PUBLICATIE-PU-PILLEN! Eerste Hulp «g® PUROL RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER INGEZONDEN STUKKEN SPORT LUCHTVAART RADIO-RUBRIEK BRIEVEN UIT BELGIE GEMENGD NIEUWS Om in het gezin aan groot en klein, dadelijk hulp te kunnen verieenen bij Brandwonden en Snijwonden en alle an dere Huidverwondingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben een doos of tube moeten bepalen tegenover allerlei verschijn selen van den tijd, bijv. de punten van sa menwerking in de zending en in de evangeli satie, of men de bepaalde Gezangen wil aan vaarden die nu aangeboden zijn. Misschien komt heel de verhouding van de Geref. ker ken tot andere aan de orde. Examens. Voor het examen als machinist diploma A zijn geslaagd de heeren J. A. Witkamp te Middelburg en L. van Sluijs te Zoutelande. Voor het Mercurius-diploma boekhouden is geslaagd de heer A. Salomé te Groede. Het maximum aantal leerlingen per klas. De gemeenteraad te Rotterdam heeft met 20 tegen 17 stemmen aangenomen het voor stel om het maximum aantal leerlingen per klas te verhoogen tot 42. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld M. d. B., 29 jaar, koopman, J. d. L., 39 jaar, koopman, beiden te Sluis, verdacht van mis handeling te Sluis op 17 October jl., no. 1/10 boete subs. 5 dagen hechtenis, no. 2. 14 dagen gevangenisstraf. J. v. D., 46 jaar, handelaar te Ter Neuzen, verdacht van diefstal van landbouwwerktui gen te Assenede (B.) op 9 November jl. ten nadeele van A. van Hoeve 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. C. J. M. v. d. V., 36 jaar, landbouwer te Sluis, verdacht van mishandeling van Ma. Plasschaert door haar met een stuk hout op het hoofd te slaan te Sluis op 25 November jl., 20 boete subs 10 dagen hechtenis. O. P. B. d. M., 22 jaar, cementwerker te Sluis, verdacht van mishandeling van P. Hoonderd te Sluis op 24 November jl., 5 boete subs. 2 dagen hechtenis. H. J. D., 25 jaar, schipper te Sluis, verdacht van mishandeling van O. A. Loete te Sluis op 8 December jl., 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. P. v. L., 42 jaar, arbeider te Hontenisse, verdacht van mishandeling van J. van Laare te Hontenisse op 27 November jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. K. L. d. C., 43 jaar, grondwerker te Hulst, verdacht van mishandeling van H. de Witte te Hulst op 10 December jl„ 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. E. A. V., 32 jaar, metselaar te IJzendyke, verdacht van beleediging van veldwachters te IJzendijke op 18 December jl., f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegensmet een rijwiel de linker zijde van den weg houdenJ. A. S. te Vlis- singen f l*» b. s. 10 d. h.met een motorrij tuig rijden zonder fabrieksnummer enz.J. V. te Qud-Beijerland 1 b. s. 1 d. h.met een rijwiel rijden zonder lichtA. de N. te Veere 1 b. s. 1 d. h.met een motorrijtuig zich op een weg bevinden zonder achterlicht en zon der dat nummer en letter behooriijk is ver licht G. H. J. W. te Eindhoven 1 b. s. 1 d. h. en 2 b. s. 2 d. h.A. K. te Middelburg 5 b. s. 5 d. h. en f 10 b. s. 10 d. h.met een motorrijtuig rijden zonder rijbewijs P. B. te Middelburg, geen straf, in verband met de geringe beteekenis van het feit en de omstan digheden waaronder het is begaanmet een motorrijtuig op zoodanige wijze en met zoo danige snelheid rijden, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebrachtB. V. v. K. te Oostkapelle 20 b. s. 10 d. h.nacht rumoer verwekken Wa. M. en Pa. R., beiden te Westkapeile, ieder f 0.50 b. s. 1 d. h.M. J. F. en H. J. C. B., beiden te Vlissingen, ieder 5 b. s. 5 d. h.op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomenJ. K. te Koudekerke f 25 b. s. 10 d. h.openbare dronkenschap bij tweede herhalingJ. A. te Meliskerke 14 d. h.loopen over een anders grond G. E. K. te Middelburg, Sa. Ma. v. d. H. te Vlissingen, ieder 0.50 b. s. l d. h. loopen in de maand Juni op een weiland G. K. te Koudekerke 15 b. s. 5 d. h.overtre ding jachtwetK. M. te Oostkapelle f 50 b. s, 10 d. h. en 10 b. s. 10 d. h.overt—ding arbeidswetC. B. te Middelburg 2 maal f 0.50 b. s. 2 maal 1 d. h,W. A. R. te Middelburg 4 maal 3 b. s. 4 maal 3 d. h.overtreding loterijwet 1905 I. W. te Oostkapelle 5 b. s. 5 d.h., met verbeurdverklaring van de in be slag genomen goederenJ. R. G. te Middel burg f 10 b. s. 5 d. h.vischen zonder con sent Th. R. te Philippine 5 b. s. 5 d. h. wateren buiten de bakken G. P. te Middel burg f 3 b. s. 3 d. h.idem te Vlissingen J v. O. te Vlissingen, J. de R., gedomicileerd te Dordrecht, ieder 3 b. s. 3 d. h. Zeemacht. Bij Kon. besluit wordt met 24 Januari ka pitein eer zee D. Vreede, eervol ontheven van bevel over pantserschip „Jacob van Heems- kerek" en wordt zijn bevel over dien bodem opgedragen aan den kapitein ter zee C. ter Poorten is inet 19 Januari benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij de Kon. marine C. de Boer is benoemd tot reserve-officier van gezond heid der 2e klasse bij de landmacht de arts H. C. Willems is eervol uit den militairen dienst ontslagen de reserve-officier van gezohdheid der 2e klasse G. J. Sorgdrager. Bevorderingen bij de marine. Korporaal-machinist J. Jongschap tot ser geant-machinist sergeant-machinist M. Eekhof tot majoor-machinistkorporaals machinist C. Looijen, J. N. Jongepier, W. Zwart, H. C. Roelofs, P. A. Besuijen, J. W. L. Simis en A. de Boon, allen tot sergeant-ma chinist korporaals der mariniers H. Phielix, A. H. Krisman.G. J. Westerveld, allen tot ser geant der marinierssergeant-ziekenverple ger F. W. Netten tot majoor-ziekenverpleger. Het ligt in het voornemen van den minis ter van defensie bij wijze van proef de her halingsoefeningen dienstbaar te maken aan het opleiden van het personeel, dat bij een eventueele mobilisatie bijzondere functies heeft te verrichten voor de vorming der ver schillende corlogsonderdeelen. Pensioenactie zeemacht. Door de vergadering van den Bond „Pen sioenactie zeemacht", welke te Amsterdam is gehouden, werd een motie aangenomen, waarin de minister van defensie, alsmede den minister van financiën, dank wordt gebracht voor de toezegging, in zake de gelijkstelling der pensioenen voor de oud-gepensionneerde militairen met die der oud-gepensionneerde burgerambtenaren. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine Opper-schipper J. M. van Hemert van wachtschip Willemsoord naar de Kooij ser- geant-geschutmaker H. van Varik van wacht schip Willemsoord naar wachtschip Vlissin gen, afbouw J. M. van Nassau. De aanwijzing voor uitzending naar de tropen op 15 Februari per „Johan de Witt van den sergeant-hofmeester M. van der Kamp is ingetrokken. Aangewezen om met vorengenoemd mail schip op 15 Januari a.s. naar de tropen te vertrekken sergeant-hofmeester E. van der Kloot. De officier van administratie 2e klasse G. Bakker wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedo-instructieschip „Schorpioen" te Nieuwediep. Te 's-Bosch is in den ouderdom van 82 jaar overleden de heer A. W. Pitlo, gep. luitenant kolonel der infanterie, hoofd-officier van speciale diensten en officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Majoor C. O. van Kesteren, van den gene- ralen staf bij het O.-I. leger en onlangs af getreden als adjudant in gewonen dienst van H. M. de Koningin, is naar Oost-Indië terug gekeerd. De luitenant-kolonel der infanterie by het O.-I. leger P. C. A. Kools heeft op zyn ver zoek den militairen dienst met pensioen ver laten. Buiten veraatwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruqr*<jeqve Mijnheer de Redacteur De fietsers zouden er zeer, mee gediend zijn, indien de reinigingsman de kanten van den geasphalteerden Koudekerkschen weg moddervry hield. Met het oog op het snelle auto-verkeer en het ontbreken van een fietspad moeten fietsers de zijkanten houden. Vochtig weer brengt dan mee, vooral bij avond, slipgevaar of een modderbad door passeerende auto's. Hopend op aandacht in dezen, Met dank voor de plaatsing, F. Een Olympisch kampioen naar Zeeland. Op uitnoodiging van den Zeeuwschen £thletiek Bond zal de luitenant der huzaren Pahud de Mortagnes op Vrijdag 10 Februari os. in het Grand Hotel „Britannia" alhier zijn van de Olympische Spelen 1932 opgeno men film vertoonen. Daarby zal hij tevens een en ander van zyn indrukken van deze Olympiade vertellen. Zooals b'kend wist de heer Pahud de Mortagnes zoowel In 1928 als in 1932 beslag t.-» leggen op den kampioenstitel Hippische Sport, een praestatle, welke alom in den lande groote bewondering heeft verwekt. Deze film vertooning zal cok toegankeiyk zyn voor niet 'eden van dpn Zeeuwscher Athletiek Bond. Lijdt uw zaak aan eksteroogen En loopt zij daardoor wat scheef Laboureert zij aan verstopping En taakt die ook slecht op dreef Zit haar de malaiseziekte Vastgeroest in 't zieke lijf Heeft zij T.B.C.-verschijnsels En zijn ook haar beenen stijf Dan is er slechts één remedie Die haar van haar kwaal geneest. Eén recept slechts kan haar helpen. Zet uw bril eens op en leest I Geeft haar „Publicatiepillen", Zooeens één „pupil" per dag. Zet dat pleegkind bij „De Kleintjes" 't Kost u maar een klein bedrag I Voor slechts vijftig losse centen Wordt uw zaak een vlot bedrijf. Haar verstopping gaat verdwijnen Foetsie, gaat haar „pijn in 't lijf" 1 „Onze Kleintjes" zijn probatum. 't Is HET snoepgoed voor 't publiek, 't Zijn de echte wonderdokters Voor MALAISE-RHEUMATIEK1 Ha-Vee-Wee. De vermiste vlieger Bert Hinkler. Men is nog steeds zonder bericht van den vlieger Hinkler, die Zaterdag 7 Januari te Harmondswordth was opgestegen om een re cord-vlucht naar Australië te maken. Thans is voorgesteld aan de vliegers, die op de route naar Athene vliegen, te verzoeken naar het toestel van Hinkler uit te zien. Ook aan de schepen in de MIddellandsche en Adriatische Zee zal men dit verzoek doen. Op verzoek van het Britsche ministerie van luchtvaart heeft de B.B.C. aan de radio-auto riteiten in de verschillende landen van Euro pa verzocht om zoo mogehjk inlichtingen in te winnen omtrent Hinkler. Transsiberische vlucht. De volgende maand zal een Russisch vlieg tuig voorzien van een motor van Russische constructie een vlucht maken van 14.000 myi van Moskou naar Petrcpawlowsk in Oosteiyk Siberië. Het doel van deze vlucht is de voor waarden te onderzoeken, waaronder een ge regelde trans-Siberische vliegdienst mogeiyk is. Deze experimentele vlucht wordt uitge voerd onder toezicht var. het bestuur der bur gerlijke luchtvaart. SAMENSTELLING VAN AMERIKAANSCHE PROGRAMMA'S. Een der groote Amerikaansche omroep- maatschapppijen, de NBC, publiceert een overzicht van de samenstelling harer pro gramma's. Verreweg de meeste tyd werd aan muziekuitzendingen besteed, nl. 66.3 ter- wyi de uitzendingen met literair karakter, hoorspelen en voordrachten slechts 16.7 van den zendtyd in beslag namen. Nieuws berichten vroegen 4.7 vrouwen en kin deruurtjes 4.5 gymnastieklessen 2.3 en religieuse programma's 1.8 van den be schikbaren tyd. De getallen hebben betrek king op een steekproef met de programma's van de maand September. MEER ENERGIE. Zooals bekend zullen de beide Belgische omroepzenders in den loop van dit jaar hun energie tot 75 KW verhoogen. Naar wy thans vernemen zal binnenkort reeds een begin worden gemaakt met de noodige technische werkzaamheden. Een afschrikwekkende tentoonstel ling. - Den Dop in het Doodenliuis. De Luiksche Opera failliet. Te veel ambtenaren Te Brussel houden momenteel de V.O.S.S. E.N. (Vlaamsche Oud-Strydersbonden) een tentoonstelling van lanschouwehjke oorlogs herinneringen. Ik heb deze lugubere expositie bezocht en ben er vol afkeer vandaan gegaan. Hetgeen te begrijpen is, want het nochtans prijzenswaardig doel dezer tentoonstelling is niet anders dan afkeer te wekken voor den nieuwen dreigenden oorlog. Deze verzameling van documenten, voorwerpen en beelden, die in duizenderlei kleuren van tranen en bloed de verschrikking van den oorlog weergeven, is wel uitermate geschikt om het goede pa cifisme te bevorderen. In afschrikwekkende konterfeitjes is daar te zien de geheele droe ve historie van den oorlog. Op afgerukte deuren van spoorwagens leest men de tar tende opschriften, aangebracht door Fran- sche sergeants „Rendezvous Berlin", en die der Duitsche Feldwebels „Nach Paris Men heeft ze niet te Beriyn, noch te Parys gezien, de arme jongens. Men heeft ze ner gens meer gezien, hetzy in een verloren graf, diep bedolven en vergeten onder der wereld onverschilligheid. Want soms stooten de boe ren, bij Verdun of by Saint-Quentin, al ploe gend zoo moeizaam en zwaar, nog op in om woelde granaattrechters met geweld begra ven en verbryzelde doch nog gehelmde ske letten, gelyk de geëxposeerde foto's teï ten toonstelling der „Vossen" getuigen. Beelden uit den oorlog trekken daar de revue voorby film van de bezette steden, waar uitgehongerde menschen uren moeten wachten op de uitdeeling van een bete broodbeelden van krygsverrichtingen te land en ter zee brandende kathedralen, met den grond plat-gemaaide dorpen, landschap pen van puinhoopen, vuurspuwende kruisers, verraderiyke torpedo's en mynen, dood en vernieling zaaiende vliegtuigen, monsterach tige tanks en op den achtergrond de ver moorde velden met hun ïykenoogst. Eenige vluchtige aanteekeningende oor log heeft (ja, verduldige lezer-es het zal wellicht voor uwe oogen beginnen te trillen, maar ik moet het opschryven zooals het er staat) acht trillioen 967 milliard, 818 millioen en 880 duizend francs gekost. Het aantal ge sneuvelden bedroeg ongeveer tien millioen. Om één mensch te dooden waren derhalve 864.000 francs noodig. Van het totaal-bedrag der oorlogsonkosten ontvingen de wapen fabrikanten ruim de helft. Derhalve kreeg de bloedige „Internationale" der wapenindustrie voor ieder gesneuvelde een bedrag van 432.000 francs Men wordt vervuld met walging bij het ver nemen dezer cyfers en het zien van de on loochenbare getuigenissen der „glorieryke menschenslachting". En vlak by deze lugu bere tentoonstelling, midden in de stad, staan we weer voor een dergeiyke afschrik wekkende tentoonstelling. Het is een winkel waar gasmaskers en ander oorlogstuig ver kocht worden. Op de vitrine prykt deze ver- bysterende aanbeveling„Fournisseur du Gouvernement." Helaas, de tentoonstelling der Vlaamsche „Vossen" is overal, in de ka zerne, op het exercitie-terrein en in het cen trum van Brussel. En dat doet wanhopen aan den vrede! Als titel van een Brusselsch gruweldrama van heden zou bovengenoemd opschrift het wellicht doen. Het is echter geen lugubere comedie, doch nuchtere werkelijkheid. Brus sel telt voortaan een stempelbureau voor werkloozen, hier kortweg „den dop' genoemd, dat gevestigd is in een doodenhuis. Het is ge legen in de Rue Saint-Andrée, waar nog eenige maanden geleden het „Institut Medi- co-légal" of minder deftig gezegd „Het Schouwhuis" was ondergebracht, wy deden de ontdekking dezer dagen. Er was een on bekende jonge vrouw vermoord geworden en haar lyk was te zien in het Schouwhuis. Een foto in de krant zou wellicht tot de vaststel ling van de 'dentiteit der vermoorde kunnen leiden. En de rapporteurs er op af Doch in het sinistre lokaal der Rue Saint- Andrée, in het kille decor der kale email- .tegels, achter de lugubere /itrines, waar eer- tyds de dooden werden ter schouwing gelegd zetelden nu eenige onverstoorbare ambtena ren, die zich onledig hielden met „den dop" het stempelen der werkloozenkaarten.' En me' een Uilenspiegelsche gemoedeiykheid gaf ons een hunner het nieuw adres; Ah, t is vur de doei Die zyn nor den ocal van de Rue aux Laines getransfereerd, overgebracht). Hier komme gien doei nie meer, niks meer as doppers De huidige crisis drukt vooral het tooneel en byzonder het lyrisch. In België begon de ïydensweg der Opera te Antwerpen, waar de beide theaters, de „Kon. Vlaamsche Opera" en de „Kon. Fransche Opera" dermate op hun repertoria moesten bezuinigen, dat voortgang nog alleen mogeiyk was met pro gramma's zóó schriel van opzet, décor en be zetting, dat er van de eigeniyke opera niet veel meer overbleef. Ook de Brusselsche „Monnaie" ontkwam niet aan de malaise en het was slechts door zware offers van direc tie en personeel, dat zij haar karakter als opera vrijwel ongeschonden kon biyven be waren. Terwyi het te Antwerpen, zoo in de Vlaamsche als in de Fransche, byna alles operette is wat er speelt, geeft Brussel voor het meerendeel nog opera-werken. Luik heeft het echter niet euis meer van opera tot operette kunnen brengen. Daar heeft de heer Gaillard, directeur der „Kon. Luiksche Opera", jl. Vrydag zün personeel bij zich geroepen, om het aan te zeggen dat verdere exploitatie financieel niet meer mo gelijk is. Waaruit volgt, dat de Luiksche Opera Zaterdag a.s. haar poorten zal sluiten en er weer een kleine 300 artisten en andere theatermenschen meer werkloos zullen zyn. De Belgische ambtenaren zyn in salaris be duidend lager, in aantal echter wellicht hoo- ger dan hun Nederlandsche collega's. Ziehier enkele cyfers. In 1913 telde België, alleen in de ryks-administraties, zonder die der poste ryen en spoorwegen, 50.133 ambtenaren. In 1929 was dit aantal gestegen met 17.866. Van deze dure. aanwinst haalden de afdeelingen „Financiën" en „Belastingen" het grootste kwantum 1919 in 1913, 14.445 in 1929. Het Ministerie van Oorlog verdubbelde sinds 1913 het aantal zijner ambtenaren 3334 in 1913, 6445 in 1929. De heer de Broqueville heeft zich thans tot taak gesteld het ambtenarenleger weer terug te brengen tot het contingent van voor den oorlog. Onder de ministeries Jaspar en Ren- kin werd reeds, zonder veel resultaat, in die richting gewerkt. Er werd zelfs een zooge naamd „afvloeiings-bureau" opgericht, waar voor weer veel papier ennieuwe ambte naren '■ydeiyk noodig waren. En ter vereen voudiging der belasting-inning werden, in een groot aantal gemeenten, jonge onderwijzers zonder standplaats tot belasting-ambtenaren gebombarieerd. Of Minister de Broqueville beter zal slagen dan zyn voorgangers weten wy niet. Hy moge echter bedenken dat hü, by zyn voor genomen zuivering van al te overvloedige departementen, de ambtenaren, zün eigen medewerkers en voorlichters, in overvloed tegen zich zal hebben. W. v. M. Een steekparty. Een 30- jarige Portugeesche stoker uit Oporto heeft op den Schiedamschendyk te Rotterdam een 25-jarige vrouw, wonende op den Schiedam- schendyk, op straat met een mes een wond in het gelaat toegebracht. De vrouw is in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbon den de wonde bleek niet ernstig te zyn. De dader werd kort na het gebeurde aangehou den en in bewaring gesteld. De man heeft vroeger met de vrouw in relatie gestaan, doch deze verhouding werd tegen zyn zin ver broken. Vóór hy de vrouw de wond toebracht, had hy haar verzocht de betrekkingen met hem weer aan te knoopen. Ongelukken. Gisterenavond zag op den Utrechtschen weg by Arnhem een automobilist plotseling een motorryder voor zich. Hoewel hü terstond sterk remde, was een botsing niet te vermyden. De motorry der, een rywielhersteller uit Renkum, die dwars op de auto inreed, was op slag dood, terwyi zyn motor geheel werd vernield. Ten gevolge van het sterke remmen zwaaide de auto naar rechts en kwam dwars op de tram rails te staan. Van een 3-jarig- kind te Breda geraakten gisteren de kleertjes in brand, vermoedeiyk doordat deze in aanra king kwamen met de kachel. Toen de moeder op het gehuil van de kleine kwam aanloopen, stond het geheel in vlammen. Het bekwam zoodanige brandwonden dat het in den loop van den dag na een smartelyk lyden is over leden. Een moordaanslag. Gis terenmiddag half vier heeft de chauffeur H., te Nymegen, die sinds eenige weken in echt scheidingsproces ligt met zyn vrouw, een moordaanslag op haar gepleegd. De vrouw wandelde met haar zuster in ue Passage aan 'de Groote Markt te Nymegen. De man trad op haar toe en wilde een gesprek met haar aangaan. Zy weigerde, waarop hy een knip mes trok en de vrouw in den rug stak, waar- by de rechterlong werd geraakt. De man wierp zyn mes weg en snelde rechtstreeks naar het politiebureau, waar hy zich aan meldde en den moordaanslag bekende. Hy was in zeer opgewonden toestand. De vrouw werd door voorby gangers hevig bloedende opgeno men. zy werd naar een ziekenhuis gebracht. Men vreest voor haar leven. De hik. De talrijke middelen om den lastigen hik te doen ophouden, zyn door dr. Lepine te Lyon met één vermeer derd, dat hy op wetenschappeiyke gronden aanbeveelt. Men moet den hikker namely k de tong laten uitsteken en die flink er bui ten vasthouden, tot de hik voorby is, wat spoedig het gev?1 zal zyn. Een lugubere vondst t Antwerpen. Gisterenmorgen halfacht werd een monteur van de "chelde-electrici- teit-maatsrt appij te Antwerpen door een werkvrouw, die de bureaus Had schoonge* maakt, gewaai koker een veie Tel.". By onde liftkoker het li zicht naar oml schuwde de ju stoffelyk overs 51-jarige vrouv woning in de verdwenen waf dag 's morgens haar man aan het personeel heeft haar ziei zich by den in het publiek, taschje, waarir gelooft in ver) misdaad. G e b r bast en lein, albast en gende wyze h( broken stukken breuk met 'n in lauw water, op elkaar en vlakte der vooi digd, dan tri met de kleur vi krijt op de afg Ook kan witte of grijze het steengoed half jaar of la kan men het o< vloeistoffen gel Men sluite met 'n stukje ders te veel Eveneens ver werklym, door met eiwit. Kitlijm maat tine op te lossi eenigen tyd te kokend water. De by iedere voldoet dikwijls duurder dan d< - Wild - Zeven kleine j< Woods, by Du spel, „Follow staat hieruit, d toeren verricht springen enz. na moeten blijft een der voeren, komt geeft de plaats nemen, de bedi van elk hunnei Dit spel spee in het bosch kroop als een I teenen en vi moeilijkprobe anderen deden het ging, na. in een kleinen kruipende kerel den in dien het oog der jor gewas en booms nen en opendei den grond lage zak. „Ga weg kinderen lachte den kring stee kerels staarden zeven kleine jo naar hen toe k hun te machtig heen en kozen Te Lyon is herinnering aar die stad te bes Lumière als de zooals wy ze schouw, is na h door G. M. Mi< du Cinématogrs twistbaar. Een het worden ter Lumière. Men nenvloeiing ve een universeele uitgroeien, ove: schrijving openi tegelyk een zin nisme worden, de film of fi houden wordt, boratoria ten d cmematografiscl In ons lanc grooten achters hier met meer kanen te overti van methode v< nootschap heeft distributie en e in Frankrijk en een belangryke haar eigen f wachten is nu

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6