BUREAU VOOI BEROEPSKEUZE NOOTJES FAILLISSEMENTEN GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT In de week van 2 tot 7 Januari zijn in ons land 97 faillissementen uitgesproken. De N.V. Rotterdamsche Lloyd, agente de firma De Groof Co. alhier, deelt mede dat de boottrein van het stoomschip „Dem- po", dat Dinsdagmorgen te Marseille zal aankomen. Woensdag ll Januari om 7.16 te Roosendaal, 8.51 te Rotterdam D.P, en 9.28 te Den Haag H.S.M. zal arriveeren. De groote bruine beren in den Haagschen dierentuin hebben jongen gekregen. Ook de kangeroe bergt wat in haar buidel, terwijl in de roofdierengalerij een kraamkamer in orde wordt gebracht. De dierentuin heeft dus heel wat winsten te boeken. Aan de Ned. kabelfabriek te Delft zijn 40 werklieden ontslagen. Zij ontvingen een week extraloon en een deel van hen boven dien een gratificatie. Door de directie van de jutefabrieken der firma Ter Horst Co. te Rijssen, is een loonsverlaging van 10 pet. aangekondigd, wel ke zal ingaan de vierde week van deze maand. De bevolking der gemeente Amersfoort is in 1932 met 4 pet. toegenomen en is geste gen van 38549 tot 41287 zielen. De Engelsche spoorwegen hebben in 1932 in totaal ruim 13 millioen minder ontvangen dan in 1931. De daling in het passagiersver voer was het grootst omstreeks het midden van het jaar. De Engelsche visschersboot Endon is in de Noordzee na een botsing met een onbekend schip gezonken. Men vreest dat de geheele bemanning, welke twaalf koppen telt, om het leven is gekomen. Het ministerie van posterijen te New-York heeft een gewone briefkaart ontvangen, waarop 701 uitstekend te lezen woorden wa ren geschreven. worpen, waarin de bezetting der provincie Jehol door de Japansche troepen wordt aan gekondigd. luchtvaart- en vlootmanoeuvres in japan. Het Japansche leger zal dit jaar lucht- manoeuvres houden in een omvang als nog nimmer hebben plaats gehad. De geheele mi litaire luchtvloot zal worden gemomiliseerd en de leden van de luchtvaartscholen zullen deenemen aan de oefeningen, die boven het dichtbevolkte gebied van Centraal-Japan zul len worden gehouden. De militaire autoriteiten, aldus Reuter, zul len de bevolking oproepen aan de oefeningen deel te nemen door hun huizen en steden te beschermen tegen de aanvallen van „vijan delijke" vliegtuigen, die brandbommen zullen neerwerpen. De Japansche oorlogsmarine zal in het begin van den zomer de speciale ma noeuvres houden, die eens in de vijf Jaar plaats hebben in het westelijk deel van den Stillen Oceaan. Bij deze oefeningen zullen de nieuwe marinevliegtuigen en de nieuwe krui sers aan speciale proefnemingen worden on derworpen. De marinebevelhebbers zullen tevens on derzoeken hoe zij kunnen optreden tegen een vijandelijke vloot, die zou trachten Japan te bereiken en aan te vallen. de uitvaart van coolidge. Zaterdag is het stoffelijk overschot van den dertigsten president der Vereenigde Sta ten Calvin Coolidge, bijgezet in het graf van zijn vader en zijn zoon te Plymouth in den staat Vermont. De plechtigheid droeg op verzoek van mevrouw Coolidge een uiterst eenvoudig karakter, omdat zij meende daardoor in den geest van haar overleden echtgenoot te handelen. Om 8 uur 's morgens werd het stoffelijk overschot uit de woning van den overledene te Northampton in den staat Massachusetts, overgebracht naar de Edward Congregati onal Church, waar het van half negen tot half tien bleef opgebaard. Te 10 uur begon de lijkdienst, waarna de lijkrede werd gehouden. Tegen 3 uur 's middags had te Plymouth de teraardebestelling plaats. De kerkdienst te Northampton werd bijge woond door president Hoover en mevrouw Hoover, door een vertegenwoordiger van het Witte Huis, staatssecretaris Stimson, een 50-tal leden van Senaat en Representanten huis en vele anderen. De kerkelijke plechtigheden bij de uitvaart droegen een eenvoudige, doch bijzonder aan grijpend karakter. Alleen werd er een gebed uitgesproken Orgelspel en 4-stemmig zingen van een psalm vormden het slot der plech tigheid. Door de rechtbank te Middelburg zijn heden in staat van faillissement verklaard lo. N.V. Izaak Baosson Zonen's Bank te Middelburg, aan welke vennootschap op 7 Januari 1932 surseance van betaling werd verleend. Rechfcer-commissaris mr. J. H. By- bau. Curatormr. A. J. van der Weel, ad vocaat en T. Zandstra, accountant, beiden te Middelburg; 2e. p. van Grenbergen, koopman te Ter Neuzen. Rechter-commissaris mr. A. van der Hoop. Curator mr. G. Tichelman, advocaat te Ter Neuzen. Branden. In de woning van den arbeider A. Visscher aan de Vischsteeg te Raamsdonksche Veer brak Zaterdagavond omstreeks 7 uur brand uit. Door de rieten dakbedekking greep het vuur snel om zich heen. De belendende woningen, die eveneen- met riet waren bedekt, werden vóór de brand weer aanwezig was, door het vuur aangetast. In weinige oogenblikken stonden ook deze in lichter laaie. Toen de brandweer arriveerde viel er niet veel meer te redden. Zij bepaalde zich uitsluitend tot het nat houden van de belendende perceelen. Zij slaagde er dan ook in, deze te behouden. De drie woningen brandden tot den grond toe af. Omtrent den oorzaak van den brand tast men in het duis ter. De schade wordt door verzekering gedekt. Zondagmorgen te ongeveer half elf was de bewoner L. van het perceel Parallelweg 28 te Amersfoort bezig zijn kleederen schoon te maken met benzine in de nabijheid van de brandende kachel. Op een gegeven moment vatte de jas, waarmede L. bezig was, vlam. direct gevolgd door de lampenkap. In een mi nimum tijds brandde het geheele huis, waar- schijlijk door de verspreide benzinedampen, uit. De politie was vrij spoedig ter plaatse en gaf met twee slangen op de waterleiding water. Tien minuten later bestreed ook de brandweer het voortwoekerende vuur met groot materiaal. Door hard werken is men er in geslaagd de beide belendende perceelen te behouden. Per ceel 28 brandde geheel uit. De inboedel is verzekerd. Te ongeveer 12 uur was men den van de Hongaarsche graanboot „Puszta" tij dens een spoedig gebluschte brand een paar hutten uitgebrand. De oorzaak van den brand is niet met zekerheid te zeggen. Men ge looft aan kortsluiting in de radio-installatie. Ongelukken. Het slachtoffer van een dezer dagen op den Boxtelschen weg te Vught plaats gevonden aanrijding met een auto is in het gasthuis te Vught, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de bekomen verwondingen overleden. Een leidekker uit Ottersum had het ongeluk, terwijl hij werk zaam was aan een nieuwbouw te Baarlo, het evenwicht te verliezen en van het dak te vallen. De ongelukkige werd naar het R.-K. ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar bleek, dat hij een ernstige wervelfractuur had op- geloopen. Voor zijn leven wordt gevreasd. Op het spoorwegtraject GroningenZout kamp is een 19-jarige dienstbode bij den overweg te Ulrum door den trein overreden. De ongelukkige moet op slag dood zijn ge weest, want toen de trein later terugkeerde, vond de machinist het lijk van het meisje op de spoorbaan. Hoofd en arm, waren van den romp gescheiden. Van het vreeselijk gebeuren had de man eerder niets bemerkt. In den Noorder Legmeerpolder is een landbouwers knecht in den stal door een stier op de ho rens genomen en tegen een muur gesmakt. Met zware inwendige kneuzingen is de man iaar een ziekenhuis overgebracht. Moordaanslag uit jalou- z i e. Zondagavond is te Berkel en Roderijs een moordaanslag gepleegd op zekeren Mil uit Pijnakker. Deze M. was op bezoek bij iemand in Berkel waar ook aanwezig was mej. K., deze leefde gescheiden van haar man en K. die vermoedde dat M. een verhouding had met zijn vrouw kwam daar gisteren avond binnen. Met een mes bracht hü M. verschillende steken toe. In zeer zorgwekken- den toestand is M. naar een ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. Ook de vrouw van K. kreeg een verwonding die echter slechts van lichte aard was. De dader is onmiddel lijk gearresteerd. Hij verkeerde onder invloed van sterken drank, zijn vrouw had hij reeds meermalen bedreigd Kanovaarder omgeko men in Frankrijk. Ongeveer zes maanden geleden vertrok de heer Wer ner Dingworth met zijn echtgenoote per kano uit Venlo, om een tocht te maken, die, naar het plan was, door de binnenwateren van West-Europa, via de Middellandsche Zee en dwars door Afrika naar Johannesburg in Zuid-Afrika, zou gaan, meldt „de Courant". Het Nederlandsche echtpaar had reeds bijna Albefeuille Lagarde, de bekende plaats aan het Canal du Midi, in Zuid-Frankrijk, welke met behulp van Nederlandsche giften weer is opgebouwd na de overstroomingen van 1930, bereikt, toen het voor moeilijkheden kwam te staan bij het nemen van een kleine stroomversnelling. De vrouw stapte uit en nam de bagage mee, om aldus de boot te verlichten. De man trachtte nu alleen over de hindernis te komen, doch de boot kantelde en de ongelukkige verdween voor de oogen van zijn echtgenoote in de diepte. Een groot bedrag aan geld verbrand. Zaterdagmorgen omstreeks vier uur Is een felle brand uitge broken in de slaapkamer van het perceel Slichtenhorststraat 104 te Nijmegen, be woond door de familie Ten Zeldam. In de slaapkamer bevonden zich twee personen, die zich met moeite in veiligheid konden stellen. Ook de vele andere bewoners van het be neden- en bovenhuis vluchtten gedeeltelijk gekleed de straat op. De brandweer slaagde erin het vuur met een straal op de water leiding spoedig meester te worden. De slaap kamer brandde geheel uit. Een aanzienlijk bedrag aan geld, dat ln een kastje geborgen lag, ging verlorende schade wordt door verzekering gedekt. Een zeldzaam verschijn sel. Telken jare in de wintermaanden was de botvangst op de Zuiderzee zeer gering en werden de visschersvaartuigen stilgelegd. Nu de Zuiderzee afgesloten is, doet zich, zoo wordt uit Nieuwendam bericht, het ver schijnsel voor, dat op het IJselmeer, vooral langs de Hollandsche kust, een ongekend ruime botvangst behaald wordt. Bovendien is TE VLISSINGEN. Zitting op as. DINSDAG 10 JANUARI in het voormalig Burgerweeshuis aan de Badhuisstraat, van V/29 uur. Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jon gens, worden kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. de visch zeer zwaar, twee k drie pond per stuk. De vischafslagen te Enkhuizen, Volen- dam en elders, zijn sedert enkele weken overvoerd, waardoor de gemiddelde prijs tot 10 a 12 cent per pond is gedaald. Moord en zelfmoord. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft it, Antwerpen een bestuurder van een vracht auto de vrouw waarvan hij gescheiden leef de, doodgeschoten en zich daarna zelf van het leven beroofd. De man, de 27-jarige L. Pays, was ge huwd met de 26-jarige V. Wellens, doch dit huwelijk schijnt niet al te best te zijn ge weest, de vrouw althans trok weer bij haar ouders in, die in de Duinstraat wonen. In den nacht op Zondag is de man onopge merkt in dit huis binnengedrongen, hij pas seerde de slaapkamer waar een zuster van zijn vrouw sliep zonder dat deze iets be merkte en toen fiy in de kamer van zijn vrouw was gekomen, heeft hij vier revolver schoten op haar gelost, die de vrouw onmid dellijk hebben gedood. Met het vijfde schot doodde hij zich zelf. De man had herhaal delijk bij de vrouw aangedrongen, dat ze bij hem zou terugkeeren, doch steeds een wei gerend antwoord ontvangen. Een groot zeilschip ver brand.— Een van de grootste zeilschepen van Zweden, de vijfmaster Forest Dream, is te Göteborg door brand volkomen vernield. De brand is reeds Donderdag in het inwen dige van het schip uitgebroken. Pogingen tot blussching waren vergeefsch, daar de olie voorraad werd aangetast en tenslotte ont plofte. Ais door een wonder bleven de brand weerlieden daarbij ongedeerd. Toen de wind draaide dreigde het vuur naar de stad over te slaan. Het schip is daarom naar open water gesleept. Niettemin is door rondvliegende von ken in verschillende hulzen nog een begin van brand ontstaan, dat echter spoedig gebluscht kon worden. Een Grieksch stoom schip in nood. Volgens een be richt uit Marseille verkeert het Grieksche stoomschip „Stratis" op vier mijlen ten noor den van Kaap Finisterre in nood. Het schip heeft draadloos dringende hulp verzocht. Het Grieksche stoomschip „Stratis" is vol gens een nader bericht gezonken. De beman ning, welke in de reddingsbooten was gegaan, werd door het Deensche stoomschip „Virgi nia" gered en later overgegeven aan de Duit- sche sleepboot „Max Berendt". Doodeiyk ongeluk van een prijswinnar. William Kil- patrick, een tandtechniker te Kaapstad, die ongeveer 100.000 pond sterling won in de Calcutta Sweep in 1927, is tengevolge van een ongeluk om het leven gekomen. Een jaar na zijn plotselingen rijkdom kwam hij naar Leeds, waar hy geboren was en waar zijn familie woonde. Op de boot van Kaapstad naar Londen leerde hij miss Isobel Moore, een beeldschoone actrice, kennen, met wie hü later in het huwelijk trad. Kilpatrick had na het winnen van zijn grooten prijs 2500 bedelbrieven en 9 huwe lijksaanzoeken ontvangen! Hij was iemand, die zich niet met paardensport bezighield, zelfs nooit een renpaard had gezien. Hij gaf destijds te kennen, dat hy nimmer meer zijn geluk in loterijen zou beproeven. Op dat oogenblik had hij slechts twee wenschen zijn moeder weer te zien en een nieuw pak te koopen. Hij kocht zijn lot toevallig toen hij in de club was. Toen de trekking bekend was, wist hij niet waar hij zijn briefje opge borgen had. Eindelijk vond hij het in een zak van een oud vest. Een bankier-v ervalscher. Op de Harvard-universiteit te Cambridge (Ver. Staten) is groote opschudding verwekt door de ontmaskering van een lector in de economie, die zich John F. Normano noemde en sinds verleden jaar college aan de Har vard-universiteit gaf. De lector bleek n.l. niemand anders te zijn dan de bankier en wisselvervalscher Lewin, die door de Duitsche justitie werd gezocht. Op verzoek van den Duitschen consul te Boston is Lewin gear resteerd en van de universiteit naar de ge vangenis overgebracht. De Duitsche justitie had reeds vier Jaar geleden een bevel tot arrestatie tegen den bankier Lewin te Berlijn uitgevaardigd, om dat deze zich schuldig had gemaakt aan ver- valschingen en verduisteringen, te zamen voor een bedrag van 750.000 dollar. Een en ander stond in verband met het bankroet van het Beriynsche bankiershuis Löwenberg Co. Lewin, zyn vennoot Rappaport en zyn pro curatiehouder wisten nog tydig uit Beriyn te vertrekken en over de grens te vluchten. Via Brussel, waar hy zich onder den naam Nor mano uitgaf voor economist, ging hy naar Amerika. Op nog niet opgehelderde wü ze wist hy zich valsche papieren te verschaffen en onder den naam Joan Frederico Normano uit Porto Allegre (Brazilië) een aanstelling aan de Harvard-universiteit te krygen. Lewin, die in Kief geboren is, stond als docent goed aangeschreven en zyn colleges waren steeds druk bezocht. Ook te Beriyn heeft de arrestatie van Le win groot opzien gebaard. Men herinnert zich nog de ineenstorting van het byna 80 Jaar te goeder naam en faam bekend staande ban kiershuis Löwenberg Co. Op 23 Januari 1929 ontdekte men het bedrog, dat in ver band met deze firma was gepleegd. Tot op het laatste oogenblik hadden zelfs de grootste banken de firma Löwenberg Co. haar ver trouwen geschonken. Het bedrog bestond hierin, dat men falsificaties maakte van ont vangen wissels van groote ondernemingen en deze bij andere banken beleende. Onder de benadeelden bevond zich een aantal Beriyn sche banken en ook eenige Nederlandsche ondernemingen. Vijf maanden na zyn vlucht werd uit Rio de Janeiro gemeld, dat Lewin en Rappaport door de politie waren gearres teerd. By onderzoek bleken de gearresteerden echter twee onschuldige Duitschers te zijn, die met de zaak niets uitstaande hadden. Een bloedige dorpsvecht- p a r t ij. Het Stef. Ag. meldt uït Salerno dat tengevolge van geschillen van plaatse- lyken aard 300 personen lit de gemeente Monte San Giacomo naar de naburige plaats Sassano trokken. Daar deden zy een aanval op een wachtpost van carabinieri, wierpen de zen met steenen en beschoten hen, waardoor een onderofficier werd gedood en een man schap zwaar gewond. De aangevallenen zagen zich genoodzaakt met schoten tegen de be- toogers op te tredendrie personen werden gedood en vier gewond. De orde is volkomen hersteld en de aanvallers zijn gearresteerd. De afschuwelijke moord te Londen. De lykschouwer heeft den dood behandeld van Spatchett, den man, die op het terrein van den aannemer Furnace ver moord is, waarna men door brandstichting getracht heeft de sporen van de misdaad uit te wisschen. Uit de verklaring van den patholoog dr. Taylor, die het ïyk onderzocht heeft, blykt, dat de man van achteren moet zyn doodgeschoten. De kogel heeft het hart en de longen doorboord en de dood moet vry- wel onmiddellyk zyn ingetreden. Daarna heeft men getracht het lijk te verbranden. Het gelaat was al byna onherkenbaar, van de araien was het vleesch weggebrand. Aan het gebit is ten slotte het lyk als dat van Spatchett herkend. Vandaag zou het onder zoek in by zyn van een jury voortgezet worden. Zooals men weet, zoekt de politie naar Furnace, die sinds Dinsdag, den dag van den brand, verdwenen is. Tydens de behandeling van de zaak voor den lijkschouwer kreeg de politie bericht, dat Furnace te Londen zou zyn gezien. Zij hechtte daaraan genoeg waar de om dadelijk op groote schaal alarm te maken. Revolveraanslag op H a m- burgsch journalist. Op den redacteur van het „Hamburger Familien- Hatt", Carlebach, is door een onbekende een revolveraanslag gepleegd. Carlebach wilde eenige brieven posten. Een jonge man hield hem staande en vuurde twee schoten af, v. aardoor Carlebach aan het hoofd werd ge wond en bewusteloos geraakte. By zyn val liep hy een hersenschudding op en verwon dingen aan borst en rug. De dader is ontko men. Aangezien Carlebach onlangs een reis naar Rusland heeft gemaakt en naar aan leiding daarvan eenige artikelen heeft gepu bliceerd, welke by communisten een ongun stig onthaal hebben gevonden, neemt men aan, dat een communist den aanslag heeft gepleegd, te meer daar Carlebach den laat- sten tyd van communisten afkomstige dreig brieven heeft ontvangen. Een zeeman in Engeland gevangen gezet. De Nederland sche zeeman Nieuwland is Vrydag te New- castle-on-Tyne veroordeeld tot een boete we gens overtreding van de Vreemdelingen-wet. Hy was te Hartlepool afgedankt en alleen op voorwaarde, dat hy per eerste gelegenheid naar Rotterdam zou terugkeeren, was hem verlof gegeven aan land te gaan. Vier dagen later was hy nog steeds te Newcastle, waarop de autoriteiten tot zijn arrestatie overgingen. Volgens een mededeeling van de politie werd een groote hoeveelheid communistische pamfletten, in het Engelsch gesteld, in zyn koffer gevonden. De overval op Betty Compson, De filmster Betty Compson (bekend om haar rollen in „onderwereld"- films) die van haar Juweelen is beroofd, heeft aan de „Evening Standard" een omstandig verhaal gedaan over de toedracht van den diefstal. zy zat een spelletje kaart te leggen met haar manager, Leshin, toen er werd gebeld. Daar de bedienden uit waren ging zy zelf open doen. Daar zij In pyama was, deed zy de deur niet open en keek door een luikje naar buiten, in de gang. Daar stond een man in de uniform van een liftboy. Hy zeide „Ik heb een boodschap voor u, miss Compson, laat my binnen." Hoewel Miss Compson dat een vreemd verzoek vond voor een liftboy, en argwaan kreeg, liet zy den man toch binnen. Hy trok een revolver en bedreigde de filmster daarmede. Deze vluchtte naar haar manager, die verbaasd opkeek toen hy achter miss Compson een liftboy met een revolver de ka mer binnen zag komen. De boef liep Leshin onderste boven en bond hem, waarna hy ook miss Compson vastsnoerde. Hy brak alle la den open totdat hy de Juweelen vond, waar mee hy zich uit de voeten maakte. Een half uur later vond de keukenmeid thuiskomende haar meesteres en diens manager nog steeds gebonden, zy bevrydde hen, waarna de politie gewaarschuwd werd. Het verhaal klinkt erg filmachtig en het is jammer voor miss Compson dat zooveel be- MIJIMHARDT's Zonuw-Tabletten75 ot Laxeer-Tabletten 60 ot Hoofdpijn-Tabletten 60 ot By Apoth, en Drogisten kende dames zich voor de reclame laten be- rooven. Maar het eenige wat voor waarach tigheid van dit avontuur pleit lijkt ons het feit dat miss Compson wel niet een zoo weinig origineel plannetje zal bedacht heb ben als het om reclame te doen was. Reuter meldt over deze quaestie nader, dat Betty Compson de politie gezegd heeft dat zy niet behulpzaam kan zyn bij het onderzoek, j zy was door een onbekende opgebeld, die ge- j dreigd had haar te vermoorden indien zy de politie op eenige wyze hielp. moord in de scheveningsche boschjes. 's-GRAVENHAGE (c. B.) Gisterenavond heeft zich in de Scheveningsche Boschjes weder een vreeseiyk drama afgespeeld, waar- by een 42-jarige vrouw om het leven is ge- I komen. In den afgeloopen nacht tusschen 1 gn 2 uur meldde zich namelijk aan het bu reau Prinsenstraat een 25-jarige kleermaker, die in vrij zenuwachtigen toestand verkeerde en in een onsamenhangend verhaal aan den dienstdoenden inspecteur het ontstellende feit mededeelde dat hy een vrouw van het leven had beroofd. De man gaf op n. J. R. te zyn en als kostganger te wonen by de gez. B. in perceel Vleerstraat 12 te Den Haag. Met een dezer zusters, de 42-jarige c. E. B., zou hij volgens zijn verklaring een verhou ding hebben. Na gisterenavond om 8 uur met haar uit wandelen te zijn gegaan, heeft hij haar in de Scheveningsche Boschjes ver moord. Onmiddellyk na deze mededeeling is •de man naar het hoofdbureau van politie gebracht, vanwaar hij met de recherche werd medegenomen naar de Scheveningsche Boschjes. Hier heeft hij aan den commissaris der afd. c de plaats aangewezen waar het misdryf zou zyn geschied en inderdaad vond men na eenig zoeken het yk van de vrouw in het kreupelhout. Het lijk werd aangetrof fen met een witte foulard om den hals. De dader verklaarde haar dezen doek eerst te hebben omgeslagen voor de kou. Toen hy echter met de vrouw in de boschjes was, zou volgens zyn verklaring by hem een plotse linge walging tegen haar zijn opgekomen cn heeft hij den das om haar keel dichtge knoopt. Naar de man voorts opgaf zou deze walging zyn om het feit, dat het slachtoffer een sterke alcoholiste was. Het onderzoek naar een en ander is nog gaande. Nadat de geneeskundige dienst den dood had gecon stateerd is het lyk voor een sectie overge bracht naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal. De man is in bewaring gegsteld. A. J. MARCUSSE t AMSTERDAM. (VD.) Volgens hier ter stede ontvangen bericht is hedenmorgen te Halsteren naby Bergen op Zoom, waar hy na zyn vertrek uit de hoofdstad woonde, op 64- jarigen leeftyd overleden de vroegere hoofd commissaris van politie te Amsterdam, de heer A. J. Marcusse, op 14 Augustus 1866 te Wissekerke geboren. Na zyn opleiding te Kampen, heeft hy achtereenvolgens dienst gehad bij de politie te Goes, Katwyk, Leeu warden, Gouda en Amsterdam. Van 17 Febru ari 1919 tot 1 Januari 1929 was hij hoofdcom missaris van politie te Amsterdam. STAKING IN DE KLEEDINGINDUSTRIE. AMSTERDAM. (V.D.) De staking in het hêerenkleedingbedryf te Amsterdam is heden een feit geworden. Meer dan 1100 werkne mers zyn by dit conflict betrokken. Heden avond zullen hoofd en afdeelingsbesturen van den bond van manneiyke en vrouwelyke ar beiders in de kleedingindustrie en aanver wante vakken vergaderen. een ernstige vechtpartij. LEEUWARDEN. (V.D.) In den afgeloopen nacht heeft in de Breedstraat te Leeuwarden een ernstige vechtpartij plaats gehad. Hierby kreeg de 23-jarige arbeider een 10 cM. lange snywonde in de zij. Hy moest in het zieken huis worden opgenomen. Zyn toestand is re dely k. De vermoedelijke dader, een zekere O., is door de politie aangehoude. een schip gestrand. HOLLUM. (VD.) Hedennacht is op het Bernerif te Hollum op Ameland een schip van 2000 ton vastgeloopen. Het schip was met hout geladen. Naam noch nationaliteit zyn bekend, terwyl geen noodseinen worden gegeven. Sleepbooten van Terschelling zyn uitgevaren, evenals de reddingboot van Oostmahorn. De reddingboot „Insulinde" van Oostma horn heeft hedenmiddag omstreeks 3 uur 13 personen van het op het Bornerif gestrande Flnsche stoomschip „Alena' aan boord ge nomen. De kapitein van de „Alena" wensch- te zyn schip nog niet te verlaten. De „Insu linde" vertoeft nog steeds in de nabyheid. Twee sleepbooten bevinden zich eveneens by het schip. brandstichting. 's-BOSCH. (VD.) Het gerechtshof alhier behandelde heden in hooger beroep de strafzaak tegen den 28-jarigen bakker H. v., uit Eindhoven, die tezamen met den 22- jarigen G. p. v. L., te Eindhoven en omge ving een 13-tal branden heeft gesticht. Hy werd door de rechtbank te 's Bosch wegens 2 ten laste gelegde feiten, nl. brandstichting cp 15 Augustus 1931 in de boerdery van Van Grootel te Eindhoven en op 6 September 1931 in de boerdery van Van der Palen te Eindhoven, veroordeeld tot 3 jaar gevange nisstraf. v., die heeft bekend beide misdry- ven te hebben gepleegd, ls volgens den psy chiater, dr. Casparle, daartoe gebracht door alcoholgebruik, en het moreel overwicht dat

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2