Vlissingsche Courant 9ioumer heeft de Schoenen TWEEDE BLAD BINNENLAND FEUILLETON Op zoek naar een Bruid SPORT m FOSTER'S MMrf'/rTH.JIIId.' LAND- EN TUINBOUW van de van Dinsdag 10 Januari 1933. No. 8 Subsidie werkloozenkassen. Naar „de Maasbode" verneemt heeft de minister van binnenlandsche zaken een schrijven gericht tot de besturen der gemeen ten, die tot het Werkloosheidbesluit 1917 zijn toegetreden. De minister deelt hierin mee, dat de regeering besloten heeft, voor het jaar 1933, ten behoeve van de werkloozenkassen voor vereenigingen gesubsidieerd volgens het Werkloosheidsbesluit 1917, een subsidie toe oe kennen, van ten hoogste 200 met deze uit zondering, dat voor eenige groepen (landar beiders, metaalbewerkers, houtbewerkers, textielarbeiders en steenfabriekarbeiders) een subsidie zal worden toegekend van ten hoog ste 250 en voor de groep van techniek en opzichthoudend personeel een subsidie van ten hoogste 150 Het definitief percentage van subsidie kan uiteraard eerst na afloop van het jaar 1933 worden vastgesteld en wordt zoodanig bepaald, dat niet meer wordt gegeven, dan noodig is, tot de bovengenoemde maxima. Aan de besturen van de betrokken werk loozenkassen is in overweging gegeven, om maatregelen tr treffen, die het mogelijk ma ken, met het in den aanhef genoemde sub sidie aan de reglementaire verplichtingen te kunnen voldoen. In het algemeen is daarbij door de regee ring als voorwaarde gesteld dat1. de ter mijn, na welken nieuwe leden recht op uit- keering kunnen doen gelden, wordt gesteld op 52 weken 2. aan gehuwde vrouwen geen uit. keering wordt gegeven3. aan personen van 65 jaar of ouder geen uitkeering wordt gege ven 4. de bijdrage voor de werkloozenkas, m geval van werkloosheid als uitkeering uit de werkloozenkas wordt genoten, wordt doorbe taald. Verschillende kassen zullen verdere maat regelen moeten nemen, waarover thans over leg wordt gepleegd. Zoodra ten aanzien van eenige kas vast staat, welke wijzigingen zullen worden aange bracht, zal daarvan mededeeling worden ge daan. Prof. dr. B. J. Kouwer f In het „Utrechtsch Dagblad" schrijft „eeu vrouw" het volgend in memoriam over proi. Kouwer Gisteren is dan het einde gekomen, de lan ge strijd gestreden. Hij is nu weggegaan „tot de groote reis", zooals hij zelf 't zoo rustig zeide, één van de keeren dat hij, gedurende zijn ziekte, afscheid nam van één zijner pa tiënten. Hoe vele vrouwen zijn de laatste maanden in hun gedachten in dat huis, rondom dat ziekbed geweest. Wanneer ooit vrouwen zich „zusters" voe len, zal 't zeker zijn in hun herinnering aan dezen man, wiens patiënte zij waren. Voor hem waren zij dezelfden. Hij voelde aller moeiten aan, nam hun verlegenheid weg. Hielp en kwam tegemoet waar hij kon Eén gevoel verbindt die vrouwen tegenover dézen man de meest innige dankbaarheid voor zijn niet-geëvenaarde hoffelijkheid, zijn uiterst ontwikkeld gevoel van kieschheid. Hiermede is een zeer groot deel, lang niet alles, gezegd van wat voor zijn patiënten vol eerbiedige dankbaarheid voor altijd verbon den zal blijven met dat beeld van Kouwer, dat wie van ons het voorrecht hadden van hem afscheid te mogen nemen, in zijn groot heid in dat ziekbed culmineerde. Met volko men klaarheid wetende, dat dit zijn sterfbed was, vond hij de kracht vol eenvoud en rust te genieten van wat de liefde zijner patiën ten hem dagelijks aan bloemen, aan bezoekeu, aan warm-meevoelen schonk, vond hij de nóg grootere kracht geheel zijn omgeving, allen EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RUCK. INadruk verboden 30) Juist terwijl ik hierover zat na te denken ontmoetten onze oogen elkaar. Haastig herstelde ik mij. „Ik was zoo blij, dat Daisy vanmiddag mee kon. Zij heeft zich in ieder geval goed geamuseerd. Hij zei nu„Ik vind, dat je een dapper meisje bent, omdat je het zoo opneemt Want het is een tragisch slot van een pret- tigen middag. Vondt je 't ook geen heerlijk tochtje, Joey?" vroeg hij en keek mij nieuwsgierig aan, terwijl ik, met de stuur- touwtjes over mijn schouders, tegenover hem zat. „Ik vond het echt leuk", zei ik met wee moed, bij de gedachte, dat het 't laatste prettige middagje van mijn leven was ge weest. Want het is niet waarschijnlijk, dat Hilary gedurende onze verloving nog weg zal gaan. En daarna zal ik getrouwd zijn. Brr.... Vriendelijk zei de bruggenbouwer nu „Ik heb den geheelen middag gehoopt, dat je je toch maar goed zoudt amuseeren." „De hoofdzaak was", zei ik, „dat ik wist dat Daisy zoo blij was." die hem het liefste waren, tot zijn grootheid op te voeren. Geen uwer patiënten zal u vergeten, prof. Kouwer, allen zijn rijker door wat ze in fijn heid van u mochten ontvangen. Politietoestanden te Delft. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Duijs, betreffende het instellen van een on derzoek van regeeringswege naar in het poli tiecorps te Delft heerschende toestanden heeft de minister van justitie, de heer Don- ner, geantwoord dat hem reeds een- en an dermaal van acties tegen den commissaris van politie te Delft was gebleken. In 1931 werd een zeer omstandig onderzoek ingesteld, waarvan het resultaat is geweest, dat moest worden aangenomen, dat noch door den com missaris, noch door den hoofdinspecteur fei ten zijn gepleegd, welke hetzij van strafwaar- digen a.ard zijn, hetzij uit het oogpunt van politie-administratie bedenkelijk en afkeu renswaard zijn. Later is gebleken dat de be trokken inspecteur, die op proef was aange steld, niet voldeed en dan ook aanzegging had ontvangen dat hij na verloop van zijn proef tijd niet zou worden gecontinueerd. Het par ket is gebleken, dat den burgemeester de laatste twee jaren geen enkele klachten, noch van de zijde van eenige vakorganisatie, noen van eenig lid van het corps, heeft bereikt. Voor ingrijpen is geenerlei aanleiding aanwe zig. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS De kerkelijke kwestie te Biezelinge. Het bestuur van de classis Goes der Ned. Herv. Kerk, doende wat des kerkeraads is, heeft de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Biezelinge eraan herinnerd, dat nog steeds met is voldaan aan de in Juli van het vo rige jaar gedane belofte, om aan den raad van beheer voor de predikantstractementen een onderhoud te vragen tot regeling van den aanslag dier gemeente. Biezelinge be hoorde namelijk tot de zgn. weigerachtige gemeenten. In den loop van 1932 is hierin eenige wijziging gekomen door krachtig in grijpen van hooger hand, waarop door de kerkvoogdij bovenbedoelde belofte is gedaan. Verder deelt het classicaal bestuur mede, dat op 10 dezer de agenda der betreffende commissie uit genoemden raad zal worden opgesteld en dat, indien vócr dien datum geen verzoek om een onderhoud is ingeko men, zal worden aangenomen, dat de kerk voogdij haar belofte heeft gebroken. Vrij Evang. Gerr. Beroepen ,e Velp ds. J. Vasseur te Ierseke. Tegen de jubileum-manie. De grijze ds. K. Fernhout, een der be kendste figuren in-de Geref. Kerken, voor heen te Amsterdam, thans nog werkend ia Ie kleine kerk "te Vreeland, keert zich in de „Bazuin" tegen de jubileum-manie, nl. al dus Gedurig aan heb ik me afgevraagd wat toch de oorzaak mag zijn van de jubi leum-manie, waardoor onze Kerken zich niet alleen belachelijk dreigen te maken voor menschen, maar ook menschenver- eering, overdrjjvigheid, onwaarachtigheid ^schuldig voor God. Ik kon de bron niet vinden. En ik vond die wellicht nóg niet Maar een sterken prikkel ertoe ontdekte ik wel, toen mijn aandacht er op viel, dat id den kalender van het Jaarboek onzer Ker ken, achter eiken datum, die daarvoor in aanmerking komt, een jubileum-annonce vcorkomt. Zoo'n aankondiging toch legt elke Kerk die niet onbeleefd wil zijn, de ver plichting op zoo'n datum te „vieren". Nu zijn die jubileum-annonces niet het werk van de redacteuren van ons Jaarboek, maar ^an de uitgevers. En de uitgevers zullen ze graag weglaten, als ze weten,'dat dat den predikanten aangenaam is. Daarom ben ik zoo vrij, al mijn collega's voor te stellen zoo spoedig mogelijk even )?er briefkaart aan de uitgevers te berichten, dat ze vóór schrap ping van die aanteékeningen zijn. Dan is „O ja. Daisy was natuurlijk ook erg in haar schik. Dat was natuurlijk de hoofd zaak", zei de bruggenbouwer haastig. „Ik weet zeker, dat Daisy het vreeselijk aardig van je vond en al sprak zij niet zoo druk met jou als met mijnheer Smith, weet ik toch zeker, dat zij bijzonder op je gesteld is. Je begrijpt natuurlijk, dat ik er met nie mand over spreek, voor alles beklonken is", zei ik op echte koppelaarstersmanier, om hem over dat onderwerp aan het praten te krijgen. De bruggenbouwer keek mij lang onder zoekend aan en een oogen blik meende ik het humoristische knipoogje te zien verschijnen. Doch ik had het mis. Zijn stem klonk zeer ernstig, toen hij vroeg„Zeg, Joey, zou je denken, dat ik kans heb „Alle kans vast en zeker I" verklaarde ik en ik was blij, dat ik over dit onderwerp kon doorredeneeren, waardoor mijn gedach ten aan den ring en Hilary werden afgeleid Dus praatten wij onder het naar huis wandelen uitsluitend over Daisy. Hoe knap zij is en hoe artistiek zij er uit ziet en hoe lief zij is en dat het een verkeerd begrip van sommige menschen is, dat meisjes mei een carrrière niet behoeven te trouwen. „Je had groot gelijk, dat er een brug mo: zijn, die het leven van een meisje met da van een ander verbindt. Ik vond die uit drukking „de allesoverbruggende liefde" eer verheven idee „Daar ben ik bly om", zei de bruggen bouwer. de prikkel tenminste weg. Ik heb hoop, dat we, met een spoedbericht nog tijdig genoeg zullen komen voor de uitgave van 1933. In het andere geval zal het dan toch voor die van 1934 effect kunnen hebben. Teraardebestelling prof. L. Lindeboom. Gisterenmiddag heeft te Kampen onder zeer groote belangstelling de teraardebestel ling plaats gehad van het stoffelijk overschot van prof. L. Lindeboom, oud-hoogleeraar aan de Theologische School. Overeenkomstig het verlangen van den overledene heeft de be grafenis een zeer eenvoudig karakter gedra gen. Nadat de lijkkist op een podium was ge plaatst, daarheen gedragen door de oudste studenten der Theologische School, nam vol gens den wensch van prof. Lindeboom als eenige spreker ds. Schoemakers het woord, die den overledene herdacht als christen bij uit nemendheid, als een strijder tegen de zonde en als een dienaar der barmhartigheid. De kracht van al zijn werkzaamheid was het ge loof, hem door Gods genade geschonken. De oudste zoon, ds. Lindeboom uit Amster dam, sprak hierna een woord van dank, waarna Psalm 89 vers 8 gezongen werd. Graalmeisjes in Berlijn. Zondagavond hebben in het volle Sportpa- last te Berlfjn 1200 graalmeisjes, 1000 uit Nederland en 200 uit Berlijn, een Advent- en Kerstspel opgevoerd. Behalve Nederlandsche geestelijken, o.a. mgr. Aengenent, domproost Westerwoud uit Haarlem, waren o.a. aanwe zig de wijbisschop van Lenden, Meyers, bis schop Schreiber uit Berlijn en het domkapit tel. Tusschen Tiberias en Kapernaüm. De directeur van het Orientaalsch-instituut der Duitsche GÖrres-Gesellschaft, dr. A. E. Mader, heeft aan den Westoever van hei meer van Genesareth tusschen Tiberias en Kapernaüm de ruïnen van een oude kerk ontdekt, welke bij verder uitgraven de zooge naamde kerk der broodvermeerdering bleek te zijn, uit de 4e eeuw stammend en waar schijnlijk de oudste in ruïne nog overgebleven Christelijke basiliek. Onder het hoofdaltaar ligt een steen van 1 M. lengte en f2 M. breedte, welke de beroemde „heilige steen" der traditie moet zijn, op welken Christus b\j het wonder van de vermenigvuldiging der brooden en der visschen deze neerlegde. Ach ter het altaar kwam een pracht-mozaiekvloer voor den dag op welke een korf is afgebeeld met 4 door een kiois gekenteekende brooden en 2 visschen. De kerk werd in de 7e eeuw door de Arabieren verwoest, later gebrekkig herbouwd en ten slotte door een aardbeving geheel in een ruïne veranderd. Examens. Voor het praktijk-diploma Nederlandsche handels-correspondentie, afgenomen door de Vereemging van Leeraren ih de Handels- wetensschappen, zijn geslaagd de heeren ,i. Réinigèrt alhier en jacq. de Smit te Sou burg, beiden leerling van het instituut-Van Hij f te alhier. Voor hetzelfde examen zijn geslaagd de dames E. P. Hoek en D. F. Huser en de heeren F. N. de Veij, B. van der Linden en J. F. Kamermans, leerlingen van den heer I. Sinke alhier. Hoofdbestuur N.O.G. Tot lid van het hoofdbestuur van het Neder landsch Onderwijzersgenootschap is ii plaats van den heer H. de Zeeuw te Veere, die deze functie tal van jaren heeft be kleed, maar thans zich niet meer herkies baar stelde, gekozen de heer W. Spinnaaij te Middelburg. RECHTSZAKEN Haar dochter gewurgd. Het gerechtshof te 's-Bosch heeft een 54- jarige vrouw, die door de rechtbank te Maas tricht veroordeeld was tot 8 jaar gevange- „En ik ben er zeker van, dat Daisy er ook zoo over denkt." Wij waren nabij ons tuin hek gekomen, zoodat ons vertrouwelijk ge sprek nu ten einde was. Bij wijze van af scheidsgroet zei ik„Ik zou niemand ter we- reid liever willen hebben dan jou „Dat is lief van je I" Als zwager", vervolgde ik, om den zin af te maken. De bruggenbouwer gaf my een hand, om goeden dag te zeggen. „Beste Joey, niemand ter wereld zou ik liever willen hebben dan jou Als schoonzuster", veronderstel ik, dat dit compliment had moeten besluiten. Och deze zin is nooit afgemaakt. Want op dit oogenblik had de onderbreking plaats. Dicht bij ons tuinhek stak zwart een gedaante al tegen het zalmrose der ondergaande zon. En een welbekende stem riep op heftig verwy- tenden toon „Josephin Ik maakte een soort luchtsprong. Ik was niet in staat geluid te geven, laat staan te ■preken. Op hetzelfde oogenblik stond ik 'oor mijn verloofde, dien ik pas over twee lagen thuis had verwacht. „Mynheer Sykes Hilary bedoel ik ïijgde ik. ,3en je nu al terug 't Was een rare vraag, vindt u ook niet Want hy stond in levenden lijve voor mij in zyn Norfolk-costuum en zijn artistieker ^an Dyk-achtigen hoed op en zyn onaf «heldeiyke groene Liberty-das aan. •„Ja, ik ben teruggekomen", zei Hilary kort „Ik vei wachtte je vandaag niet", zei ih. r.isstraf ter zake van het feit, dat zy op 20 Juli haar vijftienjarige dochter uit het eer ste huwelijk zou hebben gewurgd, en tegen wie de advocaat-generaal tien jaar gevan genisstraf geëischt heeft, veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. De ventverordenïng van Haarlem nietig verklaard. In de algemeene politie-verordening der gemeente Haarlem is het venten verboden op wegen en uren waarop dit in het belang der openbare orde of veiligheid door den burge meester ongeoorloofd is verklaard. Een bloemenkoopman te Haarlem was ten laste gelegd overtreding van dit artikel. De kantonrechter gaf ontslag van rechts vervolging omdat z.i. bedoeld artikel van rechtswege ophield te gelden door inwerking treding der winkelsluitingswet. De rechtbank te Haarlem overwoog, dat art. 85 een geheel ander onderwerp regelt dan art 8 der winkelsluitingswet, vernietigde het von nis en veroordeelde den bloemenkoopman. Hiertegen stelde de officier te Haarlem cas satie in bij den Hoogen Raad, die het stand punt van den officier ni:t deelde, maar over wogen heeft, dat hier krachtens de gemeente wet een verboden delegatie van bevoegdheid is toegepast door niet Burg. en Weth., maar alleen den burgemeester bevoegd te verklaren een venfcverbcd uit te vaardigen. Dit ventarti- kel werd mitsdien nietig verklaard met ont slag van rechtsvervolging voor den betrok kene. De zesdaagsche te Dortmund. Gisterenavond was de stand van de zes- daagsche te Dortmund als volgt1. Schön— Busschenhagen 322 p., 2. Goebel—Pijnenburg 254 p., R. Rausch—Hürtgen 182 p., 4. Brocar- doGuimbretière 165 p., 5. PedenStübeke 68 p.op 1 ronde 6. Vopel—Korsmeyer 109 p., 7. RiegedVroomen 65 p.op 2 ronden 8. Kilian—Pietzfeld 134 p., 9. Tietz—Schenk 69 p.op 3 ronden 10. Braspenning—Wals 109 p.op 5 ronden 11. SengeOeszynski 34 p.op 7 ronden 12. KistersMuller 68 p. LUCHTVAART Noodlandingsterrein West-Schouwen. De minister van waterstaat, gelet op het advies van den directeur van den luchtvaart dienst van 31 October en op den brief van de N.V. Koninkiyke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën, heeft 1. met ingang van heden ingetrokken zijn beschikking van 18 Juni 1931, waarby, behou dens de rechten van derden, ten behoeve van iandvliegtuigen in het binnenlandsche lucht verkeer tot wederopzeggens ontheffing is ver leend an het verbod, bedoeld in het eerste lid, onder b. van art. 18 der Luchtvaartwet, ten aanzien van het noodlandingsterrein West-Schouwen 2. bepaald, dat, behoudens de rechten van derden, tot wederopzeggens ontheffing wordt verleend van het onder 1 hiervoren omschre ven verbod betreffende genoemd noodlan dingsterrein, uitsluitend ten behoeve van Iandvliegtuigen, niet zijnde verkeersvliegtui gen, en ten behoeve van de tot de aan dezes genoemde luchtvaartonderneming behoorende vliegtuigen van het type Fokker F VII A, voor zoover deze laatste zijn voorzien van rem- wielen, een en ander ten aanzien van het binnenlandsche luchtverkeer. Aan de ontheffing zyn de volgende voor waarden verbonden a. Op het bedoelde terrein zal slechts mo gen worden geland en daarvan mogen worden opgestegen tusschen zonsopgang en zonson dergang. b. Aan het terrein zullen geen wüzigingen worden aangebracht zonder toestemming van den minister van waterstaat. c. Aan den minister van waterstaat moet worden kennis gegeven van alle wijzigingen, „Klaarblijkelyk niet", zei mijn fiancé zoo zuur als azijn en zoo bitter als kinine. Eerst dacht ik, dat hy thuis was geweest en alles over den ring had gehoord en dat zijn azyn en kinine hun oorsprong in myn slordigheid vonden. Doch nu zag ik, dat zijn bitterzuur was opgéwekt door den aanblik van den grooten jongen man in khaki, die naast my stond. „Wie is dat", sprak aller- duideiykst uit zyn blik. Daarom stelde ik hen aan elkaar voor Vanwege mijn verwarring en verrassing over het plotselinge verschijnen van Hilary, deed ik het natuurlyk glad verkeerd en belache lijk dwaas. Ik zei„O, eh mynheer Dick Row lands, myn verloofde. Neen, neen, ik bedoei. mag ik je voorstellen aan mynheer Sykes, den bruggenbouwer, ach neen, Hilary, ik bedoel mijnheer Rowlands, den bruggen bouwer." „O, jawelzei Hilary, zoo stijf als een oook met een yskorst er om. De twee heeren knikten elkaar op de meest zonderlinge wyze toe, zonder hand geven of „Hoe maakt u het" en nog minder ..aangenaam kennis te maken." Rowlands, die natuurlijk dacht dat hy niet te veel was, maar overschoot by deze .ontmoeting der gelieven", zei„Nu, ,k noet naar huisgoeden avond, Joey Hy groette my met zijn vriendelykst glim c-chje en vertrok. Hilary nog even zuur en niet minder bit ter, knorde mij toe„Ik ga mee naar bin ts al te vaak oorzaak vg® van slechte spijsvertering en verstopping. Neem T| f meer beweging en ge- i5>i gebruik Foster's Maag- Jw* pillen. het afdoende 1 laxeermiddel. f 0.65 per Flacon. welke in de omgeving van het terrein worden aangebracht tot op een afstand van 200 M. van de begrenzing daarvan, voor zoover dis wijzigingen van invloed kunnen zyn ten aan zien van het veilig landen en opstijgen van het terrein met vliegtuigen. Wat elke maand te doen geeft. (In moes- en bloemtuin, keuken en kelder). (Ie helft Januari.) Het in den winter vervroegen van den bloei van vele in den zomer bloeiende planten is veel meer dan vroeger een zaak van betee- kenis. Is het forceeren van bloemplanten in den winter van veel belang voor den handels- kweeker, ook liefhebbers kunnen dit met wei nig kosten doenalthans zij die over een warme kas beschikken. Het grootste gedeelte van den winter kim men overvloed van bloe men hebben, indien men van de gelegenheid gebruik wil maken. Aanbevelenswaardige soorten om te vervroegen, zijnSeringen in soorten. Viburnum, oppulus Sterille, Forsythia sus. pensa, Jaspinum mudiflorum. Daphne mezereum, Deutria gracilles, Spirea en Pru- nuc in soorten, Diclytra spectatalis, Hydran gea's, Azalea indica en pontica, Convallaria majalis, en nog vele andere. Van de schoone sierblad Begonia's kunnen sommige soorten het lang in de kamer uit houden, mits ze goed verzorgd worden. Men houde ze dan niet te droog, maar ook niet te nat, en plaatse se niet te dicht by de kachel doch voor het raam. Ze worden voort- gekweekt door scheurenheeft men echter gelegenheid, dan v. dient het de voorkeur, ze van blad te vermenigvuldigen. De bladeren worden dan aan den onderkant op de aren wat ingesneden en plat op de aarde gelegd, doch dit moet geschieden op bodemwarmte in bak of kas. Men kan aldus van een blad ver scheiden jrnge plantjes kweeken, die weder forsch door zullen groeien, beter dan de oude planten. Deze Begonia's verlangen een luch- tigen grond, d.w.z. niet zoo erg fyn. Verteer de paardenmest vermengd met verteerde bladaarde, is zeer aan te bevelen. Tuberose zyn heerlyk riekende bloemen. Des winters houdt men de bollen droog en plante ze in het voorjaar in goeden grond. Matig begieten en niet al te warm zetten, is dan vereischteongeveer Juni kan het glas er afgenomen worden. Wil men ze vroeger in bloei hebben, dan ook vroeger planten, wan neer er gelegenheid bestaat ze des winters voort te kweeken. Wij vervolgen onze bespreking der vitami nes. De lezer weet nu, dat men hieronder verstaatstoffen, die in uiterst kleine hoe veelheid naast de eiwitten, vetten, koolhydra ten, zouten en water, noodig zyn, om de nor male instandhouding en ontwikkeling van het organisme mogelijk te maken. Ontbreekt in de voeding een vitamine, dan kan het lichaam ziek worden, welke ziekte dan door den medicus avitaminose wordt geheeten, en men spreekt van hypo-vitaminose, als een be paald vitamine niet geheel, doch slechts ten deele ontbreekt, en dientengevolge abnormale verschynselen optreden. Hoe kan men nu te weten komen, welke verschynselen ontstaan, als een bepaald vitamine ontbreekt? Men handelt dan als volgtmen dient dan voedse toe, dat bijv. vry is van vit. A en voegt daar aan voldoende van de andere vitamine toe, byv. vit. B is gist, vit. C is citroensap, vit. D is een of ander preparaat. De ziekteverschijn selen, welke bij zoodange voeding ontstaan, worden dan toegeschreven aan het ontbreken nen als ik mag." „Doe dat", zei ik zoo gastvry mogelijk, doch inwendig huiverde ik by de gedachte aan ons tête-a-tête in het salon, dat onver- mydelyk was. Het salon was echter bezet. „Ik ben er nog I Geen kans om mij kwijt te raken Ha ha klonk het vroolijk en wy zagen luitenant Smith naast Daisy op de sofa zitten, hetgeen het uitverkoren plekje tegenwoordig scheen te zijn voor de jonge militairen. Onbekende jonge militairen bij Daisy en my op bezoek? Dat waren blyk- baar toch geen kennissen van moeder, want die was in ParysEen bedenkelijke staat van zaken voor Hilary om te constateeren 1 „Mijnheer Smith gaat aanstonds naar zyn pension, om zyn banjo te halen en dan zal hy vanavond voor ons spelen", zei mijn zuster op uitgelaten toon. Zy kon Hilary niet uitstaan, moet u we ten. zy gaven Hilary een hand, alsof zy zeggen wilden„Hoe eerder je weg bent, hoe liever Myn verloofde keek door zyn pince-nez langs zyn neus omlaag en zei op —3° Celsius-toon, dat hy gaarne den tuin eens wilde zien en of Josephine hem wilde oegeleiden. „Josephine In al die veertien dagen, dat hy weg was geweest had niemand het in zyn hersens gehaald, my Josephine te noemen. Ik vind het den vreeselyksten naam, die er is en dan ligt het er nog aan, ioe hy gezegd wordt. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5