GEMENGD NIEUWS Hl WasMHHH MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth en Drogisten verschillende speciale conventies voor be paalde industriegroepen gesloten zullen worden. De Michaelis gaf toe dat de invoering der 40-urige arbeidsweek niet het geheele vraag stuk der werkloosheid zal oplossen, doch geen middel mag nagelaten worden dat al thans eenige verzachting kan brengen. Vooral sinds het gebleken is, dat finan- cieele overwegingen zich nog steeds tegen het plan van Albert Thomas tot uitvoering van groote openbare werken ter bestrijding der werkloosheid verzetten, is de verkorting van den arbeidstijd het middel waarvan het meeste succes verwacht kan worden. Met betrekking tot de groote strijdvraag der loonen plaatste De Michaelis zich even eens principieel op het standpunt der arbei dersgroep, betoogend dat het behoud van de loonen geen groot nadeel voor de industrie zou opleveren. Immers, de verhooging van de koopkracht' der aan arbeid geholpen werkloozen zal een gunstigen invloed op de algemeene economische bedrijvigheid van de lenden uitoefenen. Bovendien acht De Mi chaelis de verhooging der productiekosten, die het gevolg zou zijn van de invoering van de 40-urige arbeidsweek bij behoud van de Iconen voor 48 uren zeer gering. Intusschen acht De Michaelis het niet uitgesloten dat in bijzondere omstandighe den compromissen tusschen werkgevers en arbeiders over de loonkwestie wenschelijk en noodzakelijk zullen kunnen worden. Hij achtte het daarom niet raadzaam in de con ventie een dwingende bepaling tot behoud van het loon op te nemen. Hij hoopte tenslotte dat de conferentie bij het nemen eener beslissing zich voor alles door het groote sociale belang der kwestie zal laten leiden. MISLUKKING DER ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" meldt, dat men zich in Engel- sche diplomatieke kringen hoogst ongerust maakt over het lot der ontwapeningsconfe rentie. Men heeft Duitschland toegestaan zich op het standpunt der gelijkberechtigd heid te stellen, echter binnen het kader van een algemeene ontwapeningsconventie, die c'.e veiligheid van alle staten zal moeten garandeeren. De Franschen willen echter slechts toestemmen in een algemeene over eenkomst, wanneer Amerika zich verplicht tot het onttrekken van allen financieelen en economischen steun aan een aanvaller. Het is echter duidelijk, dat geen Amerikaansch vertegenwoordiger op het oogenblik zijn land wil verplichten, afstand te doen van zijn recht als neutrale mogendheid. De schrijver meent dat hierdoor de moge lijkheid, dat een algemeene conventie tot stand komt, voorloopig is verdwenen. Indien echter de ontwapeningsconferentie niet tot een resultaat leidt, zal Europa zich geplaatst zien tegenover de gevaren van een nieuwen bewapeningswedstrijd, wat zeker ten gevolge zal hebben, dat de uitwerking daarvan noodlottig zal zijn voor de economische we reldconferentie. EEN REDE VAN HITLER TE WEIMAR. Zondag werd in Weimar een vergadering van plaatselijke leiders der nationaal-socia- listisehe partij in den gouw Thüringen ge houden, ter gelegenheid waarvan een optocht van SA.-, S.S.- en jeugdgroepen door de stad trok, voorafgegaan door de Thüringsche na- tionaal-socialistische ministers en landdag afgevaardigden. Op de markt werd gedefi leerd voor Adolf Hitler, die na de verkie zingscampagne in Lippe naar Weimar was gekomen. Hitier sprak de troepen toe en zeide o.a., dat de verkiezingen in Lippe zullen be wijzen, dat het nationaal-socialisme zijn ze genrijke opmarsch verder voortzet. Deze ver kiezingen zullen de hoop van de heeren in Berlijn, dat het nationaal-socialisme tot stil stand zou zijn gekomen, grondig uitroeien. In de komende weken zal men zien, dat de partij tot haar oude aanvalsmethoden en beproefde vastberadenheid zal terugkeeren. De tegen woordige Rijksregeering is reeds van den eersten dag van haar bewind af achtervolgd door mislukkingen en ongeluk. Ook dit kabi net zal vergaan, maar de nationaal-socialis- tische beweging zal blijven bestaan. DE FRANSCHE BEGROOTING. Het Fransche kabinet is Zaterdag bijeen gekomen ter bespreking van verschillende maatregelen, die ten doel hebben de be grooting in evenwicht te brengen. De mi nister van financiën, Chéron, deed in den kabinetsraad voorlezing van de artikelen van het wetsontwerp met betrekking tot het voorloopige twaalfde voor de maand Febru ari en in welk ontwerp ook bepalingen zijn vervat, die op het budgetair herstel betrek king hebben. Bij de bestudeering der verschillende be zuinigingsmaatregelen besloot de kabinets raad de militaire begrooting met 700 milli- oen francs te verlagen en over te gaan tot een voorloopige supplementaire korting op de pensioenen der ambtenaren. Verder zai worden voorgesteld een nationale loterij te houden, welker opbrengst dient om te voor komen, dat de pensioenen der oudstrijders moeten worden verlaagd. Deze loterij 2011 dan echter het volle bedrag moeten opbren gen, dat anders door de korting zou zijn be spaard. Wat de salarissen der ambtenaren betreft, wordt gemeld, dat de traktementen beneden de 12.000 francs per jaar niet zul len worden verlaagd, doch dat de overige een vermindering van 2 tot 10 zullen ondergaan. Verschillende artikelen van het door Ché ron voorgestelde ontwerp zijn reeds door het kabinet goedgekeurdover de andere zal nader worden beraadslaagd. FRANSCHE TOENADERING TOT ITALIË. In de Senaatscommissie voor buitenland- sche zaken heeft de voorzitter Bérenger rap port uitgebracht over de Fransch-Italiaan- sche betrekkingen en de ontwikkeling daar van in de periode van 1915 tot 1932. Bérenger had daarvoor de beschikking over de acten en stukken van de Quai d'Orsay, die ter in zage aan de commissieleden waren voorge legd. Bérenger wees erop, dat de oorsprong der tegenwoordige meeningsverschillen gelegen is in de vredesverdragen, die niet voldoende re kening hebben gehouden met het Londensche verdrag, waarbij Italië toetrad tot de oorlog voerende geallieerde mogendheden. Vervol gens gaf Bérenger een overzicht van de ver schillende verzoeningspogingen, die gedaan waren in de jaren 1920, 1923, 1927 en 1929, doch die tot nog toe niet tot overeenstemming hadden geleid. Met waardeering maakte Bé renger daarbij melding van het werk van den afgetreden ambassadeur te Rome, terwijl hij De Jouvenel geluk wenschte met zijn benoe ming op dezen post. De missie van De Jouve nel moet een beslissende stap zijn naar de Fransch-Italiaansche toenadering, door het uit den weg ruimen van de tusschen beide landen door de vredesverdragen opgedoken Europeesche en koloniale quaesties. De cor-.xnissie besloot tenslotte, na discussie over de inleiding van den voorzitter, dezen op te dragen den minister van buitenland- sche zaken te verzoeken om mededeeling van den letterlijk-n tekst van verscheidene stuk ken, die op de Fransch-Italiaansche quaestie betrekking hebben en waarvan de commissie tot nog toe slechts een resumé ter inzage had. De roofoverval te Olden- zaal. Zooals we indertijd meldden, werd in den avond van 10 Dec. jl. een roofoverval, gepleegd in de Molenstraat te Oldenzaal, ten huize van den alleenwonenden heer B. Hei- nink. Genoemde H. werd toen door twee mannen aangevallen, verwond en gekneveld. Hem werd een doek voor oogen en mond ge bonden en onder bedreiging met een revolver werd hij gesommeerd de plaats aan te wijzen, waar hy zijn geld geborgen had. Het onver wacht bezoek van een vrouw aan de achter deur van 't huis van den heer H. bracht voor dezen uitkomstde beide bandieten kozen het hazenpad, zonder hun doel van beroo- ving te hebben bereikt. Sindsdien werden door de marechaussee in alle richtingen na- sporingen gedaan. Eenige personen werden aangehouden, echter zonder resultaat. Thans is, meldt de „Zwolsche Courant" de marechaussee de daders op het spoor. Na ontdekking van de daders van den overval op den kolenhandelaar B. kreeg men ach terdocht. Foto's werden opgevraagd en toen deze den heer H. werden getoond, herkende hy onmiddellijk hierbij de daders van den overval te zijnen huizede eene, ook de hoofddader van den overval op B. en de an dere een zekere v. F., beiden afkomstig uit Mühlheim a.d. Ruhr en thans om andere misdrijven in Duitschland in gevangenschap. Ook de vrouw van H., een medeplichtige aan den roofoverval op B., te Oldenzaal woon achtig en thans, zooals we dezer dagen meld den, in arrest, herkende beiden als de per sonen die op den bewusten lOen December en ook daags tevoren ten huize van den ar restant H. te Oldenzaal hadden vertoefd. Ook een verpleegde ten huize dier vrouw herken de ze dadelijk. Zonder twijfel zijn dus ook de daders van laatstgemelden brutalen overval ontdekt. De heer Heinink zal nu in de gevangenissen in Duitschland, waar beiden vertoeven, met dezen geconfronteerd worden. De afschuwelijke moord te H o e s b r o e k, Omtrent den af- schuwelyken moord te Hoensbroek vernam Tel." nog nader het volgende De vermoorde vrouw had sedert eenige dagen haar intrek genomen bij de familie R. in de Zandstraat te Hoensbroek. De vrouw genoot een minder goede reputatie p die soms bezoek ontving van den 25-jarigen S., uit Sit<- tard, die als een echte vechtersbaas bekend staat. Gisterenavond was de man weer in Hoensbroek om een bezoek bij haar te bren gen. Onderweg trof S. een vriend aan en sa men dronken zy eenige glazen bier, waarbij de vrouw ter sprake kwam. Dit zette kwaad bloed bij hem. Hij liep met zijn vriend op naar de Zandstraat en in de nabijheid van de woning van de familie R. stond de vrouw. De man, die reeds tegenover zijn vriend meerdere blijken van jaloezie had getoond, cntstak toen in hevige woede. Er ontstond een woorden wisseling, die zoo hoog liep, dat S. eensklaps zijn mes te voorschijn haalde om de vrouw te lijf te gaan. De vriend koos het hazenpad, terwijl de vrouw, achtervolgd door S., de keu ken van de familie R. binnenvluchtte. Hier kreeg de man de vrouw te pakken, wierp haar tegen den grond en verwondde haar. misschien door de worsteling, op verschillen de deelen van het lichaam, sneed ten slotte de weerlooze vrouw den hals af onder den uitroep„Anna, het is jouw eigen schuld Het parket uit Maastricht heeft de sectie op het lijk verricht. De dader is naar Maas tricht overgebracht. Een hongerstaking. Door de politie te Doetinchem is aangehouden een ongeveer 30-jarige schilder, die voorgaf niet de Nederlandsche nationaliteit te bezitten Hij gaf op Pieter Spoor te heeten, doch bij onderzoek bleek, dat deze naam gefingeerd was. Daar de aangehoudene later ook toegaf dat deze naam valsch was en verder ook alle inlichtingen weigerde te geven, werd de mar voorloopig in het artal o'n-.teige bracht. Herhaalde malen is Vrijdag aan de zen vreemdeling, die overigens ook zeer zon derling deed, voedsel aangeboden, doch steeds weigerde hij zich te voeden. Zelfs de gebak ken visch, waarop hij volgens zijn zeggen, anders dol was, kon hem niet bekoren. Ook gisteren bleef de man bij zijn zonderlinge houding. Zijn naam enz. kon men niet uit hem krijgen, en voedsel kon men niet in hem krijgen. Na overleg met het parket te Arn hem is besloten den aangehoudene naar Arn hem over te brengen, waar de officier van justitie hem zal verhooren. Mocht ook daar het resultaat nihil zijn, dan zal deze zonder ling wel over de grens gezet worden. De woning van geitemie. Bij de jongste groote schoonmaak door den Reinigingsdienst van het bovenhuis in de Zeestraat te 's-Gravenhage is gebleken, dat deze woning in zoodanig bouwvalligen toe stand verkeert, dat onbewoonbaarverklaring wel niet zal kunnen uitblijven. Aangezien zulks de ontruiming van het perceel door de bewoonster medebrengt, is te verwachten dat eerlang aan den bestaanden onhoudbaren toestand een einde zal komen. Een postwissel ver- valscht. De politie te Amsterdam is op zoek naar een persoon, die zich heeft schuldig gemaakt aan vervalsching van een postwissel. De man had zich op zijn eigen naam een postwissel van een gulden doen aanbiedendit bedrag veranderde hij in 50, waarna hij, in overeenstemming met de waarde, op het formulier een gebruikte postzegel bijplakte. Bij een winkelier in de Hartenstraat kocht hij vervolgens een kof fer van 19, ter betaling waarvan hij den postwissel aanbood. De winkelier nam den postwissel aan en betaalde den man 31 terug. Bij de aanbieding van den postwissel op het postkantoor is het bedrog ontdekt. Gelukkig dat de slang vermoeid was! Te Glasgow ont ving men uit Rotterdam een zending slan gen, die door een knecht werden uitgepakt, zonder eenige argwaan, omdat men wist, dat het onschuldige exemplaren waren. Het bleek echter, dat zich onder de partij een z.g. groe ne Mamba-slang bevond, waarvan de beet doodelfjk is. De ontdekking geschiedde te laat. De knecht werd gebeten, doch zyn leven kon nog worden gered, doordat onverwijld vanuit de Zoo te Londen een anti-Mamba serum naar Glasgow werd gezonden. Koortsachtige pogingen zijn in het werk gesteld o: i den Rotterdamschen handelaar er van op de ^oogte te stellen, dat zijn zen ding tén van de meest doodeiyke en gevaar lijke exemplaren bevatte en in een later drin gend telegram is hem medegedeeld, dat zich op zyn prijslijst 2 van zulke reptielen bevin den, een en ander om hem te waarschuwen, daar hy waarschijnlijk niet weet, dat dit doodgevaarlyke Mamba's zyn. De Mambaslang, die te Glasgow is aange komen, is nu opgezonden naar de Zoo in Londen. De reden, dat de beet niet doodelyk is geweest, moet worden toegeschreven aan het gure Engelsche klimaat en aan het feit, dat de slang door de lange reis vanuit Rot terdam vermoeid was. Na den moord te Numans- d o r p. Zaterdagnacht heeft zich in de gevangenis te Dordrecht, waar, gelijk men weet de beide daders van den moord, 3 dezer gepleegd op den landbouwer de Reus te Nu- mansdorp, een drama afgespeeld. De hoofddader B. heeft daar namelijk de hand aan zich zeiven geslagen. Toen Za terdagmorgen om 7 uur by het wisselen van de wacht de cellen werden gecontroleerd, be vond men dat de ongelukkige zich met zijn in flarden gescheurd laken had verhangen. Onmiddellijk werd nog een geneesheer te hulp geroepen, doch deze kon niet anders dan den dood constateeren. Van een 65-meter hoo- gen toren te water gesrpon- g e n. Zaterdagmiddag is de 19-jarige F. L. C. Vlasblom uit de Frederikstraat van den 65 M. hoogei noordelijken toren van de lief- brug over de Koningshaven te Rotterdam ge sprongen. Hij stond met wat vrienden te praten in de Frederikstraat tot wie hij al eens eerder had gezegd dat hij van den heftoren zou springen en Zaterdagmiddag zei hij„Kom jongens, ik zal eens van den heftoren sprin- gne." Toen ze hem zeiden „Dat durf je niet", antwoordde hij„Dan doe ik het meteen." De jongens gingen naar de Prins Hendrik kade, waar Vlasblom den spoordijk opklom en vandaar op de trappen van den toren klauterde tot het bovenste punt. Hij trok zijn overjas uit, maar het was hem te koud, zoo dat hy de jas weer aantrok en zoo van den toren sprong. Hij maakte een dubbele salto en met een perfecten duik schoot hij het wa ter van de Koningshaven in. Hij zwom een tydje rond en tenslotte nam een motorbootje hem op. Vlasblom mankeerde niets. Aan den wal kreeg hij in het politiebureau aan de Nassau- kade droge kleeren. De waaghalzerij waarmee het Rotter- damsche record van duiken is geslagen trok heel wat menschen. (Men zal zich her inneren dat eenigen tijd geleden iemand van de Willemsbrug is gesprongen en ook iemand van een van de kolentips in de haven). Op het politiebureau heeft Vlasblom twee processen-verbaal gekregen: één voor het onbevoegd betreden van den spoorweg en CJn voor het zwemmen in verboden water. Weer een brand op een Fransch schip. In de haven van Lorient is brand uitgebroken op het daar voor anker liggende motorschip „President Briand", Na drie uur kon het vuur gebluscht worden. De „President Briand" is het nieuw ste en grootste motorschip van de risschers- vloot van Lorient en was eerst eenige maan den geleden in dienst genomen. De mate- rieele schade is" belangrijk. Persoonlijke on- gé.alien niet vo$ij MARKTBERICHTEN GRAANMARKT ROTTERDAM. 16 Januari 1933. Binnenlandsche granen: Gerst f 4.50 a 5.25, Haver 3.50 a 4.25. Kleine groene Erwten f 7 a 11.50, extra kwaliteit tot 12.75, Schokkers prima 14 a 15.50, verder van 8 a 13, Bruine boo- nen f 7 a 8.50. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 16 Januari 1933. Brielsche kralen 0.85—1.30Zeeuwsche biauwe 1.35—1.80 Zeeuwsche eigenhei mers 0.75—/ 0.90 blauwe eigenheimers 0.801bravo's 1.401.80poters o.450.70 Westlandsche schoolmees ters, ronde 34 ct. per KG. Met redelijken aanvoer, kalme handel. VLASMARKT ROTTERDAM. 16 Januari 1933. Aanvoer6630 KG. blauw (schoon) 45— GO ct.5000 KG. Holl. geel 40—55 ct.700 KG. D.R. 40—45 ct., alles per KG. Er was vorige week op het land tamelijk vlugge handel, die zich echter in hoofdzaak tot de lagere soorten bepaalde. Door de min dere vraag ging de handel heden ter beurze ir. het begin stroef, doch tenslotte werd alles egen vorige beurskoersen opgeruimd. VEEMARKT ROTTERDAM. 16 Januari 1933. Aanvoer474 koeien en ossen, 305 vette kalveren, 1202 schapen of lammeren, 1350 varkens of overloopers. Prijzen per /2 Kilo Koeien 1317. 24— 26, 29—31 ct.ossen 15—16, 21—23, 26—28 ct.kalveren (vette) 22»/2 271/232 37>/2, 4'. '/2—50 ct.lammeren 812 per stuk varkens 13 '/2, 14, 141/, ct. OverzichtAanvoer koeien en ossen min der dan vorige week Maandag, hoewel toch nog normaal te noemen, handel minder, m de prijzen kwam dit nog niet tot uitingeen beste koe ll/2 c^- boven noteering. Stieren wegens geringen aanvoer geen noteering "Vette kalveren iets minder dan jl. Maandag, handel zeer laag, prijzen van jl. Dinsdag Een prima kalf 2i/2 ct. boven noteering. Schapen en lammeren flinke aanvoer, tame- ltk willige handel, betere prijzen dan Maan dag. Varkens behoorlijke aanvoer, vlotte handel, prijzen iets lager dan vorige week Maandagprima hokvarkens 15 ct. Zouters niet aangevoerd. VEEMARKT AMSTERDAM. 16 Januari 1933. Aanvoer 518 vette koeien le kwaliteit 58—64 ct., 2e kwaliteit 50—56 ct., 3e kwali teit 4248 ct., mindere soorten 3040 ct. per KG. slachtgewicht72 melk- en kalf- koeien 195—240 per stuk; 127 vette kal veren le kwaliteit 54—58 ct., 2e kwaliteit 4852 ct., 3e kwaliteit 3846 ct. per K.G. levend gewicht40 nuchtere kalveren 5— 10 per stuk117 schapen of lammeren, schapen 11—14 per stuk. lammeren 9 13 per stuk739 varkensvleeschvar- kens van 90110 KG. 34—36 ct., zware var kens 3233 ct., vette varkens 3031 ct. per KG. slachtgewicht26 paarden 60100 per stuk. Overzicht: Runderen tameiyke aanvoer, handel tamelijk vlug, prijzen iets hooger. Vette kalveren minder aanvoer, vlugge han del, prijzen beter dan Woensdag enkele kalveren boven noteering. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel vlug, prijzen statl- onnair. Schapen en lammeren tamelijke aanvoer, handel vlug en dezelfde prijzen. Varkens tamelijk ruime aanvoer, handel iets beter, prijzen hooger, vooral voor vleesch- varkens. Slachtpaarden weinig aanvoer, handel stil, constante prijzen. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 17 Januari. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpla- ten. Avro. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo- foonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Voordracht 11.30 Concert. 12.00 Orkest. 2.30 Gramofoon- platen. 3.00 Knipcursus. 4.00 Vioolrecital. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur. 6.00 Gramofoonplaten. 7.00 Ka mermuziek. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkest. 8.30 Hoorspel. 8.45 Concert. 9.00 Hoorspel. 9.15 Orkest. 9.45 Concert. 10.15 Gra mofoonplaten. 10.30 Orkest en zang. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Orkest. Huizen, 296 M. K R O. 8.00 en 10.00 Gra mofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.15 Concert en gramofoonplaten. 2.00 Gra mofoonplaten. 2.30 Causerie. 3.00 Cursus. 4.00 Hiro. 5.10 Trioconcert. 6.20 Cursus. 6.40 Le zing. 7.10 Causerie. 8.00 Orkestconcert. fl.OO Vaz Dias. 9.10 Orkestconcert en voordracht. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding IC.53 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel 1.05 Orkest. 2.20 Voor de scholen. 4.45 Orkest 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Piano muziek. 7.10 Italiaansche conversatie. 7.40 Kwintet. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Concert. 11.00 Dansmuziek. Parys, „Radio-Paris", 1724 M. 12.20 Con cert. 7.40 Concert. 8.20 Tooneel, Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 7.20 Voor de vrouwen. 8.30 Dansmu ziek. 9.20 Gramofoonplaten. 10.20 Dansmu ziek. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert. 1.50 Gramofoon platen. 4.20 Concert. 7.20 Gevarieerd pro gramma. Brussel, 508 M. 12.20 Orkest. 1.30 Zanp en piano.1.50 Gramofoonplaten. 5.20 Orkes* 6.35 Orgelconcert. 8.20 Operettemuziek. 8 5 Viooïrecital. 9.30 Orkest. 1050 Gramofoon platen, 338 M.12.20 Gramofoonplaten 1.30 Orkest, s.20 Orkest. 6.50 Orkest 850 en 9.35 Orkest. 10.30 Gramofoonplaten, Zeesen, 1635 M. 7.20 Volksschicksal lm Södosten Oberschlesien. 8.20 Orkest. 9.20 Be richten en hierna concert. STOOMVAARTLIJNEN Crijnssen" (uitr.) 13 Jan. te Barbados „Indrapoera" (uitr.) p. 14 Jan. Ouessant „Kota Tjandi" (thuisr.) 13 Jan. v. Belawan ,.Kota Baroe" (thuisr.) p. 14 Jan. Gibraltar „Meerkerk" (thuisr.) 12 Jan. v. Sjanghai „Ouderkerk" (uitr.) 14 Jan. v. Port Said „Springfontein" (uitr.) 14 Jan. van Antw. „Streefkerk" (thuisr.) 14 Jan. te Madras „Tajandoen" (uitr.) 14 Jan. van Londen LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN Januari uur Dinsdag 17 4.47 Woensdag 18 4.49 Donderdag 19 4.51 HOOGWATER TE VLISSINGEN Januari Dinsdag 17 4.39 17.03 Woensdag 18 5.20 17.52 Don lerdag 19 L.K. 6.06 18.39 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Aihambra-theater. Van 13 tot 19 Januaiv „Der Siéger" en „Een dubbel huwe lijk." Luxor-theater. Van .13 tot 19 Januari. „Chou-Chou" en ,,'n Duivelsche Cowboy". Dinsdag 17 Januari. Opvoering van „de Matrozen van Cattarrc", instituut voor Arbeidersontwikkeling, Concertgebouw, 8 uur. Woensdag 18 Januari. Feest- en propa- ganda-avond, Ned. Coöp. Vrouwenbond, „de Oude Vriendschap", 8 uur. Woensdag 18 en Donderdag 19 Januari. Declamatie-avond, C.K.W.O, Concertge bouw, 8 uur. Donderdag 19 Januari. Openbare séance avond Ned. Vereeniging van Spiritisten „Harmonia", Concertgebouw, 8.15 uur. Vrydag 20 Januari. Optreden Hartvelt- kwartet, A.G.O., Concertgebouw, 8.15 uur Zaterdag 21 en Zondag 22 Januari. Caba ret- en variété-voorstellingen, gezelschap Willem Goossens, „de Oude Vriend schap", 8 uur. Dinsdag 24 Januari. Uitvoering Christ. Zangvereeniging „Hosanna", Concertge bouw, 8 uur. Woensdag 1 Februari. Weldadigheidsavond R.-Kath. M.T.V., Grand Hotel Britannia, 8 uur. Samengesteld door het Kon. Metereoloijisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.2 te Riga. Laagste barometerstand 720 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 17 Janu ari Zwakke, matige Zuid-Oosteiyk.; tot Zuidelijke wind. Nevelig tot zwaar bevolkt. Weinig of geen sneeuw. Lichte vorst des nachts. Overdag om het vriespunt. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut. Sinds Zaterdag is de diepe depressie by IJsland blijven afnemen en de hooge druk king in het Oosten trok weer Oostwaarts terug. Een secundaire depressie heeft zich uit het Kanaal naar Frankrijk verplaatst. Nu de hooge druk zich weer over Skandinavië uitbreidt en de barometer in Oost-Frankrijk blijft dalen, houdt voorloopig de koude luchtstroom uit het Zuid-Oosten aan en zal zal waarschijnlijk ook bij eenigszins toene mend© bewolking de vorst nog aanhouden. Om het Kanaal en in de Golf van Biscaye heeft het vrij zwaar gestormd en viel veel regen. In de Golf van Biscaye waait het nog bard uit het Noord-Westen. Verder Oost waarts in Frankrijk valt thans sneeuw. In Duitschland is de lucht grootendeels be dekt, by liente vorst in het midden, matige vorst in het Westen en strenge vorst in het Noord-Oosten. Ook in Skandinavië is de vorst licht tot matig behalve aan de Noor- sche kust, die even boven het vriespunt is. Indien de luchtdrukstijging in de Golf van Biscaye spoedig ophoudt, zooals waarschijn lijk lijkt en de .">ooge drukking in het Oosten weer iets toe), .mt, kan de vorst wel blijven (inhouden.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6