MAANDAG 21 NOVEMBER 151 01 iNo.274> 70e Jaargang 1932: llilgiii: firma F. IAN DE VE1DE lr„ MM 58-60, Vlissingen Telel. 10. Postrekening 08111 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen EERSTE BLAD STADS- EN PROVINCIENIEUWS I VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnemen speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct ledereregel meerlOcMmax. lOregels). Bij3-maalplaatsing van 1— 5regelsfl. .alles tegenvooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenei 4 ffe |fï gulden bij levens- C f| gulden bij dood O fï Polis, zijn GRATIS verze- lange ongeschikt- >^|g|| door "fiiPl kerd tegen ongelukken voorlllu'U heid tot werken. UUU een ongeluk. X3*j> «J 1 gulden bij verlies i van een hand, voet of oog. J "fc gulden bij verlies A van 3 een duim I. "fc gulden bij verlies ft f— van een M 3 wijsvinger Imi C1 gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Rondvlucht 1933. De commissie van voorbereiding voor de rondvlucht 1933 heeft aan ae Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier mededee lt ng gedaan dat gedurende het houden van deze rondvlucht ook op het vliegveld Vlis singen zal worden gedaald. Evenals dit jaar zal door een aantal vliegtuigen der K.L.M. en van sportvliegers aan deze rondvlucht worden deelgenomen, terwijl bovendien ge tracht zal worden toestemming van den mi nister van defensie te verkrijgen tot deelne ming van militaire vliegers. Voorloopig is vastgesteld dat Vlissingen zal worden aangedaan op den tweeden dag van de rondvlucht, welke vermoedelijk in de maand Juni zal worden gehouden. Het op onthoud zal hier duren van 13.15 tot 15.30, gedurende welken tijd de lunch zal worden gebruikt in '"'rand Hotel „Britannia". Van Vlissingen wordt de tocht voortgezet naaf Haamstede. Groote adspïranten - ui t voering der V.T.V. Vrijdagavond had in de zaal „de Oude Vriendschap" de jaarlijksche turnuitvoering van de adspiranten der Vlissingsche Turn- vereeniging plaats. Klokslag half acht -ging het scherm op en de ruim 500 toeschouwers werden aangegrepen door het schoone schouwspel, waarvan men jaarlijks ge niet bij het voorstellen der adspiranten. 220 adspiranten, jongens en meisjes in tenu, stonden met hun leiders geschaard rónd de kranige signaalafdeeling, het sieraad der V.T.V. Wat een indruk, al die blozende ge zichten boven dat heldere tenu en wat een volmaakte eenheid en kleeding Terwijl de signaalafdeeling den vaandel- marsch uitvoerden, marcheerden de vaan deldragers met de banieren van achter uit de zaal naar het tooneel en plaatsten zich tusschen de jeugdige turnsters en turners. Nu trad de voorzitter, de Ijeer P. G. Lem mers, naar voren om alle ouders hartelijk welkom te heeten op dezen feestavond. Een feestavond noemde hij deze uitvoering, om dat het voor de kinderen zoo'n groot genot is hun ouders te toonen, hoever zij het reeds gebracht hebben in de lichamelijke geoefend heid. Zij hebben er hard voor gewerkt, met ongeduld den avond verbeid en eindelijk is nu het oogenblik aangebroken. De voorzit ter noemde het ook een ouderavond, „de Ouderavond der T.T.V.", het instituut der lichamelijke opvoeding, dat reeds 33 jaar bestaat en onder wier vaandels zich reeds honderden en honderden lichamelijk gesterkt hebben. Behalve op het groote nut der gym nastiek voor het menschelijk lichaam, wees hij vooral op de moreele factor, het gewen nen aan orde en tucht, waarvan men geniet, als de groote troep door onze stad mar cheert en vooral het aankweeken van saam- hoorigheidsgevoelhet bezitten van een ge meenschappelijk ideaal is een niet te onder schatten voordeel. Als men den lach der jonge oogen ziet en wanneer men dan door drongen is van de groote waarde, die de vreugde beteekent, zoo voor het lichaam als voor het gemoed, zoo voor de gezondheid als voor de werkkracht, dan zal men beseffen, welke belangrijke taak de V.T.V. vervult. Ook wees hij op de deugd der spaarzaam heid, en spoorde de ouders aan hun kinderen bij de V.T.V. te laten sparen, voor de jaar lijksche uitstapjes en nu vooral met het oog op de reis naar Rotterdam, Pinksteren 1933, waar de groote Bondsuitvoering zal plaats hebben. Ten slotte dankte hij den hoofdleider, den heer M. Molhoek en de leiders, de dames Millenaar en Visser en de heeren Florusse, Van der Kop, Dingemanse en Flissebaalje voor de kranige leiding en alle opofferingen, die zij zich geheel belangeloos getroosten voor de vereeniging. Ook den tamboer- maitre, den heer Lambrecht, ontving den grooten lof die hem* toekwam. Een daverend applaus was het antwoord op deze ope ningsrede. De afwerking van het programma, dat niet minder dan uit 16 verschillende nummers bestond, kon nu beginnen, doch eerst voerde de signaalafdeeling eenige prachtige mar- schen uit, waarvar ieder onder den indruk kwam. Het zou ondoenlijk zijn- ieder num mer afzonderlijk te bespreken. Laat het vol doende zijn te vermelden, dat ieder getroffen was door de rijke afwisseling. Een schat van oefenstof aan rek, brug, ringen en paard, vrije- en knotsoefeningen voor jongens en meisjes, nauwkeurig gekozen voor de ver schillende leeftijden, werden prachtig uitge voerd, behoudens enkele vergissingen, die het gevolg waren van zenuwachtigheid der kin deren. Het was duidelijk te zien, dat er met ijver en energie geoefend was. Ook de snelle op volging der verschillende nummers was be wonderenswaardig terwijl de eene afdee- ling werkte, stélde de andere zich op, zoodat om 10 uur dit groote programma was afge werkt en het schoonste deel van den avond voorbij was. Een gezellig samenzijn van ouders en kin deren, dat begon met de chocolade-polonaise, waarbij ieder adspirant onthaald werd op een stuk chocolaae, sloot dit recht nuttig: en gezellig adspirantenfeest. Een woord van lof mag ook niet onthou den worden aan de mooie muziek, die ge geven werd onder leiding van den heer Gh. Haaze. Nu weder met een nieuw gedeelte van liet winterprogramma begonnen wordt, kunnen nieuwe leden en adspiranten toetreden, wa ar voor verwezen wordt naar de advertentie in dit blad. In vrijheid gesteld. Na een voor-arrest van eenige maa nden in het huis van bewaring te Middelburg, heeft de rechtbank aldaar de invrijheitfisstel- ling gelast van A. F. C. T., kolenhandelaar, J F. V., baas bij het havenbedrijf en A. P., gemeentewerkman, allen wonende bes Vlis- singsen die destijds door de politie brier ter stede werden aangehouden, als verdacht van fraude ten nadeele van den Staat, bi?, de aan de buitenhaven alhier aanwezige opslag plaatsen van steenkolen, afkomstig van de staatsmijnen en bestemd voor de levering van kolen aan rijksvaartuigen. Deze zaak zal eerstdaags voor 4e recht bank te Middelburg in behandeling worden genomen. De Natuurvrienden. Wij hebben een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van herfstplanten enz., welke door bovengenoemde vereenighug, dochter van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, in vereeniging met de A. J. C. gehouden werd in het lokaal van laatstgenoemde club. Daardoor hebben wij een kijk. gekregen op het streven dezer vereeniging en geconsta teerd, dat er onder haar lieden heel veel hef de is voor de natuur. Hoe zou het anders mogelijk zijn om die verschillende soorten van planten, sommige met Woemen, andere met vruchten en weer andere met alleen bla deren, waarbij er waren met schilderachtige kleuren, bijeen te brengen. En naast deze vaak bekende planten veniient een afzon derlijke vermelding de collectie paddestoelen en zwammen, die daar gerangschikt stonden óp een met zand bedekte tiafel. Toch brengt deze collectie ons juist op een opmerking, waarmee bij een volgende tentoonstelling, die er zeker zal komen, rekening kan worden gehouden. Zou deze verzameling niet veel beter tot haar recht zijn. gekomen, als ze geplaatst was in haar natuurlijk milieu. Dit zelfde dachten wij ook bij de 3 nummers „lischdodden", waarvan e r een aantal „kaal" in een pul waren gezet, terwijl twee andere het veel artistieker deden, doordat er riet pluimen en dergelijk© bij geschikt waren. Wij hebben daar veel aardigs gezien en ver- al opgesnoven de gnoote liefde voor de natuur. Deze tentoonstelling werd geopend door den voorzitter der Natuurvrienden, die, her innerend aan de oprichting in September van het vorig jaar, met genoegen consta teerde, dat het ledeiatal toen 13 bedragend, thans 48 is Hij bracht dank aan verschillen de personen en verasocht den voorzitter van het Instituut met eenige woorden de ten toonstelling te willen openen. Daaraan vol deed deze volgaarne, daar de eerste indruk was, dat er naarstig en ijverig was gewerkt. Hij maakte zijn compliment aan het bestuur der Natuurvrienden over het mooie resultaat en sprak de hoop uit, dat een druk bezoek propaganda zou maken voor dit belangrijke werk. Vlissingsche Athletiek-vereenïging „Marathon". De Vlissingsche athletiekvereeniging „Ma rathon", had Zaterdagavond in hotel „Oos terhuis" een „gezellig avondje" voor leden en genoodigden georganiseerd, ter gelegenheid waarvan de heer Van de Putte uitgenoodigd was om voor deze avond een lezing te houden over de door hem bijgewoonde Olympische spelen in Amerika. Daar de heer Van de Putte eerst om half tien kon arriveeren met den trein uit Am sterdam, werden door den actieven voorzitter van „Marathon", den heer Toussaint, eerst de prijzen uitgereikt voor de behaalde resul taten van de leden van „Marathon" over dit jaar en verleden jaar, waarbij een groote be ker, door een bestuurslid van „Marathon" geschonken, overhandigd werd aan J. Parent vóór het winnen der tienkamp voor heeren. Daar dit de tweede maal was in opeenvol ging, wordt deze prachtbeker tevens eigendom van den heer Parent en eveneens een beker aan mej. Bos voor het winnen der dames vijf kamp. (Ook deze beker is door mej. Bos tweemaal gewinnen en wordt dus eigendom). Verder werden nog verschillende medailles uitgereikt. Door den heer Toussaint werd ook tevens deze avond benut om het bekende „Mara- thon"lid mej. Castel, die kort geleden door den commissaris van politie hier ter stede officieel gehuldigd was voor haar kranig op treden bij het redden van een drenkeling dezen zomer in zee bij Kaapduinen, namens de vergadering hiervoor te huldigen. Spr deed dit met te meer genoegen, omdat het een lid van „Marathon" is, waaruit weer dui delijk blijkt, welke prestaties geleverd kunnen worden door personen, die de sport en dus hier ook dg athletiek op de juist wijze be oefenen. Nadat de heer Van de Putte, trainer der athletiek-vereeniging „Haarlem" gearriveerd was, werd deze door den heer Toussaint wel kom geheeten en speet het spr., te moeten mededeelen, dat de burgemeester van Vlis singen, tevens eere-lid van „Marathon", we gens gelukkige familie-omstandigheden ver hinderd was deze lezing bij te wonen. De heer Van de Putte begon met zich te excuseeren voor het late uur van aankomst en zegt, dat hij voor de aangename en tevens moeilijke '-■aak staat om een uiteenzetting te geven over den tocht der Nederlandsche ath- leten, naar de Olympische spelen in de Vereenigde Staten. Aangenaam in de eerste plaats, daar het hier gaat voor „Marathon", die hoewel een jeugdige vereeniging zich in het land reeds door haar „boulevard-loopen zoo populair heeft weten te maken en in de tweede plaats aangenaam, omdat het bespre ken van dezen tocht altijd vele aangename herinneringen aan een heerlijken tijd op wekt. Moeilijk evenwel omdat de Olympische Spelen reeds een heelen tijd achter ons lig gen. Spr. zegt, dat hij geen droge nauwkeu rige opsomming van resultaten en tijden zal geven, doch zich meer zal bepalen tot het bespreken vjm de reis en indrukken over die reis en ook over Amerika en de spelen. Spre ker begint dan met het vertrek uit Rotterdam op 2 Juli per stoomschip „Statendam". Men had zich aan boord van dezen Oceaanstoomer een lichte training voorgesteld, daar een vol ledige training aan boord natuurlijk niet mogelijk zou zijn, doch helaas is men ook hierin niet geslaagd, daar velen de eerste dagen met zeeziekte te kampen hadden. De laatste dagen der zeereis waren iets beter en men begon toen met lichte loopoefeningen, temeer daar de athleten ook rust noodig haaden, daar de training voor de Olympische spelen zeer zwaar was. Bij aankomst in Ame rika viel het direct op, dat van de „droogte" in Amerika niet veel te merken wasde Nederlandsche uitverkorenen werden door den Nederlandschen gezant met sherry wel kom geheeten en was dit hier heel gewoon in het droge Amerika. Eenige uren in New- York werden besteed met sight-seeing van de city, waarbij vooral de skyscrapers op de meesten een geweldigen indruk maakten. Van New-York ging men naar Washington als één der belangrijkste Amerikaansche steden, deze stad is prachtig aangelegd met parken en plantsoenen en mooie groote huizen, zoo als de presidentswoning etc. Van hieruit werd ook nog een uitstapje gemaakt naar het nabij gelegen West-Virginia. De hierop volgende treinreis naar Los Angelos duurde 60 uur. wat erger lijkt dan het is, indien men in aan merking neemt het groote comfort, dat de Amerikaansche treinen bieden, prachtige slaapwagens, conversatiezaal met clubfau- teuls, schrijfzaal, gymnastiekzaal, douches, kappers, in een woord alle mogelijke comfort. Een groot nadeel is echter het vele stof, zelfs met dubbel gesloten ramen is men oogen- blikkelijk onder het stof, zoodat men na een treinreis als negers arriveert. Te St. Louis werd de reis eenige uren onderbroken. Dit landschap van het midden-Westen is vrij eentonig en bestaat uit uitgestrekte boerde rijen. Iets wat niet met woorden te beschrij ven is, is volgende spr., de Grand-Cannon, een grootsch natuurmonument, waarvoor men één dag kreeg om dit te bezichtigen. Spr. vindt het jammer, dat zelfs op middel bare scholen hierover niet meer geleerd wordt. Men komt eerst op een kale rotsvlakte, die zich ineens splijt en 2500 M. diep recht naar beneden gaat. Het aanzien hiervan is zoo ge weldig, dat men dit gezien moet hebben om het onder woorden te kunnen brengen. Mid den door het dal gaat een rivier, die 300 M breed is en van boven gezien het idee geeft va i een barst in een asphaltweg. Langs de wanden van het camion bevinden zich mooi gekleurde rotsblokken, die allerlei grillige vormen hebben en verder ook bosschen. Men zou hier bij dit schitterende natuurmonument weken kunnen zoekbrengen. Vanaf Grand Cannon naar Los Angelos gaat het door de Rocky Mountains, een gril lig mooi gebergte, dat ruwer is dan de Zwit- sersche gebergten. Als men de Rocky Monn- tains door is komt men plotseling in Calt- fornië wat door de natuur rijk gezegend is met alle mogelijke fruittuinen. Te Los An gelos werden de Nederlandsche deelnemers, ontvangen door een comité van ontvangst, dat benoemd was uit de eenige duizenden Hollanders, die te Los Angelos wonen en die hun een lunch aanboden. De dames gingen daarna naar hun hotels en de heeren naar het Olympisch dorp. Over dit dorp en de stad Los Angelos vertelde de heer Van de Putte vele bijzonderheden. Wat de sport be treft, overtreft Amerika Europa verre. Voor de Nederlandsche athleten was direct een sinterbaan beschikbaar, die in eenige dagen tijds prachtig in orde gemaakt was en kon men met dc training beginnen. Dit was voor de deelnemers een zwaar gedeelte, daar men bij de spelen ook twee dagen achtereen moest uitkomen, werd er nu ook getraind, in over eenstemming hiermede twee dagen trainen een dag rust. Spreker had voor zichzelf voor den aanvang der spelen een balans opge maakt over resultaten der diverse landen en had dan geen reden om optimistisch te zijn, doch liet dit niet tegenover onze ploeg mer ken. Vervolgens staat spreker een oogenblik stU bij de prestaties van de Hollandsche ploeg, waarvan hij de resultaten, op enkele uitzon deringen na, bevredigend noemde. Het afscheid nemen van Los Angelos viel allen zwaar, daar men zich in den korten tijd vele vrienden gemaakt had. De terugweg ging over de Noordelijke route, dus over San Fran- sisco. Ook over dezen tocht verhaalde spr. va- hef vele interessante wat de steden en het landschap biedt. Op de terugreis met de „Rotterdam" was de stemming iets minder, men had het idee dat de reis al afgeloopen was en ook de sta king aan boord van de „Rotterdam' verbeter de de stemming niet. Over het algemeen genomen waren de prestaties gedurende deze spelen in Amerika geweldig, niet minder dan 13 nieuwe Olym pische records werden er gevestigd. Toch is voor Holland de uitzending ook zeer leerzaam geweest, het heeft ons geleerd, dat, wil men hier dezelfde resultaten bereiken, men ook veel meer en zwaarder moet trainen. Men moet de training, volgens spr. geleidelijk op voeren en in den winter gymnastiek en in den zomer athletiek beoefenen. De heer Toussaint bedankte hierop den heer Van de Putte voor zijn prettige en aan gename wijze van vertellen en zeide dat allen graag nog een uur zouden hebben willen luisteren. Spr. hv>pt dat het nog wel eens mogelijk zal zijn, dat de heer Van de Putte dezelfde voordracht in Vlissingen in breede- ren kring zal mogen herhalen. Hierna sloot de voorzitter onder woorden van dank, waarna men overging tot het ge zellig samenzijn. INSIDER. Christ. Besturenbond. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de in dit nummer voorkomende adverten tie van dezen bond betreffende de vergade ring der Vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging op hedenavond. Scheepvaartberichten. Het Nederlandsche stoomschip „Rozen burg" is na voorloopige reparatie, gisteren van hier naar Rotterdam vertrokken, ge sleept door de sleepboot „Ebro". Heden is hier binnengekomen het Engel- sche stoomschip „Ezra", komende van Nassau. MIDDELBURG Vereeniging Ziekenhuïsverpleging. Zaterdagmiddag vergaderde de Vereeni ging Ziekenhuisverpleging op Walcheren in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg, De voorzitter, de heer jhr. H. A. van Doorn, die voor het eerst de vergadering presideerde, bracht dank voor het vertrou wen in hem gesteld. Slechts een deel der afdeelingen waren vertegenwoordigd. De agenda bevatte alleen het voorstel om ingaande 1 Januari a.s. de leden der beide Vlissingsche vereenigingen in massa over te nemen, o.a. onder voor waarde, dat per lid 0.80 in het reserve fonds zal worden gestort. Van de aanwezige afdeelingen had Aag- tekerke bezwaar tegen directe afhandeling en wilde, gehoord de besprekingen in deze ver gadering, eerst de kwestie nog eens in de afdeelingen bespreken, waarbij Veere zich aansloot, omdat men daar gezien onvoldoen de voorlichting, nog niet had kunnen ver gaderen. Bepaalde oppositie tegen het voorstel kwam van de zijde van Arnemuiden, waar men van meening is, dat nog meer dan tot nu toe het platteland voor de steden zal gaan betalen. Van de zijde van het bestuur betoogde men in den breede, dat ook het bestuur aan vankelijk bezwaren heeft gevoeld, doch deze zijn bij onderling overleg met Vlissingen opgeheven en hebben de besprekingen tot het thans aanhangig voorstel geleid. De af deelingen hadden op verzoek alle inlichtin gen, indien die na hetgeen er reeds over ge schreven was, nog noodig waren, kunnen verkrijgen. Inzake het betalen van het plat teland voor de steden, werd er de nadruk op gelegd, dat het juist andersom is. De ver- pleegkosten bijv. in het gasthuis te Middel burg zijn 5, doch ook patiënten van buiten de stad betalen 3.75, terwijl toch alleen de gemeente Middelburg de tekorten der Godshuizen dekt. Nadat het voorstel Aagtekerke tot aan houding voor één week van de beslissing was verworpen met 27 tegen 9 stemmen, nam de vergadering het voorstel van het bestuur aan met 29 tegen 7 stemmen. De afgevaardigde van Souburg had er nog op gewezen, dat men alle vertrouwen in de leiding van het bestuur kan hebben. Opgemerkt werd. dat de vele afwezige af deelingen zeker geen bezwaar tegen het voor stel hadden, anders zouden zij zich wel heb ben doen vertegenwoordigen. Teraardebestelling E. Berdenis van Berlekom. Zaterdagmiddag is op de algemeene be graafplaats te Middelburg het stoffelijk overschot van den heer E. Berdenis van Berlekom, gep. kolonel der mariniers, ter aarde besteld. Tal van bloemstukken dekten de kist of werden in een afzonderlijk rijtuig medege voerd. Vele deputaties en particulieren wachten den stoet af op het kerkhofEr was o.a. een groot aantal padvindsters, padvin ders en welpen, en door een haag van dezen werd het stoffelijk overschot door enkele padvinders naar het graf gedragen. Daar brachten de padvindersvlaggen een laatsten groet. An de groeve voerden het woord de heer W. de Graaf namens de vereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk" mr. P. Rink na mens de sociëteit St. Jorismr. H. Pleijte namens de vereeniging tot behartiging van de belangen van den dienstbaren stand de heer M. A. van der Leijé namens vele vrien den en de heer M. C. de Jong, die als jong adelborst gastvrijheid bij den heer en mevr. Van Berlekom heeft genoten. Nadat mevr. Kindermannde Graaf na mens het Nederlandsch Meisjesgilde een laatsten groet aan den overledene had ge bracht onder het neerleggen van een krans, trad hopman J. J, Meyboom naar voren en ria het lezen van de padvindersbelofte schet ste hy wat de padvinderij in den heer Van Berlekom verliest. Ook de hopman legde een krans op het graf. Ten slotte sprak de heer M. Teerling, oud leider van de voormalige watertroep Zee land en wees op de groote vriendschap, die vooral ook aan boord van het schip tusschen hem en den overledene was ontstaan. Vol gens den laatsten wil van den heer Van Berlekom overhandigde spreker de Scheeps vlag aan hopman Meijboom, met verzoek haar een plaats te geven op de jongenszaal in het clubgebouw van groep 2, op den Zuidsingel. De heer W. Berdenis van Berlekom bracht namens de familie dank voor de groote be langstelling bij deze ter aarde bestelling verder de verschillende sprekers voor hun zoo waardeerende woorden, meer in het bijzonder de padvinders en meisjes, die door hun handeling aan het geheel zulk een hoog plechtig karakter hadden gegeven. Hierop daalde de kist langzaam in de groeve neder, terwijl de vlaggen op de hoe ken van het graf werden neergebogen en velen een eerbiedigen groet brachten aan den in breede kringen betreurden doode. Hiermede was de droeve plechtigheid, die op allen die haar bijwoonden een diepen in druk maakte, ten einde. Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. In de algemeene vergadering der Zeeuw sche Landbouw-Maatschappij, welke op Maandag 28 November a.s., des voormiddags ten 10 uur in de sociëteit „de Vergenoeging" te Middelburg zal worden gehouden, zal de heer dr. H. J. Lovink, voorzitter van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw, een lezing houden over het onderwerp„Bin nen- en buitenlandsche moeilijkheden in den landbouw". Een vechtpartij. Zaterdagavond ontstond in een café aan de Stationstraat ruzie tusschen enkele be zoekers, welke ruzie op straat werd voortge zet. Hierbij kreeg een der ruziemakers een. steek met een mes in den rug. Een genees heer hechtte de wond. De vermoedelijke dader werd door de politie onder hevig ver-

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1