500 300 25 14 «JANUARI IVO. 12 71e Jaargang 1933; Uitgavt: firma F. (IN DE ïllOt Ir., (ilstrail 51-EI, llissiniei.Mil. 10. Poslrckening 6G23T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen ►II*- Igt. lurgsche Stoomvaart EERSTE BLAD Plaatselijk Crisis-Comité STADS- EN PROVINCIENIEUWS Boeken zijn Uw beste vrienden UVtKAL RIJZEN VRAGEN VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 1 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1 -5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent tiii abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij3-maal plaatsing vanl -5regels tl. alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bn verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DA( iBI ADPERS" Dit nummer bestaat uit 4 bladen mblé Dames gen belooning 3ou!evard de 5ESEN in het ieuwste Staal- rapier ontvan- Spotprijzen, estraat 41. Souburg. LAARS 13 ct. CTERBABBE- half pond. Let U op het BIJBAANTJES. e met rooden goede I urg-Rotterdain en plaatsen ASSAGIERS, EN VEE Midd. m uur y Rott VIII. UIII 8 8 8 8 8 8 Bekomen s nsport- en Exp. G. VOS. Telet IDERS. Tel. 153 HOUT, Tel. 282 K Telef. 10X, Heden werden door ons de volgende giften ontvangen Koena-busjes 2.50 N.N- 1.— Leerlingen Chr. Ulo school - 2.50 Gedeelte Politie-per- neel - 2.15 Vorige opgave - 4299.99 Totaal ƒ4308.14 Het giro-nummer van het Plaatselijk Crisis-Comité is 195800. Alhambra-Theater. Hans, de overwinnaar. Zweimal Hochzeit. Hans Albers en Kathe von Nagy, de hoofdfiguren, waarborgen natuurlijk buiten het filmische, het succes voor de overige elementen van „der Sieger", waarin rijkelijk komische effecten zijn genoten, voordat de film aan .het slot haar betiteling recht vaardigt. „Die Nacht gehort uns", „Drei Tage Lie- be", „Bomber auf Monte Carlo", „Der Draufganger", „Der Sieger", veel talrijker zijn de sporten niet van de ladder, die Hans Albers in luttele jaren beklom om van een nagenoeg onbekend filmacteur een der po pulairste filmhelden van Europa te worden. „Van Hans straalt zooveel gezondheid af", zei ons laatst een dame, „dat men er zelf gezond van wordt". Inderdaad, dit is de reden van zijn populariteit. Hij is het type van den man uit één stuk, een roekeloozen vechtersbaas, een gentleman tevens een-op- eigen-kracht-mensch, zooals men in de we reld van onder-onsjes niet veel ziet. Daarbij een acteur met een buitengewoon expres sieven kop. De vitaliteit en energie straalt van hem af en steekt de gansche zaal met toeschouwers aan, die zich aan zooveel fut en levenslust niet kunnen onttrekken. Het scenario is origineel gevonden en Hans slaat er zich best door. Hij komt, ziet en overwint. Dat „Der Sieger" een aller aardigste film is geworden, vol van gezonde romantiek en meesleepend van begin tot einde, is vooral te danken aan de voortref felijke, luxueuse regie en rolbezetting. Een kernachtige reeks beelden is gemaakt met bovendien enkele, aardige vondsten en prachtige toiletten. Als Hans bijv. zonder een cent op zak aan een duur diner zit, hoort hij een tekst van waarschuwingen, die hem het hoe langer hoe benauwder doen Behalve de hoofdrollen dienen ook ver meld Falkenstein, als de Amerikaansche bankier en geheel apart Frieda Richard, voor haar prachtige typeering van de gar derobe-juffrouw, Hans' moeder. Zweimal Hochzeit is een film, waarbij de regie de verleiding weerstond ze te doen ontaarden in, speciale piasserie. Daardoor krijgt de humor veel meer waarde en vloeit direct uit de situatie voort. Befaamde Duitsche komieken zijn hier tn actie en vooral Szöke Szakall speelt zeer knap de rol van een overtollig mensch, die aanhoudend poogt zich een air te geven van onmisbaarheid. Harold Paulsen speelt de jonge held en eigenlijk voor zijn kunnen te goed voor dit vlak rolletje. Liane Haid is de tegenspeelster. Het geheel is een licht verteerbaar nie mendalletje, dat door zijn vlotte voordracht z^jn werkelijk alleraardigst gelanceerde grappen den toeschouwer aan het lachen brengt. En er wórdt gelachen. Goed en monter. Dat is de kunst van de regie. En daarom, om die gemakkelijke en plezante manier, waarop het geheel in scène gezet is, worut het gaan kijken wel beloond. Luxor theater. 'n Duivelsche cowboy. Chou-Chou. Als eerste hoofdfilm gaat deze week een Amerikaansche cowboy-film met George O'Brien en Louise Huntingto: in d? hoofd- lOUen, Natuurlijk is er weer sprake van eer Boekhandel D'huij gesft U zeer ruime keuze bende, die ditmaal zich meester tracht te maken van een herbergiers-kas en daarbij een cowboy tegenover zich vindt, die echter het onderspit moet delven. Dit eischt van zelf wraak erf onze cowboy rust niet vóór hij het bendehoofd zijn rechtmatige straf heeft toegediend. Alzoo een gegeven, dat volop ge legenheid geeft voor spannende vecht- en renpartijen in schitterende omgeving, welke den overwinnaar bovendien nog een aardig meisje doen verwerven. Het andere hoofdnummer is een Para mount, met in de hoofdrollen o.a. Lily Da- mita, Charles Ruggles en Roland Young. Di$ is een alleraardigste rolprent, welke verhaalt van ón gezélschap, dat een reisje naar Venetië maakt, waarbij zich allerlei compli caties voordoen, doordat een rijke vrijgezel zich van een tijdelijke echtgenoote voorziet, teneinde zijn verhouding tot de vrouw van zijn vriend te camoufleeren. Daar echter de jalouzie het uitstapje ook mede maakt, wor den de leden van het gezelschap op hun beurt door deze ziekte aangetast, maar het einde is toch, dat alles op zijn pootjes terecht komt. En daar gaat het bij dergelijke ge schiedenissen maar om. In het voorprogramma de gebruikelijke journalen. Alles .tezamen een aardig pro gramma Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Donderdag Jl. had te Maassluis de huldi ging plaats van de bemanning van de „Lau- werszee", die zich zoo heldhaftig heeft ge dragen bij den brand aan boord van de „At- lantique". De opname werd gemaakt tijdens de rede van den burgemeester, den heer C. P, S. Dommisse, onzen vroegeren stadge noot. Officieele ingebruikneming van den destructor onder de gemeente Purmerend. Afscheid van Caroline van Dommelen, die een kunstreis door Indië gaat ondernemen. Aankomst te Rotterdam van de „Witte Zee" en de „Lauwerszee" met op sleeptouw een Duitsch stoomschip, dat in den Atlan- tischen Oceaan door storm zijn roer hee't heden zijn reis op eigen kracht naar Oost ende voortzetten. Het Deensche stoomschip „Nordfarer" is gisterenmiddag half twee op eigen kracht vlot gekomen, en heeft de reis van Antwer pen naar Rotterdam voortgezet, waar het schip gisterenavond is aangekomen. De ter plaatse liggende sleepbooten behoefden geen assistentie te verleenen. Ned. Coöperatieve Vrouwenbond. De afdeeling Vlissingen van den Ned. Ccöp. Vrouwenbond houdt Woensdag 18 Ja nuari een feest en propaganda-avond in „de Oude Vriendschap". Als spreekster zal optreden mevr. Lena Moli uit 's-Gravenhage. De avond zal worden afgewisseld door too- neel en declamatie. Een Louis Davïds-avond voor de V.A.R.A. Door het hoofdbestuur der Vereeniging van Arbeiders Radio-Amateurs is een tournée van 40 avonden in het land georganiseerd, waar aan de bekende Hollandsche conferencier Louis Davids en zijn gezelschap medewerken. Voor Vlissingen is deze avond vastgesteld op Vrijdag 27 Januari in het Concertgebouw Daar onlangs dit ensemble met groot succes te dezer stede is opgetreden, twijfelen wij er niet aan of deze avond zal, zooals dit in het geheele land het geval is, ook hier wel succes hebben. Daar staat de naam van Louis Da vids borg voor. De toegang is voor een ieder opengesteld. Als spreker zal optreden de heer A. de Vries, voorzitter van de V.A.R.A. Men zie voor nadere mededeelingen de ad vertentie voorkomende in iit nummer. Te Middelburg heeft eenzelfden avond plaats en wel 26 Januari. MIDDELBURG Concert-Vereeniging. Alexandra Trianti. Concert- en Gehoorzaal. Naar we vernamen een Grieksche zange res. Zij bracht een door zijn verscheidenheid aantrekkelijk programma ten gehoore Beet hoven, Mahler, Mittler, Marx, Monsigny be nevens twee Grieksche volksliederen, en gaf daarmede iets persoonlijks. Alexandra Trianti zingt met bravour, geest en intelligentie, met gevoelige, temperamentrijke voordracht. Haar stem is een orgaan van grooten om vang, het hoogste register soms hel en door dringend, het midden klaar en duidelijk, en de diepte, hoewel wat matter, toch nobel van Naast nevenstaand motief: UIT HET STOPCONTACT LICHT. KRACHT, WARMTE zultU in't vervolg inlichtingen aan treffen, welke voor U van belang zijn N.V. P.Z.E.M. VLISSINGEN verloren. Een zware binnenbrand te 's-Gravenhage. Uitmesting van een boven huis te 's-Gravenhage, waar een heele me nagerie werd gehouden. Schermwedstrijden te Amsterdam. Een zeldzaam mooie buste van Hegel, voor de Bolland-stichting te Am sterdam aangekocht. Een drukke spoor weg-overgang te Stompwijk, die opgeheven wordt. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Alchimist" is ïier aangekomen met een lading melasse voor Bergen op Zoom. Het motorschio „Jo" is nadat ca. 25.000 stuks geve' 'ren over boord geworpen zijn, gisterenm j door de sleepbooten „Ray mond" en „Sirius" vlotgesleept en te Ter Neuzen binnengebracht. Eerst werd veron dersteld door den schipper, dat zijn schip waarschijnlijk zou gebroken zijn, doch dit bleek nadat hét vaartuig vlot was niet het geval te zijn Wel zijn op verschillende plek ken nagels*, gesprongen. Het vaartuig zal klank. Een enkel oogenblik van niet onberis pelijke intonatie buiten beschouwing gelaten, dan blijft de totaalindruk van dezen liederen- avond zuiver in zijn sentiment en schoon van opvatting. De vertolkingen der liederen van Beet hoven karakteriseerden zich door begrip en innerlijke bewogenheid; de liederen-reeks van Mahler Lieder eines fahrenden Ge sellen kenmerkte zich door zorgvuldige declamatie en lyriek, één uiting van melan cholie. Aan het tweede programdeel, dat Po^lsche en Grieksche volksliederen bevatte, mitsgaders oud-Fransche zangen, gaf de concertgeefster bijzondere bet<ekenis; zij boeide door de geestige tow -acht van de beide opera-ariettes van. Monsigny, expressie- vol in melodie en in woorden, door de warme muzikaliteit en het doorleT «n van de liederen van haar land, inzonderheid O Aetós (Der Adler). Een effectvol slotnummer! In Coenraad Bos vond de zangeres, die door he. .r auditorium enthousiast werd toe gejuicht, als altijd een voorbeeldig begelei der, dien zij terecht in haar succes liet deelen. Bloemen. Twee toegiftenSchumann en Schubert. O. Abonnements-tooneelvoorstellingen. Maandag a.s., des avonds 8.15 uur, wordt voor het comité voor abonnements-tooneel- voorstellingen te Middelburg, op de boven zaal van de sociëteit „de Vergenoeging" een causerie gehouden door A. Defresne. Woensdag 18 Januari, des avonds 8.15 uur, wordt in den schouwburg een abonnements- tooneelvoorstelling gegeven. Opgevoerd zal worden „Het verleden eener vrouw" van Luigi Pirandello. ZOUTELANDE. Bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Met „Staatscourant" no. 10 zijn verzonden afdrukken van gewijzigde statuten betreffen de de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Zoutelande, geves tigd te Zoutelande. GOES. Het Oranje-Comité. Gisterenavond vergaderde in het Schut tershof te Goes het Oranje-Comité, onder voorzitterschip van den heer J, A. H. Abe leven. De voorzitter stelde aan de ordebespre king van de gedachtenisviering van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Het bestuur wil dezen dag herdenken door een avond te organiseeren in de Groote Kerk, waar een bekwaam spreker de groote beteekenis van Prins Willem i zal uiteen zetten, verder een zangkoor passende liede ren zal zingen en de organist het orgel zal bespelen. Het is niet de bedoeling dit in ant woord op enkele vragen uit de vergadering er een feestdag met daaraan verbonden een kinderfeest van te maken. Het zal een so bere, waardige herdenking zijn. Men meent te mogen aannemen, dat de Groote Kerk voor dat doel beschikbaar zal v;orden gesteld. Ter bestrijding van de kos ten zou een klein entrée geheven kunnen worden. De vergadering vereenigde zié" met deze plannen en machtigde bet bestuur ze verder uit te werken. De voorzitter deelde daarna mede, dat wegens vertrek als zoodanig bedankt, In zijn plaat? werd tot voorzitter gekt 't heer J. I Ballegoyen de Jong. Deze nam .-enoeming aan en h"ldig vens in hrrtelijke bewoordir en den at etreden voorzitter, die zooveel voor de ver eniging deed. Als feljjfe ysn rdeeylng yójj den ïrbelë van den heer Abeleven overhandigde spre ker hem enkele gebonden boekwerken met opdracht. De heer Abeleven dankte hartelijk voor het aangeboden geschenk. 's-HEER ARENDSKERKE. Onteigening. Ten behoeve van aanleg van een nieuw wegvak en voor het aanbrengen van verbe teringen in den rijksweg op Zuid-Beveland te 's-Heer Arendskerke zullen ten algemeenen nutte worden onteigend verschillende eigen dommen in de gemeente 's-Heer Arendskerke, nader aangeduid in „Staatscourant" nr. 10. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 2—9 Januari werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijving: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma W. Vreeke Zoon, Domburg Bad- straat A 39, het fabriceeren van en/of et drijven van den handel in bieren, limonades, mineraalwateren, ijs en soortgelijke verver- schingen, zulks in den meest uitgebreiden zin genomen. Venn.W. Vreeke Sr. en W. Vreeke Jr. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Algemeene Maatschappij tot beleenen en aankoopen van met vruchtgebruik op pe riodieke uitkeeringen belaste waarden (in liq.), Rouaanschekaai G 151, credietinstelling. Overleden comm.W. Hioolen. Overleden directeurMr. A. A. de Veer. N.V. Bouwmaatschappij „Amettas IX', Lan- geviele K 193-194, exploitatie van onroerende goederen. De zaak is verplaatst van Amster dam, Zocherstraat 58 naar Middelburg. Dir. J. Allewijn. Comm.S. Attema, Amsterdam. De Twontsche Bank N.V., Lange Delft I 24 en Goes, Groote Markt 11-13. Alg. proc.J. P. van den Berge ingetrokken. Helder's Optiek en Fotohandel, Vlissingen, Bellamypark 38. Filiaal Vlissingen opgeheven. De zaak tot dusver als filiaal gedreven is om gezet in een vennootschap onder firma. Han delsnaam luidt thansHelder Bosman. Venn.L. M. Helder, Middelburg en H. L. Bosman, Vlissingen. N.V. Maas Hypotheek, Rouaanschekaai G 151. Overleden directeurMr. A. A. de Veer. N.V. Rubber maatschappij „Tjibantjc'.", outkade H 114, rubber cultuur. Statuten ge- ;jzlgd. N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank, Rouaan- ekaai G 151. Overleden directeur: Mr. A. de Veer. Opheffing: twuwsche Eilanden Middelburg Outtm. Venn. Nortier Co., Nieu-erkeré Tramstation R. T. M., nan^.T in zwak-alco-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1