TOB NOOIT-HOEKJE LUCHTVAART GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND STOOMVAARTLIJNEN LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN HOOGWATER TE VLISSINGEN AGENDA WAT TE DOEN TEGEN SLAPELOOSHEID HELPT TELLEN U OOK NIET? Iedereen heeft wel nachten gekend, waarin men zuchtend en rusteloos ligt te woelen, waarin een goed bed even hard en ongemak kelijk schijnt om op te liggen, als een rots. Tegen onzen zin tellen wij iederen keer, dat de klok slaat, de slagen. Half drie, drie uur, half vier, vier uur, half vijf! Zouden wij om vijf uur nu nog niet slapen We worden steeds onrustiger, ongélukkiger, en meer wakker Het bekendste middel te gen slapeloosheid is tellen. Ons persoonlijk heeft liet echter nooit ook maar in het minst kunnen helpen. Toch is het principe waarop het middel tellentegen slapeloosheid, be rust, juist. Laat ons eens nagaan, wat dit principe is. In aansluiting daarop zullen wij dan een paar raadgevingen weergeven, bestemd voor de slapelöozen. Wat is „denken"? Denken is het streven Tiaar een instinctmatig doel. Om de functie te kunnen verrichten, die wij „denken" noemen, hébben de hersenen een zékere hoeveelheid energie noodig. Wanneer een gedachte ont staat door een oorzaak, die op de een of an dere manier op ons instinct werkt, is het een emotioneele gedachte. En emotioneele ge dachten vereischen een grootere dosis energie om door onze hersenen verwerkt te worden, dan andere. EmotieHs instinctmatig. Iemand die moe is en op het punt van in slapen, zal door den kreet„Brandon middellijk klaar wakker zijn. Waarom Om dat zijn instinct tót zélfbehoud geprikkeld wordt. En hoe moe hij ook tevoren was, toch zal zijn instinct tot zélfbehoud automatisch voldoende energie produceeren voor de, om aan dit instinct gevolg te geven, benoodigde activiteit. Hetzelfde gebeurt, in mindere matemet meer gecompliceerde gevoelens en gewaar wordingen. Wanneer U b.v. bijna slaapt en U herinnert zich dan plotseling het oogenblik op den afgéloopen dag, waarop U bijna van de trap viel, zal dat voldoende zijn om U weer dadelijk klaar wakker té maken. Wanneer U nagaat wélke gedachten het waren, die U op een oogenblik dat U bijna sliep weer tot geestelijke activiteit prikkelden, zult U bemerken, dat het altijd gedachten zijn, gebaseerd op een instinctief gevoel. Het kan angst, haat of een schuldig geweten zijn, plannen voor het bereiken van een vurig ver langd doel, of de herinnering aan een ver zuimden plicht. In elk geval zijn het uitslui tend de emotioneele gedachten, die krachtig genoeg zijn om uw natuurlijke behoefte aan slaap te overstemmen. Waarop is nu de raad van tellenaan slapeloozen gebaseerd Wel wanneer U uw gedachten concentreert op iets zoo eentonigs en neutraals als tellen, zal dit V verhinderen om U in uw geest met de problemen van den afgéloopen dag, of met plannen, kortweg met wélke emotioneele gedachte dan ook, bezig te houden. Maar nu is de vraagKunt U uw gedachten volkomen concentreeren op zooiets saais als tellen Een eerste vereischte om te kunnen insla pen is, dat men zich vast voorneemt, aan een groot aantal dingen „niet?' te denken. Tob ben b.v. waarover dan ook, is streng verbo den. Hoe zwaar vm zorgen ook mogen zijn. U zult in geen geval vóór den volgenden morgen handelend op kunnen treden. En mocht U nog eens ernstig met Uzelf te rade willen gaan, blijf dan liever nog een uurtje op, ga in zoo'n geval niet naar bed, want U zult toch niet kunnen slapenWie wil slapen, denke ook vooral niet aan een verschil van meening, dat hij met dezen of genen heeft. Want doet hij dit, dan zal hij zich weer opnieuw verontwaardigd of ver ongelijkt gevoelen en klaar wakker worden. Dr. JOS. DE COCK. het sterke Axel opgewassen. Zij behouden echter nog een miniemen voorsprong op de concurrente, zoodat ze him lot nog in eigen handen hebben. Er moet nog tweemaal tegen de Zeeuwen gespeeld worden, verder twee maal tegen de Ter Neuzen-reserves en een maal uit tegen de Zeelandia-reserves. Het ziet er naar uit, dat het nog wel een tijd zal duren éér de beslissing hier valt, want ook Axel heeft nog 3 wedstrijden voor den boeg. Vlissingen moet nu echter geducht gaan op passen, want de geringste struikeling zou de mooie kans, die de rood-witte-reserves nog maken, doen verdwijnen. De belangrijke ontmoeting tusschen Mid delburg en B.V.V. eindigde in een gelijk spel. Aangezien ook de andere zwakke broederen gelijk speelden, blijft de onderlinge verhou ding dezelfde. INSIDER. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Afdeeling IV. Ie klasse. Willem II—P.S.V. Eindhoven—Noad B.V.V.Bleij erheide M.V.V.Longa 2e klasse A. De Baronie—Ter Neuzen Dongen—Dosko MevoR3.C. Breda—Alliance T.S.C.—Hero 3e klasse A. De Zeeuwen—Vlissingen II Sassche Boys—Hulst 3e klasse B Zeelandia—Zierikzee HansweertSinoto Dosko IIMevo II De zesdaagsche te Dortmund. De stand van gisterenmiddag vijf uur de als volgt 1. Göbel—Pijnenburg 351 p., 2. Rausch Hürtgen 258 p., 3. Broccardo—Guljnbretiei 201 p.op 1 ronde 4. Schön—Buschenhagen 340 p., 5. Braspenning—Wals 135 p.op 2 ronden 6. RiegerVroomen 100 p., 7. Peden Stübeke 87 p.op 3 ronden 8. Kilian—Pütz- feld 148 p., 9. TietzSchenk 75 p.op 4 ron den 10. Vopel—Korsmeier 136 p.op 9 ron den 12. Kisters—Müller, 87 p. De vermiste vlieger Bert Hinkler. Men maakt zich, ernstig ongerust over het lot van den Engelschen vlieger Bert Hinkler, die Zaterdagochtend vroeg uit Engeland is vertrokken voor het maken van een record vlucht naar Australië, en van wien men se dert dien niets meer gehoord heeft. Niettemin is men in luchtvaartkringen van meening, dat Hinkler zijn vlucht ioo goed heeft vooroe- reid, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat hij met opzet maatregelen heeft genomen om uit het gezicht te verdwijnen, teneinde onopgemerkt zijn vlucht te maken. Groote vluchten in zicht. Bossoutrot en Rossi staan weer gereed, op Istres bij Marseille met hun toestel, dat zij „Joseph Le Brix" hebben gedoopt. Zij koesteren nog altijd het plan. om er een recordvlucht mee te maken, naar Zuid- Amerika, naar Indochina of naar Neder- landsch-Indië, aJ naar het weer toestaat in de eerstkomende periode van volle maan. Ook Mermoz en zijn equipage hebben zich naar Istres begeven met hun „Are en Ciel". Zij willen naar Zuid-Amerika. De smokkelhandel aan de Zeeuwseh-Vlaamsche grens. Dank zij de verscherpte grensbewaking worden thans, bijna iederen dag, aan de Nederlandsche grens, smokke laars door de douane-ambtenaren op heeter- daad betrapt en aangehouden. Zondagnacht kwam het op het grondgebied der Oost- Vlaamsche gemeente Stekene, dicht bij het gehucht De Trompe, tot een vuurgevecht tus schen smokkelaars en douaniers. De smok kelaars moesten ten slotte een vrachtauto met twintig varkens in den steek laten, doch wisten zelf, dank zij de duisternis, te ontko men. De varkens zijn den volgenden dag door den fiscus verkocht voor een totaal bedrag van 14.750 francs. De „Batavier II" aangeva ren. Het Nederlandsche stoomschip „Ba tavier n", dat gisteren van Gravesend naar Rotterdam was vertrokken, is daar weer teruggekeerd met aanzienlijke schade aan den bakboordsboeg boven de waterlijn. Een en ander als gevolg van een aanvaring op de rivier de Theems. Nader wordt nog gemeldTijdens mist heeft ter hoogte van Erith op de rivier de Theems een aanvaring plaats gehad tusschen het Nederlandsche stoomschip „Batavier II" en het Engelsche stoomschip „Foreland". Beide schepen hebben lichte schade. Geen der opvarenden heeft eenig letsel bekomen. Naar de reederij mededeelt, is men bezig de schade aan de „Batavier II" te herstellen en hoopt men, dat het schip nog heden de reis naar Rotterdam zal kunnen voortzetten. De passagiers zijn evenwel te Gravesend ont scheept en hebben hun reis via/Harwich— Hoek van Holland naar Rotterdam vervólgd. Zijn vrouw verwond. Aan het politiebureau aan de Archimedes- straat te Rotterdam meldde zich een 44-ja rige zeeman, die mededeelde, dat hij zijn vrouw met een mes had gestoken. Deze vrouw woont in de Noorderbeekstraat, terwijl haar echtgenoot op den Schiedamschen Dijk te Rotterdam woont. De politie begaf zich on middellijk naar het huis van de vrouw, waar zij deze aantrof met een niet zware verwon ding aan de linkerborst en aan het linkerdij been. De geneeskundige dienst werd gewaar schuwd en deze vervoerde de gewonde vrouw rr.ar een ziekenhuis, waar de wonden werden -rbonden. Hierna kon de vrouw naar huis worden teruggebracht. De zeeman werd in bewaring gesteld. Een berooving. De 60-jarige koopman J. A., thans verblijf houdende te Maastricht, heeft aangifte gedaan van de vermissing van 1200 in geld en een crediet- brief dei* Geldersche Credietvereeniging ter waarde van ongeveer 1500. Hij had dit geld in een portefeuille die hij in een binnenzak van zijn vest droeg. Zondagmiddag had hij zich voor een middagslaapje ter ruste bege ven, en had hiertoe zijn vest met dé porte feuille daarin aan een stijl van zijn bed ge hangen. Toen hij ontwaakte, ontdekte hij dat het geld verdwenen was. Verdacht wordt zijn kameraad, dien hü dezen zomer in Gelder land had leeren kennen, en met wien hy' te Maastricht op een kamer sliep. Dit vermoe den wordt versterkt door het feit, dat zijn maat thans spoorloos verdwenen is. Een dubbele moord te B e r 1 ij n. In de woning van den 35- jarigen oorlogsinvalide Hanke te Berlijn— Lichtenberg is gistermiddag een onbekende man met ingeslagen schedel gevonden. Naast hem lag een met bloed bevlekte hamer. Even later vond men het lijk van Hanke op zijn bed. Op hem vond men geen sporen van weldpleging. Men wist, dat Hanke Maandag een bedrag van 475 mark had ontvangen gisteren echter werd in de woning geen geld gevonden. Overigens tast de politie nog in het duister. De koningin der inbre kers gevat. De politie te Praag is er volgens Reuter in geslaagd een jonge vrouw te arresteeren, die bekend staat als de „ko ningin ger inbrekers", £eze vrouw, Anna No vak, die 22 jaar oud is, heeft sinds Augustus van het vorige jaar niet minder dan 26 in braken gepleegd. Zij opereerde altijd geheel alleen en was gewapend met een revolver, die zij volgens haar mededeeling aan de po litie uitsluitend voor zelfverdediging bij zich had. Het gesloten geld gebruikte zij om mei haar vrienden een weelderig leven te leiden. De G e n t s c h e „Flor alies' Het laat zich aanzien, dat de internatio nale bloemententoonstelling, welke onder den naam van „Floralies" in de tweede helft van April te Gent wordt gehouden, schitterend zal zijn. Waar talrijke Nederlandsche, Fransche, Engelsche en Italiaansche tuiniers hun me dewerking hebben toegezegd, heeft de burge meester van Gent, het college van Burg. pt. Weth. te Amsterdam, den president en de le den van den gemeenteraad te Parijs, den lordmajor en de sheriffs van Londen en den burgemeester van Rome uitgenoodigd de ope ningsplechtigheid der Gentsche Floralies bij te wonen. De voorzitter van den gemeente raad van Parys heeft deze uitnoodiging reeds aangenomen. De oorzaak van den brand der „Atlantiqu e". De commissie welke belast was met hef on derzoek naar de oorzaak van den brand aan boord van de „Atlantique" is naar Parijs teruggekeerd en zal thans haar rapport op stellen. ri; Hoewel de leden der commissie weigerden inlichtingen te verstrekken betreffende het resultaat van het onderzoek, legt men er in welingelichte kringen den nadruk op, dat de oorzaak van den brand niet definitief kon worden vastgesteld, doch dat de meeningen verdeeld zijn tusschen kortsluiting en onvoor zichtigheid van een rooker. Donderdag 12 Januari. Hilversum, 1875 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Kook- praatje. 11.30 Concert. 12.00 Orkest. 2.15 Gra- mofoonplaten. 2.45 Gramofoonplaten. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Pianorecital. 5.00 Voor groote kinderen. 5.30 Orkest. 6.30 Sportpraatje. 7é00 Concert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8;05 Gramofoonplaten. 8.15 Orkest. 10.30 Orkest en zang. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonplaten. 11.15 Orkest. Huizen, 296 M. 8.00 K.R.O. Gramofoon platen. 10.00 N.C v.V. Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 K.R.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Orkest concert en gramofoonplaten. 2.00 Handwerk- cursus N.C.R.V. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Liederen. 5.35 Handenarbeid. 6.15 Lezing. 6.45 Knipcursus. 7.00 Journalis tiek weekoverzicht. 8.00 Joodsch-Christeüjke getuigenisavond. 9.15 Orgelconcert. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. 1.05 Solistenconcert. 2.05 Orkest. 3.20 Kerk dienst. 4.05 Orkest. 4.35 Orkest. 5.35 Kinder uur. 6.20 Bericht. 6.50 Liederen. 7.10 Lezing. 7.50 Vaudeville. 8.50 Dansmuziek. 9.40 Lezing. 10.00 Berichten. 10.20 Pianorecital 10.50 Kerkdienst. 11.05 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Orkestconcert. 6.50 Gra mofoonplaten. 7.40 Orkest. 9.05 Belgische avond. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 1.20 Orkest. 3.20 Concert. 7.30 Orkest, koor en solisten. 9.50 Feestavond. Kalundborg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gramo foonplaten. 12.20 Concert. 1.50 Gramofoon platen. 4.20 Concert. 7.25 Concert." 8.20 Too- neel. 9.50 Concert. 11.00 Zesdaagsche te Dort mund. Brussel, 508 M. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Orkest. 6.35 Gramofoonpla ten. 6.50 Orkest. 8.20 Orkest. 10.30 Gramo foonplaten. 338 M.12.20 Orkest. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Orkest. 6.40 Declamatie, zang en piano. 8.20 Orkest. 9.30 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.25 Concert. 8.30 Con cert. 9.40 Berichten en hierna dansmuziek. GROENTE- EN FRUITVEILING VLISSINGEN. 11 Januari 1932. Op de gisteren alhier gehouden veiling verden de volgende prijzen besteed: Gieser wildeman 15 ct.pondsperen 17— 18 ct.beurré Alex Lucas 22 ct.goudrei- nefc 17—19 ct.zure bellefleur 18 ct.mis pels 15 ct.roode kool 2—3 ct.gele kool Z/2 ct.bruine boonen 1—11 ct.uien 3—4 ct.rapen 2 ct.koolraap 1 ct.spruiten 916 ct.kroten 11/2 ct.wijnpeeën 1 ct.; kleine peeën 1 ct.witlof 11—13 ct., alles per KG.boerekool 12/2 ct.savoije kool V/2 4 ct.bloemkool 216 ct„ alles per stuk selderie 2—2i/2 ct.prei 4—7i/2 ct.rapen 4 ct., alles per bosveldsla 14 ct. per chipje; andijvie 15—58 cfc.| veldsla 21—31 ct., beiden per kist. VEEMARKT AMSTERDAM. 11 Januari 1933. Aanvoer 310 vette kalveren le kwaliteit 5460 ct., 2e kwaliteit 46—50 ct., 3e kwali teit 3644 ct. per KG. levend gewicht; 39 nuchtere kalveren per stuk 510493 varkens vleeschvarkens van 90110 k.G. 3334 ct., zware varkens 32—33 ct., vette varkens 30—31 ct. per KG. slachtgewicht. Aanvoer vette kalveren minder dan vorige week Woensdag, handel slecht en dalende prijzen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, trage handel, constante prijzen. Varkens weinig aanvoer; handel zeer lui, prijzen aLs Maandag. BIGGEKERKE over December 1932. BEVALLEN. J. Cevaal, geb. Wijkhuijs, d. J. Wijkhuis, geb. Wouters, d. BRESKENS over de maand December 1932. BEVALLEN. C. Schrier, geb. Faro, d. W. J. Klaassen, geb. van de Veld, z. J. Bins geb. Boomsma, z. M. P. de Feijter, geb. Ekkebus, z, M. J. van Houte, geb. Theune, d. M. S. Moel- ker, geb. Haartsen, d. M. C. Boeckhout, geb. van Acker, d. OVERLEDEN. J. Verpoorten, 74 ^aar. Januari uur Donderdag 12 4.40 Vrijdag 13 4.41 Januari Donderdag 12 1.33 13.56 Vrijdag 13 2.11 14.34 ..Arendskerk" (uitr.) 8 Jan. te Hoilo „Chr. Huygens" (uitr.) 10 Jan. v. Algiers „Dempo" (thuisr.) 10 Jan. van Marseille „Djambi" (uitr.) 8 Jan. van Dakar „Flandria" (uitr.) 9 Jan. te Buenos-Ayress ,.Kota Baroe" (thuisr.) p. 10 Jan. Kaap del Armi „Nijkerk" (thuisr.) 9 Jan. te Dar es Salaam „Streefkerk" (thuisr.) 9 Jan te Bimlipatam .Tapanoeli" (thuisr.) 10 Jan. te Londen „Tajandoen" (uitr.) 10 Jan. van Antw. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 6 tot en met Donderdag 12 Januari „Mata Hari Lnxor-theater. Van Vrijdag 6 tot en met Dondeidag 12 Januari „Emiel en z'n de tectives" en „Afvalligen". Maandag 16 Januari. Filmavond, Nuts- departement, Grand Hotel Britannia, 8.15 uur. Vrydag 20 Januari. Optreden Hartvelt- kwartet, A.G.O., Concertgebouw, 8.15 uur. Woensdag 1 Februari. Weldadigheidsavond R.-Kath. M.T.V., Gr an 3 Hotel Britannia. 8 uur. (1 MIDDELBURG. Vrijdag 13 Januari. Concert. Middel- burgsch Concert-vereeniging, Concert en Gehoorzaal, 8.15 uur. Samengesteld door het Kon.Metereologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.6 te Helsing- fors. Laagste barometerstand 739.2 te Janmayen Verwachting tot den avond van 12 Janu ari Meest matige Zuid Westelijke tot Noord Westelijke wind. Weinig of geen neerslag. Later iets kouder. Buïtenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut De luchtdrukveranderingen blijven eensnel verloop nemen. Tusschen een gebied van drukopzet in het Z.W. en een verdere stijging aan de Russische grens is de hooge druk, die over de Zuidelijke helft van het gebied lag, verder afgenomen, terwijl over het Noordzee gebied een V-vormige secundaire depressie is gevormd, samenkomende met de kern ten Noorden van IJsland. Een nieuwe depressie kern, die een tiental graden ten Z.W. van IJsland ligt, nadert met groote snelheid. De vorst in Skandinavië is plaatselijk wat toe genomen en ook in Oost-Duitschland zijn de temperaturen lager. Groote hoeveelheden neerslag zijn in het afgeloopen etmaal niet gevallen. Ovex Skandinavië valt hier en daar sneeuw. Voor onze streken is een tijdelijk ruimen van den wind met afwisselende be wolking te verwachten, waarschijnlijk met weinig of geen neerslag. PARIJSCHE MODEBR1EP Wat cSg vrouw in huis draagt. Een praatje over de ouderwetsche linnenkast. Den laatsten keer, dat ik Simone zag, was ze geheel in het zwart gekleed en droeg een lange zwart crêpe sluier voor het gezicht. Ze kwam juist van een begrafenis. Een oude tante, die stil en vereenzaamd in een klein provinciestadje leefde, was plotseling gestor ven. Na de begrafenis had Simone meegeholpen het huis op te ruimen. Hoe wonderlyk was dat geweestIn het groote, ouderwetsche landhuis leefde nog iets van de atmosfeer uit vroeger dagen. De laadjes van het mooie an tieke damesbureau'je geurden naar lavendel. Daar vond ze oude vergeelde portretten van snoezige meisjeskopjes, die met zachten, droome- rigen blik de wereld inke ken zoo heel anders dan tegenwoordig. Oude medaillons met gedroogde bloemen, kleine snuisterij tjes, die voor de gestorve nen zeker van beteekenis waren geweest, en tallooze vlokjes haar, zijige blonde lijkjes, dikke zwarte krul letjes, haren in alle kleu ren en nuancen. Bundel tjes van met lint dicht- gestrikte brieven had Si mone, uit eerbied voor de doode, ongelezen in het vuur geworpen. Wie zal zeggen, hoeveel leed en vreugde er in deze brieven verborgen was, die zeker aan het hart der oude dame zeer dierbaar waren geweest. Den meesten indruk had op. Simone de ko- ssale ouderwetsche linnenkast gemaakt. Daarin lagen op stapels twaalf splinternieu we, maar door ouderdom geheel vergeelde la kens, evenveel sloopen en handdoeken, nacht ponnen en hemden. De oude dame had op haar ouderwetsch degelijke manier steeds een stapel als „reserve" laten liggen..,. ,Ik heb in mijn leven nog nooit zulke hemden en nachtponnen gezien", bekends Simone. „Ze waren zóó stijf, dat ze bijna ble ven staan als je ze op den grond zette. Nacht, ponnen van zwaar gekeperd katoen met een boordje aan den hals en schuifjes aan de mouwen. De lange wijde hemden waren van mouwtjes voorzien en met stevige gehaakte kant afgezet. Hoe is het mogelijk, dat men vroeger zulke leelijke dingen wilde dragen peinsde mijn vriendin. „Hadden de menschen dan geen smaak of waren ze niet ijdel „Je neemt „vroeger" wel een beetje te al. gemeen", zei ik. „Er waren vroeger ook tijden dat de vrouw juist bijzonder mooi ondergoed goed en er beeldige déshabillés op na hield. Denk maar eens aan de luxueuze peignoirs uit de 18e eeuw. Het waren oorspronkelijk kapmanteltjes zooals het Fransche Woord peigne ook duidelijk aangeeft. In dit toilet ontving men den kapper die geregeld kwam om het gepoederde hoofdje weer in orde te maken. Met linten en luchtige kant was zoo'n peignoir versierd en dikwijls behoorde er een mutsje bij dat er, vólgens den smaak van dien tijd, uitzag als een enorme bakkersmuts, met een breed lint omwonden dat van voren in het midden was vastgestrikt. Onze heden- da agscne ochtendmutjes van kant en lint, zijn veel eleganter. En ook onze peignoirs worden weer hoe langer hoe mooier, beeldige jasjes van satijn of zijde met een breede felgekleurde fluweelen ceintuur om de taille, die op zij in lange slippen afhangt. Naast gewone peignoirs hebben we dan ook nog beeldige „déshabillés", een soort huistoiletjes, van faille, fluweel, crêpe, georgette, in fris- sche lichte kleuren en met kant in dezelfdé tint afgezet. Soms is het heele japonnetje van kant, versierd met groote ingezette bloemen van zijde. Voor fluweel heeft men de tinten oranje, rose, fucsiakleur, violet en zilver grijs. Deze fluweelen huisjaponnetjes worden zeer vee] met wit of bruin bont gegarneerd. ;En dan zijn er tenslotte nog voor in huis snoezige korte manteltjes (zie onze afbeel ding) van kant, fijne wol of fluweel. WII^LMINE,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6