PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR DE RIJKSMIDDELEN. FEUILLETON Op zoek naar een Bruid BINNENLAND WAT EVA DEED, DOET ADAM! SPORT Man en vrouw zijn één Maandag 19 December 1932. No. 299 KOSTELOOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 21 December a,s., des voormiddags van 9 tot 10 uur, in het Gasthuis gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en herinen ting tegen pokken. Men wordt verzocht alsdan het trouw boekje mede te brengen. Vlissingen, 19 December 1932. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Rijksmiddelen brachten over Novem ber bijna 33 millioen op, terwijl de gemid delde maandelijk5che raming ƒ34.85 millioen bedroeg en de opbrengst in November 1931 ƒ42.3 millioen beliep. Tot dusver bleven in dit Jaar de Rijks middelen ƒ16.4 millioen beneden de raming en ƒ42.7 millioen beneden de opbrengst van yerleden jaar. Men zal ongetwijfeld uit deze cijfers den minder gunstigen economischen toestand kunnen afleiden en toch zouden wij de stel ling willen poneeren, dat deze uitkomst al lerminst blijk geeft van den somberen toe stand, die bijv. uit de werkloosheid blijkt. Men zou uit de resultaten van het optreden van den fiscus besluiten, dat het met de conjunctuur nog zoo slecht niet staat, al thans wat de financieel-economische zijde daarvan betreft. De crisis die wij thans be leven is dan ook voor een groot deel meer een arbeidscrisis dan een die het geheele domein van de economische activiteit van het volk omvat, schrijft het „N .v. h. N." in haar beschouwing. De meest ongunstige figuur maakt de in komstenbelasting, die slechts ƒ7.5 millioen opleverde, terwijl deze verleden jaar ƒ11.1 «millioen opbracht. Toch kwam deze belas ting nog 1% millioen boven de raming uit. Belangrijk meer dan geraamd was, ver schaften alleen de invoerrechten met een op brengst van 5.5 millioen of bijna f2 mil lioen meer dan de raming bedroeg. De ko mende tariefsverhoogirig zal hier wel een overheerschende rol hebben gespeeld. •Verder waren de domeinopbrengsten ge raamd op 3.4 ton en leverden 4.6 ton op. Overigens kwamen de middelen, die de ra ming overtroffen slechts met een betrekkelijk gering bedrag daar bovenuit. Zoo was de vermogensbelasting geraamd op ƒ1.17 millioen en bracht f 12 millioen op, terwijl deze cijfers waren bij het accijns op zout ƒ12/3 ton en 1.9 ton, bij dat op suiker ƒ4.39 millioen en ƒ4.43 millioen. Opmerkelijk is het, dat de successierechten, die overigens onder de malaise te lijden heb ben, iets meer opbrachten dan de 3% mil lioen die geraamd waren. Tenslotte kwam ook de belasting op gou den en zilveren werken iets boven de raming uit. Van de middelen, die onder de raming ble ven, staat het accijns op het gedistilleerd bovenaan. Dit was geraamd op 3y2 millioen en verschafte slechts 2.6 millioen. Dan volgt het accijns op tabak, dat ge raamd was op 2.6 millioen en het niet ver der wist te brengen dan tot 1.9 millioen. Zooals te verwachten was, maakte ook de dividend- en tantièmebelasting een schamel EEN VROOLIJKE LIEFDESROMAN VAN BERTA RUCK. tNadruk verboden) 13) De ochtendpost brengt daar juist vier brie ven voor mij. U begrijpt welken ik hèt eerst las. Plicht boven allesIk doe trouwens gKüd 't vervelendste werk het eerst. Hilary begon, „Lieve, kleine schat ik wou, dat hij dat „kleine" er maar afliet verbeeldt je, ik ben stukken grooter dan moeder 't Is net, of hij mij voor den gek houdt. Vervolgens schrijft hij „Dank voor uw lief klein briefje (alweer dat „kleine van dezen morgen. Maar lie veling, waarom zoo kort U zegt dat er geen nieuws is, maar dat is geen verontschuldi ging, want u weet toch, dat ik zoo graag al les hoor, wat u zelf betreft. Ik zou zoo graag al uw hoop en vrees, al uw gedachten, uw ideeën vernemende aangelegenheden van den geest zijn veel belangrijker dan gewone nieuwtjes." Alsof ik mij verbeeldde, geest te hebben „Bijvoorbeeld", zegt hij, „laat mij eens hooren, wat u 't op oogenblik leest. Ik sluit hierbij een lijst in van boeken, die ik u, als u ze zelf nog niet heeft, zal sturen." Ik zou wel eens willen weten, hoe die man kan denken, dat ik tijd heb om te lezen, als de „rakkers" geen enkele verstelde kous in figuur. Tegenover een raming van 1% mil lioen staat slechts een opbrengst van iets meer dan 6 ton. Evenmin verwondert het, dat ook de ze gel- en registratierechten vrij aanzienlijk on der de raming bleven. De eerstgenoemde rechten verschaften slechts ƒ1.5 millioen, terwijl 2 millioen was geraamd en de an dere 3/4 millioen bij een raming van 1% millioen. Opvallend is de bedroevend geringe op brengst van het accijns op wijn, die op ƒ2 ton geraamd, niet meèr dan 38.742,46 in de schatkist bracht. Ook het bierverbruik was gering. De opbrengst van dit accijns was 9.6 ton, terwijl 1.15 millioen geraamd was. Dat met het oog op het op een laag peil blijvend handelsverkeer de statistiekrechten en loodsgelden niet de hoogte der raming konden bereiken, is plausibel. De statistiek rechten verschaften ƒ1.8 ton, terwijl ƒ2.5 ton was geraamd, terwijl bij de loodsgelden deze cijfers zijn 3.4 resp. 3.8 ton. Vermelding verdient verder, dat de grond belasting ook beneden de raming bleef en wel met 1.1 ton bij een opbrengst van 4.7 ton en het accijns op het geslacht 6.2 ton opleverde, terwijl ƒ7 ton was geraamd. Over het geheel genomen is de opbrengst der Rijksmiddelen, de omstandigheden in aanmerking genomen nog vrij bevredigend, hetgeen zijn reden vindt in het feit, dat de groote betrekkelijke welvaart van ons land schokken zelfs van vrij ernstige crisis kan op vangen, zonder dat van een debacle of ramp behoeft te worden gesproken. Recht van lijfvisitatie in treinen. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de artt. 190 en 195 der algemeene wet betreffende de heffing der invoerrechten en accijnzen. Reeds gedu rende verscheidene jaren zijn in de dienst regeling der Nederlandsche spoorwegen en kele van Parijs komende personentreinen op genomen, die na overschrijding der Neder landsche grens het grensstation Roosendaal voorbijrijden en voor het eerst te Rotterdam stilhouden. Ten aanzien van deze treinen worden de passencontroles en de visitatie uit geoefend gedurende den rit. In de eerstvol gende zomerdienstregeling wil men, zooals reeds gemeld, de hierbedoelde treinen een kort oponthoud te Roosendaal geven oin reizigers, die niet tot of over Rotterdam wen- schen te gaan, in de gelegenheid te stellen in Roosendaal uit te stappen. In het belang van het reizend publiek en van den spoorwegdienst zou in dit geval aan de geuite verlangens zonder veel bezwaar van douanezijde tegemoet gekomen kunnen wor den, ware het niet, dat door het korte opont houd te Roosendaal het recht van lijfsvisitatie verloren ging voor de doorgaande reizigers. De ambtenaren hebben thans t.a.v. hen, die het rijk met spoortreinen binnenkomen, het recht van lijfsvisitatie slechts ter plaatse, waar de trein voor het eerst op Nederlandsch grondgebied stilhoudt. Het is noodzakelijk, dat na het korte oponthoud te Roosendaal het recht van lijfsvisitatie jegens de door gaande reizigers behouden blijft, hetgeen met de wijziging wordt beoogd. Jaarwedden van leden van hooge colleges. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen betreffende de wedden en vergoedingen van de leden van den Raad van State, de Algemeene Rekenkamer, de rechter lijke macht en de militair-rechterlijke macht. Dit ontwerp strekt om de inkomstenver mindering welke met ingang van 1 Januari a.s. voor de rijksambtenaren zal worden toe gepast met dien datum ook te doen gelden voor de ambtenaren wier wedde bij de wet wordt geregeld. Ook de thans voorgestelde korting is tijdelijk en loopt met ingang van 1 Maart 1935 af. De toe te passen korting zal zijn een ver dere tijdelijke verlaging van de wedden en vergoedingen met 4 voor hen, die gehuwd of gehuwd zijn geweest en van 5 voor hen, die ongehuwd zijn en nimmer gehuwd zijn geweest, een en ander boven de tijdelijke korting, die reeds op de salarissen wordt toe gepast. De toestand in het bouwbedrijf. Het bestuur van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders in Nederland heeft zich met een schrijven tot de regeering ge wend, waarin het wijst op de steeds toene mende werkloosheid onder de bouwvakarbei ders, schilders en houtbewerkingsindustrie, welke in belangrijke mate van het bouwbe drijf afhankelijk zijn. Deze toenemende werkloosheid wijst, zegt het bestuur, op positieve afneming van werk gelegenheid in dat bedrijf en het geeft als maatregelen ter bestrijding van de werkloos heid in die vakken aana. invoering van de 40-urenwerkweek b. ruime verstrekking van voorschotten en credieten aan gemeenten en arbeiderswoningbouwvereenigingen, ter be vordering van den arbeiderswoningbouwc. het in versneld tempo in uitvoering brengen van groote openbare werken, en d. het vrij geven van alle in werkverschaffing in uit voering zijnde werken, die redelijkerwijze, als vallende onder het bouwbedrijf, behooren te worden aangemerkt. Het bestuur dringt bij de regeering aan op spoedig uitvoering van deze maatregelen. Een protest van de V.A.R.A. De heer G. J. Zwertbroek, secretaris van de Vereeniging Arbeiders-Radio-Amateurs, heeft in een Vrijdagavond te s-Gravenhage gehou den vergadering een protestrede uitgesproken tegen hetgeen de minister van waterstaat, mr. P. J. Reijmer, dezer dagen tijdens een zitting van de Tweede Kamer heeft gezegd ten aanzien van de politiek in den aether. Spr. behandelde tal van onderwerpen en trachtte daarbij aan te toonen dat de andere omroepvereenigingen, zoowel de rechtsche als de A.V.R.O., evenzeer politiek in den aether brengen. Hij kwam ten slotte tot de con clusie Handhaaft men de volledige en prin- cipieele vrijheid van het woord, dan is de V.AR.A. tot onderhandelen bereiddoet men zulks niet, dan weet zij wel de middelen te vinden, politiek om te roepen zonder dat men vat op haar krijgt. In geen geval zal zij in dwang berusten, want de behoefte aan de vrije meeningsuiting wortelt diep in den aard van het Nederlandsche volk. Het nieuwe kantoorgebouw van de A.V.R.O. Zaterdagmiddag is het algemeene bestuur van de A.V.R.Q. bijeengekomen op de Kei zersgracht 107 te Amsterdam, waar een loo- den bus met oorkonde, geteekend door alle bestuursleden, is ingemetseld in de pui van het in aanbouw zijnde nieuwe kantoorge bouw van dit omroepinstituut. De voorzitter van de A.V.R.O., de heer G. de Clercq, heeft een toespraak gehouden hij gewaagde van den grooten bloei van de A.V.R.O. en hü sprak met trots over de tot- dusver bereikte resultaten, hij hoopte, dat zij in dit nieuwe huis nog verder bergopwaarts zouden gaan. De groote verdiensten van den heer Vogt, den directeur, ten aanzien van de schepping en den opbouw van de A.V.R.O. noopten het bestuur hem uit te noodigen deze symbolische plechtigheid te verrichten, waardoor zijn naam voor altijd aan het ge bouw verbonden zal blijven. Hierna overhandigde de consul van Gelder land, de heer J. C. Banz, namens het alge meene bestuur, een zilveren troffel aan den heer Vogt. Hij verzocht hem daarmede de oorkonde onder den gedenksteen in te metse len en den troffel als aandenken te willen behouden. De directeur van de A.V.R.O., de heer W. Vogt, bracht dank aan het bestuur voor zijn geste, waarin hij waardeering bespeurde voor zijn arbeid, die voldoening schonk. Spr. gaf een historisch overzicht van den groei van De werklooze papa's te Londen vol gen een cursus in babyverzorging. Wanneer de mama's haar b.b.hJi Dan is papa mama, Dan is mama papa. Want papa schudt de bedden op En zet het waschgoed in het sop. Hij kookt de pot en roert de saus En stopt de gaten in vrouw's kous. Hij wascht en strijkt het linnengoed Met mannelijken vrouwenmoed. De baby legt hij luiers aan En droogt er mee de kindertraan. Hij legt het aan zijn mannenborst, Maar geeft een fopspeen voor den dorst En 't kindje kraait dan zèg mama, Ben jij soms beiden „panama"? Eii als papa mama dan is, Schijnt mama, papa op den gis. Zij stapt als de gelaarsde kat (Wel onbehoed, maar geeft dat wat Naar 't atelier of naar 't bureau, Speelt onderweg met een „jo-Jo" Rookt op de soos een sigaret, Lacht bij de „kaart" om eiken „zet" Want zij vergist zich telkens weer Met hartevrouw en harteheer. Zij voelt zich „vrouw" van dezen tijd En denkt wó&r zit het onderscheid Mijn man neemt thuis de zaken waar, Ontvangt dus ook „de ooievaar" Voor mij is deze tijd geen straf, Want ik ben fijn van alles af. Ha-Vee-wee. de A.V.R.O. sinds het jaar, waarin zij voor de eerste maal over een eigen kantoor beschikte, nl. in 1925. Toen was er slechts 25 M2. kan toorruimte in 1927 was het 120 M2., in 1928 560 !M2. en nu ruim 1300 M2. Moeilijkheden in den graanhandel. Het Comité van Graanhandelaren te Rot terdam heeft in een vergadering met zijn leden, waar de moeilijkheden in den graan handel worden besproken, besloten een comi té van actie aan te wijzen, waartoe behalve het comité ook de Bond van Nederlandsche Graan en Zaad-importeurs en de Vereeniging van tusschenpersonen bij den graanhandel zullen toetreden. Het doel van de te voeren actie, die overi gens door het thans reeds in oprichting zijnde comité, waartoe waarschijnlijk ook de Am- sterdamsche Graanbeurs, de Ned. Bond van graan en meelhandelaren en de Molenaars- bond zullen toetreden, nader zal worden be paald is, maatregelen te nemen dat impor teurs, makelaars, commissionairs en binnen- landsche handelaren wederom een bestaan in den graanhandel zullen kunnen vinden. Het ligt in de bedoeling overleg te plegen met exporteurs. De „Sibajak" heeft de reis voortgezet. De schade aan den romp van de „Sibajak" is voorloopig hersteld, waarna een certificaat van zeewaardigheid is afgegeven. Het schip heeft Zaterdag van Port Sudan de reis naar Batavia voortgezet. Naar de directie van de N.V. Rotterdam- sche Llooyd ons mededeelt zal het m. m. e. „Sibajak", dat in de haven van Port Soedan schroefschade had opgeloopen, vermoedelijk 27 December te Colombo en 5 Januari te Batavia arriveeren. Vrouwen en mannen van Nederland, toont wederom uw wil tot vermindering van bewapening). Ontevreden met de, negatieve resultaten op het gebied der ontwapening bereikt se dert den gedehkwaardigen 6en Februari 1932, den dag van de aanbieding der hon hun kast hebben liggen en dat ik moeder en •vader en ook hem eiken dag moet schrijven. Bovendien moet ik toch ook voor Daisy zor gen, want nu zij voor haar examen zit, is zij niet van de piano weg te krijgen. Het eeni- ge prettige in den brief van Hilary is „ik vrees, dat het nog wel eenige dagen zal du ren, voor ik terug kom. Het afwikkelen van de zaken vordert langzaam Het is mijn schuld niet, dat ik zoo lang van mijn dier baar kindje verwijderd moet blijven." Zijn kindje. Ik een kind I Ik ben notabene negentien „Ik zou het erg aardig vinden, als zij eens op een middag naar haar toekomstig tehuis wilde gaan Haar toekomstige gevangenis, bedoelt hij. „Om er zich van te overtuigen, dat alles in orde is op „The Gables". Als er iets is, dat u graag veranderd wilt hebben, doe het dan gerust." Ik zou je danken Ik zie mezelf al' dispu teeren met die oude draak van een mevrouw Ford, zijn huishoudster Ik weet, dat zij van plan is, mij geheel naar haar hand te zetten als ik eenmaal mijn intrek (vreeselijke ge dachte) in het huis van Hilary zal genomen hebben. „Zeg lieveling, wilt u me een partij van die donkerblauwe delphiniums of riddersporen zenden die zullen nu wel in vollen bloei staan. Het is in zoo'n hotelkamer, met die overdaad van vieze gordijnen, affreuse kar petten en smakelooze voorwerpen,' niet uit re houden, zonder mooie bloemen. U kunt ze best verzenden in een kartonnen mantel- doos." Verbeeldt je een man, die op al die dingen letGoeie hemelReken maar, dat er geen punt op een i mag mankeeren, als wij ge trouwd zijn Eigenlijk heb ik geen tijd, doch ik zal die verwenschte ik bedoel die riddersporen toch maar sturen, dan ben ik er af. Hij eindigt zoo„Met duizend teedere ge dachten, uw u liefhebbende Hilary." „P.Si Vraag de goede mevrouw Ford, waar mijn iriskleurige zijden sjaal met die groen geborduurde H. S. in den hoek is gebleven. Ik kan hem niet vinden." Hier heb ik moeder's brief uit de cantine. Zij schrijft me, dat zij een paar snoezige Fransche beeldjes heeft gekocht voor het buffet van mijn toekomstige huiskamer. Lieve hemel, had zij dat maar gelatenIk zou het liefst maar willen vergeten, dat er een huiskamer voor mij in gereedheid zal v. orden gebracht Dan is er nog een vriendelijk briefje van mevrouw Hughes, waarin zij my bedankt, omdat ik haar jongen zoo vriendelijk ont vangen en hem de lekkerste thee geschonken beb, die hij ooit heeft geproefd. Ik vind het leuk, dat 't hem zoo goed gesmaakt heeft. En daar is waarempel een brief van haar „jon gen" zelf, haar jongen die ik, als koppelaar ster, mee naar het concert moet nemen. Origineel is de brief evenals hij. Hy begint maar direct „Er is een generaal gearriveerd, juffrouw Joey, om naar de vorderingen van de nieuwe brug te komen kijken. Dit beteekent, dat ik niet voor half vijf weg kan en u zei, dat het concert om drie uur begint. Dus is het my onmogelijk om, zooals was afgesproken, bij u aan te komen. Vreeselijk jammerZoodra de goudgegalonneerde weg is, vlieg ik naar u toe. Tot ziens duseeuwig de uwe R. L. Rowlands." Wat ellendig vervelendDie lamme gene raal ook, met z'n bruggeninspectie I Waar om moest hij dat nu juist vanmiddag doen Juist op een oogenblik, dat ik het er op ge zet heb, den luitenant Mollie te laten zien optreden. De eerste indrukken, zegt moeder, zyn de belangrijkste in deze wereld, vooral in liefde zaken. Welnu, de indruk welken zuster Mollie maakte, toen zij het podium betrad en haar blik liet gaan over de volle zaal met belang stellenden en de groep oorlogsgewonden in hun blauwe hospitaaljassen, die mij sterk deden denken aan dat bed met blauwe rid dersporen van Hilary, de indruk dan, dien Mollie maakte, overtrof mijn stoutste ver wachtingen. Ik zat op de vijfde rij van de shillingplaat sen, aan weerskanten geflankeerd door een „rakker". Zij waren nu smetteloos en gedroe gen zich dezen keer zeer netjes. Ik had van spijt mijn programma wel kunnen opeten, c'at mijnheer Rowlands haar eerste optreden niet bijwoonde. Ik was bang, dat zij haar beste japon zou aangedaan hebben, maar neen hoor Zij had haar blauwgrijs ver pleegsters-uniform aan, haar sneeuwwitte schort voor, en een nieuwe witte muts op. Green ander costuum kon voordeeliger haar zwart haar en mooie teint doen uitkomen I Als de bruggenbouwer numaar vroeg ge derdduizenden handteekeningen ter Ontwa peningsconferentie in Genève, heeft het Vredescomité van den Wereldbond voor Vrouwenkiesrecht en Gelijk Staatsburger schap op haar jongste vergadering te Parijs het initiatief genomen en aan het Ontwape ningscomité der Internationale Vrouwenor ganisaties te Genève een voorstel ingediend, welk voorstel inmiddels reeds is aangenomen, om den jaardag van dien 6en Februari tot een herdenkingsdag te maken, waarop vrou wen en mannen uit alle oorden der wereld hun eisch tot vermindering van bewapening zullen herhalen en hun ontevredenheid zul len uitspreken, dat er sedertdien nog maar zoo bitter weinig werd bereikt. Voor dat doel is het plan alle organisaties bijeen te roepen die aan het verzamelen der handteekeningen hebben medegewerkt en welke op haar beurt de plaatselijke afdee- lingen moeten opwekken dien 6en Februari te maken tot een dag van protest en ver ontwaardiging. Van alle kerken ter wereld moet op dien dag een vredesboodschap wor den verkondigd en in elk Zondagsblad moet een artikel verschijnen, waarin de eisch tot vermindering van bewapening naar voren gebracht wordt. Ook moeten dien dag niets dan vredesfiims in de cinema's worden ver toond, dit alles om den 6en Februari 1933 opnieuw te doen getuigen van den vredes wil der volken. Dat Duitschland inmiddels weder ter Ont wapeningsconferentie toetreedt, schept nieu we mogelijkheden, maar het is een absolute noodzakelijkheid de openbare meening te ver sterken, zooals mr. Henderson, de president der Ontwapeningsconferentie, herhaaldelijk betoogde, en met dien druk achter zich de Ontwapeningsconferentie te beïnvloeden en zoo mogelijk te dwingen afdoende maatrege len te nemen tot vermindering van bewa-» pening. VOETBAL. Afdeeling VI. Ie klasse. MiddelburgN.A.C. 1—3, Na een aanvankelijk goed begin in de eerste klasse gaan de prestaties der Middelburgers momenteel minder worden. De drie Decem- ber-Zondagen brachten de Zeeuwen even zoovele nederlagen. Ook tegen de N.A.C.-ers hebben de Middelburgers het moeten afleg gen. De overwinning was voor de gasten vol komen verdiend. Weliswaar miste de Middel- burgsche aanvoerder een strafschop en speel de Vogel op halve kracht, waardoor hij in de tweede helft is vervangen geworden, doch dat doet niets af aan het feit, dat het spel der gasten beter was, zegt „de Maandagmorgen". In de eerste helft waren de aanvallen dér gasten gevaarlijker, doch de partijen wogen vrijwel tegen elkaar op. Goed doorzetten van Verhulst is indirect het gevolg, dat Vogel Middelburg na 20 minuten de leiding geeft. (10). Geen twee minuten later krijgt de thuisclub een penalty te nemen, die wordt naastgeschoten. N.A.C. liet zich intusschen ook niet onbetuigd. Ploegaert bij Middelburg redde een paar maal uitstekend, terwijl Vyge- boom tot tweemaal toe het schot van een al leen voor hem staanden N.A.C.-er keurig wist te houden. In de tweede helft had Middelburg haar voorhoede eenigszins gewijzigd. Vogel werd vervangen door Looman. Reeds 5 minuten na de hervatting hadden de gasten succes toen Mallee Vijgeboom met zyn schot verraste. (1—1). Middelburg pakte de zaken toen wat beter aan, doch het ontbreken van Vogel kwam hier wel sterk aan het daglicht. Verscheidene aanvallen werden op de N.A.C.-veste onder- in hun lof over „Zij"-crème. Zij is inderdaad even onmisbaar voor de verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man die op pijnloos, spiegelglad en onberispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 20—75 cent. noeg kwam, om te zien welke bruid ik voor hem had uitgezocht. Haar eerste lied „De gebroken pop" zong zij zoo allerliefst, dat ik mij onwillekeurig omkeerde om te zien, of hij al in de zaal was, want dan was het pleit zeker gewon nen. Zóó onweerstaanbaar zag zij er uit. Waar zou hij toch blijven 1 Nadat een gewonde van het goudgestreepte regiment een solo had voorgedragen, zong Mollie haar tweede lied. Het was een oud Iersch volksliedje, dat zy my eens had be schreven als „voldoende om de harten te smelten van alle mannen." Zelfs de „rakkers waren muisstil, toen Mollie zong. Een oorverdoovend applaus van de ge wonde soldaten Aan de hiep-hieps en het gestamp kwam geen eindesommigen stampten, by gebrek aan beenen, met hun krukken de stakkers Had mijn bruggenbouwer dat maar kun nen hooren Zou die goudgegalonneerde nog niet weg zyn ik rekte al wat ik aan hals bezat en keek naar de deur. Van hem geen spoor „Bis. bis brulde de menigte. Zuster Mol lie glimlachte de zaal in, zoo allerbekoor lijkst en met een gebaar, dat het heele En- gelsche leger in vuur en vlam had kunnen zetten. Daarna mompelde Mollie iets tegen den officier van gezondheid, die haar aan de piano begeleidde en zong zij een populair toegiftje. .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5