Vlissingsche Courait PUROL TWEEDE BLAD Op zoek naar een Bruid Uw FEUILLETON BINNENLAND van de van Woensdag 25 Jinuari 1933. No. 21. ONS WEEKPRAATJE Er is in den tegenwoordigen tijd veel dwaasheid op de wereld. De dwaasheid gedijt op de instemming der verstandigen, of wie daarvoor worden aangezien. Als een jongen van negentien jaar, zonder eenige menschelijke ondervinding en ge speend van elke sehoolsehe ontwikkeling, het in zajn hoofd haalt om van een hoogte van 70 Meter het water in te springen, dan is dat dwaas. Elke mensch met een beetje verstand weet of begrijpt, dat men, vallende van zoo'n hoogte, zijn lichaamsbewegingen niet kan leiden en dat het dus een buitengewoon toe val is, wanneer men in de juiste positie het water inschiet en er daarmee het leven af brengt, De Rotterdamsche duikelaar Vlas blom dankte zijn behoud aan zoo'n toeval. Later heeft hij tenminste eerlijk toegegeven, dat hij zich geen oogenblik bewust is ge weest, dat hij zich aan zulke gevaren bloot stelde, ènders zoo verklaarde hij zou hij het natuurlijk niet hebben ondernomen. Wat de jongeman derhalve deed, was al leen iets stoms met een gelukkigen afloop. Hij was een dwaas, maar tenslotte mag men hem dóArvoor niet lastig vallen, want dat kan hij niet helpen. De houding echter van de z.g. verstandigen, die is wèl te laken. Vele verstandigen lig gen tegenwoordig in een stomme adoratie neer voor alles, wat een record is Dat de Rot- terdamsche duikelaar zijn leven in de waag schaal had gesteld om niets, dé,t vonden ze niet gewichtig, maar de sprong was een re cord En wie een record vestigt, is een held hij moet worden gehuldigd. De moeder van Vlasblom was trotsch op haar zoon, die haar bloed niet verloochende ze was.... een echte Sperling. En dwaze journalisten seinden het in alle richtingde Rotterdamsche duikelaar was de zoon van een echten Sperling Interviews werden den held en zijn moeder afgenomen. Kolommen werden er mee gevuld in het blad met de groote en gecontroleerde oplage. De directie van het grootste Rotterdamsche bioscoop-theater voelde zich groepen om den nieuwbakken held „officieel" te huldigen. Hij moest op het podium komen en kreeg groote kransen. De negentienjarige duikelaar, die het in. het leven nog niet verder had gebracht dan tot gesjeesd matroos, werd door deftige heeren in redevoeringen toegesproken. En een van bewondering gapende menigte in de zaal, juichte en klapte. Eén onder het publiek werd begeesterd door al die bewondering en al dat huldebe toon. Zou hij niet evengoed kunnen doen, wat die kwajongen daar op het tooneel had gedaan Den volgenden dag reeds waagde hij den sprong en viel natuurlijk te pletter, een lot, dat den eersten duikelaar slechts door stom geluk ontgaan was. Wéér een dag later be klom een derde den heftoren, maar die kwam op het nippertje nog tot bezinning. We hebben het blad met de groote en ge controleerde oplage van dag tot dag nagezien om het interview te lezen, dat aan de ouders van den omgekomen springer was afgenomen. En we hebben uitgekeken naar het bericht, dat de directie van het grootste Rotterdam sche bioscooptheater tenminste de begrafenis kosten op zich zou nemen van den tweeden dooden held. En dat ze een monument zou plaatsen op het graf. Naar dat alles hebben we tevergeefs uitge zien. Aan doode helden heb je geen steek voor reclame l De moeder van den tweeden duikelaar is misschien geen echte Sperling, maar mogelijk EEN VROOL1JKE LIEFDESROMAN VAN BERT A RUCK. {Nadruk verboden 42, „George Eliot" zegt in een van haar boe ken, dat het de wonderlijkste tijd in het leven van een vrouw is", troostte ik haar. ,,Zy zegt, dat uitstel en vooruitzicht als een ademtocht van jasmijngour zijn, di-j je door een briesje wordt toegewaaid en dat er niets zoo liefelijks en teeders op de wereld is. Zij zegt, dat de liefdesverklaring, welke nader hand volgt, is, als waren de jasmijnbloemen bij elkaar gegaard en tot een bouquet saam gebonden." „Ik zou liever een bouquet werkelijkheid hebben", zuchtte Daisy ongeduldig, „dan konden al die bijzaken naar de maan loo- pen." Dit klonk heelemaal zoo buiten de sfeer van mijn artistieke zuster, dat ik niet wist, wat ik zeggen moest." Als ik nog een ra nuut bij haar was gebleven, zou ik het niet hebben kunnen verzwijgen, dat Dick mijzelf gevraagd had, of er „hoop" voor hem bestond. Dat wilde ik echter niet. Ik moest hem zelf het bouquet jasmijnbloemen laten aan bieden hij moest haar zelf ten huwelyk vragen, ik sloop daarom weg en zei zacht is ze wèl een echte moeder, die niet alleen met smart haar jongen herdenkt, maar met bitterheid degenen zal vloeken, die haar kind den dood injoegen, doordat ze een dwaasheid verheerlijkten als een heldendaad. De een deed dat omwille van de sensatie, welke krantenkolommen attractief moet houden, de ander om publiek te trekken naar zijn on- --neming Er wordt geklaagd over de leegte in karak ter en denkwijze van de tegenwoordige jeugd, maar de jeugd van heden wordt ook niet meer in goede banen geleid. De jeugd zou anders wezen, als de oudsten en wie men de verstandigen rekent, niet overal klaar stonden om jeugd-zotternijen te bewoi-deren en te verheerlijken, al ware het maar alleen om de wijze, waarop die zotternijen van anderen economisch kunnen worden uitgebuit. Wijziging van de tarwewet. In de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer betreffende het ontwerp van wet tot wijziging van de tarwewet 1931, merkt de minister van economische zaken en arbeid op, dat dit wetsvoorstel slechts de gelegen heid geeft, om het maalpereentage op 40 ce brengen. Dit wil niet zeggen, dat het de bedoeling is om het maalpereentage dade lijk op 40 te bepalen. Voorloopig kan met een lager percentage worden volstaan, ter wijl het mogelijk zal zijn tevens den zgn. V.I.T.A. prijs eenigszirts te verlagen, zoodat niet gevreesd behoeft te worden voor een stijging van den broodprijs tengevolge van deze wijziging met tenminste 2 cent. De minister meent, dat met een stijging ven den broodprijs van ongeveer 0.7 cent zal kunnen worden volstaan. Had de regee ring niet ingegrepen, dan zou het voor de meerderheid der landbouwers niet mogelijk zijn geweest, den strijd om het bestaan ver der vol te houden. Zelfs na de wijziging zal de prijs der tarwemelange, welke de mole naars moeten gebruiken, lager zijn dan deze was voor den wereldoorlog. Gezien de ove rige kosten van levensonderhoud, meent de minister, dat bij een dergelijke prijsverhou ding geen te zware belasting op het publiek zal worden gelegd. Teneinde uitwassen te voorkomen, zal de met tarwe bezaaide oppervlakte welke voor steun in aanmerking komt, voor elk bedrijf niet grooter zijn dan i/2 van de totale op pervlakte bouwlanS van dat bedrijf in 1932. Zoodra van een algemeene opleving mocht fclyken, zoodat weder tot de cultuur van andere gewassen kan worden overgegaan, kan de regeering gebruik maken van de mo gelijkheid, welke de constructie van de tar wewet haar biedt, om voor een geleidelijke beëindiging van de werking dier wet zorg te dragen. Zooals op het oogenblik de omstan digheden zich laten aanzien, is daarvan evenwel nog geen sprake. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat de verschillende gewestelijke tarwe-or- ganisaties elk op haar eigen wijze een rege ling hebben getroffen, waarbij de tarwe- handelaren zooveel mogelijk zijn ingescha keld. Werkloozenzorg. Door het departement van binnenland- sche zaken is aan alle gemeenten verzocht, ir. de eerste week van Januari op te geven, hoeveel geheel en gedeeltelijk werkloozen op 31 December 1932 als werkzoekenden bij de plaatselijke organen der arbeidsbemiddeling (inclusief het aantal tewerkgestelden bij de v/erkverschaffingen) waren ingeschreven. Bij het samenstellen van dit overzicht zijn gegevens ontvangen van 1053 gemeenten met 7 841.842 inwoners. In die gemeenten ston- aen op 31 December 1932 ingeschreven C65.671 geheel werkloozen en 21.839 gedeel telijk werkloozen. Van 24 gemeenten met 78.546 inwoners waren nog geen gegevens binnengekomen. Op 26 November 1932 stonden bij 1060 gemeenten met 7.851.287 inwoners inge schreven 316.025 geheel werkloozen en 19.757 gedeeltelijk werkloozen. tegen mijn zuster„Wel te rusten, zusje- lief, droom maar van hom." „Ik ben al uitgeput van het droomen", zei het verliefde kind, terwijl ik de slaapkamer deur sloot. Hoe weinig dacht ik, toen ik dat neer schreef, over het volgende, wat ik over Daisy moest schrijven Ik kan het niet begrijpen ik zit te denken te denken, maar ik begrijp het niet. Het is of iemand Enfin laat ik maar vertellen, hoe het in zijn werk ging. 't Is gisterenavond gebeurd. Juffrouw Mc Alister met sandalen aan was naar buiter gekomen, om een beetje met mij in den tuin te wandelen, 't Is er in de koele avondschemering veel mooier en prettiger dan overdag, als het zoo heet is. De witte bloemen schenen witter dan over dag nicotiana's, bloemen van damast, jas mijn. De laatsten herinnerden mij aan mijn gesprek met Daisy. Het bleek, dat juffrouw Mc Alister ook aan haar dacht, want plotseling zei ze „Hoe zit dat toch met uw zuster. Mijn broeder vertelde, dat zij met dien luitenant van de pontonniers, mijnheer Rowlands, gaat trouwen. Is 't engagement al publiek V" „O, neen'" zei ik vlug. „Je kunt niet pu bliek maken, wot er nog niet door is. Ik bedoel ik geloof niet, dat htf mfjn zuster al officieel heeft gevraagd." „Zou het er toch van komen, denkt u?" vi oog mijn aanstaande half schoonzuster. „Is u daar zeker van?" „O, zeker", zei ik uitgemaakt. „Beslist, tk De omgekeerde wereld. De „Standaard" bevat den volgenden drie star Velen hebben er in onzen tüd bijzondere slag van om eenvoudige dingen ingewikkeld en waarlijk ingewikkelde dingen eenvoudig te maken. De bezuiniging, die inzonderheid voor de publieke kas steeds meer strenge noodzaak wordt, is op zichzelf een eenvoudige zaak. Een kind kan het begrijpen, dat, als rijk en ge meente voortgaan meer uit te geven dan zij ontvangen de publieke huishouding op den duur in de war loopt. Mr. Marchant heeft in zijn bekende Gro- ningsche rede gezegdeen particulier, die steun behoeft, kan zich tot „Hulpbetoon" wenden, maar een volk wordt met hongers nood en ondergang bedreigd als het kapitaal op is. Daarom is bezuiniging plicht. Wij zeggen niet, dat bezuiniging gemakke lijk is. Maar dit ligt niet aan de zaak zelf, doch aan onzen wil. Wij willen niet naar be neden en houden dan lange en ingewikkelde redevoeringen ,om dezen onwil te verbergen. Andere zeer ingewikkelde problemen stelt men echter als zeer eenvoudig voor. Wij noe men de werkweek van veertig uur. Zeer zeker een ingewikkeld probleem. Wij hebben geen bezwaar, dat het in studie genomen wordt. Maar wel richt het ons bezwaar tegen de op pervlakkige redeneering die een bepaalde hoeveelheid arbeid eerst deelt door 48, daar na door 40, en dan weet hoeveel werkloozen nu aan den arbeid kunnen worden gezet. In werkelijkheid zit er heel wat meer aan vast. Een verandering in ons handelen is me nigmaal in zichzelf een eenvoudige zaak. Het komt op onze bereidwilligheid aan, om een offer te brengen en ons zelf te verloochenen. Dat is wel zwaar, maar hebben wij ons zelf overwonnen, dan gaat alles gemakkelijk. Een ingrijpen in het maatschappelijk leven lijkt voor velen daarentegen eenvoudig, maar in wezen is het zeer moeilijk, omdat het le ven zoo ingewikkeld is en zoo samengesteld, en wij zoo licht een of meer factoren verge ten, die heel onze berekening in de practijk omverwerpen. Zoo zou het ook kunnen gaan met de werk week van veertig uren. En daarom kan, wil men een onderzoek, dit niet te degelijk zijn. De loonsverlaging bij de spoorwegen. Over het na onderhandelen tusschen de spoorwegdirectie en den personeelraad ten slotte door de directie geformuleerde voorstel, inplaats van de oorspronkelijk aangekondigde nieuwe loonsverlaging van 5 heeft de Ne- dcrlandscho Verceniging van spoor- en tram wegpersoneel gisteren een buitengewoon con gres gehouden. Zoo goed als alle afdeelingen van spoorwegpersoneel waren vertegenwoor digd. Na breedvoerige besprekingen, waarbij een aantal sprekers betoogde, dat het personeel thans voldoende loonsverlaging en verslech ting van de arbeidsvoorwaarden te dragen heeft gehad, met welke opvatting zich alle afgevaardigden accoord verklaarden, werd, gezien de omstandigheden, het advies van het hoofdbestuur tot aanvaarding van de voorliggende voorstellen met groote meerder heid van stemmen aanvaard. Voor het advies van het /.oofdbestuur werden uitgebracht 1095 en tegen 327 stemmen, terwijl 18 stem men blanco werden uitgebracht. J. F. Wegener t Te Bad Nauheim is op 64-jarigen leeftijd overleden de heer J. F. Wegener, in leven di recteur van de „Nieuwe Apeldoornsche Cou rant". De heer Wegener, die te Apeldoorn een vooraanstaande persoonlijkheid was, bekleed de tal van functies in het openbare leven. Hij was o.m. lid van den gemeenteraad van Apeldoorn en van de Kamer van Koophandel voor Salland, voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Apeldoorn, oud-lid der Provinciale Staten van Gelder land, oud lid van den gemeenteraad van Voorst. De vervanging van de „P. C. Hooft". Naar het „Hbld." verneemt, is de Stoom vaart-Mij. „Nederland" voornemens het stoomschip „Slamat" van den Rotterdam- weet, dat hij haar ten huwelijk zal vragen en dat het heel gauw zal gebeuren Terwijl ik sprak, draaiden wij juist dat bloemenlaantje in, waar Hilary op den avond van zijn terugkomst uit Schotland zoo tegen mij had uitgevaren. Op het oogen blik, dat wij den hoek omsloegen, bemerk ten wij plotseling dat er iemand op de bank zat. Ik hoorde do smachtende stem van Daisy, doch zij sprak zeer zacht. Wy luis terden niet, doch hoorden niettemin, wat zij sprak. Dat konden wij niet helpen. Daisy zei„Lieveling, schat, voor ik je kende, wist ik niet, wat leven was" en toen klonk in de kalmte van de avondlucht het zoete geluid van een kus nog eens nog eens. Dus was het er toch van gekomen Had de bruggenboywer eindelijk zijn bouquet jasmijnen aangeboden Haar ten huwelijk gevraagd Hoe heerlijk. Mijn hart zonk in mijn schoenen, hetgeen zeer dwaas van mij was. Een soon gevoel van afgunst beving mij, dat mijn zuster zoo'n voorrecht beschoren was, terwijl ik geluk kig dat Hilary my beloofd had, my zyn liefdesbetuigingen niet op te dringen, zoo- isng ik nog bedtoefd was over vader. Hy hao die belofte tot nu toe gehouden en ik was hem er dankbaar voor. Zoo gaat het in de wereld. Sommigen van ons schynt het voorbestemd te zyn, met hun Hilary's ongelukkig te worden, terwyi het voor anderen is weggelegd met hun brug genbouwers te trouwen en een gelukkig leven te hebben. schen Lloyd te koopen om het in de vaart te brengen ter vervanging van de „P. C. Hooft". De onderhandelingen tusschen de beide directies loopen al geruimen tyd. De „Slamat" is een oliestoker en loopt vry snel. De „Nederland" heeft nog wel de „J P. Coen", maar dit schip is niet snel genoeg voor de eischen van thans. Ook is gedacht aan den bouw van een nieuw motormailschip, dat 14 myi zou loo pen, maar in de tegenwoordige tydsomstan- digheden, nu er nog bruikbare schepen zon der emplooi zyn, en over de toekomst nog zoo weinig valt te zeggen, achten de reeders het niet gerechtvaardigd dadelyk tot den bouw van een nieuw schip over te gaan. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Bevestiging en intrede. Na des morgens bevestigd te zyn door den consulent ds. L. F. Casteleyn te IJzendyke, deed Zondagmiddag de cand. G. van Yperen zyn intrede als predikant by de Ned. Hen', kerk te Waterlandkerkje. Tot tekst had ds Van Yperen gekozen de 2e brief van Paulus aan Corinthe 24. Den nieuwen leeraar wetd 'oor de gemeente staande toegezongen Psalm 121 4. Dr. J. H. Gunning. Omtrent de viering van den 75sten ver jaardag van dr. J. H. Gunning, waarvan we gisteren al een en ander mededeelden, meldt men uit Bilthoven aan „de Standaard" nog het volgende Al waren er ui* alle oorden des lands brie ven en telegrammen binnengekomen, het ver zoek van den jubilaris, om dezen cag in stilte te mogen doorbrengen, is overigens wel ge ëerbiedigd. Geen grootsche huldebetooging Geen corporaties, alleen enkele intieme vrien den, benevens de familieleden waren het, die Maandag ten huize van dr. Gunning, op „Sursum Corda", aan de Rembraoidtiaan 74, vertoefden. Een groote verrassing was het, toen des avonds 8 uur het muziekkorps van het Leger des Heils te Utrecht, in tegenwoordigheid van den heer G. C. Peeterman, Dd van den reclasseeringsraad en voorzitter van de re- classeeringsbrigade van het Leger des Heils op het Ruysdaelplein, nabij de woning van den jubilaris eenige liederen kwam spelen, die door dr. Gunning en zijn familieleden dankbaar werden aangehoord. Gezangenkwestie in de Geref. kerken. Naar aanleiding van het feit, dat sommi- 0en om der wille van de oppositie tegen de uitbreiding van de gezangen in de Geref. ker ken het werk van verscheiden synodes maar weer ongedaan willen maken, schrijft dr. H. Kaajan, geref. predikant te Utrecht, het vol gende ki zyn Kerkbode „Het begint in onze kerken een beetje duf te worden. Elk voorstel, dat eenige verandering en ook wèl verbete ring, ten minste aanvulling geven kan, be- zwykt onder den zwaren moker der critieK. Het kleinste gemeentetje in onze kerken, soms meer oud-gereformeerd dan gerefor meerd georiënteerd, kan op deze wyze heei den geesteiyken ""beid in onze kerken doen stopzetten. Altijd ziet men spoken Gaat net over de uitbreiding onzer confessie spoken Gaat het over een nieuw catechetisch leer boek spoken. Gaat het over de uibreiding (een kleine uitbreiding) van onzen gezan genbundel (want wij zingen reeds lang ge zangen in onze kerken): spoken. Overal en altijd ziet men spoken". Geref. Gemeente. Bedankt voor het beroep naar Goes door ds. M. Heikoop te Utrecht. Kardinaal Van Rossum-herdenking. In de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam heeft gisterenavond een groote herdenking plaats gehad van wijlen kardi naal W. van Rossum. Deze avond was georganiseerd o*. initiatief van de vereeniging Katholiek Amsterdam" De zaal was geheel gevuld. Onder de aanwezigen werden opgemerkt, de bisschop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aen- genent en dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam, terwyl voorts nog aanwezig wa len tal van pastoors en kapelaans, paters- redemptoristen, zoomede verscnillende leden Ik keerde my om, teneinde deze twee niet te storen, toen ik Daisy weer hoorde zeggen „Ik leefde in een wereld zonder zonneschyn' Dan bleef ik plotseling staan, alsof ik on verwachts een klap in myn gezicht kreeg. ,3a, ha", klonk een vrooiyke, lulde stem, op de plaats waar ik de stem van Daisy had gehoord. „Een wereld zonder zonneschyn. zeg je? En is haar Billy nu een zonne- stiaaltje voor haar „Wat?" riep ik luidkeels. Het was er uit voor ik het wist. „Daisy Daisy riep ik en ik vroeg my nieuwsgierig af, of ik een nacht-merrie had en in myn slaap wandel de. „Daisy 1" Er volgde een akelige stilte. Dan hoorde ik het op dat plekje ritselen en stond Daisy het volgende oogenblik voor my. Haar krullen waren tamelyk ln de war er: haar witte jurk leek tegen het donkere heestergewas een bouquet van jasmynen Vlak, vlak naast haar, werd in de duisternis de khakikleurige gestalte van mynheer Smith Achtbaar. Mijnheer Smith, die zichzelf „haar Billy" had genoemd Plotseling voelde ik een golf, zoowel van woede als van verbystering in myn binnen ste opkomen. „Is u by haar?" hijgde ik tegen den jon gen man. 'fc Was een onzinnige vraag, na- tuuriyk, want ik was er in het geheel niet zeker van, dat hij op dat. oogenblik zijn arm r.og niet om haar middel hield. „U Was zij het, die dat allemaal tegen u zei Niet te- Sen den bruggenbouwer Niet tegen mijn- of gesprongen handen worden in één nacht, gaaf en zacht met "t Beste voor de handen. Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct- Bij Apothekers en Drogisten. van Katholieke fracties van Kamer, Staten en Raad. Prof. dr. Fr. Fcron van het Groot-Semina rie te Roermond hield een herdenkingsrede. De avond werd geopend met een kort woord door mr. A. J. M. Hendrix, voorzitter der vereeniging „Katholiek Amsterdam". Het koor Van de R. Kath. Oratorium-ver- eeniging onder leiding van Theo vai der Byi, verleende zyn medewerking, alsmede de solis ten Di Moorlag, Jo Immink, Louis van Tul der, Willem Ravelli en het Concertgebouw orkest. MARINE EN LEGER Brievenmalen voor Hr. Ms. „Heemskerck". Tydens de reis van Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck" naar den Atlantischen Oceaan zullen aan opvarenden brievenmalen worden gezonden. Naar Las Palmas op 2 Februari met den trein van 9.32 van Amsterdam 5 Februari met den trein van 10.56 van Rotterdam8 Februari met het van Amsterdam vertrekken de stoomschip „Orania" van den Kon. Holl. Lloyd9 en 10 Feb'-uari met den trein van 20.30 van Amsterdam. Naar Santa Cruz en Toneriffe op 16 Febru ari met den trein van 9.32 van Amsterdam 19 Februari met den trein van 10.56 van Rot terdam. Naar Funchal op 21 Februari met het van Amsterdam vertrekkende stoomscl-ip „Cotti- ca" van de Kon Ned. Stoomboot Mij.23 Fe bruari met de boot van Hoek van Holland 25 Februari met den trein van 19.15 van Am sterdam. Correspondentie, welke nog wordt ontvan- gr i na de verzending van 25 Februari zal naar Den Fielder worden verzonden. By beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der le klasse P. Kronenberg, geplaatst als officier der ar tillerie bij de Rijkswerf te Willemsoord, den 10 Maart 1933 ter beschikking gesteld'; zyn de officieren van den marinestoom- vaartdi'.nst der le klasse K. J. Metz en M. Kraal den 26 Januari 1933 geplaatst respec tievelijk aan boord Hr. Ms. „Heemskerck" en aan boord Hr. Ms. „Van Speyk" is de officier van gezondheid der le klasse J. C. van Heusden den 30 Januari 1933 ge plaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De luitenant ter zee le klasse I. W. Rey- nierse, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 30 dezer geplaatst te Willemsoord en is bestemd tot adjudant van den comman dant der marine aldaar. De luitenant ter zee 2e klasse C. J. W. van Waning, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, zal 15 Maart aan boord van het motorschip „Dempo" van Tandjong-Priok naar Nederland vertrekken. RECHTSZAKEN Uitlokking tot kindermoord. De rechtbank te Almelo heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een 54-jarigen chauffeur te Overasselt, die terecht heeft ge staan wegens het plegen van abortus provo- catus en uitlokking van dit misdrijf. De rechtbank sprak den verdachte vrij van de heer Dick Rowlands Daisy sprak geen woord. Wat zou ze ook In de koele avondtrilling kon ik de draad- looze boodschap voelen, waai-voor zy te veel verward, of te beschaamd was, om over haar lippen te krijgen. De jonge man naas.. haar, scheen ook niet te weten, wat hij zeggen of leen moest. En terwijl wij met z'n drieën stonden te wachten op de dingen, die gingen komen, klonk plotseling in deze pijnlijke stilte de droge, zakelijke stem van juffrouw Mc Alister. „Het wordt buitengewoon mistig", zei ze, vlak by mij. „Ik geloof, dat het verstandig is naar binnen te gaan, Josephine". Half verdoofd volgde ik mijn aanstaande half schoonzuster naar huis en liet dat bui tengewone paar met de dampige atmosfeer en de bloemen in het laantje echter. Er viel voor my niets aan te doen. „Ik zal het nooit te boven komen", zei ik, byna niet wetend, of ik tegen juffrouw Mc Alister sprak, of tegen myzelf. „Het schynt u nog al te schokken", zei juffrouw Mc Alister op haer dr oogsten toon, toen zy my een glas heete melk bracht, voor zy naar bed ging. „Het schynt u nog al aan te pakken, nu u bemerkt, dat u zich zoo vergist heeft ten opzichte van den jongen man, voor wien uw zuster zoo'n voorkeur aan den dag iegt." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5