Vlissingsche Courant TWEEDE BLAD Op zoek naar een Bruid BINNENLAND FEUILLETON SPORT LAND- EN TUINBOUW van de van Vrijdag 13 Januari 1933. No. tl. Wijziging der kieswet. In de memorie van antwoord op liet voor- loopig verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot wijziging van eenige ar tikelen der kieswet deelt de minister mee, dat hij het voorgestelde middel om de indiening van effectlooze candidatenlijsten tegen te gaan, gezien den geoefenden aandrang, in trekt. Verdere bezuinigingen in Indië. Het verslag van de tweede begrootings- commissie is aan den Volksraad overgelegd, in dit verslag wordt betoogd, dat zoo men niet zou mogen rekenen op een krachtige opleving, een ineenstorting van de bestaan de landshuishouding niet zal zijn te voor komen. Het is onafwijsbaar dat de taak van den Staat anders, met name minder zal moeten worden vervuld. Inzake aflossing van de Indische schuld acht de commissie conversie noodzakelijk en mogelijk. De commissie acht het ook geboden in 1934 in de salarissen der ambtenaren nog cieper in te grijpen. De commissie beveelt aan over te gaan tot intrekking van alle ambtstoelagen, intrekking van de doctoren- toelagen, staking van de extra-uitkeeringen aan het weduwen- en weezenfonds, storting van 2 pensioenbijdragen, ook door lands dienaren met minder dan 50 per maand, herziening van de pensioenbij dragen van militairen, instelling van een centraal comptabiliteitskantoor voor West-Java, sa mensmelting van kleine gemeenten met re gentschappen, vermindering uitkeeringen aan locale ressorten en zelfbesturen, over- cracht van volksonderwijs, ziekenzorg enz. aan de locale ressorten, verdere verlaging van de pensioenen, wijziging van het tarief c'er inkomstenheffing, heffing van suiker accijns, weeldebelasting, zwaardere belas ting van de mijnbedrijven, welke een olie- Lelasting impliceert, zoomede nog enkele andere maatregelen. Begrafenis A. J. Marcusse. Gisterenmiddag 1 uur heeft te Bergen op Zoom op de protestantsche begraafplaats de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer A. J. Marcusse, oud- hoofdcommissaris van politie te Amsterdam. De belangstelling was zeer groot. De rouw stoet werd gevolgd door deputaties van poli- tievereenigingen uit Amsterdam, vertegen woordigers van den bond van hoogere politie ambtenaren, vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van den A.N.P.B. en politie commissarissen. Op de begraafplaats waren mede aanwezig mr. Van Thiel, officier van justitie te Am sterdam, de heer Versteegh, de tegenwoordige hoofdcommissaris van politie te Amsterdam en nog onderscheidene politie-autoriteiten. Na de beaarding spraken ds. Le Cointre, hoofdcommissaris Versteegh, mede namens het Amsterdamsche gemeentebestuur, en commissaris Harbomee als oud vriend. De helden van de „Atlantique" geëerd. In het Vereenigingsgebouw aan den Noord- dijk te Maassluis zijn gisterenmiddag de drie zeelieden de matroos P. de Baar, de trem- mer A. Wygerse en de lichtmatroos M. van Teylingen gehuldigd, door het uit vooraan staande Maassluizenaars gevormde eerecomi té, waarvan de burgemeester van die gemeen te, de heer C. P. I. Dommisse, het voorzitter schap had aanvaard. EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RUCK. (Nadruk verboden 33) „Nu, huishoudstertje Joey, schrijf mij maar trouw, hoe alles gaat", vervolgde moeders brief, „ik geloof, dat ik mijn jongens in de cantine zal moeten verlaten en scheep gaan om mijn verliefde dochters te chaperonnee rt®. Doch de tegenwoordige kinderen zijn, zooals ik altijd zeg, best in staat om op zich self te passen. Ik zal zien, dat ik in de Galeries Lafayette een mooi bloesje voor haar koop. ik heb heusch geen tijd, om iets anders te zoeken. Ik moet nu gauw choco lademelk klaar gaan maken en vleesch bra den voor de jongens. Tot later. Je moedertje." „Heb je het nu gezien, Hilary", zei ik, toen hij mij den brief teruggaf. Zijn gezicht klaarde geleidelijk op. „Ja, ik zie het", zei hy. ,-Jlet zal toch geen ■vergissing zijn, Josephine?" „Vergissing Wat zou er voor een ver gissing kunnen bestaan vioeg ik. „Waar- cm zou je denken, dat er een vergissing kon bestaan De gemelijke uitdrukking was nu van zijn gezicht verdvyonenhij wierp een goed- keurendeii blik op mij en met geheel ver Voor de zaal, die geheel gevuld was, ston den vele belangstellenden op de komst van het drietal te wachten. In de zaal waren alle leden van den gemeenteraad, de heer L. de Boer, expert voor de scheepvaart In het 2e en 3e district, vele oud-redders uit het Dorus Rijkersfonds, personeel van L. Smit Co.'s internationalen sleepdienst en de oud-gezag voerders van deze onderneming, de heeren N. Person en C. Verschoor. Nadat de drie jonge mannen onder applaus naar het podium waren geleid tevoren had de heer Jean Lorauchet, directeur des con- signataires réunis hen aan den ingang be groet en dank gezegd nam burgemeester Dommisse het woord om den dank en de vreugde van zijn gemeentenaren te vertolken. Vervolgens heeft de heer Muller namens de directie van L. Smit Co.'s internatio nale de directie was door drukke werk zaamheden buitensland- verhinderd aan deze plichtsgetrouwe zeelieden, maar ook aan de overige leden van de bemanning van üe „Lauwerzee", alsook van de „Witte Zee" en de „Roode Zee" dank gebracht. Met echt internationale gevoelens zijn deze menschen te werk gegaan, zij hebben immers ook de trossen van de andere sleepbooten vastge maakt. Spr. overhandigde ieder van de man nen namens de directie een spaarbankboekje met 500. De burgemeester heeft daarop nog ver scheidene telegrammen met huldebetuigingen voorgelezen. Het comité heeft gemeend den vermetelen Maassluizenaars een blijvende herinnering te moeten schenken. Daartoe is een zilveren herinneringsmedaille geslagen. De heer Muller heeft namens het drietal dank gezegd. Ten slotte werd het Wilhelmus gezongen. De nationaal-socialistfsche bijeenkomst te Utrecht. Door den heer Albarda is aan den minister van defensie o.m. gevraagd, of hij onderzoe ken wil of op Zaterdag 7 Januari te Utrecht bij den zg. landdag der nationaal-socialis- tische beweging in Nederland, aan die bijeen komst is deelgenomen door een sergeant van de genie, een eerste luitenant van de infante - rie en een kapitein van de artillerie, ahe drie in hun militaire uniform of bij die ge legenlieid een reserve-luitenant der marine is opgetreden als commandant van een afdee ling der fascistische weerbaarheid en of een beroepsofficier, hoofd van de school voor re- serve-officieren der onbereden artillerie, dat fascistische corps heeft geïnspecteerd, toen het zich op de straat had opgesteld. Indien het militairen veroorloofd is, deel te nemen aan landdagen van fascisten en aan exercities en andere vertooningen van fascis tische corpsen, meent de minister dan niet aldus de heer Albarda, dat aan militairen ook de deelneming aan bijeenkomsten en betoo- gingen der socialistische arbeidersbeweging moet worden toegestaan en is de minister dan bereid vamdie meening aafï de'militaïfe over heden In garnizoenen én kampementen on verwijld te doen blijken De 100.000 biggen. De Amsterdamsche wethouder voor de le vensmiddelenvoorziening, mr. Kropman, heeft aan het „Volksblad" medegedeeld, dat de zaak van de 100.000 boventallige biggen van de varkenscen' -ale de volle aandacht had van het gemeentebestuur der hoofdstad. Men zou dus alles in het werk stellen om die aan Amsterdam in uitzicht gestelde 4000 big gen per week als voedsel te behouden voo; hen, die daarvoor in aanmerking komen. De plannen vcrkeeren echter nog in een voor- loopig stadium. Het orgaan „de Vee- en Vleeschhandel" vernam uit Brabant, dat er aan de fabrieken te Oss al biggen zijn verwerkt in den vernie tigingsoven. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Bevestiging en intrede. Cand. W. Oosthoek van Vlaardinger Am bacht werd Zondagmorgen bevestigd als pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente te Zoute- anderde stem zei hij„Is het eigenlijk niet natuurlijk, schat?" „Wat?" vroeg ik, nog minder op mün gemak door zijn vriendelijkheid, dan ik door zijn hatelijkheid was geweest. „Wel, natuurlijk, dat ik zou gelooven, dat niemand zijn oog op Daisy zou laten vallen, die altijd zoo in zich zelf is gekeerd door die eeuwigdurende muziekstudie." „Maar dat is zij nu niet", zei ik vlug. „Zij is heelemaal veranderd, sedert Hilary echter boomde door. „Hoe zou iemand Daisy de voorkeur kun nen geven, als zij naast haar het bekoorlijke frissche gezichtje en de onbaatzuchtigheid van mijn hartediefje hadden gezien?" Goeie help l Nu begon hetIk haalde diep adem en klemde, in afwachting van een of andere minnekoozing, mijn tanden op elkaar. Ik had een lang uitstel mogen genie ten. Ik behoorde gereed te zijn, om naar de loopgraven te gaan bij wijze van spreken. Wat komt het er op aan. Onze brave moe dige soldaten in Frankrijk hebben terwille van de Engelsche vrouwen met veel erger dingen te doen, dus moet ik mij dit, terwille van moeder, die mij zoo graag rijk getrouwd ziet, maar laten welgevallen. Zy moest eens weten, wat een hekel ik aan mijn verloving hebEnfin, vooruit maar I Ik liet mijn hoofd een beetje hangen.... Ik drukte mijn nagels in mijn handpalm, toen Hilary's grijze mouw als een slang om mijn middel kroop. Hoe is het mogelijk, dat meisjes zoo'n mannenarm om hun middel kunnen dulden wat zeg ik, dulden - lande door ds. W. Reus, van Westkapelle, consulent, die tot'tekst had 2 Cor. 1 24. Des middags deed ds. Oosthoek zijn intrede met een predikatie over Lukas 2 10. Des morgens zoowel als des middags waren zeer velen gekomen om de plechtigheid bij te wo nen. De meeste ringcollega's waren aanwezig. De onzekere toestand bü de Ned. Herv. gem te Biezelinge. Men schrijft aan „het Handelsblad" De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. te Bie zelinge heeft in April van het vorige jaar een poging gewaagd zich onafhankelijk te maken van de provinciale commissie van toezicht zij werd echter juist vóór de vergadering door den voorzitter der commissie wijlen mr. De Veer, per deurwaardersexpoit geschorst. Daar de kerkvoogden beloofden, geen nieuwe po ging te zullen doen en daarvan een schrifte lijke verklaring aflegden, zijn zij door de com missie van toezicht weer in rechten hersteld Zij zijn echter voortgegaan te zeggen als we maar vrij beheer hadden, hadden wij ook niets te maken met den raad van beheer en behoeven wij de 1518000 gulden niet te be talen, die dit college van Biezelinge eischt Een dergelijk bedrag kan echter onmogelijk inderdaad gevraagd zijn. Verleden week is te Biezelinge een ledenvergadering gehouden waarin de kerkvoogdij niet tegenwoordig was Eenige personen waarschuwden, dat de be sluiten dezer vergadering niet rechtsgeldig zouden zijn le. de oproep was ongeteekend, 2e de voorzitter was in zijn rechten ontzet, even als nog een ander lid van de voorloopige com missie, die de vergadering hal bijeengeroepeu. Men besloot ten slotte, met 47 tegen 2 stem men, zich van de provinciale commissie van toezicht vrij te maken. Van dit besluit is be richt gegeven aan de algemeene commissie van toezicht. Zondag jl. stond op de deuren der kerk een kennisgeving der kerkvoogden aangeplakt, waarin zij verklaarden, dat de financieele aangelegenheden der gemeente een zaak zijn van kerkvoogden en notabelen en nog nimmer een zorg voor een classicaal bestuur, noch van een kerkeraad is geweest Het is overigens zeer de vraag, of de ken nisgeving aan het algemeen college van toe zicht vrijstelling geeft van de verplichtingen aan den raad van beheer. Voor den goeden gang der zaken en een betere voorlichting ware het zeer te wenschen, dat er met meer kennis van zaken en doelbewustheid gehan deld werd. Zondagsheiliging. Men schrijft aan „het Handelsblad" Bekend is dat in sommige Walchersche gemeenten ook thans nog met ijver gewerkt wordt door verordeningen in het leven te roepen, die trachten de Zondagsheiliging in bijna Puriteinschen zin te bevorderen Dat dit in vroegere eeuwen ook plaats had, vait zeker niet vreemd, al moet men in dat op zicht ©enigszins voorzichtig zijn met al te stoute uitspraken, daar tal van voorbeelden zijn aan te halerï, dat er ook perioden wa ren, waarin men het in ;het algemeen nu juist niet zoo nauw nam. In 1615 werd ds. Panneel te Middelburg beroepenvolgens beschrijving arbeidde hij aaar tijdens een merkwaardigen bloeitijd zoodat de kerkeraad in 1620 aan den ma gistraat voorziening verzocht, daar de ker ken te klein waren voor de menigte volks, om bekwamelijk Gods woord te hooren Dit werd misschien wel toegeschreven aan ae ten vorigen jare uitgevoerde ordonnantie op verzoek van den kerkeraad, dat de stads poorten des Zondags van 8 uur 's morgens tot 4 uur 's namiddags zouden gesloten zijn, om het zoogenoemde duinrijden, als een los zinnige uitspanning veroordeeld, te verhin deren. Er wordt aan toegevoegd, dat het dezen braven dominee niet weinig leed zal gedaan hebben, toen in zijn vroegere ge meente Grijpskerke een zeer gruwelijk ge achte profanatie werd bedreven, daar eenige lidmaten zich niet hadden ontzien om een paard te „doopen", wat aan de Middelburg- sche Consistorie groote ergernis gaf. Toegelaten tot de evangeliebediening. De classis Goes der Ger. kerken heeft na gehouden examen beroepbaar verklaard den heer Joh. M. Mulder te Goes, cand. der Vrije Universiteit te Amsterdam. Sommige zijn er dol opIk zou een Eoa-constrictor prefereeren Op dat oogenblik werd er geroepen „Joey Hooren jelui de gong niet Het sou per staat gereed" en Daisy verscheen om den hoek van het bloemenlaantje. Vlak achter haar volgde .de khakikleurige luitenant Smith, die blijkbaar niet weg te slaan was en onbewust, dat niemand zijn gezelschap op prijs stelde. „Wij hebben „Welsh rabbit" in de keuken klaar gemaakt, juffrouw Joey", riep hy met stralende oogen, terwijl Hilary's zuur ge zicht, door deze nieuwe onderbreking, nog wranger en donkerder werd. „Een fyn scho teltje, vindt u niet Wij gingen naar binnen en gebruikten „het fijne schoteltje". Dit was de eerste maal, dat ik sedert onze verloving met Hilary aan tafel zatgeen wonder, dat ik er geen woord uit, of geen hapje in kon krijgen I Doch dat hinderde nietmynheer Smith hield er den gang inhy at en babbelde voor drie. Zoo was het ook, toen wy na afloop in het salon gingen zitten, tot het tyd was voor de heeren, om te gaan. Hilary stelde geen tête k tête in den tuin meer voor. Dauw is even gevaarlyk-voor zyn aderspatten of zyn aan leg voor longontsteking, of weet ik wat. ai. voor zyn gezichtsvermogen, dat hy als reaei opgeeft, om zich aan den militairen diens, te onttrekken.Wy luisterden naar de banjo solo's, waarop mynheer Smith ons vergastte Zelfs ik, die heelemaal niet zwaar muzikaal begaafd ben, hoorde, dat hetgeen hy ten Jaarboek Geref. Kerken. Uit het statistisch overzicht van het jaar boek der Geref. kerken blijkt dat er in Ne derland 735 Geref. Kerken zyn, met 715 dienstdoende predikanten, met een zielen aantal van 583.564, waarvan 283-667 beiy- dend lid zyn. Er zyn 123 vacatures. Het aantal beroepbare candidaten is 31. In vergelyking met 1931 zyn de Geref. Kerken met byna 8000 in zielenaantal toe genomen. Het aantal kerken vermeerderde met één evenals het aantal classes. Het aantal dienstdoende predikanten ver meerderde met 43 het verminderde met 28. Het aantal emeritus-predikanten bedraagt 136. Protestanten in het Verre Oosten. Volgens de nieuwste statistische opgaven (in Das Evang. Deutschland) zyn er thans in Japan 1174 buitenlandsche protestantsche zendelingen en 5096 Japansche protestantsche hulpkrachten werkzaam. Het totaal protes tanten in Japan is op ue 65 millioen inwoners thans 160.000. In China werken 6346 zendelingen. Onder de 400 millioen Chineezen telt men 400.000 protestantsche christenen. In Britsch-Indië telt men 5049 protestant sche zendelingen met meer dan 50.000 Indi sche hulpkrachten. Van de 300 millioen In diërs zyn er 2 millioen protestantsche chris tenen. Examens. Voor het examen als machinist diploma A, is geslaagd de heer F. J. H. Mattaar, leerling van de De Ruyterschcol. De zesdaagsche te Dortmund. Nadat de spits tot het laatste uur bijeen was gebleven, gelukte het na den der dei spurt het koppel SchönBuschenhagen on danks den hevigen tegenstand van Göbel- Pynenburg en BroccardoGuirabretiere eec ronde winst te behalen. Pynenburg trachtte iets later dezen achter stand in te halen, doch had daarby geen suc ces, daar het heele veld op zyn hoede was en terstond aansloot. Schön—Buschenhagen letten er nauwkeu rig op, dat hun voorsprong niet verloren ging Zoo zyn SchönBuschenhagen met 628 pur. ten in den stryd overwinnaars geworden Dan volgen cp 1 ronde 2. GÖbel—Pynen burg met ?63 p., 3. BroccardoGuimbretiere 426 p. op 2 ronden 4. RauschHürtgen 423 p., 5. Braspenning—Wals 260 p., 6. Vopel- Korsmeier 186 p.op 3 ronden 7. Kihan— Püatzfeld 207 p., 8. RiegerVroomen 185 p., 9 Peden—Strübecke 139 p.op 5 ronden 10 TietzSchenk 116 p.op 6 ronden 11. Sengc Cieszinski 45 p. In het geheel zyn 3514.4 K.M. afgelegd LUCHTVAART Snelheden in luchtverkeer. In „het Vliegveld" schrijft de heer Mon- n:er het volgende In tegenstelling met haast alle andere vervoer is snelheid in luchttransport ga- woonlyk goedkooper dan traagheid, hetgeen voornamelijk komt, omdat men met soms zeer sterken tegenwind rekening heeft te houden. Overdreven voorgesteld Komt het hierop neer, dat als man twee vliegtuigen heeft met maximum 100 en 200 KM. uur snelheid, deze een 100 KM. traject tegen een 90 KM. sterken wind, in respectieveiyk on geveer 10 uur en 1 uur kunnen afleggen .waarby de snellere machine vele malen goedkooper vervoert, alhoewel zy duurder per exploitatie-uur zal zyn. Snelheid brengt echter bovendien klanten en deze twee din gen te zamen maken, dat de United Air Lines de beste zaken doen van alle Ameri- kaansche vlieondernemingen. De luchtlijnen in de nieuwe wereld zyn beduidend sneller dan de Europeesche en m Amerikaansche vakkringen gelooft men dan ook, dat dit de "voornaamste oorzaak is. dat men daar te lande zonder subsidie niet al- gehoore bracht, meer dan slecht was. Wat het aanhooren van deze geluiden voor mijn kieskeurige, artistieke zuster moet geweest zyn, kan ik my niet voorstellen. Als een heldin verdroeg zy het abnor maal geduldig vond ik haar zy vroeg hem zelfs met een allerliefst glimlachje, of hy „Als ik de eenige jongen op aarde was en jy het eenige meisje" kon spelen en nog eenige liedjes, meer in het genre van Mollie, dan van haarIk hield het voor onmogelyk, dat Daisy ooit zulke „gezangen" had gehoord xvni. Een netelige kwestie. Natuuriyk was het, omdat mynheer Smith een vriend van den bruggenbouwer was. Ik veronderstel, dat zy een van de stelregels van moeder in praktyk bracht, nameiyk „Altyd vriendelyk zyn tegenover bezoekers. Ten eerste omdat zy er naderhand over spreken en het den indruk vergroot, welke je op hen hebt gemaakt. Ten tweede kan je nooit weten, of het niet nuttig is, om je verloofde een beetje jaloersch te maken." Ik was dus in de meening dat het daarom was. Het ïydt geen twyfel, of mijnheer Smith is meer dan dom en zeer onhandig, maar ik .7as hem dankbaar voor zyn dikhuidigheid ant hy bleef maar en talmde net zoo lang ut Hilary opstond. Zij gingen gelyk weg. aet had niet beter kunnen loopen, als Daisy c'en jongen luitenant had opgedragen myn verloofde thuis te brengen. „Nu moet ik toch werkelyk opstappen" zei hy met zyn schellen lach, die by Hilary VAARWEL - OUDE EL Als zoo menig oud gediende Is de el niet meer in tel. Hy zit als zoovele and'ren Met de crisis in de knel. Onze „maat", die is versleten, Wèg dus met de ellemaat. zy is door den tyd gekrompen, Zooals het een leder gaat. „Met haar zeventig centimeter Schiet zy veel by mij tekort",... Schreeuwt verwaand de Standaardmeter Wèg met Nel, zy moet maar vort. Bovendien is dè,t m'n naampje „El" (5-1) el-lel-lel-lel 't Is zoowaar een naamloos naampje En dus nü niet meer in tel. Kortelyk, aardig ellemaat je Maatje uit mijn moeder's doos. Toen ik las jy afgedaan had, Was ik eerst geweldig ooos. Jij lag my zoo na aan 't harte Toen ik nog een „kleintje" was En m'n pak werd aangemeten, Dan kwam je zoo juist van pas. Zóóveel el van stof of linnen..., 't Klonk zoo huiselyk in myn oor. Maar je was vaa niet te vinden En dat was vervelend, hoor. Huiselyk, Hollandsch ellemaat je, Oude, droge kameraad, 'k Zag je nooit eens „wat" afmeten En toch kende jy je maat. Ook al ga je naar 't museum 'k Zeg je toch nog niet vaarwel, Want je zeventig centimeter Blijft voor mij de trouwe „el" 1 Ha-Vee-Wee. leen de bedrijven kan laten rendecren doch ze tevens nog telkens kan versnellen op den koop toe. De vliegdienst LondenKaapstad. De vliegdienst LondenKaapstad, nog geen jaar geleden geopend, blykt inderdaad, zooals men dat noemt, in een behoefte te voorzien. Het toestel, dat gisteren vertrok, was geheel bezet en tot eind Maart fcyn er nog maar vyf passagiersplaatsen vrij. De laatste drie maan den is het vervoei met 50 gestegen. Zooals wij al gemeld hebben, komen er spoedig nieu we grootere vliegti igen in dienst. Ook voor korte luchtreizen op verschillende deelen van de route in Afrika bestaat groote belangstelling. Een Engelscb watervliegtuig neergestort. Een nieuw groot watervliegtuig van de iLngelsche luchtstrijdkrachten, dat een be manning van 10 koppen had, is gisteren middag by Plymouth van een geringe hoogte ir> het Kanaal gevallen en zoover onder water gezonken, dat nog slechts een stuk van den vleugel te zien was. Gelukkig waren er eenige visschersbooten in de nabijheid, die de geheele bemanning konden redden. Het zwaar beschadigde vliegtuig is later door een oorlogsschip met behulp van sleepbooten naar Plymouth ge- ssleept. Het vliegtuig is van hetzelfde type als de in Februari 1931 ongeveer op dezelfde plek verongelukte Iris III. Destyds zijn van de 12 inzittenden 9 man verdronken. Volgens een nadere officieele mededeeling is het ongeluk veroorzaakt door een motor boot In stryd met hei eerste bericht werd een der inzittenden gedood, 1 zwaar en 8 licht gewond. Keuring van nieuwe aardappelgewassen. De Plantenziektenkundigen dienst te Wa peningen deelt mede De N.A.K. stelt zich op het standpunt, dat in het algemeen riechts die nieuwe aardap pelrassen oor keuring worden aangenomen, welke onvatbaar zyn voor wratziekte. De uit spraak of een ras onvatbaar wordt geacht, dus „erkend kan worden te behooren tot de voor de wratziekte onvatbare soorten" ge schiedt, na gepleegd overleg, door dr. Oort een verachtelyk lippenkrullen en een on aangename plooi boven zyn lorgnet ver oorzaakte. Hy heeft een afschuwelijken hekel aan jonge militairen en feitelyk aan al wat man is beneden twee en dertig dat heb ik htm zelf hooren zeggen. „Wel te rusten en hartelyk dank voor het genoegelyke dagje. De volgende maal invi teer ik u voor een boottochtje, hoor Dat zai weer leuk kunnen worden. Zult u het niet vergeten, juffrouw Daisy Ik moet zeggen, dat Daisy zich goed hield eu dat zy den vriend van den bruggenbou wer met gepaste vriendelijkheid bejegende. Zelfs kwam zy nog naar buiten onder het kamperfoeliedak van ons portiek, vanwaar zy hem, terwyi zy mij by myn arm vast hield, een laatsten groet toewuifde. Wat was ik dankbaar voor haar arge loosheid Na den ingespannen dag, welken ik achter den rug had, geloof ik niet. dat ik in staat geweest zou zyn, om Hilary goeden nacht te kussen, hetgeen hy natuurlijk ver wachtte. Daisy hield my trouwens ook te stevig vast en ik had geen motief my los te rukken. Toen wy echter samen weer naar binnen gingen, herinnerde ik my iets het zwaard van Damocles, dat nog steeds boven myn aoofd hing. „Zeg, Daisy, hij heeft heelemaal niet ge merkt, dat ik myn verlovingsring niet aan had", zei ik plotseling „ik zal dat morgen toch moeten zeggen." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5