Viissinpche Courant DERDE BLAD van de van Zaterdag 19 November 1932. No 273 VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Door Burg. en Weth. zijn de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Storingen van het radio-genot. TJit de bij den radio-omroep aangesloten personen, behoorende tot de V.A.R.A., den K.R.O. en de N.C.R.V., is een commissie ge7 vormd, met het doel te trachten middelen te beramen om een einde te maken aan de storingen van het radio-genot, welke door verschillende apparaten, die nun stroom van het electrisch net betrekken, worden veroor zaakt. In een overgelegd adres van deze commis sie wordt verzocht een verordening- in het leven te roepen, waarbij het verboden wordt apparaten op het electrisch lichtnet aan te sluiten, tenzy deze zoodanig zyn gemaakt, dat zij geen storingen in de radio-ontvangst veroorzaken. Indien uw college hiertoe niet zou kunnen besluiten, dan stelt de commissie voor, over te gaan tot het vaststellen van een zooge- naamden „sperurendienst", bijvoorbeeld van 7 tot 8 uur voormiddags, van 1 tot 3 uur en van 7 tot 8 uur namiddags, op welke uren dan uitsluitend van de apparaten gebruik kan worden gemaakt. Deze aangelegenheid is reeds meerdere malen in uw vergadering besproken en heeft eveneens dikwijls een punt van bespreking in de vergaderingen van ons college uitge maakt. Aan een eventueel door de gemeente te maken regeling omtrent deze materie zijn ten aanzien van haar handhaving zoovele bezwaren verbonden, dat wij het wenschelijk achtten hiermede te wachten tot de rijkswet gever in deze voorzieningen zou hebben ge troffen. Naar aanleiding echter van het ingekomen verzoekschrift hebben wy het noodzakeiyk gevonden een onderzoek in te stellen naar de wijze, waarop aan de zooeven genoemde bezwaren van de radio-luisteraars in andere gemeenten is tegemoet gekomen. De resultaten van het onderzoek worden ln een dossier ter kennis van den raad ge bracht. Hieruit blijkt, dat de bezwaren, welke wy aan een gemeentelijke regeling toekennen, ook in andere steden worden gevoeld. Geen verordening of regeling is vastgesteld in de gemeenten Almelo, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Bussum, Delft. Deventer, Dordrecht, Ede, Eindhoven, En schedé, Gouda, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, Den Helder, Hengelo, 's-Hertogen- bosch, Hilversum, Kampen, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Middelburg, Nijmegen, Rheden, Roermond, Roosendaal, Rotterdam, Schiedam, Tilburg, Utrecht, Venlo, Winters wijk, Zaandam, Zeist, Zutphen en Zwolle. In enkele van deze gemeenten is deze aan gelegenheid in voorbereiding. By de stukken bevindt zich een brief van den directeur-generaal der posteryen, tele grafie en telefonie, gericht aan het gemeen tebestuur van Assen, waarin wordt medege deeld, dat slechts in enkele kleine plaatsen als Heemstede, Hellendoorn, Lekkerkerk, Pa- pendrecht, Velsen en Zevenhuizen maatre gelen tegen storingen in de radio-ontvangst zyn genomen. By ons onderzoek is gebleken, dat ook de gemeente Alkmaar een desbetreffende veror dening heeft vastgesteld. Dit is derhalve de eenigste stedelijke gemeente waar een veror dening als hier bedoeld bestaat. Processen- verbaal wegens overtreding dezer verbodsbe paling zyn nog niet opgemaakt, omdat het constateeren der overtreding zonder goed geschoold technisch personeel niet wel mo gelijk is en de politie te Alkmaar over zulk personeel niet beschikt. Daarby komt, dat voor het goed constateeren van een overtre ding meetinstrumenten noodig zyn, die ta melijk kostbaar moeten zijn. Het vraagstuk van het treffen van maat regelen tot het voorkomen van storingen by de radio-omroepontvangst is intusschen in etuöie genomen door een staatscommissie, on der voorzitterschap van mr. J. F. SchÖnfeld, administrateur by het departement van wa terstaat. Waar nu vermoedeiyk een oplossing van deze moeilijke zaak binnen korten tijd kan worden verwacht, komt het ons gewenscht voor het resultaat van het onderzoek der staatscommissie af te wachten en nu geen voorschriften vast te stellen, waarvan het handhaven, zoo niet onmogeiyk, dan toch uiterst moeilijk zal zijn en met bijzondere kosten gepaard zal gaan. Intusschen zullen wy trachten de aan de vergunningen ingevolge de Hinderwet op dit punt te steller? voorwaarden te verscherpen, waardoor de storingen, welke door motoren worden veroorzaa t, worden voorkomen. Op grond van het bovenstaande hebben wy de eer U voor te stellen, thans niet aan het verzoek van adressante te voldoen. Geen ventvergunning. In de raadsvergadering van 28 October Jl werd in onze handen gesteld om advies een adres van de Vereeniging van Groente- en Fruithandelaren te Vlissingen om aan alle handelaren, die van buiten de gemeente hiér hun waren wenschen te verkoopen, de ver plichting op te leggen, dat zy zich moeten voorzien van een ventvergunning tegen een daarvoor vast te stellen vergoeding. Naar aanleiding hiervan kunnen wy U me- dedeelen, dat deze aangelegenheid reeds meermalen een punt van bespreking in de vergaderingen van de commissie voor de Groente- en Fruitveiling en van ons college heeft uitgemaakt. Steeds kwamen voornoemde commissie en ons college tot de conclusie, dat de Gemeen tewet geen belemmering van den invoer van waren in een gemeente toelaat en dat het overigens ook geen aanbeveling verdient, om ten aanzien van den verkoop van groente en fruit een monopolie van bepaalde handela ren, in deze gemeente te vestigen. Adressante wüst er in haar adres op, dat er een ongelyke concurrentie bestaat tus- schen de handelaren hier ter stede en de handeléren van buiten de omliggende ge meenten, voorts dat de handelaren hier ter stede hun waren koopen via de groente- en fruitveiling en dat het koopen via deze in stelling meerdere kostefl medebrengt, terwijl de handelaren van buiten de gemeente niet in de kosten der veiling bijdragen, zoodat op de handelaren, die op de veiling koopen, de schijn geladen wordt, dat zij woekerprijzen vragen. Ten aanzien hiervan kunnen wij U mede- deelen, dat ook de groentehandelaren niet al hun artikelen op de veiling koopen. Een groot gedeelte der waren, byv. aardappelen, Zuidvruchten, fruit e.d., wordt buiten de veiling om gekocht. Het koopen op de vei ling brengt inderdaad eenige kosten met zich mede, doch deze zijn niet hoog en bedragen ongeveer 6 van den inkoopsprys. Dit kan echter geen reden vormen om de prijzen belangrijk te verhoogen. Daartegenover staat voor de handelaren, die op de veiling koopen, het voordeel, dat de handel van groenten op één punt is ge concentreerd, hetgeen een besparing van tyd, kosten en arbeid beteekent. In het adres wordt te kennen gegeven, dat het verzoek der vereeniging billijk is te noe men, aangezien ook de slagers, die van bui ten de gemeente waren wenschen in te voe ren, een „invoerkeurloon" moeten betalen. Deze vergelijking gaat echter niet op. Het vleesch, dat ingevoerd wordt, wordt aan een onderzoek onderworpen, teneinde na t«i gaan of het vleesch, dat reeds gekeurd is, nog in deugdelyken staat verkeert, dan wel, of het tengevolge van het vervoer of de weersgesteldheid voor de consumptie niet meer geschikt is. De wet geeft het recht voor dat onderzoek een zekere vergoeding te vragen. Voor meerdere uitvoerige gegevens meenen wy U te kunnen verwijzen naar een overge legd advies van de commissie voor de groen te- en fruitveiling. Op grond van de hiervoren door ons reeds genoemde motieven, hebben wy de eer U voor te stellen op het adres van bovenver melde vereeniging afwijzend te beschikken. In een overgelegd schrijven betuigt de Middenstands vereeniging „Gemeenschappe- iyk Belang" te Vlissingen adhaesie aan het adres van de vereeniging van groente- en fruithandelaren. Een viervoudige uitkeering ineens aan de werkloozen. In verband met het aan uwen raad inge zonden verzoek van de afdeeling Vlissingen van de Onafhankelijk Socialistische Partij, waarin verzocht wordt een „viervoudige uit keering ineens" te verstrekken aan de werk loozen voor het aanschaffen van kleeding, dekking, en schoeisel, welk adres in uw ver gadering van 28 October jl. in onze handen werd gesteld om advies, hebben wy de eer, na overleg met het bestuur van de gemeen telijke instelling voor Maatschappeiyk Hulp betoon, het volgende aan uwen raad mede te deelen. De buitengewoon groote werkloosheid, die thans zoovelen arbeiders de mogeiykheid heeft ontnomen om door arbeid in het on derhoud van zichzelf en hun gezinnen te voorzien, stelt thans de ryks- en gemeente lijke overheid voor de taak om, zooveel dit mogeiyk is, de nadeelige gevolgen van deze crisis voor de betrokkenen te verzachten. Deze taak, dit bleek reeds spoedig, ging verre boven de draagkracht van verschillen de gemeenten, waardoor een steeds dringen der beroep gedaan werd op rijkshulp in de zen. Aan deze verzoeken werd voldaan en sedert enkele Jaren worden de verschillende gemeenten in hun zorg by de bestryding van de nadeelige gevolgen der werkloosheid door ae regeering krachtig gesteund in den vorm van subsidie in de loonen enz. van de in de werkverschaffing geplaatste arbeiders en ook in het verstrekken van een bydrage in de kosten van de „steunregeling voor werk loozen". Aan het verleenen van een subsidie in ge noemde kosten worden door de regeering voorwaarden verbonden. Zoo moeten alle re gelingen, welke ten behoeve van de werkloo zen worden getroffen aan de goedkeuring van den minister van Staat, minister van bin- nenlandsche zaken worden onderworpen. Dit leidt er eenerzyds toe, dat de werkloo- zenzorg meer dan tot dusver is geconcen treerd en hoewel rekening houdende met de plaatseiyke omstandigheden, meer uniform wordt geregeld. Anderzijds is iedere gemeen te, die een ryksbydrage ontvangt, in haar uitgaven inzake werkloozenzorg, gebonden aan de bepalingen en regelingen, die door genoemden minister worden vastgesteld. Ons college heeft zich by de aanvaarding van de rijksssubsidie daartoe, namens de ge meente, uitdrukkeiyk verbonden. In verband hiermede is het dan ook on- mogeiyk aan het verzoek van de afdeeling Vlissingen van de O.S.P. te voldoen, daar intrekking van de rijksbij drp ge in de kosten van werkverschaffing en steunverleening hiervan het gevolg zou zyn, waardoor de meest belanghebbenden zouden worden ge troffen, daar zonder de ryksbijdrage welke aanmerkelijk meer bedraagt dan 2200, zooals in het adres wordt genoemd het voor onze gemeente onmogelük zou zyn, die maatregelen te treffen, welke thans in het belang van de werkloozen zyn tot stand gekomen. In verband met het vorenstaande hebben wij de eer uwen raad te adviseeren afwijzend op dit verzoek te beschikken. Heffing van opcenten op de personeele belasting. In de raadsvergadering van 26 Augustus j: werd een voorstel van ons college be handeld en door den raad aangenomen,waar- by wy U een uitvoerige uiteenzetting gaven van het door ons gevoerde financieele be heer. Wy wezen erop, dat Ged. Staten niet be reid waren zonder meer hun goedkeuring te hechten aan een dekking van de crisis-uit gaven over 1933 door een crisisleening, doch er op aandrongen, maatregelen te nemen om de inkomsten te versterken en de uitga ven te verminderen, waarby door hen eenige objecten met name werden genoemd. Eerst als die onderscheidene maatregelen genomen zouden zyn, zouden Ged. Staten bereid zyn te overwegen of de resteerende uitgaven over enkele jaren verdeeld zouden kunnen wor den. Wy deelden U mede genoodzaakt te zyn maatregelen te beramen in den zin als door Ged. Staten aangegeven. Ofschoon by de aanbieding der gemeente- begrooting voor het jaar 1933, welke binnen kort kan worden tegemoet gezien, een meer uitvoerig overzicht zal worden gegeven be treffende den toestand der gemeent-finan- ciën, zooals deze zich in genoemde begroo- ting afspiegelt, achten wy het noodzakeiyk. teneinde vertraging der invordering te voor komen en aan de wettelijke voorschriften te voldoen, reeds thans diè belastingverhooging aan de orde te stellen, welke op 1 Januari as. in werking zal moeten treden en waar van de inning is opgedragen aan de rijks- belastingadministratie. Wy hebben hier de opcenten op de perso neele belasting op het oog. Overeenkomstig den wensch van Ged. Staten zouden wy de opcenten op de hoofd som der personeele belasting met 30 willen verhoogen, waardoor deze van 120 tot 220 zouden gebracht worden op 150 tot 250. De meerdere opbrengst hiervan wordt voor het jaar 1933 geraamd op 18.600. Wij hebben de eer U voor te stellen over eenkomstig het vorenstaande te besluiten, waartoe de noodige ontwerp-raadsbesluiten worden aangeboden. Ontwerp der nieuwe Verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting in de gemeente Vlissingfcn. Eenig artikel. Er zullen vanaf den len Januari 1933 in deze gemeente opcenten op de hoofdsom der personeele belasting geheven worden tot een getal van ten hoogste twee honderd en vyf- tig volgens den navolgenden maatstaf 150 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde 225 niet te boven gaat. 155 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 225, doch niet meer dan 285 bedraagt. 160 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 285, doch niet meer dan 345 bedraagt. 170 opcenten op de aanslagen van hen. voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 345, doch niet meer dan 405 bedraagt. 180 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan f 405, doch niet meer dan 465 bedraagt. 185 opcenten op de aanslagen van hen voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 465, doch niet meer dan 525 bedraagt. 190 opcenten op de aanslagen van hen. voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 525, doch niet meer dan/ 585 bedraagt. 195 opcenten op de aanslagen van hen. voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 585, doch niet meer dan 645 bedraagt. 200 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 645, doch niet meer dan 705 bedraagt. 210 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 705, doch niet meer dan 765 bedraagt. 220 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 765, doch niet meer dan 825 bedraagt. 225 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan f 825, doch niet meer dan 885 bedraagt. 230 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 885, doch niet meer dan 945 bedraagt. 235 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 945, doch niet meer dan 1005 bedraagt. 240 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan f 1005, doch niet meer dan 1065 bedraagt. 245 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan 1065, doch minder dan 1125 bedraagt. 250 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde 1125 of meer bedraagt en van hen, die niet in den zin der wet van 16 April 1896, Staatsblad no. 72, gebruiker van een perceel zyn. Retributie voor automatische verkoop- toestellen en oliepompen. Sedert October 1930 worden door ons col lege herhaaldelijk vergunningen verleend voor het hebben van automaten voor den verkoop van chocolade, sigaretten en andere Aren, Een 25 tal vergunningen zijn reeds door ons gegeven. Wij gelooven, dat dit aan tal nog zal toenemen, vooral in verband met ae werking van de Winkelsluitingswet. Niet dan na eenige aarzeling zyn we er toe overgegaan om voor het aanbrengen van deze automatische verkooptoestellen bo ven openbaren gemeentegrond onze toestem ming te verleenen. Wij zagen daarin het geven van een voor deel aan den eenen winkelier boven den an deren, waardoor min of meer een ongelijke concurrentie werd geschapen, maar boven dien ook het belemmeren van het verkeer op de openbare trottoirs. Sedert evenwel het gebruik van automaten niet alleen in de groote plaatsen, maar ook in de kleinere meer algemeen is geworden en het voor vele winkeliers nog al eenige winst oplevert, hebben ook wy voor het plaatsen van deze verkooptoestellen tot we deropzegging vergunning verleend. Met het oog op het verkeer op den open baren weg is in deze voorzichtigheid gebo den, zoodat wy het wenschelyk achten, het voorbeeld te volgen van andere gemeenten, om voor het hebben van een automatisch verkooptoestel een retributie te heffen. Eenerzyds is het billyk, dat voor het in nemen van openbaren gemeentegrond, even als in andere gevallen een vergoeding wordt betaald, anderzijds zal deze belasting eenigs- zins het willekeurig plaatsen van automaten op de trottoirs tegengaan. Evenals zulks in enkele andere gemeenten geschiedt, zouden wy het wenschelyk achten de heffing van de retributie te doen plaats hebben naar de grootte van het toestel. Wat het bedrag van de belasting betreft zijn wij niet aan den hoogen kant, indien dit als volgt wordt bepaald a. op 7.50 wanneer de grootste afmeting van het toestel niet meer dan 1 meter be draagt b. op 10 wanneer de grootste afmeting van het toestel meer dan 1 meter en niet meer dan 1.50 meter bedraagt; c. op 15 wanneer de grootste afmeting van het toestel meer dan 1.50 meter be draagt. Deze retributie is verschuldigd per kalen derjaar, doch daarby ware de bepaling op te nemen, dat, wordt de vergunning over kor ter tydvak verleend dan 6 maanden, alsdan verschuldigd is respectievelijk 0.75, 1 en j 1.50 per maand, gedeelten van een maand voor een heele gerekend. In verband met het hierboven ontworpen tarief komt het ons billyk voor, de retributie voor het hebben van benzine- of oliepompen op den openbaren weg te verhoogen van o op 10 per kalenderjaar, of voor korter dan 6 maanden te bepalen op 1 per maand. Ten slotte voegen wy hieraan toe, dat de afmeting van de meeste automaten 1 meter niet te boven gaat en dat slechts enkele grooter dan 1.50 meter zijn. Met de thans aanwezige toestellen, met inbegrip van de benzine-pompen, zal de op brengst dezer retributie 327.50 bedragen. Een ontwerp-besluit tot wijziging der ver- oideningen op de heffing en op de invorde ring dezer belasting wordt ter vaststelling aangeboden. Een kasgeldleening. By uw -besluit van 27 November 1931, Nr. 7, heeft uw raad besloten voor den dienst 1932, zoo noodig, een tydelyke geldleening aan te gaan, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, tot een bedrag van ten hoogste 350.000. Weliswaar heeft de gemeente korten tyd geleden een definitieve geldleening, tot een nominaal bedrag ad 185.000 gesloten ter dekking van kapitaalsuitgaven, doch over de jaren 1931 en 1932 zyn uitgaven gedaan voor werkverschaffing, voor steunverleening en wegens extra subsidie aan werkloozenkassen tot een bedrag van rond 200.000, welke voorloopig uit de gewone kasmiddelen zyn bestreden. Bovendien moeten in 1933 aanmerkeiyke bedragen worden uitgegeven aan steunver leening en werkverschaffing, welke wel ge- deeltelyk door het ryk worden terugbetaald, doch deze subsidie wordt uit den aard der zaak eerst enkele maanden later ontvangen dan de uitgaven zyn gedaan. In verband met het vorenstaande komt het ons gewenscht voor U voor te stellen het in het jaar 1933 op te nemen bedrag aan kas geld te bepalen op hoogstens 250.000. Een ontwerp-besluit tot het eventueel aan gaan van een tydelyke kasgeldleening in het jaar 1933 wordt aangeboden. Rekening Burgeriyk Armbestuur m Maatschappelijk Hulpbetoon. Hierby hebben wy de eer U ter goedkeu ring aan te bieden a. de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over het eerste halfjaar 1931, sluitende met een goed slot van 92.58 en waarin aan subsidie van de gemeente is verantwoord een bedrag ad 28.750. b. de rekening van Maatschappelijk Hulp betoon over het tweede halfjaar 1931, slui tende met een goed slot van 985.54 en waarin aan subsidie van de gemeente is ver antwoord en bedrag ad 33.500. Deze rekeningen zyn door ons nagezien en accoord bevonden. Radio-distributie By het samenstellen van de ontwerp-ge- meentebegrooting voor 1933 is door ons col lege, in verband met de moeilijkheid om on der de tegenwoordige tijdsomstandigheden deze begrooting sluitend te krygen, o.a. na gegaan, op welke wy'ze de inkomsten der ge meente vermeerde! I kunnen worden. Door de Naamlooze Vennootschap Zuld- Nederlandsche Radio-Distributie Maatschap- py, alhier, wordt tot nu toe voor eiken op het radio-distributienet aangesloten abonné. per kwartaal, in de gemeentekas gestort eer b.drag van ƒ0.25, Gelet op de gunstige financieele resultaten van dat bedryf, waren wy van oordeel, dat er geen bezwaren tegen konden bestaan, dat bovengenoemd bedrag met ingang van 1 Januari as. werd verhoogd tot 0.50. Uit een onderhoud met de directie van ge noemde vennootschap en uit de door haar overgelegde balansen en verlies- en winst rekeningen over de jaren 193031 en 1931 1932, bleek ons, dat over die jaren geen winst aan de aandeelhouders was uitgekeerd.. Dit vindt zyn oorzaak in het feit, dat de ge maakte winst wordt gereserveerd ten behoeve van een vernieuwing van het distributienet. Voorts zyn de onkosten der vennootschap hoog in verband met de voortdurende wijzi gingen en uitbreidingen, welke in het distri butienet moeten worden aangebracht. De directie verklaarde evenwel er in te willen berusten, dat met ingang van 1 Ja nuari as. de per kwartaal te betalen vergoeding per aangesloten abonné werd verhoogd van 0.25 op 0.50, indien de by uw besluit van 28 November 1930, no. 8, aan de vennootschap verleende concessie zou worden verlengd tot 1 Mei 1937, zijnde het tijdstip waarop de door den Minister van Waterstaat by beschikking van 23 April jl. aan de vennootschap ver leende machtiging voor den aanleg en het gebruik van een radio-distributie-inrichting in deze gemeente eindigt. De thans door U verleende loopen.de con cessie wordt geacht van Jaar tot jaar te zijn verlengd, tenzij door de gemeente tenminste 3 maanden voor de eindiging van een jaar schriftelijk te kennen wordt gegeven, dat de concessie niet wordt verlengd. Bij ons college bestaan in verband met een verhooging van de vergoeding van 1 op 2 per Jaar en in aansluiting met de door den Minister van Waterstaat verleende vergun ning tegen het verlengen van de concessie tot 1 Mei 1937 geen bezwaren, weshalve wy de eer hebben U voor te stellen a. Met ingang van 1 Januari a.s. te doen eindigen de aan de N.V. Zuid-Nederlandsche Radio-Distributie Maatschappy, alhier, bij uw besluit van 28 November 1930, no. 8, ver leende vergunning om in oi boven de open bare straten, wegen en gemeente-eigendom men draden te spannen, te hebben en te on derhouden, ten behoeve van het distribueeren van radio-uitzendingen b. Aan de N.V. Zuid-Nederlandsche Radio- Distributie Maatschappy, alhier, met ingang van 1 Januari a.s. en eindigend^ 1 Mei 1937, vergunning te verleenen, met uitsluiting van ieder ander, om in of boven de openbare straten, wegen en gemeente-eigendommen draden te spannen, te hebben en te onder houden, ten behoeve van het distribueeren van radio-uitzendingen en te bepalen, dat het voor lederen op het radio-distributienet der vennootschap aangesloten abonné, te be talen bedrag, 0.50 per kwartaal zal be dragen een en ander, zooals in het by dit voorstel overgelegde ontwerp-besluit is vermeld. Hierby zy nog opgemerkt, dat het aantal op het radio-distributienet aangesloten abon- né's ln deze gemeente op 1 October jl. 1451 bedroeg, zoodat by aanneming van ons voor stel de meerdere inkomsten uit dien hoofde ongeveer 1450 per jaar zullen bedragen, Beschikbaarstelling schoolmeubelen en schoolbehoeften. By een overgelegd schryven d.d. 3 Novem ber 1932, no. 208, is door het bestuur der Ver eeniging voor Christelyk Uitgebreid Lager Onderwys een verzoek ingediend om uwe medewerking te verleenen tot het beschikbaar stellen der benoodigde gelden voor het aan schaffen van diverse meubelen en schoolbe hoeften. Het Schoolbestuur deelt mede, dat het aan tal leerlingen dusdanig is gestegen, dat met 1 Januari a.s. een vijfde leerkracht moest worden benoemd. Tengevolge hiervan moet een tot heden ongebruikt lokaal in dienst worden gesteld. Na de beschikbaarstelling der gelden moe ten gespecificeerde rekeningen worden in gediend, welke door den inspecteur van het lager onderwijs zijn goedgekeurd, waarna de uitbetaling door ons college wordt geregeld. wy hebben de eer U voor te stellen de verzochte medewerking te verleenen. Aanschaffen van leermiddelen. Bij een hierby overgelegd schrijven d.d. 13 November 1932, verzoekt het bestuur der Vlissingsche Schoolvereeniging de benoodigde gelden beschikbaar te willen stellen voor het aanschaffen van leermiddelen, tot een totaal bedrag ad f 58.25, welke noodig waren door het met ingang van den nieuwen cursus toe nemen van het aantal leerlingen der hoogste klasse, dat steeg van 27 op 37. Na de beschikbaarstelling der gelden moe ten de door den inspecteur van het lager on derwys goedgekeurde rekeningen worden in gediend, waarna de uitbetaling door ons Col lege wordt geregeld. wy hebben de eer U voor te stellen het verzoek in te willigen. Werken in werkverschaffing. Als objecten, welke waren uit te voeren in werkverschaffing, komen in aanmerking het egaliseeren van de stortplaats van den Ge- meenteiyken Reinigingsdienst en het door trekken van den Hoogeweg vanai het haaks omgebogen gedeelte van dien weg naar den West-Souburgsche weg, ter lengte van onge veer 90 M. Door de Nederlandsche Heidemaatschappij worden de kosten van deze werken begroot op onderscheideniyk 4000, waaronder 3600 aan loonen en 1800, waaronder 1500 aan loonen. Het Rijk heeft toegezegd, dat het een subsidie van 75 zal verleenen in d" loo nen, uit te betalen aan by deze werken te plaatsen werkloozen. Het hierbovenbedoelde gedeelte Hoogeweg aal aangelegd moeten worden op grond, welke eigendom is van den Staat. Het Ryk is even wel bereid hiertoe vergunning te verleenen, mi te de gemeente den benoodigden grond,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 9