BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT voyeeren naar Ged. Staten, teneinde de zaak verder rustig te overwegen. Het beste vindt hü advies van Ged. Staten te krijgen. De heer Paap gelooft dat het beter is niet aan te dringen op ope nbaarmaking van cijfers. Hij vindt dat hier de voorkeur ver dient over de cijfers van den bouw van de 3 motorbocten niet te spreken. De heer De Paauw is bereid zijn motie te wijzigen in dien zin dat Ged. Staten over deze motie bericht en raad zullen uitbrengen. De heer Van Rompu zeide dat de bouw van de 3 schepen in Zeeland tot vele moeilijk heden aanleiding geeft. De eene inschrijver wil voor den anderen niet weten waarvoor zij hebben ingeschreven. Hij is er tegen de door den heer Kodde gevraagde inlichtingen in geheime zitting te geven. De heer De Paauw vroeg of de brief van den inspecteur, van de scheepvaart-inspectie aan de Statenleden zal worden overgelegd. De heer Van Dusseldorp zeide, dat het ver trouwen in het bureau Cornelissen bij Ged. Staten wel eens geschokt is geweest. Het bu reau heeft zich in tegenwoordigheid van Werkspoor en de Droogdok Maatschappij bij Ged. Staten kunnen handhaven in de repu tatie welke het bij Ged. Staten had. Er is dus wel eens wantrouwen geweest, doch het bureau heeft zich volkomen hersteld. De voorzitter verzocht den griffier vol ledige voorlezing te doen van den brief van den hoofdinspecteur van de scheepvaart-in spectie. Uit dezen brief blijkt, dat het schip vol komen veilig kan varen. De voorzitter stelde voor de motie-De Paauw te renvoyeereni naar Ged. Staten. De heer Van Dusseldorp zeide nogmaals dat het vertrouwen in het bureau Cornelissen volkomen is hersteld. De heer De Paauw wilde de bespreking ver der aanhouden en dit kan niet anders dan door zijn motie in handen van Ged. Staten te stellen, die dan nader advie, zullen uit brengen. De heer Van Rompu zeide, dat de 3 nieuwe veerbooten geheel in orde zullen zijn, wat betreft de stabiliteit. De motie-De Paauw werd daarna in han den gesteld van Ged. Statsn. Het voorstel van Ged. Staten betreffende den bouw van de motorschepen werd hierna aangenomen. De heer Onderdijk stelde voor thans te pauzeeren. Hierna werd te 12.30 de vergadering ge schorst tot 1.45 uur. RECHTSZAKEN Valsche munters. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft von nis gewezen tegen drie verdachten, die te recht stonden wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche rijksdaalders. Twee kooplieden, wien het vervaardigen en de uitgifte van valsche muntspeciën ten laste waren gelegd, werden veroordeeld ieder tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was resp. 3/2 en 2 jaar. De derde koopman, tegen wien 1 jaar was geëischt, wegens opzettelijke uitgifte van valsche muntspeciën, werd veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN ANTWERPEN. De „Staatscourant" heeft de officieele be roeming afgekondigd van den heer dr. C. Huijsmans, socialistisch oud-minister van kunsten en wetenschappen, tot burgemees ter van Antwerpen. In een interview heeft de nieuwe burge meester medegedeeld, dat hij een program ma heeft ontworpen voor het bestuur der stad, maar dat de verwezenlijking ervan moeilijk zal zijn. „Antwerpen, vervolgde hij, heeft momen teel een begrootingstekort van 20 a 25 mil- lioen frs., doch de stad is eigenaresse van 49 pet. van haar grondgebied. Antwerpen is de rijkste stad van het land." Naast zijn burgemeesterschap zal Huijs mans het wethouderschap van schoone kun sten waarnemen. De liberale leider Baelde wordt wethouder van de haven. Tenslotte motiveerde Huijsmans zijn hou ding tegenover den afgetreden burgemeester Van Cauwelaert, met te zeggen, dat de „tra gedie" van het nieuwe gemeentebestuur van Antwerpen, door omstandigheden van nati- onalen en niet van plaatselijken aard, werd uitgelokt. Om de werkloosheid aan de haven zoo veel mogelijk te ondervangen, wordt een programma van groote werken bestudeerd. DE ECONOMISCHE WERELDCONFERENTIE TE GENÈVE. De commissie ter voorbereiding van de economische wereldconferentie zal Maandag te Genève onder voorzitterschap van mr. Trip, den president der Nederlandsche Bank, bijeenkomen, ter bespreking van de agenda der conferentie en zoo noodig ter uitwerking van voorstellen. Het vraagstuk der oorlogsschulden, dat aanvankelijk op verlangen van de Ver. Sta ten niet behandeld zou hebben, zal thans een der voornaamste punten van de confe rentie uitmaken. De Belgische gedelegeerde Francqui zal voorstellen tot verbetering van den monetai- ren toestand in verschillende landen uit werken. De Geneefsche correspondent van de „Dai ly Telegraph" verneemt dat de Amerikaan- sche consul te Genève, Prentice Gilbert, is benoemd tot hoofdwaarnemer bij de onder handelingen, die de komende week te Ge nève zullen worden gehouden. Men verwacht dat hij ook als waarnemer zal deelnemen aan de besprekingen van de commissie van 19 over het Chineesch-Japansch conflict. DE BRAND OP DEN OCEAANREUS „ATLANTIQUE". De „Atlantique" behoort met de „Ile de France" tot de grootste Fransche mailbooten, welke slechts overtroffen worden door de ge weldige „Normandië" van 75.000 ton, die on langs te water gelaten werd, meldt „de Tel." Al deze schepen zijn gebouwd te „Saint Na- zaire", evenals de „France' en de „Paris". De atlantique" was van de „Compagnie de navigation Sud-atlantique", welke op Zuid- Amerika vaart van Bordeaux uit, en legde den afstand Bordeaux—Buenos Aires in 13 jó dag af. Het schip was het grootste en snelste, dat den dienst tusschen Europa en Zuid- Amerika onderhield. De andere mailbooten, welke wij boven noemden, zijn van de Comp. Générale atlantique, die tusschen Havre en New-York varen. De „Atlantique" werd in 1928 op stapel ge zet te Saint Nazaire, en liep in April 1930 te water. De waterverplaatsing is 42.512 bruto registerton. De lengte is 226 M., de breedte 28 M. Boven de waterlijn is het schip 36 M. hoog, terwijl nog 9 M. zich onder water be vinden. De negen dekken met de drie schoor- steenen geven aan het gevaarte een indruk wekkend aspect. Aan boord is ruimte voor 1238 passagiers, terwijl de bemanning normaal uit 663 koppen bestaat. Zooals op alle Fransche mailbooten, heerschte rvan bo->rd van de „Atlantique" een groote luxe. De eet- en rooksalons waren zeer luxueus ingericht, en bekende Fransche kun stenaars hebben voor de versiering der wan den met fraaie schilderijen en de paneelen zorg gedragen. Vooral de vierkante en ovale salon trekken steeds de aandacht, zoo ook het glazen trappenhuis met de liften, welke den eetsalon der le klasse met de verschillende dekken verbinden. In het geheel zijn er vijf liften. De groote eetsalon is 35 M. lang. Het spreekt vanzelf, dat aan boord alle comfort was. Zoo was in de meeste hutten een telefonische verbinding aangebracht. Ook is er een groote gymnastiekzaal en tennis- ruimte aan het dek. Aan boord is ook een bibliotheek. Om deze drijvende st«d te voeden, nam de „Atlantique" op elke reis o.a. mee 60.000 kilo gevogelte, 600 koeien, 50.000 eieren en 40.000 liters wijn. Het keukenpersoneel bij de elec- trische fornuizen bestond uit zeventig koks en veertien banketbakkers, die 12.000 koekjes per dag bakten. Op het enorme promenadedek, een halve straat, bevonden zich winkels van bekende Parijsche firma's. De „Atlantique" bevat zestien ketels en twaalf stoomturbines, welke vier schroeven voortbewegen. Het schip wordt met olie ge stookt. Groot is het aantal hulpwerktuigen. Ter beveiliging tegen brand waren schotten aangebracht. Het reddingsmateriaal bestaat uit 22 reddingbooten en twee motorsloepen. Niet minder dan 20.000 lampen verlichten het schip. De Haagsche „autoban- dieten". Gisterenmorgen is te 's-Gra- venhage nog een jongeman aangehouden die behoorde tot het troepje dat zich onledig hield met strooptochten in andermans auto's. Twee van deze jongelui zijn gisterenmorgen naar het huis van bewaring gebracht. Van het geheele twintigtal zitten er nu 17 in het huis van bewaring, ter beschikking van de justitie. De moord te Numans- d o r p. Om half tien gisterenavond werden met den gevangenwagen de twee verdachten in de moordzaak te Numansdorp naar Dordrecht overgebracht. In de Voor straat aldaar kwam het tot onregelmatighe den doordat het publiek op de auto toeliep en deze noodzaakte te stoppen. De politie moest van den gummistok gebruik maken om de orde te herstellen. Daarna kon de auto haar weg vervolgen en arriveerde inde Doelstraat, welke geheel werd afgezet. Van daar uit kon de overbrenging naar het huis van bewaring verder ongestoord plaats vin den. Branden. Te Lonneker is aan den Hengeloschen straatweg een boerderijtje, eigendom van de familie Ledeboer te Ensche de, bewoond door W. M., afgebrand. De In boedel kon gered worden, doch kreeg veel wa terschade. Ongeveer 10 voer hooi ging verlo ren. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Zuid-Scharwoude brandde gisterenmiddag het woon- en win kelhuis, eigendom van den heer D. Stuurman, geheel af. De bewoners waren toevallig niet thuis, toen de brand uitbrak, zoodat de ge heele inboedel alsmede de winkelinventaris, bestaande uit manufacturen, galanterieën en rookartikelen, een prooi der vlammen werd. Oorzaak onbekend. Het huis was verzekerd. Den vorigen nacht is te Beverwijk brand uitgebroken in een huis aan den Hofsteder- weg. Toen de brandweer uit Wijk aan Zee kwam, waren twee naast elkaar liggende hui zen al afgebrand. In dit tweede huis woonde een bejaard echtpaarin nachtgewaad waren zij in een schuurtje achter het huis gevlucht. Daar werden ze tijdig ontdekt en vervolgens in veiligheid gebracht. Het derde aangren zende huis kreeg veel schade. Ds oorzaak van den brand is onbekend. -Sort tevoren was brand uitgebroken in een huis aan den Rijks straatweg. Ook dit huis brandde af. Oorzaak eveneens onbekend. Ongelukken. Te West- Graftdijk is een 12-jarig kind tijdens het zit ten in een schommel dusdanig in het schom- meltouw verward geraakt, dat het door den strop om het leven is gekomen. De 37- jarige gehuwde stuurman H. K. uit Veenhui- zen, is, blijkens telegrafisch bericht uit Ant werpen, daar van het stoomschip „Heftena" over boord geslagen en verdronken. Het lijk is Dinsdagavond gevonden. Gisterenmor gen tegen 9 uur is te Hekendorp bij blokpost 10 een auto op den onbewaakten overweg door den sneltrein uit Gouda gegrepen. De wagen werd enkele tientallen meters door den trein meegesleurd en stortte toen in de sloot langs de spoorbaan. Direct toesnellende per sonen hebben den bestuurder, den 30-jarigen heer van O., uit Lange-Ruige-Weide op het droge gebracht, doch hij bleek reeds dood te zijn. Zijn lijk is naar de ouderlijke woning overgebracht. Men vermoedt, dat van O., tengevolge van den mist den naderenden trein niet heeft opgemerkt. Gisterenmid dag is op de brug tusschen de Piet Heinkade en de Oosterdoksluis te Amsterdam een per sonenauto geslipt. De wagen is daarbij omge slagen, waardoor drie voetgangers gegrepen werden en onder den wagen terecht kwamen. Twee hunner werden ernstig gewond naar het Binnengasthuis vervoerd. De derde werd slechts licht gewond en kon na verbonden te zijn naar zijn woning worden gebracht. De twee inzittenden van den auto zijn er zonder verwondingen of kleerscheuren afgekomen. De chauffeur zou geen schuld treffen. Gisterenavond toen de 17-jarige knecht J. Burger in dienst van den veehouder D. Wit te Hensbroek, in een der varkensstallen bezig was, kwam hij in aanraking met electrische stroomdraden, welke onbeschermd op den betonnen vloer ter verdelging van de ratten lagen. De jongeman was op slag dood. KONINKLIJKE BELANGSTELLING VOOR DE WINTERSPORT. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Z.K.H. Prins Hendrik heeft een groote zilveren medaille geschonken voor de wedstrijden te Davos, welke door den Nederlandschen Schaatsen- rijdersbond daar georganiseerd worden, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van dien bond. 's-GRAVENHAGE IN 1932. 's-GRAVENHAGE. (C3.) In de traditio- neele nieuwjaarsrede, waarmede de burge meester van 's-Gravenhage heden de eerste raadsvergadering in dit jaar opende, gaf hij een beschouwing over d« belangrijkste feiten in het afgeloopen jaar. Wanneer men, aldus de burgemeester voor het maatschappelijk en economisch aspect de Oud-testamentische vraag stelt„Wachter, wat is er van den nacht?" dan moet het ant woord nog altijd luiden„De morgenstond is gekomen en het is nog nacht". Doch dit mag nog geen reden wezen tot wanhoop. Uit het cijfermateriaal, dat de burgemees ter gaf, nemen wü het volgende over Het aantal inwoners van 's-Gravenhage bedraagt thans 459.319. Het vreemdelingen verkeer is niet toegenomen, maar ook niet sterk verminderd. De vermakelijkheidsbelas ting bracht 829.000 op, zijnde f 81.000 min der dan in 1931. Het aantal ingeschreven werkzoekenden steeg van 14246 op 1 Decem ber tot 19512. Te samen is in 1932 voor werk- loozen en armlastigen tot 1 December bijna 7 millioen uitgegeven. EEN WRAAKNEMING. 's-GRAVENHAGE. (G. B.) Hedenochtend werd in de particuliere woning van den par ticulieren secretaris van H. M. de Koningin een spiegelruit ingeworpen met een grooten steen, die gewikkeld was in een papier, waarop het adres van den dader stond. Men bleek hier te doen te hebben met een laffe wraakneming aan een verkeerd adres. De steen was afkomstig van een werklooze, die zich wilde wreken over een weigering van geldelijken steun door het crisis-comité, waarmede baron Van Geen niets heeft uit te staan. De dader, Van O., is hierna door de politie aangehouden en na verhoord te zijn weder op vrije voeten gesteld. UITVOER VAN UIEN. 's-GRAVENHAGE. (VD.) Naar aanleiding van het vaststellen van het contingenteeren van uien op 115000 K.G. gedurende 1 Januari 15 Maart, verneemt het Correspondentie bureau, dat in het overeenkomstig tijdvak van 1932 naar Frankrijk werden uitgevoerd 494.000 K.G. uien. Hieruit blijkt duidelijk, dat onze export een zeer gevoelig verlies lijdt, iets dat te meer te betreuren is, daar er ook dit jaar flinke vraag naar onze uien aanwe zig was. Met ingang van 15 Maart wordt de Fransche g^ens voor Nederlandsche groenten gesloten. Men zal zich herinneren, dat de Nederlandsche regeering het noodig oordeel de, evenals verschillende andere landen, maatregelen te moeten treffen tegen den Franschen import in verband met den colo- rado-kever. De maatregelen welke Frankrijk op zijn beurt genomen heeft werden algemeen beschouwd als het gevolg van deze moeilijk heden. Met het uitgeven van certificaten voor den uitvoer naar Frankrijk is belast mr. L. Nie- möller, Javastraat 80, te 's-Gravenhage. DE MOORD IN DEN BLIJDORP-POLDER. ROTTERDAM (V. D.) Heden behandelde de Rotterdamsche rechtbank ddestijds zoo veel gericht makende moordzaak op Marietje van Os, het 10-jarig meisje, dat in den avond van 9 October 1929 door een onverlaat was meegelokt naar den donkeren Blijdorppolder en daar ergerlijk mishandeld en tenslotte ge wurgd werd. De politie meende reeds den dader te hebben gevonden, een zekeren W. Vissers, reizend koopman, die na een uitge breid onderzoek in Venlo werd gearresteerd. De man kon echter zijn onschuld bewijzen en moest weer in vrijheid worden gelaten. In Augustus van het vorige jaar legde de 24-jarige H. J. Hoogland, destydr gedetineerd in de bijzondere strafgevangenis te Scheve- ningen, een volledige bekentenis af. Hij staat thans terecht en de dagvaarding legt hem ten laste overtreding van de art. 244 (ontucht met een meisje beneden de 12 jaar), 287 (doodslag) en 288 doodslag, voorafgegaan of gevolgd door een ander strafbaar feit). Hij zou de 10-jarige Marietje van Os opzettelijk en gewelddadig van het leven hebben beroofd, door haar keel of haar neus en mond dicht te houden, zoodat zij geen lucht meer kon krij gen en overleed. Dit alles, voorafgegaan of gevolgd door het feit, omschreven in art. 244. De zaak wordt met gesloten deuren behan deld. Er is een 15-tal getuigen opgeroepen. Na het getuigenverhoor heeft de officier van Justitie requisitoir genomen en geëischt, rekeninghoudend met het feit, dat Hoogland verminderd toerekenbaar is, 10 jaar gevange nisstraf, door te brengen in den bijzondere strafgevangenis te Scheveningen en daarna ter beschikkingstelling van de regeering. UITSPRAAK VAN HET HOF. AMSTERDAM. (VD.) Het gerechtshof deed heden uitspraak in de zaak tegen den woonschuitbewoner en de vrouw waarmede deze samenwoont. Zij hadden zich te verant woorden gehad wegens het met opzet toe brengen van zwaar lichamelijk letsel. In Maart jl, werd onder de gemeente Moordrecht een kistje opgegraven met het lijkje van een 5-jarig meisje, dat tengevolge van mishande ling bleek te zijn overleden. Het hof arrest wijzend, vernietigde op formeele gronden het vonnis van de rechtbanktegen den man was 8 jaar gevangenisstraf geëischt, de vrouw werd vrijgesproken, en veroordeelde den man tot 5 jaar gevangenisstraf. Het vrijsprekend vonnis ten opzichte van de vrouw werd be vestigd. HET VERBRANDE KLOOSTER. ZWOLLE. (V.D.) In tegenspraak met loo- pende geruchten, kunnen wij met zekerheid mededeelen, dat in de gisterenmiddag te Zwolle gehouden conferentie, waaraan o.m. deelnamen den hoogeerw. pater provinciaal der Dominicanen Schaab en prior Hubert van Zwolle, nog geenerlei besluit is genomen be- treffenden den wederopbouw van het ver brande klooster, hoewel de paters persoonlijk overtuigd zijn dat wel tot wederopbouw zal worden overgegaan. Een besluit daartoe is echter nog niet genomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. AMERSFOORT. (VD.) Hedenmorgen on geveer 7 uur heeft op den Utrechtschenweg nabij het rijksopvoedingsgesticht te Amers foort een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto met vleesch geladen, ko mende uit Borculo en rijdende in de richting Utrecht, is door onbekende oorzaak geslipt en tegen een boom geslingerd. De chauffeur werd aan de knie gewond, doch de naast hem zittende A. W. uit Borculo bekwam een schedelbreuk. Het slachtoffer is in het zie kenhuis opgeuomen. Men vreest voor zijn le ven. De auto is zwaar beschadigd en is voor nader onderzoek in beslag genomen. EEN GOEDE VANGST. DIEREN. (V. D.) De politie wist een hoe veelheid van drie duizend kilo uit Duitsch land gesmokkelde margarine in beslag te nemen. De Duitsche smokkelaars wisten met hun auto te ontkomen. Tegen den houder der opslagplaats, waarin de margarine tijde lijk was opgeslagen, is proces-verbaal opge maakt, wegens overtreding der crisis-zuivel- wet. DE STAKING IN HET VIS SCHERIJBEDRIJF. JJMUIDEN. (VD.) De reeders zijn er in geslaagd 11 treilers tijdig vóór den afslag van hedenmorgen gereed te krijgen .zoodat er tamelijk veel visch kon worden gekocht. Nadat de lossing der booten was afgeloo pen werden eenige personen die daaraan hadden deelgenomen, door buiten het con flict staande elementen gemolesteerd. De stakingsleiding schijnt het conflict te willen uitbreiden door ook de vischknechten in de staking te betrekken. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 5 Januari 1933. 4e Klasse 4e Lijst. 1000 No. 11692 400 No. 1323 2740 DE BRAND VAN DE „ATLANTIQUE". PARIJS. (V.D.) Gisterenavond werd het stoomschip .Atlantique" als reddeloos verlo ren beschouwd. In sommige marinekringen heeft men de hoop niet opgegeven, dat men men het schip ergens zal kunnen binnen- sleepen. Indien het in den loop van den nacht niet zinkt, hoopt men dat het zal uit branden en dat men het wrak op sleeptouw zal kunnen nemen. Vannacht was het nog niet mogelijk het brandende schip te nade ren. Het is niet uitgesloten, dat de machine kamers, die door luchtdichte en vuurvaste schotten kan worden afgesloten, door de vlammen is gespaard, zoodat althans de kostbare machii ;s te redden zijn. De kapitein van het schip heeft zich van morgen vroeg naar de plaats van de bran dende „Atlantique" begeven, om een laatste poging te doen de overblijfselen van zijn schip te redden. Het wrak drijft langzaam naar het Noorden. PARIJS. (VD.) In den loop van gisteren avond zijn te Cherbourg aangekomen het Duitsche stoomschip „Ruhr", het Engelsche schip „Fordcastle" en het Nederlandsche stoomschip „Achilles" van de K.N.S.M. Vanmorgen vroeg arriveerde van de K.N. S.M. ook nog de „Erato" met 84 opvarenden van de „Atlantique" aan boord. In totaal zijn 211 leden vrn de uit 229 koppen bestaande bemanr;^g te Cherbourg aangekomen, zoo dat men vreest dat 18 personen om het leven zijn gekomen. De „Erato" was op weg naar Noord-Spanje en heeft reeds vanmorgen zijn reis voortgezet. Onder de geredden bevindt zich een aantal gewonden, o.a. de scheepsarts. PARIJS (V. D.) Omtrent de oorzaken van den brand aan boord van het mailschip „At lantique" verkeert men nog steeds in het onzekere. Vanmorgen is men begonnen met het verhoor van de geredden. Voor het onder zoek naar de oorzaak van den brand heeft dit verhoor niet veel positiefs opgeleverd, doch de geredden deden dramatische verha len van wat zich aan boord afspeelde. De Compagnie de Navigation Sud-Atlan- tique heeft op grond van de telefonische en telegrafische mededeelingen een voorloopige verlieslost gepubliceerd, waarop 21 namen voorkomen. Men hoopt echter dat een aantal van de als vermist opgege/en personen nog door buitenlandsche schepen is opgepikt. LONDEN (V. D.) Volgens hier ontvangen telegrammen drijft het in brand geraakte Fransche passagiersschip „Atlantique" ter hoogte van Weymouth. Het schip is nog steeds brandende. LONDEN. (V.D.) De „Atlantique" brandde vanmiddag nog steeds. Het schip drijft onge veer 7 KM. ten Zuiden van Portland Hill in Oostelijke richting. Een aantal blusschings- booten pompen water in het achterschip. STAKING IN FRANSCHE WEVERIJEN. PARIJS. (V. D.) Gisteren is in de weve rijen van Armentières in Noord-Frankrijk, nabij Rijssel, een staking uitgebroken. Men vreest, dat zij zich snel zal uitbreiden. Voor- loopig staken ongeveer 1000 arbeiders, die protesteerden tegen het ingebruik nemen van een nieuwe groote machine, die volgens de werkgevers slechts door één arbeider be diend zou mogen worden. De arbeiders van do weverijen te Hauplin hebben zich bij de staking te A /mentières aangesloten. DUITSCHLAND MAAKT GEBRUIK VAN ZIJN RECHT TOT UITSTEL VAN BETALING AAN AMERIKA. BERLIJN. (VD.) Naar wü vernemen, heeft Duitschland den Amerikaanschen minister van financiën, Mills, laten mededeelen, dat Duitschland gebruik zal maken van zijn recht tot uitstel van de op 31 Maart vervallende betalingen aan Mixed Claims en bezettings- kosten tot een bedrag van 33 millioen Mark. De betalingen hebben betrekking op vergoe ding van schade en betaling van onkosten tijdens de Amerikaansche bezetting. DE BANK VOOR INTERNATIONALE BETALINGEN. Bazel. (V.D.) De balans van de Bank voor Internationale Betalingen per 3i December sluit met een bedrag van 1.023.795.722 Zwit- sersche francs, hetgeen tegen eind November een vermeerdering van 56 millioen bedraagt. De deposito's der centrale banken voor eigen rekening zün in den loep van December met 54'/2 millioen gestegen. De deposito's op ter mijn stegen gedurende denzelfden tijd met 56 millioen, de stortingen op korten termijn daalden met 0.5 millioen francs. GROOTE VERWOESTINGEN DOOR DEN STORM. KOPENHAGEN. (V.D.) De storm, die se dert verscheidene dagen aan de Noorsche kust woedt, heeft gisteren opnieuw groote verwoestingen aangericht. Schepen werden stuk geslagen en een geheel bosch werd te gen den grond geworpen. JAP ANSCHE VERLIEZEN. MOEKDEN. (V.D.) Het Japansche opper bevel deelt officieel mede, dat bü cle gevech ten in Shanghaikwan 6 Japansche officieren gedood en 55 officieren gewond werden. Over de verliezen aan manschappen werden geen mededeelingen gedaan. GEEN ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN CHINA EN JAPAN. MOEKDEN (V. D.) De commandant van het Chineesche leger bü Shan Hai Kwan, generaal Tsjotsjoego, heeft per radiotelegram aan het Japansche hoofdkwartier doen weten, dat hü weigert in te gaan op de Japansche uitnoodiging om naar Shan Hai Kwan te komen, teneinde daar met het Japansche opperbevel te onderhandelen. AMBASSADEURS-CONFERENTIE. TOKIO. (V.D.) De Japansche minister van buitenlandsche zaken graaf Oetjida heeft Woensdag den Franschen, Engelschen en Amerikaanschen ambassadeur en den Russi- schen zaakgelastigde ontvangen, met wien hü gedur-^e langen tüd den toestand in het Verre Oosten besprak. MARKTBERICHTEN MIDDELBÜKGSCHE MAKKT. 5 Januari 1933. Aanvoer graanmarkt matig. Kroonerwten 12 a 14, Schokkers 10 a 14.50, Witteboonen 10 a 11.75, Ronde Eruineboonen 13 a 14. Lange Bruine- boonen 8 a 9. Boter Walchersche boerinnen 0.79 per 5 ons. Kipeieren 3.871/; per 100 stuks. Poelje-eieren 3 per 100 stuks. Eendeieren 4 per 100 stuks,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3