Courant iiirgsche Stoomvaart TWEEDE BLAD BINNENLAND FEUILLETON Op zoek naar een Bruid SPORT van de I —rt." Afd. Adv. Plaatsing van bladen zonder urg-Rotterdam en plaatsen ASSAGIERS, •N VEE .Midd. .m.uur v Rolt vm. uur 8 8 8 8 8 8 bekomen osport- en Exp. G. VOS. Xelet. DERS, Tel. 153 HOUT. Tel. 383 Telet. 101, van Maandag 9 Januari 1933. No. 7. Wijziging van de Tarwewet. Aan het voorloopig verslag der Eerste Ka mer over dit ontwerp is het volgende ont leend Eenige leden verklaarden, dat zij tegen de voorgestelde wijziging overwegende bezwaren hadden. In de eerste plaats verwachten zij van de verhooging van het maalpercentage een verhooging van den reeds 2 2y2 cent gestegen broodprijs met ten minste 2 cent. Naar aanleiding hiervan betreurden deze leden, dat de minister in de Tweede Kamer als zijn voornemen had uitgesproken, den boeren een prijs van 12 per 100 K.G. te ver zekeren. Een groote fout van de Tarwewet achtten deze leden voorts, dat er een prikkel in is ge legen bij verwezenlijking van de in dit ont werp overgelegde voorstellen in nog grootere mate tot eenzijdige uitbreiding van den tarwebouw, in strijd met de kennelijke be doeling van den wetgever. Eenige andere leden, die in beginsel gee nerlei bezwaar hadden tegen het verleenen van tijdelijken steun aan dien tak van land bouw, waarvan hier sprake is, opperden hoofdzakelijk bedenkingen tegen den vorm, waarin zulks wederom zal geschieden. Hiertegenover juichten verscheidene leden de indiening van het onderhavige ontwerp toe. Wat betreft de mogelijkheid van stijging van den broodprijs, werd de aandacht geves tigd op een becijfering voorkomende in de memorie van antwoord bij de Tweede Kamer, waaruit blijkt, dat de prijsverhooging van de bloem, indien zij volledig mocht worden ver disconteerd in den broodprijs, een verhooging van den laatste zou veroorzaken van ten hoogste 0.7 cent per 800 gram, terwijl de to tale prijsverhooging tengevolge van de beide tarwewetten tezamen ten hoogste 3 cent zou bedragen. In de practijk.is niet precies na te gaan, of de broodprijs inderdaad is toegeno men. Aangenomen wordt, dat dit niet het geval is. Is deze onderstelling echter onjuist, dan zou die toeneming slechts hebben beteekend een geringe verhooging van bijzondere lage broodprijzen. Onvoldoende toezicht op het verkeer. De minister van justitie heeft via de offi cieren van justitie de volgende circulaire tot de burgemeesters gericht Ik heb de eer u te berichten, dat bij de behandeling in de Tweede Kamer van de be grooting voor het dienstjaar 1933 van de de partementen van mijn ambtgenoot van Wa terstaat en van mij klachten zijn geuit over onvoldoend toezicht op het verkeer van mo torrijwielen en andere. Zoo werd geklaagd over het op de motor rijtuigen niet toonen van een aan de wette lijke voorschriften beantwoordend nummer bord, het niet hebben van een goede verlich ting, het ontbreken van een goed werkend roode reflector achter op andere voertuigen, het niet hebben van een richtingaanwijzer of het hebben van onduidelijke richtingwijzers gedacht werd aan die aanwijzers waarbij zich een draaiende pijl in een cirkel beweegt en tenslotte het onbeheerd laten staan van auto's op groote verkeerswegen. Voorts werd opgemerkt, dat het verbod van rijden met rijwielen op daarvoor gesloten ver klaarde, voor het snelverkeer bestemde weg gedeelten niet streng genoeg wordt gehand- hoofd. Overigens is in het algemeen van ver schillende zijden verontrusting getoond over het toenemend aantal verkeersongevallen en is in dit verband ook twijfel uitgesproken of do strafrechtelijke repressie wel voldoende is. EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RUCK. (Nadruk verboden) 29) XVI. Hopeloos dreggen Ik geloof niet, dat een verlies mij ooit in mijn leven zoo heeft aangegrepen. Niet om dat het zoo'n mooie ring was, of dat het t kostbaarste voorwerp was, dat ik bezat. Eigenlijk het eenige kostbare stuk. Niet, om dat het mijn verlovingsring was, want ieder een weet, hoe ik daarover denk. Voor mij be- teekent hij niets meer of minder dan een kluister. Waar ik aan dacht was, hoe kwaad mijn verloofde zou zijn, omdat ik den ring, dien hij mij gegeven had, was kwijtgeraakt. Want ik weet, hoe Hilary Sykes is en hoe hij te genover zorgeloosheid te keer gaat. Dat is trouwens een manie van hem, Vader verloor eens een, klein zilver cachet prachtig handwerk dat Hilary hem cadeau had gedaan en ik geef u de verzeke ring, dat Hilary weken lang met een leeiytc gezicht liep. U kunt zich dus wel indenken hoe hij over het verlies van dien ring zal zijn, die kostbare copie van het kleinood, eens door Queen Anne gedragen Ook zal het u niet moeilijk vallen er eer Vrij algemeen schijnt de indruk te zijn dat de straffen te licht zijn. Al zou ik dit laatste reeds bij gebrek aan voldoende gegevens niet willen onderscheijven, zoo heb ik de vermel ding van deze klachten niet achterwege wil len laten, opdat de parketten zich nog eens bepaaldelijk rekenschap geven of hunnerzijds in de beslissing omtrent al of niet vervolging, in de straf eischen en in den overgang van hooger beroep de strafrechterlijke repressie op dit stuk de behartiging vindt, die zij mede in het belang der verkeersveiligheid verdient. Voorts zou ik het zeer wenschelijk vinden, indien U zich bepaaldelijk ter verkrijging van beter toezicht ook op het rij verkeer ten plat- telande tot de burgemeesters zou wenden om deze hun ambtenaren van politie en gemeen teveldwachters tot een meer intensief toe zicht te doen aansporen, zij het dan voor de meer eenvoudige, doch om haar gevolgen dik wijls niet minder ernstige overtredingen. Werkloosheid in het bouwbedrijf. De minister van binnenlandsche zaken heeft op een schrijven van de gezamenlijke organisaties in het bouwbedrijf, waarin de werkverschaffing in het bouwbedrijf uitvoerig uteengezet werd, geantwoord dat hij ten volle bereid is mede te werken om den nood, ten gevolge van de groote werkloosheid in dit be drijf ontstaan, te lenigen. Zooals de minister in zijn rede in de Tweede Kamer op 7 Decem ber jL heeft uiteengezet, acht hij het niette min onjuist om in het tot nu toe gevolgde stelsel wijziging te brengen. De voorstellen der organisaties kan de minister dus niet overnemen. Crisisbriefkaarten. Gedurende het tijdvak van 15 Januari tot en met 31 December 1933 zullen op de post kantoren verkrijgbaar worden gesteld brief kaarten, welke met een toeslag boven de ge wone frankeerwaarde verkocht worden. De extra-opbrengst komt ten bate van het Na tionale Crisiscomité. De kaarten dragen op het linkergedeelte van de voorzijde (adreszijde) een voorstelling welke evenals de aangebrachte zegelafdruk, verband houdt met het doel van de uitgifte. De kaarten worden uitgegeven met een frankeerwaarde van 3 cent, 5 cent en' 7% cent en worden verkocht voor 5 cent, 8 cent en 11 cent. De briefkaart van 3 cent is uitgevoerd naar een houtsnede van W. Oepts te Amsterdam die van 5 cent naar een lithographie van Aart van Dobbenburgh te Bentveld en die van 71/2 cent naar een teekening van H. Th. Wijde - veld te Amsterdam, afbeeldende boven de landkaart van Nederland den strijd van de elkander verslindende machten in den we- reldchaos. De briefkaarten zijn na den termijn van verkrijgbaarstelling nog tot en met 31 De cember 1934 geldig voor postgebruik. De aan h.et einde van het. verkooptydyak niet ver kochte briefkaarten worden vernietigd. Prof. dr. B. J. Kouwer f Na een langdurige ongesteldheid is Zondag middag op 72-jarigen leeftijd te Utrecht over leden prof. dr. B. J. Kouwer, oud-hoogleeraar in de geneeskunde aan de Utrechtsche Uni versiteit. Prof. Kouwer werd geboren te Wormerveer in 1860, hij studeerde te Leiden en promo veerde in 1884 tot doctor in de geneeskunde. Langen tijd oefende hij.' de chirurgische en verloskundige practijk in Haarlem uit. In 1899 werd hij benoemd tot hoogleeraar in de ver loskunde en de vrouwenziekten aan de Rijks universiteit te Utrecht. Prof. Kouwer had als gynaeoloog een grooten naam. In 1926 nam hij als hoogleeraar ontslag. De verassching van het stoffelijk overschot zal geschieden a.s. Donderdag te Westerveld na aankomst van den trein van 11.41 uur, halte Driehuis-Westerveld. Spaarbankstatistiek 1931/1932. De onlangs verschenen spaarbankstatistiek samengesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek over het jaar 1931—1932 geeft een duidelijk beeld van den invloed, door de crisisverschijnselen op het Nederlandsche Spaarbankwezen uitgeoefend. Verschillende factoren, zooals het geringe opnemingsver voorstelling van te maken, hoe terneergesla gen ik gedurende de rest van dit tochtje was. Ik moet zeggen, dat de anderen zoo sympa thiek waren, als in de gegeven omstandighe den maar mogelijk was. Zelfs te midden van haar eigen geluk, streelde Daisy mijn hand en zei,,'t Is jammer, maar jouw schuld is het nietHilary had je geen ring moeten geven, dien je bijna ais armband kan ge bruiken. Zoo'n wijd ding moet natuurlijk van je vinger glijden. Je kon niet anders ver wachten." Toen stelde mijnheer Smith voor, vlie gensvlug, voor de winkels gesloten waren, naar den eenigen winkelier van ons dorp te snellen, om een anderen ring te koopen, zoodat mijn „fiasco' zoo als hij hem noem de, zonder te weten hoe toepasselijk zijn woordspeling op mijn financé was van het verlies niets behoefde te weten. „Alsof zoo'n ring bij een gewonen goud smid te krijgen is", zei ik boos. „Daar kan je alleen maar een speld van je broche laten repareeren. Zelfs in Londen zou je er niet in slagen, zoo'n tweeden te vinden." „De eenig mogelijke kans, om den ring terug te krijgen, is dreggen met vlinder netjes verklaarde de bruggenbouwer, het- goen de eerste practische wenk was, die nog door iemand gegeven was. Doch het bleef niet bij een wenkhij bracht hem ook in praktijk. Wij landden bij het huis van den veerman. Ik verkeerde in een heel andere stemming, dan toen wij van dit punt ver trokken. De bruggenbouwer wist zoo goed ris zeker, dat de jongens van den veerman mogen van handel en bedrijf en de lagè rente, door de gewone banken vergoed, worden op gesomd, welke het saldo-tegoed bij de rijks postspaarbank en bij de bijzondere spaarban ken deden aangroeien. Dit duurde voort, tot dat er voor laatstbedoelde banken na den val van het Engelsche pond een omkeer kwam. Het publiek begon toen, hier en daar op groote schaal, gelden aan de bijzondere spaarbanken te onttrekken, die voor een deel hun^weg naar de rijkspostspaarbank vonden en vaak later opnieuw bij de bijzondere spaarbanken terugkwamen. Bij vergelijking van het saldo-tegoed op het einde van de boekjaren 1930 en 1931 vindt men voor de rijkspostspaarbank een toene ming van rond 375 millioen tot f 439 mil lioen, alzoo met 64 millioen (17 Bij 289 particuliere spaarbanken, welke over 1930 en 1931 gegevens hebben verstrekt, steeg het sal do-tegoed van rond 429 millioen tot f 449 millioen, alzoo met 20 millioen (4.7 Neemt men de cijfers dezer instellingen met de rijkspostspaarbank samen, dan blijkt het saldo-tegoed te zijn gestegen van ruim f 804 millioen tot 888 millioen, dus met 84 mil lioen (10.4 Hierbij worde in het oog ge houden, dat de bevolking einde 1931 tegenover die van einde 1930 een vermeerdering van 1.8 aanwees. Wat de boerenleenbanken betreft, geeft een retrospectief overzicht een beeld van de ont wikkeling der banken in de periode 1900 1930. De gegevens over 1930 hebben betrek king op 725 banken, aangesloten bij de Coöp, Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, 559 ban ken aangesloten bij de Coöp. Centrale Boe renleenbank te Eindhoven, benevens 5 zelf standige banken. Het saldo-tegoed der inleg gers bij deze banken op het einde van het jaar 1930 (latere gegevens zijn niet beschik baar) bedroeg rond f 480 millioen. De statistiek bevat voorts verschillende ta bellen betreffende verloop der spaargelden, inlagen en terugbetalingen enz. Nationaal-socialisten vergaderen te Utrecht. Zaterdag hebben de Nederlandsche Natio naal-socialisten, de groep, die onder leiding staat van ir. A. A. Mussert, hun eersten land dag gehouden te Utrecht in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen op het Maria- plein. Gadegeslagen door een dikke haag publiek, marcheerde men eerst van het huis der na tionaal-socialisten op de Oudegracht naar de Mariaplaats. De uniformen der nationaal-socialistische weerbaarheid schenen nog al prikkelend te werken cp een gedeelte van het publiek, maar tot handtastelijkheden kwam het niet. In de vergadering, die door een zeer groot aantal jonge mannen en vrouwen werd bijge woond, hielden Ir. A. A. Mussert en de heer C. van der Voort van Zijp redevoeringen. Ir. Mussert werd ook voor 1933 tot leider gekozen op voorstel van ee der groepleiders. Het recht op veiligheid. Ter drukkerij van de N.V. Uitgevers Mij. ..Neelandia" (Breda, Utrecht, Maastricht) is onder den titel „Het Recht op Veiligheid" in brochure-vorm de artikelen-reeks versche nen die de heer H. Mathon, reservemajoor aer cavalerie te Ginneken over dit onder werp in het „Dagblad van Noordbrabant" geschreven heeft. Aan deze artikelenreeks gaat een tweetal beschouwingen vooral over „Veiligheid, Arbitrage, Ontwapening". Op populaire wyze behandelt de schrijver in deze twee voorafgaande beschouwingen de noodzakelijkheid van de eerbiediging der verdragen vanu 1839, waarbij de onzijdigheid van België door de mogendheden is ge waarborgd. Die onzijdigheid was niet alleen in het belang van Nederland, maar ook in die van do mogendheden en van België zelf. En al moge een eind worden gemaakt aan de verplichting tot neutraliteit waar toe België krachtens de verdragen van 1839 gehouden is, dit wil nog geenszins zeggen, dat er geen wegen zijn te vinden om de voordeelen der vroegere neutraliteit voor België, voor de mogendheden en voor Ne derland te behouden. Verder betoogt de schrijver in een reeks artikelen over „het Recht op Veiligheid" dat vrede slechts mogelijk is wanneer er veilig vlindernetjes hadden en dat zij ze graag zouden afstaanhij zou dan stroomopwaarts roeien en probeeren, wat er aan te doen was. Ik dacht natuurlijk, dat ze allemaal mee zouden gaan. Maar neenDaisy verklaarde, dat zij naar huis moest, om haar gewonden vinger rust te geven, ik moet eerlijk beken nen, dat ik niet begreep, waarmee die ge wonde vinger en duim zich moe gemaakt hadden. Dientengevolge verwachtte ik, dat de bruggenbouwer van deze gelegenheid ge bruik zou maken, om haar naar huis te brengen en het aan my en mynheer Smith overlaten, om ons in de dregsport naar ver lovingsringen, met vlindernetjes te oefenen. Doch voor de eerste maal op dien middag ging het nu niet overeenkomstig myn kop pelplannen. Het was mynheer Smith, die Daisy naar huis bracht, terwijl de bruggen bouwer er op stond, om naar het plekje bij die vergeet-my-nietjes terug te roeien, waar myn ring in het water was gevallen, wy dregden en dregden met de groene vlinder netjes, tot het water zwart van de mod der was. ,,'t Is jammer dat wy de kleine jongens niet by ons hebben", zei ik, toen ik myn netje voor de negenentwintigste maal in het water dompelde. „Dit werk zou een kolfje naar hun hand zyn." „Ik heb er zelf ook schik in', bekende die groote jongen van 'n bruggenbouwer, die zyn overhemdsmouwen zijn tot z'n schouders had opgestroopt, terwijl hy weer over den rand van de boot bopg. „Kijk eens wat een vol netZeg, daar glinstert iets 1" heid bestaat. De regeeringen, ook de Neder landsche, moeten op krachtige wijze voor die veiligheid opkomen. Zonder die veiligheid is geen herstel mogelijk en die veiligheid is geenszins gediend door het militaire accoord tusschen Frankrijk en België, dat door zyn practische uitwerking in fortenbouw en aan leg van andere militaire werken langs onze Zuidergrens, een direct gevaar voor de Zui delijke provincies des lands beteekent. Niet door een eenzijdig samengaan van enkele landen, doch door oprechte vredelievende samenwerking van alle volkeren in volkomen gelijkberechtigdheid, kan de internationale vrede gediend worden, aan welke samenwer king Nederland zich niet kan of mag ont trekken. De heer Mathon toont zich in deze arti kelen een waar vriend van den vrede. De door hem verdedigde stellingéérst veilig heid en gelijkberechtigdheid voor alle volken, vóór er van vrede sprake kan zyn, is zoozeer de juiste gebleken, dat zelfs Frankrijk ervoor is gewonnen en Duitsch- land als gelijkberechtigde heeft erkend. VOETBAL. Af deeling TV. Ie klasse. Middelburg—B.V.V. 2—2. Spoedig blijkt, dat beide ploegen goed tegen elkaar zyn opgewassen. De verdedigingen krygen volop werk, maar ze zyn goed voor haar taak berekend, 't Duurt niet lang, of Vogel krijgt een pracht kans, hy komt alleen voor den Bosscher doelman te staan, maar tot groote teleurstelling schiet hij naast. Aan de andere zijde ontstaat er gevaar voor het thuisclubdoel, wanneer Remyn aarzelt met wergwerken. Het gevolg is, dat van der Graft een hard schot kan lossen, dat Vyge- boom er evenwel kranig uithoudt. By een snellen aanval van Middelburg raakt een back der bezoekers den bal niet voldoende, waarvan Vogel profiteert om den uitgeloopen doelman te passeeren (10). De Bosschenaren komen -*an in den aanval en 't is van der Graft, die uit een hoekschop den stand gelijk maakt (11). Na de hervatting hebben de gasten de overhand in den beginne en reeds na verloop van acht minuten weet Meeuwsen hun de leiding te verschaffen (1—2). Aan weerskanten ontkomt het doel dan enkele malen op gelukkige wijze aan door boring. Middelburg geeft den moed niet op en wanneer haar een strafschop wordt toegewe zen brenjt Lindenberg de partijen op gelijken voet (2—2). Heftig wordt er dan nog gestre den om de winnende goal, die evenwel uit blijft. Longa—Noad P.S.V.—M.V.V. N.A.C.—Eindhoven Bleyerheide—Willem II 2e klasse A. Hero—Mevo R.B .C.—Alliance Dosko—Dongen 3e klasse A. Zeelandia—Sassche Boys 2—2 2—1 1—2 1—1 70 7—1 2—2 2—5 Axel—Vllssingen II 3—1. Deze belangrijke wedstryd eindigde in een verdiende overwinning voor de thuisclub, ai hadden de cyfers 32 de verhouding beter weergegeven. Vlissingen II handhaaft zich nog op de eerste plaats, hoewel de voorsprong der rood-witten nu gereduceerd is tot 1 pum. Vlissingen trapt af met den sterken wind tegen. Direct neemt Axel het spel in handen en de verdediging van Vlissingen moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Verschillende harde schoten worden door Harting keurig gekeerd. Axel speelt een mooi en snel open spel. In deze periode onderneemt Vlissingen enkele aanvallen. Een hard schot van Boogerd, hetwelk rakelings naast suisde, had een beter lot verdiend. Een mooie aanval van Axel ingeleid dooi den linkschen vleugel kwam bij den toesnel- „Is het 'm Is 't 'm riep ik, begeerig over zyn netje buigend. „Is 't de ring „Neen." Hij schudde teleurgesteld z'n don ker hoofd, ,,'t Is een glazen kogel uit een kogelfleschje. Zeg Joey, weet je hoe het nu in een sprookje zou gaan? Dan zou er een visch komen, die den ring inslikte. Ik zou gaan hengelen en de visch vangen en myn kostjuffrouw zou de visch voor mijn ontbyt koken. Ik zou den ring op myn bord vinden en hem naar je huis brengen en "dan zouden wij ik bedoel natuurlijk jy en mynheer Sykes trouwen en verder zeer gelukkig leven „J—a', zei ik spy tig. „Maar dit is geen sprookje en ik vrees, dat hetgeen nu gaat gebeuren is, dat wy den ring nooit zullen opvisschen." „Als ik 'm zou vinden", zei de luitenant van de pontonniers, „wat zou dan myn be looning zyn, Jocy „Mijn eeuwige dankbaarheid", zuchtte boven een net vol modder. „Ben je zoo dol op dat ding vroeg hy. „Zou een andere voor jou niet hetzelfde zyn Ik legde hem uit. „Ja, zie Je, het zou voor myn financé niet hetzelfde zyn. Hy heeft een waren hekel aan slordigheid, vooral als het dingen van waarde betreft." De bruggenbouwer liet zyn netje nog eens onderdompelen en vroeg wanneer hy het voorrecht mocht genieten, met dien geluk kigsten van alle mannen, mynheer Sykes, kennis te maken. „O, Maandagavond, veronderstel lk, als u Niet alleen in uw borrel, maar ook in Cocktails, Likeuren, Vermouth, Sherry en Cognac... CATZ&Zn. VAN PEKELA-GRONINGEN lenden rechtsbuiten, die onhoudbaar inko- gelde. (1—0). De voorhoede van Vlissingen moest keer op keer de meerderheid erkennen, van de zeer hechte Axel-verdediging, die geen kans geeft. Op fortuinlyke wijze weet Axel den voorsprong te vergrooten, als na eenlg heen- en weergetrap voor doel, Harting een zacht ingeschoten bal verkeerd beoordeeld en door zijn handen laat glippen. (20). Axel blijft tot de rust in de meerderheid. Vlissin gen kan het niet verder brengen dan tot de bizonder trapvaste Axel-backs. Na de hervatting komt Vlissingen in de meerderheid en weet vrijwel tot het einde toe een overwicht te behouden. Vlissingen heeft pech als één harer beste spelers Quel- lery een oogwond oploopt, waaronder zijn spel verder zeer te lijden heeft. Verschillende schoten van Boogerd en Quellery worden door den Axel-doelman gestopt. Een vrije schop even buiten het strafschopgebied wordt door Boogerd hard ingeschoten, doch weer redt de doelman op schitterende wijze. Even later schiet Boogerd een tweede vrije schop rake lings over. Axel heeft thans niets meer in te brengen. Hoewel de Vlissingen-voorhoede nu stukken beter speelt dan in de eerste helft, wil er maar geen doelpunt komen. De Vlissingen- backs staan op de helft van het veld, zoo sterk is Vlissingen in den aanval. Deze tak- tiek wordt echter noodlottig. Bij een plotse linge tegenaanval van Axel worden beide backs gepasseerd, waarna de rechtsbinnen den voorsprong tot 3—0 vergrootte. Vlissingen geeft het nog niet op. Tien mi nuten voor het einde komt het zoo zeer ver diende tegenpunt, als Aartsen voor doel plaats, Beusekom, die toegeloopen is plaatst hierna kalm in (31). Vlissingen bleef hard zwoegen om den achterstand nog op te halen. Niets lukte echter een doorbraak van Boo gerd scheen een tegenpunt op te leveren, maar het schot belandde net naast den paal. Met 31 kwam het einde van dezen span- nenden strijd. Bij Vlissingen ontbrak de rechtbuiten Min- derhoud. INSIDER. De zesdaagsche te Dortmund. Zaterdag was de zaal geheel uitverkocht, daar ook uit Nederland vele bezoekers waren gekomen. 's Avonds vonden hevige jachten plaats. De sprints werden gewonnen door Korsmeier, Pynenburg, Peden, Vopel en Guimbretière. Bij de 3e sprint ontwikkelde Korsmeier een jacht, waarin vele ronden werden gewonnen en verloren. Eerst neutralisatie na een val partij bracht rust. Toen was de stand 1. Schön—Buschenhagen 115 pnt.2. Broc- cardoGuimbretière 67 pnt. 3. Rausch Hürtgen 34 pnt.4. Peden—Stubecke 20 pnt.5. BraspenningWals 18 pnt.op 1 ronde6. Vopel—Korsmeier 61 pnt.7. KilianPütefeld 42 pnt.op 2 ronden 8. GöbelPynenburg 100 pnt.9. RiegerVro men 24 pnt.10. Kisters—Muller 23 pnt.op 3 ronden11. TietzSchenk 12 pnt.op 4 ronden12. SengeCieszinski 14 pnt.op 6 ronden 13. Bresciani—Menegazzi 32 pnt. Na den negenden sprint werd bekend ge maakt, dat de Italiaan Menegazzi den stryd opgaf daar hy last van zijn blinde darm had. Bresciani reed daarna als reserverijder verder. De Hollanders op de tribunes moedig den hun favorieten aan en vooral het koppej Braspenning—Wals reed prachtig. Zij wisten zich by den kopgroep aan te sluiten, doch zoowel Rausch—Hürtgen als Schön—Bu schenhagen namen nog een ronde, zoodat de beide Duitsche koppels by de neutralisatie op Zondagmorgen de leiding hadden. By de neutralisatie Zondagmorgen 5 uur plezier heeft om eens aan te komen. Hy komt Maandagmiddag hier en ik vrees ik bedoel, ik verwacht" hier zuchtte ik „dat hy 's avonds wel hier zal komen." „O ja?" zei de bruggenbouwer met een eigenaardig glimlachje. „Nu, dan zal hy wel niet op andere visite gesteld zijn.' „Waarom niet", zei ik onnadenkend. Dan herinnerde ik mij alles. Lieve helpEr zou een sentimenteel tooneeltje te doorworstelen zyn Een kus. „Is mijn schat je weer biy, dat haar Hilary weer bij haar is of iets vree- selyks in dien geest. Dus zei ik niets meer. De volgende tien minuten dregden wy met pryzenswaardigen yzer door. Een kalme, rustige zomeravond werkt weldadig op wer kende menschen. Ik begon my minder ellen dig te gevoelen. Is het nog r.oodig te ver melden, dat wy absoluut geen resultaat be reikten, wat betreft het vinden van den kostbaren ring? Niets, dan modder, modder, modder, waterplanten en een stekelbaarsje. Vergeefsche moeite. Ik mocht wel aan het idee trachten te wennen. Ik moest deze on gelukstijding aan Hilary mededeelen, als hy Maandag terugkwam, „Laten wij het maar opgeven, dit onge- lukswerk", zei ik eindelyk met de kalmte der wanhoop, wy spoelden onze modderige net ten uit. Terwyl hy zyn armen afdroogde en zyn mouwen afstroopte, sloeg ik hem gade en verheugde my, dat Daisy zoo'n f linken knap pen, goeden man zou krijgen. .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7