EERS' AANBESTEDINGEN LUCHTVAART MARINE EN LEGER KERK- EN SCHOOLNIEUWS INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND AGENDA LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN HOOGWATER TE VLISSINGEN STOOMVAARTLIJNEN RADIO-RUBRIEK Uitgave: Firma F. AANGESL01 Dit nummer STADS- EN MIDI •waren door het leidend koppel afgelegd 861.3 K.M. De stand was toen als volgt1. Schön-— Buschenhagen 193 p.2. Rausch—Hürtgen 93 p.op 1 ronde achterstand 3. Braspenning Wals 70 p.op 2 ronden achterstand 4, Goebel—Pijnenburg 140 p.5. Braccardo— Guimbretiere 96 p.6. Vopel—Korsmeier 72 p.7. KilianPützfeld 45 p.8. Peden—Sü- beke 34 p.op 3 ronden achterstand 9. Rie- ger—Vroomen 29 p. op 4 ronden achter stand 10. TietzSchenk 20 p.op 5 ronden achterstand 11. Senge—Cieszinsky 17 p. op 7 ronden achterstand 12 Kisters—Muller 34 p. Postduiven. In de gehouden ver gadering van afdeeling D (Zeeland) werd be sloten een groote Zeeuwsche tentoonstelling te organiseeren en wel op 15 Januari as. te Goes. Dat hiervoor veel belangstelling bestaat blijkt wel uit het feit, dat de inschrijving voor deze tentoonstelling reeds op 10 Januari a.s. gesloten wordt, wegens de vele aanvragen. Zeldzaam zal dan ook deze collectie duiven zijn daar iedereen hiervoor zijn prijswinner van dit seizoen zal inzenden. De heer J. No tenboom, die als keurmeester optreedt, zal een zware taak hebben. Tevens zal deze ten toonstelling de laatste zijn, welke in dit sei zoen gehouden wordt. De Rijkswaterstaat gunde het opruimen van een in de Westerschelde onder Rilland- Bath gezonken vaartuig voor 38.300 bij over eenkomst aan de N.V. W. A. van der Tak's Bergingsbedrijf te Rotterdam. Het onderhoud van de havenwerken te Breskens heeft de Rijkswaterstaat voor 9547 ■gegund aan P. J. van de Sande aldaar. Kenmerken van militaire vliegtuigen. In een nieuw Kon. besluit worden de ken merken van .de militaire vliegtuigen van da marine en landmacht als volgt omschreven Op de uiteinden van eiken vleugel (bij het bovendraagvlak op de bovenzijde, bij het be- nedendraagvlak op de onderzijde en bij één* dekkers op de boven- en onderzijde), alsmede op beide zijden van den romp van het vlieg tuig telkens een .in drie gelijke sectoren ver deelde cirkel, waarin een concentrische cirkel. Deze laatste is oranje, de sectoren van den buitensten cirkel zijn rood, wit en blauw ge schilderd. Het richtingsroer is in drie onderlinge even hooge horizontale banen, gerekend van boven naar beneden, achteenvolgens rood, wit en blauw geschilderd. Fokkervliegtuigen voor Zwitserland. Eind December werd in Zwitserland de eerste Fokker C.V.-verkenner ingevlogen, die daar te lande in licentie is vervaardigd. Reeds enkele jaren geleden had de Zwit- sersche regeering verkenners van verschil lend fabrikaat aangekocht, om daarmede uitvoerige proeven te nemen en vervolgens te beslissen, welk type als standaard tweeper soons verkenner voor het Zwitsersche leger in aanmerking zou komen. De hooge bergen en de kleine vliegvelden stelden bijzondere eischen aan de kwaliteit der vliegtuigen. Verscheidene piloten kregen opdracht, de machines in ieder opzicht grondig te be proeven. Eind 1931 werden de proeven, afgesloten en besliste de regeering op grond van de verkregen resultaten, dat de Fokker C. V., uitgerust met Hispana-Sulza-motor, als standaard-verkenner ingevoerd zou worden. De eenvoudige constructie dezer vliegtuigen was tevens aanleiding, dat tegelijk met de eerste machines, die uit Amsterdam betrok ken werden, ook een bouwlicentie verworven werd. Hiermede is Zwitserland het elfde land, dat Fokker vliegtuigen in licentie bouwt. De rompen voor de eerste serie van 45 stuks werden door de Zwitsersche regeering besteld bij de Dornier Metalbauten te Al- tenrhein (Zw.), terwijl de vleugels in diverse andere fabrieken worden vervaardigd. Geen Russsich luchtschip vergaan. Door het telegraaf'-agentschap der sovjet unie wordt het volgende dementi gepubli ceerd De in het buitenland verbreide berichten over de catastrophe van het sovjet-lucht schip zijn onjuist. Alleen de benzineleiding geraakte defect, maar het luchtschip bracht zijn tocht teneinde en landde bij Nisjni Nov gorod. Noch het luchtschip, noch de beman ning bekwamen letsel. De luitenant ter zee 2e klasse B. J. G. Schokking, van de onderzeedienstkazerne te Willemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 15 Februari aan boord van het stoomschip „Johan de Wit" uit Am sterdam zijn nieuwe bestemming volgen. De luitenants ter zee 2e klasse C. J. Win- geröer, P. S. Alstede en J. H. J. Nepveu, on langs uit Oost-Indië teruggekeerd, zijn ter beschikking gesteld. De officier van administratie 2e klasse der zeemacht E. A. Kengen, onlangs uit Oost- Indië teruggekeerd, is ter beschikking ge steld. In grooten eenvoud is Zaterdagmiddag in het crematorium op Westerveld de veras- sching geschied van het stoffelijk overschot van oud-luitenant-kolonel der infanterie K. G. A. Muller, oud-commandant van de land weer te Middelburg, overleden te Bussum. De zoon van den overledene heeft er op gewezen, dat het de wensch van den over ledene was, dat de plechtigheid zoo eenvou dig mogelijk zou zijn, dat er geen bloemen zouden zijn en geen toespraken zouden wor den gehouden. Wij hebben dezen wensch te eerbiedigen, zeide spr., ofschoon ons hart vol is. Hij dankte zijn vader voor alles, wat hij voor de zijnen was geweest. Nadat de kist was gedaald, onder het spe len van het Largo van Handel, dankte de zoon voor de belangstelling. Kapitein M. F. Cayaux, van het 3e regi ment infanterie te Bergen op Zoom, wordt 1 April op nonactiviteit gesteld. De 2e luitenant N. J. J. van Dam, van het 14e regiment infanterie en gedetacheerd bij het regiment genietroepen te Utrecht, wordt 1 April op wachtgeld gesteld. Met ingang van 1 April a.s. zal bü ieder regiment infanterie de mitrailleur-compagnie worden opgeheven en niet, zooals aanvanke lijk was bepaald, de specialisten-compagnie. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar St. Anna ter Muiden door ds. J. B. M. van Dalfsen te Aardenburg. Aangenomen het beroep naar Apeldoorn en 't Loo door ds. H. Dekker te Weesp. Bevestiging en intrede. De cand. G. van IJperen te Vlaardingen is voornemens Zondag 22 Januari zijn intrede te doen als predikant bij de Ned. Herv. gemeen te te Waterlandkerkje, na bevestigd te zijn door den consulent ds. F. L. Castelein te IJzendijke. Zuiderlicht. De „Maandelijksche Mededeelingen" van de Evang. Luth. gemeenten te Middelburg, Vlissingen en Groede zijn in een ander for maat verschenen, onder den titel „Zuider licht". Dit blad wil niet anders zijn dan een voortzetting van de nu ongeveer 18 jaar oude „Mededeelingen". Ds. C. F. Nolte zegt dat de nieuwe titel niets anders is dan in den naam tot uiting te brengen, dat het blaadje inlichtingen ge ven wil omtrent alles wat in de drie zuide lijke gemeenten van het Evang. Luth. kerk genootschap voorvalt. De Oranjeramen in de Nieuwe Kerk te Delft Het ontwerpen van een der gebrandschil derde Oranjeramen in de Nieuwe Kerk te Delft is opgedragen aan den kunstschilder George Ruter te Sloterdijk. Het tweede raam wordt ontworpen door Jaap Gidding, te Rot terdam. Onlangs is het ontwerp van dit laat ste raam in de Kerk beoordeeld. De opdracht tof het ontwerp van het derde raam is nog niet gegeven. Aan den heer Van Konijnenburg is het toezicht opgedragen bij het vervaardigen van deze Oranje-ramen. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt afet teruggegeven EEN GEMEENTELIJKE BADINRICHTING. Mijnheer de Redacteur De gemeente-begrooting is wederom voor een jaa afgehandeld en ook de kans dat er in, Vlissingen een behoorlijke badinrichtng komt. Is het niet treurig, dat een stad als Vlissin gen met ruim 21000 inwoners geen behoorlijke badinrichting heeft. Wel wordt er geld besteed om het den badgasten zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken, doch dat zijn toch de eenige menschen niet, die het geld in de gemeente brengen. Voor de inwoners zelf mag ook wel eens iets gedaan worden, daar de gemeente toch heusch niet karig is met haar belastingen, integendeel een van de duurste gemeenten. Indien de badgasten zich eens in de nu be staande badinrichting moesten baden, geloof ik niet, dat er veel gebruik van gemaakt zou worden. DE K. -Een roofoverval. Zaterdag avond omstreeks kwart over elf liep een 36- jarige broodbezorger op den Boschweg te Rotterdam. Hij had een aantal klanten be diend en was in het bezit van een tasch, waarin zich een aanzienlijke som gelds be vond. Plotseling is een voorbijganger op hem afgekomen en deze heeft hem met een hard voorwerp een paar slagen op het hoofd ge geven, waardoor een groote hoofdwond ont stond. De man is luidkeels om hulp gaan roepen en heeft zich geducht geweerd. De aanrander is daarna op de vlucht geslagen en is in het donker verdwenen. De man is naar het politiebureau aan de Meermans straat gegaan, waar hij aangifte van het ge beurde deed. Hy was dusdanig gewond, dat hij daarna in een ziekenhuis moest worden verbonden. De politie stelt een uitgebreid on derzoek in. De dader is er niet in geslaagd de tasch met geld mee te nemen. Fietsendiefstallen op groote schaal. Den laatsten tijd zijn in verschillende plaatsen van Twente tal van rijwielen gestolen. Het is de politie te Enschedé thans gelukt de daders aan te hou den. In een rijwielherstelplaats aan de Hooge Bothofstraat te Enschedé werden tientallen rijwielen en onderdeelen aangetroffen, welke alle van diefstal afkomstig bleken te zijn. Van tal van rijwielen kon de herkomst nog niet worden vastgesteld. Gebleken is, dat de fiet sen gestolen zijn in Enschedé, Hengelo, Del den, Goor, Borne en Oldenzaal. De rijwiel handelaar, zijn zoon en een schoonzoon, als mede twee andere personen zijn in arrest ge steld. Naar vele fietsen, die door den rijwielhan delaar zijn verkocht, wordt nog een onderzoek ingesteld. Een moordaanslag. Za terdagavond omstreeks halfelf is in de na bijheid van Zuid-Beijerland een moordaan slag gepleegd op den knecht van den land bouwer Kapetein, wiens boerderij ongeveer twintig minuten van Zuid-Beijerland is ge legen aan den Ronduitweg, meldt „de Tel.". De knecht was alleen thuis en bevond zich in den koestal, toen hij plotseling werd aan vallen door twee tot nog toe onbekend geble ven personen. Er schijnt een worsteling ge weest te zijn, waarbij de knecht ernstig werd gewond. Hij wist echter los te rukken en de vlucht te nemen. Onmiddellijk begaf hij zich naar de politie, die dadelijk daarop den brigade-commandant, den heer Drost uit Numansdorp, van een en ander op de hoogte stelde, terwijl voorts de politie te Rotterdam, afd. Centrale recher che telefonisch werd gewaarschuwd. De bur gemeester van Zuid-Beijerland en de heer Drost hebben zich onverwijld naar de boer derij begeven om een onderzoek ter plaatse in te stellen. Het signalement van de beide daders is nog niet bekend. Het staat wel vast dat men hier te doen heeft met een soort gelijken roofoverval als eenige dagen geleden gepleegd is op den. landbouwer De Reus te Numansdorp. De boerenknecht was, zooals begrijpelijk is, totaal overstuur en kon nog weinig over het gebeurde mededeelen. Na dere bijzonderheden omtrent dezen aanslag kon men ons op dit oogenblik niet ver schaffen. De ramp van de „Atlan- t i q u e. De ingenieurs van het marine arsenaal van Cherbourg houden zich bezig met de uitwerking van een plan om de romp van de „Atlantique" in het droogdok te bren gen. Indien zou blijken dat het schip gesleept kan worden en dat de romp niet geheel door het vuur vernield is, zoodat de mogelijkheid bestaat het schip opnieuw uit te rusten, zou het naar St. Nazaire worden gebracht, omdat slechts daar de vereischte inrichtingen kun nen worden aangebracht. Er bestaan nog steeds moeilijkheden in ver band met de aanspraken der sleepbooten. In de eerste plaats doet Smit Co's Internatio nale Sleepdienst, voor wiens rekening ook de Duitsche sleepboot „Simson" werkt, aanspra ken gelden, maar komt daarbij in botsing met de Franschen, die beweren, dat het hun het eerst gelukt is de „Atlantique" op sleeptouw te nemen en de Fransche vlag te hyschen. Zaterdag hebben de kapiteins der sleepbooten hun rapporten ingediend bij het handelsge recht en bij de consulaten. Het zal nu de taak van de handelsrechtbank zijn, den strijd te beslechten en de rapporten te onder zoeken. Intusschen wordt het onderzoek naar de oorzaak van den brand voortgezet. Het ver hoor van de bemanning is echter nog niet geëindigd, zoodat eenig resultaat nog niet be kend is. De minister van justitie heeft de rechtbank te St. Nazaire opdracht gegeven, een nauwkeurig rapport over het resultaat van het onderzoek, dat in 1929 werd ingesteld naar aanleiding van den brand op de „Amé- rique" in te dienen. De „Amérique" behoorde eveneens aan de „Sud Atlantique" en is in 1929 in de haven van St. Nazaire opzettelijk in brand gestoken. Men wil thans trachten een vergelijking te trekken tusschen den brand op de „Amerique" en die op de „At lantique", teneinde de hypothese van brand stichting verder te kunnen uitwerken. Uit het marine-arsenaal te Cherbourg zijn brandweerlieden aan boord van de Atlantique gegaan om de vuurhaarden te blusschen, en elk gevaar voor explosie uit den weg te rui men. Het werk wordt verricht onder leiding van den gezagvoerder en van den eersten of ficier, die zich beiden sedert de vroege mor genuren aan boord van de „Atlantique" be vinden en die ondanks de sterke rookontwik keling weigeren het wrak te verlaten. In de „Matin" geeft de kapitein van de „Atlantique" een relaas van het vergaan van zi;n schip. Kapitein Schoofs zegt, dat hij het schip nooit heeft opgegeven. Toen hij door de gebeurtenissen gedwongen was, het schip te verlaten, om met de overgebleven leden der bemanning zich naar Cherbourg te be geven, heeft hij aan den kapitein van de Fransche sleepboot „Minotaure" opdracht gegeven, in zyn plaats de bergingsoperaties te leiden, terwijl het stoomschip „Pollux", dat eigendom is van den Franschen staat, opdracht had ontvangen, het wrak van de „Atlantique' te bewaken. De bemanning van de Nederlandsche sleepboot kan geen rechten doen gelden als eerst aangekomene, daar de Fransche kapi tein Pichard de eerste was, die zich aan boord van de „Atlantique" begaf. Door de houding der vreemde sleepbooten zijn de meest geëigende manoeuvres ver traagd. De „Matin" bevat echter ook een bericht uit Cherbourg, waarin juist het tegenover gestelde wordt verklaard, nl. dat door het feit, dat kapitein Schoofs met zyn man schappen naar Cherbourg terugkeerde, zoo dat het schip aan zijn lot werd overgelaten, waardoor iedere sleepboot er bezit van kon nemen. De volkomen uitgebrande romp van de „Atlantique" is nog Zaterdag in den loop van den avond de haven van Cherbourg binnengesleept en ligt thans in het nieuwe haven-emplacement in de directe nabijheid van het „gare matitime". De brand kan als gebluscht worden be schouwd. Kapitein Schoofs, die zich aan boord be vindt, is van meening dat de machines geen schade hebben geleden. Al het overige ls evenwel vernield. In de machinekamer heeft men de verkoolde lijken gevonden van twee machinisten. Men heeft deze slachtoffers nog niet uit het puin kunnen bergen. Bij het onderzoek, dat Zaterdagmiddag aan boord van de „Atlantique" werd inge steld, zijn 5 lijken van slachtoffers gevon den, die echter zoodanig door het vuur wa ren onherkenbaar geworden, dat slechts 2 konden worden geïdentificeerd. Weer een schip in brand. Aan boord van het Fransche Oceaanschip „France", dat in de haven van Le Havre voor anker ligt, is in den nacht van Zaterdag op Zondag in een der luxe-hutten brand uitge broken. Het vuur breidde zich met buiten gewone snelheid uit tot het geheele dekge- deelte der eerste klasse. De havenbrandweer, welke direct ter plaatse was, kon niet tot den eigenlijken vuurhaard -doordringen en moest zich er toe bepalen den brand van een af stand tg bestrijden. Precies zooals bij de „Atlantique" werden de blusschingswerkzaamheden in de eerste plaats bemoeilijkt door de hevige rookontwik keling. Na twee uren is het gelukt den brand te blusschen. Het geheele brandweerkorps van La Havre was ter plaatse. Niettemin is de materieele schade vrij aanzienlijk, daar de meeste der eersteklassehutten volkomen uit gebrand zijn. De commandant van het ma rinedepot heeft een streng onderzoek inge steld. Het stoomschip „France" is eigendom van de te Parys gevestigde reederij „Compagnie générale atlantique". Het schip werd in het jaar 1922 gebouwd en meet 23.700 bruto re- gisterton. Reeds eerder, nl. den achtsten Juli 1931 was het schip ernstig gehavend bij een botsing. Het werd te Le Havre gedokt. De winter in Engeland in aantocht? Zaterdagnacht is het te Londen en in Oostelijk Engeland zeer koud geweestte South Farnborough wees de ther mometer 14 graden vorst. Te Kent werd op den grond een temperatuur van 28 gr. Fahrenheit opgeteekend. In het Westen en over de Iersche Zee zijn de temperaturen ech ter nog van 5 tot 8 graden boven normaal. Vier personen vermoord. Naar uit Zelkiew (Oost Galicië) wordt ge meld, zijn in den nacht op Zondag in de om geving van Klodno eenige tot nu toe onbe kend gebleven personen het huis van den koopman Feld binnengedrongen. Zij ver moordden de geheele uit vier personen be staande familie, plunderden de woning, sta ken het huis in brand en ontkwamen met een rijken buit in onbekende richting. De vier slachtoffers van den roofoverval heeft men gevonden nadat de brand was gebluscht. Slechts hun verkoolde lijken konden worder. geborgen. De salariskorting van New-York's personeel. De daarvoor ingestelde commissie heeft gisteren het besluit tot verlaging der salarissen van het New-Yorksche gemeentepersoneel goed gekeurd. De toegepaste korting varieert van 6 pet. voor de eerste 2000 dollar inkomen tot 33.9 pet. op salarissen boven de 15.000 dollar. Onder deze nieuwe regeling zal het salaris van den burgemeester John O'Breen worden verlaagd van 40.000 dollar tot 29.915 dollar per jaar. De waarnemende burgemeester na het af treden van James Walker, Joseph McKee, thans voorzitter van het college van wethou ders, ziet zijn salaris verminderen van 25.000 dollar tot 20.000 dollar. De districtsvoorzitters zien hun salaris da len van 20.000 op 16.695 dollar per jaar. Deze salariskortingen vormen een onder deel van de tegemoetkoming aan de eischen der bankiers, die slechts op deze voorwaarden bereid waren, de stad New-York opnieuw financieel te steunen. ZOUTELANDE. Over de maand December. BEVALLEN. C. Mesie, geb. Van Slujjs, d. OVERLEDEN. A. Boogaard, 76 j., man van E. Francke. SCHOONDIJKE over de maand December 1932, BEVALLEN. L. Verduijn, geb. Fieret, z. H. Porrey, geb. den Hollander. OVERLEDEN. A. F. van Pamel, z. 8 m. WATERLANDKERKJE. over de maand December 1932. BEVALLEN. A. A. Goedhals, geb. van Baecke, d. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 6 tot eïi met Donderdag 12 Januari „Mata Hari". Luxor-theater. Van Vrijdag 6 tot en met Donderdag 12 Januari „Emiel en z'n de tectives" en „Afvalligen". Dinsdag 10 Januari Optreden ensemble Louis Da vids, Concertgebouw, 8.15 uur. Woensdag 1 Februari. Weldadigheidsavond R.-Kath. M.T.V., Grand Hotel Britannia. 8 uur. MIDDELBURG. Vrijdag 13 Januari. Concert. Middel- burgsch Concert-vereeniging, Concert en Gehoorzaal, 8.15 uur, Januari uur Dinsdag 10 4.37 Woensdag 11 4.38 j Donderdag 12 4.40 Vrijdag 13 4.41 Januari Dinsdag 10 0.14 12.38 Woensdag 11 V.M. 0.54 13.15 Donderdag 12 1.33 13.56 Vrijdag 13 2.11 14.34 „Baloeran" (uitr.) p. 7 Jan. Perim „Crijnssen" (uitr.) p. 6 Jan. Flores „Heemskerk" (uitr.) p. 5 Jan. Gibraltar „Johan van Oldenbarnevelt" (thuisr.) heden te Southampton verwacht „Johan de Witt' (thuisr.) 6 Jan. van Sin gapore „Kota Baroe" (thuisr.) 7 Jan. v. Port Said „Nieuwkerk" (uitr.) 8 Jan. te Kaapstad „Foelau Tello" 7 Jan, te Batavia v. Amst. „Streefkerk" (thuisr.) 7 Jan. van Calcutta „Tarakan" thuisr.) 7 Jan. te Genua „Tabinta" (uitr.) 7 Jan. te Genua „Tapanoeli" (thuisr.) p. 7 Jan. Finisterre „Tosari" (uitr.) 7 Jan. van Napels .Tajandoen" (uitr.) 7 Jan. te Antw. „Veendam" (uitr.) 7 Jan. van Boulogne „Venezuela" (thuisr.) heden te Plymouth verwacht Dinsdag 10 Januari. Hilversum, 1875 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 9.00 Orkest. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht. 11.00 Orgelconcert. 12.00 Orkest. 2.30 Gramo foonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramo foonplaten. 4.30 Zang. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen. 5,30 Jeugdhalfuur. 6.00 Or kest en zang. 7.00 Causerie. 7.15 Gramofoon platen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 9.00 Tooneel. 9.35 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Orkest. 11.30 Dansmu ziek. Huizen, 296 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gra mofoonplaten. 10.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert en gramofoonplaten. 2.00 Cur sus. 2.35 Vrouwenuurtje. 3.30 Modecursus. 4.30 Orkestconcert. 5.15 Gramofoonplaten. 5.30 Orkestconcert. 6.30 Cursus. 6.50 Zangvoor dracht. 7.10 Lezing. 7.45 Causerie. 8.00 Or kestconcert. 9.15 Vaz Dias. 9.30 Schlagermu- ziek. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. 1.05 Orkest. 2.20Orkest. 3.20 Orkest. 4.05 Concert. 4.35 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Be richten. 6.50 Liederen. 7.10 Lezing. 7.40 Or kest. 8.20 Concert. 10.00 Berichten. 10.20 Koorzang. 10.55 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert. 1.25 Vioolrecital. 1.55 Concert. 7.40 Concert. 8.20 Cabaret. 9.05 Pianorecital. 9.50 Delmas-programma. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 en 7.20 Orkest. 7.50 Tooneel. 9.35 Orkest. 10.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpla ten. 10.40 Gramofoonplaten. 11.20 Concert. 12.20 Concert. 1.50 Gramofoonplaten. 420 Concert. 6.50 Gramofoonplaten. 7.20 Tooneel. 8.50 Concert. Brussel, 508 M. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Russische muziek. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Pianorecital. 7.05 Concert. 8.20 Concert. 10.05 en 10.30 Gramofoonplaten. 338 M. 12.20 Orkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Or kest. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkest, 9.35 Zang en piano. Zeesen, 1635 M. 6.55 Lezing. 7.20 RadiO- tooneel. 8.15 Orkest. 11.20 Dansmuziek. NIEUWE ZENDERS. De werkzaamheden aan don Engelsehen zender West Regional, die het tegenwoordige station Plymouth zal vervangen, hebben tot nu toe een gunstig verloop. De kans is groot, dat reeds in April van dit jaar met de proef- uitzendingen op golflengte 288.5 M, een be gin gemaakt zal kunnen worden. Binnenkort komt de eerste Grieksche om- roepzender te Saloniki in bedrijf. De golf lengte van dit station bedraagt 270 M. en dö zendtijden zijn voorloopig vastgesteld op 18.35 en 19.35 uur de uren zijn opgegeven in Amsterdamschen tijd. DE STRIJD DER MINDERHEDEN. De in Tsjecho-Slowakije wonende Duït- schers zyn ontevreden over het feit, dat de Tsjechische omroepmaatschappij tot op he den afwijzend staat tegenover hun wensch om meer plaats aan de Duitsche uitzendingen in de omroepprogramma's te geven. Onlangs nu is by de omroepmaatschappij een schrijven binnengekomen van een aantal luisteraars uit de buurt van Genève, waarin gezegd wordt, dat de uitzendingen van Praag door vele luisteraars in het Fransche deel van Zwitser land ook in Frankrijk regelmatig wordt ge volgd en in welk schrijven het verzoek wordt gedaan om in de toekomst de aankondiging ook in de Fransche taal te doen plaats heb ben. Naar aanleiding hiervan wordt er van Duitsch-Tsjechische zijde op gewezen, dat in gevai de Tsjechische omroepleiding ertoe mocht overgaan bij de aankondiging zich van een tweede taai te bedienen, hiervoor uitslui tend de Duitsche taal in aanmerking komt, aangezien het aantal Duitsche luisteraars minstens 20 van het totale aantal luiste raars in Tsejcho-Slowakye uitmaakt. V abonnements Franco door het rige landen bij wel De abonné's in 'tl Polis, zijn GRA' kerd tegen ongelfl Gemeentel By den GemeentJ bemiddeling alhierf ingeschreven 2 dJ voerder, 1 mastil grondwerkers, 4 lol 19 metselaars, 16 stucadoors, 69 tim| 2 ververs, 3 vlech maken, 2 waterboul bekend met wegtij houtbewerker, 5 ders, 4 stoffeerde^ scher, 2 schoenma (w.o. 286 tijd. wed brood /bankett akkel gers, 8 magazijnbe| kelbediende, 1 kellners, 3 loopjon portarbeiders, 37 naars, 2 werktuigkl houdster, 1 kamerf dienstbode, 12 por] rensgezellen (w.o. kers, matrozen end Totaal 1200 ingl in de werkverschl personen. Alzoo e| werkzoekenden. Het nieuws vi Een viertal landdag van dl beweging te Utreci fascistische machtf leider inspecteert het balcon van hef Wetenschappen der, in tegenwool •van der Voort vaf Maartensdijk. I groot biljart te AiJ by de Amsterdan bezoek aan het „Ruhr", thans in I dam, hetwelk ed speeld bij de red van de „Atlanta] Crooswyk" te Roti Mastrigt, een di tieukelingen van Zeeuwsch Genoot; Het Zeeuwsch schappen te Mi oud-voorzitter, pr Haag, een kostbare van het rijk geïlli schrift „Hortolus van de ethnogri noemd de heer dr. Ontspanningslo Gisterenavond h ning plaats van h werkloozen, dat king van den min nen worden ingeri het Militair hospil inrichting, waarbi meden, een voor d indruk maakt. Nadat de voorzit ters van Lennep geven van hetgeer missie voor ontwik werkloozen is verri burgemeester, de van de groote waj tebestuur voor dit uitgedrukt, dat van het gemeentel welk rijkssubsidie arbeid zal kunner omdat daarvan oo meentelijken steur ontspanningswerk sympathie, doch n bijdragen worden hierop het lokaal Vervolgens heeft torff uit Amsterdai „De Landelijke Co de gevolgen der j zing gehouden o\ ging, waarna ten subcommissie voor M. Wolters, allen op eenigerlei wjjz

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 8