Tm KINDER MOTJES GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT IDanken voor 'Pluimoeehouders Draagt Sint Tlicl V0ETBA Damestas Portemi Bij Kon. besluit zijn alle verdedigings werken aangewezen als plaatsen waar muni tie kan worden opgelegd. De bekende groote bloemententoonstelling- te Gent zal in 1933 worden gehouden van 22 tot 30 April. De directie van de Iersche Sweepstake deelt mede, dat in totaal 376.000 pond sterling aan prijzen niet is afgehaald. Hierbij zijn o.a. in begrepen 3 eerste prijzen van 30.000 pond en 6 tweede prijzen van 15.000 pond. m Op de vergadering van de vereeniging van Naamlooze Vennootschappen verklaarde Mus- soloni, dat naar zijn meening, voor zoover Italië betrof, het hoogtepunt van de crisis reeds zes maanden geleden gepasseerd was. is mede bewerkt door de katholieke werk zaamheid, die voorbeeldig is geweest. De Vlaamsch-nationalistische „Schelde" schrijftMen moet niet denken, dat het Vlaamsche nationalisme heeft opgehouden zijn rol te spelen. "Wie dit meent, vergist zich deerlijk. Tienduizenden stemmen zijn naar de Vlaamsch-nationalisten overgegaan en dat zijn stemmen van Vlamingen, die rotsvast voor de Vlaamsche nationale zaak staan. In 1921 was er een sterke teruggang. Wij zijn dat te boven gekomen en den tegenslag op parlementair gebied van thans zullen wij ook weten goed te maken. Vrij algemeen wordt in officieuse kringen verwacht, dat de oude regeeringscombinatie, vermoedelijk wel met de Brocpieville als mi nister-president, aan het bewind zal blijven. Donderdag komt de regeering bijeen om het besluit te nemen over de vraag of zij verder de teugels van het bewind in handen zal hou den of wel den koning zal vragen haar ont slag te aanvaarden. De liberale partijraad heeft ter bespreking van den algemeenen po- litieken toestand tegen 11 December te Brus sel een bijeenkomst uitgeschreven. In politieke kringen was men Maandagochtend van oor deel dat de katholiek-liberale coalitie moet worden voortgezet, eenige uren later bleek men vooral in liberale kringen heel wat min der enthousiast te zijn voor een verder sa mengaan met de katholieken. Niemand kan op dit oogenblik zeggen, welke richting men op dit gebied zal inslaan. De gematigde libe ralen sturen aan op een regeering van ka tholieken, liberalen en sociaal-democraten, ten einde aldus aan den arbeid kracht te geven bij het groot financieele saneerings- werk dat nu spoedig moet worden onderno men. Het is evenwel niet waarschijnlijk, dat de sociaal-democraten in een dergelijk voor stel zullen treden. De anti-clericalen onder de liberalen zijn ten zeerste ontstemd over de wijze waarop de katholieken de verkiezingen hebben beïn vloed en over de tusschenkomst der Belgi sche bisschoppen in den strijd der partijen en zouden niet ongeneigd zijn een anti-clericaal liberaal-socialistisch kartel door de katholie ken als een spookbeeld opgeroepen om de ge- loovigen schrik aan te jagen in het leven te roepen. Op 11 December zullen deze twee richtingen in den schoot der liberale Bel gische partij ongetwijfeld nogmaals met el kaar in. botsing komen. Van dit besluit en van de geneigdheid der huidige regeering zal het afhangen welke richting de politiek der Belgische regeering in de naaste toekomst zal uitgaan, DE KABINETSCRISIS IN DUITSCHLAND. Generaal Von Schleicher heeft zijn over leg met een aantal® persoonlijkheden van het economische, sociale en politieke leven gisteren voortgezet en deze besprekingen zul len ook heden vervolgd worden. In politieke kringen wordt de buitengewone zakelijke uiteenzetting zeer opgemerkt, die de vrije vakbonden van de ontvangst van haar ver tegenwoordigers bij den minister van de rijksweer gegeven hebben. Of de besprekin gen ook met de christelijke vakbonden reeds plaats gehad hebben, staat nog niet vast, daar de vertegenwoordiger van dezen bond, Bernard Otto, niet in Berlijn schijnt te zijn. Daarentegen heeft generaal Von Schleicher ook reeds met leidende kringen der werkge vers overleg gepleegd. Misschien kunnen de besprekingen zoo verklaard worden, dat het steeds weer onmo gelijk blijkt in den Rijksdag een meerder heid te vormen, die een nieuwe rijksregee- ring door actieve medewerking ondersteu nen of ten minste tolereeren zou. Dan zou het noodzakelijk zyn, de basis van het ko mende presidentieele kabinet door een nau were verbinding ook met andere dan slechts parlementaire krachten te versterken. De opvatting wint steeds meer veld, dat het er in de eerstvolgende moeilijke maan den vooral op aankomt, alle krachten te vereenigen op de verbetering van den eco- ncmischen toestand en de beperking der werkloosheid. Bij de besprekingen van Von Schleicher spel. x de economische kwesties dan ook de hoofdrol. Gisterenavond heeft de minister voor de rijksweer ook nog een zeer lange bespreking met prelaat Kaas gehad. Heden zal nog een bespreking worden gehouden met twee lei dende persoonlijkheden van de N.S.D.A.P. Eerst dan zal de minister van de rijksweer een overzicht hebben van den toestand. Het ligt in het voornemen, daarna een nieuwe conferentie te beleggen bij den rijkspresi dent. Deze zal echter vermoedelijk eerst Woensdag mogelijk zijn. Van haar zal de beslissing van den rijkspresident afhangen. Tot nog toe hebben de besprekingen van den minister der rijksweer zich officieel nog op den grondslag van een nieuw kabinet Von Papen bewogen. De kansen op verwezenlij king van dit denkbeeld zijn er echter, vooral ook wat de stemming in economische krin gen aangaat, niet beter op geworden en in goed ingelichte kringen geldt dan ook een kabinetVon Schleicher als de meest waar schijnlijke oplossing. Overigens hebben ook staassecretaris Meissner en rijkskanselier Von Papen in de laatste dagen besprekingen gevoerd met een reeks persoonlijkheden, die echter niet tot parlementaire kringen behooren. Daardoor wordt de Indruk versterkt, dat de nadruk valt op de besprekingen, die moeten dienen om aan de regeering den steun te verzekeren van krachten buiten het parlement. HET ADRES VAN ANTWOORD OP DE ENGELSCHE TROONREDE. Het Lagerhuis heeft het debat over bet amendement der oppositie op het adres van antwoord voortgezet. In het amendement be schuldigt de oppositie de regeering, dat zij haar verkiezingsbeloften geschonden of niet vervuld heeft. In de toelichting zeide Lans- bury, dat de regeering alle vertrouwen van het volk reeds had verloren door haar gebrek aan doortastendheid, haar aarzeling en haar politiek van laat maar waaien. Ofschoon het kapitalistische stelsel tot ondergang gedoemd was en door het socialistische moest worden vervangen, had ook een kapitalistische regee ring nog werk aan duizenden kunnen ver schaffen door woningbouw, opruiming van krotten en ontwikkeling van den landbouw. Zoolang de grond echter aan enkelen en niet aan de gemenschap zou behooren, zou geen regeering iets voor herstel van den landbouw kunnen doen. Drie jonge conservatieve sprekers verdedig den het beleid van de regeering en zeiden, dat Groot-Brltannië al op den weg van net herstel was, die de concurrenten nog betreden moesten. Een beter gebruik van op het oogen blik vrij nutteloos liggend kapitaal ten bate van het herstel der industrie kon echter ook volgens hen tot opleving van handel en be drijf leiden. Een ander conservatief ba kbencher vroeg, waarom de regeerirg der scheepsbouw niet meer steunde en oude versleten schepen door nieuwe liet vervangen. Ook hier kwam de vol tooiing van de Cunard-boot weer ter sprake. DE SCHULDENKWE STIE. De leider der Amerikaansche delegatie te Genève, Norman Davis, had gisteren met den Franschen minister-president Herriot een onderhoud, dat twee uur duurde. Op de vragen, die de Fransche journalisten na afloop stelden, antwoordde Norman Davis, dat Herriot een groote vriend van hem was en dat tijdens het onderhoud de schulden kwestie met geen woord was aangeroerd. Op een oogenblik, waarop iedereen geld noodig had, had men de Fransch-Amerikaansche vriendschap niet door geldkwesties willen vertroebelen. Wat de ontwapening ter zee oe- trof, op dit punt was men niet tot overeen stemming kunnen, komen. De deskundigen zetten echter hun werk voort. Herriot verklaarde eveneens dat hij ten op zichte van Norman Davis zeer vriendschap pelijk gezind was. Het was een man met wien men vry uit kon spreken, aangezien hij zeer loyaal was en overigens zeer goed op de hoog te van den Europeeschen toestand. Zyn ge sprek met Norman Davis had uitsluitend be trekking op kwesties, die te Genève aan de orde komen. Herriot verklaarde tenslotte, dat Norman Davis en hij nuttig werk hadden ver richt. Heden wordt wederom een kabinetsraad gehouden. Het staat nog niet vast, wanneer Herriot naar Genève zal vertrekken. Vóór zijn vertrek zal nog een kabinetsraad worden ge houden om het Fransche antwoord aan de Vereenigde Staten goed te keuren. Naar in politieke kringen verluidt, zal in de Fransche nota het Amerikaansche standpunt noch wor den aanvaard, noch afgewezen. Er zal slechts gewezen worden op de mogelijkheid van ver dere besprekingen. TROTZKI WERKT VOOR DE FILM. Het blad „Poilitiken" meldt dat twee Ame rikaansche filmmaatschappijen de moeilijk heid hebben omzeild die ontstaan is door de weigering van de regeering om de conferentie van Trotzki door de radio te laten uitzenden. Een dezer maatschappijen heeft een telefo nische aansluiting gevraagd met New-York en zal den gewezen Russischen volkscommis saris laten spreken gedurende vijftien minu ten, in het Engelsch. De andere maatschappij heeft Trotzki ge durende twee minuten bij wijze van inter view laten spreken. Er zijn drie registraties, in het Engelsch, het Fransch en het Duitsch. Trotzki krijgt 6000 dollar 1~.000) voor deze opnamen. De tweede zal opgenomen worden in de film-actualiteiten van deze week. Het s t r o o p e r s d r a m a te E g m o n d. Onder enorme belangstel ling, nagenoeg heel Egmond aan Zee was uit- geloopen, werd gisterenmiddag op de alge- meene begraafplaats aldaar, onder het klok gelui van de Ned. Herv. kerk het stoffelijk overschot ten grave gedragen van K. Dekker, het slachtoffer van het stroopersdrama te Egmond aan Zee. De baar was door een zestal kransen gedekt, waarvan een van Egmonds bevolking en een van de federatie van trans portarbeiders te IJmuiden, af deeling van den Centralen Bond met het opschrift „een laat ste groet aan onzen vermoorden kameraad". Aan de groeve werd het eerst het woord ge voerd door Egmonds burgemeester, den heer Eyma, die er op wees, dat men meermalen in Egmond aan het graf staat van een zeeman, die in de golven een gewelddadigen dood vond, maar nimmer aan de groeve van een zeeman, die op deze ongewone wijze het leven liet. Onwillekeurig stelt men aldus spr. daarbij de vraagwas dit noodig Spr. hoop te dat de nabestaanden in de deelneming van de 'geheele bevolking troost zou vinden. Hierna werd het woord gevoerd door den voorzitter van de Federatie van Transport arbeiders te IJmuiden, den heer v. d. Plaat, waarna ds. Roobol woorden van troost sprak. Straatroof. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 1 uur werd de heer V. in de Broerstraat te Nijmegen aangehouden door een hem onbekend heer schap, dat een eind met hem opliep en ten slotte ruzie met hem maakte. Daarbij dreig de hy met een revolver en eischte geld. De heer V. gaf hem ƒ5. De straatbandiet fouil leerde daarop nog zijn slachtoffer en vond nog eenig geld, dat hij zich toeëeigende. Toevallig passeerende voorbijgangers scho ten te hulp, doch de kerel verdween door een zijstraat. Zijn signalement is de politie bekend. Een houtvester ver- moord. Gisterenmiddag is de houtves ter Mendel uit Kupferhammer in een bosch Jr. het district Brzezinka vermoord gevon den. Zijn hond lag doodgeschoten naast ham Van de daders ontbreekt voorloopig ieder spoor. Alle zakken van den vermoorde wa ren leeg. Mendel was Zondagmiddag alleen voor een rondgang uitgegaan. Korten tyd later werden twee doffe schoten en 1 luid schot gehoord. Londen sche bandieten onschadeiijk gemaakt. Scot land Yard is er, zoo meldt de „News Chro nicle", in geslaagd een bende Londensche bandieten onschadelijk te maken, bestaande uit lieden die overdag het eerzame beroep van butler of huisknecht uitoefenden en 's avonds op roof uitgingen. Twee jaar lang had deze bende de politie getart. De leden ervan waren in dienst in deftige huizen in Mayfair en Belgravia. Een toeval lige ontmoeting op de stoep van een huis in Belgravia verschafte de politie den sleutel voor de identiteit der mannen en maakte een eind aan hun operaties. Mayfair is thans vrij van butlers-bandieten. Velen der leden wa ren in dienst van adellijke personen. Als de leden der bende hun „vrijen avond" hadden, werden er allerlei diefstallen gepleegd. Zij kwamen bijeen in een cafétje. „leenden" een auto, sloegen hun slag, lieten de auto in den steek, verdeelden of verkoch ten den buit en waren 's morgens om één uur weer in Mayfair, in hun betrekking terug. Een chauffeur in dienst van een lord bracht de politie op het spoor van de bende Hij was met een briefje naar een huis in Bel gravia gezonden, waar de deur was geopend door een huisknecht, in wien hij een man herkende, die hem een jaar tevoren had uit- genoodigd zich bij een bandietenbende aan te sluiten. Hem was 5 per avond aangebo den als chauffeur met de verplichting om zijn mond te houden. Toen hij den huis knecht had gezien, had hij niet laten merken dat hij hem herkende, maar had hij aan zijn werkgever alles meegedeeld. Vier leden der bende zitten gevangen, an dere zyn verdwenen. Sedert deze ontdekking is het aantal „smash-and-grab"-diefstallen (het stelen door middel van inslaan van win kelruiten) met 70 verminderd. De hongermarschen. De gedelegeerden Voor den hongermarsch naar Washington komen thans bijeentegen Woensdagmorgen hopen de organisatoren 1500 werkloozen bijeen te hebben, teneinde den marsch naar de nationale hoofdstad aan te vangen. Zij zullen den vijfden December in Washington aankomen, waar zij zich zul len voegen bij de duizenden anderen, die uit alle deelen van het land naar Washington opmarcheeren. Carl Winter, de secretaris van den raad van werkloozen heeft de gedele geerden gewaarschuwd er op voorbereid te zijn, dat zij onderweg door de politie zullen worden tegengewerkt. Vroege winter in Ame rika. De winter is in Amerika dit jaar al zeer vroeg ingetreden. Te New-York daalde de temperatuur in den afgeloopen nacht tot tien graden onder nul. Twee werk loozen zijn in den loop van den nacht dood gevroren. De particuliere organisaties tot hulpverleening, zooals bijvoorbeeld het Leger des Heils, deelen mede, dat alle toevluchf- lokalen, nachtasyls en noodverblijven tot de laatste plaats waren bezet en dat vele dui zenden geen onderdak meer konden vinden. De naar het warme Zuiden vertrekkende leege goederentreinen en automobielen nemen tienduizenden werkloozen mee. In het ba rakkenkamp van de oud-strijders in de bui tenwijken van New-York, heerscht eveneens groote nood. De meeste daar ondergebrachte gezinnen zijn zonder eenig middel van be staan en kunnen zelfs hun woning niet ver warmen. De winterstorm heeft groote vertraging in het scheepvaartverkeer veroorzaakt. De meeste Transatlantische booten, o.a. het Lloyd-stoomschip „Stuttgart", kwamen met een halven dag vertraging aan. Lenie„Ik heb gisterenavond een domheid begaan, geloof ik I" Vriendin„Hoe zoo Lenie „Charles vroeg mijn ja-woord in een t xl en zoodra had ik het hem gegeven, of hij liet de taxi stilhouden en betaalde den chauf feur en wij moesten verder wandelen I" TWEEDE KAMER, 'S-GRAVENHAGE. (C. B.) De heer Albar- da oefent critiek op de straf, te Den Helder opgelegd aan eenige marinemannen, wier vrouwen hebben deelgenomen aan de betoo ging op 8 November jl. en dient een motie in, waarin wordt aangedrongen op herzie ning der straf. Zij zal op een nader te bepa len dag behakleld worden, De heer De Visser wil directe behandeling oer motie. De heer Boon zegt, dat herziening der straf mogelijk is en de Kamer er zich dus nu niet mee bezig heeft te houden. De heer De Visser repliceert en wordt door den voorzitter aanhoudend tot de orde geroepen. Spreker gaat door en roept uit„Wat kan mij dat verd...." De voorzitter stelt voor den heer De Vis ser den toegang tot de Kamer te ontzeggen. Hiertoe wordt besloten met 61 tegen 29 stemmen. De communisten weigerden mede te stemmen. De vergadering wordt voor een kwartier geschorst. Na heropening der vergadering wordt art. 2 van de wijziging der L. O.-wet (wachtgeld regeling) aangenomen met 54 tegen 38 stemmen. Art. 13 betreffende de leerlingenschaal wordt met dezelfde stemmenverhouding aan genomen, waarna het wetsontwerp wordt aangenomen met 52 tegen 38 stemmen. Aan de orde is hoofdstuk V, binnenland- sche zaken, der rijksbegrooting voor 1933. Mevr. De VriesBruins bepleit onderbren ging van „krankzinnigenwezen" bij volksge zondheid. De heer Zandt ontwikelt bezwaren tegen den zomertijd. Spreker dient een motie in. uitsprekende dat de zomertijd niet meer zal v/orden ingevoerd. EEN AUTOBUS-ONGELUK. LEIDEN. .D.) Gisterenavond te half 12 is de laatste autobus van den dienst Lei den—Haarlem te Oegstgeest, doordat hei stuur defect raakte, tegen een mast van de electrische bovenleiding van de tram en daarna tegen een boom gereden met jen vaart van circa 40 KM. Door den hevigen schok ontstond een groote verwarring onder d° 18 passagiers. Op het eerste gezicht leek het of er een zeer ernstig ongeluk had plaats gehad, maar gelukkig viel het nog al mee. Slechts een der inzittenden moest met vrij ernstige snij wonden naar het academisch ziekenhuis worden vervoerd 7 andere pas sagiers en de bestuurder werden licht ge wond, De autobus werd zwaar beschadigd Met een reservebus zijn de reizigers later naar huis gebracht. EEN HEVIGE BRAND. VENRAAY. (V. D.) Gisterenavond is op den weg naar "uïerlingsbeek de kapitale hoeve van den heer Arts, bewoond door 2 gezinnen, door een geweldigen brand ver woest. In den brand zijn 25 vette varkens 16 koeien en 5 paarden omgekomen. De be woners waren op het moment van het uit breken van den brand niet thuis. Zij waren naar Vierlingsbeek gegaan, waar een missie werd gegeven. Alleen een kleine jongen was thuis, die door buren werd gered. De oor zaak is onbekend. DE DUITSCHE .KABINETSCRISIS. BERLIJN. (V.D.) De natiomal-socialisti- sche leiders, dr. Frick en Greorg Straszer, zijn hedenmorgen uit Munchen te Berlijn aange komen, De leider der Ryksda0fractie, dr Frick, zal zoo spoedig mogelijk een bespre king hebben mvt ceneraal Von Schleicher over den politieken toestand. Naar verluidt zijn de nationaal-socialisten niet bereid te genover een kabinet-Von Schleicher een an dere houding aan t® -ïemen dan tegenover een kabinet-Van Papen, wat bevestigd, wordt door een artikel in de „Völkische Beobachter" getiteld „De N.S.D.A.P. zal een regeering-Von Schleicher niet tolereeren". Onde. deze om standigheden is het de vraag of Von Schlei cher nóg de geschikte man voor de functie van rijkskanselier is. De rykspresident had de voorkeur gegeven aan Von Schleicher, om dat gehoopt werd, dat het parlement tegen over hem welwillender zou staan dan tegen over Von Papen. Indien echter ook Von Schleicher een groote oppositie in den Rijks dag tegen zich krijgt, is er voor den rykspre sident geen reden om Von Papen los te laten. Niettemin acht men. een kanselierschap van Von Schleicher beter, daar althans Cen trum en de Duitsche volkspartij welwillender tegenover Von Schleicher dan tegenover Von Papen staan. Ook van andere zijden zou men een kabinet Von Schleicher toejuichen. DE ONT W APENING S - CONFERENTIE. PARIJS. (V.D.) Norman Davis zal Parijs waarschijnlijk in den loop van vandaag ver laten. In de „Echo de Paris" vat Pertinax de voorstellen van den Amerikaanschen de legatieleider aan de ontwapenings-confe- ïentie te Genève in de volgende 5 punten samen le. erkenning der gelijkgerechtigdheid van Duitschland2e. deze gelijkgerechtigdheid, die in de praktijk gebracht moet worden door ontwapening der andere landen en niet door opvoering van de ontwapening van Duitschland moet in etappes ten uitvoer worden gebracht, teneinde de mogelijkheid van uitvoering bepaalde veiligheidsgaranties te geven3e. het door de algemeene ontwa peningscommissie op 23 Juli jl. aangenomen ontwapeningsprogram moet ten uitvoer ge bracht worden4e. de overeenkomst tus schen Frankrijk, Engeland, Amerika en Ita lië moet by de bovengenoemde punten een bepaalde rel spelen om Duitschland voor de beslissing te stellen Ja of neen te zeggen en om voor Frankrijk het gevaar van iso- leering uit te sluiten5e. een Fransch-- Italiaansche vlootovereenkomst moet tot stand komen. Pertinax voegt hieraan toe dat Herriot waarschijnlijk wel geen gebruik zal maken van den door Ravis aangegeven weg, aange zien de garantie die men kan geven met de houding van Hoover voor het schulden- vraagstuk een hevige schok heeft gekregen Geef uw dieren tijdig levertraan. Zooals algemeen bekend is, hebben onze hoenders behoefte aan zeer speciale stoffen, zonder welke het organisme niet gezond kan blijven. Tot een hiervan behoort het zooge naamde vitamine D, hetwelk onder invloed van het zonlicht in de oppervlakkige huidla- gen gevormd wordt en van waar de bloed stroom het mede neemt en door het geheele lichaam verspreidt. In den tijd dat de zon ons echter meesten tijds in den steek laat, wordt er natuurlijk te weinig vitamine gevormd en gaan de die ren onder het tekort er aan lijden, hetwelk zich het eerste uit in een verminderen van dr eierproductie. Wij zullen dus onze kippen deze onmisbare stof in het voedsel moeten verstrekken. Dit nu kan bijvoorbeeld gebeuren door het gere geld voederen van groenvoer, zooals verschil lende koolsoorten en knollen. Het groenvoer heeft echter in den winter een zeer verschillend vitamine géhalte. zoo dat wij daar niet te veel op kunnen vertrou wen. Beter is het daarom een stof te gebrui ken, waarin het vitamine in groote hoeveel heid aanwezig is. Dat is de levertraan, ten minste de goede soorten ervan. Geef den dieren hiervan 1 gram per dag en per dier door het graan gemengd. Dit mengen door het graan gaat gemakkelijker dan door het meel, daar men bij dit laatste veel last van klonteren heeft. Nadruk verboden. Dr. W. v. R. EEN ROOFOVERVAL. MEMEL. (V.D.) In den afgeloopen nacht drongen roovers het huis binnen van den koopman en herbergier Genies te Piktupoe- nen. Waarschijnlijk hadden zij het gemunt op het in dit huis ondergebrachte filiaal van de Rijksbank te Memel. Mevrouw Genies, die door het gerucht ontwaakte, werd door de inbrekers door een schot in het strotten hoofd gedood. Haar zoon en haar man, die zich tegen d.e roovers wilden teweer stellen, barden eveneens neergeschoten. De zoon werd door een groot aantal kogels geraakt en stortte dood neer. Een aantal verdachte per sonen is door de politie gearresteerd. BETALING DER OORLOGSSCHULDEN AAN AMERIKA. LONDEN. (V. D.) In de kringen der Lon densche City werd gisteren groot opzien ge wekt door een bericht dat 3 millioen pond in goud uit Londen naar Amerika was ver scheept. Sommigen trokken hieruit de con clusie dat de Engelsche regeering had beslo ten tot betaling der oorlogsschulden aan Amerika en dat deze zending een gedeelte van den eersten termijn was. Eenige mede- deelingen omtrent het karakter van de goud zending kon niet worden verkregen. Men gelooft dat de verscheping heeft plaats ge vonden voor de circulatiebank van een der Europeesche mogendheden. Volgens de „Daily Express" is de mogelijk heid niet uitgesloten dat men het goud ter voorbereiding naar de Ver. Staten heeft ge zonden. DE SCHULDENKWESTIE. WASHINGTON. (V.D.) De Britsche am bassadeur te Washington, Sir Ronald Lind say, had gisteren een langdurig onderhoud met den Amerikaanschen staatssecretaris van de schatkist Ogden Mills. Naar verluidt werd een regeling uitgewerkt voor de schul denbetalingen van December a.s. en wel op zoodanigen grondslag, dat Engeland 65 mil lioen dollar aan rente moet betalen en dat het Amerikansche departement van finan ciën uitstel verleent van de betaling van het amortisatiebedrag op het kapitaal groot 30 millioen dollar. Letland heeft verder uitstel van betaling van den rentedienst aangevraagd. Het heeft reeds eerder gebruik gemaakt van een clau sule, volgens welke 91 dagen uitstel voor de amortisatie-betaling kan worden verleend. De Amerikaansche ambassade te Parijs en te Rome hebben het departement medege deeld, dat zJJ er beslist op rekenen dat Frankrijk en Italië den December-termijn zullen betalen. DE VIJF-DAGEN WEEK. CINCINNATI. (VnDe American Federa tion of Labour heeft zich gisteren in een re solutie opnieuw uitgesproken voor de 5-dagen week en den 6-uren dag, als eenig middel om in de huidige situatie werk voor millioenen werkloozen te vinden. De voorzitter van het vakverbond, Willam Green, verklaprde, dat alles in het werk moest worden gesteld om de verkorting van den arbeidstijd met behulp van de wet verplichtend te maken. MARKTBERICHTEN GOESCHE MARKT. 29 November 1932. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim, de handel stil. Kookerwten 9 a 15, Brui- neboonen f 8.50 a 9.50, Schokkers 10 a 13, Maanzaad f 40 a 41.50, Karwjjzaiad 19.50 a f 20.35, Mosterdzaad 19.75. Boter per K.G. f 1.50, per 5 ons 0.75, par ticuliere prijs 0.85, fabrieksboter f 0.85, af wijkende boter 0.60. Eieren 5.70 per 100 stuks, per 25 stuks f 1.42i/2, particuliere prys 7 cent per stuk; eendeieren f 5 per 100 stuks poelje-eieren 3 per 100 stuks. Opgave handelaren boter 0.7214, eieren j 5.70, poelje eieren f 3, eendeieren £5. Aanvoer eieq 100 stuks. VEEMAl Aanvoer2l magere rundei vette kalverenf graskalveren, varkens of ov^ of geiten. Prijzen per 27, 31—33 ct| ct.stieren 15j kalveren 2714I ct graskalverT ■van mager veel stieren 60J 40paarden Ontvangen Het allerbes Kleinere mat h< Wij hebbei Foto-Albums Actenta Zakdoek-, Ha Doozen Post Verder vele Onze prijzen i Bovendien krf om op le ZIET DE Verder biedi collectie in Theologisc thuis of breng Giro 198387, d(

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2