AVONTUREN VAN JOOSJE PINDA EN PETJE ROET GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND HOOGWATER TE VLISSINGEN AGENDA IHZ-HafrWMIh Bultenlandsch Weerbericht. LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN STOOMVAARTLIJNEN RADIO-RUBRIEK van vit. A. Welke deze verschijnselen zijn Eerst groeiden de dieren nog een poos door, daarna namen ze niet meer in gewicht toe, vervolgens gingen ze in gewicht achteruit, ten slotte stierven ze. Voorkwam men den dood, door nog tijdig voedsel toe te dienen, dat vit. A bevatte, dan herstelde ze zich en groeide weer flink. Afwezigheid van vit. A veroorzaakt dus groeistoornissen, maar bovendien kan het bij vele dieren een oogziekte doen ontstaan xerophthalmie, welke zich kenmerkt door dofheid der oogen en ontstoken oogleden, ter wijl op het hoornvlies van het oog zich een zweertje vormt. Ook deze oogziekte kan vol komen genezen, indien tijdig levertraan wordt gegeven. Levertraan is rijk aan vit. A dat ook veel voorkomt in boter. Deze vitamine is ook in groote hoeveelheid aanwezig o.m. in frambozen, kruisbessen, meloenen, blauwe pruimen en reine claudes, asperges, doperw ten, groene kool, spinazie (zeer veel), spruit jes, tomaten, jonge wortelen, eidojer, volle melksche kaas, volle melk, over, nier. Is men niet te eenzijdig in zijn voedig, dan zal het daarin dus zeker niet aan vit. A ontbreken. In het tegenovergestelde geval, kan het gemis aan vit. A ook nog andere ziekten, dan de reeds genoemde doen ontstaan, waarover in een volgende artikeltje. Inbrekers aangehouden. Door de politie te Eindhoven is een twee tal beruchte inbrekers uit Amsterdam en Den Haag aangehouden, die in het hotel, waar zij hun intrek hadden genomen uit een kast voor een waarde van ƒ500 aan staal- waren, toebehoorende aan een Duitschen fa brikant, hadden gestolen. Dat zij niet veel goeds in den zin hadden bleek uit hun vragen in het café, waar de gegoede menschen woonden in Eindhoven en of de politie nogal slap was. Toen zij h-t café verlieten en de recherche hen wilde aanhouden, namen zij de vlucht, doch werden weldra gegrepen. Een tasch, welke zij bij zich hadden en <r later inbre kerswerktuigen bleek te bevatten, wierpen zij op een passeerenden vrachtauto, waarop zij is teruggevonden. Op hun kamer vond de politie nog een telegram, dat zij poste restante hadden ont vangen en luiddeKom, Bep Amsterdam. Een rechercheur met echt detective-instinct vond in dien tekst aanleiding naar het post kantoor te gaan en buiten luid Bep te roe pen en zoowaar gaf aan dien roep een vreemdeling gehoor, die natuurlijk ook direct geknipt werd. Hij bleek al evenzeer een oude kennis te wezen. Een van het drietal was eerst kortgeleden uit de gevangenis ontsla gen, waarin hij in totaal al 16 jaren heeft doorgebracht. De beide anderen kwamen ook reeds met de politie in aanraking. Verzonnen overval. Za terdagavond kwam de boerenarbeider K. te Zuid-Beijerland aan den veldwachter ver tellen, dat hij op de hoeve van zijn baas, toen hij alleen thuis was, door twee kerels was overvallen, die hem hadden gewond en daar na per fiets in de richting Rotterdam waren verdwenen. Terstond werd de politie van Rotterdam en andere plaatsen in den omtrek van een en ander verwittigd, maar zonder resultaat. De vluchtelingen kwamen nergens opdagen Een nader verhoor van den arbei der, een man van 39 jaar, bracht toen aan het licht, dat hij den overval had verzonnen uit angst. De boerderij, waar hij werkte lag aan denzelfden dijk als die waar de Reus in 't nabij Numansdorp verleden week vermoord is. Toen K. nu Zaterdagavond alleen thuis was heeft de angst hem zóó gepakt, dat hij koste wat wil van de boerderij moest en om een voorwendsel daartoe te hebben verzon hij den overval. Zijn gezicht had hij met een bos stroo bloedend verwond. Wilde honden in den IJ- polder. Den laatsten tijd wordt de groote IJpolder herhaaldelijk onveilig ge maakt door wilde honden, die daar vrij rond- loopen als zij er kans toe zien vee, dat in de weide graast, aanvallen en opjagen. Meestal zijn hiervan schapen en andere kleine dieren het slachtoffer, die hun weerloosheid wel moeten bekoopen met den dood, veroorzaakt door felle hondenbeten of door verstikking in een moddersloot, waar zij in hun angst in gevlucht zijn. Verschillende eigenaren liggen dan ook met geweren op den loer, om zoodra zich zoo'n wilde hond vertoont, deze met een schot on schadelijk te maken. Zondag drongen twee honden in een kip penhok op een erf aan den Nieuwenweg, waar zij vreeselijk huishielden. Een twintigtal kip pen werd doodgebeten. Een der honden vond den dood in het kippenhok, terwijl de andere werd doodgeschoten. In een weide werden den dag tevoren vier schapen verscheurd. De honden zouden toebehooren aan een woon wagenbewoner uit het kamp aan den Hem- weg. Een arrestatie met hin dernissen. Te Boxtel reed een dron ken man bijna iemand omver. De man had pech, want de persoon was de rijksveldwach ter T. Deze wilde den man daarop arrestee ren, maar hij wist zich los te rukken en te ontvluchten. Maar wederom had hij pech, want de rijksveldwachter had een politiehond bij zich, die den vluchteling spoedig achter haalde en tot staan bracht. De man trok nu echter een mes en stak en sneed het dier van alle kanten. Intusschen was de veldwachter echter weer genaderd om den arrestant op nieuw vast te grijpen, waarop zich plotseling drie personen, man, vrouw en zoon v. O., tegen hem keerden. Van leze gelegenheid maakte de arrestant gebruik om opnieuw de plaat te poetsen. De politie heeft hem ten slotte echter te Best achterhaald, zoodat hij terecht zal hebben te staan wegens verzet en dierenmishandeling. De moord te Numansdorp. Het blijkt meer en meer, dat de politie met de arrestatie van B. in zake den laag- hartigen roofmoord op den landbouwer De Reus te Numansdorp een goede vangst heeft gedaan. Voor wat de reeds vermelde inbraak te Klaaswaal betreft, is nJ. eerst thans ge bleken, zoo meldt de „Tel.", dat verdachte B. ernstig rekening heeft gehouden met de mo gelijkheid, dat hij in zijn plan zou worden gestoord. De heer H., bij wien de inbraak werd gepleegd, verklaarde nl. dat hij, toen hij, na het vertrek van den ongenooden gast naar beneden was gegaan, in den hoek van de trap een grooten bijl had aangetroffen, welke er door B. moet zijn neergezet met de klaarblij kelijke bedoeling korte metten te maken met den bewoner, wanneer deze naar beneden zou zijn gekomen. Gelukkig daarom voor den heer H., die wèl onraad in zijn woning had vernomen, doch uit angst niet naar beneden durfde gaan. Verder is komen vast te staan, dat de ge arresteerde B. eenige weken geleden van den landbouwer De B„ nabij Numansdorp, onder bedreiging met een revolver, geld heeft afge perst. Uit lijfsbehoud heeft De B. het ongure element een bedrag van 350 ter hand ge steld en daarbij moeten beloven over het ge beurde te zullen zwijgen, daar het anders slecht met hem zou afloopen. Uit vrees voor eventueele gevolgen heeft De B. over dit voorval tot dusver gezwegen. Eerst toen B gearresteerd was, deed hij van het voorval aangifte bij de politie. Verduistering. Een no tarisklerk te Grootebroek deed bij de politie aldaar aangifte van een plaats gehad heb bende inbraak. Even later vervoegde hü zich weer bij de politie met het verzoek, deze aangifte met het oog op zijn familie als niet gedaan te beschouwen. Het ligt voor de hand dat de politie dit zeer vreemd vond, waarop deze onmiddellijk een onderzoek in- stele. Hieruit zou gebleken zijn, dat de be trokkene, die secretaris-penningmeester is van enkele plaatselijke vereenigingen, in die kwaliteit verduistering en valschheid in ge schrifte zou hebben gepleegd, terwijl mede aan oplichting werd gedacht. De verdachte is naar Alkmaar overgebracht en ter be schikking van de justitie gesteld. Ongelukken. Op de Oude gracht te Utrecht is een 18-jarige jongen van een vrachtauto geslingerd en zoodanig aan hoofd en been verwond, dat hij bewusteloos bleef liggen. Hij is naar de rijksklinieken ver voerd. Zijn toestand is vrij ernstig. Te Nieuw Weerdinge is een meisje bij het spelen in een sloot gevallen en verdronken. Uit het Overijselsch Kanaal onder de gemeente Dalfsen Is opgehaald het lijk van een 40- jarigen man ait Raalte, die sinds Vrijdag avond werd vermist. De man was gehuwd en vader van eenige kinderen. In de Viestraat te Utrecht is een 32-jarige wielrijder door de gladheid van den weg komen te vallen. Met een schouderfractuur is de man per auto naar de rijksklinieken vervoerd. Een auto met twee passagiers reed Zondagavond van Workum naar Makkum. Nabij Gaast zag men een man langs den weg liggen. Het bleek dat dit een 17-jarige jongen was. Hij lag be wusteloos en is na te zijn verbonden, naar de ouderlijke woning vervoerd. Wat de oorzaak van het ongeval is, is niet bekend. De ge wonde is later met twee gebroken beenen en een hersenschudding naar een ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Een 8-jarig knaapje te Heerenveen is door een auto aangereden. Met ernstige hoofd- en beenwonden werd het knaapje naar een ziekenhuis overge bracht. Gisterenmiddag heeft de heer De R., die met zijn auto op weg was van Gor- kum naar Baerle-Nassau, nabij Nieuwendijk een 314-jarig knaapje, dat plotseling vlak voor den auto den weg overstak, overreden. De kleine bekwam een hersenschudding en is ongeveer één uur na het ongeval over leden. Den bestuurder treft geei. schuld. Gisterenavond heeft op den Groningsche straatweg te Assen een ernstig ongeluk plaats gehad. Met zeer groote vaart reed daar met een luxen wagen de chauffeur R. K., garage houder te Groningen. Op een gegeven mo- j nt raakte K. het stuur kwijt, waardoor de ..co tegen enkele boomen botste en tenslotte een lantaarnpaal omver reed. De paal trof zekere mevrouw Timmer, echtgenoote van den bekenden motorrijder G. Timmer, die daar wandelde. Zij werd ernstig gewond op genomen en naar het Wilhelmina-gasthuis overgebracht, waar zy hedenmorgen aan de gevolgen van de bekomen verwondingen is overleden. De auto werd zwaar beschadigd. K. is aangehouden en naar het politiebureau geleid. -Zijn leven gered door ïn het water te springen. Door het springen van een benzinelamp geraakten gisteren de kleeren van den fietsenhandelaar Dekker te Bovenknijpe in brand. Hij wist zyn leven te redden door direct in het kanaal te springen. Hij had echter al zulke brandwon den gekregen, dat direct geneeskundige hulp noodig was. De werkplaats met inventaris en eenige nieuwe fietsen brandde uit. Alles was ver zekerd. -De ramp van de „Atlan tique". De brand aan boord van de „Atlantique" is thans geheel gebluscht. De brandweer is thans bezig de scheepsruimen leeg te pompen. Men verwacht hiermede heden tegen den avond gereed te zijn, daar na zal de „Atlantique" naar het droogdok worden gesleept. Pas dan zal het mogelijk zyn, na te gaan of en in hoeverre de romp van het schip nog bruikbaar is. Naar by het onderzoek der en quête-commissie tot nu toe is komen vast te staan, schijnt de .Atlantique" beneden de waterlijn in het geheel geen schade gekregen te hebben. De machines zyn slechts weinig beschadigd. Uit het wrak zijn in den loop van gisteren opnieuw 12 lijken geborgen, zoodat het totaal aantal slachtoffers dat men aan boord van het schip heeft gevonden 14 bedraagt; 10 hunner konden echter niet meer geïdentifi ceerd worden. In tegenstelling tot het oorspronkelijk voornemen zal het schip nog niet worden gedokt alvorens de deskundigen zullen heb ben vastgesteld of de romp nog bruikbaar is. Zooniet dan zal het wrak in het haven bassin blijven liggen en zuilen de machines eruit worden gehaald, -vaarna het casco als oudyzer zal worden verkocht. Het kostbare dokken is in dit geval niet noodig. Ernstige stakingsonlus ten te Duinkerken. Ernstige onlusten hebben zich gisteren voorgedaan te Duinkerken, na afloop van den dagelijkschen optocht van de stakers, waaraan meer dan 2000 hunner deelnamen. Belangrijke groe pen van betoogers, die zich ondanks het ver bod, naar de haven wilden egeven, stuitten bij den toegang tot de kaden op een versper ring van bereden politie. Zij maakten zich meester van handkarren, die zij tegen de paarden slingerdende cavaleristen onder namen een charge tegen de stakers, die de vlucht namen of in visscherssloepen spron gen. Op de kaden werd het gevecht met ra zernij voortgezetnaar de bereden agenten werden ulle mogelijke projectielen geslingerd. Vrouwen o.a. wierpen uit de huizen bloem potten en flesschen. De bereden garde werd door infanteristen versterkt, die er eindelijk in slaagden de orde te herstellen. Niemand van de politie werd ernstig ge wond. De gewonde stakers werden door hun kameraden meegenomen en meldden zich geen van allen aan. Een schijndoode. Te Londen is Zaterdag een geval van schijn dood geconstateerd. De toestand van de 66- jarige mevrouw Hurni, die ernstig ziek te bed lag, verergerde des morgens om vijf uur zoodanig, dat ieder oogenblik het einde ver wacht kon worden. De dokter deelde mede, dat het nog slechts een kwestie van enkele minuten was en verliet, na nog enkele in structies gegeven te hebben, het huis. Kort na zijn vertrek scheen het inder daad, dat hex met de zieke gedaan was. Haar hart klopte niet meer, terwijl ook de longen niet meer werkten. Kortom, alle teekenen wezen erop, dat de patiënte was overleden. De familie waarschuwde hierop den ge neesheer, opdat deze de doodschouw zou komen verrichten. Toen de arts echter na een tijdsverloop van ongeveer twee uur ar riveerde begon de „overledene" plotseling weer teekenen van leven te geven. Onmid dellijk gaf hij de vrouw een injectie en na eenigen tijd kwam zij tot bewustzijn. De vreugde van de familieleden was even wel slechts van korten duur, want in de middaguren trad werkelijk de dood in. De dokter verklaarde nog nooit een dergelijk feit te hebben meegemaakt. Diefstal van schilde rden. Ten nadeele van de nabestaanden van den overleden atelierschilder Evert Pie- ters is uit zijn atelier Als lek Kan te Bla- ricum een 40-tal schilderijen ontvreemd en verkocht voor een bedrag van bijna 2500. Als dader van dezen diefstal heeft de Bla- ricumsche politie aangehouden den schilder Z te Blaricum, die bekende de doeken te hebben ontvreemd en deze te hebben ver kocht, gedeeltelijk aan particulieren en ge deeltelijk aan de kunsthandelaren V. te Eemnes en S. te Amsterdam. Het gelukte de politie te Amsterdam, Wassenaar en Hilversum de ontvreemde doeken op te sporen en in beslag te nemen. Het was niet moeilijk voor den schilder Z de doeken aan den man te brengen, daar hij in het bezit was van een kwitantie, welke geteekend was door den zoon van Evert Pieters en waarop stond een bedrag aan geld vcor gekochte artikelen uit de nalatenschap van den schilder E. Pieters. Z. had deze kwitantie inderdaad ontvangen, daar hij eenige schilders- en andere materialen van den overleden schilder door tusschenkomst van den zoon had gekocht. Nadr wordt ge meld, za 1de familie de schilderijen, welke een hooge waarde vertegenwoordigen, we derom in haar bezit krijgen. -Opgravingen te Aquileia. Bij de opgravingen, die sinds eenige weken te Apuileia in de Romeinsche Necro polis aan den gang zijn, zijn twee steenen grafbeelden in uitstekenden staat aan het licht gekomen, voorstellende een man en een vrouw van middelbaren leeftijd, met een voornaam uiterlijk. Zij zijn meer dan levens groot en schijnen voortbrengselen te zijn van een provinciale kunst, zonder hellenistische invloeden, natuurlijk en krachtig. De toga van den man en de haardracht der vrouw doen vermoeden, dat zij afkomstig zijn uit c'en laatsten tijd der Romeinsche Republiek. De onderschriften zijn helaas niet te ontcij feren. De beelden en eenige mede opgegraven kleine urnen zijn naar het museum var. Aquileia overgebracht. Een vernuftige verlich ting. Bij het Bois de Boulogne te Parijs, onder de avenue Foch, bevindt zich een on- deraardsche gang, die uitsluitend voor voer tuigen is bestemd en ten doel heeft om het drukke verkeer in deze buurt te ontlasten. Men ondervond echter eenige moeilijkheden bij de verlichting van dezen onderaardschen weg. Kwamen de automobilisten aan by een verlichting, die minder helder was dan het daglicht buiten, dan konden zij het eerste oogenblik slecht ziende verlichting moest dus aangepast worden aan het uur van den dag en de weersgesteldheid. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van een foto-clectrische cel, die geheel automatisch de beide licht sterkten binnen en buiten met elkaar ver gelijkt en al naar gelang van de behoefte regelt, SU'1® HHP ■Fq'ii;^|i||W|||jglHiriHipiHiMi*'-aa- ''"""M""* door G. Th. ROTMAN (Nadruk verboden) Ze trokken allebei om het hardst; ja, op t laatst begonnen ze elkaar zelfs te stompen, wrikkend en rukkend, om het regenscherm in hun macht te krijgen. Krakdaar ging de stok al in tweeën, en eenige oogenblikken later staken de balei nen naar alle kanten uit en hing de stof er aan flarden by. Van schrik hielden de jongens ineens met vechten op. Wat nu te doen Pietje, altyd de dapperste, nam een kloek besluit. „We moeten 'n nieuwe voor 'm koopen zei hij. Ze holden nu den professor achter na. De man staarde stijf van schrik naar zijn vernielde paraplu, maar Pietje zei „Als U meegaat, zullen we een nieuwe voor U koopen, meneer (Donderdag vervolg) BilllBHliailimilllHHl aiHIHIIHBHiiailllBIIIIHIlliailllM MlilMllilt9HHBHIIBIIIIHII..BIH!3IIIIB DIIIIBIillBIII HllflF MIDDELBURG. GETROUWD. J. F. de Bruijne, 23 j. en H. J. Dronkers, 24 j. BEVALLEN. P. vaan den Driest, geb. Van den Vrede, d. M. C. Roelse, geb. Provoost, d. OVERLEDEN. J. M. Grijspaardt, ongeh. d., 84 j. Januari Woensdag 11 V.M. 0.54 13.15 Donderdag 12 1.33 13.56 van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 6 tot en met Donderdag 12 Januari „Mata Hari Luxor-theater. Van Vrijdag 6 tot en met Dondeidag 12 Januari „Emiel en z'n de tectives" en .Afvalligen". MIDDELBURG. Vrijdag 13 Januari. Concert. Middel- burgsch Concert-vereeniging, Concert en Gehoorzaal, 8.15 uur. Samengesteld door het Kon. Metereologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.8 te Croydon en Le Havre. Laagste barometerstand 744.1 te Irafjord. Verwachting tot den avond van 11 Janu ari Matige tot zwakke W. tot Z.W. of Z. wind. Nevelig tot licht of half bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Iets kouder des nachts. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut. De hooge barometerstanden tot nagenoeg 730 m.M. die gisteren over het Iersche ka naal voorkwamen, zyn by de verplaatsing van het gebied van hoogen druk in Oostelijke richting iets afgenomen. Tegelijk is uit Rus land een drukstijging in Westelijke richting opgetreden zoodat de V-vormige depressie die zich gisteren op Scandinavië diep Zuid waarts uitstrekte, vrijwel geheel is opgevuld. Veer ons land is een overtrekken van den hoogen druk te verwachten met een sterk krimpenden en afnemenden wind. Wellicht eenige nevel doch overigens goed weer. Iets kouder in den nacht. Waarschijnlijk is deze uit het Westen bij IJsland in aantocht. De groote windkrachten, die gisteren om het ge bied der V-vormige depressie voorkwamen, zijn verdwenen en ook op den Oceaan ten Westen van de Britsche eilanden schijnt het rustig. De temperatuur is vrijwel over het geheele gebied gedaald, doch vorst van be- teekenis komt nog vrijwel niet voor en in Scandinavië zijn verschillende stations waar de temperatuur meer dan 10° boven de nor male is. Over het Oosten van het gebied, over Scandinavië en Duitschland viel vrij veel neerslag. Viric, Munchen en Dellen had elk 13 mM. In alle drie gevallen geheel of ten deele als sneeuw of natte sneeuw ge vallen. Januari uur Woensdag 11 4.38 Dohderdag 12 4.40 „Dempo" (thuisr.) p. 8 Jan. Kaap del Armi „Flandria" (uitr.) 8 Jan. van Montevideo ..Gaasterkerk" (thuisr.) heden te Perim ver wacht om te bunkeren „Grootekerk" (uitr.) 9 Jan. te Melbourne „Johan de Witt" (thuisr.) 9 Jan. v. Sabang „Marnix van St. Aldegonde" (uitr.) 8 Jan. te Sabang „Kota Agoeng" 8 Jan. te Rott. van Batavia Kota Tjandi" 7 Jan. v. Batavia n. Rott. ,Kota Pinang" (uitr.) 8 Jan. te Padang .Ouderkerk" (uitr.) 8 Jan. van Genua „Rietfontein" (thuisr.) 7 Jan. van Lorenzo Marques .Serooskerk" (thuisr.) p. 6 Jan. Perim Soekaboemi" (uitr.) 9 Jan. te Tjilatjap „Tapanoeli" (thuisr.) p. 8 Jan. Ouessant „Tarakan" (thuisr.) 9 Jan. te Marseille Woensdag 11 Januari. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpla- ten. Vara. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Lezing, concert en voordracht. 12.00 Orkest en gra- mofoonplaten. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Concert. 6.30 R.V.U. 7.00 Lezing. 7.20 Muzikale causerie. 7.55 S.O.S.- berichten. 8.00 Lezing. 8.30 Vaz Dias. 8.30 Or kest. 9.40 Hoorspel. 10.40 Orkest. 11.40 Gra- mofoonplaten. Huizen, 296 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftle zing 8.15 Gramofoonplaten. 10.00 Dameskoor 10.30 Morgendienst. 11.00 Orgelconcert. 12.15 Trio. 2.00 Landbouwuurtje. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramo foonplaten. 6.15 Causerie. 6.30 Cursus En- gelsch. 7.00 Afgestaan. 8.00 Orkest. 9.00 Cau serie. 9.30 Concert. 10.00 Vaz Dias. 10.30 Gra mofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel, 1.05 Orkest. 2.20 Gramofoonplaten. 3.20 Pia no-recital. 3.35 Orkest. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen. 7.10 Lezingen. 8.20 Concert. 10.00 Berichten en muzikale causerie. 10.35 Kwintet. 11.20 Dans muziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.35 Orkest. 12.50 Orgelcon cert. 1.25 Concert. 7.40 Concert. 8.20 Concert. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 1.20 Gramofoonplaten. 3.20 Orkest. 7.05 Tconeel, 7.20 Kamermuziek. 8.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gramo foonplaten. 11.20 Concert. 12.20 Concert. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert. 7.20 Operet te. 9.50 Concert. 10.20 Zesdaagsche te Dort- munt. 10.40 Concert. Brussel, 508 M. 12.20 Gramofoonplaten, 1.30 Concert. 5.20 Oude muziek. 6.20 TooneeL 6.35 Piano-recital. 8.20 Orkest. 8.35 Sympho- nie. 9.20 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.12.20 Concert. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Orkest. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Or kest'. 8.20 Orkest en koor. 10.30 Orkest Zeesen, 1635 M. 6.55 Concert. 8.30 Con cert. 9.40 Berichten en hierna programma van Langenberg. PROGRAMMA-EXPORT. Vanaf het begin van dit jaar zullen gramo- foonopnamen van de belangrijkste deelen der Engelsche omroepprogramma's per vliegtuig naar Australië worden getransporteerd, om door de omroepstations aldaar weer te wor den uitgezonden. CARUSO EEN DER EERSTE RADIO-ZANGERS. Reeds bijna 23 jaren geleden, op 13 Ja nuari 1910, werd vanuit de Metropolitan- opera te New-York een voorstelling van de opera „Tosca" draadloos uitgezonden, waar aan ook Caruso meewerkte. Hiertoe werd op het dak van het gebouw een antenne opge richt en ofschoon de zendenergie gering wad kon de uitzending over een afstand van 80 K.M. nog worden gehoord, o.a. aan boord van eer schip naby de Amerikaansche kust,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6