BA! l I® NOOTJES UIT DRAAD EN LUCHT WISSELKOERSEN BEURS VAN AMSTERDAM voor 'Pluimoeehouders MARKTBERICHTEN NIEUW begint MORE HALLO jPlllllllllllll 1 av< 1 Pri lilllllllllllll INDII De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft met 25 tegen 17 stemmen aangenomen het voorstel van Burg. en Weth. tot 2'/2 pot. korting op de jaarwedden van het gemeen- tepersoneel. 4 De bevolking van Nijmegen is in 1932 ge- setgen tot 80.216 van Leiden tot 72.060 van Delft tot 51.710 van Gouda tot 30.161van Arnhem tot 80.626. Gisteren vierde mevrouw Dingenouds— Paalvast te Schiedam haar 25-jarig huwe lijksfeest met den echtgenoot, die op haar eerste zilveren huwelijksfeest haar en de gasten, vermaakte als humorist. De gemeenteraad te Groningen heeft links tegen rechts verworpen een voorstel door de rechterzijde ingediend, om alle gemeentelijke subsidies met 10 te verminderen. In de Limburgsche steenkolenmijnen zijn in het afgeloopen jaar 23 ongevallen met doodelijken afloop voorgekomen tegenover 27 in 1931. De bevolking van Leningrad is in 1932 met 203.000 zielen vermeerderd en. bestond op 31 December uit 2.937.00Q inwoners. Volgens bericht uit Mexico is de stad Pichucalo gisteren door een ernstige aard beving geteisterd. De materieele schade moet zeer aanzienlijk zijn. bracht. Getuigen wijzen H. als den dader aan. De politie te Maastricht is gewaar schuwd. Huwelijksgeluk door ra dio verstoord. Het echtpaar Mui holland te New-York zat enkele dagen ge leden naar de radio te luisteren. De dans muziek werd afgewisseld door een voordracht, en de omroeper kondigde aan „De stem, die U thans gaat hooren, is die van Spider Till man, die U vertellen zal van zijn liefdadig werk in de Chineezenwijken". Deze simpele mededeeling bracht mevr. Mulholland geheel van streek en slechts met veel moeite, wist zij haar ontroering voor haar man en twee kinderen te verbergen. Spider vertelde van zijn leven en zei o.i.„Twintig jaar geleden verliet ik vrouw en kind. Ik heb gehoord, dat zij sindsdien weer getrouwd is en nog andere kinderen heeft, maar ik zal niet terugkeeren en haar geluk verstoren." Dit werd mevr. Muiholland, die, zooals men reeds geraden zal hebben de verlaten vrouw was, te mach tig. Haar echtgenoot, wien zij nu alles moest vertellen, stelde zich hiermede niet tevreden en diende een eisch tot ongeldigverklaring van het huwelijk in. In tegenwoordigheid van den gedagvaarden Spider verklaarde de vrouw voor den rechter, dat haar eerste man jaren geleden plotseling was verdwenen en dat zij jarenlang naar hem had gezocht. Vrienden hadden haar ten slotte verteld, dat hij dood was. Spider op zijn beurt verklaarde, dat hij een eisch tot echtscheiding zou in dienen. De rechter heeft zijn beslissingen nog uitgesteld. Een kostbare gramofoon- plaat. Het Hongaarsche nationaal-mu- seum heeft dezer dagen een zeer waardevolle relikwie ten geschenke gekregen, nl. een gra- mofoonplaat, waarop in het jaar 1890, dus 43 jaar geleden, een rede ls opgenomen van den grooten Hongaarschen staatsman Ludwig Kossuth, die tijdens den Hongaarschen vrij heidsoorlog van 1848 tot 1849 rijksbestuurder van Hongarije was. Kossuth, die na de onderdrukking van Hongarije's strijd om zijn onafhankelijkheid, in Engeland en Amerika verschillende rede voeringen in de Engelsche taal heeft gehou den voor de Hongaarsche zaak, welke rede voeringen thans nog als voorbeelden van voortreffelijke Engelsche redenaarskunst wor den aangehaald, leefde ten tijde van deze gramofoonopname als banneling in Turijn. De opgenomen rede is uitgesproken naar aanleiding van de plechtige onthulling van een te Arad (thans in Roemenië) opgericht gedenkteeken, ter herinnering aan dertien door de Oostenrijkers terechtgestelde Hon gaarsche vrijheidshelden. De rede werd oor spronkelijk op drie platen opgenomen, van welke twee tijdens de communistische over- heersching door roode so2daten zijn gebroken, zoodat er nog slechts één over is, die ook in vrij slechten toestand verkeert. Door gebruik making van verschillende versterkingsprocé dés is het echter gelukt, eenige zinnen uit de rede duidelijk verstaanbaar te maken. Thans wil men trachten door gebruikma king van de modernste technische hulpmid delen een zooveel mogelijk gave weergave van de rede te verkrijgen. Een der directeuren van het nationaal mu seum zal zich naar Parijs begeven, om daar de nieuwste methoden te bestudeeren. Zoo hoopt men de stem van Kossuth, die bijna 100 jaar geleden een leidende rol heeft ge speeld in Hongarije, voor het nageslacht te vereeuwigen. Een moordenaar uitge leverd- Zaterdag is de beruchte Duit- sche monteur Conradi uit Keulen, die door de justitie in Duitschland gezocht werd wëgens doodslag en andere zware misdrijven en door de politie uit Kerkrade werd aange houden in een smokkelkeet langs* de grens, door tusschenkomst van 't grenscommissa- riaat van politie over de grens gezet en te Herzogenrath door de Duitsche politie over genomen en werd zwaar geboeid naar de ge vangenis te Aken overgebracht, Het grootste postkan toor van de wereld. Het groot ste postkantoor ter wereld is te Chicago in aanbouw. De treinen zullen onder het ge bouw door looien en pg get dak zgj een lan dingsterrein voor vliegtuigen gemaakt wor den. De bouwkosten worden voorloopig op 20 millioen dollar geschat. Door middel van drijfriemen, die een gezamenlijke lengte heb ben van 15 mijl, zal men 19 millioen brieven per dag door het gebouw kunnen distribuee- ren. Ofschoon het geheele gebouw niet voor eind 1933 gereed zal zijn, zullen postambte naren reeds binnen enkele weken er gaan werken. Efficiency deskundigen hebben uit gerekend, dat de regeering binnen 10 jaar zooveel geld zal hebben bespaard als de "e- heele bouwkosten hebben bedragen. De be zuiniging zal voor een groot deel worden ver kregen door het wegvallen van het transport naar de stations. De gevolgen van het drankverbod in de Ver. Sta ten. Voorstanders van de opheffing van het drankverbod in de Ver. Staten, hebben in verband met de komende ambtsaanvaar ding van Roosevelt, die naar men weet tot de „natten" gerekend wordt, een berekening ge maakt van hetgeen de toepassing der drank wetten en de gevolgen daarvanaan de Ver. Staten hebben gekost. In de dertien jaar dat de drankwet van kracht is, heeft het ten uitvoerleggen daar van een bedrag van ongeveer 28 milliard dol lar gekost. Hieronder is gerekend een bedrag van 10 milliard dollar dat aan accijns op bier en gedistilleerd zou zijn ontvangen als de drankwetten niet bestonden. Bij gevechten, die met dranksmokkelaars hebben plaats gehad, zijn in de dertien jaar 2089 burgers en 513 drankwetagenten gedood. Niet minder dan 1.085.744 personen zijn als gevolg van overtreding van de drankwet ge arresteerd en 1.554.000 clandestine distilleer- inrichtingen werden in beslag genomen, als mede 1500 motorbooten waarmede gesmokkel de dranken verden aangevoerd. In kringen der „natten" verwacht men, dat als Roosevelt president gewonden is, ver scheidene Amerikaansche staten tot opheffing der drankwetten zullen overgaan. Scheepsongevallen aan de Zweedsche kust. Bij het eiland Oeland is het Russische vrachtstoom schip „Smolny" tijdens een hevigen mist m aanvaring gekomen met een stoomschip. De „Smolny" werd langs de geheele bakboord zijde ernstig beschadigd en kwam 'hierdoor in een hachelijke positie. Het wrak van het Rus sische schip is door een draadloos opgeroepen boot weggesleept naar Karlskrona. Het Duitsche stoomschip „Heddersheim' dat met een groote lading cellulose aan boord bij Sundsvall gestrand was, is lek geslagen en moest gelost worden. De waardevolle lading is grootendeels door het water vernield. Aan de Zuid-Westkust van Zweden is het Fransche stoomschip „Frano", dat thuis be hoort te Helsingfors, gestrand. Het Roxy-theater te New-York gesloten. De „Daily Express" meldt dat 't New-Yorksche Roxy- Theater, het grootste bioscoop-theater der wereld, reeds thans, na een enkele week in bedrijf te zijn geweest, weer gesloten zal worden. Het was Donderdag de groote sen satie van New-York dat Woensdagavond alle arfcisten en personeel bijeengeroepen werd en mededeeling ontvingen dat de deuren gesloten werden. Vijfhonderd geëngageerden verliezen deze week hun betrekking. Mr. S. L. Rothafel, de manager, deelt niet mede wanneer er heropend zal worden. Men was des te meer verbaasd, daar men meende dat de steun van J. D. Rockefeller bet be drijf door de malaise heen zou helpen. De geweldige music-hall, die Rockefeller zestien millioen kostte, blijft geopend. Waar de jonge groenten en bloemen vandaan komen. Wanneer men in de winkels van vele steden ©en keur van bloemen en frissche groenten ziet, dan wordt meestal aangeno men, dat deze kleurige kinderen van het Zuiden en de uitgezochte delicatessen meest komen uit de omgeving van Nice, Grasse of San Remo. Dat in de nabijheid van Toulon, de Fransche oorlogshaven, zich ook uitge strekte terreinen bevinden, van waar de bloemen en groenten naar de Europeesche markten worden verzonden, is weinig be kend. De grond ls hier als geschapen voor groenten- en bloementeelt. Hyêres, de stad der zoutmijnen, met bijna Afrikaansche plantengroei, zeer in trek als winterverblijfplaats vóór de Cóte d'Azur met zijn mondaine allures door de „Upper Ten" werd bezocht, brengt bloemen en vruchten van allerlei aard, van buitenge wone kwaliteit en in zulk een grooten voor raad, dat geheel Europa daarmee kan wor den voorzien. Artisjokken, doperwten, krop- srlade en bloemkoolen worden den geheelen winter verzonden. Een specialiteit van Hyêres zijn viooltjes t boschaardbeien. Sinds 1875 is men met het veredelen van viooltjes" begonnen en wonderlijke resultaten werden verkregen. Het is een frappant gezicht wanneer de vel den rood en violet zijn gekleurd. De ver zending is prachtig georganiseerd. De pro ducent levert aan centrale inrichtingen, vanwaar de waren dadelijk met afzonder lijke treinen worden verzonden. Viooltjes en aardbeien worden in kleine mandjes ver pakt, in groote wagons naar Londen en naar de Parijsche hallen gezonden. De prijs voor een KG. aardbeien wordt als „extra primeur" in den groothandel met 150 francs betaald. Ollioules is de bloemenstad in het departe ment Var. In deze kleine, goed beschutte streek zijn klimaat en de bodem voor de cultures zeer geschikt. Een bijzonderheid van Ollioules is de teelt van anjelieren. Van o'en rijkdom en de verscheidenheid der soor ten kan men zich eerst een denkbeeld vor men als men d-> kleurrijke velden heeft ge zien. De oogst begint in October en duurt tot Mei en Juni. In Ollioules wordt iederen dag bloemenmarkt gehouden. Dagelijks kompn de ha&dglareu uit Mar seille en Toulon om hun inkoopen persoon lijk te doen. De veiling op het marktplein, „la criée", behoort tot de amusantste, wat men kan zien. Zoodra de toewijzing is ge schied, worden de bloemen door vrouwen handig in platte manden verpakt en snel naar de groote steden in binnen- en bui tenland verzonden. Nieuwe stapels bloemen v.orden onophoudelijk aangedragen, een rijkdom zonder einde. Verbolgen wandelaar (tot vreemden heer, die hem op 2Jjn voet getrapt heeft) „Neem mij niet kwalijk, meneer, ik weet, dat myn voeten dienen om op te loopen...., dat pri vilegie is geheel voor mij alleen". NIEUWE KWEEKSCHOOL VOOR OFFICIEREN LEGER DES HEILS. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) H.K.H. Prinses Juliana is voornemens Vrijdag 20 Januari a s. des middags te 2 uur de openingsplechtigheid te verrichten van de nieuwe kweekschool voor officieren van het Leger des Heils te Nieuwer Amstel. De minister van justitie zal vooraf een openingswoord spreken. Ter gelegenheid van deze opening zal des avonds in het Concertgebouw tc Amsterdam een samenkomst plaats hebben, waarbij aan wezig zal zijn o.a. commissioner Henry T. Mapp van het hoofdkwartier van het Leger des Heils en waarin de feestrede zal worden uitgesproken door den minister van financiën. ONTSLAG GEMEENTE-SECRETARIS VAN AMSTERDAM. AMSTERDAM. (V. D.) De gemeente-se cretaris, de heer J.J. Roovers, die zijn eervcl entslag heeft aangevraagd tegen 1 Juni a.s., begon zijn werkzaamheden te Breda. Na daar eenigen tyd te zijn verbonden geweest als verslaggever aan de „Bredasche Courant", werd hij in die stad commies 2e klasse. Van Breda verhuisde hij naar Voorhout in Zuid- Holland, waar hij tot gemeente-secretaris was benoemd. OPRUIING EN BELEEDIGING. AMSTERDAM. (V.D.) Heden diende voor het Hof in hooger beroep de zaak tegen een revolutionnair arbeider, verdacht van oprui ing en beleediging van Prinses Juliana. Bij een relletje op den Dam in Februari jl., zou verdachte geroepen hebben„Sla die smerus dood 1" Voorts had hij in de stad op ver schillende plaatsen plaatjes aangeplakt, die beleedigend werden geaéht voor Prinses Ju liana in verband met haar werkzaamheden voor het crisiscomité. De rechtbank had ver dachte veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf, benevens 5 boete wegens overtreding der algemeene politieverordening, waarbij het aanplakken op muren, zonder hiervoor ver gunning te hebben, strafbaar is gesteld. Verdachte was in het geheel niet versche nen. De procureur-generaal vroeg by de bestek behandeling bevestiging van het vonnis der rechtbank. Arrest 24 Januari. INVOER VAN REVOLVERS EN PATRONEN NIJMEGEN. (V.D.) Hedennacht zijn te Zundert aan de E .Igische grens aangehouden twee chauffeurs, de gebr. P., die per vracht auto vervoerden 50 revolvers en 50 doozen patronen, frauduleus uit België ingevoerd. Zij zeiden deze wapens te hebben ingevoerd voor rekening van zekeren L. te Nijmegen. De po litie te Nijmegen heeft onmiddellijk huiszoe king gedaan bij de gebr. P., maar heeft geen wapens gevonden. De twee worden in arrest gehouden. De politie te Nijmegen stelt een nader onderzoek in. EEN GOUDEN JUBILEUM. UTRECHT. (V. D.) Hedenmorgen is ten kantore van het „Utrechtsch Dagblad" offi cieel het feit herdacht dat de vennootschap Drukkerij L. E. Bosch Zoon, welke het „Utrechtsch Dagblad" uitgeeft, 50 jaar be staat. Tevens heeft hierbij plaats gevonden de officieele ingebruikneming van de nieu we gebouwen van redactie en administratie. In de middaguren werd een druk bezochte receptie gehouden. EEN ROOFOVERVAL. OUDE NIEDORP. (V. D.) Gisterenavond omstreeks 7 uur heeft te 't Veld, gemeente Cude Niedorp, een roofoverval plaats gehad op den landbouwer M. de Wit, waarbij den dader een tasch met 2000 in handen ±s gevallen. De heer M. de Wit, die secretaris- penningmeester van de zuivelfabriek te Oude Niedorp is, verliet te ongeveer 7 uur aan do achterzijde zijn woning. Hy droeg een tasch bij zich met 2000 baar geld en zou zich naar de zuivelfabriek begeven tot het doen van uitbetalirigem Nauwelijks had hij zijn huis verlaten of hij werd nog op zijn eigen erf overvallen. Een man smeerde hem vuil lil het gezicht zoodat hy niets kon zien en een tweede persoon trachtte hem de tasch met geld te ontrukken. De heer De Wit, die 45 jaar oud is, liet de ;asch echter niet los, waarop de aanvaller met een mes hem een 6-tal sneden over de hand gaf. Dientengevolge kon de aangeval lene de tasch niet meer vasthouden. De beide aanvallers maakten zich van den buit meester en vluchtten onmiddellijk achter het huis door een sloot het land in. De politie werd gewaarschuwd en ook dr. O Postma werd ontboden om het slachtof fer geneeskundige hulp te geven. Het bleek dat de snijwonden, hoewel flink aangekomen, niet van ernstigen aard zijn. De politie heeft tot dusver geen spoor van de daders, die goed op de hoogte moeten zijn geweest van de werkzaamheden van den keer Ce Wit, EEN SCHIPBREUK. HOLLUM. (V.D.) Het Finsche stoomschip „Alexa" dat gisteren op het Bomrif is ge strand, staat nu geheel onder water en wordt als verloren beschouwd. De deklast is gedeeltelijk aangespoeld op het Zuiderstrand van Hollum en wordt door de strandvonde rij geborgen. INTERNATIONALE CONFERENTIE TOT BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID. GENÈVE. (V.D.) De door het Internatio nale Arbeidsbureau bijeengeroepen conferen tie ter bestrijding van de werkloosheid door middel van vermindering van den werktyd komt heden te Genève bijeen. 28 Staten, waaronder alle Europeesche mo gendheden, nemen aan de conferentie deel en hebben uitgebreide delegaties gezonden, welke zijn samengesteld uit vertegenwoordigers der regeeringen, de werkgevers- en werknemers organisaties. De Amerikaansche regeering zendt een waarnemer. De regeering te Moskou heeft voorloopig nog niet haar standpunt kenbaar gemaakt. De conferentie heeft als eenige taak een al gemeene verlaging van den werktijd als mid del tot oplossing of leniging van de interna tionale werkloosheid. pe conferentie zal kennis nemen van een omvangrijk en buitengewoon interessant rap port van het internationale arbeidsbureau, dat de werkloosheid in de verschillende lan den schetst, het totaal aantal werkloozen over de geheele wereld op ongeveer 30 mil lioen becijfert en de daardoor gederfde schat op 105 milliard goud-franken per jaar. De conclusie van het rapport is, dat een alge meene verkorting van den werktijd zal leiden tot een uitgebreide werkverschaffing en daarmede een werkelijke vermindering van het aantal werkloozen zal beteekenen. Het internationale Arbeidsbureau stelt de confe rentie voorts voor het ontwerp van een ge- meenschapelijk, elastisch gehouden verdrag in zake de wettelijke invoering van de 40- urige arbeidsweek. De directeur van het Internationale Ar beidsbureau, Butler (Engeland) heeft tegen over persvertegenwoordigers een verklaring afgelegd betreffende de taak en de beteeke- nis van de a.s. conferentie. Hij zeide dat de conferentie zich in het bizonder zal hebben bezig te houden met de moeilijke kwestie in hoeverre de voortschrijdende volmaaktheid der techniek in de laatste tien jaren een der oorzaken is geweest voor de werkloosheid. Naar de meening van vooraanstaande eco nomische experts zijn in Duitschland een millioen personen werkloos tengevolge van de volmaakte techniek. De conferentie draagt een voorbereidend karakter. De in Mei a.s. te houden internationale Arbeidsconferentie zal definitief te beslissen hebben over de a'anvaarding van een alge meen verdrag in zake de invoering van een 40-urige werkweek. EEN REUSACHTIGE BRAND. HELSINGFORS. (V.D.) In een der groot ste Finsche vestingen, Mac Elliot, ruim 20 KM. ten Westen van Helsingfors, brak In den afgeloopen nacht een reusachtige brand uit. Tengevolge van den razenden sneeuw storm was het onmogelijk het vuur te blus- sthen. Tot nog toe werden 7 groote kazernes en kostbare vestingwerken vernield. Mac Elliot is op een eiland gelegen, doch zelfs van het vasteland af hoorde men voort durend het geluid der ontploffingen en zag men het vuur hoog tegen den hemel op laaien. Verscheidene gebouwen staan nog in brand. De oorzaak van den brand is onbe kend. EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. BOEKAREST. (V.D.) Hedenmorgen vroeg is by het hoofdstation te Boekarest een ern stig spoorwegongeluk geschied. De uit Te- mesvar komende personentrein bleef naby de spoorweg-werkplaatsen in de door den wind opeengedreven sneeuw steken. Een deel van den trein werd afgekoppeld en door de locomotief naar het station gesleept. Eenige oogenblikken later reed de eveneens van Temesvar komende sneltrein in volle vaart op de wagons van den personentrein, die varen blijven staan. De wagons werden grootendeels in elkaar gedrukt. Noteering van heden, 10 Januari 1933, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.48% Londen 8.3334 Berlijn 59.09 Brussel 34.50 Zwitserland 47.90 Parys 9.7114. Amsterdam, 10 Januari, 3 uur. Het zwakkere slot van Wallstreet en de pessimistische uitlatingen van den Enge!- schen afgevaardigde op de vergadering van de commissie ter voorbereiding van de eco nomische conferentie doodde den reeds ge- ringen ondernemingslust volkomen. Hier en daar had daling zelfs de overhand, zoodat de noteeringen lichteiyk in reactie verkeer den. In Koninkiyke Olie ging het wat druk ker toe. Nadat in de morgenuren eenigaan- bcd uit Parys de noteering iets had ge drukt, trok dit centrum in de officieele Peursuren als kooper op, waardoor het ver lies weer werd ingehaald. De beroepshandel gaf echter materiaal af, zoodat het herstel niet behouden bleef. Het slot lag 1 onder het slot van gisteren. De Amerikaan sche soorten waren eveneens gedrukt. Phi lips waren vast in verband met den sterk vermeerderden export van radioaytikelen in Wenken GEKIEMDE HAVER. Deze bezit juist in den tyd dat het groen voer niet zoo gemakkeiyk te krygen is, groote waarde voor onze dieren, daar zij veel voor hen onmisbare stoffen bevat. HierbU heeft rij nog het groo*e voordee' dat zij met betrekke- ïyk weinig moeite door de pluimveehouders zelf in onbeperkte hoeveelheid gemaakt kan worden. Voor 100 hennen neemt men dan 4 pond haver en zet deze een' nacht te weeken in een emmer met lauw water, zoodat zy er geheel mede bedekt is. Teneinde schimmelvorming tegen te gaan voege men er een theelepel formaline aan toe, benevens een handvol keu kenzout en roere alles goed om. Den volgenden dag brengen wy de haver in een niet te dikke laag op een platte houten bak, waarin zich gaatjes of kieren bevinden, teneinde het overtollige water te doen weg- lcopen en plaatsen deze in een verwarmd ver trek of in den „warmen" koestal. wy hebben nu niets anders te doen dan lederen dag alles flink door elkaar te roeren en te doorweeken met lauw water en des avonds den bak met eln flanellen of wollen doek af te dekken, teneinde den inhoud vol doende warm te houden. Na enkele dagen begint de haver dan te kiemen en kan r.a 5 a 6 dagen gevoederd worden. Het beste is ze tegen den middag te geven in een bak. Heeft men veel dieren, dan ls de bovenge noemde wyze van werken te omslachtig en kan men den bak beter onderbrengen in een zoogenaamde kiemkast. Deze bevat 7 laden met eenige tusschenruimte boven elkaar en wordt dan door een lichtje of electrisch lampje van binnen verwarmd. Als men nu van beneden naar boven werkt en iederen dag de bovenste lade opvoert en dan de an deren één plaats naar boven laat opschieten en de benedenste weer met nieuwe haver vult, heeft men iederen dag een voldoende hoeveelheid voor zyn dieren. Dr. W. v. R. December. Aku's waren goed prijshoudend, terwyl Unilevers nauwelyks op peil bleven. Tabakken waren bepaald flauw, speciaal Senembah's, die 7 verloren. Rubberaan- deelen hadden een zeer fetil verloop, terwyl de stemming iets zwakker was in verband n-et de algemeene tendenz. Amsterdam Rub bers daalden 1 Suikerwaarden werden op kleine schaal verhandeld. Evenals elders bestond er eenige neiging tot verkoop, waar door H.V.A.'s lager kwamen. Mynaandeelen en Scheepvaartaandeelen lagen buiten de attentie. Ook in Amerikaansche fondsen ging het kalm toe, waarby de noteeringen lichtelyk in reactie verkeerden. De Duitsche I Obligaties waren goed gedisponeerd. De Ned. Overheidspapieren lagen bepaald vast. Prolongatie 1 GOESCHE MARKT. 10 Januari 1933. Op de graanmarkt was de aanvoer gering en de handel traag. Goudgerst 5, Haver 4, Kookerwten 8.60 a 10.25, Schokkers 8 a 13, Bruineboonen 6.50 a 8, Maan zaad 35. Boter per KG. 1.50, per 5 ons 0.75, particuliere prijs 0.85. Fabrieksboter 0.85, alwijkende boter 0.60. Eieren per 100 stuks 2.90, per 25 stuks 0.72i/2, particuliere prijs 4 cent per stuk. Eendeieren 2.90 per 100 stuks, Poelje eieren 2 per 100 stuks. Noteering handelarenBoter 0.70 per 5-ons, Eieren 2.90 per 100 stuks, kleine eieren 2 per 100 stuks. Aanvoer eieren VPZ 12.030. Prijs 3.20 per 100 stuks. VEEMARKT ROTTERDAM. 10 Januari 1933. Aanvoer196 paarden, 3 veulens, 1044 magere runderen, 917 vette runderen, 278 vette kalveren, 753 nuchtere kalveren, 230 graskalveren, 229 schapen of lammeren, 4 varkens, 54 biggen, 13 bokken of geiten. Prijzen per '/2 Kilo Koelen 13—17, 24 2e, 29—31 ct.ossen 15—16, 21—23, 26—28 et.stieren 13—16, 17—19, 2223 ct.vette kalveren 22^27>/2, 32i/2—37i/2, 47l/3—50 ct. Pryzen per stuk van mager vee Melk koeien 125—225 stieren 60—280 graskalveren 20—/ 45paarden 109— f 2.30slachtpaarden 100150hitten 40—80veulens 30—70fok nuch tere kalveren 9—15slacht nuchtere kalveren 4—7 kalfkoeien 125—245 pinken 50—35 vaarzen 80—125 biggen 3— 6 biggen p. week 0.30—0.60. OverzichtAanvoer koeien en ossen flink, handel traag, prijzen le en 3e kwaliteit gelijk, die van 2e waren iets lagereen en kel prima beest ging nog l>/2 cent boven roteering. Stieren groote aanvoer, handel Iets flauwer, prijzen le kwaliteit gelijk, 2e en 3e kwaliteit lager. Vette kalveren ruime aanvoer, handel slecht, prijzen lager; een enkel best kalf ging nog tot 2J/2 cent boven noteering. Aanvoer melk- en kalfkoeien op de magere markt tamelijk, handel stroef, dezelfde prijzen werden met moeite bedon gen jong vee groote aanvoer, stugge han del, dezelfde prijzen werden met moeite bedongen. Aanvoer graskalveren ruimer, handel Ietwat stroef, dezelfde prijzen wer den moeilijk bedongen. Aanvoer paarden enz. minder, handel willig, prijzen vrijwel gelijk, alleen slachtpaarden waren duurder. Biggen aenvoer niet groot, handel iets williger, prijzen als vorige weck. Aanvoer schapen niet bijzonder groot, tamelijk willigen han del en prijzen die gisteren. Heden o\] kortstondig van de H.H. Stervenden, Echtgenoote,! huwd- en Gl ANGELI Echtgenoote! MARTINI LIMl in den oudq 78 jaar. Vhssingen CHARLESl JACOBA ANDRÉ Amsterdam SoeurMAI] Vlissingen BERNARE HENRI K| Rotterdam JOHANNE Vlissingen, Coosje Bu De uitvaari hebben Dondq de St.Jacobv. Voor de deelneming, overlijden val Zoon, Broedeif L. MELIS, bel onzen hartelijlf Bouwen Ew Voor de van belangstel ontvangen tijcf het overlijden Man en zorg, huwd- en Grl JOHANNE betuigen wijl dezen weg onl Mevr. de| M. C. DP Middelburg, l| Langevieles| Slechts to Koopt bij poeders va poeder en ALLEI DEZE

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2