500 300 25 AKKER.QCHETS No. 22- Tie Jaargang 1Q33; SB DONDERDAG Uitgave: Firma F. VAH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 66281 26 JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD STADS- EN PR0VINC1EN1EUWS 'n Migraine op komst? 7.lu Lezingen. i lezi::j. 10.00 |o.40 Viool-recl- ansorkest. 11.35 ek. H. 8.05 Gra- cert 6.50 -Sra- Tooneel. 20 Concert. 3.20 L'ansmuziek. Gramofoonpla- >t. 1.50 Gramo- Dansmuzlek. amofoonplaten. ixen. 6.35 Zang o.20 Orkest. a«n, f oonplaten. amofoonplaten. sten. 1.20 Berich- IJNEN van Port Said v. Pernambuco Ian. Sagres Jan. Penm te Singapore Jan. v Sabang a via n Rott. an. Gibraltar n. Amst. Bombay [akassar an Lissabon AUTO'S HUIGEN uur 5.03 5-05 JSSINGEN 13 40 14 30 jkheden, tot 26 Januari Vagebonden". >t 26 Januari ;n „Zyn terug- Davis-avond, uur. bare uitvoering escendo'1, Con- adigheidsavond otej Britannia. Metereologisch It. 6 te Warschau. 4.8 te Lsafjord. van 26 Jan. tot iicht be lt matige vorst. dient. mmorgen 10.15 iden tot Nieu- lo". bericht. gegevens '.teor. Instituut. ig in beteeke- e drukking van pt. is hierdoor leming van de vinden metde- a de vorst in is geworden, lage drukking ordringt en de :oeid zijn ma- ten, maar het waarschijnlijk, ►st Duitschland »t. ons land en lan 10 graden, hiela de vorst s de tempera is het zacht ;n 0 tot 10 gr. iet steeds kou- evenals bi) ons aard, zoodat tempert, maar eraturen kun- VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rjge landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad t 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS Van 1 -5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleineadvertenliesvan 1 —5 regels 50 ct. ledereregel meer lOctimax. lOregels). Bij3-maalplaalsing van 1 5regelstl. .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINÜ „DE NEDERLANDSEHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen flitsen Verkeerd uitloopende crisis-maatregelen. In het algemeen is men niet te spreken over de uitwerking van de verschillende landbouw steunmaatregelen welke sinds het uitbreken der crisis door de regeering in het belang der boeren zijn ondernomen. Reeds meerdere malen hebben wij in het licht ge steld, dat wij ons met het principe konden vereenigen, de consumenten een deel der in hun schoot gevallen crisiswinsten te ontne men en ter beschikking van de boeren te stellen. Door de waardestijging van het geld, hetgeen zich uit in de daling van het alge- meene prijsniveau, kan men voor onzen gulden circa 30 meer koopen dan voor 1929 het geval was en zij, die vaste inkomens genieten, hetzij uit salaris of loon, hetzij uit beleggingen, hebben zich verrijkt, al is deze verrijking het gevolg van feiten, die buiten hun macht liggen. Dat de Staat dus een deel van die verrijking terugneemt en dit be schikbaar stelt voor hen, te wier koste die verrijking is gegaan, moot volkomen billijk worden genoemd. Doch daarbij geldt het cenige feit, of die maatregelen werkelijk den agrariër ten goede komen Is dit het geval, dan zullen wij ons neer te leggen hebben bij het duurdere leven, dat het gevolg is van dien steun; blijkt achteraf echter, dat de bceren er niet noemenswaardig van profi- teeren, welnu, dan dient men geen moment te weifelen om dien steun ongedaan te maken. Wij hebben hoofdzakelijk drie wetten, waarmede wij ons in dit verband te be moeien hebben, nl. de Tarwewet.... de cri sis-zuivelwet en de crisis-varkenswet. De tarwewet levert de minste bezwaren op, omdat Nederland ten slotte nog steeds een tarwe-invoerland is. Zoolang wij binnen- landsche tarwe nog in het brood kunnen mengen wij zijn op het moment pas aan ae 40 toe, zoodat er theoretisch nog 60 by kan vormt deze steun geen overwegend bezwaar, daar gobleken is, dat het brood niet te drastisch in prijs stijgt, vooral nu de wereldnoteering van tarwe op een ongekend laagte-niveau is aangeland. Bij de crisis-zuivelwet en by de varkens is het echter andersdaar zijn wij hoofdza kelijk op export ingesteld en hoe meer wij ttgen de verliesgevende prijzen exporteeren, hoe meer er in het binnenland aan heffing moet worden betaald. Want het principe der steunwet is het belasten van den consument met hetgeen den boer extra kan worden uitgekeerd, nadat het verlies op den export verrekend is. Wanneer men van een be paalden toeslag, aan den boer te geven, uit gaat en men telt daarbij het verlies, dat op een uitvoer wordt geleden, dan weet men het bedrag, dat over de totaal-consumenten moet v/orden omgeslagen. Weet men bovendien de grootte van het verbruik, dan kan men ook heffing bepalen, die per eenheid moet ien geheven. Op papier is dit alles ge makkelijk uit te rekenen, doch wat men niet weet..,, is de grootte van de consumptie tegen de hoogere prijzen. Hoe grooter het piijsniveau is, hoe meer het verbruik van dat artikel afneemt en hoe meer men naar de surrogaten, die nog niet belast zijn, zal over gaan. Hieruit volgen twee consequenties en wel, dat de heffing hooger moet worden ge steld bij afnemend verbruik (welke hoogere heffing opnieuw de consumptie zal doen halen) teneinde den boer dezelfde uitkeering te doen of, indien dit niet mogelijk is, den toeslag te verminderen en ten tweede, de surrogaten eveneens onder den crisis-steun te brengen, teneinde den overgang naar andere artikelen te belemmeren. Is de heffing te hoog, dan zal men de productie van het gesteunde product uit breiden in alle geval voorkomt men de noodzakelijke inkrimping der voortbrenging. Bij de crisis-zuivelwet ligt dan ook (althans voorloopig) de bedoeling voor om die in krimping niet te doen plaats hebben. Im kers, zoodra het economische getij draait, "an men een verminderden veestapel niet irect op het oude peil terugbrengen hier mede gaan jaren voorbij. Wanneer men dus van de praemisse uitgaat, dat de ongunstige conjunctuur tijdelijk is, is het logisch, dat men slechts in het uiterste geval tot beper- ng van den veestapel overgaat, i»JÜ 06 varkenss is het weer een ander vr -J eem Daar inkrimping geen bezwaar; littt ii Ia-en ZiCh Zecr vlug °Pfokken- He* juist in de bedoeling om den varkens land 200 V*u° mosclijk te doen aanpassen an ae vraag om ook op die wijze het prijs niveau in overeenstemming te brengen met den kostprijs. Om dit te bereiken heeft men het aantal biggen per zeug gelimiteerd. Een ieder krijgt slechts een bepaald aantal op- fokconsenten, belichaamd in het aantal uit te geven merken. Het aantal biggen, dat méér wordt geworpen, dient niet te worden opgefokt. Zij moeten verdwijnen, getuige de kwestie van de 100.000 biggen, waarover den laatsten tijd zoo druk gesproken is. Maar varkens worden door bijna eiken boer ge houden, zoowel op de vette kleigronden als op de meest arme zandgebieden. Beperking van den varkensstapel beteekent voor menig keuterboertje een groot, verlies en hiermede zal men rekening moeten houden. De steun, zooals deze gegeven wordt, leidt dus niet tot beperking en juist dit zal men moeten bereiken, nu de crisis nog geen tee kenen van verflauwing vertoont. Vandaar, dat de landbouw-organisaties zich met het probleem bezig houdenzij wenschen o.a. dat de steun beperkt zal blijven tot een. ge deelte van de productie, opdat de boer ge dwongen wordt, automatisch te minderen m stede van uit te breiden. Wij kunnen -ons niet dit denkbeeld vereenigen, mits men tevens zoekt naar middelen om andere ge wassen en andere inkomsten te kweeken, v/aarvoor zoover wy ten minste kunnen nagaan nog gelegenheid te over is. Ned. Chr. Vrouwenbond, De eerste samenkomst in 1933 van deze vereeniging, die gisterenavond m het Mili tair Tehuis werd gehouden, was niet zeer druk bezocht. Het voor Vlissingen zoo actu- cele onderwerp over Betje Woiff, behandeld door den heer B. de Jager, had zeker een talrijker gehoor verdiend. Na opening en verwelkoming door de pre sidente ving de heer De Jager zijn lezing aan met te wijzen op het Vhssingscne meisje wier naam tot op heden in onze gedachten voortleeft, door het talrijke aantal gedicüten en romans, welke zij, alleen of te samen met haar vriendin, Aagje Deken, geschreven heeft. Haar boeken, alles in brief trant, zijn zeer lijvig en het tegenwoordige geslacht, heeft feitelijk geen geduld meer om haar boeken te lezen. Op zeer uitvoerige en aangename wijze, geïllustreerd met gedichten van de schrijf ster, ging spreker de jeugd en het huwe lijksleven van Betje Wolff na. Haar ouders woonden op den hoek van den Nieuwendijk --Lombardsteeg, waar Betje Bekker op 24 Juli 1738 geboren werd als zwak en teer meisje. Op lateren leeftijd gekomen toonde zy een helder verstand^ Reeds zeer jong dichtte zü verschillende verzen en schreef mooi en ernstig. Op 21-jarigen leeftijd huw de- zij met den 30 jaar ouderen predikant Wolff in de Beemster. Reeds tijdens haar huwelijk sloot zy een innige vriendschap met Aagje Deken, geboren te Amsterdam en opgevoed in een weeshuis. Een paar jaar na deze kennismaking stierf haar man en ont-. roerend is het gedicht, waarin zij den dood van ds. Wolff aan haar vriendin schrijft. De beide vriendinnen vestigden zich eerst in De Rijp, later in Beverwijk. Zij gingen geheel in elkaar op, groeiden naar elkaar toe. Hier schreven zij een harer beste wer ken „De historie van Sara Burgerhart", een van de werken, die aan hen groote be kendheid heeft gegeven. Het is een Neder- landsche zedenroman in briefvorm geschre ven. Na het succes met „Sara Burgerhart" is het begrijpelijk dat men uitzag naar nog meer werken van deze geliefde schrijfsters. Een nieuw werk „Willem Leevend", eveneens in briefvorm, verscheen met even groot suc ces. Op hun buiten „Lommerlust" kregen de schrijfsters vele vrienden en bewonderaars. Een van Betje's intiemste vriendinnen werd Coosje Busken. By de komst dor Pruisen in 1787 weken zij met vele patriots-gezinden, hoewel zelf eerder prinsgezind, naar Frankrijk uit. Na 10 jaar keerden zij in 1797 weer naar Den Haag terug, waar zij sober moesten gaan leven, daar de koopman, die hun geldzaken behartigde, infcusschen faüliet was gegaan. Dcor de ommekeer, die zich intusschen In Nederla ld afspeelde, werden eigen werken niet meer gekocht en gingen zij over tot het vertalen van romans, een slecht betaalde arbeid. Bij al de schaduw op hun levens avond was er toch ook nog zonneschijn. Hun vrienden lieten hen niet in den steek. Na een lijden van 3 jaar aan een zenuwziekte stierf op 5 November 1804 Botje Wolff, en werd niet begraven in de kerk, zooals toentertijd gebruikelijk ^-as, maar in een eigon graf kelder te Sch;jveningen, die 10 dagen later geopend moest worden voor het stoffelijk overschot van haar boezemvriendin Aagje Lvken. Geen gedenkplaat of eerezuil was noodig om de nagedachtenis van deze figuren in eere te houden. Zij hebben in losse en gees- tigen stijl het volkskarakter geteekend. Zij waren de knapste schrijfsters van de 18e eeuw en Vlissingen kan trofcsch zijn op de be roemdste vrouw die ooit heeft geleefd. Een woord van dank bracht de presidente aan den heer De Jager voor zijn mooie uit eenzetting, memoreerend, dat vele bekende namen voor de aanwezigen duidelijker en begrijpelijker zijn geworden. De Torenbouw van Ba bel en de tegenwoordige Wereldcrisis. Ds. H. Janssen, leger- en vlootpredikant m algemeenen dienst, hield voor het comité van winterlezingen gisterenavond in de Chr. Geref. kerk een lezing over boven staand onderwerp. Het eerste Bijbelboek maakt melding yan een groote spraakverwarring. Met den zond vloed was de zonde niet uit het hart van den mensch verdreven. De nakomelingen van Noach togen van den Ararat naar de vruchtbare vlakten aan den Eufraat Daar wdde men blyven wonen én uit vrerjs voor verspreiding kwam men op de gedacfate om een stad te bouwen en een toren, die tot aan den hemel reikte. Niet voor God, vroor den mensch wilde men een naam maken. De mensch wil den raad Gods omkeeren. Met God rekende men niet. De mensch wil cen tralisatie, God decentralisatie. Daarom kwam de Heere en verijdelde den torenbouw door de spraak der monschen ce verwarren. Men verstond elkander niet meer en de macht van den mensch wae. gebroken. Later heeft Nebukadnezar nogmaals ge tracht een stad te bouwen, maar ook die is verwoest. Als ten slotte de menschheid staat aan den rand van den afgrond komt Christus om de werken des duivels te ver breken. De bloedigste vervolgingen nebben het Christendom niet uitgeroeid. Constantyn ging tot het Christendomover en dan wil Satan langs een anderen weg Gods raad vernietigen. Het humanisme stelt zich te genover God. Het geloof verzwakt, de mo derne mensch vindt zijn techniek veel be langrijker. Opzettelijk tracht men de jeugd van God te vervreemden. Men wil weer een Paradijs op aarde, een Lusthof zonder God. Daarom verorgort de crisis. De volken verstaan elkander niet, in Ge- nève heerscht nog spraakverwarring. De kerk heeft haar roeping verzuimd. Wat nu Terug naar het Woord Gods. Op aarde zal de zonde blijven, wij verwach ten door de opstanding van Christus een nieuwen hemel en een nieuwe aarde, waarop gerechtigheid woont. Dit is onze troost in dezen donkeren tijd. „Jezus Christus blijft gisteren en heden Dezelfde en in der eeuwigheid". De mensch zal ten ondergaan, God blijft. Door de herschepping zullen wij Z ij n Naam verheerlijken. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Sneeuw en ijs zijn altijd dankbare objecten voor de fotografen. Wij hebben een mooie serie ijs- en sneeuwkiekjes geëtaleerd, waar van wij noemen sneeuw in de hoofdstad herten in de sneeuw in het hertenkamp te Bloemendaalwedstrijden voor schaatsen rijders te Hengelo; mej. S. Bouma te Leeu warden, die een zeer flinke schaats rijdt, waarvan onze foto het sprekend bewijs Is huldiging van den heer G. W. A. van Laer, vice-president van den Kon. Ned. Schaatsen- rijdersbond. Nog hebben wij foto's ontvangen van een treinontsporing bij Haarlem en van den hevi- gen uitslaanden brand in het Hang te Rot terdam. Willy Gensch' Wiener Operette naar Vlissingen. Het Weensche operette-gezelschap, direc tie Willy Gensch, dat onder auspiciën van impressario Ernst Krauss met groot succes een tournée door Nederland maakt, zal ook naar Vlissingen komen en op Vrijdag 3 Fe bruari a.s. in het Concertgebouw een gast- voorstelling geven van de operette „Grafin Mariza" van Emmerich Kalman. Het gezelschap bestaat uit circa 40 perso nen. Ijsgang. Wegens het gestremd zijn van de binnen vaart naar Rotterdam, is de „Telegraaf XXI" heden buitenom via Vlissingen naar Rotterdam vertrokken. MIDDELBURG Gemeenteraad. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad is een verzoek van de af- deeling Middelburg van de Communistisch? partij Holland, om o.a. aan de jeugdige werk- loozen als steun te geven wat zij het laatst verdienden, als onvervulbaar aangenomen en zal dit aan adressante worden bericht. Hierna kwam aan de orde de behandeling van de gemeente-begrooting .oor 1933 c.a. Niet minder dan 12 leden namen des mid dags en des avonds aan de algemeene be schouwingen deel. Bij de discussie kwamen vooral naar voren de groote bedragen, die moeten worden uitgegeven voor werkloozen- steun, voor armbestuur en voor Let gasthuis en daarnaast de voorstellen van Burg. en Weth. om ni te trachten door salarisver laging maar op andere wijze de begrooting 1933 sluitend te maken en wel door het put ten uit de reserves van het electrisch bedrijf en de gasfabriek resp. 25.000 en 10.000 en daarnaast 54.000 te vinden uit belasting- verhooging en wel verhooging van de opcen ten op 'i fondsbelasting van 80 op 100, die op de personeele belasting van 140 op 170 en het heffen van 30 opcenten op de straatbe lasting. Ook de wenschelijkheid van opheffing van het vervolgonderwijs kwam ter sprake. Een der leden bepleitte een onpartijdig onder zoek ML,ar de mogelijkheid van verdere be zuiniging, en ook de kwestie der wethouders verkiezing kwam nog weer naar voren. Van rechts werd het nog zeer «swalijk genomen, dat men in de plaats van wylen mr. de Veer weer niet een rechtschen wilde benoemen, terwijl van links nog eens met klem naar voren is gebracht, dat men .it wel wilde Us de benoemde na het optreden van een nieu wen burgemeester zijn mandaat weer ter be schikking wilde stellen. Teen men dit niet wilde, is de heer Boasson (V.D.) gekozen die Ia" toe wel bereid bleek. Bij le beantwoording van de verschillende sprekers heeft de waarnemende burgemees ter, wethouder Onderdijk, de eenige overge blevene -*an het college, dat ae begrooting opmaakte, gezegd, dat de ook naar voren gebrichte sal jrisregeling ook in Burg. en Weth. uitvoerig is besproken, maar men van meening was, dat, waar er reeds pas 8y2 pensioenaftrek is ingevoerd, nu geen verla ging meer moet worden toegepast. Opheffing van het vervolgonderwijs zou spr. alleen goedvinden als er iets anders goeds voor in de plaats kwam. Natuurlijk kunnen Burg. en Weth. ook niet toezeggen, dat de begrooting sluitend zal blijven en er geen suppletoire be- grootinten komen, ook niet ten opzichte van armbestuur of gasthuis, al dringt men daar bij ook up zoo groot mogelijke beperking aan. Ook Burg. en Weth. betreuren het zeer met belastingverhooging te moeten komen. Spr. vreest niet dat men door 100 epeenten op de fondsbelastinu te heffen onder curateele van het rijk zal komen. Met verschillende andere sprekers is de wethouder het eens, dat het rijk geheel de steunuitkeeringen zou moeten financieren, dit zou de gemeenten, die erg getroffen worden door werkloosheid, niet op zulke groote kosten jagen, met belastingver hooging tot gevolg, wat wegtrekken van in gezetenen naar omliggende gemeenten ten gevolge heeft. Van een bezuinigingsinspecteur verwacht spr. niets. Een kleiner abattoir bou wen dan volgens het reeds aangenomen plan, acht spr. niet doenlijk, dit werl door de sla- gerspatroonsvereeniging reeds te klein geacht. Te Vlissingi. paste men bij hoogere sala rissen dan te Middelburg maar 3 korting toe en bij de provincie lijden de ambtenaren nog niet onder den crisistijd. Burg. en Weth. hebben een bezuiniging van ƒ500 cp de subsidie aan het Middeiburgsch muziekkorps voorgesteld, maar nu komen en kele leden met hoogere verminderingen, nl. van ƒ2500 en ƒ3000, wat volgens spr. gelijk zou staan met de opheffing van het korps, waarvoor spr. geen termen aanwezig acht. Het overgaan van de tweede naar de derde klasse van de fondsbelastng, wat enkele leden wilden, zou volgens spr. beteekenen, dat zelfs ondersteunden met f600 belasting zouden moeten betalen. De ook naar voren gebrachte annexatie van een deel van Koudekerke hjbben Burg, en Weth. beter geoordeeld even te laten rusten. De nog steeds open plekken na den grooten brand van 7 December 1929 in de Langedelffc betreuren ook Burg. en Weth.. maar zü kunnen niet tot herbouw dwingen en aankoopen van den grond door de ge meente zal de raad ook niet willen. Burg. en Weth. zijn bereid een onderzoek in de stel len nr.ar de mogelijkheid van een samen voeging /an het burgerlijk armbestuur en de steunregeling tot een gemeentelijke instelling. Spr. noemde verschillende in voorbereiding of reeds in uitvoering zijnde objecten van werkverschaffing. Even na middernacht werd de vergadering geschorst tot Vrijdagmiddag twee uur. Een R-Kath. Militair Tehuis. Het bouwen van een R.-Kath. Militair Te huis aan den Blindenhoek te Middelburg ie opgedragen aan den heer L. F. Groosmar aldaar. Als 's morgens dat onbehaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, voorkom dan die misère met 1 of 2 Volgerii recept van Apotheker Dumonl "AKKERTJES" Aangehouden. Door de politie te Middelburg is op last van de justitie aangehouden zekeit C. O., 30 jaar, suhildersknecht, thans verblijvende te Middelburg, als verdacht van ontucht. OOST- EN WEST-SOUBURG Uitvoering Ritthemsch Fanfarecorps. Gisterenavond gaf het Ritthemsch Fanfa recorps „Oefening na den Arbeid", directeur de heer P. Meyers, een muziek- en tooneel- uitvoering in café Tramhalte te Souburg. Wat het muzikale gedeelte getreft, kunnen wfj ge rust zeggen, dat het korps zijn goeden naam gehandhaafd heeft. In zyn openingswoord deelde de waarne mende voorzitfer mede, dat door ziekte eenige leden niet aanwezig waren. Aan het spel was dit echter niet te merken. Sommige nummers waren wat zwaar, wat geluid betrof, voor een -.aal en zouden beter tot hun recht gekomen zijn in de open lucht. Een mooi nummer was „Dichter en Bauer", ouverture van F. v. Suppé. De klucht ,3aas Jansen in den brand van Rome", was met recht een klucht waar danig om gelachen is. Alles bij elkaar genomen was de avond voor het Ritthemsche korps en zijn directeur een succes. De zaal was geheel bezet. bevonden voorwerpen. Doos gereedschap by Taal, Wissel C 152a i kinderhandschoenen bij Meersma, Oranje- plein A !8kinderhandschoenen bij Van De venter, Nieuwe /beele C 213 belastingplaatje bij Van de Vrede. Tuindorp C 56c. WAARDE. Een eigenaardig jubileum. De heer M. Krijnsen te Waarde onderging leze week voor de 25e maal een operatie. Vier en twintig maal is hij in den neus ge opereerd en thans was de blinde darm aan de beurt. De heer K. is 66 jaar oud. NISSE. £en meisje aangerand. Dinsdagavond werd mej. B. uit 's-Heer Abtskerke op den Zuidweg te Nisse door een manspersoon aangevallei. en met een mes be dreigd. Blijkbaar wilde hij niet nader te noe men handelingen met haar plegen. Het is den gemeenteveldwachter gelukt den dader, een zekeren B. uit Kwadendamme te arresteeren. Hij legde een volledige bekentenis af. TERNEUZEN Berging tjalkschip „Struggle for Live". Nadat een gedeelte der lading kunstmest gelost is, ongeveer 70 ton in een anderen lich ter, heeft men gist- -enmorgen de lekken van het schip zoo goed mogelijk gedicht en het schip gistermiddag by hoog water binnenge sleept. Ongeveer 59 ton der lading is echter door het water geheel bedorven. De lading was verzekerd. Het schip was verzekerd voor f 5.200, doch op zulke condities, dat de schip per naar alle waarschijnlijkheid geen uitkee ring zal krijgen. Dit zou voor den schipper een zware tegenslag zyn. De restantlading zal heden worden gelost, waarna het schip naar de werf te Ter Neuzen zal worden gebracht, daar het schip nog steeds water maakt en men het vaartuig slechts met voortdurend pompen drijvende kan houden. ST. JANSTEEN. Diefstal. Dezer dagen kwam in den li ten avond bij een grossier te St. Jansteen een persoon van Belgische nation" liteit, dien hy evenwel niet by name kende en die hem vroeg een vrij groote hoeveelheid koffie te verkoopen die hij direct zou betalen en op grond waarvan de grossier cp den verkoop inging. De man ver zocht met de aflevering evenwel nog wat te

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1