1000 500 300 150 25 EERSTE BLAD Zoo'n erge Hoofdpijn? AKKER.CACHËT5 No. 19 71e Jaargang 1933e MAANDAG Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 33 JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" STADS- EN PROVINCIENÏEUWS middelburg oost- en west-souburg zoutelandl. oostburg. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (max. lOregels). Bij3-maalplaatsing van 1—5regelsfl. .alles tegenvooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bil verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen Huldeblijk luitenant Pahud de IVÏortagnes. In verband met de komst van den Olym pisch ruiterkampioen 1928 en 1932, luitenant Ch. Pahud de Mortagnes, op Vrijdag 10 Fe. bruari a.s. in onze stad om hier een lezing met filmbeelden te komen houden in het Grand Hotel Britannia, daartoe uitgenoodigd door het bestuur van den Zeeuwschen Athle- tiekbond, werd Zaterdagmiddag op initiatief van de vereeniging „Vlissingen Vooruit" een vergadering belegd, waarbij voorloopige plan nen besproken werden om een comité te vor men tot huldiging van luitenant Pahud bij zijn komst in Zeeland, waartoe alle plaatse lijke vereenigingen tot medewerking per ad vertentie warden uitgenoodigd. Bij opening der vergadering door den voor zitter van „Vlissingen Vooruit", den heer J P. uan Krieken, bleken er slechts afgevaar digden te zfjn van de volgende vereenigin gen: Zeeuwsche Athletiekbond, Marathon, Vereeniging Rijwielpad Walcheren, afdeeliné Vlissingen, Vlissingsche Turnvereeniging, Vlissingsch Mannenkoor en Vlissingen Voor uit, terwijl bovendien nog bericht was ingeko men van de volle medewerking van de Vlis singsche Redding-brigade. De voorzitter begon met op te merken, dat de opkomst hem eenigszins teleurstelde, daar wij hier toch met een zeer bijzondere presta tie op sportgebied te doen hebben en hij dan ook verwacht had, dat toch zeker aUe plaat selijke sportvereenigingen voor dezen middag één of meer afgevaardigden hadden gezonden Na overleg met ds aanwezigen werd'besloten om ondanks de geringe opkomst toch op den ingeslagen weg voort te gaan en de vereeni gingen die nog niet vertegenwoordigd waren, in den loop der week aan te schrijven om als nog hun medewerking te verkrijgen, waartoe zij verder in de gelegenheid zullen worden ge steld op de volgende vergadering op Zaterdag 28 Januari a.s., des namiddags 4 uur, in Ho tel Britannia. Nadat in groote trekken de wijze van hul diging en het aandeel der diverse vereenigin gen in deze huldiging werd besproken, werd overgegaan tot de benoeming van een voor- loopig werkend comité, hetwelk bij de volgen de vergadering nog zal worden aangevuld met vertegenwoordigers van de vereenigingen, die dezen middag niet aanwezig waren. Naast het werkend comité, zal ook een eere-comité gevormd worden, waarvoor de toezegging van den burgemeester van Vlissingen als eere- voorzitter in dit comité reeds verkregen is, terwijl diverse andere vooraanstaande perso nen voor zitting in dit comité nog worden aangezocht. Na een woord van opwekking van den voor zitter aan de aanwezigen om reeds deze week aan het werk te gaan, zoodat a.s. Zaterdag reeds aan de verschillende plannen een meer vastere vorm kan gegeven worden, hopende dat de huldiging een spontaan huldeblijk zal worden van de heele Vlissingsche bevolking, een Olympisch ruiterkampioen waardig, sloot de heer Van Krieken deze bijeenkomst, waaraan wij ook gaarne een opwekking on derzijde toevoegen, daar de komst van een Olympisch kampioen hier ter stede wel een heel bijzondere gebeurtenis is. INSIDER. Vereeniging Rijwielpad „Walcheren". Afdeeling Vlissingen. Hij, Zij en Hottentot. Britannia. Een nieuw boekjaar is aangevangen en daarmede verkeeren de vereenigingen in een voor haar zeer belangrijk tijdperk, dat vooral in deze tijden van depressie extra aandacht verdient. Immers in deze dagen worden con- trobutie, donaties enz. geïnd, waardoor voor een groot deel nu reeds een beeld gevormd kan worden over wat men in het nieuwe jaar zal kunnen uitvoeren, bereiken, ver wezenlijken, onvoorziene omstandigheden na tuurlijk daargelaten. In ieder geval wordt thans het fundament voor het bouwplan ge- •tegd en waar het actieve bestuur van het rij wielpad er steeds op uit is om de kas te ver sterken, teneinde het pad in stand te houden en te verbeteren waardoor het toerisme in onze onvolprezen duinstrook tot een waar genot wordt gemaakt, ligt het voor-.de hand, out deze best uurderen, overeenkomstig de oischen des tijds, de groote trom roerden. En rij hebben dat op tactische wijze gedaan door aan het lidmaatschap der vereeniging de mo gelijkheid tot bijwoning van een mooien too- neelavond fe verbinden. Het is nu eenmaal «en feit, dat men jnet een dergelijk combi- atiesysteem getuige het premie- en ca deaustelsel flinke resultaten boekt. Men moge dit niet ideaal vinden, daar tegenover staat als men niets doet, thuis blijft zitten, de aandacht niet vestigt, geen reclame en propaganda maakt, anders dan die van het pad zelf uitgaat, en het publiek niet eens tracht te verzamelen op een soirée, de ver- eenigingsband zich per saldo niet als een on verbreekbare zou doen kennen. Het is nu eenmaal zoo, dat men de menschen moet pakken. Dit hebben we te aanvaarden. En wel zeer zeker tegenwoordig, nu de sponta neïteit, de zelfstandige werkzaamheid uit eigen zielsaandrang geboren zich niet steeds op 't meest geschikte oogenb'.ik uit en kunst en vliegwerk onontbeerlijk zijn geworden. Thans de avond zelf. Medewerking was verkregen van „Het Middelburgsch Dilettan- ten-Tooneel", een ensemble, dat zich in zijn nagenoeg zevenjarig bestaan een welverdien de, uitstekende reputatie heeft verworven, en zich de opvoering van „Hij, Zi en Hotten tot", een klucht in drie bedrijven van Wil liam Maples in Hollandsche bewerking van C. van Kerckhoven Jr., tot taak had gesteld. Het stuk speelt tusschen rijke paardensport liefhebbers in een villa-dorp nabij New-York. De steeplechase is in zicht en begrijpelijker wijs loopen alle gesprekken 'ten huize van Ollie Gilford over renpaarden, training, kan sen en winnen, en den wedren met hindernis sen, waaronder de sloot wel de gewichtigste is. Het dragen van denzelfden naam is een gewild en dankbaar gegeven tot opbouw van een intrigue. Ditmaal is het niet Smith of om in Holland te blijven, Jansen, die tot misverstand en verwarring aanleiding geeft, doch Sem Harrington, die in geen zes jaar op een paard heeft gezeten en nu aangezien wordt voor den besten heer-rijder van Ame rika, over wien in de couranten met lof ge schreven wordt. Die Sem nu is „Hij", die na een „joyeuse entrée" op het paard „Hotten tot" o.a. in kennis komt met „Zij" (Peggy Fairfax), een sportieve dame, die Sem's be langstelling trekt, doch slechts van het ja woord wil weten, indien „Hij" den zilveren beker voor haar heeft veroverd. Na verschil lende verwikkelingen en gebeurlijkheden blijft hem niets anders over dan deze voor waarde te aanvaarden. „Hij" komt uit en na tuurlijk wint hij, en nog wel met „Hotten tot", den beker en daarmede ook Peggy. „Hij" en „Zij" vooral dragen de opvoering van dit geestige stuk, met zijn geen oogenblik de aandacht -loslatende, verrassende dialogen en sterke speelscènes, waardoor de wedstrijd ons als het ware voor oogen wordt getooverd. Bij zonder suggestiefDoch daarnaast dient di rect de butler Cweek genoemd te worden. De vertooning was zeer onderhoudend en ver makelijk en er is dan ook hartelijk gelachen. Sem Harrington, die zich overal doorheen slaat en alle hindemissen neemt, voldeed uit stekend. Peggy Fairfax had zich in haar rol voortreffelijk ingeleefd, terwijl Cweek zich in de i 'tbeelding van het butler-karakter bij zonder onderscheidde. Ook Carol Chadwick, die Harrington in eerste instantie met een ruiter-aureool omkranst en oorzaak wordt van diens lastig parket, was hoogst sympathiek. Ollie Gilford was een gemoedelijk, gastheer, May Gilford een beminnelijke gastvrouwe, beiden, evenals Larry Gilford en Alec Fair fax bew nderaars van de hippische sport. De laatste was wat zoetelijk, toen hij b.v. mede kwam deelen, dat het paard Beautiful ge stolen was. Perkins gaf een stalknecht met hart en ziel, Célise een aardige, bij-de-hante kamenier. De mise-en-scène en de regie wa ren keurig verzorgd, alleen viel het doek na II voorbarig. De volle zaal heeft zich kostelijk geamu seerd en toonde dit door luid gelach en da verend applaus zoo vaak daarvoor gelegen heid was. De voorzitter, de heer J. P. van Krieken, was dan ook de tolk van allen, toen hij het gezelschap in hartelijke bewoordin gen dank zeide voor den alleraardigsten avond, welken het had verschaft. De dames kregen bloemen en aan een staande hulde voor de spelers deden de aanwezigen gaarne mede. De heer Schenk, voorzitter van het tooneelgezelschap, dankte voor dit vriende lijk gebaar en verklaarde het prettig te vin den, dat op dezen avond een aangename band tusschen beide vereenigingen was ge legd. Een gezellig samenzijn, zich kenmerkend door een uiterst stemmingsvolle sfeer, waar toe The Jolly Britannaders het hunne bij droegen, besloot dezen succesvollen avond, waarmede het bestuur der afdeeling Vlissin gen V.R.W. honderd nieuwe leden verwierf en velen aan zich heeft verplicht. Cabaret Willem Goossens. - De Oude Vriendschap. Tegen het programma van dit cabaret hebben we maar één bezwaarhet is voor dezen tijd te zwaar. Juist in deze dagen van lagen druk werkt een licht, vroolijk menu even heilzaam als Abdijsiroop of Klooster balsem. En dat hebben de menschen van -1e, willen zij alle aardsche beslomme ringen eens voor een wijle op zijde zetten en eens opgekikkerd worden. Uit den aard der zaak hebben we tegen een enkel nummer van het gevoelige soort volstrekt geen be zwaar, doch hier was te veel van den em- sügen kant van 't leven, al werd het ons dan ook op alleszins voortreffelijke wijze voorgezet en was het der waarheid getrouw. Willem Goossens is in de eerste pjaats karakterspeler, hetgeen duidelijk aan den dag trad in de suggestief gespeelde transforma- tieschets „D-trein 13 in gevaar". Hij gaf hierin een treffende uitbeelding der typen en vond daarbij in Anton Muus een uitne mend tegenspeler. Zijn repertoire als voor drachtkunstenaar verhaalde eveneens van de zwarte zijde van het leven, 't Moet gezegd worden raak, maar geef ons dan liever de zonzijde, zooals de Keddy's dat meer deden met hun liedjes, waardoor de lach en de samenzang, al was het wat schuchter, in de zaal kwamen. Een bijzonder aardig trio, die Keddy'sGuus, de humorist, Bog en Jimm, goede pianisten en accordeon-virtuozen De Schlager-potpourri was wel een der hoogte punten van den avond. De dansende Rosette Casanna wekte terecht bewondering met een Egyptischen en een Hongaarschen dans en toonde in een gavotte, dat ook het komische genre haar best is toevertrouwd. Het trio Kaaze—Molenwijk—Laporte verdient een pluim voor de. begeleiding en de uitvoering van verschillende nummers in de pauzen (o.a. de viool-solo Czardas van Monti). Zaterdag was de zaal goed, Zondag min der goed bezet. Beide avonden oogstten de kunstenaars veel succes. Ijsvermaak. De baan van de Vlissingsche IJsclub werd gisterenmorgen geopend. Na den middag werd de baan weder gesloten en werd er water op gespoten, teneinde daardoor de mogelijkheid te openen om ijs van betere qualiteit te verkrijgen. Hedenmiddag kon de ijsbaan weder wor den geopend. Op Zwanenburg werd gisteren druk ge reden. Gisteren was het ijs op den Spuiboezem nog onbetrouwbaar en werden de schaatsen rijders door de politie van de baan verwij- dgrd. De toestand van het ijs was daar echter heden zooveel verbeterd, dat volop van de schaatsensport kon worden genoten en het daar dan ook druk was. Te Middelburg werd alleen gereden op de vest tusschen de Noord- en Seisbruggen. Het ijs was echter verre van betrouwbaar, wat ook gebleken is, daar enkele rijders een nat pak opliepen. De Langeviele- en Seisvesten waren afge sloten, omdat deze vesten zijn gereserveerd voor de ijsclub Middelburg. Daar deze vesten pas zijn uitgebaggerd, is het water veel die per geworden en moet het flink vriezen al vorens deze kunnen worden opengesteld. Concours Zeeuwsche Zangersbontf. Op de Zaterdag te Goes gehouden jaar vergadering van den Zeeuwschen Zangers- bond „Zang Veredelt", werd besloten het jaarlijksche concours te Vlissingen te hou den. Als ontvangende vereeniging werd de gemengde zangvereeniging „Door Oefening Vereenid", directeur de heer J. F. J. Mach- geels, aangewezen. W. 3. Schütz t Hedenmiddag overleed te Middelburg op 78-jarigen leeftijd de heer W. J. Schütz. bekend kunstschilder in het bijzonder van zeegezichten. De heer Schütz werd 18 Augus tus 1854 te Middelburg geboren als zoon van den eveneens bekenden kunstschilder F. J. Schütz. Willem volgde de voetsporen van zijn vader en verkocht als jongeling van even 20 jaar zijn eerste werken. Zijn gelief koosde plaatsen om te teekenen en schilde ren waren vooral de kusten van Walcheren cf andere Zeeuwsche eilanden, waar de Zeeuwsche stroomen met hun schepen en scheepjes met de silhouetten der steden en dorpen op den achtergrond hem tot het ver vaardigen zijner meest bekende stukken In spireerden. Het hoogtepunt van zijn roem was wel in 1907, toen hij een schilderij aan H. M. de Konigin verkocht en ook het aan- koopen van een werk van zijn hand door een comité van vereerders toen hij 70 jaar werd. welk schilderstuk, een gezicht op het Veer- sche gat, aan de gemeente is aangeboden en ru een plaats heeft op het stadhuis, was voor hem een bewijs hoe zijn arbeid op prijs is gesteld. In 1929 organiseerde de vereeni- ;eing „Voor de Kunst" een tentoonstelling van zijn werken in het Kunstmuseum ter eere van zijn 75sten verjaardag, want beide deze instellingen hebben ook &an zijn werk kracht veel te danken gehad. Tot kort voor zijn dood bleef Schütz de schilderkunst ge- tiouw. Toen het vorige week even sneeuwde was hij reeds van plan dit op het doek te biengen, maar de sneeuw dooide te spoedig weg en nog verleden Zaterdag ging hij uit in verband met een van hem verkocht stuk. Men kan van dezen eenvoudigen. maar wa ren kunstsnaar getuigen, dat hij werkte zoo lang het dag was. Jaarfeest Christ. Knapenvereeniging. Zaterdagavond vierde de Chr. knapenver- eeniging „Samuel" in Rehoboth haar 16e jaarfeest. Nadat de avond op de gebruikelijke wijze "*.s geopend door den hoofdleider, den heer L. Vader, werd deze verder doorgebracht met zang, voorrachten en samenspraken. Van dit laatste „Een buitengewone be stuursvergadering" hadden de jongens veel studie gemaakt en waren zij uitstekend op creef. Er werd vaak hartelijk gelachen door de aanwezigen, die de zaal geheel vulden. Vergeten wij vooral de mondharmonica club „Excelsior" niet, onderafdeeling der C.K.V., versterkt door den heer Van Houcke met zijn accordeon, die ter afwisseling, on der leiding van den heer Labruyère, zeer verdienstelijk verscheidene nummers ten beste gaf. De vereeniging bestaat thans uit 34 leden. De ontvangsten bedroegen 418.96, de uit gaven 410.84, alzoo een goed slot van 812. De bibliotheek is een 135 boeken rijk. Ds. Spijkerboer sprak eer slotwoord en eindigde den avond met dankzegging. Gevonden voorwerpen. Doosje met gereedschap bij Taal, Marnix- plein C 15a. Christ. Jongelings- en Knapenvereeniging. Vrijdagavond hielden de Chr. Jongelings- vereeniging en de Knapenvereeniging haar gecombineerde jaarvergadering in de school. De vergadering werd door den heer H.Heu- sinkveld op de gebruikelijke wijze geopend, waarna deze de leiding overgaf aan ds. Oosthoek, die nu ook voortaan de leiding heeft van de beide vereenigingen. Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester bleek, dat de jongelingsveree- niging 9 en de knapenvereeniging 7 leden telt, en dat er in kas is slechts 2.61. Door de jongelingsvereeniging werd op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd de samen spraak „Het geweten". Verder werd de avond gezellig doorgebracht, afgewisseld door zang, voordrachten en nog een samenspraak van de knapenvereeniging. Ds. Oosthoek eindigde met dankgebed. Gemeenteraad. Vrijdag kwam de gemeenteraad in voltal lige vergadering voor het eerst in het nieu we jaar bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer P. Erasmus. De voorzitter nam, na een woord van welkom, het woord om een overzicht te ge ven van de lotgevallen der gemeente en de handelingen van den raad gedurende 1932. Een 35-tal hoorders, meest werkloozen, vul den de tribune. De loop der bevolking en de burgerlijke stand werden reeds eerder gemeld. Gedu rende .932 werden ter veemarkt aangevoerd 42 stuks groot vee en 1158 jong vee, benevens 305 biggen, 5 vette varkens en 10 schapen op de paardenmarkt werden 75 stuks aan gevoerd. Aan de gasfabriek werd 294.797 M3. gas afgeleverd, terwijl de stroomafname aan het gemeentelijk electriciteitsbedrijf 54.084 KWU bedroegniettegenstaande de meerdere aansluitingen aan het electrisch net blijft de afgifte van gas ongeveer gelijk. (Wij mis ten de aankondiging van verdere verlaging der electriciteitstarieven, die het vorige jaar van 50 op 45 cent per KWU gebracht waren, terwijl we ook niets hoorden van vast recht en prijzen ten behoeve der industrie, enz. corresp.). Na mededeeling, dat het aantal als werkloos ingeschreven gezinshoofden en kostwinners ruim 80 bedroeg, eindigde de voorzitter met een gelukwensch aan het adres van den raad, den secretaris en de overige ambtenaren. Onder de ingekomen stukken was het be sluit omtrent afschaffing van de veemarkt te Axel, dat voor kennisgeving werd aange nomen, alsmede dat van den raad van Ambt Hardenberg, waarin der regeering verzocht wordt de grondbelasting op de ongebouwde eigendommen af te schaffen. Binnen een kwartier kunt Ge die vergeten zijn en U als herboren voelen door één of twee van die ke)rV' Volgent recept van Apotheker Dumont "AKKERTJES" De circulaire omtrent de Kerstgave aan de werkloozen was te kort vóór Kertsmis binnengekomen om daar nog gevolg aan te kunnen geven, terwijl Burg. en Weth. van oordeel waren, dat het niet noodig was, daar zeer lang gewerkt was. Het voorstel van Burg. en Weth. om niet uit te keeren werd aangenomen met stem men de heer Van Ginkel was tegen Tot leden der commissie van toezicht op het M. O. werden uit de aangeboden aanbe velingen herbenoemd de heeren J. Risseeuw Mazure, H. P. C. van der Vleuten en R. J. de Milliano. De jaarwedde van de onder wijzeres bij het voorbereidend L. O. werd vastgesteld op 550, te verhoogen met 100 bij het behalen der akte, terwijl de pensi oensgrondslag werd bepaald op eerstge noemd bedrag. Het kostenbedrag per leerling der open bare school over 1927 werd vastgesteld op j 12.46hierbij komt 50 cent administratie kosten per leerling, waarna de vergoeding over 1927 aan de school der vereeniging „Immanuel" wordt bepaald op 1561.98 en die voor de bijzondere R. Kath. school op j 1843.92. Hierna volgt de driejaarlijksche afrekening der bijzondere scholen van 1925 tot en met 1927. Beide scholen hebben meer uitgegeven dan het totaal bedrag der vergoeding, zoodat geen verrekening moet plaats hebben. De bedrijfsverordening wordt zoodanig ge wijzigd, dat de bedrijven voortaan in reke ning-courant met den gemeente-ontvanger zullen staan. Het verzoek van het R.K. schoolbestuur om vergoeding over 1932 en een voorschot over 1933 wordt door Burg. en Weth. gezon den ter onderzoek en advies. Hierna komt in behandeling de circulaire van den minister inzake vlasbewerking. De voorzitter deelt mede, dat slechts een aan vrage is binnengekomen, welke over onge veer 2/2 gemet looptBurg. en Weth. heb ben geen bezwaar steun te verleenen, hoe wel nog niet bekend is wat zal moeten wor den bijbetaaldin dit geval loopt het over een klein bedrag, terwijl natuurlijk alle aan vragen afzonderlijk moeten worden beoor deeld. De heer Van de Waeter zou niet ver eer gaan dan met het vlas, dat hier geteeld is. Met algemeene stemmen wordt tot me dewerking besloten. Nadat nog een wijziging der bedrijfs- en gemeentebegrootingen dienst 1932 is goedge keurd gaat de vergadering over in besloten zitting om te beraadslagen over een van de P.Z.E.M. ontvangen brief. Na voortzetting der oenbare vergadering wil bij de rondvraag de heer Van Ginkel het Lebben over de werkstaking bij de werkver schaffing en verzoekt Burg. en Weth. bij den minister er namens den raad op aan te drin gen de opheffing te schorsen. De voorzitter zegt, dat zich 20 stakers heb ben gemeld tot hervatting van het werk en die zfjn aan den minister doorgegeven. De heer Brevet vraagt naar de reden der staking, waarop de voorzitter antwoordde, dat men te weinig verdiendeze meenden minder te verdienen, dan ze uit de kassen zouden trekken, waaruit ze eigenlijk nog niet kenden trekken. Maar er is berouw getoond en de voorzitter heeft de lijst der werkwil ligen doorgezonden. De heer Van Ginkel in formeert of ze niet allen in de gelegenheid gesteld zijn. Was er flink opgetreden, dan waren ze terug geschrokken en, meende spreker, ze hebben eigenlijk onbewust het werk neergelegdspreker is van meening, dat allen het werk zouden willen hervatten. Het verwondert den voorzitter, dat de ove rigen niet komenbij melding wordt de op gave doorgezonden. De heer Van de Waeter is van oordeel, dat het zaakje tegen gevallen is, wanneer het meegevallen was zouden de heeren niet te rug komen. Een discussie volgt over leiders en op ruiers, waarbij de heer Van de Waeter zegt een scheiding te willen maken tusschen hen, die willen en kunnen en die opruien, dan zouden ze elkaar niet bederven. De voorzit ter ziet daar geen kans toe. Den opzichter van de Heide-maatschappjj is medegedeeld, aat het niet allen polderwerkers zijn. De heer Brevet heeft de werkers ook reeds gezien op eiken kruiwagen zit er een naar werken wordt er niet gedaan. De vergadering wordt gesloten,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1