Vlissisgsche Courant TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Op zoek.naar een Echt en goed BINNENLAND LAND- EN TUINBOUW SPORT van de van Woensdag 11 Januari 1933. No. 9. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen gelet op art. 8 der Hinderwet, bréngen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 10 Januari 1933 aan le. J. P. van Zweeden te Koudekerke op de daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot het oprichten van een smederij, waarin zullen worden geplaatst een smidse met ventilator welke wordt ge dreven door een electro-motor van 0.1 P.K., een snelboormachine welke wordt gedreven door een opgebouwden electro-motor van 1 P.K. (draaistroom), en een slijpmachine, welke wordt gedreven door een ingebouwden electro-draaistróommotor van 1 PK., in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlis singen Sectie A No. 2184, plaatselijk ge-4 merkt Verkuijl Quakkelaarstraat No. 54 2e. de N.V. Vlissingsche Boekhandel, Han delsdrukkerij en Binderij v/h de Vey Mest- dagh te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het uitbreiden van de bestaande drukkerij door het bijplaatsen van een drukpers, welke wordt gedreven door een electro-draai- stroommotor van 3 PK. en het verplaatsen van 2 drukpersen, welke worden gedreven door electro-motors van respectievelijk V/2 en x/i VK., hi het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie E, No. 1490, plaatselijk gemerkt Bellamyparlc No. 45 3e. de N.V. American Petroleum Company te 's-Gvavenh8.se op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot liet oprichten van een gewapend betonkluis tot berging van hoogstens 240 Liter benzine cp het perceel, Kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie B No. 1464, plaatselijk gemerkt Lampsinsstraat No. 51 4e. de N.V. Koninklijke Maatschappij „de Schelde", Scheepswerf- en Machinefabriek te Vlissingen, vergunning is verleend tot het uitbreiden van de bestaande machine fabriek door het bijplaatsen van twee stoom ketels, op het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A No. 187S, grenzende aan de Dokkade. Vlissingen, 11 Januari 1933. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. ONS WEEKPRAATJE Naar we in onze veeljarige journalistieke loopbaan hebben kunnen vaststellen, is het meest goedaardige, lobbesachtige soort men- schenkinderen, dat er op de aarde leeft, dat der krantenuitgevers. Zij volvoeren een be langrijke cultureele taak, dienen met groote nauwgezetheid het algemeen belang, komen op voor de rechten van bepaalde volksgroepen en zijn te bescheiden om in de krant ook voor hun eigen belangen op te komen. Voor deze rubriek hebben we ons steeds de be voegdheid voorbehouden om zelf onze onder werpen te mogen bepalen en daarom ver wachten we van den uitgever, dat hij ons óók eens aan het woord laat om een woordje over zijn positie in het maatschappelijk leven te zeggen. De krant dient algemeene- en groepsbelan gen, zoo zeiden we, en beschermt zekere maatschappelijke rechten. De krant heeft een behoorlijke regeling voorgestaan van den ar beidstijd, daarnaast is ze er tegen opge komen, dat de vrije tijd wordt misbruikt voor het vervullen van anderen dan den gewonen arbeid, omdat de werklieden elkaar aldus het EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RÜCK. (Nadruk verboden 31) Wij mijn verloofde en ik gingen door de achterdeur naar den tuin. De zon was juist onder en de geur van Primula's en witte Nicotiana's vervulde de vooravond lucht. Een prachtavond Maar voor mij was hij bestemd, om het hevigste standje bi ontvangst te nemen, dat ik sedert mijn schooltijd had gehad. H(j Hilary was al met zijn slechtste humeur begonnen en sedert wij elkaar aan het tuinhek ontmoet hadden, was het met iedere seconde als een rollende sneeuwbal aangedikt. Hoe zou ik het hem van dien ring durven zeggen Wat had ik om mij te verdedigen Schoorvoetend volgde ik hem den tuin in naar een paadje, dat tusschen twee heggen tan Lathyrus loopt. Het is het meest afge zonderde plekje in onzen tuin. Hier keerde Hilary zich naar mij om. „Nu, Josephine", begon hij op afgemeten toon, „wilde ik je iets vragen over „We. hebben 'm te pakken !-Kom jongens! Kom gilde een magere, doch onderdrukte stem achter "le bloemenheg. Daarna kwa men de twee allervreemdste gedaanten op brood uit den mond zouden nemen. De krant hekelt alle beunhazerij. Het is een algemeen sociaal belang, dat de schoenmaker bij zijn leest blijve. Een ambtenaar behoort thuis geen winkel te hebben, een postbode moet in zijn vrijen tijd niet als radio-technicus gaan optreden, een drogist moet geen huizen gaan schilderen, al verkoopt hij verf, enz. Wanneer de krant over zulke dingen schrijft om tegen misbruiken te waken, dan knikt elke lezer instemmend, beseffend, dat de krant hièrmee maatschappelijke belangen dient. Maar dezelfde lezer is misschien lid van de Sportclub, van de Tooneelvereeniging of van welke liefhebberij ver eeniging ook, en zoo'n organisatie houdt óp haar tijd een feestje, wedstrijd of viert een jubileum. Er wordt een program samengesteld en daarvoor worden advertenties „gewonnen", bij voorkeur bij personen, die eenigerlei verplichting hebben aan de vereeniging of het hem bezoekende lid. Van den krantenuitgever verlangen het lid en zijn vereeniging, dat deze het program ma goedkoop drukt „voor het goede doel" en liefst behoorlijk betaalt voor óók een advertentie in het program, iets, waar hij als „begunstigde" drukker dan ook .moeilijk buiten kan. Dan mag hij gratis bericht op nemen omtrent wedstrijd of uitvoering en hij moet een „verslag" leveren, waarin voldoen de lof wordt toegezwaaid aan al degenen, die zich belangeloos verdienstelijk maakten. Van zulke toestanden, welke toch o zoo veelvuldig voorkomen, zegt de krantenuitge ver niets in zijn blad het is zoo moeilijk, vindt hij, om voor eigen standje te pleiten. De krant, vergeten we dat toch niet, is uit den aard van haar wezen na&st nieuws- orgaan en publieke voorlichtster, het meest natuurlijke reclame-orgaan. Uit de voordee- len van de krant als reclame-orgaan, moeten bovendien de kosten, moet althans een aan zienlijk deel der kosten worden bestreden, welke de uitgever moet maken om zijn blad aan zijn cultureele roeping te doen beant woorden. Op het reclame-vak echter van den courantier wordt door beoefenaars van aller lei beroepen en door velerlei georganiseerde amateurs gevegeteerd. Tot groote schade van den krantenuitgever. Er zijn wel eens programma's, welke een zekere publiciteitswaarde hebben, maar over het algemeen worden zakenlieden door hun relaties verplicht om geld te besteden aan reclames, waarvan als zoodanig volstrekt geen heil is te verwachten. Op een gegeven mo ment besomt een winkelier, dat hij aldus reeds een aanmerkelijk bedrag aan reclame heeft besteed en hij bezuinigt op zijn adver tenties in de krant, welke voor hem en den uitgever van gropt belang zijn. Niemand duldt zonder protest, dat anderen op de voordeelen van zijn vak vegeteeren, maar het redÉame-vak van den kranten uitgever schijnt als een vrijbuitersterrein voor Jan en Alleman te worden beschouwd. Daartegen komen we op. Zelfs het Rijk doet er aan mee. In Rijks bestekken worden advertenties opgenomen de postereijen hebben geprobeerd om recla mes op te nemen in poststempels allerlei officieele formulieren wor&en met annonces beklodderd. Het wordt te bar. De directie van de Gemeente-Tram in Den Haag heeft nu weer een nieuwe zotternij uit gedacht. De conducteurs zullen aan de hal tes reclames afroepen Als er maar voor be taald wordt natuurlijk. B.v.„halte Plein, uit stappen voor hotel Suisse, groote Pils 20 cent." Het wordt tijd, dat de krantenuitgevers hun bescheidenheid gaan afleggen en een stevige actie beginnen tegen degenen, die on rechtmatig schuimen op hun reclame-sop: Een zakenman kan nu eenmaal slechts een zeker deel van zijn budget voor reclame aan wijzen en als Jan en Alleman a',n dat postje gaan knabbelen, dan blijft er voor den vak man weinig meer te consumeeren over. Tot schade ook van de krant als cultureel orgaan. zyn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mijn- hardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kies pijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. ons af, die ik nooit in mijn leven heb be zien zooiets wat leek op een fee en een duiker. Hun hoofden waren in een grijzen lap gepakt, met gaten er in voor hun oogen. Zij dansten om ons heen en zwaaiden met stokken, waar bovenaan een houten punt was bevestigd, die met potlood was zwart gemaakt. „O, jelui rakkersriep ik zenuwachtig en greep een van de stokken, die door een mollig knuistje werd omkneld. „Wat voeren" jelui toch uit wat zijn dat voor dingen?" „Dit zijn onze bajonetten, die mijnheer Rowlands voor ons heeft gemaakt; wij heb ben een charge uitgevoerd", verduidelijkte Cecil onder zijn hoofdbedekking„en dit zijn onze gasmaskers, die hij ons heeft ge geven en nu hebben wy u in een hinderlaag gelokt en nu bent u gevangen en brengen wy u voor den krijgsraad „Waarom zijn die kinderen niet naar bed?" vroeg Hilary op een toon van de hevigste verontwaardiging. „Stuur ze dade lijk heen, Josephine Ik stuurde hen naar binnen. Gelukkig gehoorzamen ze mij altijdr, als ik mijn 't-is-ge—gekheidstem opzet. Maar terwijl zij naar huis liepen, riepen zij, dat zij zwaar gewond waren en dat mijnheer Rowlands hen moest komen verbinden, zoodra zij in bed lagen. „Door en door verwaarloosd en verwil derd", snauwde Hilary, terwijl hij zijn blik over den tuin liet dwalen, die door de jon gens tamelijk gehavend was. „Die Jongen Bijslagen werkloozenkasuitkeerïngen. Zooals bekend is, heeft de: minister van bin- nenlandsche zaken dezer dagen aan de ge meentebesturen meegedeeld, dat gemeenten in bepaalde omstandigheden bijslagen mogen verstrekken op de werkloozenkasuitkeeringen. Die bijslagen komen echter geheel voor reke ning van de gemeenten. De besturen der mo derne, Chr. en R.-Kath. landarbeidersbonden hébben daarin aanleiding gevonden den mi nister te verzoeken, een evenredig deel van de kosten van die bijslagen voor rekening van het rijk te nemen, zoo noodig met de bepaling dat het rijk slechts bijdraagt tot een bepaald maximum. De grootere snelheden by de Spoorwegen. Het „Hbld." meldt nadere bijzonderheden omtrent de wijze, waarop de Nederlandsche spoorwegen de snelheid op sommige hoofd baanvakken tot boven 100 K.M. denken op te voeren, waarover reeds vroeger is bericht. Het ligt nl. in de bedoeling over te gaan tot in voering van een diesel-electrisehe tractie op groote schaal, ten einde tot een beteren dfensfc voor het reizend publiek te komen. Zoo mogelijk zal dit nieuwe verkeersmiddel in gaande zomerdienst 1034 m dienst worden ge steld, voorloopig op de lijnen Rotterdam Utrecht, Den HaagUtrecht, Amsterdam UtrechtArnhem 'en Utrecht's-Bosch— Eindhoven. Met behoud van de internationale treinen en enkele stoomtreinen voor groot- afstandsverkeer zal met de diesel-electrlscke treinen op deze baanvakken in uurdienst worden gereden. De snelheid zal voorloopig 100 K.M. per uur bedragen, ook door het groot aanzetvermogen gelijk aan dat der electrische treinen zal de rij duur. worden bekort. De treineenheid zal bestaan uit een drie wagentrein, (drie klasgekoppelde rijtuigen op vier draaistellen) met 160 zitplaatsen (48 tweede Idas en 112 derde klasse plaatsen.) Voor drukkere treinen worden twee eenheden gecombineerd (zeswagentrein) De rijtuigen zullen volgens het stroomlijn- type zeer licht worden gebouwd. Gezorgd wordt voor comfortabele, mime zitplaatsen, een rustigen, zoo geruischloos mogelijken gang, terwijl ook verder aan het publiek zoo veel mogelijk comfort geboden zal worden. Zoo zal voor kunstmatige ventilatie in de rij tuigen en warmwater in de waschgelegenhe- den worden gezorgd en zal de verwarming door voorverwarmde lucht met automatisch werkende temperatuurregelaars geschieden. Een gouden jubileum. In de nieuwe redactiekamers van het „Utrechtsch Dagblad" hebben commissaris sen, directie en hoofdredactie een receptie ge - houden in verband met het gouden jubileum van de vennootschap, welke het blad uitgeeft. Tot de velen, die hunne gelukwenschen kwamen aanbieden, behoorden de burgemees ter van Utrecht,«.dr» J. P. Fokkema Andrea, de waarnemend Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. 'Kettlitz, de gemeente, secretaris dr. J. de Lange en wethouder H. Botterweg. Voorts waren aanwezig tal van vertegenwoordigers van i'ndustrieele onder nemingen in Utrecht, van lichamen van maatschappelijken aard en van bevriende dagbladbedrijven. Het gehecle gebouw was met bloemstukken versierd. Vernietiging; van biggen Het Haagsche Correspondentiebureau meldt Sinds eenigen tijd is de Nederland sche Varkenscentrale bezig met de voorberei ding om 100.000 speenvarkens op te koopen. Zoo-als men weet worden door do Varkenscen trale marken beschikbaar gesteld voor de biggen. Deze merken worden echter niet in een ongelimiteerd aantal uitgegeven, zoodat men op het oogenblik voor het feit staat, dat er biggen zijn waarvoor de boer geen merken kan krijgen. Ten einde nu de boeren van deze overtollige biggen te ontlasten heeft de Var kenscentrale besloten tot aankoop van 100.000 stuks over te gaan. De Varkenscentrale heeft zich gewend tot het Nationaal Crisiscomité met de vraag of dit comité de beschikking over deze biggen wenschte te krijgen om ze hebben een strenge school noodig „Maar, Hilary i Die kinderen zijn nog veel te jong, om op school te doen", protesteerde ik met een brok in mijn keel, bij de gedachte dat ik mijn rakkertjes zou moeten missen. „Ze zijn pas vyf en drie jaar „Oud genoeg, om hier een verstandige, ordelijke, strenge dame van middelbaren leeftijd in huis te hebben. Zoo'n dame is hier broodnoodig, nu uw moeder weg is", bitste Hilary. „Ik heb daarover, terwijl ik weg was, voortdurend nagedacht. En nu zie ik, dat ik gelijk had." Bij de laatste woorden schopte hij een kiezel, die hem in den weg kwam. een eind van zich af. „Ik heb in dit opzicht een plan gemaakt, dat AfschuwelijkEen plan Voor ons huis Wat zou het zijn „Maar daarover zuilen wy nog wel nader spreken. Daarover was het niet, dat ik u voor alles wenschte te onderhouden. Laten wij gaan zitten." Wij namen plaats op de rustieke bank, die mijn vader onder de rose klimrozen heeft laten maken. Moeder noemt het „Amor's hoekje". Maar ik verzeker u, dat ik na dezen avond den tuin niet meer kan zien en evenmin klimrozen en tuinbanken kon dulden, al noemt moeder ze dan honderd maal „Amor's hoekje". Het was werkelijk een heel ander onder houd, dan datgene waar ik zoo tegenop had gezienwaarbij Hilary mij gevraagd zou hebben of „zijn schatje niet blij was, dat iaar Hilary terug was". Dit was zekér even erg I waar noodig uit te deelen. Het Nationaal Crisiscomité heeft over deze aangelegenheid het advies ingewonnen van den directeur der abattoirs in onze grootste gemeenten. Deze adviezen waren voor het meerendeel afwij zend in de eerste plaats omdat het in het algemeen een minder geschikt voedsel werd geoordeeld en voorts omdat het keuren, slachten en opslaan van het vleesch naar ver houding. te groote kosten met zich zou bren gen. Het Nationaal Crisiscomité heeft dan ook besloten het aanbod van de Varkenscen trale af te wijzen, doch de plaatselijke comi tés volkomen vrijgelaten om, indien zij een andere meening zijn toegedaan, zich met de Varkenscentrale in verbinding te stellen. Gis terenmiddag heeft de Varkenscentrale over deze aangelegenheid een langdurige vergade ring gehouden, waar besloten is alsnog te zoeken naar andere, wegen om het varkens- vleesch voor de werk'loozen beschikbaar te stellen. Mocht dit echter niet gelukken dan zal tot vernietiging van biggen moeten wor den overgegaan. De vermeerdering van de bevolking te Arnhem. Het aantal personen dat zich in 1932 te Arnhem vestigde was 600 hooger dan het aantal vertrokkenen. De burgemeester heeft in zijn Nieuwjaarsrede verklaard, daarin aller minst een symptoon van bloei te moeten zien, maar eerder een gevolg van zekeren toevloed van uit het omringende platteland, waar de toestand vermoedelijk nog slechter is dan in Arnhem. De bloote bevolkingscijfers zeggen niels omtrent de welvaart van een gemeente en het is zeker goed, dat de burgemeester van de Geldersche hoofdstad hierop de aandacht eens vestigde. Voor kleine tuinen. Hulst werd reeds in de oudheid gebruikt by godsdienstige plechtigheden. Sedert het Christendom bleef de versiering met deze plant toch bij zekere gelegenheden bestaan, zooals men weet. De bes-hulst, Ilex pyrami- dalis Hort, is een soort met een mooi diep groen blad en zeer fraai rood gekleurde bes sen. Er zijn vele soorten hulst ook met bont gekleurde bladeren, op zich zelf heel decora tief, maar' slechts enkele-, soorten brengen ge- regeld"elk jaar een massa roode bessen voort. Als men een zgn. bes-hulst in den tuin wil aanplanten, zal men daarmee alleen dan suc ces hebben, indien men twee exemplaren poot, nl. één, die mannelijke, en één, die vrouwelijke bloemen draagt. Wel zijn er hulstplanten, welke volledige bloemen dragen maar men treft deze uiterst zelden aan. De bevruchting der vrouwelijke bloemen, belang rijk grooter dan de mannelijke, geschiedt door insecten, dien or den honig azen. Het kan in den bloeitijd van een huist zulk een luidruchtig gezoem van bezoekende insecten zijn, dat die op geruimen afstand waarneem baar is. Zij verorberen den honig in zeer kor ten tijd en nadien ziet men zelden en insect meer op de plant. Van de meesten hulsten zijn de bladeren met stekels bewapend, voor de plant een doeltreffend middel, om zich tegen vreterij van grootere dieren te beschermen. Merk waardig is het, dat bij sommige soorten hulst, als zij een zekere hoogte hebben bereikt, de bladeren boven in den boom of de struik geen stekels meer hebben. Men zou geneigd zijn. aan te nemen, dat de plant dat gedeelte, het welk door dieren toch niet kan worden be reikt, ook niet noodig vindt, met stekels te beschermen. Het heeft er alleen schijn van, maar of dit de juiste verklaring is Omdat hulst door zijn stekels zoo scherp is, wordt hij wel als haag aangeplant. Daar hij echter langzaam groeit, ziet men dit den laatsten tijd hoe langer hoe minder. Een bekende plant is ook de mistletoe, Vis- eum album L., cok wel vogellijm genoemd. Het is absoluut geen mooie plant met haar lichtgroene, leerachtige, langwerpige blaadjes en vuil-witte bessen. Zij leeft bovendien op andere planten, zonder echter ten koste van deze te leven. Vooral op boomen, zooals appels, linde, populier, enz., leeft zij gaarne. XVII. De zwaar-op-de-hand'sche minnaar. Hilary begon, met op een onuitstaanbare manier te trommelen. Hij rookt niet, weetu. Moeder zegt dat rooken het eenige is, wat de mannen in een goede stemming houdt. Als ze 'niet rooken, kunnen ze geen oogen blik stilzitten. Onder voortdurend hatelijk getrommel begon hy scherp „Dit is het, waarover ik u wilde spreken, ik geloof, dat u mij een of andere verklaring schuldig is." „Waarover zei ik en vroeg mij verwon derd af, of hij bedoelde over den man, wel ken wij aan het tuinhek ontmoet hadden, of dien uit het salon. De stem van Hilary werd bijtend scherp. „Over dien jongen man, die bij u was. teen ik u bij het tuinhek ontmoette. Dien eh persoon van de orug dien Row lands, waarmede de kinderen met nadruk op zoo'n intiemen voet schijnen te ver- kt-eren. Wie is hij elk had net een gevoel, of ik op school was en een standje kreeg. Van inwendige woede bevend, zei ik op mijn manier bedaard „Hij is luitenant van de pontonniers en heeft de leiding bij den bouw Van de brug." „Dat zegt niets my tenminste niet. Ik heb nooit iets met de brug te maken gehad Hoe lang is u al in kennis met hem, Jose phine „Hij is hier voor het eerst op visite ge weest, op den dag dat jy naar Schotlano ging." WIEN DE PET PAST - TREKT HAAR AAN De Amerfoortsche schooljeugd heeft de schoolpet afgezworen wijl een ieder deze draagt. In 't jaar negentien drie-en-dertig Heeft de secondarypet (Om het zoo eens uit te drukken) Vasten voet op 't hoofd gezet. f Oud en jong en middelmatig Jonge en ook oude jeugd Allen alles draagt dit petje Maar in alle eer en deugd. 't Zy een mannetje of vrouwtje 't Zij een „hem" of wel een „haar", Schedels met of zonder haren, Blond zwart grijs of door elkaar Alle schedels gaan verscholen Onder schoolpet of baret. Zelfs den ongeschoolden hoofden Staat zoo'n schoolpet keurig net. Kleine Jantje van drie jaren (Wellicht met het broekje vol) Loopt college naar Bewaarschool Met een schoolpet op zijn bol. Overgrootpa, daarentegen, Vindt zoo'n schoolpet ook zeer net. Hij gebruikt haar voor zijn slaapmuts En -lapt zoo met haar in bed. „Ik doorliep de school des levens" Denkt ook opoe zelfvoldaan. 'k Heb dus met mijn sterrenschoolpet Vrijgeleide naar de maan. Kruideniers- en slagersjongens (Niemand die het hun belet) Dragen mèt of zonder, sterren Ook zoo'n secondarypet. 't Zij een bankier of notaris Een kassier cf dito heer Dragen schoolpet of baretje Met een Groote of Kleine Beer Maar de „hoofdzaak" voor de schooljeugd (En daar komt het nu op aan) Wordt door hen niet meer gedragen Maar door Jan en Alleman Ha-Vee-Wee. De vogels eten haar bessen graagvooral de lijsters zijn er verzot op. De bessen be vatten de zaden en tevens een bijzonder kle verig vocht. Al etende besmeert de vogel hiermede natuurlijk ook zijn snavel en van dat smeersel ontdoet hij zich, door met den snavel langs de takken van boomen te strij ken en. te schuren. In dit kleverig vocht zitten ook altijd wel een of meer zaden, welke dus op die manier door de vogels op de boomen worden gebracht. Komt er een op een gun stige plaats terecht, dan ontkiemt het en na verloop van jaren heeft zich daar dan een flinke struik mistletoe ontwikkeld. De bessen zijn oir ij p mooier dan volkomen rijp, omdat ze dan sterk ineen schrompelen. In zuidel-'jke streken komt mistletoe veel in het veld op diverse boomen voor, echter ook in ons Zuid-Limburg. Men kan ze echter zelf wel in den tuin kweeken, als men er geduld genoeg voor heeft. De rijpe zaden brengt men daarvoor onder de bast van een boom en bindt het losgemaakte stukje bast weer boven op de ingebrachte zaden vast. Het is iets bij zonders en kan een attractie te meer voor den tuin zijn. 4 VOETBAL. De regen had Zondag enkele velden in onze afdeeling onbespeelbaar gemaakt, zoodat de ontmoetingen VlissingenBreda en Ter Neu zende Baronie afgelast moesten worden. Hero handhaafde zich aan den kop door een kolossale overwinning op Mevo. De Hero-club heeft hiermede haar doelgemiddelde op bui tengewone wijze opgeknapt. R.B.C. verraste door een even groote overwinning op haar stadgenoote Alliance. Door deze twee uitsla gen blijft de positie zoowel van Alliance ais van Mevo zeer précair. Op den Raaijberg, waar Dosko en Dongen speelden werden de punten gedeeld. Eindelijk .weer eens een goede beurt van Dongen. De Vlissingenreserves waren uit niet tegen „O ja Is hij op visite geweest Ah. Had u hem dan nooit te voren gesproken „Ja, eens", zei ik, „!s ochtends van den dag, toen wij verloofd zijn." „O ja HmHoe dikwijls heeft u hem sindsdien gesproken „Ik heb het niet genoteerd", zei ik geër gerd, „maar vrij dikwijls." „Dat zal welIk zou wel eens willen we ten, wat die aap van een jongeman er mee voor heeft Dat deed de deur dicht „Ik verzoek je, niet op die manier over hem te spreken", zei ik woedend. „Aap het is zeer vleiend gesproken over een vriend van onze familie „Hij schijnt wel een vriend te zyn", zei Hilary ijzig. „Dat had ik wel gemerkt „En hij is een zeer aangenaam mensch." „Aangenaam, aangenaam echo'de myn verloofde. „Wy zullen over dit gezichtspunt maar geen tijd verknoeien. U is te veel kind om over het karakter van een man te oor- deelen. En dat is uw eenige excuus." „Ik maak absoluut geen excuses, Hilary", zèf ik verontwaardigd. Maar hy ging door. „Het bewijst, hoe juist net van mij gezien was, toen ik zei, dat uw moeder vertrokken was en u beiden, twee onervaren meisjes aan de genade of onge nade ovèrliet van die ongewenschte jongelui, die zich overal trachten op te dringen." fWordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5