Courant TWEEDE BLAD «si HU »gt. ilburgsche Stoomvaairt BINNENLAND SPORT Steeds witte tanden ggs* INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND v.Midd v.m.uur JE binnengeloo- t 93. fan HAARDEN, en FORNUI- l RUIJSSCHER, bij de Oranje- Stoelen ƒ20. massief, 10.— L, prima, 10.— Dc.M. br. ƒ7.50 KEGELS 8.— ssoirs h 20. veerend 13.50 Prima werk. Crt." Afd. Adv. 0. Plaatsing van le bladen zonder Iburg-Rotterdam "gen plaatsen PASSAGIERS, I EN VEE v Rolt. vin. uui 8 8 e bekomen s "ransport- en Exp. ■en G. VOS, lelet. 3. ANDERS, Tel 163 KKiiOUT, Tel. 382 n5K Telet 101, Maandag 16 Januari 1933. No. 13. Candidaatstelling voor de Tweede Kamer. Het referendum voor de samenstelling van de Vrijzinnig-Democratische candidateniys- ten voor de Tweede Kamer heeft, naar de „Vrijzinnig-Democraat" meldt voor Groep «.Kieskringen Leiden, Dordrecht en Middel burg) den volgenden uitslag opgeleverd 1. mr. H. P. Marchantmr. P. Oud 3. E H. Ebels4 mevr. mr. B. Bakker—Nort 5 Th. M. Ketelaar6. mr. A. M. Joekes7 Jan Schilthuis8. D. Kooiman9. mr J. Adriaanse10. M. M. Cohen 11. A. Sta- verman 12. mevr. W. A. L. Ros—Vrijman 13 J. Kortland 14. mevr E. J. van den Proeckede Man 15. dr. A. van Raalte 16. mr. C. J. Goudsm't17. M. Hannewijk 18 H. van Kleef 19. J. J. Bergsma20. H. den Ouden Smokkelarij van wapens. Het lid van de Tweede Kamer de heer Al- barda heeft aan den minister van buitenland - sche zaken gevraagd of de minister had ken nis genomen van de mededeeling vervat in het antworrd van den minister van justitie op de schriftelijke vragen van den heer Al- barda betreffende de smokkelarij van wapens, die hier te lande op onregelmatige wijze wor den ingevoerd en uit Nederland op onregel matige wil ze naar Duitschland worden uit gevoerd, vermoedelijk met betremmin" voor daar te lande bestaande particuliere gewa pende corpsen, volgens welke mededeeling de beteugeling van die smokkelarij wordt be moeilijkt door de omstandigheid, dat in een naburig land practisch nagenoeg vrije wapen handel bestaat Vindt de minister, zoo vraagt de heer Al- barda verder, daarin geen aanleiding om op die frauduleus een aantal revolvers en een ring van dat naburige land, waarmee geen ander land dan België bedoeld kan zijn, te vestigen Acht de minister het ook niet gewenscht aan het secretariaat en aan andere ter zake bevoegde organen van den Volkenbond medf te deelen, hoe ook in Nederland de feiten be wijzen, dat verscherping van het toezicht op den handel in en het vervoer van wapens dringend noodig is Voorts beeft de heer AUjarda den minis ter gevraagd van justitie gevraagd Is het waar, dat eenige weken geleden in de buurt van Roosendaal twee te Antwerpen woonachtige Nederlanders zijn aangehouden die frauduleur een aantal revolvers en een hoeveelheid patronen vervoerdendat deze personen, nadat tegen hen door de mare chaussee proces-verbaal was opgemaakt, zijn voorgeleid voor den officier van Justitie te Breda, en dat d~ze, na de beide personen verhoord te hebben, hen dadelijk heeft vrijge laten, zoodat zij naar Antwerpen zijn terug gekeerd Kan de minister ophelderen, waarom die personen zijn vrijgelaten en niet worden ver volgd Is de minister overtuigd, dat tegen den heimelijken handel in wapens en tegen het verboden vervoer van wapens met de noodige gestrengheid wordt opgetreden Mr. D. Fock zal aftreden als voorzitter van den Vrijheidsbond. In de vergadering van de Vrouwengroep van den Vrijheidsbond, Zaterdag te Amster dam gehouden, heeft mr. D. Fock in zijn beantwoording van de begroetingsrede van de presidente te kennen gegeven, dat hij in zyn kwaliteit als voorzitter van den Vrij heidsbond de laatste maal deze vergadering bijwoonde. Over deze uitdrukking nader geïnfor meerd, verneemt het „Hbld.", dat mr. FocK eerlang als voorzitter van den Vrijheidsbond zal aftreden en hy zijn plaats gaarne door een Jongere kracht wenscht te zien ingeno men. Mr. Fock zal echter eerst na de ko mende verkiezingen aftreden. De 100.000 biggen voor vernietiging gevrijwaard. Naar het „Handelsblad" verneemt Is het plan-Vigeveno, om de uit de markt genomen speenvarkens der Varkenscentrale in de hoofdstad en na gunstige bevinding, daar na óók in Utrecht. Rotterdam en Den Haag gratis te distribueeren onder de behoef- tdgen, thans door alle officieele instanties goedgekeurd. Het dagelijksch bestuur der hoofdstad heeft zyn beslissing genomende Crissi-Zuivel- centrale heeft toegestemd in vrijdom van accijns (35 cents p^r kilo) voor de reuzel die geiyk met het vleesch ter beschikking wordt gesteld (met eenige fabrieken wordt nog onderhandeld over beschikbaarstelling van reuzel tegen lagen prijs). De Varkens- central© had reeds op alle punten toege stemd, zooals men weet. De „zaak" zal Maandag over een week, d^us op 23 Januari beginnen. In de komende week zullen de bons worden gedrukt, enz. Voorloopig rekent men op 1000 stuks voor de eerste week, gedurende het tijdvak van 15 Januari tot en met 31 December 1933 op de postkantoren briefkaarten verkrijgbaar worden gesteld, welke met een toeslag boven de frankeer- waarfde tetf behoeve van het N. C. C. wor den verkocht. Daar de ondervinding heeft geleerd, dat soortgelijke uitgiften aanzienlijk vermeer derde baten opleveren, indien van belang hebbende zijde de verkoop wordt bevorderd, zal aan de plaatselijke crisis comité's gele genheid worden geboden zelf actief daaraan deel te nemen. Tegen vooruitbetaling der frankeerwaarde kunnen deze kaarten door het N. C. C. ter beschikking van plaatselijke crisis comités worden gesteld. De verkoop kan slechts tegen de officieel daarvoor vastgestelde prijzen van 5, 8 en 11 cent geschieden. Het batig saldo kan in de kas van het plaatselijk crisis comité worden gestort, onverkochte kaarten worden, mits ll ongeschonden staat, terugenomen. Bij afzonderlijke circulaire zuilen den plaatselijken crisis comité's omtrent deze uitgiften nadere mededeelingen worden verstrekt. Crisisbriefkaarten, Het secretariaat van het Nationaal Crisis Comité deelt mede Geiyk reeds bekend is gemaakt zullen VOETBAL. A f d e e 1 i n g le klasse. Willem II—P.S.V. Eindhoven—Noad B.V. Bleijerheide M.V.V.Longa 2e klasse A. De BaronieTer Neuzen DongenDosko Mevo—R.B.C. BredaAlliance T.S.C.—Hero 2—2 0—2 2—0 .3—3 2—3 1—1 1—1 2—U 0—4 3e klasse A. De Zeeuwen I—Vlisslngen H 3—2. Daar zoowel Middelburg als Vlissingen competitierust hadden, werd de hoofdschotel van het menue van Zondag gevormd door bovenstaande ontmoeting, De belangstelling was voor de Zeeuwen dan ook ongekend groot en de penningmeester der Zeeuwen zaJ deze recette best kunnen gebruiken. De toe gang tot het terrein, een nauw poortje, be wees reeds, dat len blijkbaar niet op een grooten toeloop is ingericht. Een flinke breed e poort en twee kaartverkooploketten is iets wat de Zeeuwen gemakkelijk 'cunnen laten inrichten, zoodat bij een volgende belangrijke ontmoeting men zich niet moet staan ver dringen voor een eng poortje. Het terrein was door de vorst van Zaterdagnacht flink hard. zoodat balcontrole niet zoo gemakkelijk was op dit effectvol veld. De Zeeuwen behaalden hun verdiende over winning in de tweede helft van den wedstrijd, doordat zij het tempo hooger opvoerden dan Vlissingen, die veel trager in hun bewegingen waren, dan hun tegenstanders, die veel snel Ier startten en ook den bal eerder aangaven Het falen der vleugels van Vlissingen n was mede oorzaak, dat er in de tweede helft nie: meer gescoord werd. Het aantal corners, dat door den .nksbuiten van Vlissingen verknoeid werd, was meer dan erg, de bal kwam meestal nog niet op 10 M. afstand van het doel der Zeeuwen, zoodat de backs den bal steeds kon den opvangen. De hardheid van het terrein was ook meer een handicap voor de zwaar dere Vlissingen-reserves, dan voor de meer lichtere spelers van de Vlissingsche zwart- hemden. De wedstrijd werd in een goede ver standhouding gespeeld, zoodat de heer Mourer uit Bergen op Zoom, met de leiding niet veel moeite had. Wat het elftal der Zeeuwen betreft, is het beste deel hiervan wel de half linie, die voor een goed verband tusschen de linies zorgt. In den aanval vallen de rechtsbinnen De Jong en de linksbuiten Daalhuijzen op. De verde diging maakte op ons geen sterken indruk De Vlissingen-reserves schijnen na hun ne derlaag tegen Axel het zelfvertrouwen t« heb ben verloren. Doelman Harting, de half linie en het binnentrio speelden dezen middag nog iets beter dan dp rest van het elftal, hoewel ook niet op het gewone peil. Over het wedstrijd verloop het volgende Het begin geeft een klein overwicht voor Vlissingen. Enkele hoekschoppen zijn hiervan het resultaat. Centerhalf Aartsen zet de vleu gels goed aan het werk, doch veel gevaar komt er voorlooplg nog niet van. Ook op het Vlissingen-doel kan Harting eenige keeren gemakkelijk ingrijpen. Na een kwartier zet Minderhout een hoekschop goed voor doe! Boogaert schiet hieruit ineens in. (0—1). Vlissingen blijft nog iets meer aanvallen, tal rijke corners door den linksbuiten van Vlis singen slecht genomen, leveren niets op. Bh een aanval der Zeeuwen krijgt de rechtsbui ten der .asfcheeren door een misverstand tus schen Beekman en Kodde gelegenheid voor te zetten naar zijn linksbuiten, die rr-* een schuin schot in den anderen hoek hard In schiet. (1—1. Vlissingen weet weer de leiding te herne men als een der backs van de Zeeuwen een penalty veroorzaakt, die door Boogaert zuiver wordt ingeschoten. (1—2). De Zeeuwen komen nu goed opzetten en wij krijgen even een opleving en wat meer span ning, doch deze periode duurt niet lang, zoo- dat er voor de rest niet veel bijzonders meer gebeurd. In de tweede helft komen de Zeeuwen er steeds beter in. Het'viissingen-doel wordt nu het meest onder schot genomen, doch Harting weet verschillende ballen op goede wijze on schadelijk te maken. Doelpunten kunnen ech ter niet uitblijven en uit een hoekschop weet Van den Berg voor zijn club gelijk te maker (2—2). Vlissingen ziet zich nu de overwinning ont an en doet eenige wanhopige pogingen on nog het winnende doelpunt te forceeren. Hei blijft bij eenige vrgeefsche pogingen van Quellerie en van Van Zon, die echter van hun medespelers weinig steun krijgen. Het elftal der Zeeuwen sluit nu beter ineen en verschil lende goede aanvallen worden opgezet, uit een waarvan de linksbuiten Daalhuijzen me> een schot vanaf de vleugel juist onder de lat schiet. (32). Dit blijft meteen ook het winnende doelpunt te zijn, want er wordt hierna door geen der partijen meer gescoord. Boogaert raakt geblesseerd en wordt vervan gen door een invaller, kort hierna breekt het einde aan, dat de beide punten bij de Zeeu wen brengt. INSIDER. 3e klasse "R. ZeelandiaZierikzee 21 Dosko IIMevo n 10 Hansweert—Sinoto 1—1 Zeeuwse*'e Voetbalbond. Walcheren IIEiland Boys I 111 R.C.S. III—Eiland Boys II 0—6 Adam geblesseerd. In den gistermiddag te Bern gespeelden wedstrijd tusschen Young Boys en Grasshop pers is Adam ongeveer 20 minuten voor het einde in botsing gekomen met den doelver- dediger van Young Boys en daarbij pijnlijk verwond aan het onderlijf. Hij moest het veld verlaten en kon niet meer terugkeeren. Later heeft hy zich te Zurich onder genees kundige behandeling gesteld. Adam hoopt en gelooft echter, dat hy in den Zondag a.s. te spelen wedstryd tusschen Nederland en Zwitserland weer met het Ne- derlandsoh elftal zal kunnen medespelen. Zeeuwsch-Brabantsche Turnkring van het K.N.G.V. Bovengenoemde kring hield Zondag zyn jaarlijksche vergadering te Breda. Daar de voorzitter door ongesteldheid verhinderd was, presideerde de heer F. G. Lemmers uit Vlis singen. Hy heette alle afgevaardigden 13 der 16 aangesloten vereenigingen waren ver tegenwoordigd welkom en in 't by zonder den oud-voorzitter en Bondsbestuurder, den heer W. de Graaf. In afwyking van dé agenda Kwam eerst het jaarverslag der technische bestuurderen aan de orde, dat de heer J. van Tiel uitbracht. De voorzitter v -acht hem dank voor het sa menstellen en uitbrengen ervan. Hierna kreeg de heer De Graaf het woord, die allereerst de behaalde speldjes voor de afstandsmarschen uitreikte aan Wilhelmina, Medioburgum, Achilles en Ons Huis, Middel burg (de heer J. A. Bal voor de 14e maan, waardoor hy bovenaan staat in het K.N.G.V.), V.T.V. en L.O., Vlissingen; Volhar ding, Souburg Volharding, Goes Sparta. Bergen op Zoom, en Sparta, Krabbendijke Hy wyst op de vele achterstallige contribu- tieposten, wat door de 3-maandeiyksche in ning niet verbeterd is. Gehoopt^ woTdt op beterschap. Spreker noemt eenige punten dié z.i. er toe leiden kunnen dat een. eensgezind verder trekken, een hooghouden van de vaan van het K.N.G.V. en krachtig optreden van den Zebra op de Bondsuitvoering te Rotter dam bereikt wordt. Hy dringt aan op koo- pen en verkoopen der uitgegeven briefkaar ten en speldjes. De voorzitter zegt hem dank voor zyn opwekkende woorden. Uit het jaarverslag van den secretaris stip-, pen wy aan, dat twee vereenigingen bedankt hebben, dat het aantal leden momenteel be draagt 293 leden, 228 dames, 30 senioren heeren, 30 Juniores heeren, 78 Juniores da mes, 533 jongens en 603 meisjes, totaal 1803 werkende leden. Het verslag herinnert aan de kringuitvoering te Bergen op Zoom en het optreden van kringvereenigingen, te Diest van den Belgischen middengouw en op xe 30e openbare uitvoering van den Noorder gouw te Mechelen. De secretaris wenscht ter verbetering van de activiteit in den kring om 3 maandeiyksche Bestuursvergaderingen, alsmede opgaven van de vereenigingssecreta- riaten ter opname in het jaarverslag. De heer De Graaf memoreerde dankbaar het werken van Wilhelmina te Middelburg op de Markt aldaar by de feesten van .Handelsbelang". Naar aanleiding van een schry ven van Olympia, Kapelle, deelt het bestuur mede, dat de eerstvolgende jaarvergadering niet op Zondag, doch op Zaterdag te Bergen op Zoom gehouden zal worden en dat niet, zooals het reglement voorschryft, vóór 15 Nov., doch vóór 1 Jan. De heer De Graaf wees op den Hemelvaartsdag, waarop wellicht 'n turndag als voorbereiding voor de Bondsuitvoering gegeven kan worden. Een .chryven van V.T.V., Vlissingen, geeft gelegenheid het bestuursvoorstel naar voren te brengen om thans een cursus te Goes te geven door den keurturner Melkman, waar aan 1 lid per vereenlging kan deelnemen, wiens reiskosten ponds-pondsgewyze gedra gen worden. De technische bestuurderen vullen de ont brekende plaatsen aan, daarby o.m. de ster1-- ter der vereenigingen in aanmerking nemen de, terwyi Volharding de openbiyvende of openvallende plaatsen nog aanvult. Dit wordt na breede bespreking goedgevonden. Mededeeling wordt gedaan van den stand van zaken van de voorgenomen dualmeet met den Noord-Brabantsch—Gelderschen Turnkring. Kan deze dit voorjaar niet door gaan, dan zal contact gezocht worden met een anderen turnkring, b.v. Dordrecht en omstreken. Gevraagd wordt het denkbeeld in overwe ging te nemen om aan het eind van den cur sus te Goes een ontmoeting te organiseeren tusschen 6 man van den cursus tegen 6 man van Melkman's vereenlging. Het Jaarverslag van den penningmeester sluit met een voorlooplg batig saldo van f 249, By monde van den heer Bal wordt voorgesteld den penningmeester te déchar- >eeren. De begrooting voor 1933 sluit in ontvangst m uitgaaf met ƒ675. By de bestuursverkiezing memoreert de uorzitter dat de secretaris thans 15 jaar als zoodanig in functie is. Hy wenscht hem daarmee geluk. Aan de beurt van aftreding zy'nde, wordt hij by acclamatie herkozen. Dit is eveneens 't geval met de heeren R. van Roo en K. de Vries, die respectieveiyk als commissaris en technisch bestuurder herko zen worden. In aansluiting aan dit punt der agenda doet de heer C. van Loo het voorstel thans een vierden technischen bestuurder te benoemen. De secretaris en de voorzitter deelen mee, dat eerstgenoemde reeds op de bestuursver gadering hfct idee naar voren 'ebracht heeft om voortaan 4 technische bestuurderen te hebben, die dan 4 hoofddeelen, die het ver bond kentgymnastiek, athletie^, spel en zwemmen, onder zich verdeelen kunnen. Dit voorstel nam de vergadering aan met 17 stemmen vóór, 13 tegen en 2 L'&nco. De tech nische bestuurderen deelen mee, thans hun mandaat ter beschikking te stellen. Aanvragen voor een kringuitvoering zyn niet ingekomen. Het bestuur wordt gemach tigd naar omstandigheden te handelen, waar- by de heer Van der Steen meedeelt, dat L.O. het voornemen heeft te trachten, ter gele genheid van haar 15-jarig bestaan, een turn dag te organiseeren. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. 50-jarig bestaan van den A.N.W.B. De heer Van der Vlugt, burgemeester van Amsterdam heeft het eere-voorzitterschap aanvaard van het comité „Huldeblijk A.N W.B. 1933", dat zich, zooals bekend, ten doel stelt de A.N.W.B., toeristenbond voor Neder land, by gelegenheid van zyn 56-jarig bestaan in Juni van dit jaar, een huldeblijk aan te bieden. KERK EN SCHOOLNIEUWS Een Pauseiyke buL De plechtige voorlezing van de Pauselyke bul, waarin het Heilig Jaar wordt afgekon digd, heeft gisterenmorgen plaats gehad. In een korte toespraak herinnerde de Paus "aan het buitengewone karakter van dit Jaar, waarin de dood van Christus herdacht wordt en hy verklaarde voorts, dat van den vrede met God een vrede tusschen de volkeren en wel in al zyn sociale, politieke en algemeene aspecten moet worden verwacht. In den tekst van de Pauseiyke bul wordt vooreerst herinnerd aan de onzekerheid, die omtrent de datum van Christus' dood be staat, terwyi voorts uitdrukking wordt ge geven aan den wensch, dat de herinnering aan de groote gebeurtenissen, die aan het einde van het aardsche leven van Christus hebben plaats gehad, vrijheid moge brengen voor de kerk, eensgezindheid en welvaart onder alle volken. Vervolgens worden in de bul de voor naamste bedevaarten gedurende het Heilig Jaar naar Rome en het Heilige Land afge kondigd. Examens. Voor het examen steno-typist (e) afgenoo- men door de Vereeniging van Leeraren m steno en machineschryven zyn geslaagd de dames L. F. M. Debra en J. J. Abrahamse te Vlissingen en N. C. Fastenau en S. M. Hoen- camp te Middelburgde heeren P. m! den Outer en J. J. den Outer te Vlissingenvoor kantoorstenograaf de heer A. Rombout te Vlissingenvoor typiste mej. A. M. Prince te Vlissingen en J. J. Klinge te Middelburg voor kantoorstenograaf Duitsche taal mej. G Marüs (met lof) en mej. C. E. Lako te Vlis singen voor kantoorstenograaf Engelsche taal mej. G. Marys en H. E. Manse te Vlis singen, allen leerlingen van het Instituut voor voortgezet handelsonderwijs, directeur de heer I. Sinke alhier. De korting op de onderwyzerssalarlssen. De minister van onderwys, kunsten en wetenschappen heeft in een rondschrijven aan de besturen van de gesubsidieerde by- aondere lagere scholen ten vervolge op zyn rondschryven van 17 Februari Jl. betreffende de toepassing van het Kon. besluit van 29 December 1931 tot vaststelling van een ty- deiyke korting o.a. op de Jaarwedden van ae onderwyzers medegedeeld, dat deze kor ting by Kon. besluit van 24 December jl. met ingang van 1 Januari 1933 ls verhoogd in dier voege, dat zy bedraagt: a. voor gehuwden 6«/2 pet. van de eerste 2000, en 9 pet. van het bedrag, hetwelk daarboven wordt genoten b. voor ongehuwden 7»/2 pet. van de eer ste 1000 en 10 pet. van het bedrag, het welk daarboven wordt genoten. Een merkwaardige promotie. Aan de landbouw hoogeschool te Wagenin- gen is bevorderd tot doctor in de landbouw kunde op en proefschrift getiteld „Over doelmatige veevoedering in Nederland", de heer C. Kooy Lz., te'Voorschoten. Deze pro motie bewust, wat het wil zeggen wilskracht te bezitten. Dr. ir. C. Kooy werd in 1889 te 's-Gravendeel geboren en verliet op 11-jari- gen leeftud de lagere school. Op 22-Jarigen leeftüd bezocht by één jaar een kweekschool en haalde in 1912 de onderwijzersakte. Na nog in het bezit te zyn gekomen van andere acten behaalde hy in 1923 acte M.O. Staathuis houdkunde en statistiek, 1928 candidaats- en 1930 Ingenieursdiploma. Alle studie geschiedde in de weinige vrye uren die tot zyn beschikking waren. In 1912 werd hy onderwyzer te Zwyndrecht, daarna te Dordrecht, vervolgens leeraar te Behagen hoofd van de Chr. lagere landbouwschool tc Alphen aan den Ryn er was van 1924 af ver oonden aan de fabrieken van Calvé-Delft, als Landbouwkundige. Bovendien kon de heer Kooy nog tyd vin .en om verschillende bestuursfuncties te ver vullen en was hy medewerker aan het vei :enigingsblad der Chr. Handelsreiziger mÊÊam^mÊamiKmïïaamammmammmm u te kun nen mededeelen, dat wij reeds meer dan 15 jaren tandpasta Chlorodont gebruiken en dat deze ons nooit heeft teleurgesteld! Wij hebben steeds witte tanden en een aangenamen smaak in den mond, mede omdat wij ook sinds lang Cklorodont-mond- water gebruiken. Bovendien wordt door onze ge- heele familie alleen gebruik gemaakt van Chloro- dont-tandenborstels. (w. g.) C. Chudoba. Fr..., Verlangt alleen de echte Chlorodont-tandpasta, tube 35 cent en 60 cent! Overal verkrijgbaar. MARINE EN LEGER De beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der le klasse W. A. A. Schimmel den 7den Januari ge plaatst te Amsterdam. De luitenant ter zee 3e klasse L. E. H. Ree- ser, van de onderzeedienstkazerne te Wil lemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 8 Februari met het motor schip „Dempo" uit Rotterdam zijn bestem ming volgen. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse M. A. W. Bos, van de onder zeedienstkazerne te Willemsoord, is te Rot terdam geplaatst by de Rotterdamsche droogdokmaatschappij voor het houden van toezicht bij den afbouw van de onderzeeboot K XIV. Met ingang van 18 Januari a.s. worden by het 14e regiment infanterie aangesteld tot dienstplichtig sergeant-titulair, de dienst plichtige korporaals F. H. van Breen.' L. Wal- rave, H. Westrate, L. Wondergem, J. A. G. van Sluys, E. J. A. de Bont, H. W. C. Klum- per, C. M. Rypstra, F. Winter en L. J. Ca- pello, allen van genoemd korps. Van 9 tot en met 15 Maart a.s. zullen de dienstplichtigen der najaarsploeg lichting 1932, 2e ploeg, der VTe infanterie brigade te Bergen op Zoom worden geconcentreerd, tot het houden van vervolgoefeningen in grooter verband. In verband hiermede zullen bedoelde dienstplichtigen met de daarby ingedeelde officieren en onderofficieren van het 6e re giment infanterie en van het korpsgedeelte Middelburg van het 14e regiment infanterie in gemeld tydvak te Bergen op Zoom worden gedetacheerd. Gisteren is te Bergen-op-Zoom overleden luitenant-kolonel buiten dienst A. G. J. C. Wilkens. De overledene was geruimen tyd commandant van het 7e regt. veldartillerie te Bergen-op-Zoom. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De coplc wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur Vergun »ny een kleine plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Als radio-liefhebber verzoekt ondergetee- kende aan den persoon, wonende Nyverheid- straat, die in bezit is van het een of ander apparaat, dit s.v.p. storingvry te laten maken, daar de radio op verschillende tyden in die straat niet te genieten is. Byv. gisterenavond van pl.m. 10.15 tot 11 uur was het verschrik- kelyk. Den bezitter van het apparaat in die buurt to. een bezoek uitnoodigend als overtuigend bewys, verblijf ik, J. P. KEMPE, Nyverheidstraat 10. DE CONFERENTIE OVER DE 40-URIGE WERKWEEK. De correspondent van het „Vad." te Ge neve meldde Zaterdagavond Groote belangstelling bestond heden op de voorbereidende conferentie voor de rede voering van den Italiaanschen regeermgs- gedelegeerde de Michaelis, aangezien deze de man was, die van den zomer het initia tief nam om het vraagstuk van de 40-urige arbeidsweek op de internationale arbeids- confenentie aan de orde te stellen. De belangstelling was ook daarom zoo groot, omdat in de vorige dagen het zeld zame feit van een vierkant meeningsverschil tusschen de Italiaansche werkgeversverte genwoordigers en de Italiaansche arbeiders gedelegeerden zich geopenbaard had, tot groote ontsteltenis o.a. van de Italiaansche lournalisten. De Michaelis heeft zich uit de moeiiykheid trachten te redden door het voor te stellen alsof de Italiaansche regeering met haar initiatief van Juli slechts ten doel had een gunstige bespreking van het vraagstuk van verkorting van den arbeidstyd uit te lokken, zoodat de werkgeversvertegenwoordiger Oli vetti, die steeds de noodzakeiykheid van een zoodanige bespreking erkend had, daar door geheel in de hjn der Italiaansche regee ring bleef werken, al was tenslotte zyn eind conclusie over de wenschelijkheid van de 40-urige werkweek anders dan die van de Italiaansche. Overigens heeft De Michaelis in het ver dere verloop van zyn rede geen twyfel laten bestaan, dat de Italiaansche regeering de technische bezwaren van de Italiaansche werkgevers tegen de 40-urige werkweek vol strekt niet deelt, en zich in deze „techni sche" kwestie geheel aan de zyde der arbei ders schaart. De Italiaansche regeering wenscht, dat de groot-industrieele landen een internationale conventie tot verkorting van den arbeidstyd zullen sluiten. De Mi chaelis zou echter desnoods het Zwitsersche compromis denkbeeld wel willen aanvaar den, dat niet één algemeent conventie, doch

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5