekkelyk nieuw was, in lichte laaie. De brandweer slaagde er in de omliggende gebouwen te behouden. De in het hotelgebouw ondergebrachte kleermakerij is eveneens een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is niet bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DE PRUISISCHE LANDDAG. BERLIJN. (V.D.) De nationaal-socialis- tische Pruisische Landdagfractie heeft haar voorstel tot onmiddellyke ontbinding van den Landdag aldus gewijzigd, dat deze ont binding pas op 4 Maart a.s. in werking treedt. Naar verluidt heeft deze wyziging ten doel de afgevaardigden tijdens de ver kiezingscampagne in het bezit te laten van hun gratis spoorwegabonnement. Ten aan zien van de beslissing die de Landdag mor gen moet nemen over het nationaal-socia- listische voorspel tot ontbinding, is thans nog niet met zekerheid te zeggen, welke houding de communisten zullen aannemen. Van communistische zyde wordt verklaard, dat het niet in het belang der communisten is hun houding van te voren bekend te ma ken en andere partijen in de gelegenheid te stellen daarmede rekening te houden. CHAMBERLAIN EN DE OORLOGS SCHULDEN. LONDEN. (V. D.) De verklaringen van Chamberlain aan de Amerikaansche pers houden, volgens den indruk alhier, in, dat allo voorwaarden, die Amerika zou willen stellen voor een bevredigende regeling van het schuldenprobleem, onaanvaardbaar zyn. In deze verklaringen ligt de opvatting besloten, dat afschaffing der oorlogsschulden een weldaad op zichzelve is. gelyk die der herstelbetalingen op zich zelve een weldaad voor de wereld is, waarvan de compensatie ligt in de verlichting der lasten van de ge heele wereld. Dat de kanselier van de schatkist ook zelfs de gedachte aan een moratorium afwyst, versterkt den indruk, dien men algemeen heeft, dat de houding van Engeland ten gunste van een onvoor- waardeiyke en uiteindelyke regeling op het model van Lausanne thans bevestigd is. GEEN ROODE VLAGGEN IN THURINGEN WEIMAR. (V. D.) Tengevolge van be sluiten van Thuringsche gemeenteraden met nationaal-socialistische meerderheden om op nationale feestdagen met de zwart-wit- roode of de hakenkruis te vlaggen, hebben sommige gemeenteraden met roode meer derheden, bü wüze van tegen-demonstratie besloten roode vlaggen op officieele gebou wen te hyschen. De Thuringsche regeering heeft thans een circulaire gericht aan alle gemeentebesturen en landraden, waarin wordt verklaard dat de roode vlag als het symbool van den klassenstrüd en de ge welddadige ten val brenging van de be staande sta.atsvormen niet mag worden ge duld en dat zü waar zij geheschen is, ter stond verwijderd dient te worden. BEZUINIGING OP DE AMERIKAANSCHE BEGROOTING. WASHINGTON. (V.D.) De Amerikaansche Senaat heeft gisteren met 51 tegen 24 stem men een wetsvoorstel goedgekeurd waarbÜ de secretaris van de schatkist en de postmas- ter-general gemachtigd worden op de door het congres goedgekeurde begrooting een be zuiniging toe te passen van 5 waardoor een bedrag van ongeveer 45 millioen dollar zal worden bespaard. De leiders der verschil lende departementen mogen de bezuiniging echter niet verkrygen door nieuwe kortingen cp salarissen. DAMSPEL Correspondentie en oplossingen te zenden onder motto „Damrubriek" aan het bureau der „Vlissingsche Courant" Walstraat 5860. RedacteurL. GOEDBLOED Jr. Probleem No. 130. Auteur J. v. Embden, Amsterdam. Sstand Zwart 3 schijven en een dam op2, 4, 24, dam op 27. Wit 3 schijven en een dam op 13, 23, 25, dam op 1. Wit speolt en wint. Oplossingen in te zenden vóór 14 Februari. Oplossing Probleem No. 128. Auteur J. Wijnmalen. Zwart9, 20, dam op 15. Wit22, 24, 29, 34, 35, 38, 50. Wit speelde hier 34—30, Zwart 2025, waar na Wit won. Wit. Zwart. 38—33 25X23 33—29 23X34 35—30 15X6 30X39 6X44 50X39 en wint op tempo. Goede oplossingen ontvangen van C. Mos, Vlissingen. Zeeuwsche Dambond. Voor dezen bond had Maandag jl. de ont moeting plaats tsi Vlissingen Nsschen Vlis- singen H en Aagtekerke I. De uitslag was als volgt 1. P. MaasL. Bosselaar 0—2 2. J. F. de Krüger—S. Bosselaar 0—2 3. L. J. Schot—A. WiU mse 0—2 4. J. I. de Waal—P. de Visser 1—1 5. F. J. Pluijmers—M. Willemse afgebr. 6. J. Koch—C. Jongepier 02 J. N. Schot—F. Krüger 2—0 8. J. van den DriestJ. de Visser 20 9. J. GunstA. de Visser 1I 10. H. van üokhcestD. Hugense 0—2 De voorloopige uitslag is dus 126 in het voordeel van Aagtekerke. Hiermede heeft Aagtekerke zijn laatsten wedstryd gespeeld en heeft alle zes de wed strijden gewonnen, zoodat hij dus ongeslagen kampioen der 2e klasse is. Voor de eerst- toegetreden damclub „Aagtekerke" een schit terend resultaat. Aagtekerke zal nu een barricade-wed*4-^ "l moeten spelen tegen den kampioen van Zuid- Beveland om kampioen te worden van den Zeeuwschen Dambond 2e klasse. Pry's winnaar van het door den Zeeuwschen Dambo: uitgeloofde zilveren dambordje is de heer A. Willemse met niet minder dan 12 punten van de zes partijen. Ook hem komt een eeresaluut toe. Op 27 Januari werd een competitiewed- stryd gehouden tusschen GoesSouburg, waarvan de uitslag was als volgt Goes—Souburg. 1 K. Kramer—J. v. Eenennaam 1—1 2. J. Calmhout—J. Maring 2—0 3 F. den Hertog—L. Leünse 02 4. Jac. SnoodykF. v. Eenennaam 2—0 5. L. DekkerW. Cüsouw 20 6. M. J. Meriasse—J. Walrave 2—0 7 J. Crucq—J. F. Jacques 20 8. M. v d. BergenS. v. Eenennaam 0—2 9. G. Schrüver—M. de Ru 0—2 10 A. Hendrikse—M. Bakker 2—0 Goes heeft dus gewonnen met 19—7. Op 30 Januari heeft een damwedstryd plaats gehad tusschen Souburg I en Middel burg I, waarvan de uitslag was als volgt: Souburg I—Middelburg I. 1. J. v. EenennaamJ. Strooband 0—2 2. J. Maring—J. Roelans 11 3. L. LeynseJ. van Wyk 11 4 J. JanseA. Vermazen 0—2 5. F. v. Eenennaam—M. Dommisse 2—0 6. W. Cysouw—J. Goedbloed 02 7 J. WalraveW. F. Montenari 0—2 8 W. Davidse—L. C. Brouwers 02 9. J. F. Jacques—F. C. Jansen 0—2 10 M. de Ru—H. v. Eenennaam 1—1 Gewonnen door Middelburg met 5—15. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam 3 Februari, 3 uur. De flauwe tendenz in Wallstreet heeft op de Amsterdamsche fondsenmarkt slechts weinig invloed uitgeoefend, voornamelijk tengevolge van dekking, die door den be- roepshandel werd uitgevoerd. Alleen de Youngleening bleef flauw, al kon in den loop van den middag een licht herstel in treden. De noteering schommelde omstreeks 54. In Koninklijken waren het byna uit-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3