FAILLISSEMENTEN LAND- EN TUINBOUW BUITENLAND GEMENGD NIEUWS NOOTJES De totale netto-productie der gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg bedroeg in October 1.108.322 ton. Het aantal arbeiders van de gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg bedroeg op 1 November ondergronds 24.438, bovengronds 10.972, in totaal 35.410. De opbrengst der belasting op de vermake lijkheden te Amsterdam is in het derde kwartaal met 16 verminderd, het bezoek daarentegen slechts met 3 Hieruit blijkt dus dat het bezoek aan de duurdere rangen zeer beduidend is teruggeloopen. Gedurende het derde kwartaal zijn te Am sterdam 2597 verkeersongevallen voorgeko men of 7.2 meer dan in het derde kwartaal van 1931, waarvan resp. 10 en 16 met doode- lijken afloop en 317 en 293 met ernstige ge volgen. Het aantal trampassagiers te Amsterdam vermindert voortdurend. In het derde kwar taal werden vervoerd ruim 25 millioen passa giers, tegen 27 millioen in 1931 en bijna 32 millioen in 1930. Op 29 October waren te Rotterdam inge schreven 45250 werkloozen, tegenover 28874 op 31 October 1931. Bij een hevig onweer te Nabonnspruit in Transvaal zijn Lagelsteenen van ongekende groote neergevallen, waardoor 400 runderen en een paar duizend schapen werden gedood. mengesteld voor den wedstrijd Duitschland— Nederland, welke op 4 December a.s. te Düs- seldorf wordt gespeeld DoelVan der Meulen (H.F.C.), tevens aanvoerder. Achter Weber (A.D.O.), Van Run (P.S.V.) Midden B. J. Paauwe (Feijenoord), Ande- riessen (Ajax), Van Heel (Feijenoord). Voor: Nagels (Enschede), Adam (H.V.V.). Van den Broek (P.S.V.), Bonsema (Velocitas Groningen), Van Nellen (D.H.C.) Reserves: Van Male (Feijenoord), Horsten (Vitesse), Pellikaan (Longa), Van der Tuyn (Hermes D.V.S.) De Zesdaagsche te Amsterdam. Voor de Amsterdamsche Zesdaagsche be staat groote publieke belangstelling. Van het koppel DinaleVan der Horst heeft laatstgenoemde den strijd moeten sta ken omdat hij zich had doorgereden. Dinale kon nu een koppel vormen met Van der Heij den. De sprints van gisterenmorgen 4 uur zijn alle zes door Hollanders gewonnen. Gisterenmiddag werd gedurende een jacht van drie kwartier met een snelheid van 46 KM. per uur gereden. Een ontzettende snel heid. Na 65 uur zijn 1398 K.M. gereden. Om half 4, als de renners tot rust zijn ge komen, springt een band en het slot is een valpartij. Peix, Pijnenburg en Rielens rollen in de bocht over elkaar. Na de neutralisatie bleek dat Pijnenburg en Rielens weder konden rijden en Peix kwam na een half uur in de baan. Het Belgische koppel Rielens—Van Brug- genhout werd, wegens te grooten achterstand uit den strijd genom n. Vannacht om 12 uur werd de volgende voorloopige stand medegedeeld: 1. P. van KempenPijnenburg, Rausch—Hürtgen op 1 ronde, Braspenninkx—Wals op 2 ronden, CharlierDeneef, WambstBroccado op 5 ronden, GruinmbretierePeix op 7 ronden, Göbel—Schom op 12 ronden, J. van Kempen Bcgaert op 14 ronden, DinaleVan der Heide, K, van NekVan Hout. Door de rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaardC. de Kievit, koopman, wonende te Goes, Korte Kerkstraat. Rechter commissaris mr. J. H. Bybau, rechtercura tor mr. J. W. Goedbloed, advocaat en procu reur te Goes. Wat elke maand te doen geeft. (In moes- en bloemtuin, keuken en kelder). (2e helft November) In den moes- en fruittuinOfschoon het toedienen van mest, zoowel van natuurlijken als van kunstmest, niet aan een bepaalden tijd gebonden is, is toch de winter de ge schiktste tijd er vooi. Omdat mesten veeltijds gepaard gaat met het omwerken van den grond, en dit omwerken bij voorkeur gedu rende de wintermaanden geschiedt, en meer dere omstandigheden als het are den winter voor het bemesten aanwijzen, hebben we ge zorgd een flinke hoeveelheid mest ter be schikking te hebben. Zoodra de gewone werk zaamheden, bij planten, snoeien, opbinden, enz., zijn%fgeloopen, zullen' we dien voor raad aanspreken. Is het planten door de vorst onmogelijk, dan trekken we gewapend met boomkrabber en staaldraadborstel den boomgaard in. De ruwe schors, die allerlei ongedierte zoo'n goede schuilplaats aanbiedt, wordt met al de ongerechtigheden, die ze bevat, weggeschrapt of weggeborsteld, zoo ook het mos, dat zich op stam of takken mocht bevinden. Zoo moge lijk ruimen we al dien rommel weg en ver branden dien. De boombeitels, zagen, hamers, bijlen fen snoeimessen, die we in het voorjaar tot later opgeborgen hebben, komen weer voor het frontwant we zullen ze spoedig in gebruik moeten nemen. Daarom al deze gereedschap pen in orde gebracht en zoo nbotiiê èeslepen Scherp gereedschap is voor elk, die wil snoei en, zooals het behoort, onontbeerlijkhet werk gaat er vlugger, maar bovenal beter mee. Elke wond, die we al s .oeiende een boom toebrengen, moet zoo glad en zoo klein mogelijk gemaakt worden, en dat gaat nu eenmaal met bot gereedschap niet goed. Als algemeene regel kan worden aangenomen, dat snoeien bij vriezend weer schadel'jk is. Wan neer echter de vorst niet al te streng is, en we door het vele snoeiwerk, dat we te doen heb, gedwongeii worden zoo spoedig mogelijk een* aanvang te maken, dan beginnen we met de boomen, die zonder dat ze nu bepaald op mishandelingen gesteld zijn, wf*i een klein duwtje kunnen verdragen. We be ginnen althans met het wegnomen van het dorre hout. Hierbij zorgen we, dat er geen stompen achterblijven, maar nemen de doode takken tot op het levende hout weg. Achter gebleven doode stompen zijn de meest ge vreesde broedplaatsen voor zwammen, die van uit die plaatsen de boomen met ondergang bedreigen. Bovendien belet een stomp, ook die van een levenden tak, het omzoomen van de gemaakte wond, waardoor weer gevaar ontstaat voor het inwateren van den tak, waarop de wond is aangebracht. Snoeiwonden worden glad afgezaagd en met teer of car- bolineum bestreken. Moderne voedingsleerWe zagen dan, das de wetenschap al zoekende tot de conclusie kwam, dat voor een volwaardige voeding van den mensch noodig zi.'nwater, eiwit, vet, koolhydraten (zetmeelachtige stoffen) en mi nerale stoffen of voedingszouten. Maar hier mee was men er nog niet. Na deze ontdekking van Liebig beproefde Voit dieren in het leven te houden en te doen groeien met een schei kundig zuiver mengsel van genoemde be- standdeelen. Doch dat lukte nietde dieren kwijnden en stierven ten slotte. Lunin nam voederproeven bij muizen met melk, en een mengsel bestaande uit de bestanddeelen van melk (caseïne (eiwitstof) boter-vet, zouten en water). De muizen met melk gevoed, groeiden best, de andere stierven. Wat was hiervan de oorzaak Prof. Bunge oordeelde, dat mogelijk de juiste zouten niet verstrekt waren. Hij herhaalde de proeven van Lunin, maar gaf daarbij een zoutmengsel, precies als dit voorkomt in de melk. De proefdieren leefden iets langer, maar het eind was toch de dood. Was de voeding misschien te eentonig, waar door de eetlust verloren ging Ook dat kon de oorzaak niet zijn, daar de dieren zelfs bij flinken eetlust reeds tc gronde gingen. Zoo zocht men in verschillende richtingen. Er werd ook aan gedacht, dat wellicht het eiwit niet volwaardig zou zijn, want alle eiwit is niet gelijk. Het eiwit bestaat uit verschillende „bouwsteenen" aminozuren, en deze alle zijn voor den groei noodig, niet één er van mag ontbreken. Doch ook toen men den dieren volwaardig eiwit toediende, gingen ze ten gronde. Prof. Pekelharing (Utrecht) deed ook de ervaring op, evenals Lunin, dat zijn proef dieren, met melk gevoed, wel groeidendie, welke de bestanddeelen van de melk plus wa ter kregen, nietmaar als in plaats van wa ter wei werd toegevoegd, dan groeiden ze ook wel. Zoo kwam deze hooggeleerde onderzoe ker tot het vermoeden evenals Lunin, dat er in de melk nog andere, tot dusver onbekende stoffen zouden voorkomen, die voor het leven en de gezondheid der dieren noodzakelijk zijn. Evenwel mocht het hem niet gelukken, deze stoffen uit de wei af te scheiden en nader te bepalen. Dit geschiedde eenige jaren later, in 1912, door den Engelschen onderzoeker Hop kins. DE KABINETSVORMING IN DUITSCHLAND. Gisterenmiddag hebben de Duitsche en de Engelsche minister van buitenlandsche za ken, de heeren von Neurath en Sir John Simon, gedurende een uur geconfereerd. Deze gedachtenwisseling wordt te Genève be schouwd als de inleiding voor de thans on derbroken diplomatieke besprekingen inzake bewapeningspariteit. Van Fransche. zijde zijn tot nu toe nog geen stappen gedaan om de kwestie der rechtsgelijkheid bij de diploma tieke besprekingen aan de orde te stellen. In vooraanstaande Amerikaansche kringen wordt thans een verhoogde belangstelling be toond voor een spoedige regeling der kwestie van rechtsgelijkheid. Aan Amerikaansche en ook aan Engelsche zijde staat men thans op het standpunt, dat een behandeling der kwestie van rechtsgelijkheid binnen het ka der van afzonderlijke instanties der ontwape- nnigsconferentie, het bureau of de hoofd commissie niet mogelijk is, daar de weg van een algemeene openbare behandeling der kwestie van rechtsgelijkheid veel te omslach tig en moeilijk is gebleken. Uit dien hoofde wordt thans, In het bij zonder van Amerikaansche zijde, de oorspron kelijke gedachte eener bijeenkomst van vijf groote mogendheden Engeland, Duitschland, Frankrijk, Italië en de Vereenigde Staten, met betrekking tot de definitieve regeling der kwestie opnieuw op den voorgrond geplaatst. De „Kölnische Volkszeitung" schrijft o.a., dat de opdracht van Hindenburg aan Hitier een groote verrassing is, die herinnert aan de tijden van het allerschoonste parlementaris me. Men staat hier voor een verbazingwek- kenden ommekeer in de opvattingen, voor een groot raadsel. Deze buitengewoon ruime handhaving van het parlementarisme gaat zelfs hun, die de parlementaire regeerings- methoden het beste achten veel te ver. De „Rheinisch Westphalische Zeitung" schrijft dat een overeenstemming tusschen nationaal-socialisten en Duitsch-nationalen de eenige reëele mogelijkheid is. Wanneer deze overeenstemming tot stand komt, zou een staatsleiding op autoritairen grondslag '•Un bereikt, die tevens in het volk geworteld was. Een dergelijke regeering zou onafhanke lijk staan tegenover den Rijksdag, maar te vens de mogelijkheid hebben den volkswil in veel grootere mate dan tot dusverre te mobi- liseeren voor het uitvoeren van haar maat regelen. De „D.A.Z." verklaart zich positief voor een kanselierschap ven Hitier en schrijft, dal de 13e Augustus zich in politieken zin heeft herhaald. Daarin ligt een bewijs voor den goeden wil van den rijkspresident en voor het feit, dat Hitier zich thans weet te matigen. Het socialisme is overgevoelig. Voor den wil van het derde deel van het Duitsche volk moet men buigen. De beweging van Hitier moet invloed op de regeering worden toege kend. De „Germania" beschouwt de onderhan deling die Goering met het Centrum heeft gevoerd, als tamelijk kansloos. Toch houdt het blad vast aan de g dachte van de natio nale concentratie. Volgens de „Berliner Boersenkurler" heeft de opdracht aan Hitier weinig kans van slagen. Naar het Wolff-bureau verneemt, omvat ten de voorwaarden, welke het verzoek van den rijkspresident aan Hitier vergezellen, vijf punten, nl. twee van persoonlijken en drie van zakelijken aard. Het gaat ten eerste om de vanzelfspreken de vaststelling, dat de persoonlijke samen stelling van het kabinet, zooals dat de prak tijk bij de kabinetsvorming voorschrijft, de goedkeuring van den rijkspresident behoeft. Ten tweede behoudt de rijkspresidentzich het recht voor een bij zonderen invloed uit te oefenen op de bezetting van het ministe rie van de rijksweer en van het departement van buitenlandsche zaken. Dit volgt reeds hieruit, dat de rijkspresident opperbevelheb ber is van de rijksweer en de volkenrechte lijke vertegenwoordiger van het rijk is, zoo- als in de grondwet speciaal naar voren ge bracht wordt. Ten derde eischt de rijkspresident de op stelling van een economisch program. Ten vierde de waarborg, dat niet zal wor den teruggekeerd tot het dualisme tusschen r«k en Pruisen. Ten vijfde dat het niet zal komen tot een verzwakking of wijziging van artikel 48. Behalve deze vijf punten zijn door den rijkspresident geen verdere voorwaarden ge steld voor de vorming van een meerder heidskabinet onder Hitler's leiding. Wij meenen te weten, zegt Wolff, dat Hitier deze voorwaarden in geen geval ver worpen heeft. Nochtans werden de vooruitzichten voor het tot stand komen van een meerderheids- regeering onder leiding van Hitier gisteren avond in politieke kringen, ook in Hitler's hoofdkwartier, zeer sceptisch beoordeeld, vooral daar het niet alleen op de N.S.D.A.P., maar ook op andere partijgroepen aankomt. Men wacht nu eerst het antwoord van Hitier aan den rijkspresident af. DE MISLUKTE AANSLAG OP HERRIOT. De Duitsche ambassadeur te Parys heeft telegrafisch opdracht gekregen den Fran- schen minister-president geluk te wenschen met het mislukken van den op hem gepleeg- den aanslag. By deze gelegenheid zal de am bassadeur tevens zijn bevreemding erover uit spreken, dat de Fransche pers den aanslag in verband heeft gebracht met een Duitschen nationaal-socialistischen dagblad-correspon dent te Parijs. Met min of meer nadruk herinneren vooral de rechtsche bladen aan de door Herriot af gelegde verklaring, waarin deze de mogelijk heid te kennen gaf, dat men van zekere Duit sche zijde de hand in het spel zou kunnen hebben gehad. Alleen de twee uiterst linksche bladen, de socialistisch* „Populaire" en de communisti sche „Humanité" maken met verontwaardi ging van deze verklaring melding, aangezien men zelfs in officieele kringen niet in den ernst van den aanslag gelooft en er slechts een autonomistische demonstratie in ziet. De „Populaire" spreekt van een „zeer eigenaar dige", de „Humanité" van een „minderwaar dige" verklaring van den minister-president. Meer en meer is de Fransche politie van meening, dat men minder te doer, heeft met een aanslag op het leven van den minister president dai. met een symbolische daad van heethoofdige autonomlsten, die hiermede hun vijandige houding tegenover den minister president willen demonstreeren. REORGANISATIE VAN HET FRANSCHE LEGER. De minister van oorlog Paul Boncour heeft een vertegenwoordiger van de „Petit Parisien" onlangs ingelicht over de reorganisatie van het Fransche leger. Deze verklaringen heeft hij tegenover een vertegenwoordiger van het zelfde blad thans aangevuld. Paul Boncour legde er den nadruk op, dat zijn geheele streven er thans op gericht was de verdedigingssterkte van het Fransche le ger veel machtiger te doen worden, dan tot dusverre het geval was. De verwerkelijking van dit plan eischt echter een reorganisatie van het tot dusverre gevolgde militaire systeem. Hij heeft reeds voorbereidingen ge troffen voor een zitting van den oppersten oorlogsraad, die zich met deze aangelegenheid zal moeten bezighouden. Het doel van zjjn streven is het in het leven roepen van een zoogenaamd dekkingsleger, dat gedurende verscheidene weken lederen vijandelijken in val zou kunnen weerstaan. De motoriseering van het leger en de nieu we automatische vuurwapenen, welker wer king ontzaggelijk is, zullen hierbij een groote rol spelen. De ontworpen reorganisatie zal, geheel onafhankelijk van het aanvaarden of afwijzen van het Fransche veiligheids- en ontwapeningsplan in Genève moeten worden uitgevoerd, wanneer men een werkelijk vei lige verdediging var de Fransche grenzen wil waarborgen. DE BESPREKINGEN TUSSCHEN HOOVER EN ROOSEVELT. Terwijl de besprekingen tusschen Hoover er. Roosevelt aanvankelijk een vrij onbetee- kenend karakter zouden dragen, zijn zij al lengs, vooral toen bekend werd dat de schuldenkwestie een der voornaamste on derwerpen van bespreking zou uitmaken, uitgegroeid tot een hoogst belangrijke con ferentie. De meeningen der New-Yorksche ochtendbladen over de conferentie tusschen den aftredenden en den nieuw gekozen pre sident loopen uiteen. Terwijl de „New- York Tims" verneemt, dat Hoover zijn op volger uitstel der Decemberbetalingen en herziening van de schulden zal voorstellen, beweert de republikeinsche „New-York He rald Tribune" dat Hoover tegen uitstel is van de vervallende termijnen. Wel is Hoo ver bereid om tegenover Engeland grootere tegemoetkomendheid te toonen dan tegen over de andere schuldenaars-staten. In de conferentie zal voorts nog worden besproken de deelneming der U.S.A. aan de economi sche wereldconferentie. De inbraken om en in N ij m e g e n. Gedurende de laatste we ken zijn er in Nijmegen herhaaldelijk inbra ken met diefstal gepleegd in de buitenwijken der stad. De verdenking viel geregeld op Duitsche dieven, die men evenwel nimmer te pakken kon krijgen, wijl de heeren hun prac- .tijk uitoefenden nabij de grenszone, zocdat zij na iederen slag door de bosschen konden ont komen naar Duitschland. Met tusschenpoozen kwamen zij terug en telkens sloegen zij hun slag in een der villa's op Berg en Dal. Zaterdag heeft de Nijmeegsche recherche eindelijk sporen gevonden van een der daders, die verbleef in een volkslogement aan de Waal en een groote partij zilveren voorwer pen, afkomstig van diefstallen in' villa's op Berg en Dal, bij zich had. De man werd naar de hoofdwacht gebracht en daar bleek, dat men met zekeren Kr. uit Eberstadt (Hessen) had te doen. De man blijft ontkennen. Of de man nog medeplichtigen heeft, kon nog niet worden vastgesteld. Twee dagen geleden werd in Overijssel gearresteerd zekere W., die daar "rijwieldiefstallen gepleegd had, maar tegelijk mede schuldig bleek te zijn aan twee inbra ken met diefstal in de fabrieken der firma v. d. Dungen en van de Robinsonschoenfabrie- ken te Nijmegen. Zoo komt de Nijmeegsche politie langzamerhand achter de geheime gangen van de dievenbende, welke den laat- sten tijd Nijmegen onveilig maakte. In den nacht van Zondag op Maandag is te Nijmegen weder ingebroken, thans in het huis van de weduwe K. aan de Joh. Vijgh- straat. De inbrekers hebben een ruit ver broken en hebben geld en sieraden gestolen. Er is geen spoor ontdekt. Een liefdesdrama. Op den Monsterscheweg tusschen Monster en 's-Gravenzande stonden gisterenavond een tweetal inwoners van Naaldwijk in ge sprek met een meisje uit Monster. Plotseling kwam een auto uit de richting Monster in volle vaart aangereden en stopte juist op de plaats waar de niets vermoedende Naald wij- kers hun gesprek voerden. Zekere L. en de J., beiden woonachtig te Monster, stap ten uit den auto en noodzaakten de wande laars onder het uitspreken van allerlei bedreigingen hun gesprek te staken. Een ■"an de automobilisten ging daarna zekeren I. uit Naaldwijk te lijf. slingerde hem over den weg en gaf hem een wat de niets vermoedende I. althans meende duw in den rug toe. Direct dgarop vertrokken de J. en L. met hun auto. Toen de beide Naaldwijkers van den eer sten schrik bekomen waren, bemerkte I. dat er bloed langs zijn lijf liep en dat er op zijn rug een diepe wonde aanwezig was. Hoe dit geschied is, kon hij later niet verklaren, doch vermoedelijk heeft een der jaloersche minnaars hem met een scherp voorwerp ver wond. De verwonding, die later door dr. v. d. Bijllaardt te Naaldwijk verbonden is, bleek niet van ernstigen aard. Het scherpe voor werp moet op een rib afgestooten zijn. De politie beeft onmiddellijk een nauwkeurig onderzoek ingesteld, doch heeft nog geen volkomen zekerheid omtrent de beweegrede nen van den dader. Zeer vermoedelijk is echter jaloerschheid in het spel. Ongelukken. De 20-jarige stu dent uit Leiden, die onder een autobus is geraakt, is aan de gevolgen overleden, Een 30-jarige arbeider te Beverwijk, die op de terreinen van het hoogovenbedrijf te IJmui- den in een goot met heet water was gevallen, is aan de gevolgen van de daarbij opgeloopen ernstige brandwonden overleden. Zater dagavond is tusschen Venlo en Tegelen een motorrijder, die een passagier op de duozit ting meevoerde, verbdnd door lichten van een passeerenden auto en daardoor op 2 voet gangers ingereden. Het motorrijwiel werd tegen den grond geslingerd. De motorrijder kreeg een hersenschudding en werd naar het ziekenhuis vervoerd, de duo-passagier en beide voetgangers liepen letsel op. Een 5- jarig knaapje te Rijsoord is toer het met een autoped speelde, door een auto gegrepen. Het kind werd ernstig gewond met een hersen schudding opgenomen. In het ziekenhuis te Kerkrade is overleden een doofstomme Duitscher, die door een auto is aangereden Een landbouwer te Eemnes had hooi uit een hooiberg gegooid en wilde na afloop van den berg op een ladder stappen. Vermoedelijk doordat de sporten nat waren, is hij uitge gleden en gevallen. Hij kwam met zijn buik op een hooivork terecht, welke in het lichaam drong. In zeer zorgwekkenden toestand is de man naar een ziekenhuis overgebracht. Een rangeerder, die gisterenmorgen te Venlo door een wagon werd overreden, is enkele ïüenken voor 'Pluimveehouders Heeft de winterverlicliting invloed op de grootte van den legi Langen tijd heeft men gemeend dat het mogelijk was om door het verlichten van de hokken in de wintermaanden de totale eier- productie met een belangrijk percentage te vergrooten. Eenigen tijd geleden heeft men hiervoor van Amerikaansche zijde uit gebreide onderzoekingen verricht, waarbij een eenigszans ander licht op deze kwestie geworpen is. Men ging daarbij uit van een tweetal kop pels kippen van gelijke afstamming, welke op dezelfde wijze gevoed en zooveel moge lijk onder dezelfde omstandigheden gehou den werden. Alleen werd de eene groep kunstmatig verlicht en de andere niet. Het bleek toen dat de totale eierproductie bij de verlichte toornen weliswaar iets, maar niet zooveel toenam, maar dat daarentegen een sterke verschuiving optrad van de maan den met van nature den sterksten leg (Fe bruari, Maart, April en Mei) naar die waar in de dieren onder normale omstandigheden het minste leggen (November, Deoember en Januari). Deze verschuiving was zeer belangrijk en varieerde van het dubbele tot het tienvou dige. Iets wat dus zeer zeker van belang is. De grootte van de totale eierproductie is van heel andere factoren afhankelijk en kan daarom slechts weinig door uitwendige in vloeden, zooals een bepaalde voeding, win- terverlichting enz. beïnvloed worden. De kip kan namelUk niet meer eieren leggen dan waartoe zij van nature in staat is. De fac toren die hierop invloed hebben zijn erfelijk en het is het werk van den fokker om te pogen zijn stam door een zeer nauwkeurige selectie in die richting te verbeteren. Iets wat zeer veel kennis en foktalent vereischt en zeker niet het werk van iedereen is. Nadruk verboden. Dr. W. v. R< uren later in een ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Te Polsbroek is een 84-jarige man, toen hij op weg was naar de kerk, in een sloot geraakt en verdronken. Zondag avond was een familie in de Schoolstraat te Bussum bezig met het vertoonen van films door middel van een huisbioscoop. Plotseling vloog een filmpje in brandeen van de toe schouwers geraakte hierdoor zoo ontdaan, dat hy door het dichte venster op straat sprong. Buren dachten, dat er een vechtpartij gaande was en belden de politie op. De man, die op straat gesprongen was, had ernstige wonden in het gelaat gekregen, en is onder dokters behandeling gesteld. De vrouw en de man des huizes hadden brandwonden gekregen en een kind van 2/z jaar, dat de voorstelling mocht bijwonen, was zoodanig door een brandend stukje film gewond, dat het naar een ziekenhuis moest worden gebracht. Op den Kanaalweg te Leiden is een auto tegen een boom opgereden, doordat een 3-jarig knaapje, dat naast den bestuurder zat, aan het stuur rukte. Een zoontje van V/2 jaar, dat binnen in den auto zat, sloeg door den schok voorover en kwam met het hoofd tegen een scherp voorwerp terecht, waardoor het ernstig aan het hoofd werd verwond. Het knaapje is naar een ziekenhuis overgebracht. Gisterenmiddag heeft te Apeldoorn een ernstig auto-ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. Mevr. DU ken reed op haar fiets over den Zutfenschen Straatweg .nabU het Isr. krankzinnigengesticht. Achter op den bagagedrager was haar 10-jarig dochtertje gezeten. Zij reed aan de rechterzijde van den weg en was op weg naar een harer kennissen die aan den linkerkant van den weg woonde. Ter hoogte van de plaats van bestemming gekomen, sprong het kind eensklaps van de fiets en stak den straatweg over. Mevr. D. wilde even later nog op haar fiets hetzelfde doen, doch werd door een uit de richting Apeldoorn komenden vrachtauto, bestuurd door dhr. R. uit Borculo, gegrepen en tegen den grond geslingerd, zy is kort na het on geval aan de bekomen verwondingen over leden. De ontploffing te Rot terdam. Het onderzoek naar de oor zaak van de gasontploffing te Rotterdam heeft uitgewezen, dat door het verzakken van electrische kabels onder het gebouw kortsluiting is ontstaan. In de gasbuis zU'n daardoor gaten gebrand, waardoor het gas kon ontsnappen. Gevaar vx>r ontbranding was daarbij niet noodzakeiyk aanwezig.. De explosie is ontstaan, doordat ^en der agen ten een raam opschoof en aldrs versche zuur stof aan het gas werd toegevoegd, Ernstige aanvaring bU Zeebrugge. Op korten afstand van de haven van Zeebrugge heeft, tenge volge van den mist, een ernstige aanvaring plaats gehad tusschen de mailboot „Antwerp" van de Ujn Harwich—Zeebrugge, en een Ame- rikaansch stoomschip. Onder de passagiers van de „Antwerp" ontstond een groote pa niek, die geruimen tyd duurde. Het schip bleek wel averU te hebben, maar kon zUn reis voortzetten en kwam met een vertraging van acht uur te Harwich aan. Een vreeseiyk misdrijf opgehelderd. Op 11 dezer werd op de spoorbrug der ly'n naar Stettin een zes jarig meisje bewusteloos aangetroffen. Daar de politie een misdaad vermoedde, werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld, dat tot het verrassende resultaat heeft' ge leid, dat de 25-jarige gehuwde moeder van het kind gepoogd heeft, de kleine om het leven te brengen, teneinde in het bezit te komen van een bedrag van 4000 Mark, voor welke som een levensverzekering op het kind was gesloten. Op den bewusten avond is zy met het kind taar de spoorbru» gegaan en heeft het op getild, alsof zy het kind van de brug wilde laten kijken, maar het toen plotseling by de

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2