1000 500 300 150 100 25 JE ROET IHGSI EERSTE BLAD No. IS Tie Jaargang 1933- auto's :rtuigen -5^0/v; WOENSDAG lillin: firma F. VAH OE VE1DE lt„ Ilalilnal 51-11), Vlissingen. Iilel. ID. Poslntaiini EtiSI 18 JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR STADS- EN PROVINCIENIEUWS UW AUTO LOOPT GEVAAR! adruk verboden) loor de vreese- nde en schreeu- r het heele stuk ing er in voile ijke overblijfsels ind. Met bloed- verstuikte en- op. derdag vervolg) uur 4.49 4.51 4.53 lijkheden, enz. 3 tot 19 Januari, n dubbel huwe- 19 Januari. velsche Cowboy". 1eest- en propa- p. Vrouwenbond, uur. 19 Januari N.O, Concertge- penbare séance van Spiritisten ►uw, 8.15 uur. reden Hartvelt- *ebouw, 8.15 uur. muari. Caba- igen, gezelschap Oude Vriend- tvoering Christ. Concertge- ladigheidsavond lotel Britannia, MetereologiscTb ilt. 73.7 te iTapa- 35.7 te La Co- van 18 Jan.: icht toenemen- |ke wina Meest ^Vellicht eenige •st. rbericht. gegevens iteor. Insti mt. teren vermelde zee trekkende, brengt, is een schenen, die in ïemende hooge jolf, de vorst- t hooge druk- betrokken en wfjl de tempe- overal onder "t Duitschland dinavië matig, is na sneeuw- lerland, weer n-Frankrjjk is ichte dooi. Bij seer diepe de- trekken zaL llen de koude land voeren., oor drogere is st te wachten. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regels fl. - .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen gelet op artikel 38, der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek var. Cornells Siebols, wonende te Vlissingen, om verlof B voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de beneden-voorlocaliteit van het perceel Hobeinstraat, nr. 87 dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders voor noemd. Vlissingen, 18 Januari 1933. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. De oeeriigurige werkweek Het Internationale Arbeidsbureau bij den Volkenbond heeft dit vraagstuk van zoo groot belang geacht, dat het een uitvoerig rapport erover heeft uitgebracht en een spe ciale conferentie heeft bijeengeroepen ter bespreking, der diverse voorstellen, welke conferentie dezer dagen te Genève geopend is. De wereld is thans wel zoozeer aan Vol kenbondsconferenties gewend, dat men zeer goed weet, hoe behandeling van netelige ■vraagstukken in Genève nog volstrekt niet beteekent, dat een beslissing in dit opzicht aanstaande is. Reeds het begin van de con ferentie van het Internationale Arbeidsbu reau heeft een zoodanig verschil van mee- r.ing tusschen de verschillende deelnemende groepen aan het licht gebracht, dat over eenstemming, noodig voor het opstellen van een door allen te aanvaarden conventie, bui tengesloten mag worden geacht. Het vraagstuk zelf is door deze behande ling voor het forum van den Volkenbond meer onder de aandacht van het groote pu bliek gebracht, en verdient alleen daarom reeds een nadere bespreking. Niet zoozeer, omdat wij verwachten, dat binnen afzienba- ïen tijd tot invoering van deze beperking •van arbeidsduur op grootere schaal zal wor den overgegaan, doch meer om na te gaan, of deze maatregel eventueel zou kunnen bij dragen tot verzachting van de heerschende crisis. Anders dan het vraagstuk van den acht- urigen arbeidsdag en de 48-urige werkweek is deze verkorting van den arbeidstijd voor gesteld als bijzondere maatregel, door de huidige crisis noodzakelijk gemaakt. Bij den G-urigen arbeidsdag, waaromtrent in de con ferentie te Washington een conventie is op gesteld, gold het een sociale maatregel van algemeene strekking, die ten doel had een overmatig langen arbeidsdag te verhinderen. Men meende in Washington, dat de praktijk als goede verdeeling van arbeids- en rusttijd een werkdag van 8 uur als bruikbaar had aangetoond. Intusschen is deze Washington- sche conventie door slechts zeer weinig lan den geratificeerd. Op zichzelf behoeft dat niet tegen de conventie te pleiten. Het is zeer wel mogelijk, dat in een bepaald land de 8-urige arbeidsdag practisch overal is doorgevoerd, maar dat het bewuste land de conventie toch niet ratificeert, hetzij om formeele redenen, hetzij omdat men zich nset wil binden en in de gelegenheid wil blijven om, in uitzonderingsgevallen, langer t? laten werken. Het is niet voor ontkenning vatbaar, dat het denkbeeld van den 8-urigen arbeidsdag, ook zonder ratificatie van de conventie van Washington, in bijna alle lan den wortel heeft geschoten. Terwijl de Volkenbondsconventie omtrent de 48-urige werkweek tot stand kwam nadat de strijd om den verkorten arbeidsdag reeds weer dan een halve eeuw was gevoerd, na dat dus de bodem daartoe grondig wasvoor- bereid, wordt het voorstel tot internationale invoering van de 40-urige werkweek daaren tegen in den Volkenbond behandeld aan het begin van de periode van actie en Strijd, die ook hierover ongetwijfeld zal ontbranden, waar de Volkenbondsorganen echter, door nun organisatorischen bouw, geen machts- bsvoegdheid hebben en de meeste beslissin gen slejhts bij algemeene stemmen genomen unnen worden, is dit lichaam zeker niet in «aat aan de actie voor de 40-urige werk week eenige kracht bij te zetten. De betee- kenis van de discussies ligt hierin, dat het vraagstuk door vooraanstaande vertegen woordigers uit werkgevers- en werknemers kringen van verschillende landen wordt be licht. Voor de werknemers heeft de Franschman Jouhaux de invoering van de verkorte werk week bepleit, en wel op tyypisch Fransche wijze, met groote welsprekendheid en hoofd zakelijk op gevoelsmotieven. Hij wees op de ellende ten gevolge van de langdurige werk loosheid, terwijl alle middelen ter beteugeling van dit kwaad tot nu toe hadden gefaald. Er bleef dus slechts één middel over, den ar beidstijd met ongeveer een zesde te verkor ten, waardoor ongeveer eenzelfde percentage arbeiders meer te werk konden worden ge steld dan thans het geval is. Men ziet, een zeer simpele redeneering, die daarom echter nog niet juist hoeft te zijn. Men komt in de economie met dergelijke eenvoudige reken sommetjes, helaas niet ver. Als de bestaande problemen op dergelijke eenvoudige manier waren op te lossen, zouden wij geen crisis hebben van een heftigheid als wij thans be leven. De kern der questie ligt in de vraag, hoe groot het loon moet zijn bij dien verkorten arbeidstijd. Jouhaux was in dit opzicht zeer diplomatiek en merkte slechts op, dat de „levensomstandigheden" der arbeiders niet verlaagd mochten worden. Dit sloot dus niet uit, dat rekening zou worden gehouden met de verlaging der kosten van levensonderhoud. Later hebben echter de werknemers een mo tie ingediend, die de verklaring bevatte, dat de week- en maandinkomsten niet vermin derd dienden te worden door de arbeidstijd verkorting. Dit laat aan duidelijkheid niets te wenschen over. De Nederlandschè afge vaardigde der werknemers, het katholieke Eerste Kamerlid Serrarens, bleek het met deze motie eens te zijn, al wilde hij in de conventie zelf niet over de grootte van het loon spreken. Het is niet te verwonderen, dat het ant woord der werkgevers hierop een volstrekt „non possumus" was, zooals dit door den Deen Oersted werd medegedeeld. In dit geval zullen immers de productiekosten van alle artikelen stijgen, terwijl het in de tegen woordige omstandigheden, door de overtollig heid van het aanbod, onmogelijk is de ver koopsprijzen met de verhoogde productieprij zen in overeenstemming te brengen. Wordt reeds bij het huidige loonpeil in zeer vele gevallen met verlies geproduceerd, dit verlies zou ondragelijk worden wanneer de uurloo- nen omhoog werden gebracht. De Italiaan- sche vertegenwoordiger der werkgevers sprak zich niet zoo beslist afwijzend uit, maar wenschte een grondig onderzoek ingesteld te zien omtrent de gevolgen van de 40-urige werkweek het reeds verschenen rapport is hem dus nog lang niet gróndig genoeg alvorens in deze materie een beslissend ant woord te kunnen geven. Ook de Engelsche regeerlngs-vertegenwoordiger, Norman, voor zag een dergelijke sociale onrust bij de vraag naar loonsvermindering ten gevolge van de verkorte arbeidsweek, dat reeds daarom al leen Engeland niet aan ratificatie van een conventie kon denken, wanneer deze tot stand mocht komen. Bovendien wees hij, o.i. zeer terecht, op het verschil in verhoudingen in de diverse landen, hetgeen een bezwaar is tegen internationale regeling van deze zaak. Wij gelooven ook, dat de simplistische wij ze, waarop het vraagstuk door de werkne mers werd voorgesteld, niet met de werkelijk heid strookt. Wanneer duurdere productie tot gevolg zou hebben, dat nog meer bedrij ven gesloten moeten worden dan thans, zou het verwachte resultaat, vermindering der werkloosheid, reeds daardoor niet worden bereikt. De speculatie op het sociale gevoel van den heer Jouhaux vinden wij dan ook een weinig misplaatst, nu blijkt, dat de offers in geen geval door de arbeiders gebracht zou den moeten worden. Deze gevoelsargumenten moeten o.i. dan ook buiten de discussie ge laten worden. Het gaat erom, of er een prac- tische mogelijkheid bestaat tot verkorting van den arbeidstijd, en hoeveel daartoe de werkgevers financieel kunnen bijdragen, welk gedeelte van de zijde der werknemers zou moeten komen. Dit gedeelte zou inderdaad een offer zijn van degenen, die thans nog werken, ten bate van hen, die in minder gunstige omstandigheden verkeeren. Al zien wij dus voorshands geen mogelijk heid van practische toepassing, toch behoeft de discussie niet geheel resultaatloos te blij ven. Het is goed, dat het vraagstuk aan de orde gesteld wordt en dat de menschheid leert zich geleidelijk aan dit nieuwe denk beeld te wennen. Men zal dan ook leeren in zien, welke voorwaarden moeien bestaan om verwezenlijking mogelijk te maken. Wij ach ten het verzet van werkgeverszijde op het oogenblik zeer gegrond, maar dat neemt in het geheel niet weg, dat in de toekomst toch een verdere verkorting van den arbeidstijd alleszins mogelijk is. Toen de leuze van den 8-urigen arbeidsdag voor het eerst weerklonk betoogden de werkgevers ook, dat zij niet voor verwezenlijking vatbaar was, en dat was in de toenmalige verhoudingen ook ongetwijfeld het geval. De economische ontwikkeling staat echter niet stil, thans minder dan ooit. Wat vandaag practisch onuitvoerbaar schijnt kan morgen, door technische en organisatorische verbeteringen in het productieproces binnen de grens der mogelijkheden komen. Een al gemeene verdere verkorting van den arbeids tijd achten wü slechts mogelijk bij een veel hoogere arbeidsproductiviteit dan thans be staat. Wij gaan dus in die richting met elke uitvinding, met elke verbetering in de pro ductie. Wanneer de menschheid ten slotte met veel minder inspanning dan thans de zelfde en een grootere hoeveelheid goederen kan voortbrengen is het rationeel om minder tijd aan die voortbrenging \je gaan besteden. Deze algemeene verkorting is heel iets an ders dan de crisis-maatregel van de vijfdaag- sche werkweek, die in veel Amerikaansche bedrijven is ingevoerd, en die uitsluitend pro ductie-inkrimping ten doel heeft. De oplos sing moet gevonden worden in verhoogde pro ductie, niet in inkrimping van de vervaardi ging der goederen, die de menschen noodig hebben. Een propaganda-uitvoering. Door de afdeeling Vlissingen van den Ne- derlandschen Arbeiders Sportbond wordt op Dinsdag 24 Januari, des avonds 8 uur, in „de Oude Vriendschap" een opvoering geven van de revue in 10 tafereelen „Wij heffen ons". Deze revue is geënsceneerd door Ru Mulder, verzen van Martien Beversluis. De décors zijn van Albert Hahn Jr. Sprekend figuur Ru Mulder. Jaar in jaar uit worden door vereeniglngen van plaatselijken aard en afdeelingen van groote bonden zgn. tooneelstukjes gespeeld, welke door de gebrekkige hulpmiddelen, de ondeskundige leiding enz., altijd beneden een middelmatig peil^ moeten blijven. Wel geeft dit spelen door menschen uit eigen kring be vrediging aan bekenden en familieleden in de zaal, doch een wezenlijke waarde, een eerlijke ontroering of vreugde, door het ondergaan van een harmonie van klank, kleur en rythme of dramatische spanning is er niet. Erkend zij bij deze pogingen de belangrijke waarde van het „zelf doen", alsmede de waarde van het uitbeelden voor een gemeen schap, door een "eel uit die gemeenschap zelve. Dit „zelf doen" te behouden en toch iets te brengen, dat bovengenoemde harmonie be zit en wel door een groep menschen, welke niet door voortdurende oefening op leekenspel is ingesteld, is bij het ontwerpen van den vorm van deze revue het uitgangspunt geweest. En zoo is dus het vertrouwen van dezen nieuwen vorm van uitbeelden een experiment te noemen, dat, zoo het voldoet, uitgebreid kan worden en door verandering van vorm en inhoud mogelijkheden in grooter stijl biedt, zoowel voor de organiseerenden als voor de uitvoerenden. Doordat een 25-tal afdeelingen deze revue uitvoeren, zijn de kosten gering en de moge lijkheden grooter. De mogelijkheid was er, aan de uitvoering en voorbereiding kunste naars te verbinden. Zoo kan er met één stel décors voor alle afdeelingen worden volstaan. De plaatselijk onmogelijk verkrijgbare requi- sieten worden meegebracht. De ten dienste staande hulpmiddelen zijn daardoor belang rijk minder gebrekkig, als men ooit van plaatselijke vertooningen gewend was. Deze „beeldenrevue" stelt zich in dienst van de arbeiderssport. De beelden, welke achtereenvolgens vertoonen landelijke rust. sport, verdeeldheid, oorlog, moederkreet, vre deswil, productie-oorlog, geëxploiteerde sport, en verbroedering door sport, vloeien uit el kander voort en vormen één geheel. Onder ling worden ze door geluiden in en uitgeleid. Ze worden gespeeld, of liever plastisch ge boden, door leden van de afdeeling van den arbeiderssportbond. Deze leden hebben syste matisch onder hun eigen leiders gerepeteerd, volgens instructies met bijbehoorende platte gronden en verdere aanwijzingen, welke in hun bezit werden gesteld. In alle beelden is een voordrachtkunstenaar als eenig sprekende figuur. Hij verbeeldt in klank en inhoud van het jeeld, vanuit het beeld zelf. Niet buiten, maar in het beeld staat hij en wordt zoo de stem van het beeld Voor iedere opvoering is een generale repe titie met de décors, geluiden enz, onder lei ding van Ru Mulder. Bij deze gelegenheid wordt het resultaat der repetities gecontro leerd en zoo noodig verbeterd. Moge deze eerste poging, die nog een klein onderdeel van het programma moet blijven, slagen. De vorm zal in de toekomst grootere mogelijkheden bieden. Zoo zij slaagt zal een vorm geschapen zijn, welke een „artistieke" uitvoering door plaatselijke krachten waar borgt, het „zelfdoen" bevordert, het publiek een dubbele bevrediging zal schenken, nL de bevrediging die het ondergaan van een ar tistieke vertooning schenkt, alsmede het plei- zier de menschen uit eigen omgeving een prestatie te zien leveren. De matrozen van Cattaro. Concertgebouw. Reeds van den aanvang af van dit, sober en toch vaak op rake wijze, gespeelde stuk worden we voorbereid op revolutie, die dan ook vrij spoedig volgt. Maar dan? Op het punt, waarin dergelijke stukken, het drama eindigt, moet ditmaal voortgegaan met en de consequenties getrokken worden van de han deling. Het slot is dan, dat van al de 600 ma trozen van de „St. Georg" slechts 3 de uiter ste consequenties hunner daad durven trek ken. Het zijn Frans Rasch, de bootsman, die prachtig gespeeld door Joh. Frolet, steeds meer onder den invloed komt van de revolu tie-idee en steeds dieper de verantwoordelijk, heid der daad gaat voelen de man, met den naam, die niet aan het Nibelungenlied hrein- nert, die, hartstochtelijk van aard, kranig ge speeld wordt door Jan Lemaire Jr. en ten slotte de jonge vader, die zich bij de twee vorigen voegde, toen ze reeds geboeid stonden om weggebracht te worden ter veroordeeling volgens het standsgerecht. Deze ommekeer in de gemoederen der opstandige matrozen, die door den langen duur van den oorlog, het verlangen naar huis en het minder prettige leven aan boord, revolutionnair zijn geworden wordt bewerkt door de gemoedelijke toespra ken van den commandant van de „St. Georg" die een tegenstelling vormt met den luite nant. Deze twee figuren zijn zoo contrasfcee- rend geteekend, als het verschil in leeftijd veroorlooft, de commandant gemoedelijk, kenner van het leven aan boord, die de stem ming onder de matrozen reeds ui- meer oor logen kent en de jonge luitenant, die van dienstijver blaakt en zich daardoor te ver waagt in zijn hchdelingcn ten opzichte van de matrozen Wij zullen ons niet zetten aan beoordeeling van de politieke strekking van dit stuk, maar willen slechts constateeren, dat, waar onze sympathie nu eens naar den eenen, dan weer naar den anderen kant gaat, wij gisteren avond een drama hebben gezien, dat „men- schelijk" en dus in dit geval artistiek is weer gegeven. Af en toe zijn we koud geworden van het vertoonde, maar in groszen und ganzen hebben wij werk gezien dat tot het gemoed spreekt, iets, wat helaas van vele onzer tegen woordige stukken niet gezegd kan worden. De hoofdfiguren, die, ondanks alles, bijna altijd in den omgang met hoogeren, hoorbaar de hakken tegen elkaar aansloeg, werd, zooals gezegd, prachtig vertolkt door Joh. Fiolet en daaromheen schaarden zich de Jerkotïsgoric van Lemaire, de Mate Bernicevic van Linden- berg en de stokers van Jan Seves en Arie Das. In oppositie daarmee kwamen den com mandant en den luitenant van Wensing en Erfmann. Besluiten wij dit verslag met een woord van hulde aan Lucas Wensing voor de regie van dit drama, dat, zoowel na elk der 6 tafe reelen als aan het slot door de toeschouwers, die de groote zaal geheel vulden, luide werd toegejuicht. Het Bfo Vacantïe-oord. Door de stichting Bio Vacantie-oord wordt ieder jaar een collecte gehouden. Dit jaar was het resultaat over geheel Nederland f 33.198.19. In het „Alhambra"-theater was de op brengst van de collecte 119.81 en in het „Luxor"-theater 38.47. OOST- EN WEST-SOUBURG Gemeenteraad. De gemeenteraad alhier houdt morgen middag, 19 Januari, des middags 2 uur een openbare vergadering. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Gemeentebegrooting 1933. 4. Wijziging begrooting 1932. 5. Bezwaarschriften belastingen. Het Groene Kruis. Maandagavond vergaderde de vereeniging „het Groene Kruis", afdeeling Souburg— Ritthem in café „Dorpszicht" alhier. Aan wezig waren 59 leden. Op de agenda stonden vermeld 2 punten, nl.1. Wijziging en aan vrage verlenging statuten der vereeniging en 2 belangrijke wijzigingen huishoudelijk re glement. Daar de vereeniging Is aangegaan voor den tijd van 29 jaar van den dag der oprichting, 5 Februari 1904, zoodat op 4 Fe bruari a.s. deze termijn verstreken is, moest opnieuw tegen genoemden datum ter Kon. Weert vriesschade door enkele kwartjes BRANDSPIRITUS in den radiator. goedkeuring worden ingezonden en een huishoudelijk reglement worden vastgesteld. In een voorgaande vergadering was met al gemeen stemmen het bestuur gemachtigd een commissie te benoemen om opnieuw statuten en huishoudelijk reglement, in sa menwerking met het bestuur samen te stel len en aan de goedkeuring van een volgen de, tijdig uit te schrijven vergadering, te onderwerpen, waarna de statuten ter Kon. goedkeuring zullen worden opgezonden. De aangebrachte veranderingen in de redactie zijn niet groot en is het verreweg alles gebleven zooals het wasvoortaan heet het niet meer de afdeeling Souburg Ritthem, maar de Vereeniging S. R. Het Groene Kruis en voorts kleine wijzigingen. De voornaamste echter door de commissie voorgesteld, om nl. bij eventueele vasature van voorzitter, secretaris en penningmeester, deze als functionarissen door de leden te doen kiezen, werd niet aangenomen, even min een voorstel tot invoering van een pro gressieve contributie. Verder werd in het reglement vastgelegd dat eigendommen der vereeniging slechts voor 3 maanden worden afgegeven, waarna zoo noodig opnieuw ver lenging van behoud moet worden aange vraagd. Sommige leden houden voorwerpen langer dan noodig, waardoor deze minder waardig worden, wat een onnoodige schade post beteekaent. Hierna sluiing. Gevonden voorwerpen. Huissleutel bij Visser, Middelb. straat A 182huissleutel bij Sohier, Oranjaplein A 11rol lectuur bij Van Nobelen, Middelb. straat A 279 met bont gevoerde heeren handschoen bij Poortvliet, Marnixplein C 14. RITTHEM Weinig werkloosheid. De laatste werkzaamheden aan den zeedijk, namelijk het steenstorten op de bedreigde plaatsen, zijn dezer dagen afgeloopen. Door dit werk hebben verscheidene perso nen een goed weekgeld verdiend. Daar ook velen werkzaam zijn bij het bunkeren te Vlissingen, dat in den laatsten tijd bijzonder druk is, is er te Ritthem tot dusver weinig werkloosheid geweest. KOUDEKERKE. Loop der bevolking. Ingekomen: W. A. de Munck, E 176b, van Vlissingen mej. G. Ruissen, C 11, van Ritthem mej. P. M. Tilroe, E 85, van Mid delburg mej. A. Mol, D 155, van Oudelande A. van der Welle, A 207, van Curasao. V ertrokken: Mej. D. N. Besuijen, D 108, naar Rotterdam C. A. Marijs, E 141, naar Voorburg A. C. Koole, B 289, naar Vlis singen M. J. W. Brasser, B 233, naar Apel doorn. GOES. Chr. Jongeren Boeren- en Tuïndersbond. Gisterenmiddag hield de provinciale af deeling van den Chr. Jongeren Boeren- en Tuindersbond alhier een propaganda-ver- gadering. De voorzitter der provinciale afdeeling, de heer A. L. Louws, sprak een rede uit en wees op de roeping van Christ, boeren en tuinders om zich in eigen organisatie te vereenigen. Nadat eenige bespreking was gevolgd werd besloten een afdeeling Zuid-Beveland op te richten. Tot voorloopige bestuursleden werden ge kozen de heeren J. W. de Vrieze en D. Kos ter te Kloetinge en -A. Sandee te Nieuwdorp. KLOETINGE. Drie vingers afgesneden. Gisterenmiddag had het zoontje van den landbouwersknecht v. d. S. op de hofstede van den landbouwer J. de Vrieze het onge luk met een hand in den snjjmolen te ko men. Drie vingers werden afgesneden. Op name in het ziekenhuis St. Joanna was noodig.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1