Vlissiogscbe Courant 9louoier heeft de Schoenen TWEEDE BLAD Op zoek naar een Bruid BINNENLAND FEUILLETON GEMENGD NIEUWS van de van Donderdag 5 Januari 1933. No. 4. De kosten van het levensonderhoud. Daar de kleinhandelsprijzen de bewegingen van de prijzen der grondstoffen slechts traag plegen te volgen, heeft de vaste tendenz op de markten der grondstoffen in de tweede helft van 1932 zich nog niet weerspiegeld in eenzelfde verschijnsel bij de kosten van le vensonderhoud. Hier gaat de beweging nog steeds naar beneden. Al is er overeenstem ming in deze daling op zich zelf, zoo is er toch een groot onderscheid in het tempo daarvan in de verschillende landen. Als duurte-eilanden zijn vooral Nederland en Zwitserland overgebleven. Het Nederland- sche indexcijfer van November is nog 40 hooger dan dat van 1913, het Zwitsersche van dezelfde maand 36 hooger. In beide landen heerscht ook de krachtigste tegenstand tegen het omlaag brengen van de kosten van het levensonderhoud. Zoo is in Nederland sedert December 1931 slechts een verlaging van 3,4 ingetreden, in Zwitserland met 6.2 terwijl zij in Duitschland, in weerwil van de belem meringen door belastingen en invoerrechten die de daling van de prijzen der fabrikaten remden, toch nog 10.2 bedroeg. Relatief hoog zijn nog de kosten van het levensonderhoud in de Vereenigde Staten van Amerika, waar desniettegenstaande in het verloop van een jaar een vermindering van 12.2 is verkregen. In Engeland is in de beide laatste maanden een stijging van 100.4 in September tot 101.4 in October en 102.0 in November te consta- teeren. Ook de laatste aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de statistiek maakt van deze exceptioneele positie van Engeland melding, dat van Oc tober tot November alleen gezelschap is ge houden door Tsjechoslowakije met een stij ging van 0.6. Dit is hieraan toe te schrijven, dat het pond in November internationaal zeer zwak stond en de verschillende inge voerde waren ook de andere waren naar een hooger prijsniveau optrokken. De Willem de Zwijger-herdenking. In verband met het vierde eeuwfeest van de geboorte van Prins Willem van Oranje zal morgen in het Academiegebouw te Leiden van wege den Academischen Senaat een herden king plaats hebben naar aanleiding van het feit, dat den 6en Januari 1575 het octrooi van de stichting der Leidsche Universiteit werd uitgevaardigd, welke herdenking door de Ko ninklijke familie zal worden bijgewoond. Op 2 Januari, was het 348 jaren geleden, dat in de Staten van Holland, die toen te Delft vergaderden, een brief werd voorgelezen van den Prins van Oranje, die zich toen te Middelburg bevond, waarin hij de Staten ten ernstigste het belang op het harte drukte om niet slechts ten nutte van den godsdienst, maar ook van de burgerlijke regeering een hoogeschool op te richten en hun de volstrekte noodzakelijkheid voorhield om een zoo heil zame inrichting onverwijld tot stand te bren gen. Hij wenschte „dat zulks geschieden zou voor de reeds aangevangen onderhandelingen met den vijand geëindigd waren, daar na het treffen van een zoen aan die zaak niet meer gedacht kon worden, waaruit groot nadeel voor Kerk en Staat te duchten was". Ook gelastte hij zijnen gezant, mr. Jacob Tayaert, dien hij met het overbrengen van den brief had belast, zijn bedoelingen nader te ontwik kelen en boven alle steden Leiden, dat zich, door het verduren van een lang en hevig be leg, omtrent de godsdienstige vrijheid hoogst verdienstelijk had gemaakt, als de geschikste plaats aan te bevelen. Reeds den volgenden dag, den 3en Januari EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RUCK. Nadruk verboden) 27) Ik denk maar zooals het gemeend is, zal het niet lang duren. Ik verlang er al naar om het zijn moeder te kunnen schrijven en te zeggen, hoe ik er mijn best voor gedaan heb, om het klaar te spelen voor de brug klaar is. Als het lukt, win ik het met heel wat lengten van de brug. Ik ging naar de keuken, maakte koffie klaar en bracht ze zelf binnen, om te too- nen, dat ik hen niet geregeld alleen wilde laten. Dit zou even tactloos geweest zijn, als ben op de hielen zitten. Moeder zegt altijd, je moet niets overdrijven. Indien ik ooit nog eens tijd heb om een boek te schrijven, dan zal het heeten „De volmaakte chape ronne." Met mijn koffie binnenkomend, vond ik de jongelui als een groep enfin, laat ik het maar beschrijven. Het meisje was, omgeven door de sofakussens en de jongeman aan haar voeten, op een plat zwart satijnen kus sen de flappert noemen wij het geze ten, hy hield zijn blik op haar gelaat ge vestigd. De atmosfeer van het salon trilde van een soort electriciteit ,die alleen maar op 1575, word door de Staten tot ue stichting eener hoogeschool besloten, Leiden tot haren zetel gekozen, en werden Dousa, mr. Cornelis de Koninck, burgemeester van Delft en mr. Gerrit van Hoogcveen, pensionaris van Lei den, gemachtigd alles te bezorgen, wat tot uitvoering van dit besluit vereischt werd. Den 4en Januari gaf de vergadering der Staten aan den Prins kennis van haar besluit en twee dagen later, nl. den 6en Januari 1575, werd het octrooi tot de stichting der Leid sche Universiteit in naam van den koning van Spanje uitgevaardigd. Dit is in het kort hetgeen aan de verleening van het octrooi is voorafgegaan. De weldadigheidszegels. De Ned. Ver. van Postzegelhandelaren te 's-Gravenhage heeft' het volgend adres aan den minister van waterstaat gezonden De afname van de weldadigLeidszegels, de z.g. „Kerstzegels", is het afgeloopen jaar in de handelaarskringen beduidend minder ge weest dan vorige jaren. De leden onzer vereeniging zijn unaniem van meening, dat zulks is toe te schrijven aan de minder geslaagde uitvoering dezer zegels, welke over het algemeen als zeer leelijk wordt gekwalificeerd, hetgeen ook op den afzet naar het buitenland, een der be langrijkste afnemers dezer zegels, van veel invloed is geweest. Ware de uitvoering dezer weldadigheids zegels fraaier, aantrekkelijker en voor het publiek begrijpelijker geweest, dan zou het resultaat zeker gunstiger zijn geweest. Bij een vergelijking onzer zegels met die met hetzelfde doel in andere landen uitge geven, valt het op, dat de uitvoering van onze zegels veel te wenschen overlaat en zij niet zijn, zooals het publiek verwacht, nl. post zegels in fraaie, smaakvolle teekening, mooi van kleur en druk. Wij zouden derhalve Uwe Excellentie beleefd in overweging willen geven, dat bij de eerstvolgende uitgifte van deze soort zegels rekening worde gehouden met de eischen, die onder meer door buiten- landsche handelaren gesteld worden aan de uitvoering, terwijl een gunstige beoordeeling in de buitenlandsche philatelistische orga nen mede van grooten invloed is op de af name. Een en ander zal het beoogde doel dezer bijzondere uitgifte en de opbrengst zeker ten goede komen. Mocht Uwe Excellentie t.z.t. aanleiding vin den onze meening by gelegenheid van het uitgeven van ileuwe weldadigheidszegels te vernemen, dan zal onze vereeniging er hoogen prys op stellen U ten deze de noodige voor lichting en medewerking te mogen geven en verleenen. Faillissementsstatistiek over 1931. Volgens de Faillisementsstatistiek over 1931 duurde de in 1930 begonnen sty ging van het aantal vonnissen van faillietverkla ring in 1931 voorthet absolute cijfer kwam van 3062 op 3404, het relatieve (per 100.000 der gemiddelde bevolking) van 38.8 op 42.6. Toch bereikten de cijfers nog niet de hoogte van de jaren 1922 tot en met 1927. Bij de indeeling naar economisch-geogra- fische groepen blijkt, dat voor eenige gebie den de cyfers voor 1931 toch nog gunstiger waren dan voor 1930. Ook bij de indeeling naar bedryfsgroepen valt te constateeren, dat de stijging van het aantal faillissementen in 1931 niet door toe neming in elke groep is veroorzaakt. Wel werden o.a. meer faillissementen uitgespro ken van bedrijven van bewerking van meta len, vervaardiging van stoom- en andere werktuigen, scheepsbouw, rijtuigen (1930 89, 1931 104), landbouwbedryven (1930 143, 1931 286), crediet- en bankwezen (1930 15, 1931 37). Het aantal door insolventie afgedane faillissementen vermeerderde van 1645 in 1930 tot 1771. De baten en schulden namen in veel sterker mate toe de activa stegen van 6.356.130 tot 14.412.130, de passiva van 37.306.191 tot 55.243.743. gewekt kan worden door vertrouwelijkheid en samenspraak van harten. Toen ik bin nenkwam had ik er op durven zweren, dat de bruggenbouwer geen drie tellen tevoren haar hand had losgelaten en ik weet ze ker, wat ik hem ernstig tegen haar hoorde zeggen ik verstond de woorden duidelijk. Hy sprak ze op denzelfden fluistertoon uit, als by gelegenheid van zyn eerste be zoek, toen hy tegen my zei„Ik zou de ge- heele wereld aan u willen geven." Toen echter was het maar scherts. Nu echter was het geen gekheid. Heel ernstig zei hy „Je bent heusch een lieve snoes, dat zal ik eeu wig volhouden, Daisy Nu, wat zeg je daarvan? Is dat een suc ces, of is dat geen succes voor my Na twee dagen Gedurende een oogenblik wist ik niet, of ik er met koffieblad en al van door zou gaan, of het op tafel neerzetten en dan vluchten, of maar doorloopen en mijn feli citatie afsteken, of doorloopen en nog niet gelukwenschen Ik besloot tot het laatste en kwam binnen of er niets gebeurd was. Op myn gewone manier vroeg ik den bruggenbouwer of hij veel of weinig melk in zijn koffie wenschte. „O, maar een beetje, als het u belieft, juffrouw Joey", zei de jonge man vriende- lyk, ofschoon hy het natuurlijk anders be doelde, omdat ik zyn tête-è,-tête stoorde. Hy sprong op van de „flappert", kwam naar mij toe en hielp mij by het koffieschenken. Dan zei hy, glimlachend op my neerblikkend „Weet u, dat uw zuster mij toestemming heeft gegeven Opheffing van de Zeevaartschool op Texel. In aansluiting met het reeds gisteren door ons gepubliceerde bericht, kunnen wy nog het volgende mededeelen Het feit, dat de directeur der school, de heer J. de Groot, juist in gelyke functie te Harlingen is benoemd, en de omstandigheid, dat de school ook thans nog door slechts wei nig leerlingen van Texel wordt bezocht, moe ten dit besluit hebben verhaast. Er wordt getracht de school nog in elk ge val tot September as. te behouden, opdat de leerlingen van de hoogste klas hun eindexa men nog zullen kunnen afleggen. Indien de zeevaartschool van Texel ver- dwynt, zal het gebouw hoogstwaarschyniyk dienstbaar worden gemaakt aan het U.L.O., daar dit onderwys thans gegeven wordt in een school, welke zelfs aan de gematigste eischen niet voldoet. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Groot-Hamburg zijn in December binnengekomen 1682 schepen, met. 1.593.205 ton, tegen 1551 schepen, metende 1.748.026 ton in December 1931, zynde een vermeerdering met 131 schepen en een ver mindering met 149.825 ton. Gedurende het jaar 1932 zyn te Hamburg binnengekomen 18.629 schepen, metende 18 253.158 ton, tegen 20.498 schepen, met. 20.970.412 ton in het jaar 1931. Er is dus een vermindering met 1869 schepen en een ver mindering met 2.717.254 ton. In de haven van Antwerpen zijn in De cember binnengekomen 840 schepen, met. 1.510.721 ton, (herleid), tegen 816 schepen, met. 1.470.507 ton (herleid) in December 1931. Er is dus een vermeerdering met 24 schepen en met 39.914 ton. Gedurende 1932 zyn te Antwerpen binnen gekomen 9407 schepen, met. 16.716.734 ton, tegen 10.559 schepen met. 19.030.091 ton m het jaar 1931. Er is dus een vermindering met 1152 schepen en met 2.313.357 ton. Gedurende 1932 zyn den Nieuwen Water weg binnengekomen 11.657 schepen, met. 1C.214.460 ton, tegen 13.641 schepen, met 22.616.073 ton in het jaar 1931. ,Er is dus een vermindering met 1984 schepen en een ver mindering met 4.401.613 ton. Gedurende 1932 zyn te Rotterdam binnen gekomen 9542 schepen, met. 14.160*129 ton, tegen 11.068 schepen, met. 17.532.245 ton in 1931. Er is dus een vermindering met 1526 schepen en met 3.371.816 ton. Over 1932 heeft dus de havenbeweging van den Nieuwen Waterweg die van Antwerpen met 1.497.726 ton overtroffen. Het verschil ten nadeelc van Rotterdam bedroeg in 1932 2.556.305 ton. OPGAVE VAN PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten gedurende de 2e helft der maand December 1Ö32. Bevolking op 1 December 21687 31 21667 INGEKOMEN J. A. Mulder, matroos 2e klasse, Kanaal straat 132, van Middelburg. P. Verhaagen, stuurman, Boulevard de Ruyter 36, van Curasao. H. J. S. M. Albregts, Th. W. Niesthoven, M. Th. Stevense, M. Geertse, J. A. I. Kommers. M. G. van Tilburg en J. de Jong, matrozen 2e klasse, Wachtschip, van Den Helder. J. L. van Wolferen, stoker Ned. Loodswezen, Noordstraat 35, van Maassluis. J. H. Scheps, propagandist, Bouwen Ewout- straat 4, van Zandvoort. J. Bouma, officier van administratie 2e klasse, van Den Helder. F. Th. Scharleman, transportarbeider, Gra venstraat 8a, van Rotterdam. J. J. Steensma, luitenant ter zee 3e klasse, Hr. Ms. „Douwe Aukes", van Den Helder. C. A. Baumgarten, timmerman, Hendrik straat 32, van 's-Gravenhage. Op dat moment dacht ik, Hat hu zou zeg gen „om ons engagement bekend te maken" In afwachting keek ik van den een naar de ander, verwachtend, dat zy hun verloving aan my zouden mededeelen. Maar de luite nant van de pontonniers zei slechts „Uw zuster heeft my haar toestemming gegeven, haar by haar naam te noemen „O", zei ik teleurgesteld en vroeg hem onmiddeliyk, of hy suiker in zyn koffie wilde. „Als het u belieft, juffrouw Joey, erg veel". Dan zei hy „Vindt u het niet gek tegen een oudere zuster „Daisy" te zeggen en te gen een jongere „juffrouw"?" Dat vond ik natuuriyk even gek als hij. Wat kon ik daarop anders zeggen dan„Ja, zegt u tegen my ook maar „Joey"." „Ik vind het vreeselijk leuk", zei hy met een vriendelyk knipoogje. „Joey vind ik toch zoo'n aardigen, naam I" Ik geloof, dat hij wel een harteiyke zwa ger voor mij zal zyn. Maar dat mag hy ook wel, voor al de moeite, welke ik er aan ge had heb. Daarna vroeg hy, of ik zyn voornaam wist. En natuuriyk noemde ik hem voortaan „Dick". Nadat hij was vertrokken, kwam Daisy op myn kamer om te vertellen, welk plan zy samen gemaakt hadden. „Hy Dick is Zaterdagmiddag vrij", zei Daisy. ..En nu hadden wij gedacht een roeitochtje op de rivier te maken en ergens op een eilandje thee te drinken." ,,'n Reuaenidee zei ik hartelijk, want ik J. W. G. Peypers, matroos le klasse, Ro zengracht 14, van Den Helder. Jhr. S. Roëll, luitenant ter zee 3e klasse, Wachtschip, van Den Helder. J. Roeting, matroos le klasse, Wachtschip van Den Helder. J. J. Boshamer, zonder, Droogdok 9, van Batavia. J. C. Versantvoort, spoorwegarbeider, Kromme Elleboog 2, van Oost- en West-Sou burg. L. de Kloe, hoofd eener school, Badhuis straat 78, van Eindhoven. P. Smit—van Daele, zonder, Prinsenstraat 15, van Den Helder. J. Schenk, schilder, Kanaalstraat 82, van Ter Neuzen. J. P. C. Grootjans, bierbottelaar, Oranje straat 9, van Middelburg. A. H. van Koeveringe, werktuigkundige, Bouwen Ewoutstraat 56, van Wemeldinge. Mej. B. Albracht, religieuse, Glacisstraat 181, van Haarlemmerliede c.a. E. Meerman, visscher, Breewaterstraat 32, Arnemuiden. A. Bakker, adj.-machinist Kon. Marine, Steenhuisstraat 4, van Ned.-Tndië. VERTROKKEN Mej. S. Vlaming, Glacisstraat 161, naar Heemstede. J. W. Huisson, Rioolstraat 1, naar Goes. J. W. Helder, Bellamypark 38, naar Am sterdam. L. C. Weeda, Dijkstraat 129, naar Amster dam. C. van Netten, Wachtschip, naar Den Helder. Mej. «7, P. Jansen, Boulevard de Ruyter 54, naar Veere. G. Stam, Nieuwstraat 62, naar Oost- en West-Souburg. P. D. Blom, Verkuyl Quakkelaarstraat 94, naar Amsterdam. J. A. Roose, Wachtschip, naar Vrouwe polder. Mej. D. van der Plas, Badhuisstraat 112, naar Den Helder. J. Poort, Boulevard de Ruyter 78, naar Ny- megen. L. H. Desar, wachtschip, naar Den Helder. J. F. Hammer, wachtschip, naar Den Helder. C. Ruizendaal, Aagje Dekenstraat 91, naar Ned.-Indië. C. J. Walder, Kanaalstraat 68, naar Den Helder. C. van der Linden, Badhuisstraat 108, naar Nieuw- en St. Joosland. M. Oiling, Wachtschip ,naar Groningen. Brutale roofoverval. Gisterenmiddag te ongeveer half vier heeft in een pand aan de Hooimarkt te Rotterdam een buitengewoon brutale roofoverval plaats gehad De 48-jarige mevr. v. d. V.—R. was alleen thuis, toen twee mannen aanbelden, waarvan de een een rol koperdraad, de an der een pakje onder den arm hield en die haar namens de buren vroegen of zy even de antenne op het dak mochten reparee- ren. Mevr. v. d. V. zei hun dat zy zich daar voor tot den huisheer moesten wenden, doch toen de twee mannen haar vertelden dat deze reeds zyn toestemming had gegeven liet zij hen boven komen. Op het trapportaal gekomen gaf de man, die het pakje droeg, mevr. v. d. V. daarmee onverhoeds een he- vigen slag op het hoofd. Zy viel en begon luid te gillen. Juist op dat moment ging de buitendeur open en kwam de heer v. d. V. binnen. Veel had deze tegen de twee kerels niet kunnen beginnen, maar de laffe aanranders vonden het toch blykbaar beter het hazen pad te kiezen. Tot nu toe heeft men nog geen spoor van hen gevonden. Het echtpaar v. d. V. wist absoluut geen beschrijving van hen te geven. De heer v. d. V., die zyn kantoor aan den Haringvliet heeft, komt anders nooit op dat had wel eens gehoord, dat bootjes een bij zonder geschikt terrein zyn voor liefdesver klaringen en een welkome gelegenheid om uit één glas te drinken plus meer onschul dige dartelheden, der jeugd eigen. „En dan zal ik een heerUjke thé-complet voor jelui klaar maken, om mee te nemen, verklaarde ik bereidwillig. „Voor jeluizei Daisy, terwyi zy my scherp aankeek. „Ja, maar ik ga niet alleen niet Dick Rowlands „Niet zei ik vreeseiyk teleurgesteld. „Wordt het dan een gezelschap of een clubje „Neen, alleen maar met z'n drieën", zei Daisy. ,,Hy, jy en ik „Ik niet", zei ik vastberaden. „Ik ga niet met jelui mee." „Dan ga ik ook niet", verklaarde Daisy niet minder stellig. „Maar je moet „Ik wil nietzei Daisy. Het klonk zoo precies of de rakkers samen ruzie hadden, dat wy het allebei uitproestten er nu begonnen wy te redeneeren, hetgeen hierop neerkwam, dat zy niet alleen wilde gaan en ik verklaarde, dat ik niet met hen meeging. Ja, verbeeldt je, dat ik den bruggenbou wer z'n middag ging bederven Want als hy haar nog niet vormelyk ten huwelyk had gevraagd, zou het roet in het eten gooien zyn, als ik meeging. In het roeibootje haa hij er een prachtgelegenheicf voor. En als hy haar reeds had gevraagd, wat moest ik er dan als derde by doen? AANGETROUWDE FAMILIE Een ware geschiedenis die mij verteld werd. Pearly ('t was een deftig hondje) En een ras-arrest-o-craat Ging eens stiekum aan den boemel En genoot, eens van de straat. Vuilnisbakken vieze hoekjes, Snuffelend eens daar en hier Daar ontmoet hy op een hoekje ,,'t Hondenjuffie van plezier". Nuffig kwisp'lend met haar staartje Lokkend vleiend en coquet Jonkheer Pearly (ja, hoe gaat het) Werd in vuur en vlam gezet. 't Resultaat van dit rencontre, Ja wie raadt daar nu nog naar Beiden gingen poot aan pootje, Naar den hondenooievaar. Na de bruiloft ging de jonkheer Heel onschuldig weer naar huis. Ook al vond hy heel die honden- Buitensporigheid niet pluis. Maar de zonde straft zich zelf Dit geldt ook voor 't hondenbeest. Want zijn baas zou eenmaal weten Wie en wat hij was geweest. Pearly was eens aan den wandel Met zijn vrouwelyken baas, Toen deêz dame aangeklampt werd Met een dwaas en lang relaas. 't Was een vrouwtje dat haar aansprak, Nog vervuld van stille vreugd „O mcrouw" zoo sprak dit wyfje Wij zijn toch zoozeer verheugd. Onze lieve, kleine Polly Heeft drie kleintjes van uw hond. En u kunt dus wel begrijpen Hoe myn man en ik dat vond. „O mevrouw wat zijn wy vroolijk Wat zyn wy daarmee vereerd. Goed beschouwd zijn wy nu beiden Ook aan U geparenteerd. Ha-Vee-Wee. uur 's middags thuis. Toevallig had hij giste renmiddag iets vergeten en dat is de red ding van zijn vrouw geworden. Mevr. v. d. V. heeft slechts onbeteekenend letsel opgeloopen. Gebleken is dat de slag is toegebracht met een strykyzer. Smokkelary. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben surveil- leerende agenten op den Parallelweg te Venlo twee personen aangetroffen, die een hand wagen duwden. By het naderen van de politie sloegen de mannen op de vlucht, waarby zij den wagen achterlieten. Deze bleek 600 K.G. uit Duitschland binnengesmokkelde marga rine te bevatten. Bij een nader onderzoek vonden de agenten in de omgeving langs den weg onder een dekkleed nog 500 K.G. De smokkelaars heeft men nog niet kunnen ach terhalen. Twee wapensmokkelaars uit Sittard en uit Heinsberg, die begin November van ver leden jaar by een poging ->m met een pant serauto 80 revolvers en 500 patronen over de Duitsche grens te smokkelen, gearresteerd werden, zyn Dinsdag door „e Dusseldorfsche rechtbank ieder tot een jaar en twee maan den hechtenis veroordeeld. Het smokkelen van vee aan de Belgische grens neemt nog steeds toe. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben Duitsche commiezen weer tien koeien in beslag kun nen nemen, welke door smokkelaars van Bu- del uit over de Belgische grens gevoerd wer den. De smokkelaars wisten te ontkomen. Scheepsbranden der laatste jaren. Wel zeer tref fend is de reeds vrij lange reeks van scheeps branden, die in de jongste jaren zijn voorge vallen. Weinigen zullen de gedachte kunnen onderdrukken dat hierby vaak opzet in het spel is geweest, ofschoon by de meeste bran den der laatste tyden nimmer het onom- stootelijk bewys daarvan is geleverd. Om ons aan de laatste paar jaren te hou den In 1928 verbrandde de in de haven van Marseille liggende „Paul-Lecat" van de Mes- sageries Maritimes geheel. In het voorjaar in 1929 grandde het s.s. „Europa" van de Nord- deutsche Lloyd (46.000 ton)kort vóór dat het afgebouwd was, volkomen uit en werd zwaar Een of ander instinct adviseerde mij, dit niet woordelijk tegen Daisy te zeggen. U moet weten, dat ik haar nooit verteld had van de belofte aan de mama van den brug genbouwer, dat ik er voor zorgen zou, dat hij verloofd zou zyn voor de brug klaar was. Dat zou ik voor laatst bewaren. Als het zoo ver was, dat ik de oranjebloesem in haar mooie donkere krullen zou bevestigen, zou ik haar zeggen „Daisy, weet je wel, dat je dit aan mij te danken hebt Dat oogen blik zal my ruimschoots beloonen voor al de moeite, die het my heeft gekost. Maar wat die pic-nic op de rivier betreft, ik begon gaandeweg in te zien, dat Doisy een weer barstige bui had. Hoe dit ook zy, blijkbaar had zij het in haar hoofd gezet, dat het geen tête-è,-tête pic-nic zou worden. Een reden gaf zy er niet voor op, behalve dat zy niet wilde. Ik vroeg my nieuwsgierig af, of het zoo iets als plankenkoorts kon zyn. Of dat zy wellicht nog niet zeker genceg van haar aanbidder was. Ik, voor my, meende, in aanmerking genomen het tafereeltje, toen ik met de koffie binnenkwam, dat de zaak al beklonken was. Of misschien wilde zy den schyn niet aannemen, dat zy hem in den val lokte. Al die kwesties zou je eigenlijk apart moeten bestudeeren. Voor het oogenblik vond ik, dat het eenige en beste was toegeven. „Nu goed dan, ik zal meegaan. Maar met z'n drieën is niets gedaan. Ik zal meegaan, als Dick Rowlands er een vierde by vraagt, om met mij te praten." Daarby lieten wy het. .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5