Vlissingsche Courant TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Op zoek naar een Bruid BINNENLAND Bij Pijnen van de van Maandag 2 Januari 1933. No. 1. GENEESKUNDIGE VERZORGING VAN ON- Ei MINVERMOGENDEN. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen maken bekend, dat met ingang van 1 Ja nuari a.s. de geneeskundige verzorging van on- en minvermogenden te Vlissingen als volgt geregeld z",l zijn a. Geneeskundige hulp buiten zieken huizen De vaste ondersteunden van Maatschappe lijk Hulpbetoon zijn verzekerd bij het Alge meen Afdeelingsziekenfonds Walcherenvoor geneeskundige hulp wenden zij zich tot den door hen gekozen geneesheer. De tijdelijke ondersteunden van Maat schappelijk Hulpbetoon ontvangen genees kundige hulp van den gemeentegeneeskundtge (dokter R. Grlppeling of diens plaatsvervan ger dokter A. P. Smitt) op vertoon van len bewijs afgegeven door het Bureau voor So ciale Zaken b. Verloskundige hulp. De vaste ondersteunden van Maatschappe lijk Hulpbetoon ontvangen verloskundige hulp vanwege het Algemeen Afdeelingszie kenfonds 7/alcheren. De tijdelijke ondersteunden yan Maat schappelijk Hulpbetoon ontvangen verloskun dige hulp van een der in deze gemeente ge vestigde vroedvrouwen op vertoon van een bewijs afgegeven door het Bureau voor So cial e Zaken. c. Verpleging in een ziekenhuis. Zij, voor wie verpleging in een ziekenhuis noodzakelijk is en die geheel of gedeeltelijk voor rekening der gemeente in een ziekenhuis wenschen te worden opgenomen of die aan spraak meenen te kunnen maken op genees kundige hulp in een ziekenhuis (internist, chirurg, röntgenoloog enz.) van gemeente wege, wenden zich onder overlegging van een bewijs van den huisarts tot den Administra teur van het Bureau voor Sociale zaken, on der mededeeling in welk ziekenhuis zij wen schen te worden opgenomen. Het bewijs van den huisarts kan ingeleverd worden op Maandag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, des morgens tusschen 9 uur en 9.30 uur en op Dinsdag, des namiddags tusschen 5 uur en 5.30 uur. In spoedgevallen geschiedt de opname In een ziekenhuis rechtstreeks op een verklaring van den huisarts. De controleerende geneesheer, Dr. W. F. Th. van der Bijl, of diens plaatsvervanger dokter R. Grippeling, beslist zoo mogelijk in overleg met den huisarts over de al of niet opneming in een ziekenhuis en in spoed gevallen of de opneming noodzakelijk was. Zoo spoedig mogelijk wordt beslist of a. de verpleging in een ziekenhuis voor rekening der gemeente zal geschieden en zoo ja, hoe veel de bijdrage in de verpleegkosten zal be dragen b. geneeskundige hulp (internist, chirurg, röntgenoloog enz.) van gemeentewege zal worden verstrekt. Het bedrag der bijdrage wordt met 25 verminderd voor degenen, die zich hebben verzekerd bij een vereeniging voor ziekenhuis- verpleging, doch wier recht op uitkeering een einde heeft genomen (uitgetrokken). De voldoening der bijdrage geschiedt per week en bij vooruitbetaling. Personen, lijdende aan tuberculose, moeten alvorens in een ziekenhuis te kunnen worden opgenomen, zich eerst bij een consultatiebu reau laten inschrijven. Vlissingen, 31 December 1932. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RÜCK. (Nadruk verboden) 23) hTJ zegt het op een toon, die heelemaal niet by dat werk past", zei de bruggenbou wer plagend. „Ik dacht, dat voor een meisje een uitzet koopen de „clou" was van het huweiyk." „Dat is het ook meestal", beaamde ik, ter wijl ik mijn krant naast my neerlegde, „maar niet, als de tante van het meisje meegaat en haar dwingt alles van het grofste linnen te koopen, omdat het sterk is, inplaats van mooie interessante dingen Hy lachte, doch zei sympathiek„t is een schande Dat vond ik leuk van hem. De meeste mannen zouden niet beseffen, wat een tra gedie het is, als je twintig pond aan oer- degeiyk, grof ondergoed moet vermorsen. Mynheer Rowlands zei: „Wat een on- vriendeiyke tante I Maar ik veronderstel, dat een ander u wel met andere mooie spulletjes sal verrassen. Wees maar niet verdrietig, meisje." Het klonk zoo vriendeiyk, dat ik my niet eens belecdlgd gevoelde, omdat hy „meisje" zei. Ik ben ook zooveel kleiner dan hy, daar zit 'm dat „meisje" natuurlijk in. Plotseling gooide hy z'n sigaret uit he. Schilderyen van H.M. de Koningin. De bond van Ned, Indische kunstkringen heeft zijn diensten aangeboden om mede te werken aan het welslagen van de in Ned.- Indië te houden tentoonstellingen van schil- deryen van H.M. de Koningin, welk aanbod door Hare Majesteit gaarne is aanvaard. De eerste tentoonstelling zal ongeveer me dio Februari 1933 onder auspiciën van ge noemden bond te Batavia worden geopend. De rede van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië. Door de uitstekende outillage van den In- dischcn en Nederlandschen rijkstelegraaf dienst kon de rede van den gouverneur-gene raal van Ned.-Indië doorgegeven worden aan de beide Nederlandsche omroepstations. De heruitzending was van goede kwaliteit. Woord voor woord kon worden verstaan. Aan het slot werd het Wilhelmus gespeeld. De V.A.R.A., die gemeend had aan het ver zoek te moeten voldoen, haar programma te onderbreken voor deze redevoering, brak na de eerste tonen van het Wilhelmus afde KJR.O. gaf het onverkort door. Daarna wenschte de Bataviasche Radiovereeniging aan alle luisteraars in Nederland een pret- tigen Oudejaarsavond. Scheepvaartbeweging. Gedurende December 1932 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1059 schepen, metende 1.672.903 netto reg. ton. Voor Rot terdam waren hiervan bestemd 849 schepen, met. 1.235.781 netto reg. ton. In December 1931 kwam den Nieuwen Waterweg binnen 1098 schepen, metende metende 1.73.219 netto reg. ton. Voor Rot terdam waren hiervan bestemd 906 schepen, metende 1.353.952 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T N. Waterweg 1932 11.657 18.214.4S0 1931 13.611 22.618.073 Rotterdam 1932 9.542 14.160.429 1931 11.068 17.532.245 Herdenking Graaf van Lynden van Sandenburg. De nobele figuur, die Eersten Kerstdag plotseling overleed, wordt in de „Haagsche Post" met piëteit herdacht. Nederland heeft het verlies te betreuren van een zijner hoogste en bekwaamste amb tenaren. Vroeger gingen hoogheid van het ambt en bekwaamheid van den ambtsdrager niet immer samen. De nood der tijden, die van de theorie van vraag en aanbod ook to aezen opzichte een deugd heeft gemaakt, kent op de hoogste posten in het staats organisme schier geen andere dan de be- kwaamsten, die daartoe geroepen worden. Zoo was ook mr. dr. F. A. C. graaf van Lyn den van Sandenburg, de vice-voorzitter van het uiterst belangrijke college van Staat, dat meer verscholen werkend dan de beide Kamers der Volksvertegenwooriging niet temin, of wellicht juistderhalve uiterst belangrijken arbeid verricht. Voor menigeen in den lande zal de naam van den overleden vice-president nauwelijks beken den klank gehad hebben, wy bedoelen méér en oneindig maal meer vriendelijke staatsburgers zullen alle namen van alle leden van het Nederlandsche voetbalelftal uit het hoofd kunnen opsommen, dan dat zy ook maar eenig begrip ervan hadden wie wel in feite de leider van het hooge advies college van kroon en regeering was Deze onkunde neemt niet weg, dat wij meer waar de hechten aan een scherpzinnig staats- rechteiyk advies, dan aan de verrichtingen van een populair sportsman. Welnu, de thans ontslapen vice-president van den Raad van State was een uiterst scherpzinnig adviseur. Een man, die etteiyke openbare betrekkin gen, waartoe aanleg en eruditie hem gedu rende een te kortstondig leven als vanzelf hebben geroepen, zich terdege verdlensteiyk heeft gemaakt jegens het gemeenebest. Met den heer Van Lynden van Sandenburg is een hoog ambtenaar, een uiterst bekwaam man, raampje, niettegenstaande hy mij permissie had gevraagd om te rooken en ik gezegd had, dat ik er veel van hield. Hy legde zyn saam- gevouwen handen op zijn knieën en boog een weinig voorover. Toen zei hij iets en het klonk alsof hy een schoonjongen was. En wat hy zei, beteekende voor my oneindig veel meer dan het mooist geformuleerde excuus, ofschoon het maar vier woorden waren. Zacht en by na vleiend klonk het„Voort aan weer goede maatjes „Natuuriyk", zei ik. „Uw hand er op", en hy stak zyn reuzen- hand uit, waarvan de palm door het vele roeien zwaar beëeld was. Er had een merkwaardige gemoedsveran dering by mij plaats; myn gedrukte stem ming en zenuwachtigheid plus al de humeu righeid van de laatste dagen werden van my afgenomenhet smolt weg als sneeuw voor de zon. Mynheer Rowlands praatte maar door en zelfs veel gemoedelijker, dan hy voor onze ruzie ooit gedaan had. „Ik hoopte, dat u my die tweede teleur stelling had vergeven", zei hy. „Maar werke lijk, Juffrouw Joey, op myn woord, die jonge dame en ik pasten niet by elkaar." „Nu moet u my toch eens precies vertel len, waarom niet. Ik was er zoo van over tuigd, dat May Smith het aangewezen meisjw voor u was", zei ik „zy is het huise- 'ijkste meisje, dat ik ken. En u zei toch zelf, lat u 'n vrouw verlangde, die huiselijk was. „Hu .dijk ja fiup.r g an huishoudster. Da' een verdienstelijk en nobel mensch heenge gaan. Moge zijn plaats worden ingenomen door een man van hetzelfde plan. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG Vergadering van Zaterdag 31 December, 's namiddags 2 uur. Voorzitter de heer P. Dumon Tak, burge meester. Aanwezig alle leden. Geïnstallëerd werd de heer Chr. de Bruin als raadslid. De voorzitter deelde mede, dat van den heer mr. G. W. A. de Veer een schryven is ontvangen, waarin hy mede namens zyn moe der den raad hartelijk dank zegt voor den gezonden fraaien krans, die zy*n vader naar zyn laatste rustplaats heeft vergezeld. Dat blijk van medeleven stelt de familie op hoo-, gen prijs. Nog doet de voorzitter mededeeling van een telegram van den burgemeester van Oost- kapelle, dat de raad besloot de gemeente te doen aansluiten bij de Domburgsche water leiding. De voorzatter meende, dat ook de raads leden met vreugde van dit belangryk besluit op Oudejaar zullen kennis nemen. Hierna werd overgegaan tot de benoeming van een wethouder, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer mr. A .A. de Veer. Benoeming wethouder. De heer Portheine (V.B.) vroeg het woord voor de vólgende verklaring Aangezien de rechterzijde eenstemmig te kennen heeft gegeven, dat, ongeacht de rich ting van den te benoemen burgemeester, zy een onvoorwaardelijk recht wil erkend zien op het bezetten van den vacanten wethou derszetel en zelfs niet bereid bleek mede te werken tot de benoeming van een wethouder van rechtsche zy'de, die zijn zetel ter be schikking zou stellen na het vervullen der burgemeestersvacature, verklaar ik, namens de overige leden van den raad dat, waar één hunner zich wel onder hetzelfde voorbehoud bereid heeft verklaard een benoeming te aanvaarden, zij gezameniyk hun stem op dat lid zullen uitbrengen. Zij stellen er prijs op tegeiykertyd te ver klaren het te betreuren, dat niet een lid der rechterzijde zich een zoodanige benoeming wilde laten welgevallen, terwijl dan toch de rechterzijde haar hiervoren uitgesproken meening zou kunnen handhaven bij het her nieuwd bezetten van den wethouderszetel. Hierna nam de heer Van der Feltz het woord en sprak als volgt De rechterzyde heeft ook na nadere be- e'-'ngen gemeend te moeten volharden by het standpunt door haar ingenomen in de onderlinge besprekingen door haar gehouden met de linkerzijde op 21 December 1.1. Zy meent, dat gezien de verhoudingen in den Raad, die bestaat uit 8 leden van de lin kerzijde plus den heer Jeronimus en daar naast 8 leden van de rechterzijde, de rechter zijde aanspraak kan maken op een wethou derszetel. zy kon zich niet met de meening der lin- kerzyde, dat de bezetting van den opengeval len wethouderszetel afhankelyk moet worden gesteld van de politieke richting van den nieuwen burgemeester. Daardoor maakt men de positie van den burgemeester, die boven de party en behoort te staan, tot die van een partijman. De rechterzyde meent bovendien, dat daar- by de verkiezing voor de Prov. Staten in 1931 in Middelburg een meerderheid van ongeveer 200 stemmen is uitgebracht op de candidaten der rechterzyde, de eenigszins andere uitslag by de toen gehouden gemeenteraadsverkie zingen niet de conclusie wettigt, dat het mee- rendeel der Middelburgsche bevolking moet worden geacht te behooren tot de linksche partyen. Immers die andere uitslag wordt verklaard door de candidatuur van den heer Jeronimus, wiens zetel klaarblijkeiyk weder is verkregen door de actie van die kiezers, die van oordeel waren dat het beleid van het college van Burg. en Weth, In van den raad is een verbazend groot verschil", verklaarde de jonge man hoofdschuddend. ,,'t Zou my een gevoel geven, of ik haar welgevulde lin nenkast het hof maakte I" Daarna zei hy iets, dat mij vreeseiyk ver raste. „Trouwens dat soort meisjes die ultra huishoudeiyke meisjes trouwen nooit een man." „Hoe bedoelt u dat, mynheer Rowlands?" „Ik bedoel, dat het voor-zoo'n meisje niet de man is, met wien zy trouwt, zy trouwt het visitekaartje met haar nieuwen naam e? op. zy betrouwt het huis. Zij trouwt om de schoonmaak en de traploopers, den poetsdag, den strykdag en al die fraaiighe den, die het leven van sommige vrouwen schynen uit te maken. Ik zou daar niets van moeten hebben", zei de bruggenbouwer met klem. „Trouwen om onder dak te komen is even slecht als trouwen om geld." Hel laatste gedeelte van zyn betoog bracht my slecht op myn gemak. Ik trouw ook niet om den „man". Ik zal „The Gables" betrouwen, om een onderdak voor moeder te hebben, ais er iets met vader gebeurt. „Feiteiyk trouwt u ook niet o - 'net meis je", bitste ik tegen den luitenant van de pontonniers, terwyi hy daar in zyn hoekje zat weggedoken. „U trouwt om in zekere mate uw geweten tot rust te brengen." „Wat „Uw geweten, dat u niet met rust laat, ndat u nog geen gevolg heeft gegeven aan iet verlangen van uw moeder", zei ik. „U trouwt, om haa wat afleiding te be niet was in het belang van de gemeente Mid delburg, kiezers derhalve, die moeten worden beschouwd als te zijn de ontevredenen uit alle partyen. Ook om die redenen meent de rechterzyde dat de politieke verhoudingen zoodanig zyn, dat zoowel een linksche als een rechtsche meerderheid in het college van Burg. en Weth. gewettigd is. Ongeacht de politieke richting van den nieuwen burgemeester meent daarom de rechterzijde aanspraak te kunnen maken op een wethouderszetel, en is daarom een even tueel te benoemen rechtsche wethouder niet bereid n^ de benoeming van een nieuwen burgemeester zyn zetel ter beschikking te stellen. De rechterzijde is er zich van bewust, dat de linkerzyde met de hulp van den heer Je ronimus kan beletten dat aan dezen biliyken eisch van haar wordt voldaan. Zy wenscht daarom uitdrukkelijk te verklaren, dat afge zien van wat later moge gebeuren, zy het ook thans reeds als een onrecht gevoelt, wanneer haar nu de haar toekomende zetel wordt ont houden. zy verklaart bovendien, dat zy besloten heeft dat al haar leden hun stem zullen uit brengen op haar candidaat den heer W. A. den Hollander. De heer Jeronimus zeide niet van plan ge weest te zijn over dit onderwerp het woord te voeren, maar nu de heer Van der Feltz spre kers naam driemaal heeft genoemd, meende spr. er op te moeten wijzen, dat niet alleen de politieke kwestie, doch ook de economische van beteekenis is. Waar de heer Van der Feltz alleen de politieke scheidingslyn heeft besproken, doch niet heeft gewaagd van voor uitstrevendheid, gematigdheid enz., zal spre ker zyn stem op den linkschen candidaat uit brengen. De raad benoemde hierop tot wethouder den heer M. H. Boasson (V.D.) met 9 stem men, tegen 8 op den heer W. A. den Hollan der (A.-R.) Op een vraag van den voorzitter, zeide de heer Boasson den zetel te aanvaarden, al weet hij dat het geen gemakkelyke taak zal zyn in deze moeilyke tijden. Spr. zal zyn zetel weer ter beschikking stellen na de be noeming van den nieuwen burgemeester, indien deze van linksche richting mocht zijn. Verhooging crediet steunverleening. De heer Onderdijk deelde mede, dat de laatste weken gebleken is, dat men met het voor steun uitgetrokken bedrag niet zal kun nen toekomen, dit wordt veroorzaakt niet al leen door toename van het aantal werkloo- zen, maar ook doordat de wtrkloozen heel wat minder losse verdiensten hebben gehad. Er zal dus een kleine overschryding van het bedrag moeten plaats hebben en het is niet precies te zeggen hoeveel, daar Vrydag en Zaterdag ook is uitgekeerd. Ook weet men niet precies wat men nog van het Ryk heeft te vorderen. Spr. vroeg toestemming tot overschrijding van het bedrag, waartoe de raad zonder hoofdelyke stemming machtiging verleende. Afscheid van burgemeester Dumon Tak. Thans was men gekomen tot het afscheid nemen van den burgemeester, voor welke plechtigheid de publieke tribune gevuld was met familieleden en bekenden van den heer Dumon Tak, oud-raadsleden, burgemeesters van omliggende gemeenten, leden van de rechterlyke macht en andere autoriteiten, en hoofdambtenaren en ambtenaren der ge meente, terwyl vele belangstellenden zich met een plaats op den corridoor moesten tevreden stellen. Nadat de heer Onderdijk zyn Zaterdag reeds vermelde rede had gehouden en het geschenk van raadsleden en secretaris had aangeboden, verkreeg de heer Heemskerk het woord en zeide, dat nu hy als oudste in jaren van den raad zich tot den burgeinees- ter mocht wenden, hy het een voorrecht noemt, dit te mogen doen namens alle frac ties in den raad. Dat hem dit namens allen is opgedragen, is een bewys van algemeene groote waardeering voor den scheidende. Spr. meende hieraan een kleine persoonlyke her innering te mogen verbinden uit de dagen toen de heer Tak benoemd werd tot burge oester. Spr. ontmoette \em toen, spr. was destyds geen lid van den raad, maar stond en vele, ongesteldheden, zullen U de hier ge noemde genezende en pijnstillende Mijnhardt's Poeders spoedig helpen Mijnhardt's Hoofdpynpoe- ders. Kiespijnpoeders. Verkoudheids- poeders. Hoestpoeders. Rheumatiekpoe- ders. Maagpoeders. Pijnstillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mynhardt. Let by het koopen hierop Prys per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar by Uw drogist. toen in andere politieke functies niet aan de zijde van den burgemeester. Toch kon hy hem van harte gelukwenschen en er op wyzen hoe de heer Dumon Tak zichzelf had ingewerkt voor die functie. Tydens de ziekte van zyn voorganger had de heer Tak als wethouder goede leiding gegeven in de moeilyke oor logsjaren en een andere keuze was dan ook vrywel onmogelyk. Alle fracties in den raad waardeeren wat de burgemeester heeft gedaan en de naam van burgemeester Dumon Tak zal voortleven in de raadszaal. De heer Van der Feltz herinnerde er aan hoe hij tusschentyds lid van den raad werd en jaren lang het jongste raadslid was, de baby der raadsleden met alle onbesuisdheid, onstuimigheid en lastigheid dien kinderlijken leeftyd eigen. Maar dank zy de voortreffelyke leiding van den burgemeester leerde hy spoedig in het gareel loopen en mocht hij na de laatste verklaring zitting nemen in de commissie van financiën en thans als voor zitter lier commissie den burgemeester na mens den raad toespreken. Hij heeft zich daar zeer in verheugd, omdat hij het een voorrecht vindt thans op het voor den bur gemeester ontroerend oogenblik uiting te mo gen geven aan de bewondering voor de wyze, waarop deze als voorzitter van den raad aan dit college leiding heeft weten te geven. Spr. heeft zijn bewondering voor den burgemees ter hierover nooit onder stoelen of banken geschoven en toen de heer Tak hem vóór de raadszitting in Juni toefluisterde tegen 1 Januari ontslag te zullen vragen als burge meester, heeft spr. daarop geantwoord, dat het hem zeer speet, en hij wil dit thans in nog sterkere bewoordingen herhalen. Maar tegelyk schoot hem iets anders in de gedach te, een boutade van een zeer beroemd Fransch staatsman, Georges Clemenceau, die zich eens by een vergelyking tusschen Poin- caré en Briand liet ontvallen „Poincaré sait tout et ne comprend rien" en „Briand ne sait rien et comprend tout". Wanneer spr. deze woorden in de Middel burgsche sfeer in den raad mag overbrengen, dan voelt hy onwillekeurig neiging om op den burgemeester beide uitdrukking gecombineerd van toepassing te verklaren. Maar geroepen om een keuze tusschen beide te doen zou men den heer Tak ongetwyfeld tot een vol geling van Briand moeten verklaren. Spr. kan zonder overdryving met volkomen overtuiging niet slechts namens zichzelf, maar namens den geheelen raad verklaren, dat het een voorrecht was hier nimmer die raadsvergaderingen te hebben gehad die men in andere plaatsen wel heeft, waaruit men verbitterd, verhit en met roode hoofden huis waarts gaat. Zoo was het nooit. Hier was het altyd prettig, hier heerschte altyd een gulle sfeer en mocht ook in principieele kwesties de toon wel verontwaardigd hebben geklon ken, de hamer, .je het einde aankondigde, was nog niet gevallen of lachend welwillend stroomde men te samen en zonder eenige rancune gingen de tegenstanders van zooeven gezameniyk in pais en vrede naar huis toe. Dat alles was niet de verdienste der leden, dat kwam door de wyze waarop men onder diens invloed, onder diens bekoring kwam, dat kwam door de wyze, waarop de burge meester wist te leiden. Zoo zou spr. verder kunnen gaan met het ophalen van verschillende episodes uit de raadsvergaderingen, die echter allen steeds weer het bewys zouden leveren van de voor treffelyke vóorzitterskwaliteiten von den heer Tak, en zoo z..l deze dan cok in de herinne ring van de raadsleden blijven leven als die gene, die door byzondere gaven niet slechts op niet te strakke wyze dezen raad wist te leiden, maar die bovenal een sfeer wist te zorgen, als u naar het front wordt gezon den; Daar komt het eigenlyk op neer", zei ik ernstig. By na had ik er aan toegevoegd „U trouwt, om haar een kleinkind te be zorgen, waar zy zoo naar smacht. Om haar te laten zorgen voor een doopjurkje, kleine wollen sokjes, ivoren poederdoosje en al die snuisteryen, dië by een behoorhjken baby te pas komen. Dus u trouwt ook om uiterhjke motieven." In werkelijkheid echter zei ik„U moet niet lachen." „O, Ja, laat my toch lachen. Ik vind het zoo leuk. Ik ben het wel niet in alles met u eens. Alleen zou ik graag willen, dat u er mede voortging. Ik bedoel, om een vtouw voor my te zoeken. Wilt u Wilt u nog eens naar iemand anders uitkyken „Wat" zei ik verbaasd. „Na twee derge- lyke mislukkingen" „Alle goede dingen bestaan uit drieën" zei de bruggenbouwer vleiend. „Wilt u nog eens een aanval wagen? Toe, doet u het maar Het beteekende voor mij opnieuw een berg van beslommeringen. Ik zag het zeer goeó in. Maar kon ik iets anders zeggen dan „ja" Het overige gedeelte van de reis naar hui? zei ik by na geen woord meer. Ik zat maar te denken en nog eens te denken, welk meisje ik nu als vrouw voor den bruggenbouwei moest kiezenwie van myn kennissen aan zyn smaak zou voldoen. Niet zoo'n huis houdmaniak; dat was uit zyn crltiek op May voldoende duideiyk geworden. En cok niet zoo'n beeldig, flirtachtig vlindertje dat bewees het geval met Mollie Eindeiyk concentreerden zich myn gedach ten op een meisje, dat t^t geen van beide categorieën behoordemyn eigen zus Daisy. Tot nog toe heb ik nog niet veel over haar gesproken, omdat zij de laatste weken on zichtbaar is geweest en zy alleen maar hoor baar was door de tonen van haar eeuwig durende piano-oefeningen met het begelei dende „Ting-ting" van den metronoom. Als Daisy door dit,laatste examen komt, wordt zij piano-leerares. Kenners zeggen, dat sy voor een meisje van twintig een buitenge woon mooien aanslag en keurige techniek heeft. Ook heeft zy dat, waarmede onze fa milie algemeen als RA.T. wordt bestem peld, hetgeen beteekentReuzen Artistiek Temperament. In de meeste families komt zoo'n artiest voor, de een schildert, de andere musiceert, of schryft en een derde studeert voor het tooneel. In sommige opzichten is het verba zend leuk en interessant; doch in andere omstandigheden is het een last. Van die RA-T.-menschen weet je nooit, wanneer zy thuis komen om te eteneven min weet je, wanneer ze opgewekt of terneer geslagen zullen zyn. Soms zyn ze de ziel van liet gezelschap en soms is het, of ze in een ïevel van hun eigen droomen gehuld zyn, wenals een mist die van de bergen naar icneden strykt en iedereen aan het gezicht uittrekt. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5