Vlissingschs Courant PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON De dochter van den Dictator van de van Oinsday 29 November 1932. No. 281 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek van le. de N.V. Vlissingsche Boekhandel, Han delsdrukkerij en Binderij vja. De Veij Mest- dagh te Viissingen om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande drukkerij door het bijplaatsen van een drukpers, welke wordt gedreven door een electro-draaistroommotor van 3 P.K. en het verplaatsen van 2 druk persen, welke worden gedreven door electro motors van respectievelijk l</2 en y2 P-K. m het perceel kadastraal bekend gemeente Vlis- singeny, Sectie E, no. 1490, plaatselijk ge merkt Bellamypark nr. 45 2e, de American Petroleum Company te 's-Gravenhage om vergunning tot het oprich ten van een gewapend betonkluis tot berging van hoogstens 240 Liter benzine, op het per ceel kadastraal bekend gemeente Viissingen Sectie B, nr. 1464, plaatselijke gemerkt Lamp- sinsstraat nr. 51 dat deze verzoeken met de bijlagen, vanat heden op de Gemeente-Secretarie (2e afdee- ling) ter visie zullen worden gelegd en dat schriftelijke bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op den veertienden dag na heden, zijnde den 13en December 1932, zal ten Gemeente huize, des voormiddags ten ll ure, gelegen heid worden gegeven, om bezwaren tegen het respectievelijk uitbreid n en oprichten dier inrichtingen in te brengen, terwijl daarbij zoowel de verzoekers als zij, die bezwaren in dienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk tce te liïhten. Zoowel de verzoekers, als zij, die bezwaren inbrengen kunnen drie dagen vóór den 13 en December 1932, ter Gemeente-Secretarie (2c afdeeling) van de ter zake ingekomen schrif turen kennis nemön. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeen komstig artikel 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, "teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Viissingen, den 29 November 1932. B-rg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDE REN. De Secretaris, F. BISSCHOP Belastingontduiking. Nog steeds schijnen er personen te zijn, die, nadat zij in vroegere jaren vermogens- oi inkomstenbelasting hebben ontdoken, blij ven voortgaan met jaar in jaar uit onjuiste aangiften in te leveren, hoewel zij gaarne hun verhouding tot den fiscus zouden willen zuiveren. De vrees voor strafvervolging of wel de onzekerheid nopens de te betalen belasting, weerhoudt hen hun belastingzaken ii het reine te brengen en voor het vervolg juiste aangiften to doen. Naar het „Hbld." van bevoegde zijde heeft vernomen wordt echter in gevallen waarin de belastingschuldige geheel uit eigen beweging den inspecteur met de ontduikingen in ken nis stelt, volstaan met vordering van de te weinig betaalde belasting over de jaren, waarvoor de termijn voor navordering nog niet is verstreken, dus over ten hoogste drie jaren zonder eenige verhooging. Strafvervol ging zal tegen zulk een belastingschuldige ROMAN VAN EDGAR JEPSON Vertaald door F. van Veizen. (Nadruk verboden) 48) Alvorens te vertrekken zocht ik Cumber land, nog eens op en zei hem, dat hij beter cp zyn dochter moest letten, want dat er onraad broeide. Hij was beter geluimd dan in den vooravond en zei op vriendelijken toon: „O, haar bui zal wel weer overgaan. Ik heb dat wel eens meer by de hand ge had. Ik moet haar tijd gunnen om weer op streek te komen. Voor je genoegen behoef je overigens geen dochter te hebben, dat verzeker ik je." Ik ging naar mijn kamers en kon den slaap niet vatten. Voortdurend zag Ik voor my'n geest het gelaat van Babouche, dat niets goeds voorspelde. Den volgenden morgen was ik laat aan t ontbijt en. nauwelijks had ik mijn sigaar op gestoken, toen de portigr mij kwam melden, dat een dame en een heer my wenschten te spreken. Ik keek verwonderd op toen even later Mc. Manus en zijn vrouw binnentra den. zy zagen er zeer verschrikt uit. Juffrouw Mc. Manus nam het eerst het v/oord. „Bc ben niet gerust over onze jiiffrouw Emma, mijnheer Hulsten. Wy weten niet niet worden ingesteld. Bovendien kan aan hem, die te weinig betaalde belasting niet dadelijk en in eens kan voldoen, gelegenheid worden gegeven het verschuldigde op eenigs- zins langen termijn aan te zuiveren. De R.-Kath. Staatspartij en de aanstaande verkiezingen. In de jongste vergadering van den partij raad van de R.-Kath. Staatspartij heeft de voorzitter, prof. dr. P. J. M. Aalberse, volgens „de Tijd." o.m. het volgende gezegd Voor de komende jaren zal het noodzakelijk zijn, dat wij ©en kabinet hebben, steunend op een meerderheid in de Kamer. Wy moeten verreweg de voorkeur geven aai. een parle mentair kabinet. Mocht ons in u- toekomst een ijzeren noodzaak dwingen cm met de sociaal-democraten samen te gaan, dan zullen wij eenvoudig daartoe irxeten overgaan. Zien wij naar links, dan zien we allereerst de vrijzinnig-democraten. Men kan niet ont kennen, dat velen ender hen bepaalde begin selen hetzelfde hebben gepropageerd als wy Ook heeft spr. niet bedoeld de liberalen ge heel uit te schakelen. Met de liberalen zal onzerzijds echter niet gemakkelijk overeenstemming worden verkre gen. Wat de uiterste noodzaak echter zai brengen, is nu niet te bezien. Geen Sinterklazen meer langs de Haagsche straat. Naar de „Rcs. bode" verneemt, is de bur gemeester van Den Haag voornemens dit jaar geen toestemming te geven voor op tochten e.d., waarvan Sjnt Nicolaas of diens zwarte knecht deel uitmaken, langs de open bare straat. Bereids was ook dezer dagen reeds aan het bestuur van een te 's-Gravenhage georgani seerde winkelweek, in tegenstelling van voorafgaande jaren, verlof geweigerd om personen, als St. Nicolaas vermomd, in den openingestoet te laten meerijden. Naar verluidt, zou een en ander berusten op een verbod van den burgemeester, als hoofd der politie, die in deze roerige tijden zooveel mogelyk alles wenscht te vermijden wat mogelijk maar eenigszins naar samen scholingen en volksoploopen zij het dan ook met een vooropgezet onschuldig karak ter zweemt. De crisismoeilykheden voor het midden- standsbedrijf. Het algemeen bestuur van den Koninklij ken Ned. Middenstandsbond heeft in zijn dezer dagen gehouden vergadering opnieuw besproken de crisismoeilykheden, waaronder vele middenstandsbedryven gebukt gaan. Gebleken is, dat de geldmiddelen van de crisis-comité's over 't algemeen te beperkt zyn om eenigermate in de behoefte aau kleine bedrijfscredieten en voorschotten te kunnen voorzien. Weliswaar zullen thans verschillende Kamers van Koophandel op verzoek van het Nationaal Crisis-Comité be dragen beschikbaar stellen ten behoeve van noodlijdnde middenstanders, doch waar de Kamers in de provincie over 't algemeen slechts over een bescheiden budget beschik ken, kan ook langs dezen weg geen afdoende oplossing worden verkregen. Derhalve blijft slechts over een beroep op steun van regee- ringswege, bij de uitvoering waarvan de me dewerking van het middenstandsbankwezen zou kunnen worden ingeroepen. Het bondsbestuur is van meening, dat het oogenblik gekomen is om aandrang in deze richting te gaan uitoefenen. Uitvoerige besprekingen werden gewijd aan den noodtoestand onder den middenstand in de tuinbouwstreken, inzonderheid in West- Friesland. Vanwege het bondsbureau is ter plaatse een onderzoek ingesteld en uit het terzake uitgebrachte rapport bleek, dat aan de tuinbouwende bevolking aanzienlijke ere- djeten voor aanschaffing van artikelen zijn verleend, terwyl ook de schulden wegens geleverde bedrijfsbenoodigdheden groote be dragen beloopen. Deze credietgeving bestaat in deze streken van oudsher en was ook wat wy moeten beginnen. Mijnheer Cum berland is een groote rijtoer gaan maken met eenige heeren van het hof en komt niet voor den avond terug, daarom vonden wij het beter om u te waarschuwen, u bent im mers een goede vriend van de familie." „Vertel nu maar vlug, vrouwtjezei Mc. Manus, die ongeduldig werd. „De laatste drie dagen ben ik al ongerust ofer juffrouw Emma, mijnheel*. Zij deed zoo vreemd en heel anders dan gewoonlijk, net of haar iets hinderde." „Schiet nou toch op, vrouw Schiet toch op riep Mc. Manus boos. ,Ik doe toch m'n best", antwoordde zij verstoord. „Driemaal heb ik gehoord, dat züj hevige ruzie met haar vader had, mijnheer, en vanmorgen zag ik dat haar bed niet be slapen was. 't Eerste wat zij m"j vroeg was waar haar vader naar toe was gegan. Toen ik zei, dat hij een rijtoer maakte, beval zij mij haar kleeren en andere dingen in te pak ken in een klein koffertje, dat medegegeven moest worden aan een bode. Daarna ging zy naar de zitkamer en schreef daar een brief, dien zij mij gaf met de boodschap„dezen brief moet je aan mijnheer Hulston geven, maar niet voor vanavond negen uur, versta je. niet vóór negen uur I" Ik zei, dat ik er voor zou zorgen.,.." „Waar is die brief Geef hierriep ik. „Maar ik heb alles nog niet verteld, mijn heer. 't Is beter dat u eerst alles hoort. Juf frouw Emma gaf mij een biljet van vijf pon i eti ging met haar handkofferte vlug de trap ef Ik was bwJuusd en wist nlst wat ik df onder de bestaande verhoudingen noodzake lijk. Derhalve mag <fe middenstand niet de dupe worden van de gevolgen der depressie in het tuinbouwbedrijf. Wordt niet de moge lijkheid geopend om de uitstaande vorderin gen op eenigcrlei wijze te realiseeren, dan zullen ook veel fabrikanten en grossiers, die toch al veel van hun afzetgebied verloren hebben, ernstige verliezen lijden. Met de Kamers van Koophandel te Hoorn en Alkmaar is terzake overleg gepleegd en zal verder contact worden gehouden Aangezien de voorgestelde steunmaatrege len voor den tuinbouw hier geen baat kun nen brengen, zal ook ten aanzien van de gedupeerde middenstanders overwegend kleine ondernemers door de regeering de helpende hand moeten worden geboden. Hiertoe zullen de noodige stappen worden gedaan. ZEEUWSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW De Zeeuwsche Landbouw M&atschappo hield gisteren een algemeene vergadering op de bovenzaal der sociëteit „de Vergenoeging" te Middelburg. De voorzitter, de heer mr. F. Dieleman, opende de zeer goed bezochte vergadering met woorden van welkom speciaal tot den Com missaris der Koningin en sprak zijn voldoe ning uit, dat deze weer aanwezig ts na het ongeluk, dat hem en zijn familie is overko men. Verder den heer mr. R. M. van Düssei- dorp, die met den griffier, mr. dr. Tellegen, Ged. Staten vertegenwoordigde, waarbij snr de overige leden, speciaal den heer Van Bom mel van Vloten, excuseerde. Nog heette spr verschillende adviseurs welkom en vertegen woordigers van enkele organisaties. Ook de afgevaardigden van de nieuwe afüeelingen te Kapelle, Aagtekeike en Grijpskerke riep spr een bijzonder woord van welkom toe en bracht hun dank, dat zij de afdeeltngèn op richtten. Spr. wees er verv ilgens op, dst nog steeds het handelsverkeer v ordt b^^merd en komt dan op de bezuinigingen, die bij de post worden ingevoerd, waardoor hét platteland wordt benadeeld. Ook inzake de opheffing van de kantongerechten in velë plaatsen zal men meermalen een dag kwyt zijn voor een gewone beëediging. Daarbij wordt de kans op een verbaal met de steeds in aantal toenemen van de wetten, tegen wier overtreding straf Js bepaald, zeer groot. De kantonrechter te Mid delburg en' Go's zal er heel Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen bij krijgen en dan neemt het aantal ~aken zoo u>e, dat niet allés voldoende serieus kan worden behandeld. De tegenwoordige functionnaris kan dit wellicht nog wel door zijn grooten werklust en rijke ervaring. Toch* zal men het in Den Haag weer Wel beter weten. De politiek riep vroeger steeds om vrijhan del, weg met de ecunomische belemmeringen, maar groote économen erkennen thans het bankroet van dit stelsel. Spr. meent, dat men 2ich niet kan verbin den geen nieuwe invoerrechten te heffen of bestaande te verhoogen, daardoor wordt men een speelbal van groote landen. Men heeft thans een kranige regeeringspersoon aan het hoofd van landbouw, spr. hoopt, dat deze spoedig het credietwezen zal inrichten. Spr. is van meening, dat 40 tot 50 %.in- landsche tarwe goed is voor den smaak, en meent, da1 de bietensteun niet telkens maar voor één Jaar moet worden vastgesteld. Ab normale tijden cischen abnormale maatrege len, bij he* begin van den oorlog kon men die direct tot stand brengen en waarom moet het nu zoo lang duren. Als het noodig is een zaaiplon vast te stellen, dan moet het gebeu ren, maar dan moet de consument ook in- landsche producten moeten koopen. Voor de wegen is 25 kosten voor de on derhoudsplichtigen meermalen te zwaar en dan moet men daar van hooger hand hiet aan vast houden, want er is nog veel te ver- betereA en er Is groote werkloosheid. Spr. is moest. Ik liep haar achterna en kwam nóg ret op tyd cm haar den tuin van het paleis te zien ingaan. Bijna verloor ik haar uit het oog, doch nog net op tijd zag ik haar door een poortje verdwijnen. Toen ik daar aan kwam en naar buiten keek, zag ik haar weg rijden in een rijtuig van het hof. Ik riep haar achterna, doch het was vruchteloos, zij hoorde mij niet meer, zy keek tenminste niet meer om. Ik rende terug en waar schuwde Mc. Manus, die voorstelde om direct naar u te gaan. O, wy zullen juffrouw Emma nooit meer terug zien, nooit meer De goede vrouw barstte in tranen uit. „Geef nu dien briefVlugriep ik. Ik ritste de enveloppe open. Het schrift van den brief was moeilik te lezen, doch ik kon het navolgende ontcijferen „Geachte heer Hulston, Wanneer u dezen brief ontvangt, zal ik op de villa Alba zijn, ik had u beloofd dat ik u kennis zou geven, als ik mijn va der verliet. Er bleef my niets anders over. Het is mijn straf en het eenige middel om hetgeen gebourd is, te bedekken. Ik vrees, dat het u verdriet zal doen, maar ik bid U, wees om mij niet bekommerd. Onze wegen scheiden zich werkelijk. Uw toegenegen Emma Cumberland." De moed ontzonk my. De villa Alba was •en buitenverblijf van den prins. Nu begreep Ik waarom zijn houding gisterenavond zoo eg: vierend was. Eerst liep ik woest in de •n>er op en m.-i en ging toen versuft zit volkomen overtuigd dat de tijden moeilyk ZvP, maar steun aan den landbouw beteekeht ook steun aan den middenstand en de in dustrie, De landbouw is het fundament, de grondslag, van heel ons volksbestaan. Men komt ër niet met revolutie, maar men moet met klimmenden ernst blijven stryden ook ib het belang van de geheele bevolking. Stryd en lijden vormt "karakter. Spr. komt op tegen de pogingen tot scheiding in den landbouw, fiy hoorde van gevallen, dat men de Z.L.M verlaat, omdat de contributie by den Chi. Land- en Tuinderbonü iets lager is en dat is dan toch niet om dè overtuiging, dat men Christelijk georganiseerd moet zyn. Binnen kort zullen dan ook de coöperatie Eiland Walcheren en de coöperatieve Melkfabriek gesplitst moeten worden. Daar wórden echter aigemeéne belangen behartigd, maar dat is in de Z.L.M. ook zoo. Laat mèn toöh Voor zichtig zijn en niet uiteen halen, Wat altyd vereenigd was. spr. eindigt met er op te wy- zen. dat de tóekomst nog duister is en moet men in samenwerking kracht zoeken. Hierna deed de voorzitter een groot aantal meüedeelingen, die reeds bijna alle vermeld zyn in de verslagen van de vergaderingen van 1 et dagélijksch bestuur en van het hoofdbe stuur. Nieuw was, dat via de K.N.LC. by de landbouwcrislscommiss'e voorstellen inzake steun aan de aardappelen zyn ingediend Verder, dat vele gemeenten en polders reeds adhaesie hebben betuigd aan het adres der Z.L.M, aan den minister van waterstaat in zake de belangen van de gebruikers van gron den, betrokken by de verbreeding van het ka naal door Zuid-Beveland. Öp de vraag aan den minister van econo mische zaken arbeid om de beperkende bepalingen inzake uitzaai van tarwe op te heffen en een richtprijs van 12 voor 1933 vast te stellen, kwam antwoord, dat er voor alsnog geen aanleiding is om op de prijsbe paling, zooals die voor 1932 geldt, terug te ko men, en dat de minister limiteering van de uitbreiding van de tarweteejt tot 1/3 van nét bouwland in het belang der landbouwers acht te zijn. Naar aanleiding van het in de jongste hoofdbestuursvergadering besprokene is aan het K.N.L.C, verzocht, stappen te doen om te komen tot een persvoorlichtingsdic ïst. Bij de besprekingen over het voorstel, ge daan in de vergadering van het Nederl rundveestamboek om te komen tot een alge meen verplichte keuring van stieren van rykswege, werd besloten, de vergadering van de Vereeniginb tot verbetering va- het rund vee in Zeeland af te wachten, zulks na advies van den rykszuivelconsument, den heer Zwa german, die o.a. zeide, dat het aantal aan geslotenen oy het rundveestamboek veel te gering is om ten deze toonaangevend te kun nen zyn. De begrooting voor 1933 stelde de vergade ring ongewijzigd vast, eveneens de contri butieregeling, zooals die was voorgesteld. De voorzitter zeide vervolgens, dat de melk prijs op Walcheren veel te laag is. Daarbij maken de lage opbrengst van de vroege aard appelen en de tuinbouwproducten en de zeer lage veepryzèn, dat het kleine en middel- groote bedrijf op Walcheren in gröoten nood verkeert. Hét is mogelyk, betere melkpryZen te ver- krygen, omdat op Walcheren 55 der melk consumptiemelk is. Er is 95 der melkboeren en 85 van den handel voor het brengen van den prys van 7 op 10 cent en nu worden er pogingen aangeweld om dezen prijs gestabili seerd te krijgen, wat volgens de crisiszuivel- wet mogelijk is. De Z.L.M. richtte zich tea deze tot de ori9iszuivelcentraie. Op een vraag van den heer H. J. Dorst of dit bijv. ook niet voor Tholen kan gelden, zeide de heer zwagerman, dat dit zeker niet is uitgesloten, maar men wil iedere streek af zonder iyk behandelen. Over de binnenlandsche en buitenlandsche moeiiykheden in den landbouw hield vervol gens dr. Lovink een uitvoerige inleiding. Na zyn blijdschap te hebben uitgesproken, dat thans een post op de begrooting is uit getrokken voor een directeur-generaal van den landbouw, wees spr. op de groote ontwik ten kijken op mijn stoel. Mc. Manus, die my angstig had nagekeken, schudde mijn arm en zei„Man, wat bezielt je „De prins heeft je meesteres weggelokt naar de villa Alba", zei ik somber. Mc. Manus vloekte en zyn vrouw barstte opnieuw in tranen uit. „Maar zy is alleen weggereden, dat heb ik zelf gezien", riep zy. „Maar de prins zal haar op de villa wel komen bezoeken i" „Ik zal hem wurgen I" riep Mc. Manus wild van woede. „Ja, ja, dat zal wel", zei ik gejaagd, „maar nu moeten we onmiddellijk naar de villa Alba gaan om er te zyn nog vóór de prins daar komt. Hoe lang is zy al weg ,,Een goed uur, mynheer", zei juffrouw Mo. Manus. „Welnu, de prins zal zoo vroeg het palels niet durven verlaten om geen opzien te wek ken. wy kunnen hem dus voor 2yn. Als haar •vader niet was weggetroond, zou het eenvou dig genoeg zyn. Nu zal ik in zyn plaats handelend moeten optreden en jy moet me daarby helpen, Me. Manus! Zou jy haar kunnen overreden om met ons mee te gaan want naar my zal zy niet willen luisteren „overreden, :aUnheer? Ik zal haar weg dragen." „In orde", riep Ik, „wy begrijpen elkaar" Aan juffrouw Mac Manus gaf ik eenige bankbiljetten. „tl hoeft niet mee te gaan. t Beste zal zijn als u de koffers gaat pakken *n naai de „Snowdrop'' laat brengen. Zeg tegen den MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS. Eenige wetenswaardigheden over Levertraan Het is een algemeen bekend en door de statistieken bewezen feit dat in Nederland een groot aantal kinderen, door Engelsche Ziekte wordt aangetast. Echter is het van minder algemeene be kendheid dat levertraan _een uitmuntend geneesmiddel tegen deze érnstige aandoe ning is, alsmede dat Engelsche Ziekte bij het kind in vele gevallen kan worden voorko ken wanneer reeds de moeder gedurende de laatste r.' nden van haar zwangerschap levertraan gebruikt. Levertraan bevat namelyk meer dan eenlg ander voedingsmiddel het groeibevorderende A-Vitamine, alsmede het D-vitamine. dat anti-rachitisch, dus de Engelsche Ziekte werend, werkt. Heeft de moeder gedurende haar zwanger schap geen levertraan ingenomen, dan ver dient het aanbeveling het jonge kind dage lijks een theelepeltje levertraan te geven. Er zyn ook wel andere voedingsmiddelen, die Vitaminen bevatten, zooals boter en melk, doch reeds een theelepeltje levertraan bevat meer Vitaminen A en D dan de hoeveelheid boter en melk, die een volwassen mensch in den regel per dag gebruikt. Levertraan was reeds in oude tyden be kend als een versterkend middel, doch eerst sedert de ontdekking der Vitaminen heeft men kunnen vaststellen waaraan de uitmun tende werking van levertraan is toe te schrij ven, namelyk aan het gehalte van Vitami nen A en D, Niet alle levertraan echter bevat een vol doende hoeveelheid van die Vitaminenin dit verband hel ben kortelings Engelsche en Amerikaansche onderzoekers, op basis van uitgebreide proeven, een standaard vastge steld vóór de hoeveelheid Vitaminen A en D, welke levertraan moet bevatten, wil zy in derdaad werkzaam zijh. Het is daarom van het grootste belang dat de aanstaande moeder haar arts vraagt, Welke levertraan zij moet innemen of aan haar kind moet geven, teneinde er zeker van te zijn dat zy de soort gebruikt die ten op zichte Van het Vitaminengehalte, ergo ten opzichte van de heilzame werking, den noo- dlgen waarborg biedt. keling van den landbouw in de laatste 50 jaar en het zich speciaal t-oeleggen op export door den Nederiandschèn landbouw. Meer en meer belemmert het buitenland echter thans de afneming van onze producten en men kömt hier tot maatregelen, die men niet meer ver wacht had. Alle crisiswetten, behalve de tar- wewet, worden ingevoerd om de buitenland- sche maatregelen tegen te werken. De tarwe- wet is ontstaan door den drang der omstan digheden. Nu men andere producten niet kon exporteeren, ging men de tarwe teelt uitbrei den, en het blijkt, dat ook bij 30 of 40 bin nenlandsche tarwe het brood zeer goed is. Dit gaf zelfs iemand tot, die vroeger zeide, dat de binnenlandsche tarwe niet goed was. Spr. geeft dan een overzicht van de toe standen in hêt buitenland en zegt, dat juist daartegen de maatregelen moeten worden ge nomen, die ons land een geheel andere rich ting doen inslaan dan de laatste 50 jaar was gevolgd. Dultschlanf' Zelf heeft ook groote moeiiykheden, maar me^nt, dat, als er eenige verbetering komt, er personen in dat land zijn, die gaarne mede willen werken tot be tere betrekkingen met Ons land. Spr. gelooft, dat Duitschlaiid niet zonder buitenlandsche producten kan. Als er iets is tegengevallen, dan is het wel, dat het vryhandelsland Engeland zoo pro tectionistisch is geworden en zijn dominions nog bevoorrecht boven andere landen. Spr. meent, dat zy, die voorzagen, dat de invoer van bacon zou bemoeilijkt worden, zeer goed werk hebben gedaan. Spr. ziet geen vertrou wen meer in conferenties te Genève en der gelijke uitspreken men moet echter zooveel mogelijk rp zichzelf vertrouwen. Spr. betoogt, dat men vrijhandel zou moe ten hebben, maar nu de toestanden zich zoo gewyzigd hebben, moet men voorzichtig zijn, kapitein, dat hy stoom maakt om onmid- deliyk te kunnen vertrekken. Betaal myn hotelrekening en zorg, dat alles vlug en goed geschiedt." „En nu vooruit, Mc. Manus", comman deerde ik. Wy vlogen de trap af, naar buiten l XXVII. DE BEKER EN DE LIP. Wy holden naar een garage en deden met eenige goudstukken wonderen van snelheid. Binnen enkele minuten reden wy in een comfortabelen wagen met groote snelheid de stadspoort uit. Emma was ons anderhalf "ur voor en de prins zou stellig niet langer dan een half uur op zich laten wachten. Hy zou zyn ongeduld wel niet langer kunnen be dwingen en zyn paard flink de sporen geven. Ik trilde van spanning. De wagen vloog over den weg, maar 't ging mij nog niet vlug genoeg. Ik bedacht opeens, dat ik myn re volver had vergeten mee te nemen, maar Mc. Manus greep naar zyn achterbroekzak en die beweging stelde mij gerust. Wy hadden ruim een kwartier gereden, toen ik de witte muren van de villa in het oog kreeg. Het slerlyke gebouw lag hoog, boven op een» heuvel, wy lieten voor een zijweg stoppen en gingen te voet verder wy gaven den chauffeur order zijn wagen ach ter het geboomte te ryden en daar op ons te wachten, (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5