UIT DRAAD EN LUCHT wisselkoersen beurs van amsterdam BURGERLIJKE STAND staatsloterij klimaat mm radio-rubriek VERDRAAG GEEN RUGPIJN Blijf flink en gezond l Verdraag geen rug pijn, aanvallen van duizeligheid, onnatuur lijke vermoeidheid, rheumatiek, ischias, spit, urine-stoornissen, blaaszwakte, bezinksel in de urine Deze verschijnselen wijzen er op, dat het bloed niet behoorlijk gefiltreerd wordt en dat gij dringend Foster's Rugpijn Pillen noodig hebt. Verwaarloozing maakt de zaak erger urinezuur en andere schadelijke onzuiver heden kunnen zich dan in het bloed ophoo- pen en schade aanrichten in alle kwetsbare deelen van het lichaam. Gij kunt niet gezond worden, alvorens de verzwakte organen in den rug, welke zorg dragen voor de zuivering van het bloed, weder gezond en sterk zijn. En het beste middel daartoe zijn Foster's Pillen. Dit speciale middel heeft duizenden hun gezondheid hergeven. Waarom zoudt gij hun voorbeeld niet volgen Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. op den weg, zoodat de man met zijn auto en boter konden worden aangehouden. Hij werd toen uitgenoodigd om van richting te veran deren en ging in plaats van naar huis naar de kazerne der marechaussee, waar auto en boter in beslag werden genomen. Nadat tegen den man procesverbaal was opgemaakt, werd hij weder in vrijheid gesteld. Geheimzinnige schiet* P a r t ij. Op Oudejaarsavond werd de gemeente Heenvliet opgeschrikt door een geheimzinnige schietpartij. Op twee meisjes, dochters van notabelen uit de gemeente, die langs den weg wandelden, werden van een rijdenden vrachtauto uit, eenige schoten ge lost. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in en ging na welke vrachtauto's dien avond in de gemeente hadden gereden. Dit onderzoek heeft geleid tot de arrestatie van zekeren L., een bode uit Rockanje, op wien een alarmrevolver gevonden werd. L. heeft bekend, geschoten te hebben, maar hij beweert dat het „voor de lol" is geweest. Vermoedelijk heeft de politie met hem ook den schrijver van twee dreigbrieven te pak ken gekregen, die de notaris en de dominee van Geervliet onlangs ontvingen. De ramp van de „Atlan- t i q u e". Door een zestal sleepbooten ge trokken verdween de „Atlantique" gisteren avond langzaam uit het gezicht -der Engel- sche kust. De kabels konden slechts aan het hek van de „Atlantique" bevestigd worden, daar het voorste gedeelte van het schip nog hier en daar in brand staat. De slagzijde bedraagt thans bijna 20 gra den. De „Atlantique" heeft sinds zij Woens dagochtend door de bemanning is verlaten, een afstand van bijna 100 kilometer afgelegd, aangezien het schip wordt voortgedreven door een tamelijk krachtigen storm uit Zuid- Westelijke richting. Kapitein Schoofs wil als eerste het wrak betreden, wanneer het schip wordt binnenge sleept. Den geheelen dag door waren honderden menschen aan de Engelsche kust bijeen om het grandiose schouwspel van het langzaam voorbijgaande nog steeds in een rookwolk gehulde wrak gade te slaan. Een aantal vliegtuigen cirkelde boven het schip, teneinde van betrekkelijk geringe hoogte de ontwikkeling van het vuur na te gaan. Een Fransche kanonneerboot bevindt zich voortdurend in de buurt van de „Atlantique". De mondingen der torpedo-lanceerbuizen zijn op het schip gericht, teneinde het eventueel tot zinken te kunnen brengen. Men vreest namelijk, dat het indien het ontijdig zou zin ken, de scheepvaart in het Kanaal zou kun nen belemmeren. Donderdagavond waren geruchten in om loop, volgens welke de pogingen, de „Atlan tique" te bergen, naar het schijnt, voorloopig weer zouden zijn opgegeven. Op ongeveer 25 K. M. ten Zuiden van Need ies werd het schip drijvende gezien in Weste lijke richting. Het afdrijven van het schip wordt verklaard uit het feit, dat het getij is veranderd. Uit Parijs wordt gemeld, dat te Cherbourg het verhoor van de geredde leden van de be manning intusschen wordt voortgezet. Uit de verklaringen van de matrozen en vooral van den eersten officier schijnt te blijken, dat men kortsluiting de mogelijk9 oorzaak van den brand acht. De eerste officier verklaarde, dat het schio hevig geslingerd heeft, terwijl het noch la ding, noch passagiers aan boord had, doch slechts een gedeelte van de vaste bemanning. Bovendien heeft men reeds eenmaal gecon stateerd, dat bij hevig slingeren een electri- sche draad is gebroken. De minister van de handelsmarine Léon Meyer schijnt eveneens deze meening te zijn toegedaan. De „Daily Mail" publiceert het merkwaar dige bericht, dat de verzekeringspolis van de „Atlantique" pas Woensdag jl., dus op den dag dat de brand uitbrak, werd geteekend. Het risico van de huidige verzekering da teert echter van November 1932. Het uitstel van de onderteekening van de polis vond zijn oorzaak in den omvang van de klein-verzeke- ringswerkzaamheden die met afsluiten van een zoo'n groote transactie gemoeid zijn. Het blad dementeert het bericht, dat de verzekeringsondernemingen reeds op de Lon- densche markt de uitkeering voor de „Atlan tique" zullen doen. De uitkeering kan echter zonder moeilijkheden geschieden, omdat de betrokken firma's over voldoende Fransche valuta beschikken, —■De zachte winter InFih- land. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van het land is Finland dit jaar zonder ijs en sneeuw. X)q winter is dit jaar buitengewoon zacht en terwijl anders de rivieren en meren bijna geheel zijn dichtgevroren in dezen tijd van het jaar, is er nu nog geen vliesje op. Talrijke winkeliers, vooral van winter sportartikelen, verkeeren in groote moeilijk heden, daar zij met hun voorraden blijven zitten. Plundering van een bios coop. In de Allicante-bioscoop te Madrid hebben ernstige onlusten plaats gehad, daar de directie uit een Amerikaansche bandieten film de scene van een terechtstelling had ge knipt. De toeschouwers waaronder talrijke anar- chistioche en communistische elementen, wa ren hierover zóó verbolgen, dat zij ondanks de pogingen van den directeur om de zaak te verklaren, de zitplaatsen vernielden, de gor dijnen van het tooneel afrukten en alle films verwoestten. Eenige belhamels plunderden cok de kas. Het Allicante-theater was juist gerestaureerd voor 25.000 gulden. KON HAAR HOOFD NIET MEER DRAAIEN Gemarteld door spierpijnen Een ons hulp is meer waard dan een ton medelijden. Dat was het ook voor deze vrouw. Iedereen beklaagde haar. Maar één gaf haar een raad, die hielp. Na deze goede raadgeving was zij niet langer het voorwerp van mede- lijden.Zij schrijft:„Ik leed aan spierrheuma- tiek in den nek het was een marteling. Mijn hoofd kon ik niet meer omdraaien. Iedereen had medelijden met mij. Toen was er iemand, die me raadde Kruschen Salts te probeeren, wat ik deed. En in zes maanden was ik een andere vrouw. Als ik nu maar he: minste vleugje van rheumatiek voel, neem ik direct een dosis van Uw wonderlijke Kru schen Salts en het verdwijnt. Na alles, wat ik ondervonden heb zal ik nooit nalaten ook anderen Kruschen Salts aan te raden". Mevr. S. Het zijn de opeengehoopte afvalstoffen m het lichaam, die de ondragelijke rheumatische pijnen doen ontstaan. Kruschen Salts nu spoort nieren en inge wanden aan tot gezonde, geregelde werking en het gevolg is dat de schadelijke afvalstof fen op volk-omen natuurlijke wijze uit het lichaam verwijderd worden. Wanneer U zich dus houdt aan de „Kleine dagelijksche dosis", zult U inwendig schoon zijn en blijven, en in een gezond, frisch en „schoon" gehouden lichaam is geen plaats voor het ontstaan van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Drie kinderen gestikt. Naar „Az Est" meldt, waren in een voorstad van Boedapest drie in de woning alleen ge laten kinderen van een brandweerman, resp. van een, twee en vier jaar, met vuur aan het spelen. Plotseling geraakten de meubels in brand en alle drie kinderen stierven door rook verstikking-. —Brand op een Franschen onderzeeër. Volgens de mededee- ling van het ministerie van marine brak Donderdagnamiddag aan boord van den in de haven van Toulon liggenden Franschen onderzeeër „Fresnel" brand uit. Het vuur kon door de bemanning gedoofd worden. Twee matrozen liepen lichte brand wonden op. Nieuw succes van stra- tosfeer-onderzoek. Onder leiding van den stratosfeeronderzoeker Rege- ner werd gisteren op de binnenplaats van het Physikalisch Institut van de Tephnische Hoogeschool te Stuttgart, een stratosfeer- ballon, bestaande uit twee aan elkaar ge koppelde ballons, opgelaten. De instrumen ten die mee omhoog gingen hadden alle be langrijke verbeteringen sedert de laatste on derzoekingen ondergaan. Gisterenmiddag kwam de ballon nabij Minsingen neer. De in strumenten bleken voortreffelijk te hebben gewerkt. Door de langzame stijging van den ballon schijnt men erin geslaagd te zijn de sterkte der ultra-stralen niet slechts op groote hoogte, doch gedurende den geheelen weg te meten. Volgens een voorloopige schat ting heeft de ballon een hoogte van 17 a 18.000 meter bereikt. De smokkeloorlog in 1932. In het jaar 1932 werd in het di strict Aken, Duitsch Limburgsche en Belgi sche grens, 60.000 personen smokkelwaar ont nomen. Tegen 20.000 smokkelaars werd een strafrechterlijke vervolging ingesteld. In be slag werden genomen b.v. /4.000 K.G. koffie, 1570 K.G. cacao, 12.000 K.G. tabak, 6.000.000 sigaretten, 45.000 sigaren, 120.000 boekjes si garettenpapier, 3800 K.G. vleeschwaren, 147.000 K.G. suiker, 40.000 K.G. granen, 36.000 K.G. meel, 32.000 K.G. brood, 800 rijwielen, 105 luxe auto's, 24 vrachtauto's en 38 motor rijwielen. Poging tot zelfmoord in de rechtzaal. Voor een der Ber- lijnsche rechtbanken stond gisterenmorgen in hooger beroep een koopman terecht, die in eerste instantie wegens bedrog tot zeven maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Bij het begin van de zitting greep de ver dachte in zijn zak, haalde een scheermes te voorschijn en bracht zich hiermede eenige snijwonden in den hals toe. Hoewel de man ernstig bloedde, bestaat er geen gevaar, daar de halsslagader niet werd geraakt. Hij is in het hospitaal opgenomen. Opgravingen b Boeda pest. Tijdens graafwerk in het Rudas- bad nabij Boedapest zijn de laatste dagen, naar Reuter vandaar meldt, overblijfselen van de oude bouwwerken gevonden, die naar de meening van deskundigen uit den Ro- meische# tijd moeten stammen. Ook in den tuin van het in de binnenstad gelegen paleis van Karolyi zijn stukken muur aangetroffen, alsmede reusachtige beenderen, die aan ge- raamtedeelen van voor-historische dieren herinneren. De stad Boedapest laat al het gevondene onderzoeken, teneinde uit te maken in hoe ver zij van historische waarde zijn. Uitvinding van Ameri- kaansch oogarts. Na een studie van zeven jaar en tallooze proefnemingen is de bekende Amerikaansche oogarts, dr. Wil liam Feinbloom, er in geslaagd een bril te construeeren, die personen, wie/ gezichtsver mogen slechts twee procent van het normale bedraagt en die vroeger als geheel blind wer den beschouwd, in staat ^telt alles gewoon te kunnen waarnemen. Deze nieuwe bril bestaat uit drie telescopi- sche glazen voor ieder oog en kan als een gewone bril gedragen worden. Dr. Feinbloom heeft zijn uitvinding uiteen gezet voor de American Academy of Optome try in optische kringen wordt aan zijn uit vinding groot belang gehecht, daar hierdoor 40 procent van de blinden in Amerika weer zullen kunnen zien. De influenza-epidemie te New-York. De influenza-epide mie, die de stad teistert, neemt nog steeds in omvang toe en gaat vergezeld van ernstige gevallen van longontsteking, tengevolge waarvan reeds verscheidene personen om het leven zijn gekomen. Sedert het begin van deze week zijn 85 per sonen gestorven aan longontsteking en 19 aan influenza. lederen dag worden honderden nieuwe ge vallen gemeld, en het is te vreezen, dat het aantal slachtoffers nog belangrijk zal stijgen. HET WEREN VAN BUITENLANDSCHE MUSICI. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Op uitnoodiging van den Hotelhoudersbond „Horecaf" is ,te 's-Gravenhage een bijeenkomst gehouden van belanghebbenden, inzake de actie van den Ned. Toonkunstenaarsbond voor het weren van buitenlandsche musici. Het hoofdbestuur van den Toonkunstenaarsbond was op deze vergadering tegenwoordig. Het resultaat was, dat een voorstel werd goedgekeurd van den heer Van Lier, referendaris bij het departe ment van buitenlandsche zaken, behelzende om in beginsel te besluiten tot instelling van een commissie van samenstelling en advies. De organisaties moeten dit voorstel nog goedkeuren. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) In het gebouw van het gemeentelijk electriscn bedrijf te 's-Gravenhage is hedenmorgen de monteur K. L. B. in aanraking gekomen met een spanning van 10.000 volt. De ongelukkige was onmiddellijk dood. In verband met het ge beurde was het Haagsche net geruimen tijd stroomloos. HET STERKAMP TE OMMEN. OMMEN. CV.D.) Naar wij vernemen zal het sterkamp te Ommen dit jaar van 26 Juli tot 14 Augustus worden gehouden in perioden van telkens 4 dagen met één dag tusschen- ruimte. Zij, die slechts voor enkele dagen het kamp willen bezoeken kunnen dat doen in da eerste periode. DE LOONSVERLAGINGEN BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. UTRECHT. (V.D.) De directie der Neder- landsche Spoorwegen heeft, teneinde tege moet te komen aan het verzet der spoorweg bonden tegen de oorspronkelijke plannen om de bestaande korting van 5 om te zetten in een loonsverlaging van 10 in te gaan op 1 Januari 1933, zich na langdurige onderhan delingen bereid verklaard, om, indien daar voor met de organisatie overeenstemming zou zijn verkregen, haar voorstellen aldus te wij zigen le. De loonsverlaging van 10 zal worden teruggebracht op 8 2e. Bovendien is de. directie bereid een bij drage aan het zieken- cn ondersteuningsfonds voor het gezin van de personeelsleden ten laste der maatschappijen te nemen, 3e. Deze maatregelen gaan eerst met 1 April a.s. in. 4e. De directie zal verder toezegging doen dat zij in de bedr Jfsuitkomsten van 1933 en 1934 geen grond zal vinden om te komen tot verdere loonsverlagingsvoorstellen. DE CRISIS-ZUIVELCENTRALE. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De crisis-zuivel- centrale maakt bekend, dat voor oe week van 8 tot en met 14 Januari 1933 de prijs van het crisis-botermerk op 85 cent per K.G. en de prijs van de vervoervergunning voor buiten landsche boter op 75 cent per K.G. is vast gesteld. ZITTING VAN DEN MARINERAAD. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De marineraad zal op Dinsdag 17 Januari a.s., nes voormid dags te li uur een openbare zitting houden in het departement van defensie te Den Haag, tot het instellen van een onderzoek naar de aanvaring tusschen Hr. Ms. torpedo boot Z 2 en het Deensche visschersvaartuig „Cimbria E 80", op 7 October 1932 in het Schulpengafc. OPRICHTING VAN EEN KATHOLIEKEN - DEMOCRATISCHEN BOND. 'S-GRAVENHAGE. (C. B.) Nu door de be sprekingen, welke prof. dr. J. A. Veraart in de laatste dagen heeft gevoerd, is komen vast te staan, dat een volkomen samenwer king van alle katholieke democraten voor de verkiezingen van 1933 mag worden ver wacht, heeft het voorloopig comité, dat na het uittreden van prof. Veraart uit de R. K.. Staatsparty is opgericht, aanleiding gevon den tot de vorming van den Katholieken Democratischen Bond over te gaan. De oprichting van den Kath. Democrati schen Bond zal plaats hebben op Dinsdag 17 Januari a.s. te 8 uur in „Amicitiae", West einde, te 's-Gravenhage. In de dan volgende dagen zullen afdeelingen worden opgericht te Rijswijk (Z.H.), Delft, Rotterdam, Til burg, Eindhoven, Maastricht, Heerlen, Arn hem en Nijmegen. DE RAMP VAN DE „ATLANTIQUE". PARIJS (V. D.) Het wrak van de „Atlan tique" wordt hedenmiddag tegen 5 uur te Havre verwacht. Bij de berging van het wrak van de „Atlantique" zijn een Fransche en een Nederlandsche sleepboot nagenoeg tegelijk daarmee klaar geweeet. De commandant van een Fransch oorlogsschip, dat aanwezig was, heeft aan den kapitein van de Nederland sche sleepboot medegedeeld, dat hij 10 mi nuten na den Franschman is gekomen. Wat de oorzaak van den brand betreft, deelde de minister van handel mede, dat kortsluiting mogelijk is. Minister Pideroux, die den brand op de „Georges Philippar" heeft onderzocht, verklaarde, dat brandstich ting op de „Atlantique" onwaarschijnlijk is. Hij deelde mede, dat aan boord van de „At lantique" een stroom werd gebruikt van 220 volt, waardoor de leidingen zóó heet kunnen worden dat een enkele vonk een brand kan veroorzaken. De minister /an handel ver klaarde in een interview met de „Paris Midi", dat het wrak toch nog eenige millioenen francs kan opbrengen. De traditie van Frank rijk brengt mede, dat de romp van het schip toebehoort aan dengene, die het wrak het eerst op sleeptouw neemt. Dat is in dit geval de Franschman. PARIJS (V. D.) In verband met een tele gram uit Parijs, dat volgens den commandant van een Fransch oorlogsschip een Fransche sleepboot 10 minuten eerder een sleeptros aan het wrak van de „Atlantique" heeft vastge maakt dan een Nederlandsche sleepboot, heb ben we ons om inlichtingen gewend tot de directie van P. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst te Rotterdam. Naar deze ons mededeelde heeft deze mededeeling van den commandant van het Fransche oorlogsschip weinig waarde, omdat het schip door Nederl. matrozen is bezet. HET OVERLIJDEN VAN OUD-PRESIDENT COOLIDGE. WASHINGTON. (VD.) President Hoover heeft een periode van 30 dagen algemeene rouw afgekondigd naar aanleiding van het overlijden van o*'d-president Coolidge. In een speciale boodschap aar het Congres herin nerde hij aan alles wat door Coolidge-voor het land was verricht. President Hoover üui morgen de teraardebestelling bfj wonen. Het stoffelijk verschot zal om 3 uur in den na middag in het familiegraf te Mount Vermont worden bijgezet. JAPAN EN CHINA. CORBEAN. (V.D.) De eergisteren gemelde bezetting van Pogranit'-jana, het Oostelijke eindpunt van den Chineeschen oosterspoor weg in de onmiddellijke nabijheid van de Russische grens door Japansche troepen, wordt thans officieel bevestigd. De Chineesche bezetting van 3000 man heeft zich aan de Japanners overgegeven. AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. ATHENE. (V.D.) In de Grieksche stad Volo aan de kust van Thessalie zjjn in den afge- loopen nacht drie krachtige aardschokken ge voeld. In tal van huizen ontstonden scheuren, meubelstukken vielen om en schilderijen en spiegels vielen vv de wanden. Van de be volking maakte zich een paniek meester en ondanks de koude overnachtten velen in de open lucht. Noteering van heden, 6 Januari 1932, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.48% Londen 8.32 Ber lijn 59.12 Brussel 34.47 Zwitserland 47.90% Parijs 9.71%. De Amsterdamsche Fondsenmarkt had heden een eenigszins verdeeld voorkomen, doch de grondstemming bleef gunstig. De zwakke houding van Wallstreet deed weinig invloed en feitelijk alleen Amerikaansche fondsen ondergingen den invloed. Op de locale markt kwam de koersstijging wel is waar tot stilstand en hier en daar was het koerspeil iets lager, doch op het gereduceerd peil bleek eenige kooplust te bestaan, zoo dat de verliezen óf ingehaald werden, óf tót onbeteekenende afmetingen inkrompen. De handel bleef overigens kalm, behalve in Ko ninklijken, waarbij enkele aankoopen voor Fransche rekening wat leven brachten. De noteering, die bij opening 1 lager gold herstelde zich later volkomen. Ook de Ame rikaansche soorten liepen na lager inzet weer op. Aku's lagen volkomen bulten de atten tie. Philips en Aku's waren stil en beiden vaster. Tabakken waren vast en liepen wat. op, behalve Seriemba's, die 2 verloren Rubberaandeelen en Suikerwaarden golden iets lager. Scheepvaartaandeelen en Mijn- waarden waren prijshoudend. De Amerikaan sche fondsen waren iets lager. De Duitséhf Obligaties waren vast. Ned. Obligaties ware» aangeboden in Staatsfondsen, die daardoor wat lager kwamen. Prolongatie 1 SOUBURG van 21 December 1932—3 Januari 1933. ONDERTROU WD. G. de Visser, 18 j. en J. M. Kodde, 20 j. GETROUWD. C. L. M. den Outer, 24 j. en J. Schipper, 21 j. BEVALLEN. J. Reijerse, geb. de Jonge d. W. A. Ba- rentsen, geb. Suurmond, z. OVERLEDEN. H. de Meijer, 11 m. IJZENDIJKE over de maand December. GETROUWD. M. S. Engels, 27 j. en J. M. Jansen, 20 j. G. de Poorter, 28 j. en M. E. Commaert, 28 j. BEVALLEN. A. Kopmels, geb. de Jonge, z. A. Aers- sens, geb. Seijnesael, z. P. G. Hendriks, geb. van Hout, z. J. C. Boeije, geb. de Dobbe- laere, d. OVERLEDEN. N. M. G. dit Maréchal, 58 j., vrouw van M. Vermeire, Trekking van 4 Januari 1933. 4e Klasse 3e Lijst. PRIJZEN VAN 65.—% 41 170 570 693 859 974 1570 1714 2043 2722 3007 3173 3377 3413 3612 3713 3780 3839 3872 4156 4313 4838 5282 5878 5982 6567 6754 6761 6828 6891 7114 7340 7497 7720 7803 7843 7845 7897 8141 8431 8545 8571 8604 8939 9009 9380 9619 9812 10008 J0031 10156 10539 10625 10732 10769 11299 11306 11434 11772 11916 12028 12408 12444 12922 12976 13282 13440 13666 13667 13983 4354 14371 15115 15601 15778 15907 16045 16186 16640 16664 16704 16870 16915 16940 17053 17534 17569 17717 17762 18747 19062 19210 19291 19734 19871 20083 20281 20382 20389 Samengesteld uoor het Kon Meiereologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.6 te Toulouse. Laagste barometerstand 740.5 te Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 7 Januari Matige, tijdelijk wellicht toenemende Z.W. tot W. wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvanke lijk kans op regenbuien met hagel of natte sneeuw. Weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst, Geseind van De Bilt 6 Januari 11.25 uur aan alle postenWeest op uw hoede 1 Buftenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit ofticieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut. Terwijl de depressie in het N.W. verder op vult nam ook de hooge druk in het Z.W. toe, zoodat zich thans ten Z.W. van Ierland ëen kern van boven 780 mM. bevindt. In het O. nam de hooge druk slechts langzaam af. In het W. op den Oceaan en in het N. op de Ncorsche Zee bleef het krachtig waaien ait W. en Z. In het W. werd het kouder. De koude luchtmassa's, di^ eenige dagen geleden over den Oceaan naar het O. stroomden, hebben thans de overzijde der Noordzee be reikt en maken het weer in onze omgeving aanvankelijk buiig. Het laat zich aanzien, dat na het buiige weer spoedig weer opklaring zal komen met koude nachten, doch overdag nog vrij zacht weer. Zaterdag 7 Januari. Hilversum, 1875 M. Vara. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor dracht, concert, zang, gramofoonplaten en tooneel. 12.00 Orkest. 12.45 Orgel en strijk kwintet. 1.30 Orkest. 2.15 Gramofoonplaten. 2.50 Lezing. 3.10 Concert en gramofoonplaten. 4.30 Coöperatie-kwartiertje. 4.50 Orkest. 5.40 Literair overzicht. 6.00 Liederen. 6.30 Gramo foonplaten. 6.45 Toespraak. 7.00 V.P.R.O, 8.00 Operette „Victoria und ihr Husar". 10.30 Vaz Dias. 11.30 Gramofoonplaten, Huizen, 296 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gra mofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert. 2.00 Voor de Jeugd. 2.30 Kin- deruurtje. 4.00 Afgestaan. 5.00 Orkestconcert. /5.15 Lezing. 5.30 Orkestconcert. 6.20 Week- er zicht. 6,40 Orkestconcert en zangvoor-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6