UIT DRAAD EN LUCHT BURGERLIJKE STAND Advertentiën imoeehouders jzen van de Len en pooten. bmt het bevriezen van lens voor, vooral by die |copversierselen hebben. l het dan vaak ontgel- lan is haast altijd ge- pt deze deelen vochtig ntileerde nachthokken, h, hebben in dit opzicht ■doordat de dieren dan |pn buiten in de vries- trom ook in den winter Itie, zonder tocht, lijn gemakkelijk te her- p gezwollen aanvoelen peur. Breng de dieren want dan gaat de [sterven. Masseer voor bij gebrek daaraan water. De gestoorde |n vele gevallen nog lezend weer met water, jcot gevaar loopen om drinkbakken. Gebruik Ie kopversierselen zin- .p een smalle watergoot I ellen kunnen dan niet panraking komen. De I men tegen bevriezen priket onder te leggen, bllen van tijd tot tyd vaseline. Komt er dan pecht, dan zal dit er i niet in de teere huid pus geen schade aan- Dr. W. v. R. ;n een beambte hen ;len zü hem aan en >tig. De door andere |uwde opzichter werd ie reeds eenige tafels [ukgeslagen, eveneens vertrek gedrongen, [ere personeel slaagde -wee gangmakers van ügen, waarbij echter een messteek werd itie arriveerde kon de d worden. Vier ver- steerd. P Lindbergh's oord op het onschul- Lindbergh, welke de •eft in beroering ge- c thans niet zoozeer g daarom echter niet onderzoek over die rd en dat men zich >m niets te doen aan pens de daders van ilskracht wordt nog osdoeners voortgezet de politieoverheid er De leiding van het n handen van den hoofd der Staats- eft haar onderzoek rgelaten aan voor- ch dikwyis over be- politiemannen zich oeien en veel moei en, daar hij niet op werken, f n werden voorhet- n tegelijk afgezon- nannen waren van i de bondspolitie en ►pf en staatsgouver- ew-Jersey hangt er geiukü de moorde- lun pogingen mis- r niet op rekenen gouverneur, itreft, diens dienst en als de misdaad al de staatsgouver- ïnen herbenoemen, ;ulk een benoeming zou kunnen hech ten dus met ver- Ie opheldering yan onel Schwartskopf jry'ke sporen wor- ;ot de aanhouding n leiden, een bende bergen by Ronda dagenlang pa- bandiet met zijn jende had talrijke geheele streek in Na een vuurge- n is de politie er :hansten bende- rijd bleven tevens >d werd en 2, die öbvend of verdoovend Is of lik het voorwerp ;nigde Staten. De icieel beantwoord van senator Dill at een jury van egenstanders van lat zich hierdoor ijl het bovendien ten of de „proe sten senator heeft heeren na het ie wind ceaseth". zonder moeilijk- TOB NOOIT-HOEKJE IEDEREEN HEEFT SCHEPPENDE KRACHT. HOE KAN MEN DEZE HET BEST TOT ACTIE PRIKKELEN Iedereen heeft scheppende kracht in zich, misschien sluimerend, maar daardoor niet minder onbetwistbaar aanwezig. Het gaat er mede als met alle andere karaktereigen schappen. Bij de een zal deze kracht al vroeg tot uiting komen, bij den ander laat, mis schien bij een derde heelemaal niet. De mees te menschen hebben in hun jeugd wel lief hebberij in het een of ander, waarin ze uit blinken, gevoel voor schilderen, schrijven, componeeren of teekenen, en handigheid in een van deze artistieke uitingen. Anderen hielden enthousiaste toespraken over het een of ander voor een auditorium van vriendjes, die ademloos waren van bewondering. Soms brengt een laat-bloeiend talent den bezitter den grootsten roem. Hoe kan men nu ontdekken, in welke rich ting ieder zijn eigen scheppende kracht het best kan ontwikkelen. Laten we het eerst eens hebben over den sclirijver-in-den-dop. Iemand, die een stukje probeert te schrijven over een onderwerp waarvan hij goed op de hoogte is, zal al gauw ontdekken, dat zelfs dit lang niet meevaltHet zijn volstrekt niet de belangrijkste feiten en bijzonderheden, die U het eerst in de gedachte komenen er zal heel wat geschrapt, veranderd en ingevoegd moeten worden, vóór het geheel naar uw zin is. Zijn lezers te boeien en mee te sleepen is iets, waarvan ieder schrijver weer voor zich zelf het geheim moet ontdekken. Om werke lijk uitdrukking te geven aan een talent, dat in de kiem aanwezig is, moet iemand zijn persoonlijkheid cultiveerenCritiseer uw eigen werk streng en spaar Uzelf niet. Zelf genoegzaamheid is de grootste vijand van succes, omdat deze eigenschap de energie verlamt. Auto-suggestie kan U belangrijk helpen bij uw scheppend werk. Iedereen wordt in zijn gedragingen bëinvloed door suggestieve krachten van buitenaf, maar bij menschen die succes hebben speelt auto-suggestie ge woonlijk een voorname rol Want auto-sugges tie komt uit ons eigen wezen, en is dus reeds min of meer in harmonie met onze andere eigenschappen. Er zijn twee soorten van auto-suggestie: de bewuste en de onbewuste. De eerste is een van de machtigste gedachte-krachten, de tweede is een der steunpilaren van Coué's methode. Door middel van bewuste auto-sug gestie kan men zelfvertrouwen aankweeken, en zelfvertrouwen moet U helpen, als U voor een taak staat, die U moeilijk toeschijnt. La ten wij nu eens als voorbeeld nemeneen aankomend schrijver, die een novelle heeft geschreven. Het onderwerp doet er niet toe, evenmin doet het ertoe, of hij schrijft uit liefhebberij of om zijn brood te verdienen. Maar hoe dan ook, hij is niet tevreden met z'jn werk, en weet toch niet goed, wat hij eraan zou kunnen of willen veranderen. Zijn inspiratie is voor het oogenblik uitgeput. Zoo iemand kan probeeren, of het lezen van het werk van anderen hem niet op een idee kan brengen. Niet dat hij een anderen schrijver moet gaan imiteeren, dat allerminst. Neen juist door den geest te verstrooien dogr het lezen van werk van anderen, door het eigen werk eens even heelemaal opzij te zetten, kan men soms het best de geestelijke vermoeid heid verdrijven, die dikwijls de oorzaak is van gebrek aan inspiratie. Vroeger of later zal de inspiratie vanzelf komen. Ieder artist doet verstandig, met zoo nu en dan eens een poos rust te nemen, en dan het beste te gaan zien of hooren, wat er op zijn gebied te hooren of te zien is. Zelden is iemand zich ervan be wust, wat het geweest is, dat hem plotseling weer krachtig tot werken inspireerde. Dat hoeft ook nietwij zoeken de inspiratie en waardoor deze tot ons komt is van minder belang. Laat mij U nog een goeden raad geven, doe 'niets wegAls U een ruwe schets heeft ge maakt, of een stukje voorloopig vluchtig neer geschreven, bewaar zooiets dan, al denkt U, dit er niets van deugtElk meesterwerk ont staat langzaam en misschien ontdekt U later in zoo'n gesmaad kladje iets, dat, al of niet omgewerkt, heel goed bruikbaar is. Vernietig niets, vóórdat het gegeven in zijn volledige Voltooiing U voldoet. En heb vertrouwen in uw werk, in uw eigen kunnen geeft niet toe aan moedelooze buien van twijfel, bedenk, dat het dikwijls de groot ste kunstenaars zijn geweest die in tijden van tegenslag het bitterst getwijfeld hébben aan eigen kunnen. Dr. JOS. DE COCK. heden zouden kunnen zeggen, waren zij nuchter. De wyze senator Borah heeft zy'n collega's gewaarschuwd dat zy strafrechtelijk vervolgd kunnen worden wanneer de „proevers" niet meer „the wind ceaseth" kunnen zeggen, Een neger-goudzoeker. De West-Indische neger Pigeon Island Brown is dezer dagen in Engeland aangeko men. Deze neger is een eigenaardige per- sooniykheid. Hy kan noch lezen noch schrij ven, maar dat neemt niet weg, dat wanneer hij een kruisje op een chèque zet, deze goed is voor desnoods een millioen dollar. Pigeon Brown, wiens grootvader een slaaf was, heeft Eijn vermogen te danken aan.,,, z'n fijnen ïieus. Hy ruikt als het ware de plaatsen waar zich het goud in den Tfrwtonu bevindt. Toen hy ongeveer 30 jaar geleden zy'n zwerf tochten langs de rivieren vam.Britsch Guy ana begon, om goud te zoeken, werd hy door iedereen uitgelachen omdat men er zeker van meende te zijn, dat er In de geheele streek geen kon-el goud te vinden was. Pigeon Is land Brown stoorde zich echter aan niemand en gaf zijn laatsten dollar uit om stukken van de regeering in handen te krygen waar in hem toestemming werd gegeven Pigeon- riiand af te zoeken. Pigeon Island. Brown heeft inderdaad goud gevonden en zelfs meer dan hij ooit had durven droomen. Het duurde niet lang of de neger had een groot aantal arbeiders in z'n dienst. Van het geld, dat hij gedurende het eerste jaar verdiend had, schafte hij zich een groot aantal platboomvaartuigen aan, om zijn werklieden te kunnen vervoeren. Voor zich zelf kocht hy een modern inge richte motorboot. Toen zijn inkomsten steeds grooter werden, kocht hij woonhuizen en auto's en schonk bovendien groote bedragen aan zy'n landgenooten. Weldra kreeg Brown een groot aantal aanbiedingen van zwende laars, die met hem „zaken wilden doen" maar de neger heeft zich nooit in hun strik ken laten vangen. Kort geleden heeft hij besloten zijn bedrijf geheel te moderniseeren. Hy bevindt zich dan ook in Engeland om er eenige nieuwe machines te koopen. Gedurende zijn verblijf in Engeland heeft de neger-goudzoeker reeds meer dan 20.000 pond uitgegeven voor den aankoop van een aantal moderne molens. Een oude zeerot met pensioen. De hoofdmachinist van het reusachtige Engelsche stoomschip „Mau- retania" zal met 1 Januari den dienst vaar wel zeggen, na 40 jaar op het zilte nat te hebben rondgezworen, waarby hy in den oor- logstyd tweemaal voer op een schip dat ge torpedeerd werd. De heer Cockburn was 2e machinist van de „Lusitania", die zooals men weet in Mei 1915 by de zuidkust van Ierland is getorpedeerd. Cockburn bevond zich in de machinekamer toen de eerste tor pedo de „Lusitania" trof. Hy was een van de laatsten die het schip verlieten, kon een omgeslagen reddingsloep bereiken, waarop hy urenlang ronddreef, voordat hy opgepikt werd. In Februari 1918 was hij hoofdma chinist op de „Aurania", die by de noord kust van Ierland werd getorpedeerd. De grootste boeker ij ter wereld. De bibliotheek van het Ame- ï'kaansche Congres is volgens het jaarver slag van den bibliothecaris de grootste der wereld. Zij bevat 4.477.431 banden, ongeacht de millioenen composities, manuscripten, muziek-composities en gravures. In 1932 zyn iederen dag 505 boeken aan de collectie toe gevoegd. Om de jaariyksche toename van het aantal boeken te kunnen verwerken, zijn boekplanken ^oodig, tezamen 5500 M. lang. De lengte van alle boekenplanken in de ge heele bibliotheek bedraagt 128 K.M. Noodlottige branden in F r a n k r ij k. De vroegere actrice Fanny Desgrande, die sedert eenige maanden geheel verlamd was en het bed moest houden, is gisteren in haar woning te Parijs om het leven gekomen. Uit den open haard in haar slaapkamer was een brandend houtblok ge- valeln. Het vuur breidde zich langzaam uit en bereikte het bed, waarin de 71-jarige vrpuw hulpeloos lag. Toen andere bewoners van het huis den rook bemerkten en de brandweer waarschuwden, was het reeds te laat. De ongelukkige vrouw was levend ver brand. Een soortgelijk ongeluk heeft zich voorge daan te La Rochelle, waar een 60-jarige can- tinehouder en zijn zesjarig kleindochtertje om het leven kwamen, terwyl zijn vrouw en een tweede kleinkind ernstige brandwonden opliepen. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak in de cantine van een fabriek brand uit. De cantinehouder en het gezin waren in een oogwenk door de vlammen ingesloten en toen de brandweer arriveerde konden nog slechts de vrouw en een der beide kleinkinde ren worden gered. De houtrükdom in Zwe den. Na een onderzoek, dat 8 jaar heeft geduurd, is thans een overzicht opgemaakt van den houtrykdom van Zweden. Op grond hiervan is berekend, dat in het geheel 23.181.000 H.A. met boomen beplant zijn en de houtvoorraad 1417 millioen kubieke meter bedraagt. Bij de tegenwoordige lage hout- pryzen beteekent dit toch nog een waarde van minstens 1200 millioen kronen. In Lap land zyn 32 van de boomen meer dan 160 jaar en 45 meer dan 120 jaar oud. Een lugubere vondst. Volgens een bericht uit Santiago de Chili heeft een duiker in de haven van Valparaiso een lugubere ontdekking gedaan. Hij vond op den bodem van de haven 10 lijken, die aan ijzeren rails waren vastgemaakt. Men meent, dat het hier een politieke moord op groote schaal betreft, daar een der ïyken dat van den sedert Juni verdwenen communistischen leider Anabalon moet zijn, die tydens de campagne voor de verkiezing van president Davila als propagandist zeer op den voorgrond was getreden. De storm aan de Engel sche kust. Boven Groot-Britannië heeft een hevige storm gewoed, welke in het by zonder aan de Oostkust van Schotland ernstige schade aanrichtte. De Schotsche stoomtreiler „Venetia" werd by Stonehaven op de rotsen geworpen. De uit negen koppen bestaande bemanning heeft den dood in de golven gevonden. Ook by Holyhead is een stoomboot op een klip geloopen. De equipage kon met een raket worden gered. Een dure grap. Een passagier, die de reis medemaakte in een omnibus op de lijn Rushden—Kettering (Engeland) nam een sigaar uit zyn koker, stak hem op en ge noot er van, Nt eenigen tijd hoorde men eensklaps een zwaren slag, en brandende stukjes tabak vie len neer op zyn medereizigers. De schrik was groot, maar het ergste was. dat door de ontploffing bij vele dames brandgaatjes in haar kleeren waren ontstaan. Allen keken elkander verwonderd aan. maar het meest was geschrokken de man, dte de sigaar had opgestoken. Toen de gemoe deren tot rust waren gekomen, verklaarde hij, dat zyn neefje zeer waarschijnlijk uit een grap een surprise-sigaar in den koker had gedaan, welken hy van zijn zuster ten ge schenke had gekregen. Hij verontschuldigde zich en beloofde toen twee der medereizig- sfcers de kosten van een nieuw costuum te betalen. Scoonmoeders pruik. De rechtbank te Parys heeft een merkwaar dige zaak te behandelen gehad. Klaagster was een waardige dame der society, die een maand of wat geleden haar eenige dochter uitgehuwelykt had. Voor deze gelegenheid had ze haar haar wat willen laten „opfris- schen." Tot haar ontzetting moest ze ech ter vaststellen, dat het opgefrischte haar den ochtend der bruiloft bij bosjes uitviel. Een overhaast bezoek bij den schuldigen haar- kunstenaar had geen succes, de arme schoonmoeder was nog vóór het huwelijk volkomen kaal. De kapper kon niet anders doen dan der wanhopige bruidsmoeder een pruik aanbieden. Maar bij de gelukwenschen en omhelzingen na het huwelyk overkwam haar het ongeluk, dat haar pruik afviel. Voor al dit leed eischte ze nu een scha devergoeding van 25.000 francs en gratis levering van een pruik. De kapper voerde daar tegen aan, dat de haaruitval alleen veroorzaakt was door de „schoonmoederlyke emoties by het huwelijk." De rechtbank weet niet goed raad met het geval en heeft voor zekerheid den datum van uitspraak maar heel laat gesteld. benoeming burgemeesters. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Bij Kon. besluit zijn met ingang van 15 Januari benoemd tot burgemeester van Wemeldinge P. J. Keijzer en tot burgemeester van Biervliet W. p. Ver- planke. De heer Keijzer werd in 1905 te Nieuwe Tonge geboren. Hij is thans commies ter ge meente-secretarie te Alphen aan den Rijn. Hij is gehuwd. De nieuwe burgemeester de heer Verplanke, werd in 1868 te Biervliet geboren. Hij is thans wethouder in die gemeente. de raad van state. Naar de N.R.Ctverneemt, komt voor het vice-presidentschap van den Raad van State dat door het overlijden van graaf van Lynden van Sandenburg is opengevallen, ernstig in aanmerking jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaar, gezant te Brussel en oud voorzitter van de Tweede Kamer. uitgeven valsche rijksdaalders s-GRAVENHAGE. (C.B.) De rechtbank heeft heden vonnis gewezen tegen de drie verdachten, die op 20 December jl. hebben terecht gestaan wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche rijksdaalders, De koop lieden J. B. en W. F. L., wien het vervaar digen en de uitgifte van valsche muntspe ciën ten laste waren gelegd, werden veroor deeld ieder tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was resp. 3i/2 en 2 jaar, terwyl de 45- jarjge koopman A. C. N. J. E., tegen wien 1 jaar was geëischt, wegens opzettelyke uit gifte van valsche muntspeciën, werd veroor deeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenis straf. een bende jeugdige dieven aangehouden. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Men zal zich wellicht herinneren dat in den avond van 22 December jl. 3 jongelui werden aangehou den als verdacht van diefstal van een vier tal rijwielplaatjes, gepleegd in de omgeving van het Zuiderpark. Deze arrestatie heeft geleid tot de opsporing van een heele club of bende van jongens van 16 tot 21 jaar, die er in den laatsten tijd hun werk van maak ten niet slechts rijwielbelastingmerken, doch complete auto's te stelen en bovendien af en toe inbraakjes te ondernemen, om zich aldus te voorzien van chocolade, bier, sigaretten enz. De strooptochten werden zoowel in de stad als in de omgeving tot zelf by Warmond gehouden. Het onderzoek in deze affaire heeft geleid tot de aanhouding van een 16- tal jongelieden. Gezocht werd naar zekeren W. K., doch die bleek reeds in een tucht school te zitten. Van de overigeen zijn er reeds verschillenden in het huis van ✓bewa ring ingesloten. Bijna al deze lieden waren vroeger reeds met de politie in aanraking gekomen. Enkele hunner hadden nog ver schillende maanden tuchtschool te onder gaan. hoofdprijzen staatsloterij. (Onder voorbehoud). Trekking van 3 Januari 1933. 4e Klasse 2e Lijst. 25000 No. 3556 J 5000 No. 12491 1500 No. 17997 1000 No. 7642 16686 400 No. 12992 200 No. 5355 5384 100 No. 1767 4541 8891 een aanrijding. WINSCHOTEN. (V.D.) Gisterenavond fiet ste de burgemeester van Wedde, de ifeer H. P. Waalke s, met zijn zoon van Winschoten naar zyn woonplaats. Achter hen naderde een vrachtauto van een Muntendammer groente handelaar. De chauffeur, die onder den in vloed van sterken drank verkeerde, reed op de beide heeren in. De heer Waalkens Jr. werd op den grond geworpen en klaagde over pyn in de borst. Hy moest per auto naar huis worden vervoerd. De heer Waalkens Sr, kwam er Wer of ,doch zijn fiets werd geheel vernield. De chauffeur is in bewaring ge steld, de nieuwe president der ver. staten. BERLIJN. (V.D.) De „Berliner Lokalanzei- ger" publiceert een artikel, waarin de a.s. president der Vereenigde Staten, Roosevelt, de richtlijnen bespreekt, die Amerikaansche politiek zal volgen na het aftreden van Hoo ver. Roosevelt is o.a. oornemens allereerst het landbouwprobleem ter hand te nemen. Teneinde voor katoen en tarwe prijzen te kunnen maken, die den landbouwer een nor maal inkomen waarborgen, moet de regeering douane-preferenties boven den wereldprijs invoeren. De uitvoering van dit plan moet, wat den duur betreft, samenvallen met het weer opleven van den wereldhandel, door middel van het recht. De schulden van het buitenland aan Ame rika en niet in de laatste plaats ook de oor logsschulden moeten worden betaald. Den debiteur faciliteiten toestaan in de betaling is volgens het gezonde verstand raadzaam. Een schrappen der schulden daarentengen is noch uitvoerbaar, noch vereenigbaar met het begrip van eer en recht. Stabiliseering van de internationale geldmarkt kan het best worden bereikt door de erkenning van aan gegane verplichtingen. De komende nationale regeering zc.1 by het bestudeeren van den stand van zaken niet uit het oog verliezen, dat de menschheid bestaat uit afzonderlijke volken en naties en dat het dus de plicht van iedere nationale regeering is allereerst en voor alles het welzyn van het eigen volk te bevorderen. Als verder onderdeel van zijn taak zal Roosevelt het besnoeien van de ad ministratieve kosten der federale staten be schouwen. De uitgaven zullen met niet min der dan 25 worden verminderd. Roosevelt besluit aldus„Voor het 4 Maart is, zal ik hier nog veel aan toe te voegen hebben, maar ik zou reeds nu willen terugkomen op de fundamenteele gedachte van mijn uiteenzet tingen, nl. dat ik de verantwoordelijkheid op mij genomen heb my onvermoeid bezig te houden met de verbetering van den algemee- nen levenstoestand. Ik zie de toekomst met vertrouwen tegemoet". revolutionaire beweging in spanje. MADRID. (V.D.) Omtrent de revolution- naire bewegingen in Spanje en in het by- zonder over de jongste incidenten te Barce lona, wordt medegedeeld dat Spaansche communisten hadden gepoogd om zich met militaire hulp van de luchthaven van Bar celona meester te maken. Zondag zouden arbeiders- en soldatenwacht voor het vlieg veld worden ingesteld. De soldaten die tot dan toe met de plannen accoord gingen, verrieden op het laatste oogenblik echter de leiders der communistische groep. De civiele gouverneur van Barcelona kon zeven communisten laten arresteeren. Uit Sevilla, wordt gemeld dat de kerk van Real de la Jara geheel is afgebrand. Men vermoedt dat de brand door communisten is veroorzaakt. Vier verdachte communisten ziji reeds gearresteerd. oostburg over de maand December 1932. GETROUWD. C. N. Jansen, 24 j. en A. Risseeuw, 24 J. BEVALLEN. C. Brevet, geb. Gevaert, z. J. Matthijs, geb. Wage, d. J. C. den Boer, geb. van den Berge, z. J. G. C. van der Weele, geb. Cal- lenfels, d. G. Porry, geb. Roeda, z. A. J. van de Luijster, geb, Adriaansen, z. OVERLEDEN; J. J. Nortier, 87 j., wedn. van J. Versprille. J. Zwemer, 69 j., vrouw van A. Provo. K. Wage, 74 j., vrouw van J. P. van Overbeke. J. Bouman, 75 j., wedn. van M. Vermeulen, J. A. de Visser, 48 j., ongeh. z. N. M. G. dit Marechal, 58 j., vrouw van E. J. Vermeire. J. W. Ie Clercq, 85 j., wed. van I. Poisson» nier. J. A. Boogaard, 70 j., ongeh. z. V. Dusarduyn, wedn. van C. C. Haverbeke. MARKTBERICHTEN goesche markt. 3 Januari 1933. Aanvoer groot. Handel kalm. Goudgerst 4.50 a f 5.50, Kookerwten 9.50 a f 13, Schokkers 9 a 14, Bruineboonen 7 a 8. Eieren per 100 stuks f 3.50, per 25 stuks 0.87i/2, particuliere prijs 4.50 per 100. Een deneieren f 3.50 per 100. Poelje-eieren 2.50. Boter per K.G. 1.50, middenprys per 5 ons f 0.75, particuliere prys 0.85 per 5 ons. Fabrieksboter 0.85. Afwykende boter 0.60. Noteering handelaren Boter 0.75 per 5 ons, Eieren 3.50 per 100, kleine eieren f 2.50. Aanvoer eieren V.P.Z. 12985. Prijs f 3.80 per 100 stuks. veemarkt rotterdam. 3 Januari 1933, Aanvoer22 paarden, 872 magere runde ren, 888 vette runderen, 256 vette kalveren, 703 nuchtere kalveren, 230 graskalveren, 236 schapen of lammeren, 18 varkens of over- loopers, 45 biggen, 13 bokken of geiten. Prijzen per KiloKoeien 13—17, 24— 27, 29—31 ct.ossen 15—16, 21—23, 26—29 ct.; stieren 14—16, 18—20, 22%—24 ct.; vette kalveren 25—30, 3540, 51—56 ct.graskal veren 1621 ct. Prijzen per stuk van mager vee Melkkoeien 115—225stieren 60 290 graskalveren 20—45paarden j 100235 slachtpaarden f"5—140 hitten 4080veulens 30—70fok nuchtere kalveren 9—15slacht nuch- ere kalveren 4—7kalfkoeien 125— l 245 pinken 50—jf 85vaarzen 80— 125; biggen 3—6; biggen per week 0.30—0.60. Overzicht: Koeien en ossen ruime aan voer, handel iets vlotter, pryzen le soort iets hooger, 2e en 3e soort vrywel gelijk een prima spoelingkoe ging 2 ct. boven no teering. Stieren matige aanvoer, handel kalm, zelfde pryzen. Vette kalveren goede aanvoer, handel iets trager, pryzen vrywel geiyk; een enkel prima kalf ging nog tot 21/2 ct. boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalf* koeien tamelyk ruimhandel voor kalf koeien goed, voor melkkoeien iets stroever, terwijl de prijzen vrywel gelijk bleven. Jong vee was nog flink ter markt, handel iets williger en dezelfde prijzen werden gemak- kehjk bedongen. Aanvoer graskalveren iets minder, voor het leven was de handel stil, voor den dood vlugger, prijzen stationnair. Aanvoer paarden enz. ruim, handel tamelijk, dezelfde prijzen werden gemakkelijk bedon gen le klas slachtpaarden voor Parys wa ren prijzig. Aanvoer biggen niet bijzonder groot, onveranderde pryzen. Aanvoer scha pen niet groot, handel willig en pryzen als gisteren. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 3 Januari, 3 uur. De eene dag is op de Amsterdamsche Beurs gelijk aan de andere. De handel blijft van uiterst geringe afmetingen, terwijl de tendenz lang niet ongunstig is. Bepaalde factoren, die eenige reden tot optimisme kunnen geven, zijn niet aanwezig. Daar he den de voornaamste aanwyzing voor de Am sterdamsche Beurs ontbrak, was er weinig handel en de noteering slechts weinig ver anderd. Voor Duitsche Obligaties bestond goede vraag, waarvan de Youngleening boven 59 steeg, waarby tevens flauwe omzetten vielen waar te nemen. Aku's waren goed prijshoudend. Unilevers ontmoetten eenige vraag en noteerden hooger. Philips konden zich nauwelijks handhaven. Koninklyken waren beperkt. Het fonds lag by de ope ning fractioneel hooger, doch later liep de koers nog scherp op. Tabakken waren on regelmatig. De stemming was vast, behalve voor Deli-Mij. Suikerwaarden waren stil en onveranderd. H.V.A.'s bleven op peiLScheep- vaartaandeelen waren goed gedisponeerd, Mijnwaarden waren verwaarloosd. De Ame- rikaansche fondsen waren verdeeld. De Ned. Obligatiemarkt was gedrukt. Prolongatie I WISSELKOERSEN Noteering van heden, 3 Januari 1933, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.48% Londen 8.30Ber lijn 59.22Brussel f 35.46 Zwitserland 47.87% Parijs 9.71%. Bij ons vertrek uit Vlissingen zeggen wij bij dezen alle lidmaat schappen en contributie's op en roepen allen vrienden en kennis sen een hartelijk vaarwel toe. Zr. H. SIPMA. Zr. M. C. VERMEULEN. Ondergeteekende zegt vriende lijk dank voor de belangstelling bij de jaarwisseling ontvangen en biedt wederkeerig zijn beste wenschen aan. P. G. LAERNOES, Wethouder. De Heer en Mevrouw DE ME1J bieden, met dank voor de ont vangen gelukwenschen, weder keerig de hunne aan. Familie VAN DOORN zegt vriendelijk dank voor de in de laatste dagen ondervonden be langstelling. Souburg, 3 Januari 1933. Dankende voor de vele geluk wenschen met Nieuwjaar ontvan gen, bied ik ieder mijne beste wenschen aan voor het nieuwe jaar. COMMANDANT BRANDWEER. De Heer en Mevrouw VAN DER SLiKKE—BIJLEVELD dan ken voor de ontvangen Nieuw- jaars-wenschen en bieden weder keerig de hunne aan. De Heer en Mevr. SLOOVES ALBRECHT danken hartelijk voor de ontvangen gelukwenschen en bieden wederkeerig de hunne aan. De Heer en Mevrouw BLOOS v. d. BERG wenschen Vrienden en Bekenden een voorspoedig Nieuwjaar en zeggen dank voor de vele gelukwenschen. De Heer en Mevr. DE GREEF danken hartelijk voor de geluk wenschen met 1 Januari ontvan gen en bieden wederkeerig de hunne aan. De Heer en Mevrouw DETMAR bedanken hartelijk voor de be langstelling op 1 Januari en bie den wederkeerig hun beste wen schen aan.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3