NOOTJES ARNEMUIDEN. GOES. BAARLAND. IJZENDIJKE. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Hedenmorgen om 7.10 uur is het K.L.M.- vliegtuig „de Ijsvogel" naar Indië vertrok- kne. Aan boord bevindt zich 1 passagier voor Marseille 5 passagiers zijn nog geboekt voor tusschenliggende trajecten. Het vliegtuig neemt 270 K.G. post en 26 K.G. lading mee. De bemanning bestaat uit de heeren P. Soer, le bestuurderJ. K. Kress, 2e bestuurder L. D. Stolk, werktuigkundige en C .H. van Beukering, radio-telegrafist. Het N.O.C. deelt ons mede, dat het zich met een adres tot de Tweede Kamer heeft gericht, waarin op grond van verschillende motieven wordt verzocht niet tot heffing van een belasting of van een bijzonder invoerrecht op sportmateriaal te besluiten als voorgesteld in het wetsontwerp tot heffing eener weelde- verteringsbelasting. Volgens het weekblad „Handelsbelangen" werden gedurende de maand Januari bij de gezamenlijke griffies in Nederland gedepo neerd 205 crediteurenlysten met een totaal passief van 6.783.879, waarvan preferent 1.474.879. Op 31 Januari 1933 stonden bij de Ge meente-arbeidsbeurs te 's-Gravenhage inge schreven 22.300 werkzoekenden (daarvan vol gens eigen opgave werkloos 22.114), tegen 21180 op 31 December 1932 en 15817 op 31 Januari 1932. In Januari is de Rotterdamsche vrijwillige brandweer 354 maal uitgerukt op eigen gele genheid met 640 slangenwagens. Er werd 126 maal klein alarm gemaakt voor 284 slangen wagens en 17 maal middelalarm voor 103 slangenwagens, totaal 497 maal alarm voor 1027 slangenwagens. Te 's Bosch zal een nieuwe schouwburg, plaats biedend aan ruim 1200 personen, wor den gebouwd. Tevens zijn nog ontworpen een kleinere zaal met 750 plaatsen, een societeits- zaal en een flinke foyer. De bevolking van Eindhoven, welke in 1931 is verminderd met 1700 zielen, is in 1932 gestegen van 93234 tot 94555 zielen. Er waren in het afgeloopen jaar 5850 werkloozen, van wie 883 gedeeltelijk. In 1930 werden in België 1660 millioen liter bier gedronken of gemiddeld per hoofd der bevolking 200 liter. Op 1 Januari 1933 werden in de Ver. Staten en Canada uitgegeven 21109 nieuws bladen en periodieken of 82 minder dan op 1 Januari 1932. Het aantal dagbladen be draagt 2415 met een gezamenlijke dagelijk- sche oplage van ruim 38 millioen exemplaren. De bevolking van Japan bedroeg op het eind van het afgeloopen jaar 66.296.000 zie len, waarvan 33.321.000 mannen en 32.975.000 vrouwen. De hoofdstad Tokio had 5/2 mil lioen inwoners. Regelings-commissie paardenfokkerij. De minister van economische zaken en ar beid heeft goedgekeurd het besluit van Ged. Staten van Zeeland van 2 December 1932, waarbij met ingang van 1 December 1932 is herbenoemd tot lid van de provinciale rege lingscommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland, de heer P. van Dijke te Arnemuiden. Ontwikkeling van werkloozen. Tegen gisterenavond hadden Burg. en Weth. ten stadhuize een vergadering bijeen geroepen ter bespreking van de vraag, wat te Goes zou kunnen worden gedaan ter ont wikkeling van de werkloozen, speciaal van de jeugdigen. Aan den oproep hadden zoo goed als alle uitgenoodigden voldaan. Aanwezig waren vertegenwoordigers van de drie be sturenbonden, van werkgeversverenigingen, van jeugdorganisaties, van padvinders- en van ambachts- en vakschool. Ook waren aanwezig Burg. en Weth., de gemeente-secretaris en de directeur van ge meentewerken. De burgemeester presideerde de vergade ring en deed voorlezing van de ministerieele circulaire over de werkloozenzorg. De vraag werd in bespreking gebracht of ook hier ter plaatse behoefte bestond aan cursussen enz. voor de werkloozen. Na eenige bespreking, waaraan verschil lende der aanwezigen deelnamen, werd be sloten te trachten een ernstige poging in deze richting te ondernemen. Getracht zal worden deelnemers te krijgen voor cursussen die meer vakopleiding bedoelen, voor alge- meene ontwikkeling, en handenarbeid, ter wijl ook zoo mogelijk aandacht zal worden geschonken aan ontspanning. Een commissie van vijf personen (drie vertegenwoordigers der besturenbonden, den directeur van gemeentewerken en den direc teur der Ambachtsschool) werd benoemd, die deze punten, in overleg met Burg. en Weth. nader zal uitwerken. Aan het eind der vergadering werd Burg. en Weth. dank gebracht voor hun initiatief. Eervol ontslag verleend. De Commissaris der Koningin heeft aan den heer M. Oudeman te Baarland, op zijn daartoe gedaan verzoek met ingang van 1 Mei 1933 eervol ontslag verleend als bezoldigd yeldwachter in die gemeente. Directeur post- en telegraafkantoor. De heer Van Meeuwen, directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te IJzendijke, wordt verplaatst naar het P. T. en T.-kantoor te Hoorn. Schattings - deskundigen. Ged. Staten van Zeeland hebben benoemd tot schatter voor de waarde der aan te koo- pen eigendommen, welke noodig zijn voor de verbetering van den weg ZuidzandeCad- zand, den heer A. H. de Milliano te Water landkerkje en voor die voor de verbetering van den weg ZuiddorpeKoewachtSt. Jan steen, den heer W. F. Anthonisse te Honte- nisse. Besmettelijke ziekten. In de week van 22 tot en met 28 Januari zijn in onze provincie voorgekomen 7 geval len van roodvonk, nl. 4 te Oost- en West- Souburg (in één gezin), 2 te Colijnsplaat en 1 te Vlissingen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Examens. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het candidaats-examen voor scheikundig ingenieur de heer W. C. Ghijsen te Middelburg en aan de landbouw- hoogeschool te Wageningen voor het land- meters-examen, Ned. richting, de heer F. G. C. Rothuijzen te Goes. de duitsche rijksdag ontbonden. Nadat de rijkskanselier en de vice-kanselier den rijkspresident over de onderhandelingen met het Centrum hadden ingelicht, heeft de rijkspresident de volgende verordening over de ontbinding van den Rijksdag uitgevaar digd. Nadat de vorming van een tot werken in staat zijnde meerderheid niet mogelijk is ge bleken, ontbind ik, op grond van artikel 25 der rijksgrondwet, den Rijksdag, opdat het Duitsche volk door het verkiezen van een nieuwen Rijksdag terzake van de nieuw-vor- ming van de regeering der nationale aaneen sluiting stelling neemt. Tegelijkertijd is door een verdere verorde ning door den rijkspresident als verkiezings datum Zondag 5 Maart vastgesteld. een oproep van adolf hitler aan het duitsche volk. Door den nieuwen Duitschen rijkskanselier Adolf Hitier, werd gisterenavond een radio rede gehouden, waarin hij den volgenden op roep richtte aan het Duitsche volk Meer dan 14 jaren zijn vervlogen sedert de onzalige dagen, waarin het Duitsche volx, verblind door beloften van binnen en van buiten uit, de hoogste goederen van ons ver leden de eer en de vrijheid van het rijk vergat en daarbij alles verloor. Sinds die dagen van verraad heeft de Al machtige aan ons volk Zijn zegen onttrokken. Tweedracht en haat deden hun intrede. In diepsten kommer zien millioenen van de beste Duitsche mannen en vrouwen uit alle standen de eenheid der natie wegvliedeu en zich oplossen in een gewirwar van politiek- egoïstische meeningen, van economische be langen en van uit verschil van wereldbe schouwing voortkomende tegenstellingen. Gelijk zoo dikwijls in onze geschiedenis, biedt Duitschland sinds die dagen der revo lutie het beeld van een hartverscheurende oneenigheid. De beloofde gelijkheid en broederschap kregen wij niet, maar de vrijheid hebben wij verloren. Want op het verval van de eenheid van geest en de eenheid van wil van ons volk volgde het verval van zijn politieke po sitie in de wereld. Diep doordrongen van de overtuiging, dat het Duitsche volk in het jaar 1914 in den grooten strijd optrok zonder eenige gedachte aan eigen schuld en slechts vervuld van den last der zorgen om terwille van het aange vallen rijk de vrijheid en het bestaan van den Duitschen mensch te moeten verdedigen, zien wij in het schokkende noodlot dat ons sinds November 1918 achtervolgt, slechts de aanwij zing van ons inwendig verval. Het waandenkbeeld van den overwinnaar en de overwonnenen vernietigt het vertrou wen van natie tot natie en daarmee ook de economische gezondheid der wereld. De ellende van ons volk echter is ontzet tend. Op het werkloos geworden hongerlij dende millioenen-proletariaat der industrie volgt de heele midden- en handwerkersstand in ellende. Veertien Jaren Marxisme hebben Duitsch land geruïneerd. Een jaar bolsjewisme zou Duitschland vernietigen. De rijkste en schoonste cultuurgebieden der wereld zouden in een chaos en een veld van puinhoopen veranderd worden. Zelfs het leed der laatste anderhalf decen nia kan niet vergeleken worden met de el lende van een Europa, in :nt hart waaraan de roode vaan der vernietiging zou worden geheschen. De duizenden gewonden, de ontelbare doo- den, die deze binnenlandsche oorlog reeds thans Duitschland gekost heeft, mogen een waarschuwingsteeken zijn voor den storm. In deze uren van overweldigende zorgen om het bestaan en de toekomst der Duitsche natie riep de grijze leider uit den wereldoorlog ons, mannen der nationale partijen, nog een maal op, als weleer aan het front, thans in het vaderland, om in eenheid en trouw voor de redding van het rijk onder hem te strijden. Nadat de eerbiedwaardige heer rijkspresi dent ons de handen tot een gemeenschappe- lijken bond deed ineenslaan, willen wij als nationale leiders voor God, ons geweten en ons volk beloven, de ons opgedragen taak als nationale regèering vastbesloten en volhar dend te vervullen. Het vertrouwen, dat wü allen koesteren, is onbegrensd, want wij gelooven in ons volk en zijn onvergankelijke waarde. de amerikaansche pers over hitler. De „Washington Post", een blad van de democraten, spreekt in een hoofdartikel de hoop uit, dat de Rijksdag aan het ministerie de gelegenheid zal geven, Duitschland te re- geeren. Het zal onmogelijk zijn voor het land om in poütieken zin tot rust te komen en zich economisch te herstellen, indien men de regeering van Hitier niet op zijn minst in staat stelt te toonen, of zij Duitschland kan redden of niet. De „Daily News", te Washington, uit de meening, dat de benoeming van Hitier tot rijkskanselier geen bedreiging beteekent voor de overige wereld. De regeeringsverandering te Berlijn heeft klaarblijkelijk meer een bin nen- dan een buitenlandsche beteekenis. De „Star", mede te Washington verschij nend, constateert dat de wereld met een ge voel van opluchting keimis zal hebben geno men van Hitler's belofte, dat de vriendschap pelijke betrekkingen met de andere naties zullen worden gehandhaafd en dat avonturen en financieele goocheltoeren zullen worden vermeden. duitschlands leger het machtigste ter wereld. Nadat de Fransche pers aanvankelijk ten opzichte van het nieuwe kabinet in Duitsch land een afwachtende houding had aange nomen, wordt thans de vrees geuit, dat de ontwapenings-politiek te Genève een zwaren tijd tegemoet gaat. In de „Echo de Paris" wijst Pertinax op de mogelijkheid, dat te Genève een Duitsch-Ifcaliaansch-Hongaarsch eenheidsfront tot stand zal komen, waar door de beraadslagingen over het Fransche ontwapeningsplan zeer bemoeilijkt zullen worden. Het is te wenschen, dat Paul Bon cour den moed zal vinden om Frankrijk te bevrijden uit de moeilijke positie, waarin het door de verklaring van de vijf mogendheden van 5 December is gekomen. „Le Journal" vraagt bezorgd, of men van Fransche zijde thans eindelijk de politiek zal laten varen, die hierop neerkomt, iedere nieuwe Duitsche regeering nieuwe concessies te doen. Met dit systeem zal Duitschland het klaar spelen, om iedere drie maanden van regeering te wisselen en op deze wijze alle eischen inge willigd te krijgen. Eerst is de bespoedigde ontruiming van het Rijnland verkregen Daarna heeft Von Papen de overeenkomst van Lausanne kunnen afsluiten en Von Schleicher de erkenning van de Duitsche pa- riteitseischen doorgezet. Het doel van Hitier zal zijn, deze theoretische erkenning zoo spoedig mogelijk in daden omgezet te zien. Ook de „Ere Nouvelle" uit zich in dezen zin en verklaart, dat het Duitsche leger eens klaps het machtigste leger van de wereld is geworden, daar men de nationaal-socialisti- sche troepen thans niet meer als een parti culier leger kan beschouwen. Frankrijk moet met zijn ontwapeningspolitiek daarmede re kening houden. de belgische kamer. De Belgische Kamer heeft gisteren haar vertrouwen in de regeering uitgesproken door met 95 tegen 75 stemmen de socialistische motie van wantrouwen te verwerpen, welke was ingediend na een interpellatie over het gebruik, dat de regeering van de haar door het parlement verleende volmacht voor het uitvaardigen van financieele decreten heeft gemaakt. Vervolgens werd een socialistische inter pellatie behandeld over het verbod van „Le Peuple" in de kazernes. Minister Devèze zei- de in zijn antwoord, dat de socialisten den laatsten tijd in de kazernes een revolution- naire actie organiseerden, dat zij lijsten met de adressen der soldaten trachten te krijgen en dat zij geheimhouding aan diegenen belo ven, die in correspondentie treden met de socialistische leiders. De „Peuple"' onder steunt deze propaganda en spoort de soldaten openlijk tot ongehoorzaamheid aan in vredes tijd en tot desertie in geval van oorlog. Ver der worden de burgers opgewekt een even tueel mjbiüsatiebevel niet op te volgen. Mi nister Devèze verklaart er van overtuigd te zijn, dat de meerderheid hem zal steunen in zijn actie om een dergelijke beweging te ver hinderen en dat de Belgische jeugd, even als in 1914, België zal weten te verdedigen, indien het opnieuw wordt aangevallen. De minister werd voortdurend geïnterrum peerd door socialistische Kamerleden, maar door de meerderheidspartijen werd zijn rede langdurig toegejuicht. het nieuwe fransche kabinet. De regeering Daladier heeft Woensdag alle ministeries overgenomen. De eerste minister raad vond hedenmorgen plaats. Vrijdagmor gen komt het kabinet in het Elysée bijeen, ten einde het regeeringsprogram op te stellen, dat des middags om 3 uur in Kamer en Se naat zal worden oorgelezen. In de Kamer zijn drie interpellaties inge diend door de linkerzijde, de onafhankelijk linkerzijde en de onafhankelijken. De voorzitter der links-republikeinen, Da Chappedelaine, die de regeering zal interpel- leeren over haar algemeene politiek, verklaar de, dat zijn interpellatie geen afwijzend ka rakter droeg. Zijn fractie zal haar houding niet eerder bepalen, voordat zij het regee- ringsprogramma kent. De socialisten hebben evenals de andere linksche fracties met uitzondering der radi caal-socialisten nog niet hun standpunt be paald. In parlementaire kringen wordt aan genomen, dat het lot van het kabinet afhangt van de houding van Léon Blum en zijn aan- hagers. In rechtsche kringen is men er vast van overtuigd, dat de nieuwe regeering zelfs, wanneer zij gesteund wordt door de socialis ten niet houdbaar zal zijn. De nationaal-socialistische „Liberté" schrijft, da- de levensduur van het kabinet slechts weken, zoo niet zelfs slechts dagen kan tellen. Daladier heeft evenals alle radi caal-socialisten zijn hart weliswaar aan den linkerkant, maar zijn verstand gaat naar rechts. Wanneer Duitschland een socialis tische regeering zou krijgen, zou Daladier ze ker gaarne een socialistische politiek voeren Het voornemen van de Duitsche regeering door Hitier maakt hem dit onmogelijk. Des ondanks is hij niet de man die Duitschland wantrouwt. De „Intransigeant" verklaart dat de positie van het nieuwe kabinet zeer netelig is. H-icheiyk avontuur van een nachtwaker. - Toen Maan dagnacht een nachtwaker te Zundert zijn ronde deed, ontmoette hij, aldus de ,,'sHert. Crt.", een jongmensch, die bij nader onder zoek de circa 20-jarige D. bleek te zijn, die in overspannen toestand, gewapend met een tweeloops, jachtgeweer in het dorp rondliep. Op de vraag van den nachtwaker, wat hij op dat late uur en aldus gewapend van plan was, luidde het antwoord, dat hij degenen, die hem verleden jaar naar Vught hadden gebracht (D. is nl. eenigen tijd in het krank zinnigengesticht aldaar verpleegd geweest) van kant zou maken. Toen de nachtwaker hem met een zacht lijntje naar huis wilde brengen, legde D. aan en -choot rakelings langs den hevig ontstel den waker heen, waarop hij de vlucht nam. Dat het schot in het nachtelijk uur veel consternatie in het kalme dorp verwekte, is te begrijpen. Dadelijk trokken de marechaus sees, die gewaarschuwd werden, op onder zoek uit en deze troffen D. in de woning zijner ouders aan, waar hij zich in een der bovenvterrekken had verschanst. Van daar uit dreigde hij een ieder neer te schieten, die den drempel van het huis durfde over schrijden. Daar D. behalve het jachtgeweer bovendien een geladen revolver in zijn bereik had, spreekt het vanzelf, dat de marechaussee aanvankelijk op eerbiedigen afstand bleven. Zij bewaakten het huis. Toen men eenigen tijd later trachtte hem te overreden naar be neden te komen, vuurde de jengen weer. zonder gelukkig iemand te treffen. Het werd morgen en niemand durfde de Dorpsstraat het huis te passeeren. Tenslotte slaagden de marechaussees er ovenwei in het huis binnen te dringen en den jongen te overmeesteren, waarna men hem een dwang buis aanlegde en per autc naar de mare chausseekazerne overbracht. Later op den dag werd D. door een dokter onderzocht. Het bleek, dat xiy in zeer over spannen toestand verkeerde en dat zijn over brenging naar Vught noodzakelijk was. In het rustige dorpje verwekte het geval begrijpelijkerwijze heel wat consternatie. Een duel op vork en mes. Een zeer ongewoon duel heeft te Belgrado plaats gehad tusschen een gepensionneerd ko lonel en een burger, die den kolonel belee- digd had. Het bericht dat er een duel zou worden ge houden was bekend geworden en duizenden personen wachtten op een grasveld buiten de stad deze ongewone gebeurtenis af. De kolonel, die het eerste aanwezig was. had >istolen, sabels en rapieren medegebracht om zijn tegenstander het wapen te laten kie zen, ofschoon deze had verklaard, dat, daar de kolonel gewoon was wapens te hanteeren en hij niet, het niet eerlijk zou zijn het ge schil met de wapens te beslechten. Eenige oogenblikken na den kolonel ver scheen ook zijn tegenstander, die een vracht auto had meegebracht, waarop zich een ta fel, ee stoelen, 20 gallons wijn, en een groo- te hoeveelheid gebraden varkens- en lams- vleesch bevonden. Hij verklaarde hun geschil door eten te willen doen oplossen, waarin de kolonel toestemde. Na eenige uren, toen de kolonel nog steeds doorging met eten en drinken, moest zijn te- genstandér het opgeven en trok zijn beleedi- gende woorden in. Goedkoop rocken op feestdagen. De Italiaansche re geering heeft besloten, bij wijze van proef, de prijzen voor tabak in alle verschillende vor men, nu en dan aanmerkelijk te verlagen, en wel speciaal ter gelegenheid van de verschil lende nationale, religieuze en andere alge meene feesten. Indien het experiment slaagt, wil men dezen maatregel op den duur ook op andere genotmiddelen toepassen. Het publiek zal steeds tijdig in kennis worden gesteld van de eerstvolgende gelegenheid tot het verkrij gen van goedkoope sigaren, sigaretten en ta bak. De eerste termijn zal waarschijnlijk met het aanstaande carnaval worden gecombi neerd, zoodat ook de vele buitenlanders, die in èezen tijd van het jaar de Rivièra en de wintersportplaatsen bezoeken ervan kunnen profiteeren. De toekomstige oorlog. In de Parijsche „Revue des forces aérien- nes" schrijft kapitein Coint-Bavarot„Men onderscheidt twee soorten bommenbrand bommen welke onbluschbaar zijn, met een brandtemperatuur van meer dan 3000 graden met een gewicht van slechts 1 tot 5 kilogram. Dit je wicht is voldoende voor het doorslaan van een dak en huis tot de eerste kamer etage. Het 10-tons bombardeervliegtuig met Dieselmotoren kan 2200 kilogram van zulke bommen meenemenhet )-tons vliegtuig 15.500 kilogram. Wanneer slechts een derde van de bommen op dak nevalt en slechts 50 daarvan brand veroorzaakt, kunnen de OUDERS EN KINDEREN meter hooge h en een machim STRAFFEN. n. Alvorens men overgaat tot straffen, zal moeten vaststaan, dat er sprake is van schuld. Zoo ja, dan zal nog moeten worden uit gemaakt, of er sprake is van een lichte overtreding of van een ernstig vergrijp, voor dé eerste maal dan wel bij herhaling ge pleegd, al of niet onder bezwarende om standigheden. Kortom, er zal moeten wor den rechtgesproken. Daarbij is dan wel niet een toga noodig, daarbij doe men het vooral ook zonder ge tuigen, maar toch moet men zich den tijd gunnen voor een rustig verhoor en mag men geen vonnis uitspreken, alvorens men wel heel zeker is van zijn oordeel, want beter iS het tien zondaars ongestraft te laten rond- loopen, dan er een onrechtvaardig te von nissen. Niet altijd evenwel kan men zich zoo rustig beraden, en dat behoeft gelukkig ook niet. Vele kinderfouten zijn al heel gemak kelijk te beoordeelen, vooral die, waarvoor men met t bekende geduld van de meeste ouders, herhaaldelijk waarschuwde. In zulke gevallen is snel recht heel goed mogelijk en vaak zeer gewenscht. Wanneer ge uw vijfjarige voor den zoo- veelsten keer er op betrapt, dat hij een schepje suiker uit den suikerpo* snoept, dan is het beter, hem quasi-hevig-verontwaar digd uit de kamer te zenden om hem zijn zonden te laten bepeinzen in een hoekje van de gang, dan dat ge hem opnieuw met dui zend woorden ervan tracht te overtuigen, dat het on-sociaal, on-aesthetisch en on hygiënisch is uit den gemeenschappelijken suikerpot te snoepen. En toch, ge kent ze wel, de brave moeders, die met even bewonderenswaardig als nood lottig geduld telkens weer opnieuw pogen door te dringen tot de weeke kern van hun spruitBij een jeugdig recidivist is dat evenwel verspilling van tijd, kracht en prestige. Wanneer een vermaning twee- of driemaal niet tot het gewenschte resultaat leidt, los dan gerust het probleempje aldus opgoed, snoep je, dan krijg je straf En hoe vlugger de straf dan volgt op de zonde, hoe beter. Snel recht is ook gewenscht bij de her haalde overtreding van bekende huisregels, zooals voeten vegen, op tijd aan tafel, je kleeren en je schoenen op hun plaats, etc. Veel praten is ook hier uit den booze. In minder alledaagsche gevallen evenwel is het zaak zich kalm te beraden voor men een eindoordeel uitspreekt. Vooral kalm en met uitsluiting van factoren, die by de be oordeeling van het gebeurde bijkomstighe den zyn, al zijn ze voor U persoonlijk wel licht ook van groot belang. Neem aan, dat uw twaalfjarige dochter in een wel wat al te opgewekte stemming is thuisgekomen misschien heeft ze wel ijs- vacantie ge! 2gen van school. Zy ziet de pantoffels van haar zusje voor de hare aan, ontdekt dit en.... in jeugdigen overmoed gooit ze die naar de eigenaresse toe. Maar zij doet dit onberekend en.... een van de coupes op uw schoorsteenmantel, die ge met de pendule op uw trouwdag van uw onlangs gestorven vriend hebt gekregen, valt in stukken op den grend. Ge zyt razend I Daar ligt nu uw kostbaar souvenir I Tien tegen een, dat gè nu by de berechting van uw dochter uw gehechtheid aan het gebroken kunstvoorwerp een be langrijke rol laat spelen. Toch is dit niet juist. We moeten de fou ten van onze kinderen beoordeelen los van de gevolgen er van voor ons persoonlijk. bommen van een enkel 10-tons vliegtuig 370 branden maken, die van een 50-tons vliegtuig 2600 branden, 2 eskaders van ieder 7 tien- tonsvliegtuigen of twee 50-tcnsvliegtuigen kunnen n enkele seconden in een groote stad 5000 branden veroorzaken. Hierby is veron dersteld dat van 6 bommen slechts één zijn doel bereikt. Dan zyn er chemisch (schei kundige) bommen met een gewicht van 10. 20, 50, 100, 200, 1000 en 2000 kilogram, die een gaswolk produceeren en alles vergiftigen. Zij verydelen lederen afweer, voor zoover deze nog mogelyk was. Negen ton bommen, gevuld met oorlogsgassen veroorzaken in een uitgestrektheid van 1 kilometer een volkomen vergiftiging van de atmosfeer zy verdrin gen mei hun gewicht de lucht volkomen uit de straten." By een poging tot ont vluchten doodgeschoten.— Een 25-jarig dienstmeisje dat wegens diefstal tot vyf maanden gevangenisstraf was veroor deeld, en van het ziekenhuis te Stuttgart, waar zy eenige weken had doorgebracht, naar de gevangenis te Cannstadt werd overge bracht, werd door den haar begeleidende wachtmeester by het verlaten van het zie kenhuis gewaarschuwd, dat hy by een even- tueele poging tot ontvluchten van zyn wapens gebruik zou maken. Niettemin probeerde het meisje op een gunstig oogenblik tusschen de menschen te verdwyne'n. De wachtmeester schoot en trof het meisje in het hoofd. Kor ten tyd geleden was de wachtmeester bestraft wegens het laten ontvluchten van door hem getransporteerde gevangenen, waardoor waar- schynlijk zyn overylde handelwijze verklaard kan worden. De s p o r w g s t a k 1 n g I Ierland. De personentrein Dublin— Belf ist is Woensdag by Dundalk in het Noor den van den Ierschen Vrystaat tengevolge van een aanslag van stakende spoorwegar beiders tot ontsporing gebracht. De locomo- I tief en twee personenwagens zyn van de dde Gelukkig bevor giers in den tr wond. De gedei hulptrein, die heeft gerede king der spoorv het geheele trei Tengevolge v£ binding tussche eenige dagen d< De stakers h houding aangei middelen het n te Dundalk bin de stakers besl stoker van de 1 comotief getrok machine werd i Men vreest d hét verdere dee zal uitbreiden. G r a f g e Naar uit PaU te Caltagirone onlangs belangr werden gedaan gewelf gevonden Aan verschillenc van verwonding* aan, dat het de velde soldaten z van ongeveer 20 Een g e r gevend ba zanger, de heer den ongeveer ders te doen da lis op ti strijker De directeur v van Londen hac gesloten, dat de sanova" geduren het stuk zou ges gceding van Na de tweede rectié, dat de art rol, en werd eer r i rnocüt nieten. En het mooiste nood niet zou treden, want volj naam in groote 1 staan, wat natuu Zulke gemakke tjes zyn er niet v Ontplof gespoeld, dezer dagen 72 aangespoeld. Ze man op een verb een vuurtoren wat er in zat, beg liet onderzoeken, te bevatten, wordt gebruikt. I klaring van een c vonden, groot g term te bezigen lucht te doen vli< De politie onder veel aanwijzingen gemerkt. Blykbas in het water gel< van buitenlandse wordt dat iemand willen binnensmo waren lykbaar d geworpen en ze v vonden. Er wordt de zakken, in de halen. het i Het maandblad overzicht van de naamste ryken. V schouwing het vo Het overzicht b verontwaardiging Frankryk, dat te luchtwapen ontzei sief is, maar ir luchtmacht onm deze.... zoo defer meten poogde het nog de civiele luc internationalisatie ondernemingen, w koloniale ryken gelden I In Frankryk gaa eens gepaard met heer. In Januari komst het vier ja* rie opgehevende met leger en vloot en zeemacht krege luchtmacht. In Juni 1932 kw£ dadelyk het luchtv onder Painlevé, verdedigingsraad. luchtmacht voor n meer gesproken. P£ een reorganisatie, werden vervangen drie divisies blyve: zamen 1280 vliegt^ aan den Volkenbon en met 50 reserv De begrooting vo langryke stijging, t 240 millioen. De Fransche ine by die van Italië ei de zeer hooge begrc industrie weer op c Engeland daaren minder dan voor 19 tegen 21.2 millioen In de uitrusting types. Gekozen is h<

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2