iUUïMWM INGEZONDEN STUKKEN LUCHTVAART MARKTBERICHTEN BEURS VAN AMSTERDAM WISSELKOERSEN RADIO-RUBRIEK CORRESPONDENTIE AGENDA HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOJR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN STOOMVAARTLIJNEN worden waren van het dreunen, hadden zich weer aangekleed en waren naar buiten ge komen, velen in de overtuiging, dat ergens in de stad een hevige ontploffing moest heb ben plaats gevonden. De commandant van politie, Alexander- veld, in Den Haag vertelde ons, dat om pre cies vier minuten voor middernacht het ge- heele gebouw op zijn grondvesten stond te dreunen. Het merkwaardige was hier, dat de agenten, die beneden zaten, niets van een aardschok hadden bemerkt, en dat ook in Seheveningen geen enkele waarneming dien-- 'aangaande was gedaan, zoodat de comman dant reeds aan zijn eigen observatie was gaan twijfelen, totdat hij van ons vernam, dat Nederland inderdaad deze min of meer tropische ervaring had ondergaan. Het blijkt echter wel, dat de aardschokken hoofdzakelijk in het midden en Zuiden des lands zijn voorgekomen. Het is zelfs, voor zoover wij op dit oogenblik kunnen nagaan niet onwaarschijnlijk, dat het centrum van het verschijnsel op Nederlandsch grondgebied heeft gelegen, aangezien de verschillende be richten, die ons in den loop van den nacht bereikten, uitwijzen, dat in den Bosch, Hel mond, Roermond, Nijmegen, Arnhem, Sit- tard hevige aardschokken gevoeld zijn. Naar het Westen schijnt het verschijnsel zich bin nen Brabantsche grenzen te hebben gehou den. Althans de plaatsen in Zeeland, die wij in den loop van den nacht opbelden, kon den ons niets vertellen over een aardschok, hoorden er zelfs vreemd van op. Naar het Oosten en Noorden schijnt de beving ook vrijwel te zijn opgehouden in de grenzen van Gelderland. De Veluwe bleef op zijn grond vesten rusten en ten Oosten en Noorden van Hengelo, evenmin in de plaats zelve, heeft niemand iets van aardschokken bespeurd. Ook in de richting van Duitschland schijnt de hevigheid der schokken langzamerhand te zijn afgenomen. Uit Essen in Duitschland vernemen wij, dat aldaar tegen middernacht^ twee lichte aardschokken, die ongeveer 3' seconden duurden, werden waargenomen. Hier werd de beving van een dof gerommel begeleid. Dit schijnt in Nederland niet te zijn waargenomen, al vertelden verschillende per sonen ons wel, dat de grond gedreund had. Rommelen echter werd niet gehoord. In ver schillende andere plaatsen in het Ruhrge- bied, zooals Gelsenkirchen, Bochum, Recklin- hausen, Dusseldorf enz. werden dezelfde schokken opgemerkt. Nergens echter schijnt materieele schade te zijn ontstaan. Verdere plaatsen in Duitschland, waar de aardschok ken bespeurd zijn, zijn o.a. Aken, Gladbach- Rheydt, Eschwiler en Koblenz. In Koblenz was de beving zoo sterk, dat de ruiten rin kelden en op verschillende plaatsen de meu bels kraakten, terwijl de schilderijen aan de muren in beweging kwamen. In Eschwéiler schijnt de beving zoo krachtig geweest te zijn, dat verscheidene personen angstig de straat opgevlucht zijn. Ook in Dortmund werd de beving geobserveerd. Hier onstond groote on gerustheid, daar men meende dat een mijn- ontploffing had plaats gevonden. Hetgeen ons te meer versterkt in de ver onderstelling, dat het centrum van de beving in Nederland gelegen heeft is het verhaal, dat onze correspondent te Helmond ons deed. In de geheele stad werden de menschen op geschrikt. Zoo hevig waren hier de schokken, dat hem verschillende gevallen ter oore kwa men, dat menschen, die reeds waren gaan slapen uit bed waren gevallen. Uit Veghel, den X>unge en verschillende an dere plaatsen in het Zuiden bereiken ons be richten, dat reeds om half tien daar aard schokken zijn gevoeld. In den Dunge scheur de toen in de R.-K, pastorie op tal van plaatsen de muur. Ook om eenige minuten voor half één werd wederom in tal van plaatsen in Brabant een aardschok bespeurd. Het is uitgesloten, dat men hier met suggestie te doen zou hebben. Volkomen onafhankelijk van elkander waar schuwden ons verschillende betrouwbare per sonen, die door de eerste schokken heen ge slapen hadden, maar die om half één wak ker waren geworden door het dreunen van den grond. In den Bosch heerschte dan ook een ware paniekstemming. Met groote stel ligheid verspreidde zich het gerucht, dat de Hembrug in de lucht gevlogen zou zijn en dat de ramp onafzienbaar was. De schokken zouden zijn veroorzaakt door de ontploffin gen van kruit en ammunitie. Gelukkig kon dit gerucht spoedig worden tegengesproken. In café Van Haaren op den weg naar den Dunge scheurde tijdens de aardschokken een zware granieten vloer over de volle breedte door. Aan de beide buitenzijden scheurden ook de muren van het dak tot in het plafond toe. Onnoodig te zeggen, dat het publiek in doodsangst door alle mogelijke en onmogelijke uitgangen naar buiten stoof. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Het café staat nog overeind. Vrees voor instorten schijnt nog niet te bestaan. Late wandelaars, die huiswaarts keerden hadden duidelijk den grond onder hun voe ten voelen bewegen. Tal van personen hier waren zoozeer onder den indruk, of zoozeer geschrokken, dat zij het bewustzijn verloren. Anderen renden in paniek, nog in hun onder goed, ham huizen uit en zochten een goed heenkomen op straat, vreezende, dat de hui zen boven hunne hoofdefi spoedig zouden in storten. Cafébezoekers vertelden, dat de tafeltjes waaraan zij zaten eenige eentimeters heen en weer hadden geschoven, alsof iemand opzet telijk daartegen geduwd en gestooten had. Twee kleine meisjes, die in één bedje slie pen, waren door de beving zoo onzacht tegen elkander aangekomen, dat zij huilende wak ker waren geworden. Zij hoorden de ramen rinkelen en daóhten, dat een inbreker in de kamer was. Een der kleinen verloor hierop het bewustzijn, doch is later gelukkig weer bijgekomen. De geheele stad verkeerde ge- ruimen tijd in groote opwinding. Overal ston den groepen ww&ei? het. voorgevallene te bespreken, tevens afwachtende of het ver schijnsel zich zou herhalen. Na 1 uur keerde echter langzamerhand de rust weer en vatte de bevolking weer moed. De straten kregen hun gewone aanzien weer en betrekkelijk spoedig daarna lagen de menschen rustig te slapen. Desgevraagd deelde de politie van Helmond ons mede, dat zij geen enkele mel ding had ontvangen over ontstane materieele schade. Trouwens in geen enkele andere plaats, noch in Nederland, noch in West- Duitschland schijnen de schokken van dien aard geweest te zijn, dat hierdoor schade ontstaan is. Tot dusverre althans bereikten ons nog geen berichten omtrent schade of ongelukken. Het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt deelt ons nog mede Omtrent de aardbeving, die in den nacht van 20 op 21 November hier te lande heeft plaats gehad, kan nog worden medegedeeld, dat volgens de registreering te De Bilt de oorsprong is gelegen op een afstand van pl.m. 50 K.M. in ongeveer Zuid-Oostelijke richting, d.i. is in of nabij Noord-Oost-Brabant. De duur der registreering te De Bilt was om streeks 10 minnuten. Zij begon om 11 uur 56 min. 37 sec. A.T. Behalve die beving is te De Bilt in den afgeloopen nacht geen nadere aardbeving opgeteekend. Van de aardbevin gen, welker oorsprong binnen ons land zijn gelegen, was deze de sterkste die te De Bilt, waar sedert 1908 aardbevingen worden ge registreerd, is opgeteekend. Het instituut zal gaarne schriftelijke inlichtingen ontvangen van gescheurde muren, vloeren of grond, als mede het loslaten van kalkmuren, enz. enz. Het geven van inlichtingen omtrent het waarnemen van de aardbeving is overbodig. Wij hebben heden het Kon. Ned. Met. In stituut te De Bildt opgebeld en deelde men ons mede, dat daar, voorzoover de provincie Zeeland betreft, slechts één bericht was in gekomen dat de schok was waargenomen en wel te Zaamslag. Ook een ingezetene onzer gemeente deelde ons mede even vóór middernacht den schok duidelijk te hebben gevoeld. Op verzoek van het bovengenoemd weer kundig bureau zal deze ingezetene zijn be vindingen schriftelijk aan De Bildt mede- deelen. Dit bureau verzamelt alle gegevens uit ons land. Tot hedenmiddag waren uit 40 verschillen de plaatsen van ons land reeds berichten ontvangen over het waarnemen van den aardschok. De correspondent van V. D. te Vehlo méldt nog, dat ook aldaar de lichte aardschokken werden waargenomen. Te 3 min. voor 12 voelde men 2 schokken, die elk ongeveer 10 seconden duimden. Ruiten rinkelden, huizen trilden en velen vluchtten in nachtgewaad de straat op. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Uit Budel wordt ons gemeld dat ook al daar te 5 min. voor 12 eenige aardschokken werden gevoeld. Het persbureau Vaz. Dias verneemt van be voegde zijde, dat men de beving, die in den afgeloopen nacht zoovelen in ons land deed opschrikken, vooral niet moet verwarren met verschijnselen van vulcanischen aard. Het betreft hier een zg. tectonische aardbeving, ontstaan door spanningen in de aardkorst, die gewoonlijk gepaard gaan met verschui vingen van groote aardschollen. Het vorige jaar in den nacht van 6 op 7 Juni is een dergelijke beving in Nederland waargenomen. De haard lag toen in de Noordzee. Thans schijnt, dat deze in het Zuid-Oosten des lands moet worden gezocht. Op onze vraag hoe het kwam dat men in verschillende plaatsen, zooals bij Eindhoven gelegen, tus- schen anderen waar de schokken zeer hevig werden gevoeld, zoo weinig van de aardbe ving had gemerkt, zeide men ons, dat wan neer geen toevallige omstandigheden, nl. dat wij - toevallig personen zouden hebben ge sproken die door een of andere oorzaak niets hadden bemerkt, men de verklaring wel moest zoeken in meer soliditeit van den bodem, waardoor de schokken zich min der krachtig voortplanten. Het is tevens mo gelijk dat de lamp in de een of andere ka mer gaat slingeren en in de andere kamer rustig blijft hangen. Dit -igt dan aan de slingeringwijdte die todvallig al dan niet correspondeert met de aardtrillingen. Ook de meer of mindere soliditeit van de huizen kon van invloed zijn op de waarnemingen van den aardschok. Het is echter uitgesloten dat er een stille zone is geweest waarin de tril lingen in het geheel niet zouden zijn voor gekomen, terwijl rondom deze zone de grond wel heeft getrild. De aardschokken die in den nacht van Zondag op Maandag in ons land en ook in West-Duitschland werden gevoeld zijn door alle Duitsche seismografische inrichtingen opgeteekend. De Seismograaf van het Rijksinstituut voor aardbevingsonderzoek te Jena registreerde Maandag om 24 uur 37 min. 54 sec. een ster ke aardbeving, welker haard op 325 350 K.M. ten Zuid-Westen of ten Westen van Jena moest liggen. Men nam derhalve aan, dat de aardbevingshaard binnen de Duitsche grens moest liggen. De seismograaf van de sterrenwacht te Heidelberg teekende de aardbeving te 24 uur 37 min. 48 sec. op. De registratie bedroeg on geveer 3 m.M. De beweging duurde drie mi nuten, waarin de grootste beweeglijkheid werd vastgesteld te 24 uur 38 min, 39 sec. Aangenomen moet worden, dat men hier te doen heeft met een tectonische beving, v/el- ker haard vermoedelijk in het Rijndal ligt. De toestellen van het geologisch-physica- lisch instituut van de universiteit te Göttin- gen hebben het volgende geregistreerd Te 12.31 M.E.T. bodembeweging van 1/1000 m.M.. Te 0.38 uur bodembeweging van 1/30 m.M. Te 1.14 uur bodembeweging 1/1000 m.M. De duur van elke registratie was 1/3 seconde. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Bij het voorstel over de Radio-distributie mist men noode een clausule over o n d e r- grondsche leiding. Zijn de kosten te hoog, dan zie men liever van de vergoeding af in ruil voor een dergelijke bepaling. Er zou heel wat door opknappen. Met dank voor deze regelen, P. Amy Johnson. Een draadloos bericht uit Kaapstad meldt, dat Amy Johnson daar bewijzen van bewon dering uit alle deelen van de wereld ont ving. Daaronder zijn er van den Engelschen koning, van den luchtvaart-minister Lord Londonderry, de Royal Aeronautical Society, van vele bekende vliegers als Amelia Earhart, den Franschman Costes enz. Uit nadere bijzonderheden valt nog op te maken, welke bijzondere capaciteiten de vliegster aan den dag heeft gelegd bij deze vlucht. Niet alleen heeft zij een tropisehen storm doorgemaakt, maar toen zij een klein defect in de oliepomp constateerde, moest zij zelf met sehroefsleutel en andere onderdee- len aan het repareeren gaan. Haar tijd van vier dagen, zes uur en 53 minuten zou zeker nog beter geweest zijn, als zij niet naar Gao had moeten terugvliegen toen zij, na eenige uren vliegen boven de woestijn tot de over tuiging kwam, dat haar benzinetank niet ge heel gevuld was geweest, maar nog juist ben zine genoeg bevatte om naar Gao terug te keeren om weer bij te vullen. Samengesteld door het Kon. Metereologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.9 te La Co rona. Laagste barometerstand 739.1 te Janmayen. Verwachting tot dén avond van 22 Novem ber Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Tijdelijk opklarend. Weinig of geen regen. Iets kouder. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut. Zooals in het vorig overzicht werd veron dersteld, trok de diepe depressie bij IJsland Noordoostwaarts naar Janmayen en de Pool- zee. De sterke stijgingen van den luchtdruk in het Noordwesten deden de windsterkte in het Westen sterk afnemen, terwijl op IJs land de temperatuur sterk daalde. In onze omgeving en in Duitschland trok de koude van de onderste kilometers zich naar het Oosten terug en nam de hooge temperatuur in de bovenlucht af. Het weer blijft in het thans abnormaal warme gebied mistig en neyelig, met geringe neerslagen. Op de Brit- sche eilanden is het weer helderder, uitge zonderd in het Zuiden van Engeland, waar in den nacht eenige regen viel. Het laat zich aanzien dat de periode van mist thans haar einde nadert en dat helderder weer te ver wachten is. GRAANMARKT ROTTERDAM, 21 November 1932. Binneniandsche granen: Gerst 4.50 a f 5.50, Haver 4.50 a 5.50, Kleine groene Erwten 9 a 13, Schokkers 14 a 1 15, verder van f 8 a 13, Bruine boonen 9 a 10. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM 21 November 1932. Brielsche eigenheimers 0.70—1.40 Zeeuwsche blauwe 1.40—1.90; Zeeuw- sche eigenheimers 0.60—1Zeeuwsche bonte 1.40—1.90; blauwe eigenheimers 0.90—7.20 bravo's 1.50—2West- landsche schoolmeesters, ronde 3—4 ct. per KG.poters 0.45—1. Met flinken aanvoer, kalme handel. VLASMARKT ROTTERDAM, 21 November 1932. Aanvoer1800 KG. blauw 35—45 ct.4000 KG. Groningsch 40—50 ct.4700 KG. Holl. geel 3560ct. Markt kalmer dan vorige week, zoodat de prijzen lager waren. Handel zeer sleepend, maar tenslotte werd het meeste toch ver kocht. VEEMARKT ROTTERDAM. 21 November 1932. Aanvoer581 koeien en ossen, 237 vette kalveren, 1233 schapen of lammeren, 2348 varkens of overloopers. Prijzen per \/2 Kilo Koeien 1317'/2, 25 —27, 31—371/2 ct; ossen 16—17, 21—23,"26— 29 ct.vette kalveren 27'/2321/,, 37j/245, 52i/>57i/2 ct.overjarige lammeren 8 17.50 per stuk; varkens 14. 14/j, 15 cent per pond. OverzichtAanvoer koeien en ossen rui mer, trage handel, prijzen bleven gelijk aan die van 11. Dinsdageen prima beest ging y2 cent boven noteering. Stieren niet aan gevoerd. Vette kalveren minder aanvoer, kalme handel, prijzen onveranderd. Vette kalveren minder aanvoer, kalme handel, prijzen onveranderd. Aanvoer schapen en lammeren ruime handel, sleepende onveran derde prijzen. Aanvoer varkens zeer groot, wederom door regeeringsaankoop vlugge handel, prijzen stationnair, voor België werd niet gekocht. VEEMART AMSTERDAM. 21 November. 1932. Aanvoer 530 vette koeienle kwaliteit 6065 ct., 2e kwaliteit 50—58 ct., 3e kwali teit 4048 ct., mindere soorten 30 ct., per KG. slachtgewicht60 melk- en kalfkoeien per stuk 180—220 107 vette kalveren le kwaliteit 60—62 ct., 2e kwaliteit 62—58 ct., 3e kwaliteit 40—50 ct. per KG. levend gewicht28 nuchtere kalveren per stuk 4 8 160 schapen en lammeren, schapen per stuk 1418 lammeren 1214 per stuk884 varkens vleeschvarkens van 90—110 KG. 3436 ct., zware varkens 33—35 ct., vette varkens 3233 ct. per K.G. slachtge wicht 35 paarden 80120 per stuk. Aangevoerd uit Denemarken 3]/2 wagon geslachte runderen. OverzichtRunderen tamelijke aanvoer, handel niet vlug, constante prijzen. Vette kalveren weinig aanvoer, handel zeer stug, afloop slecht, dalende prijzen. Nuchtere kal veren geringe aanvoer, trage handel en ge wone prijzen. Schapen en lammeren tame lijke aanvoer, handel redelijk en zelfde prij zen. Varkens ruime aanvoer, prijzen con stant, handel sleepend. Varkens aangekocht door de varkenscentrale. Amsterdam, 21 November, 3 uur. De Amsterdamsche Fondsenmarkt droeg heden weer zorg voor een verrassing. Nóch de opdracht van president Von Hindenburg aan Hitier, nóch de oppositie van Japan tegen het Lytton-rapport maakten op de Beurs veel indruk, maar meer aandacht werd besteed aan de vaste houding van Konink lijken, die voor rekening van Brussel en Pa rijs uit de markt werden genomen en daar door tot 1511/, verbeterden. Dit is 7 hoo- ger dan Zaterdag. Eenige winstnemingen veroorzaakten een tijdelijke reactie, die ech ter gedeeltelijk weer werd ingehaald. De Amerikaansche soorten lagen goed prijshou dend. Unilevers openden ongeveer 2 hoc- ger, doch zij konden zich niet volkomen op peil houden. Philips trokken lichtelijk aan, terwijl Aku's een avance van '>/2 behaal den. Suikerwaarden hadden een zeer stil ver loop. Een kleine beweging ontwikkelde zich in H.V-A.'s, die bij de opening tot 180 ste gen, doch later eenigszins terugliepen, Rub- beraandeelen bewogen zich op den achter grond, hoewel de tendenz aan den vasten kant was. Tabakken, Scheepvaartaandeelen en Mijnwaarden lagen bijna geheel ver waarloosd, waarbij ook geen koersvariaties van beteekenis te bespeuren waren. Ameri kaansche fondsen waren in navolging wn Wallsfcreet gunstiger gedisponeerd. Duitsche Obligatieslagen gedrukt. Nederlandsche Obli gaties waren prijshoudend. Prolongatie 1 Noteering van heden, 21 November, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.49 Londen 8.16; Ber lijn 59.171/, Brussel 34.51Zwitserland 47.90; Parijs 9.75^. Dinsdag 22 November. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramofoon- platen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo- foonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Gramofoon- platen. 11.30 Concert. 12.00 Gramofoonpla- ten. 12.30 Concert en gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital. 4.30 Kinder koor. 5.00 Draaiorgelmuziek. 5.30 Jeugdhalf- uur V.P.R.O. 6.30 R.V.U. 7.00 Orkest en zang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkest en zang. 9.15 Gramofoonplaten. 9.30 Orkest. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Concert. 11.30 De Zesdaagsche. Huizen, 1875 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.00 Godsdienstig half uur. 12.15 Concert. 2.00 Cursus. 2.35 Vrouwen- urntje. 3.30 Cursus. 4.30 Gramofoonplaten 5.00 Plechtig Lof. 6.00 Orkestconcert. 6.30 Cursus. 6.50 Concert. 7.10 Lezing. 8.00 Gra mofoonplaten. 8.15 Tooneel. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Concert. 10.15 Tooneel. 10.30 Gevarieerd concert. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. 1.05 Orkest., 2.20 Voor scholen. 4.50 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianomu ziek. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 Orkest. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.50 Toespraak. 10.00 Derde acte van „Die verkaufte Braut". 10.55 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gramo foonplaten. 12.20 Concert. 7.50 Concert. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Tooneel. Kalunöborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Orkest en solisten, 7.20 Vocale terzetten. 7.40 Tooneel. 8.10 Saxofoonsoli. 9.25 Orkest en so listen. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert. 12.20 Concert. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Kamermuziek. 7.50 „Baden", rijkszending. Brussel, 508 M. 12.20 Orkest. 1.30 Zang voordracht. 1.45 Gramofoonplaten. 5.20 Con cert. 6.50 Religieuze koormuziek. 8.20 Orkest. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.Gramo foonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Orkest. 6.50 Or kest. 8.20 Arbeiders Jeugdverbond. 9.35 Or kest. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Koorzang. 7.50 Or kestconcert. 9.20 Berichten. 9.35 Concert. 10.05 Berichten en hierna concert. EEN NIEUW GEBIED VOOR VERZEKERINGEN. Dezer dagen is in Amerika een verzeke ringspolis uitgereikt, waarvan de houder zich verzekerd heeft tegen de financieele gevolgen van een technische storing tijdens een radio uitzending. Het bedrag van de polis is 500.000 dollar en de houder is mr. Walter P. Chrysler, die voor een gewichtige zakencon- ferentie gebruik zal maken van het net van de Columbia Broadcasting System. De polls verzekert tegen storingen in de lijnverbin dingen tusschen de verschillende zenders en tevens tegen storing in eenig deel van de verdere installaties. TER AANVURING. Door de Algiersche Omroepmaatschappij worden tegenwoordig bezoekers tot de radio concerten in de studio toegelaten, omdat ge bleken is, dat het omroeporkest beter speelt wanneer ei* zichtbare toehoorders zijn. FRITZ KREISLER EN DE RADIO. In Amerika hoopt men, dat de beroemde violist Fritz Kreisler eindelijk zijn afwijzende houding ten opzichte van de radiouitzending zijner concerten zal opgeven en binnenkort voor de omroep-microfoon zal willen optre den. De heer Kreisler verklaart, met de be kende bescheidenheid, die eigen is aan het genie, dat hij uit de oude school is voortge komen en eerst de techniek van het spelen voor de microfoon wil leeren kennen, voor dat hij zijn spel kan laten doorzenden. Dit is een uitspraak, die menigeen, ook al staat hij niet op dezelfde hoogte als Kreisler, ter harte zou kunnen nemen. Een huismoeder. Uw klacht hoort bij het door U bedoelde comité thuis. Daarvoor is de rubriek „Ingezonden Stukken" niet be stemd. Red. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van 1824 November „Menschen achter Tralies". „Luxor"-theater. Van 1824 November „Onder curateele" en „De Blinde Passa gier". Dinsdag 22 November. Lezing met licht beelden, Ned. Reisvereeniging, Grand Hotel Britannia, 8.15 uur. Woensdag 23 November. Lezing Volken bond en Vrede, „de Oude Vriendschap", 8.15 uur. Zaterdag 26 November. Uitvoering kinder koor „Jong leven", Grand Hotel Britan nia, 7.30 uur. SOUBURG. Woensdag 23 November. Uitvoering zang- vereeniging „Uitspanning door Inspan ning", Concertzaal „de Zwaan", 8 uur. November Dinsdag 22 7.21 20.19 Woensdag 23 8.38 21.30 Donderdag 24 9.48 22.30 Vrydag 25 10.41 23.11 November uur Dinsdag 22 4.27 Woensdag 23 4.26 Donderdag 24 4.25 „Garoet" (thuisr.) 19 Nov. te Marseille „Grootekerk" (uitr.) p. 19 Nov. Gibraltar „Kota Agenog" (uitr.) 18 Nov. te Soeraba S „Kota Baroe" (uitr.) p. 19 Nov. Galle „Kota Tjandi" (uitr.) p. 19 Nov. Dover .Meerkerk" (uitr.) 18 Nov. van Suez „Nieuwkerk" (thuisr.) 18 Nov. van Dakar „Ouderkerk" (thuisr.) 19 Nov. te Genua „Foelau Roebiah'! (uitr.) p. 19 Nov. Vlissin- gen van Antw. „Veendam" 19. Nov. van New-York n. Rott.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6