HARTVEL! QUARTET UIT DRAAD EN LUCHT Advertentiën genomen en naar een ziekenhuis overge bracht. Van een kustvisschersvaartuig, dat van de garnalenvisschery in de haven van IJmuiden terugkeerde, is een 25-jarige motor- dryver uit Stellendam ter hoogte van Eg- mond over boord geraakt en verdronken.. De man was eerst kortgeleden gehuwd. Van de Nederlandsch- Duitsche grens. Men schrift van de grens, dat het aantal werkloozen in het Nederlandsch-Duitsche grensgebied op ont stellende wijze toeneemt. In sommige Duit- sche grensplaatsen loopt bijna een kwart der bevolking werkloos en wij vernamen zelfs uit Duuren, dat daar van de 20.000 valide arbei ders er 12.000 zonder werk loopen. Vooral onder het jongere volk is de werk loosheid onheilspellend toegenomenvelen van hen gaan dan ook over in den smokkel handel, welke de laatste weken weder enorme afmetingen heeft genomen. De Duitsche douane heeft strenge orders gekregen om onverbiddelijk op te treden te gen iederen vorm van sluikhandel. De kom miezen staan gauw klaar met schieten en hebben in de afgeloopen week in het grens gebied tusschen Kaldenkirchen en Emmerich minstens vier smokkelaars ernstig aange schoten. Dat schrikt de overigen echter niet af om nacht na nacht op avontuur te gaan en hun leven te wagen voor vaak enkele Marken smokkelwaar. De Duifcschers hebben zich den laatsten tijd vooral geworpen op den margarinesmok kel. Men kan gerust zeggen, dat iederen nacht duizenden op pad zijn, om hun ge vaarlijk bedrijf uit te oefenen. Een strand by Brussel, Tegen 1 Mei zullen langs het meer van Hofstade—Mechelen 39 H.A. strand worden aangelegd, met al de bijhoorigheden van een badplaats. Van alle baders zal een entrée van 1 franc geheven wordenkinderen en mili tairen zullen echter maar den halven prys betalen. De prijs van een bad, cabine inbe grepen, zal de 2 frs. niet mogen overtreffen. Hooge inkomens. Ondanks de slapte zijn er in Engeland toch nog wel hooge inkomens, er zyn zelfs lieden, die dit jaar meer inkomstenbelasting moeten beta len. Tot hen behooren volgens de „Sunday Express" o.a. sir Hugo Hirst van de General Electric, die dit jaar ten minste 50.000 pond zal betalen, sir H. Cunliffe Owen van de British American Tobacco Cy„ die hetzelfde en sir Louis Baron van Carreras, een andere tabaksfirma, die eveneens ongeveer 50.000 pond betalen moet. Sir Robert Hadfield, de Su&alkoning, lord Bearsted van de Shell en lord Wakefield betalen alle drie naar een inkomen van meer dan 100.000 pond. Dan is er burggraaf Borodale, het drieëntwintig jarige Lagerhuislid, zoon van admiraal lord Beatty, die van zijn moeder (dochter van Marshall Field) zooveel geërfd heeft, dat hij meer dan 1000 pond belasting per week be- ta^lt, voorts het dochtertje van wijlen sir David Yule, den grooten koopman uit Cal cutta, dat betaalt naar een inkomen van bijna een millioen pond 's jaars. Lord Mel- chett, zoon van den magnaat op chemisch gebied, die een inkomen heeft van meer dan 150.000 pond, barones Burton (bierbrouwe rijen) die een dikke 60.000 pond belasting 's jaars betaalt, lord Devonport (thee) met 30.000 pond belasting, Londensche grond eigenaars als burggraaf portman en lord Howard de Walden, die elk jaar meer aan belasting opbrengen, de jonge Leverhulme, die het fortuin van zijn vader (Sunlight Zeep) nog heeft weten te vergrooten en janderen. De influenza-epidemie In Engeland. De influenza-epide- mie te Birmingham neemt nog steeds in om vang toe. In de afgeloopen week waren er niet minder dan 158 doodeiyke gevallen tegen 87 dooden in de daaraan voorafgaande week. De epidemie dreigt hetzelfde ernstige ka rakter aan te nemen als in 1929, toen er elke week 200 a 250 influenza-patiënten over leden. Ook in Manchester zyn talryke geval len van influenza en longontsteking voorge komen, vooral onder het personeel van de openbare instellingen. Men gelooft niet dat het hoogtepunt van de epidemie al bereikt is. Een zeldzaam dikke man. De Engelsche bladen melden het overiyden van Joe Jordan, den waard uit de George te Dorchester. Joe was beroemd als de zwaarste vergunninghouder in Engeland. Hy woog 140 K.G. en was er trotsch op. Menig kunstschil der heeft zyn portret geschilderd en met tal van kunstenaars was hy bevriend. Uit alle deelen des lands kreeg de George te Dorches ter bezoek van menschen dien den dikken man gezien wilden hebben en hem wilden hebben hooren vertellen van zyn vele erva ringen. Het ringen van vogels.— In 1931 werden in Engeland 29554 vogels ge ringd. Sinds het begin daarmede, in 1909 be draagt het totaal 316.055. De ontvangst van terug-meldingen wisselt by verschillende soorten sterk af. De hoogste percentages be treffen twee roofvogel-soortenslachtvalk (23.3 perc.) en smelieken (21.8 perc.), terwyi van 491 geringde torenvalken er 49 terug- vermeld werden. Daartegenover staat de Zwartkop-tuinflul- ter met geen enkele terug-melding van de 517 geringde voorwerpenvan alle bosch zanger-soorten en van vele vinkachtigen zyn de terug-meldingen uiterst gering. Slechts twee der 496 geringde nachtegalen en 1 der 507 geringde Noordsche zwaluwen werden teruggemeld. Van de 22943 geringde boeren zwaluwen werden er maar 163 (0.7 perc.) terug-gemelddeze terugmeldingen, hoe ge ring ook, wierpen een nieuw licht op de uit gestrektheid van den trek Zuidwaarts en op den terugkeer der vogels naar hun geboorte plaats. Van de 37225 geringde zanglijsters werden er slechts 481 .(1.4 perc.) terug-ge- jneld, Een zakkenroller slaat z, y n slag op een politie bureau. Onlangs is te Parijs een zak kenroller gearresteerd, die zoo brutaal was zelfs op het politiebureau, toen hy daartoe de kans kreeg, zyn slag te slaan. Een inspec teur, die den dief had betrapt, bracht hem op het bureau. De zakkenroller was goed van den tongriem gesneden en wist een boel te vertellen, over die slechte wereld, waarin hy geen kans kreeg enz. Hy was volkomen ter neergeslagen en niets kon hem meer schelen, tot het oogenblik, dat de inspecteur aan de telefoon werd geroepen. Toen kreeg hy be langstelling voor een bos sleutels, dien hy in zyn zak stopte. Daarna ontdekte hy in een kast een pas, die aan den inspecteur behoor de. Toen deze terugkwam, was de vogel ge vlogen. Het bleek, dat hy kalm uit het bureau was gewandeld. De inspecteur miste zyn sleutels, zocht in zyn jas, maar ook daarin waren zy niet. Er ontbrak echter nog meer, nl. een portefeuille met bankpapier. De in specteur laad nu de aangename taak zyn commissaris verslag uit te brengen van het gebeurde en opnieuw op zoek te gaan naar den geslepen dief. Valse he muntersbende gearresteerd. De recherche in het district Erkelenz is erin geslaagd u.en valsche muntersbende op het spoor te komen en achter slot en grendel te brengen. Na een huiszoeking werden Zaterdagavond vier leden van de bende gearresteerd. Zy hadden in de laatste maanden meer dan 500 valsche 5- markstukken in omloop gebracht. Aristocraten in hutten. In een oude houten hut, even buiten Bel grado, wonen sedert eenigen tyd enkele vooraanstaande aristocraten uit het voor malige keizerlyke Rusland. Geruineerd door de revolutie, zyn zij door de crisis tot nog grooter armoede vervallen. Een oud-generaal en zyn echtgenoote trachten door het vervaardigen van kunst orchideeën een schamel stuk brood te ver dienen, dat zy met een oude barones deelen, die haar memoires schryft. In deze hpt, waarvan de muren zyn bedekt met foto's van voormalige paleizen, ligt de weduwe van een admiraal, die eens het bevel voerde op het jacht van den tsaar, op een veldbed zwaar ziek. De bevolking van Belgrado heeft zeer veel sympathie voor de arme bannelingen en zendt hun van tyd tot £yd levensmiddelen. De Spaansche stierenge vechten. De nationale sport van Spanje, het stierenvechten, zal, volgens senor Julia, den secretaris van den bond voor die renbescherming, binnen tien jaar geheel heb ben opgehouden. In de laatste twee jaar is het aantal by gevechten gedoode stieren met 35 vermin derd en de organisators van stierengevech ten hebben in het afgeloopen jaar veel geld verloren, zoodat zy er voor terugschrikken nieuwe gevechten t; organiseeren. Senor Julia verklaarde verder, dat de lief- hebbery voor stierengevechten geleidelyk verloopt. In 1932 zyn slechts twaalf „toros bravos" gedood, terwyl vroeger meer dan honderd van zulke dieren werden gedood. Schoonmaken van haar borstels. By het schoonmaken van haarborstels moet men zorgen, dat het vernis van bovenkant en handvat niet in aanraking met het water komt. Vooral wordt het hout met vaseline ingesmeerd. In een teiltje wordt zóóveel warm zeepsop gemaakt, b.v. van vlokken met byvoeging van een paar thee lepels borax, dat de haren van de borstel juist bedekt zyn. In dit sopje wordt de bor stel flink op en neer gekloptdaarna met heet water naspoelen. Meermalen gebeurt het, dat de haren van den borstel te zacht worden. Men voorkomt dit, door hem na het spoelen minstens één uur (alleen de harenin een oplossing van 15 gr. aluin op /2 L. heet water te laten staandaarna buiten uitslaan en drogen. De vaseline van het hout wrijven en naboenen met was. Tegen het beslaan van brilleglazen. Om het beslaan van brilleglazen te voorkomen, wat voor brillendragers by het overgaan uit de koude buitenlucht in warme kamers zoo lastig is en zelfs gevaarlyk kan wezen, doet een Duitsch blad een zeer eenvoudig middel aan de hand. Men heeft niets anders te doen, dan voor het uitgaan of nog liever eiken morgen een weinig groene zeep op de brilleglazen te smeren en die er daarna weer af te poetsen tot ze geheel schoon zyn. De middelen te gen het beslaan van brilleglazen bestaan toch uit niets anders dan sodazeep, zoo doende kan men het geld daarvoor uit winnen. De stryd tegen de ban dieten te Chicago, De politie in de groote steden in de Ver. Staten heeft een zwaren stryd te voeren tegen de ban dieten, die niet kieskeurig zyn in de midde len die zy toepassen en die er niet tegen opzien hun natuuriyke vyanden uit den weg te ruimen, als dat voor hen de eenige weg ter ontkoming is. En zoo hadden de politie agenten te Chicago, waar alles altyd nog iets erger is dan in andere landen, het zich tot taak gesteld een beruchten gangster, die een politie-agent had doodgeschoten, onschade lijk te maken. Twee van de beste schutters verkleedden zich als vrouw en gingen zwer ven in de buurten, waar de gevreesde ban diet zich wel vertoonde. Het toeval diende hen en zy konden hun man naderen en on- schadeiyk maken vóór deze gelegenheid had gehad naar zyn snelle revolver te grijpen. De vogel was geknipt en zit nu in de getraliede kook Levensverzekeringen in China. China, dat zeer lang een ach terlik land is geweest op het gebied van le vensverzekeringen, is den laatsten tyd van houding veranderd. Talryke levensverzekerin gen worden thans afgesloten door buitenland- sche maatschappyen. De diep-gewortelde af keer van de Chineezen, om te spreken over aangelegenheden betrekking hebbend op den dood, is één van de oorzaken, waarom de Chineezen niet tot verzekering van hun leven overgaan, terwijl de assurantie-maatschap- pyen min of meer huiverig waren, risico's op zich te nemen in een land, waar geen sterfte-statistieken zyn. Nu begint de toestand hoe langer hoe meer te veranderende Chineezen, in wie een sterk gevoel bestaat van verantwoordelykheid voor hun familie, zien meer en meer in, dat hun verplichting op gemakkelyke wyze door de verzekeringsmaatschappijen kan worden overgenomen. EVENTJES LACHEN Moeder (die haar zoontje betrapt heeft, dat hy een sinaasappel heeft weggenomen) „Zeg, Frans, je hebt my erg teleurgesteld. Ik had dien sinaasappel op den rand van de schaal gelegd, om je op de proef te stellen". Frans „Maar, moeder, dan spyt het mij, dat u dit niet met een banaan gedaan hebt" Moeder „Waarom dan Frans„Die lust ik niet, moeder". Iemand had eiken dag een appel gegeten, om den dokter uit huis te houden, maar nu moest hij geopereerd worden, omdat er appel pitten in zyn blinden darm terecht waren ge komen". Klant„Is u er zeker van, dat dit een verrekijker met sterke glazen is?" Winkelier„O, meneer, als u den kyker gebruikt voor afstanden van minder dan twintig kilometer, dan zal het net lyken, of de voorwerpen achter u liggen". DE NED. VARKENSCENTRALE. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Namens een achttal landelijke bonden op het gebied van den handel in varkens en varkensvleesch is een adres gericht tot den minister van eco nomische zaken en arbeid, waarin dringend verzocht wordt het daarheen te leiden dat de Ned. Varkenscentrale zich verder onthoudt van levering rechtstreeks of zydelings van varkens levend of geslacht of van deelen van varkens voor de binnenlandsche voorziening. Op deze wijze, zegt het adres, wordt door de varkenscentrale met de aan haar verbonden bedryven een dumping uitgeoefend op de binnenlandsche markt van varkens en var kensvleesch met behulp van het stabilisatie fonds, waarvoor zy "die de binnenlandsche markt bedienen de gelden moeten opbren gen, terwy] de boeren op deze wyze ook worden gedupeerd door de lagere pry zen op de onder druk der varkenscentrale staande markt. De bonden hebben een audiëntie by den minister aangevraagd, teneinde hun be zwaren kenbaar te maken. loterij indische tentoonstelling. 's-GRAVENHAGE. (c.b.) Hedenochtend is aangevangen met de trekking van de pry zen der groote verloting, welke gehouden is ten voordeele van de Indische Tentoonstelling. Reeds spoedig kwam de hoofdprys uit de trommel. De prys was gevallen op No. 25635. Zooals men weet is deze prijs 1000 aan goederen of een reis naar de Riviera voor 2 personen. De verdere prijzen waren alle kleinere geldbedragen. opruiing. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Het gerechtshol te 's-Gravenhage heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen W, J. E. S. uit Gouda, die door de rechtbank was veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, terzake van op ruiing tydens een by eenkomst van werkloo zen, op 8 Juni jL te Boskoop gehouden. Het Hof vernietigde het vonnis der rechtbank op formeele gronden en veroordeelde S. wegens opruiing tot dezelfde straf, echter met aftrek van 4 maanden preventieve hechtenis. aangehouden. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De 34-jarige los werkman W. H. K., die gearresteerd Is we gens moordaanslag, Zondag jl. gepleegd -e Berkel Rodenrys op zekeren M., die levensge- vaarlijk werd getroffen en wegens mishande ling van zijn echtgenoote, van wie hy ge scheiden leeft, Is heden voor den officier van justitie voorgeleid en in het huis van bewa ring ingesloten. sluiting bioscopen. AMSTERDAM. (V.D.) In de heden gehou den vergadering van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond is beslo ten aan de algemeene ledenvergadering van dien bond, te houden op 13 Februari a.s., voor te stellen de bioscopen in de gemeen ten Venlo en Tegelen te sluiten. Dit besluit vindt zyn oorzaak in het feit dat de raad der gemeente Venlo in zyn laatsteiyk ge houden vergadering op voorstel van Burg. er». Weth. heeft besloten tot afwyzing van het verzoek van den Nederlandschen Bios coopbond om het bestaande verbod tot toe loting van personen beneden 18 jaar in de bioscopen, in te trekken. Naar het oordeel van het hoofdbestuur van den N.B.B. kan het bioscoopbedryf in de gemeente Venlo en eveneens in de aangrenzende gemeente Te- gelen onder zulk een belemmerende ver bodsbepaling niet verder worden geëxploi teerd, de internationale arbeiders- conferentie. GENEVE. (V. D.) In de zitting van he den van de internationale arbeids-conferen- tie, hield de leider der Fransche vakbewe ging Leon Jouhaux een dringend pleidooi voor de invoering van de 40-urige werk week als middel tot bestrijding der werk loosheid. Hij verklaarde dat de buitenge wone technische vooruitgang van de laat- sste 15 jaar werd bereikt teneinde het pro ductievermogen te versterken en te ver grooten, doch geleid heeft tot een econo mische crisis, die toestanden schept, die niet zonder ernstig gevaar voor sociale rampen kunnen voortduren. de staking te duinkerken. PARIJS. (V. D.) De „Echo de Pariss" meldt uit Duinkerken dat maatregelen zyn genomen om nieuwe stakingsonlusten te verhinderen. Het blad verwacht dat er een ■spoedig einde aan het conflict komt. Er is opnieuw contact gekregen tusschen de werknemers en de havenarbeiders en men hoopt dat de arbeiders het voorgestelde dag loon van 38.50 frs. zullen aanvaarden, op voorwaarde dat dit loon per 1 April met 50 centimes per dag wordt verhoogd. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 11 Januari, 3 uur. Een reeks gunstige berichten drukte haar stempel op de Amsterdamsche Beurs, waar heden de koersen algemeen op hooger niveau kwamen. De staat der onuitgevoerde orders der U. S. Steels Corpration en de daaruit voortvloeiende koersstyging in Wallstreet, de vaste houding der Amerikaansche pro- ductenmarkt, de optimistische rede van den president der National City Bank en de aankoopen van de arbitrage van Ameri kaansche waarden deden het publiek be sluiten tot den aankoop van fondsen, waar door by levendigen handel de koersen alge meen verbeterden. Amerikaansche fondsen traden op den voorgrond en de koersen lie pen belangrijk op. Overal lag het koerspeil boven New-Yorksche pariteit. In Koninkly- ken was het nu en dan zeer druk, doch na- aat de eerste koers zich ruim 3 hooger had geplaatst, waren de fluctuaties beperkt. De Amerikaansche soorten lagen vast. Cul tuurfondsen bleven weliswaar kalm, doch de stemming was ook hier gunstig. Rubber- aandeelen en Tabakken bereikten hooger peil. In Unilevers ontstond eemge beweging, die tot 116 steeg, doch zich niet geheel handhaafde. Philips en Aku's trokken aan. Scheepvaartaandeelen en Minwaarden wa ren stil, doch ook hier werd hooger koers peil bereikt. Duitsche Obligaties waren hooger. De Youngleening steeg tot boven 61. Ned. Obligaties pryshoudend. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 11 Januari 1933, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.48% Londen 8.35 Ber- lyn 59.07% Brussel 34.51Zwitserland 47.90 Parys 9.71%. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze ge liefde Zoon, Broeder, Zwa ger en Oom, JAN VAN KRALINGEN, in den leeftijd van 17 jaar. Amsterdam M. A. VAN KRALINGEN. M. VAN KRALINGEN— GROENEBERG. Vlissingen E. MOELIKER VAN KRALINGEN. K. MOELIKER en Kind. Den Helder M. R. VAN KRALINGEN. A. VAN KRALINGEN VAN ES. Amsterdam D. VAN KRALINGEN en Verloofde. M. E. VAN KRALINGEN en Verloofde. Amsterdam, 10 Januari 1933. Wagenaarstraat 20 II. Heden overleed na een kortstondig lijden, in het Gasthuis te Goes, onze ge liefde Man, Zoon, Schoon zoon, Broeder, Behuwdbroe- der en Oom, JOHANNES WILLEBOER, in den leeftijd van bijna 32 jaar. Uit aller naam, Wed. J. WILLEBOER— WIJKHUISEN. Vlissingen, 10 Januari 1933. (Hurgronjestraat 6) Eenige en algemeene kennisgeving. De begrafenis zal plaats heb ben op de Noorderbegraafplaats op Vrijdag 13 Januari a.s., des namiddags om 3.15 uur. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevrouw de Wed. JOHANNA HENDRIKA JANSSENS, geboren KLIJBERG, in den ouderdom van ruim 96 jaar. Vlissingen Wed. A. DICKSCHEN— JANSSENS, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Amsterdam Wed. J. BRAUTIGAM JANSSENS, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Vlissingen C. TIMMERMAN— JANSSENS. A. TIMMERMAN, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Antwerpen Wed. M. RFNIER JANSSENS, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Vlissingen C. E. J. VAN HILST— JANSSENS. F. M. VAN HILST. Antwerpen EVRARD JANSSENS. Almelo T. BORGHSTIJN— JANSSENS. H. BORGHSTIJN en Kinderen. Amsterdam G. JANSSENS. M. JANSSENS—PUIS cn Kinderen. Vlissingen, 10 Januari 1933. Coosje Buskenstraat 40. De uitvaartdienst zal plaats hebben in de St. Jacobuskerk op Vrijdag 13 Januari, om 9 uur. Heden overleed in het zie kenhuis „Bethesda", na een smartelijk lijden, onze gelief de Man en Vader, de Heer PIETER IZAAK KAKENBERG, in den ouderdom van 88 jaar. Wed. P. I. KAKENBERG— DE MEIJER. S. E. RAKÉNBERG. Vlissingen, 11 Januari 1933. Nieuwstraat 38. De verfijnde prali né-vulling maakt deze bonbon tot een zachte, heerlijke en zeer bijzondeze lekkernij van A.m G. O. VIERDE AVOND Vrijdag 20 Januari 20 u. 15 Concertgebouw1 Plaatsbespreken Zaterdag 14 Jan Inschrijving 13 u. 30 Loting 14 uur. Toegangsprijs niet-Icden f 1.50 en stedel. belasting OP ONZE KLEINTJES KOMEN DAGELIJKS HONDERDEN BRIEVEN BINNEN. VIJT REGELS KOSTEN VIJFTIG CENT. DRIEMAAL PLAATSEN DER ZELFDE ADVERTENTIE ÉEN GULDEN,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3