500 300 25 CACHETS DTAIVRE BOEKHANDEL D'HUY DONDERDAG 2 FEBRUARI ■IVo. 28' 71e «laargang 1933 Uitgave: Firma F. VAK DE VELDE Ir., Walstrjat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS Kennis is een bezit, |De Origineele I Eén enkele Cachet AUTO'S •RTUÏGEN uur 5.16 5.18 5.20 5.22 5.24 5.26 5.28 elijkheden, enz. Dinsdag 31 Ja- erdag 2 Februari Huwelijk" en „de anuari tot 2 Fe- je" en „De Vroo- sestavond Nederl, Hotel Britannia, van Riemsdijk- uur. lies". teen. Vervolgens ïinig vochtig met :en glazensnijder, wieltje er in en 1 scherp is. Daar- loodlijn door hec een groef in het et papier van de •eind en tikt met ir ijzerdraad aan :h, heelemaal m even boven de het uiteinde van ie bevestigen om de zetten. Docü en in de meeste draad het alleen goed toeziet, zal onder het tikken lar de groef aan toe barst. Als je ga dan met je Ier en zoo heele- den heelen top kan lichten. n, de bovenrand ide glazen aqua- ts afschuren met) niet voldoende, ikant te bc cher- kant omhe n van aan één kant heele lengte. Je meden slang dan rukken en op iie igen, met rubber irium. Je kan de tzetten met be- of een andere ubberslang in de het uit de hand moeilijk werkje, hulpmiddel voor. ichen een bank- opening van de in de slang van ;er, dan plaats je m de uitstekende jes van de slang met de vingers id met de andere et mes toe. Trek mt e-i op die ma de slang, die ab- aquarium geheel zand op den bo- voor de rest doe an je moeder of te koopen, tenzij jaar en je de be ielf wil vangen. /ave verschijnt op bruari a.?, VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct(max. 10 regels). Bij3-maal plaatsing van 1 5regels f 1. - .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPFnS'j Dit nummer bestaat uit 2 bladen De vliegdienst RotterdamHaamstede Vlissingen. De gemeenteraad te Burgh heeft afwijzend beschikt op het verzoek van Haamstede, om een bijdrage in de huur van het vliegveld al daar, in het belang van het behoud van den vliegdienst Rotterdam—HaamstedeVlissin gen. Wereld-Bibliotheek-Tentoonstelling. Openbare Leeszaal. Het is altijd een aardige gewaarwording als men goede, oude bekenden ontmoet. En dat kan gerust gezegd worden van boven genoemde instelling, die vrijwel elk jaar zich regelmatig aankondigt, nu eens voor deze, dan voor gene vereeniging, en soms ook, zooals nu, voor eigen rekening. Maar zelden is de collectie, die het aankijken en besnuf felen ten volle waard is, beter te dezer plaatse tot haar recht gekomen als nu in de Leeszaal. En het kan ook niet wel anders, waar deze zco nuttige inrichting aan de tentoonstellende Wereld-Bibliotheek alle gemakken kan aanbieden voor exposeeren. De rekken, waar de tijdschriften in staan, leenen zich zeer goed voor het uitstallen der ruggen van de boekende tafels, waar over de Leeszaal beschikt, geven een zee van ruimte voor het etaleeren van banden, welke niet tegen elkaar geschoven behoeven te worden, maar vry liggen. En die banden zelf toonen de verandering, die in den loop der tijden het zijn al 27 complete jaar gangen, die den „stock" der Wereld-Biblio theek vormen in het uiterlijk der banden is aangebracht. Ziet men naast het één- kleurige bandje van vroeger of het in twee kleuren gehouden dek van de laatste jaren, het moderne omhulsel van bijv. het jongste, nog niet eens in den handel zijnde „De vos duikt weg", dan blijkt daar wel uit, dat zelfs in het omhulsel der geestelijke producten de W. B. zich aanpast aan den tijd. We mel den ter loops maar da goede oude beken den de Isografieën van Van Meurs, de platen in één of meer kleurendruk van de Winterboeken, de geriefelijke boekenkastjes met hun aanwijzing in vergulde lettertjes, maar wenschen speciaal de aandacht te vestigen op de vrij uitgebreide verzameling Ex-libris, die de W. B. door de goede zorgen van den Nederlandschen Ex-libris Kring kon uitstallen. Deze verzameling, opgehangen tegen de wanden of opengeslagen in porte- I feuille op de tafels, verdienen een aan- I dachtige beschouwing. Het geheel, in de daartoe geëigende om- I geving der Leeszaal, kan ieder liefhebber van boek- of plaatwerk best eenige uren boeien. Weldadigheids cabaretavond. Grand Hotel Britannia. We hebben dezen winter al was het be zoek nu niet bepaald slecht te noemen de groote zaal van Britannia wel eens voller ge zien dan gisterenavond. De heer J. L. Bui ding opende, namens de samenwerkende en samendeelende vereenigingen de bijeenkomst met een woord van welkom tot de dames en heeren achter het tooneel, die zooveel zouden bijdragen tot het gezellig maken van dezen avond en tot de heeren musicihet trio Vleu gels verleende zijn medewerking. Ook bracht by een woord van dank aan den heer Soere- wyn voor de hulp aan de vereenigin gen in deze noodlijdende tijden. Spr. hoopte en vertrouwde, dat de aanwe nen zich kostelijk zouden amuseeren, waaraan hij, die het programma had zien uit voeren, niet twijfelde. En spr.'s meening werd al dadelijk geboekstaafd door het nummer Tiroler leben, gegeven door de R.-Kath. ver eniging Middelburgs' Klein Tooneel. In aar dig décor een drietal Tiroler huisjes door welker vensjers eenige Tirolertjes hingen, wier beentjes langs de muren bengelden Sing het nummertje, dat èn door kleurige aankleeding èn door de geestige, pittige uit- voering de stemming er In bracht. Hierop volgde eenige declamatie door den heer Charles Bertrand, waarvan het geestige boe- melliedje, zoowel door costuum als door voor- 2 \?ht Z6er W6rd fcoegejuichfc- Hefc ..gnbPje van M.K.T.'ers", die beiden om kwart voor 8 van jnzelfden dag vader waren geworden, mocht eneens veel applaus doen oplaaien. Na een, °or den executant, „Zeeland's kleinste har- °nicaspeler", zwaar nummer, ging een num. (*a*» d00r zijn fijne, in onderdeelen goed gewerkte ensceneering, smaakvol was. De enuet-stijl der 4 Trivola's was een lust voor dat ieder zich verwei ven kan. Daarom is geld voor een degelijk boek het beste besteed. TEL 348 BADHUISSTRAAT 15. de oogen door zijn gracieuse bewegingen, waarmee de twee deelnemende paren de mu ziek van „Ich Misse Ihre Hand, Madame" geestig vertolkten. Het laatste nummer voor de pauze was een „proloog ten bate van het kind", dat, voorgedragen door een tweetal in verpleegsters-kleeren gestoken leden van het MJK.T., een aanslag aankondigde op de beur zen der aanwezigen, die verzocht werden zich te voorzien van een bloempje. Nu was het hek van den dam en gedurende de pauze, die meer dan een uur duurde, re gende het aanslagen ten bate van liefdadige doeleinden in den vorm van draaien van het rad van avontuur, het Amerikaansch ver- koopen of het verloten van alle mogelijke voorwerpen, waarvan o.a. het winnen van een paar kinderschoentjes algemeene hilariteit, verwekte. Aan alles komt een eind en ook aan deze zeer gerekte pauze, waarna we werden opge- vroolijkt door het spel van een tweetal M.K. T.'ers, die vlot en geestig ons het een-actertje Ritschie Ratchie Bentz vertolkten, waarbij de gulle, hartelijke lach haast geen oogenblik van de lucht was. Een drietal voordrachtjes van Charles Bertrand hield de stemming er in en werd gevolgd door de charge „De mo derne jeugd", waarbij een 6-tal Trivola's zich van hun taak kweten door een overdreven voorstelling te geven van „spes patria". Alvo rens Ch.Bertrand, hierin gesteund door de Trivola's, met zijn leuk geënsceneerde zee mansliedjes optrad, kregen we nog eenige nummertjes van „little Johnny", den klein sten harmonica-virtuoos. In den aanvang zeiden we, dat het trio- Vleugels zijn medewerking verleende. Tot onze spijt moeten we echter verklaren, dat dit deel van het programma, waarop een drietal soli op cel voorkwamen, van sommige der aanwezigen, die zich al te kostelijk en luidruchtig vermaakten, niet de waardeering genoot, welke er aan had moeten ten deel vallen. Alles bij elkaar genomen, gelooven we wel, d:.t de samenwerkende vereenigingen op het gebied van weldadigheid, naast eer van haar werk, ook succes tot stijving harer kassen hebben kunnen boeken. Sociale Studieclub. Glsttrenavond hield de Christ. Besturen bond alhier een vergadering, waarin als spreker optrad de heer J. Stapelkamp, hoofdbestuurder van het Chr. Nat. Vak verbond. De voorzitter, de heer J. Marijs, zette uit een wat het doel is van deze vergadering, m. om te trachten te komen tot oprichting van een sociale studie-club. De heer Stapelkamp hield een uitvoerige rede, waarin hfj de bedoeling van het C.N.V. met het vormen van deze studie-clubs aan toonde. Spreker begon met te schetsen de opkomst der Christ, vakbeweging, die in het begin strijd had te voeren naar 2 fronteneener- zijds tegen vooroordeel in eigen kring en anderzijds tegen de tegenstanders. Dit eischte zóóveel tijd, dat de sociale scholing wel wat in het gedrang kwam. In de laatste jaren is echter deze zaak door de groote stijging van het ledental nog meer actueel geworden en de sociale scholing is dan nu ook door het hoofdbestuur met kracht aan gevat. Deze groei der Christ, vakbeweging ver- eischt van de bestuurders veel kennis en overleg. Spreker is er van overtuigd, dat nè, dezen crisistijd een tijd zal aanbreken, waarin ge heel andere verhoudingen zullen heerschen, dan die wij nu kennen. Het gansche we reldbeeld verandertGod werkt Zijn raad uit ook door dezen bangen tijd heen. In ons land zijn ongeveer 400.000 werkloo- zen, waarvan 80.000 jonge menschen bene den 25 jaar. Over heel de wereld zijn er 30 millioen werkloozen en volgens de beste des kundigen is er geen kijk op, dat die allen weer in het productieproces zullen worden ingeschakeld. Geweldige vraagstukken vloei en hieruit voort40-urige werkweek, mede zeggenschap en bedrijfsorganisatie en nog vele andere problemen dringen zich op den voorgrond en hierover heeft de Christ, vak beweging zich een eigen oordeel te vormen, in overeenstemming met ,de beginselen van Gods Woord. Wij moeten trachten de groote, taak waarvoor God ons plaatst, te vervul len. Deze taak vraagt van ons meer kennis, theoretisch en practisch. Daarom moet er komen meerdere studie van de beginselen, een stevig fundament, waarop voortgebouwd kan worden. In dit verband zette spreker de groote beteekenis van de sociale studie-clubs uit een, welke bedoelen een flinke kern van bestuurders te kweeken. Op dit oogenblik zijn er reeds meer dan 70 studieclubs opge richt een bewijs dat deze in een behoefte voorzien en zeer op prijs worden gesteld. Aan den inleider werden nog verschillen de vragen gesteld, die uitvoerig werden be antwoord. Tenslotte werd tot oprichting van een sociale studieclub overgegaan, met aanvan kelijk 19 leden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Dinsdag had in de hal van de marinekazer ne te Amsterdam de overdracht plaats van het commando van het marine-etablissement van kolonel Romswinckel aan kolonel Van Reede. Foto tijdens de overdracht. Het nieuwe Chr. Vacantiekol^>niehuis „Prinses Juliana" te Egmond aan Zee, dat gisteren werd geopend. Een knap stukje huisvlijt. Een inwoner van Rotterdam maakte den St. Laurenstoren in zink. Hij is voorzien van uur-, slag- en speelwerk en is 2 meter hoog. Er werd 6 jaar over gewerkt. De begrafenis van de familie de Roos te Amsterdam. Vader, moeder en kind kwamen door gasverstikking om het leven. Het gerestaureerde Kon. Ned. Me teorologisch Instituut te De Bilt, dat door brand werd vernield De jubileerende ver eeniging van grossiers in zuidvruchten te Rotterdam. Nog enkele ijskiekenvan de Maandag gehouden wedstrijden voor militai ren op de banen van het Huis ter Bosch te 's-Gravenhage, die door H.M. de Koningin- Moeder werden bijgewoond- Dienzelfden dag werden op het Braasemermeer wedstrij den in het ijszeilen gehouden. Reserve havenboelen bestemd voor Amsterdam. A. G. O. Het bestuur vestigt de aandacht op den vijfden avond in dit seizoen, nl. op Vrijdag 10 Februari. Het Schouwtooneel, directeur A. van der Horst en Jan Musch, zal opvoeren „Die vrouwen toch" (This woman Business), blijspel in 3 bedrijven door Ben. W. Loy. Re gie Ko van Dijk. De zesde en laatste avond zal plaats vinden Vrijdag 17 Maart. Optreden van Cor Ruys met „Grompie','. Scheepvaartberichten. Het Fransche stoomschip „San Jocé", van Duinkerken naar Antwerpen, is gisteren avond omhoog geloopen bij de Suikerplaat nabij Borselen beneden Ter Neuzen. Het schip is met assistentie van de sleepboot „Goliath" vlot gekomen, waarna de reis naar Antwerpen werd voortgezet. MIDDELBURG Gemeenteraad. De gemeenteraad heeft gisteren in voltal lige zitting de behandeling der gemeente- begrooting 1933 voortgezet, nadat hij eerst goed had gevonden, dat de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen haar arbeid voorloopig voortzet inzake de cursussen voor algemeene ontwikkeling en een aanvang maakt met die voor vakoplei ding, in afwachting van de thans toegezegde regeling van steun van het Rijk, die volgens verkregen inlichting ƒ3.50 zal bedragen per ingeschreven werklooze als de gemeente er ook iets aan bijdraagt. Hierna werd met de behandeling van de begrooting voortgegaan, waarbij over vele posten het woord werd gevoerd. Zoo werd met 14 tegen 3 stemmen een voorstel van den heer Mes verworpen om den heelen post van 80 voor de drankbestrijding te schrap pen en met dezelfde stemmenverhouding een voorstel-Cornelisse om dien post op het be drag van 100, zooals hij tot nu was, terug te brengen. Bij den post bestrating wilde de heer Den Hollander dezen post met ƒ2500 verminderen, de heer Mes wilde ƒ6000 ver mindering van heel den post voor de afdeeling voor bestrating, werkloon en al het andere inbegrepen. De voorzitter, wethouder Onderdijk, zeide, dat Burg. en Weth. den post van 5000 met 2000 willen verminderen. Met de stemmen van den heer Mes en de heeren Paul en Mondeel tegen wordt alzoo besloten. Uitvoerig werd gediscussieerd over een voor stel van Burg. en Weth. om het aantal brug wachters terug te brengen van 3 op 2, en over een amendement van den heer Den Hollander inzake de diensttijden van de beide brugwachters. Nadat de voor.ritter duidelijk had uiteengezet, dat Burg. en Weth. niets voelen voor een bediening bij aanbesteding, en hy h?.d toegezegd, dat Burg. en Weth. de kwestie der diensttijden nader onder de oogen zullen zien, nam de raad het voorstel zonder hoofdelijke stemming aan. De post schoolbibliotheken werd met 11 tegen 6 stemmen van 250 op 200 gebracht. Inzake het bewaarschoolonderwijs zegde de voorzitter nog eens uitdrukkelijk een voorbe reiding van andere wijze van subsidieering der bijzondere scholen toe. Men kwam er echter bij de discussie met klem tegen op, dat de gemeenteschool, die oorspronkelijk de eenige bewaarschool is geweest, door die sub sidie zou moeten lijden. Burg. en Weth. hadden voorgesteld den post bestemd voor schoolreisjes te verlagen van ƒ400 op ƒ300. Een voorstel-Paul om ƒ400 te handhaven werd verworpen met 9 tegen 7 stemmen, die der S.D.A.P. en de V.D. De heer Harthoorn woonde het laatste deel der middagvergadering niet bij. De /ier anti-rev. leden verklaarden zich tegen de posten voor voeding en kleeding der schoolkinderen. Burg. en Weth. hadden voorgesteld de sub sidie aan het Middelburgsch muziekkorps te verminderen van ƒ4000 op ƒ3500. De heer Den Hollander stelde voor ƒ3000, terwijl de heer Mes 1000 voldoende achtte. Deze laat ste trok zijn voorstel weer in en over dat van den heer Den Hollander staakten de stem men. Vóór stemden met de rechterzijde de heer Jeronimus. Bij den post sportterrein wilde de heer Portheine de commissie van toezicht uitbrei den met enkele personen uit de vooraan staande sportvereenigingen. De voorzitter zeide dit toe en meende ook dat dit kan medewerken tot voorkoming van meenings- verschillen. Den heer Van Andel werd de toezegging gedaan, dat Burg. en Weth. zullen nagaan of het ook mogelijk is, dat een der beide ge- meentegeneesheeren op wachtgeld wordt ge steld. Spr. meende, dat het wellicht met één af kan. Ingevolge uitvoerige discussie zullen Burg. en Weth. een onderhoud hebben met het burgerlijk armbestuur en op zoo mogelijk inkrimping der uitgaven aandringen, opdat men niet telkens voor suppletoire begrootin gen komt te staan en vooral vragen bij nood zakelijke overschrijding der begrooting dit tijdig aan den raad bekend te maken. Ook zal getracht worden hoe te voorkomen, dat de omliggende gemeenten het afschuivings- systeem toepassen. De heer Mondeel, die een motie had ingediend voor een onderzoek naar de mogelijkheid om te komen tot een instelling van maatschappelijk hulpbetoon, kreeg overweging van Burg. en Weth. toe gezegd. De heer Jeronimus wil inkrimping van den staf bij gemeentewerken en acht een direc teur voor Middelburg overbodig. De voorzit ter meende, dat dit alleen bij een eventueele vacature te bespreken zou zijn. Thans was men genaderd tot de belasting voorstellen. Burg. en Weth. stelden voor 100 opcenten op de fondsbelasting, 30 opcenten op de straatbelasting en 170 op de personee- le belasting. De voorzitter wees er op, dat door de wij zigingen in de begrooting het onvoorzien is gestegen van ƒ30042 tot ƒ41053 en dus ƒ11000 minder uit de belastingen behoeft te worden verkregen. Daarom stelde spr. voor de 30 opcenten op de straatbelasting niet te heffen. Dit voorstel vond alleen bestrijding bij de S. D. A .P. en werd aangenomen met 13 tegen 4 stemmen. Namens de geheele rechter raadsfractie stelde de heer v. d. Feltz voor, slechts 150 op centen op de personeele belasting te heffen, maar Middelburg van de tweede in de derde klasse van de fondsbelasting te brengen. Hij vond daarbij steun van den heer Jeronimus en alleen bestrijding bij de S.D.A.P. en de V.D. en werd dit voorstel na ampele bespre king aangenomen met 10 egen 7 stemmen. Zonder hoofdelijke stemming vereenigde de raad zich met het voorstel om uit de reserve van het electrisch bedrijf ƒ25.000 en uit die der gasfabriek 10.000 te gebruiken voor het sluitend maken dezer begrooting, die daarna zonder hoofdelijke stemming werd vastgesteld. Nadat de voorzitter de leden en de ambte naren dank heeft gebracht voor de wijze van voorbereiding en behandeling der begrooting, hebben de heeren v. d. Feltz en Heemskerk den wethouder hulde gebracht voor de wijze waarop hij 23 uur lang de begrootingsdiscus- sies had geleid en voor zijn uitvoerige beant woording van alle gestelde vragen. De agenda bevatte nog enkele andere pun ten, waarvan alleen met het oog op het late uur enkele van zeer ondergeschikt belang werden aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Een uitzondering maakte dat om mede te werken aan een extra uitkeering aan de werkloozen voor het nationaal crisis comité. De overige punten werden aangehouden tot de volgende vergadering, die op 15 Fe bruari a.s. zal plaats hebben, f MET OXYCHINOTEINE E worden in Nederland sedert MBBR DAM 30 JAAR K aanbevolen door Doktoren ^kalmeert ïn <0 Minuten HOOFPIJN, KOORTS ZENUWPIJN en andere kwalen waarbij PIJN het voornaamste symptoom is 12 Cachetsfl. 1 WEIGER NAMAAK Crisis Zuivel-Centrale. De minister van economische zaken en arbeid heeft ingesteld een commissie van advies aan het bestuur der Crisis Zuivel- Centrale en heeft op voordracht van den Bond van Boerenboterproducenten benoemd tot lid dezer commissie C. Zwagerman en tot plaatsvervanger W. Sietema, beiden te Middelburg. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te wei nig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der succesierechten te Middelburg 24.57. KOUDEKERKE Vergadering landbouw-verecnigïng. Gisterenavond vergaderde de landbouw- vereeniging te Koudekerke, onder voorzit terschap van den heer A. de Lange. Aanwezig waren 50 van de 200 leden drie nieuwe leden werden aangenomen. Als lid der Z.L.M. hadden slechts 5 leden bedankt en 2 nieuwe leden traden toe. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat aangekocht was bij de Coöp. Eiland Walcheren 27.648 KG. voederstoffen, 233.060 KG. kunstmest, 3125 KG. zaai- of pootgoed en 165 KG. diverse artikelen, sa men voor 11.611.68. De uitgaven bedroegen in totaal 13.344.47 met een kassaldo van 617.751/£. Het periodiek aftredende bestuurslid, de heer C. Jongepier, werd met algemeene stemmen herkozen en werd hij weder aan gewezen als afgevaardigde naar het kring- bestuur Walcheren. Inlichtingen werden verstrekt over ge stelde vragen over de uitvoering der crisis- varkenswet en -zuivelwet en tarwewet. Vooral de eerstgenoemde vraag lokte nog al discussie uit. BIGGEKERKE. Loop der bevolking. Vertrokken: A. van Sluijs, B 70, naar Koudekerke J. P. Vcrschuure, A 1, naar MiddelburgWed. J. Cijvat, A 62, naar Grijpskerke. Willem de Zwijger-herdenking. In deze gemeente is opgericht een comité tot herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem 1, bestaande uit de heeren ds. C. van der Waa, Ned. Herv. predikant, voorzitter L. Simonse, burgemeester D. Coppoolse en J. Moens, wethoudersI. A. de Moor, gemeente-secretaris A. Janse en H. F. C. Musch, hoofden der scholenP. Janse en W. Geschiere, vertegenwoordigers van de af- deelingen van den Chr. Nat. Werkmansbond en Patrimonium. Als voorloopig'1 datum van viering is ge noemd 6 April a.s. Door den predikant ,de hoofden en den onderwijzer der scholen zal een rede worden uitgesproken, terwijl de Chr. Zangvereeniging haar medewerking zal ver- leenen. Geitenfok-vereeniging. De geitenfokvereeniging „In nieuwe banen" hield Dinsdag haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereeniging bloeit, het ledental bedraagt 84. Gememoreerd werd de gehouden keuring, die mooie resulta ten opleverde, doordat o.a. een tweetal geiten in het stamboek konden worden opgenomen. Het goed slot bedroeg 69. Een bedrag van 9 werd beschikbaar gesteld voor prijzen voor de te houdén plaatselijke keuring.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1