Vlissingsche Courant 1 ding is zeker de MAILSCHOEN is beter TWEEDE BLAD Op zoek naar een Bruid GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE ORGANISATIE VAN DE SPIONNAGE. van de van Donderdag 12 Januari 1933. No. 10. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouder van Vlissin- gen; brengen ter openbare kennis, dat vanaf 16 januari a.s. de Schuitvaartgracht, vanaf den lloudekerkscheweg Oost, over een lengte van ongeveer 35 Meter, zal worden afgesloten voor het verkeer met voertuigen en dergelijke. Vlissingen, 12 Januari 1933. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Vice-president Raad van State. De R.correspondent van het „Hbld." meldt Omtrent de voornemens der regeering ten aanzien van de vervulling van het vice-pre- sidentschap van den Raad van State doen alleslei geruchten de ronde. Zoo hebben wij al hooren verluiden, dat het kabinet den post voorloopig onbezet zou laten om dezen, zoodra het ministerie zal heengaan, door een der te genwoordige bewindslieden te doen innemen. In hoeverre men hier louter met een vermoe den te doen heeft, dan wel met een gerucht, waarvoor eenige grond aanwezig is, valt op dit oogenblik al even moeilijk na te gaan als de vraag, of de namen, die men zooal hoort noemen, werkelijk binnen den kring van den ministerraad een ernstig punt van bespreking hebben uitgemaakt of binnenkort zullen uit maken. Wel echter schijnt men, naar wat wij vernrmen als vrijwel vaststaand te mogen bes .mouwen, dat onze gezant te Brussel, dien sommige bladen als aanstaand vice-president doodverfden, zijn diplomatieken post voor deze functie niet zal verlaten. Vaccinatie in het eerste levensjaar. De hoofdinspecteur voor de volksgezond heid heeft aan de geneesheeren in ons land de volgende circulaire gericht In vervolg op de vorige circulaires, gericht aan de geneeskundigen betreffende de vac cinatie van kinderen gedurende het eerste of tweede levensjaar in de maanden Mei en De cember, wordt thans wederom de aandacht gsvestigd op deze methode van vaccineeren, die de geringste kans blijkt op te leveren voor het ontstaan van postvaccinal encephalitis. Gedurende de eerste helft van dit jaar wer den er, voor zoover de gegevens mij bereikten, 13.195 kinderen ingeënt. Hiervan bevonden zich 2521 in het eerste levensjaar. Onder hen werd geen geval van postvaccinal encepha litis waargenomen. Tusschen 1 en 2 jaar werden 3043 kinderen ingeënt, waarvan één na de vaccinatie en- cephalitische verschijnselen vertoonde. Het kind genas zeer voorspoedig. Er werden voorts 5564 kinderen ouder dan twee jaar gevacci neerd, waarbij een vierjarig kind onder en- cephalitische verschijnselen ziek werd en stierf. Tot nu toe zijn in Nederland wel gevallen van postvaccinal encephalitis waargenomen bij gevaccineerde kinderen niet ouder dan twee jaar, maar geen hunner is overleden. Bij oudere kinderen is het aantal waargenomen gevallen niet alleen grooter, doch kwamen ook in ieder levensjaar sterfgevallen voor. Wordt een kind niet in het eerste of tweede levensjaar ingeënt, dan komt er in zijn leven geen zoo gunstig oogenblik meer terug om aan do vaccinatie te worden onderworpen. Verzuimt men dit gunstige tijdperk en is men door het waarnemen van pokkengevallen in de naaste omgeving genoopt tot vaccinatie EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RUCK. [Nadruk verboden) 32) r- „Opdringen ongewenschte jongelui I" riep ik. „Niets van dat alles I Je slaat de plank absoluut mis, Hilary l" „Ik denk van niet. Mag ik misschien vragen, hoe u met dien jongen man in ken nis is gekomen" zei Hilary, die eigenlijk rechter van instructie of minstens platte lands-schoolmeester had moeten worden. Hij had die echte kom-vertel-eens-op stem. „Wilt u mij de omstandigheden eens nader verklaren Ik was blij, dat ik hem iets bevredigends kon aantoonendaarom zei ik„Mijnheer Rowlands heeft hier een visite gemaakt op verzoek van zijn moeder. Ik geloof, dat ik daarvan in een van mijn brieven reeds heb melding gemaakt. Zijn moeder was een schoolvriendin van mama." „O", zei Hilary, nog steeds onbevredigd. „Dus die man had, naar het schijnt, een behoorlijke introductie." „Natuurlijk." „Waarom heeft u mij dat niet dadelijk gezegd, Josephine „Ik weet niet. ik heb er zeker niet aan gedacht, ik ik was zoo opgewonden.'* over te gaan, dan loopt men het gevaar, dat het kind door pokken wordt aangetast, alvo rens het geënt is of voldcende immuniteit heeft verkregen. Bovendien is dan de kans op het ontstaan van postvaccinale encephalitis grooter te achten, dan wanneer de vaccinatie op jongeren leeftijd, had plaats gehad. Moge dit voor u een aansporing zijn om de vaccinatie van jonge kinderen in Uwe omge ving te bevorderen. De Willem-de-Zwijger herdenking. De „Nederlander" houdt een pleidooi voor een nationale en algemeene herdenking van Willem den Zwijger en betoogt dat zulk een herdenking mogelijk is. De tijd, ja de per soon van den Zwijger waarborgt dit. Zijn leven is vergald door het onderling vechten dergenen, die naar zijn innige overtuiging één moesten wezen, één konden zijn. Toch is zijn levenswerk volbracht en is het vrije zelfstandige gemeene-best geboren. Willem van Oranje heeft den ernst der geschillen niet geloochend, die èn politiek èn religieus de Nederlanders van zijn dag ge teisterd hebben. Doch hij was van overtui ging, dat con aantal kostelijke geestelijke goederen aller gezamenlijk eigendom was. Vanwege dit kostelijk goed vlamde zijn ziel. Voor dit gedoe offerde hy zijn goederen en levenskrachten. Wie At van Oranje hebben geleerd, kun nen nu om zijnentwil met volharding werken aan een nationaal en algemeen gedenken. Zij zullen met hem sterk staan tegenover degenen, die het zonderling werk willen vol brengen van om Willem van Oranje het geheel te offerenvan uit nationaal besef de nationale viering onmogelijk te maken van om geestelijke goederen een strijd te verscherpen dien Willem van Oranje om diezelfde geestelijke goederen verzacht had willen zien. Nog hopen wij, dat het schouwspel ons zal gespaard worden van een volk, dat zijn historische schatten niet kan waardeeren een volk, dat verdeeld wordt om zijn historie, die zóó scherp tot eenheid roept. Dit kan. De meerderheid wil het. Laten de velen die meerderheid steunen, die zich nationaal herinneren wil, hoe vóór 400 jaar aan deze landen Willem van Oranje geschonken werd. En niet alleen de ééne Willem van Oranje, maar het gansche Oranjehuis I Versch brood aan het ontbijt. Het comité tot het verkrijgen van versch brood bij het ontbijt hield gisterenmiddag ti Amsterdam een vergadering. Door den voorzitter van het comité, mr. Jules Keizer, werd in zijn openingswoord uiteengezet, dat voor „versch brood by het ontbijt" allerwege belangstelling bestaat. Hierna voerden eenige sprekers het woord over de vraag „Waarom niet versch klein brood voor het ontbijt af te halen?" Door mr. c. A. van Gorcum, secretaris Van de Vereeniging van Meelfabrikanten te 's-Gravenhage werd uiteengezet, dat, wan neer een wetswijziging door de Staten- Generaal wordt goedgekeurd, de arbeid in de bakkerijen om 5 uur in plaats van 6 uur mag beginnen, het dan mogelijk is het kleine brood om 7 uur gereed te hebben. Daarom moet dit wetsontwerp in dien geest worden uitgebreid. Met nadruk wordt ver zekerd, dat het niet de bedoeling is den nachtarbeid weer in te voeren. Als klein versch brood 's morgens vroeg weer verkrijgbaar is zal er ook aanzienlijk meer brood worden verkocht, zullen de landbouwers meer graan leveren. De heer J. N. van Hanje, voorzitter van de vereeniging H.O.R.E.C.A.F. te 's-Graven hage, was van meening dat het ook gemak zucht is van den middenstand, dat de over heid meer en meer ingrijpt in het bedrijfs leven. Men heeft wel beweerd, dat de bevol king aan dat oudbakken brood zal wennen, maar dat is geenszins het geval gebleken. „O I" zei Hilary. „En brengt dat jong- inensch nu zijn vrienden mee „Ja „Ik bemerk, dat hy sedert dien dag hier geregeld aan huis komt. In ieder geval", zei Hilary zeer gedecideerd, „zal aan dat alles nu een einde gemaakt worden." „Een einde Aan wat „Aan de bezoeken van dat jongmensch." Ik zette groote oogen op. „Hoe zal daar een einde aan gemaakt worden?" „Door mij natuurlijk", zei mijn verloofde. Wat Den bruggenbouwer beletten hier te komen? Nu hij zich juist zoo thuis begon te voelen. Nu zijn liefdesgeschiedenis zoo aardig op gang was o neen, dat kon niet Verschrikt zei ik„Waarom, Hilary „Mijn beste Josephine", stoof mijn ver loofde op; „het is niet erg waarschijnlijk, dat een verloofde een speciale genegenheid koestert voor een man, die geregeld op visite komt bij en op vrij vriendschappelijken voet verkeert met het meisje, waarmede hy dat ben ik voornemens is te trouwen." Ik kon er niets aan doen, maar ik barstte in lachen uit. Het was, van mijn standpunt gezien, te absurd. „Op vriendschappelijken voet 1" riep ik. „De bruggenbouwer Met mij Och, Hilary, wat heb je het belachelijk mis „Mis Heb ik het mis Mag ik misschien mijn eigen oogen en ooren niet meer ver trouwenHoorde ik niet, dat hy u niet alleen by uw voornaam noemde, doch zelfs „Joey" dorst te zeggen?" „Da tljgd hy natuurlijk gevraagd." Het broodgebruik gaat achteruit en de vreemdelingen begrijpen niet, dat zy geen versch brood kunnen krijgen. Het is moge- ïyk met de tegenwoordige middelen 's mor gens klein versch brood te leveren, ookzon- aer nachtarbeid. De vereeniging „Horecaf" zal het toejuichen als 's morgens weer versch brood aan het ontbijt in de hotels kan wor den gegeven. De heer L. Snapper, Hd van het comité, zegt, dat het zeker niet de bedoeling is den nachtarbeid weer in te voeren. Het is mo gelijk, zoo zet spreker uiteen, dat 's morgens cm acht uur klein versch brood in de win kels aanwezig kan zijn met de tegenwoor dige middelen. Spreker constateert voorts, dat veel min der klein brood wordt gegeten dan vroeger. Een gevaar noemt spreker het voor de bak kerijen, dat men in de hotels zelf gaat broodbakken. Ook zal het broodverbruik achteruit gaan wegens verhooging van het maalpercentage. Dit zou ook misschien niet noodig zyn, als men de bakkers gelegenheid geeft des mor gens om acht uur klein brood af te leveren Nadat dr. J. R. Katz de vraag had be sproken of het gebruik van versch klein brood aan het ontbyt schadelijk is, werd een slotwoord gesproken door den voorzitter, waarin hy er op wees, dat met behoud van de nachtrust van den arbeider het mogehjk is 's morgens versch klein brood aan het ontbijt te hebben. Hierna volgde debat, waaruit o.m. bleek, dat men algemeen voorstander is van af schaffing van den nachtarbeid en dat deze afschaffing onaangetast kan biyven, maar men toch klein versch brood by het ontbyt kan hebben. De bierprjjs wordt niet hooger. De Bond van Ned. Bierbrouweryen heeft het volgende communiqué gepubliceerd Met ingang van den eersten Januari is de bieraccyns voor den tijd van één jaar met vijftien pet. verhoogd. Daar de regeering harerzyds by herhaling heeft betoogd, dat de verhooging van den bieraccijns r'" hts Voor één jaar zou gelden, is de bond na ampele overweging tot de con clusie gekomen, dat de biyvende schade, die het gevolg zou zyn van de verwachte, ver sterkte daling van het verbruik by verhooging van de consumptieprijzen, niet mag worden geriskeerd. De brouweryen zyn er-evenzeer van over tuigd, dat by den noodtoestand, waarin het koffiehuis-bedrijf zich momenteel bevindt, de onderhavige nieuwe last niet op die bedryven kan worden afgewenteld, zonder dat zulks den ondergang van tal van bedrijven met zich zou brengen. Afwenteling zou zonder twijfel zoowel ontwrichting van den tusschenhandel alsook funeste gevolgen voor de brouwerij- industrie veroorzaken. Derhalve werd door dë brouwerijen beslo ten voorshands niet tot eenjgerlei verhooging van den bierprijs óver te gaan. Mochten de Omstandigheden zich evenwel wijzigen of mocht de accijnsverhooging na 1933 van kracht blyveri, dan zal de bierprys onvermydelyk verhoogd moeten worden, daar er geen sprake van kan zijn, dat het brou werij bedryf dezen nieuwen last biyvend voor zijn rekening kan nemen. De 28e Nederlandsche Jaarbeurs. De kiel is gelegd voor de 28e Nederlandsche Jaarbeurs. De voorbereiding dezer voorjaars- beurs is in vollen gang. Omvang en samen stelling der verschillende groepen beginnen vastere vormen aan te nemen. De groeo bouwmaterialen en wegenbouw heeft reeds op al de voor haar beschikbare ruimte beslag gelegd. Een enquête onder de deelnemers in de groep meubelen heeft beslist uitgemaakt, dat men voor deze groep de voorjaarsbeurzen niet missen wileen open en een besloten afdeeling staat voor deelnemers in deze groep op de komende voorjaarbeurs open. De elec- trotechnische groep en die der metaalindus trie hebben zich aanstonds voor deelneming „Inderdaad En vroeg hij ook, of u hem - hoe heet hy ook weer zou noemen?" „Dick heet hy", zei ik. „O En ik hoor, dat u vandaag met hem is uitgeweest op de rivier?" „Ja", zei ik en met een bonzend hart dacht ik aan hetgeen er dien middag van myn vinger was gegleden en in de rivier terecht gekomen. „Hy gaat met u uit, hy komt geregeld op visite, hy is erg lief voor die kinderen, hy en u noemt elkaar familiaar by uw voorna men", somde Hilary op, terwyl hdj de op eenstapeling van onze zonden met zyn ha- telyk vingergetrommel op de leuning van de tuinbank accompagneerde„en toch geeft u niet toe, dat hij een bewonderaar van u is. Kunt u daar een verklaring van geven, Josephine „Ja, natuuriyk", zei ik. „De visites van mynheer Rowlands staan in geenerlei ver band met my. Wees maar niet ongerust 3 Kan je niet vermoeden voor wie hy komt „Ik kan my niet indenken, dat hy een voudig en uitsluitend komt, om soldaatje met die vreeseiyke, onbehouden jongens te spelen", zei Hilary, alsof hy pas een teug van den besten inmaakazyn had geslikt. „Mijnheer Rowlands houdt van de jon gens", zei ik, terwyi ik de tranen terug drong, die altyd te voorschyn willen komen, als iemand iets onhebbeiyks over myn rak kers zegt. „Hij is dol op hen. Hy' vindt Harry een reuzenjong Maar als je weten wilt, om wie hij eigenlijk komt, dan is het om Daisy." Door zyn lorgnetglazen staarden zyn aan de komende beurs aangemeld de meeste stands zijn door oude deelnemers alweer be zet. De inschrijving van deelnemers in de groep huishoudelijke en luxe artikelen, zoowel als die der deelnemers in de groep voedings- en genotmiddelen heeft een bevredigend ver loop. In de groep textiel en confectie is een actie gaande om ook in den handel dezer bei de industriegroepen het jaarbeursinterme- diair, in het byzonder met het oog op de bin- nenlandsche markt, op grooter schaal dan tot nog toe in te schakelen. Nieuwe deelnemingen op het gebied van de schoen-industrie en van kantoorbehoeften zyn in voorbereiding. De radioindustrie uit binnen- en buitenland heeft voor het meerendeei haar oude plaats ruimten alweer besproken en naast den te rugkeer van een Oostenrijksche en Fransche sectie zal de komende voor jaarbeurs de komst begroeten van een collectieve inzending van Belgische producten. Bedriegen de voorteeke nen niet, dan zal de voorjaarsbeurs 1933 geeh teleurstellende cijfers van deelnemers- aantal te zien geven. Trots den ernst der tyden een vermoedelyk gevuld beursgebouw. Sterfte aan influenza, bronchitis en pneumonie. Het aantal sterfgevallen aan influenza bronchitis en pneumonie in de 46 gemeenten met meer dan 20.000 zielen, voorgekomen ge durende de week van 1 tot en met 7 Januari 1933 bedraagtaan influenza 6, aan bronchi tis (acuta, chronica) 11, aan bronehopneu- monie (capillaire bronchitis) 37, aan lobaire pneumonie (croupeuze pneumonie) 10, aan pneumonie zonder meer 28 totaal 86. Sla de hand niet af De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland heeft een tweeden folder uitgege ven, waarin de bedrijfs-autohouders worden opgewekt gezamenlijk op te treden wanneer er kwesties zyn over schade, geschillen over betaling, over assurantie, reparaties, onge vallen enz. Op den folder wordt aanschouwelijk voor gesteld hoe noodig het is dat de bedryfs- autohouders elkaar de hand reiken. x. Een Internationale der spionnen. Wanneer het verhaal niet zoo gedocumen teerd werd gedaan, en wanneer het niet van den kant zoowel van Engelsche als van Fransche schrijvers over het onderwerp der spionnage werd naar voren ?ebracht, zou het bijkans ongelooflyk zyn. Het speelde zich af op Russischen bodem, en het heeft onge twijfeld beteekenis gehad voor de krijgsver richtingen iiï het Zuiden van Rusland, aan de oevers van de Zwarte Zee, die, naar later is gebleken, met een lichtzinnigheid, die tegen over de daarby betrokken beL ngen, moeilyk meer beminnelyk kan worden genoemd, zyn ondernomen. Het mag bekend worden verondersteld, dat vrijwel op hetzelfde oogenblik, dat het in Oostelijk Europa samengebrachte geallieerde leger onder leiding van den Fre.ischen Gene raal, later Maarschalk Franchet d'Espéry zich opmaakte om het eindelijk succes, dat dit leger toelachte, te bereiken, en in de centrale landen door te dringen, teneinde op die wijze de Duitschers in uen flank en in den rug aan te vallen, de vooi bereidingen dienden gestaakt. Reeds op 8 October toch heeft de commandant van den toenmaligen Franschen Minister-President het telegram ontvangen, dat hem voorschreef alle per soonlijke initiatieven, die hy had, te staken, en zich gereed te maken voor een expeditie naar Rusland. Zoo werd, op losse schroeven, ook nog los toen inmiddels de wapenstil stand tot stand kwam, die de geallieerde troepen in het Oosten geheel vrij maakte, de oogen mij met een uitdrukking van groote verbazing aan. „Daisyecho'de hy. „Daisy Bedoelt u, dat hy als bewonderaar van uw zuster hier komt „Zoo is hetzei ik en op myn beurt staarde ik door de pince-nez glazen naar een eigenaardige uitdrukking, welke in zyn zwakke oogen verscheen. „Hilary, geloof je me niet „Als de bewonderaar van uw zuster", her haalde Hilary Sykes ongeloovig. „Wat geeft u aanleiding tot die veronderstelling, Jose phine „Omdat hy het mij zelf heeft verteld en zy ook. En om dat te zien, behoef je niet scherpzinnig te zyn. Vanmiddag vroeg hy my nog, of hy eenige hoop zou kunnen koesteren. Dat zy van hem hield, bedoelde hy. Hy wil trouwen, voor hij naar het front wordt gezonden." „En als hy mij „Joey" noemt", vervolgde ik scherp, „dan is dat alleen, omdat hy weet, dat ik zyn schoonzuster zal worden vóór de brug is afgebouwd. Ziezoo, nu weet j? het, Hilary Gedurende een paar minuten zei Hilary niets, doch trok een gezicht, of hy een vraagstuk van algemeen en hoog ernstig wereldbelang moest oplossen. „Mag ik vragen, of mevrouw Dale van deze situatie op de hoogte is gebracht „Ja, dat is zij", z§i ik uitdagend. „Ik heb haar alles in vertrouwen meegedeeld, omdat ik wist, hoe graag moeder van alles op de hoogte is. En als je my niet gelooft, kyk expeditie naar Zuid-Rusland ondernomen, en werd op 16 November, dus ongeveer een week na den wapenstilstand, het eerste Fransche eskader in beweging gesteld, dat voor Sebas- topol ankerde. Daarna werd de verbinding tusschen dit expeditieleger en Generaal Berthelot, den chef van de Fransche missie in Roemenië, tot stand gebracht, terwyi ver volgens in Zuid-Rusland werden geconcen treerd zooveel troepen als mogelijk was ten einde het voorgenomen offensief te doen slagen. Dat dit offensief met groote instem ming door officieren en manschappen werd begroet, is niet juist, en kon ook moeilijk juist zyn. Men heeft den dagorder van De cember 1918 maar te lezen om te begrypen, dat de commandeerende generaal dit zelf verstond en het in zoo zacht mogelijke be woordingen aan zijn troep trachtte mede te deelen. Het heette wel, dat verloven, voor rechten en dergeFjke op de gewone wijze doorgingen, maar wat kon Jaar in de prac- tijk van komen, wanneer .nen zich steeds verder van de Westelyke basis verwijderde. En dat deed men, want oeneinde Denikin te ondersteunen en Koltcha'c in Siberië lucht te ge en, werd een niet onbelangrijk gedeelte naar Zuid-Rusland gezonden, en koos generaal Borius zijn hoofdkwartier in Odessa. Hij richtte van daaru een oproep tot de bewoners van Zuid-Rusland, hun zeg gende, dat dr Geallieerden niet kwamen om het land te veroveren, maar slechts om hulp te brengen aan de Russische patriotten, die overheersching van de Sovjets niet duldden. Op de daarna veelvuldig bekende wyze weid door de Sovjets onmiddellijk ueze proclama tie beantwo .-d; zij werd gericht aan de Fransche matrozen en soldaten, de zonen van de groote ^ransche revolutie, ue kinderen van de Parijschc commune, en zij deed op hen allen een dringend beroep >m - een gevolg te geven aan de orders, hun opgelegd teneinde zich in de innerlijke aangelegenheden van een vreemd land te mengen, niets te doen wat aan de vrije ontwikkeling van de arbei dersklasse zou kunnen schaden Het is in deze dagen, dat de plannen voor den verderen veldtocht, die zoo ongelukkig zou verloope", werden vastgesteld, dat zich op een avond by het tweede bureau, dat ook dit Fransche expeditieleger vergezelde, een elegante dame aanmeldde. Zy introduceerde zich als Gravin Ragersky, weduwe van een Russisch kOx nel, vroeger verbonden aan het militaire huis van den Czaar. Zij kwam niet, zoo zeide zij dadelijk, om hulp te vragen, maar om hulp te bieden. Zij noemde zich vertegenwoordigster van een machtige orga nisatie, waarvan zij den naam voorloopig wilde verzwygen. Haar zetel was overal en tegelyk nergens. Deze organisatie wilde zich in dienst stellen van het doel dat het Fran sche expeditieleger had te volbrengen, en, werd deze hulp aanvaard, dan zouden de sleutels van Rusland aan den generaal wor den uitgeleverd, en Lenin *i Trotski en alle heersehers van de Tcheka gevankelyk wor den binnengebracht. Wat Napoleon niet had kunnen verwezenlyken, zou c'oor hulp van deze organisatie geschieden. Is het wonder, dat de dienstdoende, jonge officier tegenover dergelijke stellige beweringen terugschrok om zonder meer deze dame, die den generaal wenschte te spreken, af te wijzen. Vandaar, dat hij zich wendde tot zyn superieuren, en dat tenslotte het onderhoud, dat de dame verlangde met den generaal, die aan liet hoofd van de werkzaamheden der tweede af deeling stond, plaats had. De commandant had weinig zin in dit on derhoud. Hij twijfelde niet of zy zou een avonturierster zijn, maar toch was hy bereid haar aan te hooren. En tot zyn verrassing vernam hy, dat dc organisatie, welke gravin Rogersky vertegenwoordigde of heette te ver tegenwoordigen, evenzeer in verbinding stond met de Intelligence Service in Downingstreet als met het Nachrichtenbureau te Berlijn en de Italiaansche spionnagediensten te Turyu. Daden, die een land, op zyn eer gesteld, niet zou kunnen volbrengen, was deze organisatie bereid om ten bate van eenig land op zich te nemen. Wilde de generaal een voodbeeld van de almachtige werkzaamheid, de gravin noemde hem Port Arthur. Zy vertelde niet meer of minder dan dat de overgave van Port Arthur in den Russisch—Japanschen oorlog het werk was geweest van de organisatie, die zij vertegenwoordigde.' Nader naar uitleg gevraagd, gaf zy deze dan Hier is moeders antwoord." Uit myn blouse haalde ik nu den bewus- ten brief van moeder te voorschyn, welke ik, juist toen wy vanmiddag uit. de boot stap ten, van den postbode in ontvangst had ge nomen. Ik reikte hem aan Hilary over en hy begon te lezen niet hardop, gelukkig, want ik had voor vandaag al genoeg van zyn geluid I De brief luidde als volgt „Wel bedankt, Joey'tje-lief voor alles wat je me over de veelbelovende huwelyksvoor- uitzichten in ons huis hebt geschreven. Ik danste van pret, natuurlijk. Wat heerlyk als, zooals je zegt, onze lieve kieskeurige Daisy er in slagen zal, om op den zoon van myn oude vriendin Gwladys Davies verliefd te worden. Ik ben benieuwd, of hy ook die mooie oogen van zyn moeder heeft, ik kan my voorstel len, dat zulke oogen. wanneer zy staan m het hoofd van oen aantrekkelijken jongen man, heel wat onheil kunnen stichten Het is erg aardig van je te schrijven, dat nie mand op een van de meisjes by ons in huis verliefd kan worden, als ik er ben. Hoe staat het met jou en Hilary van hem kon niemand verwachten, dat hy een zwak voor my zou hebben." (Ik wou, dat u het gezicht van Hilary :ens gezien had, toen hy dat las (Wordt vervolgd.) i

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5