Bij Springende Handen PUROL. Doos 30 ct. I/A1 JL-Htr- TJ BINNENLAND jzulnigen zou zijn, stelt I te dragen aan het ac.l n de vereeniging van I entön, waarmede de heer I ad zich vereenigden. zegt op een vraag 2ltz of hij als de voorzit. indpunt van nimmer e. it niet zoo is, maar ooi I Lt zich in dien geest hy acht alleen nu t gekomen, de algemeene beschou-1 ïr in beslag hadden j,.. ging de raad over tot d» I de bedrijfsbegrootinget^ I der gemeentebedrijven I waar noodig technisclie I rekte. bepleitte de heer Jero.1 :en strop heeft met des. I ite steenkolen op con. I ;t een besteding te hou-1 ar ontraadde omdat het I n bepaald soort kolen, heeft bezwaar tegen hei l van personnel zonder d! I §ian door jonge krachten I dat men steeds strop, ij het doen van zaken, L ermijn. Spreker zegt dat I ►or een teveel aan amb- n niet meer mag laten I oodig is. em verzocht overwegln» I 0 M3., die de muntgas-1 nsfcens moeten afnemen I 150 M3., omdat by de t eerstgenoemde aantal, iting der woningen van I nis was dan nu en het I lijk voor koken en ver- uikt. De voorzitter zs ook die van de water- j ilectrisch bedrijf werden I opmerkingen goedge- I het geval met die van >ntsmettingsdienst waar- I is 485 voor een nieuw te hoog vond. gelegenheid te zeggen, I ettingsoven goed voldoet I geheel Zeeland gebruik I ;ing van den vee- en gaf ook geen aar bespreking. jze behandeling van de I zelve nam men eerst uitzondering van de de anti-rev. by monde skerk verklaren, dat zij nis, maar dat zy alleen worden te hebben tegen n der. Feltz (christ.hist.) nis en zou een voorstel en De heer Mes (R.K) egen op, dat men wel ïis Zaterdags te 12 uur ïaar dat het altyd later af. Van links werd hem it men byv. te Tilburg nis houdt. 3e mede, dat Burg. en en te bereiken, dat de schappy in plaats van f 1.25 per aangeslotene, ?taalt voor het mogen boven gemeentegrond, met de voetbalvereeni- ir het gebruik van het •rein, zeide de voorzit- gmg van het plan een verhandeling van Leon jze begrippen duidelijk usschen de zichtbare en n thans in de geluids- ïetoond. Marionof en >lan, een reeks films te ze zuilen toonen, af- eoretische overwegingen, hooren uit vormen. Zij werken van bekende mpositietechmek analy- ona met het sysje van grammen en andere fi- een trick-fllm kunnen een kunstwerk is opga* nen de hoofdlynen van le geometrische figuren g, welk aantal lijnen de voltooiing van het jk met deze g;afische, ontwikkeling, zet men vormen in geluid om, momenten uitlicht. Dit ►tocel, waarby het Jicht vallend, langs electri- agezet in geluidstrillin- t de beteekenis van de selyke film te boven, serst de scheppingswijze zichtbaar en hoorbaar eze film heeft men het film gemaakt, die door jctonische vormen een toonen. Tot zoover de meening van de „Film- FILMSTER TS JHLAND. CER IN ENGELAND. e Engelsche artiste, diC ère maakte, Conradt artist, w ns toekomst ,e liggen Na hei spelen The Rome Express", he maatschappij nitge- il op zich te nemen W ling van „Jew Süss". eigen terrein in te richten is afgezien en dat waarschyniyk een contract van 5 jaar met deze vereeniging zal worden gesloten. Het plan is in werkverschaffing het terrein uit tp breiden als zekerheid is verkregen, dat alle vereenigingen er van gebruik zullen maken. De post voor uitkeering van het rijk in de kosten van werkverschaffing kon worden verhoogd van 6000 tot 12000, mede om dat nu ook 70 wordt gegeven van het loon betaald in eigen werkverschaffing. De fcydrage in de kosten van steunverleening, geraamd op 75.000, zou volgens den voor zitter nu reeds 80.000 kunnen zyn. Bij de uitgaven werd een voorstel—Bybau om de presentiegelden van de raadsleden van 4.50 op 3 terug te brengen, met 12 tegen 5 stemmen verworpen. De voorzitter deelde mede, dat in de nieuwe politieverordening ook een nieuwe buisnummering zal zyn opgenomen. Verder dat de verkeerscommissie aan het werk is en zal oordeelen over een verkeersregeling, in gediend door den commissaris van politie. De heer Van der Feltz wilde geen 50 meer geven aan den commandant van de brandweer, doch met 11 tegen 6 stemmen werd zijn voorstel tot schrapping verworpen. Hierna werd de vergadering gesloten Woensdag a.s. komt de raad weer by een en dan zal eerst de begrooting verder worden behandeld. H. M. de Koningin naar het buitenland. Op last van H. M. de Koningin brengt de directeur van het Kabinet der Koningin ter algemeene kennis, dat, gedurende Harer Majesteits verbiyf in het buitenland, de aan Hoogst Dezelve gerichte brieven in ge sloten omslagen, Voorzien van een adres aan Hare Majesteit op de gewone wyze per post kunnen worden ingezonden, of bezorgd by het Kabinet der Koningin te 's-Graven- hage. De brandstoffentoestag voor werkloozen. De minister van binnenlandsche zaken heeft het volgende -ondschryven aan de col leges van Burg. en Weth. der gemeenten ge zonden Ik heb de eer uw ooilege mede te deelen, In een goed gezin. T ..ar is niemand sloof, maar heeft ieder onder toezicht van de huisvrouw zijn taak. Fannie Hurst, de talentvolle, warm-men- schelijke Amerikaansche ochryfster, hseft eens een boek geschreven, dat onder den titel „De sloof" in Holland bekendheid verwierf. In betrekking tot dit geniale *..erk doet het woord „sloof" nie„ in 't minst onaangenaam aan. Integendeel. Het roept v-nze beste en meest xiumane gevoelens w; kker, en de hoofdfiguur in dit boek, de altijd ploeterende en met de onverkwikkelykste werkjes bezig zijnde sloof, staat van de eerste tot de laatste bladzyde als een groot, fier en wakker mensch voor ons. Buiten dit verband echter treft 't woord „sloof" ons als iets onpleizierigs. ten sloof is iemand, die altyd bezig is, voor wie alles in huis wordt overgelaten, die we-ken niet meer ziet als een zegen en een goed en gezond middel cm den mensch in evenwicht te houden, maar die den arbeid beschouwt als een noodzakeiyk kwaad en hem dus zonder eenige vreugde verricht. Nergens anders is voor de vrouw de kans om ?en sloof te worden zoo groot als in het huisgezin. Want in een hulsgezin komen dagelijks tal van werkjes vooi, die verricht moeten worden om een ordelyk geheel, een behoorlyken gang van zaken te houden. Deze werkjes worden geschept door alk leden van het huisgezin, vanaf het door de vet erkende „hoofd" tot aan Let jongste kind toe. zy leven binnen de vier muren, die allen tot woonhuis dienen, en hun behoeften, lief hebberyen en plichten, die geregeld terug- keeren, hebben een maatschappy geschapen, die onderhoud vereischt. Maar zoo min als het hoofd van een ge meente eigenhandig het werk uitvoert, dat stad of dorp op peil moet houde-% zoo min dient ook de moeder, hoofd van de gezins maatschappij, zelf alle voorkomende werkjes in huis op te knappen. Zoodru. z'J dit doen gaat, is zy op weg de sloof in het gezin te worden. Wie kent ze niet, die moeders, die altyd draven en bezig zyn, tervyl man en kinderen rusten of zich met Je een of andere liefhebbery vermaken Wie kent ze niet, die moeders, die de schaduw van man ei kinderen zyn, die zelfs als ze een oogenblik stil zitten op hun vermoeide gelaat en in heel hun schichtige, nerveuze hcuding dien eigenaardlgen trek hebben, waardoor wy ze, soms met eenige irritatie, „zielig" noemen De slovende moeder is volstrekt niet de beste, de meest liefdevolle moeder. De slo vende vrouw is geenszins de ideale echt genoot©. Zy is alleen maar het gemak van man cn kinderen, zy is de kapstok, waarop alle onaangenaamheden en vervelende kar weitjes worden gehangen. Dat is in de eerste plaats vernederend, in de tweede plaats verderfeiyk. Want wie altyd zyn onaangenaamheden en problemen op een ander kan afschuiven, leert nooit den ernst van het leven kernen, die z!ch"toch eens zal laten gelden. En wie altyd iemand bereid vindt ~m zijn noodwendige werkjes op te knappen, wordt slordig. Als een kind een moeder hseft, die zyn speelgoed opruimt, die de 'leur dicht doet welke het vergat te sluiten, die het niet zelf laat halen waar het om vraagt, die het niet nu en dan mee opneemt in het onderhouden vrn huis en maatschappij, zal het later, als het alleen dat ik heb besloten, in verband met de langdurige vorst goed te keuren, dat in de gemeenten met een tarief van ondersteuning van ten hoogste 7 voor een echtpaar waar van de man tot de uitgetrokkenen behoort en f 6 voor een echtpaar, waarvan de man be hoort tot een der andere categorieën, aan de volgens mijn regeling ondersteunde werkloo- zen in plaats van 1 een brandstoffentoestag van 1.50 per week wordt verstrekt. Deze verhoogde uitkeering .mag worden verstrekt te rekc-.en van 22 dezer afzy geldt totdat de regeling mynerzijds wordt in getrokken. In de verhooging van 0.50 wordt dezefde bydrage verstrekt als in de overige kosten van steunverleening". De minister van binnenlandsche zaken heeft aan alle inspecties voor de werkver schaffing .ie volgende rondschryven gezon den Ik heb de eer u te verzoeken, onmiddeliyk na ontvangst van dezen brief aan de bestu ren van de gemeenten in uw ressort waar als norm voor de uitvriesregeling geldt f 7 voor georganiseerden en 6 voor ongeorganiseer den mede te deelen dat, ingaande deze week, aan hen, die onder de genoemde regeling vallen, inplaats van l gulden brandstofien- tcestag f l.fO kan worden uitgekeerd. Deze aanvullende regeling «geldt, totdat de- zerzyds zal worden aangegeven, dat zy wordt ingetrokken. Uit het bovenstaande blykt, 1at de aanvul lende regeling niet geldt voor gemeenten in welke hoogere normen gelden dan hiervoren zyn aangegeven, behoeft derhalve deze gemeenten niet in te lichten. Begrafenis ir. R. A. van Sandick. Gisteren is het stoffelyk overschot van ir. R. A. van Sandick, v-ere-adviseur en oud al gemeen secretaris van het Koninklijk Insti tuut van Ingenieurs, oud-hoofdredacteur van „de Ingenieur", enz. op „Oud Eik en Duinen te s-Gravenhage ten grave geleid. Als eerste spreker trad naar voren ir. Dam me, pesident van het Kon. Instituut van Ingenieurs. Van Sandick, zei spr., was een man met by- zondere gaven en hij heeft daarbij het geluk gehad een terrein te vinden vaurop hy d^e gaven tot groote ontplooiing kon brengen. In de technische werkzaamheid als constructief en uitvoerend ingenieur trad hy niet zoozeer op den voorgrora, hoewel zyn practische werkzaamheid voor hemzelf van groote waar de is geweest. Niet alleen qualitatief maar ook quantita- tief was zijn werk bewonderenswaardig Werkzaam zyn en nuttig zyn was de leuze welke hy steeds in toepassing bracht en waardoor zyn productiviteit tot het laatste toe opmerkelUk is gebleven. Ir. Van Sandick was een persoonli.''"heid die in de ingenieurs wereld eenig genoemd mag worden en wiens naam in het Instituut steeds met groote ver eering en dankbaarheid zal worden genoemd. Namens de commissie van toezicht op „de Ingenieur" voerde dr. ir. Van Heulekom het woord, mede namens prof. Dyxhoorn. Hy bracht hulde en dank aan de nagedach tenis van ir. Van Sandick en herinnerde spe- ciaal aan de persoonsbeschrijvingen welke hy steeds met zooveel liefde gaf. Ir. Otto de Vries, sprak als vertegenwoor diger in Nederlani van de Vereeniging van Indische waterstaat-ingenieurs. By den wa terstaat in Indië was Van Sandick zyn inge nieursloopbaan begonnen en heeft er steeds groote belangstelling voor gehad. Ir. Wouter Cool sprak vervolgens enkele persoonlijke woorden als vriend en opvolger van Van Sandick. De financieele toestand te Rotterdam. De begreotingsde batten in den Rotterdam- schen raad zyn in vollen gang. Als eerste der wemouders kwam Dinsdagmiddag aan het woord mi-. A. de Jong, wethouder van plaat selijke werken. In zeer sombere bewoordingen liet de heer De Jong .zich hierby uit over den nnancieelen toestand van Roterdam. De stad gaat ten gronde, aldus mr. De Jong, 22 jaar heb ik als wethouder mijn icrachten gegeven aan haar belangen en het is droevig het thans te moeten aanzien, dat zij een rume naby is. Het gaat mis met Rot terdam. De toestand is duister, alleen met omvangryke bszuinig.ng kunnen wy de stad voor 1933 in het leven houden. Twee ernstige feiten zijn er, die telkens weer Rotterdam's bedenkelyken toestand duideiyk accentueeren vyf ton per week voor armenzorg, een halve ton per week ver lies op de tram. Ik sta nu aan het eind van nujn levenik ben de politiek ingegaan, maar heb daarin niet gevonden wat ik verwachtte. De politiek is onedel en onwaarachtig. De loonsverlaging van het spoorwegpersoneel De Protestantsch-christeiyke bond van spoor- en tramwegpersoneel neeft gisteren te Utrecht een buitengewone algemeene ver gadering gehouden ter bepaling van net standpunt van den bond ten aanzien van het voorstel van de directie inzake de loons verlaging. Na een uiteenzetting vanwege het hoofd bestuur hebben van de afgevaardigden 16 personen het woord gevoerd. Zy wezen op ae ernstige bezwaren van het voorstel ten aanzien van de laagste loongroepen en men kwam krachtig op tegen de koppeling van de loonregeling aan het zieken- en onder steuningsfonds. Ten slotte heeft de vergadering het voor stel aanvaard met 80 tegen 2 stemmen, die van de afdeelingen Apeldoorn en Eindhoven. De 22e tentoonstelling van R.AX Het was gisterenmorgen te Amsterdam in het groote paleis aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam nog een heele warwinkel, daar hoe meer het uur van tweeën naderde, hoe meer teekening kwam er in de stands. Met oioemen en -lanten fleuide elke standhouder zyn heiligdom op en er waren er, die er aar dige meisjes bij wisten te etaleeren, die mét de bloemen en de planten voor den uiterlyken sier zorg droegen. Heel gewoon om 2 uur ging de poort open Suppoosten en belastingambtenaren stonden op hun post en de heer Lang met zyn mede bestuurderen recepieerde zoo'n beetje de eerste bezoekers van beteekenis. En die waren er. De echte autoliefhebbes kwamen binnen. Die konden immers niet wachten, en die moesten om 2 uur al weten wat er voor nieuws en voor moois te zien zou zyn. We zagen bestuurderen van de K.N.A.C. en automobielryders uit den oertyd van het automobilisme in Nederland, oud en grijs ge werden, maar nog jong van harte, en wel van een hart. dat nog altijd warm klopt voor de sport, die zich zoo ontzettend vertakt en ver- Onder redactie van TRUUS EYGENHUYSEN. staat, op een harder manier in aanraking met de wereld komen dan een kind, dat al vroeg in het gezin zyn plichten kreeg toe bedeeld. In een goed gezin is niemand sloof, moeder noch vader, kinderen noch dienstbode. In een goed r'ezin heeft ieder zyn taak en de huis vrouw is degeen, die heeft tos te zien, dat deze taak wordt volbracht. Hierdoor ontstaat een alt'.'d ordsiyk, altijd rustig, Utyd frisch en weldoend milieu en leert men elkander naar juiste waarde erkennen. Hierdoor groeien kinderen op met zin voor orde, regel maat en plicht, die tot de messt belangrijke schragen van h.t menschenbestaan behooren. Schoonheidswedstrijden. De Nationale Vrouwenraad van Nederland heeft op zyn laatste algemeene vergadering besloten om te ageeren tegen de schoon heids wedstry den en naar aanleiding hiervan spreekt Mej. S. G. F. Meyboóm in het maandblad „Vrouw en Gemeenschap" met dit besluit haar sympathie uit „omdat het elgeniyk een zaak is der vrouwen «.nwaardig". Voortgaande zegt Mej. Meijboom„Juist dezer dagen had ik in de Illustration de portretten van de uitverkorenen uit de vele landen, die mededongen, en in het nummer van 6 Augustus 1932 het portret van Miss Univers gezien, met vermelding, dat zy de „coupe d'or" en de „plaque de diamants" veroverd had. In aansluiting daarop frappeerde my een bericht uit het bulletin van het Office In ternational te Fribourg in ons vakblad „Het Nyverheidsonderwijs voor Meisjes". Marie Dobrescu, algemeen inspsctrïce van de huishoudscholen in Roemen constateert dat die schoonheidswedstry'den, waaraan soms de staat mee betaalt, millioenen kos ten, meestal tot schade van de uitverkorenen en van degenen, die ze „op de markt" bren gen. Zij wil nu het kwade door het goede zien te overwinnen en roept het Internatio nale Bureau voor Huishoudonderwys op hierin het initiatief te nemen. zy wil wedstry den organiseeren waardoor kennis en kundigheid worden aangemoedigd en die het gezinsleven ten goede kunnen komen. Internationale wedstry den, voorafge gaan door nationale, plaatseiyke en (of) ge- westeiyke, tusschen leerlinge van de ver schillende scholen, volgens vaste en vooruit bekend gemaakt onderwerpen. Zij, die in den nationalen wedstrijd pry zen gekregen hebben, nemen deel aan de Internationalen. En de leeraressen, die ze hebben helpen trainen begeleiden ze naar de telkens wisselende plaatsen waar het concours gehouden wordt. Aan uen wedstry d moet een tentoonstelling verbonden zyn. Op deze wyze georganiseerd zouden de beste leeraressen elkander ont moeten en leeren kennende leeningen van verschillende scholen uitwisseling van ge dachten krygen en critiek over elkaar's werk kunnen uitoefenen. De inspectrice beveelt alle leden van net Internationale Bureau voor Huishoudonderwys dringend aan over dit ondeiwerp haar gedachten te laten gaan en zich in het bulletin daarover uit te spreken. Het idf.e is bekooriyk, de moellykhsden om te overwinnen zyn héél groot, maar zeker de moeite waard als het doel bereikt wordt." Een kluwenzakje. De tegenwoordige vrouw liandwerkt bijna veel en met hetzelfde genoegen als de vrouw xln vroeger jaren. Een tyd lang is dit anders geweest. Toen nam de vrouw naald en draad alleen maar op wanneer zy een knoop aan moest zetten of een scheur moes' dichten. Maar veel van wat eerst verworpen is, wordt thans weer opgevat en hieronder bevindt zich ook het vrouweiyk handwerk, dat breien, haken, borduren, kant klossen, tarr.boureeren en nog zoo veel meer omvat. Een kluwenzakje een zakje dus, waarin de kluw waarmee gehaakt ol gebreid wordt een plaatsje vindt komt dus ongetwyfeld van pas en daar zoo'n zakje gemakkeiyk zelf gemaakt kan worden, willen we er deze week eens "^ige aanwyzingen voor geven. We hebben er een eenvoudig overgeschoten lapje voor noodig. Cretonne of mousseline staat altyd heel fleurig, maar natuurlyk kan ook effen satinet, ja zelfs fluweel dienst doen. Het zakje wordt 20 c.M. lang en 30 c.M wyd. We moeten dus zorgen vor een lapje, dat 20 c.M. lang en 30 c.M. breed is Boven dien hebben we noodig twee zuiver ronde lapjes met een middellyn van 8 c.M., een plankje of een cartonnetje, dat eveneens zuiver ronu is, en een middellyn heeft van 7 c.M. en tot slot een meter smal zyden lint of koord. We bei inner, met de lengtezyden van het rechthoekige lapje op elkander te naaien. Vervolgens maken we aan een c.er uiteinden een vry breeden zoom met een dubbel stiksel. De afstand tusschen de stiksek moet zoo groot zyn, dat in het ontstane schuifje ge makkelijk het lintje of koordje kan worden aangebracht. Daarna gaan w het houten of cartonnen schijfje aan beide zyden beklceden. We moeten ecLtc** eerst, precies in het midden, een opening aanbrengen van ongeveer een halve centimeter. Deze openr.g moet ook voorkomen in de ronde lap'es, waarmee het schyfje bekleed wordt. De zykanven worden een einije ingeslagen en de -apjes worden met overhands "he steekjes /ereenigd, zoowel langs het openingetje in het midden als aan den buitenkant. Nu wordt het zakje met fijne plooitjes ron dom het „bodempje" genaaid. In het schuifje wordt het koordje of het lintje geregen en aan den buitenkant van het zakje, vanaf het schuifje tot aan den „bodem" wordt een lintje of koordje gespannen, waarmee het zakje by het handwerken aan den arm kan worden gehangen. De kluw wordt door het schuifje in het zakje gebracht, terwyl de draad, waarmee gewerkt wordt, door de opening van het „bodempje" wordt geleid. Stug weefsel. Hoe kunnen we het gemakkelijk naaien We leven nu eenmaal In een tyd, waarin alles snel dient te gaan. Niet omdat anders het wereldgebeuren spaak looptmisschien zelfs integendeel f Maar dat wat niet snel gaat, heeft onze sympathie niet. Deze diepzinnige aanhef doet u wellicht een dito vervolg verwachten. Niets is echter minder waar. We willen u er alleen maar even op wyzen, dat het naaien van stug weefsel, nieuw katoen of linnen bijvoorbeeld, veel sneller gaat als de machinenaald nu en spreid heeft en die zulk een groot bloeityd- perk heeft doorgemaakt. Het werd al wpldra vol ondanks de concur rentie van het schaatsenrijden en gezellig was het er ook Wig moe gekeken of moe gekocht was, drinkt een kopje thee in het restaurant of zoekt vertroosting aan de bar. De stichting Jeugdlectuur. Te Amsterdam is dezer dagen by notarieele acte opgericht de stichting Jeugdlectuur. De stichting, waarvan de bestuursleden op positief Christelijk standpunt staan, stelt zich ten doel het brengen van goede lectuur onder de jeugd. Ter bereiking van dit doel zal de stichting propaganda maken voor goede lec tuur in Nederland, Ned.-Oost- en West-Indië, Zuid-Affika, Vlaanderen en overal elders waar aanraking gezocht wordt met de Neder- landsche cultuur. Als middelen ter bestryding van dit doel zal de stichting o.m. de uitgave voortzetten van de „Lectuurgids", waarin principieele voor lichting gegeven wordt over boeken, die voor de jongeren zelf bestemd zyn, alsook over boeken die voor ouders en jeugdleiders van belang zyn. PREDIKBEURTEN ZONDAG 29 r*J5RUARI 1933. BRESKENS. 9 30 uur Ds W n KELDER Jr. 5.30 uur Ds. W. H. KELDER Jr, GROiïUK. 5.30 uur De heer VERDUIJN. Evang Lutb Gemeente. 9.30 uur Ds. C. F. NOLTE, van Middelburg-Vlisslngen QOSTBUKG. 9 30 uur Ds FABER. SCHOON D1JKE. 1.3C UUT Ds. SN1JDELAAR. IJ ZEN D1JKE. 9 30 uur: Ds. CASTELEIN. dan wordt ingevet met een kaarsje. De naald vliegt *an met een vaartje door het goed en heeft ook geen kans te breken. Ook voor het omboorden van loopers en vloermatten kan de stopnaald, waarmee dan gewoonlijk gewerkt wordt, op deze wyze be handeld worden, waardoor ze met minder kracht door het weefsel geduwd behoeft te worden. Zwart-wit-combfnalïe. Dat zwarte japonnen by voorkeur met wit gegarneerd worden, is -vl sinds lang bekend. Eigeniyk heeft er nooit een zwarte japon zonder witte garneering bestaan, meer omdat de zwart-wit-combinatie uiterst gedistingeerd is dan wel omdat de vrouw van uitersten houdt. Garneeringen van wit fluweel op zwarte robes zijn echter iets nieuws en deze nieuwigheid is geenszins een van de onge motiveerde soort. Want waar garneeringen van witte zyde-stoffen nogal een koel ple gen aan te doen, is een garneering van wit fluweel, op welke wijze zy ook is aange bracht, altyd warm van effect. Behalve aan de mouwen zien we de flu- weelen garneering ook vaak can den hals, waar zy meestal gedrapeerd is aangebracht, zoodat een le/endlge schakeering tusschen mat en glanzend ontstaat. Oudbakken brood We kunnen niet altyd met wentelteefjes of toast op tafel komen en toch willen we oudbakken brood, dat zóó oudbakken is, dat het in zyn oorspronkelyken cvaat niet is te genieter, graag benutten. Geiukkig bestaat hiervoor dan ook nog een derde, weinig omslachtige manier. We maken er eenvoudig kaassandwiches van. twee dunne sneedjes brood dus met een plakje zoete kaas er tusschen, en bakken deze in de koekepan in wat oote. aan weerskanten goer bruin. Om de sandwiches gemakkeiyk te keeren, binden we de plakjes met een draadje op elkaar, dat vóór het warm opdienen ver- wyderd wordt. Hoe moet de huishouding worden bestuurd i Laat dit eens goed tot U doordringen Paulette Bernège heeft in haar bekend ge worden beek „Handleiding in methodisch werken in de huishouding" gezegd „Indien de vrouwen de huishouding met intelligentie leeren besturen en weten te woekeren met tyd, kracht en geld, zoodat huishoudeiyic werk zoo productief mogeiyk wordt, zal op het huishcudvak niet langer worden neerge zien, maar zal het worden erkend als het mooiste en dankbaarste beroep, onze beste krachten en intellect waardig."

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7