GEMENGD NIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM WISSELKOERSEN RADIO-RUBRIEK STOOMVAARTLIJNEN HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN AGENDA Buitenlandsch Weerbericht. Benoeming onderwijzeres. Tot onderwijzeres aan de Chr. School voor U.L.O. (hoofd J. L. Back) te 's-Heer Hen drikskinderen is benoemd mej. A. J. Bijl te Vlissingen. Een brutale inbraak.— Zaterdagmorgen omstreeks zeven uur be merkte de huisbewaarder van Frascati te Amsterdam, dat er zich in de lokaliteiten be neden in dit gebouw een onbekende man bé- vond. Hij riep hem aan, waarop hij ten ant woord ontving, dat de onbekende den avond tevoren bij vergissing was ingesloten. Juist op dat oogenblik werd er gebeld. De concierge opende en het bleek het personeel van Frascati, vier man sterk, dat zich aan het werk wilde begeven. Juist op dat oogen blik trachtte de onbekende, die achter den concierge aan n^ar de dein* was geloopen, snel de straat op te dringen, maar de con cierge en het personeel wisten dit te beletten en na een hevige worsteling den man te overmeesteren. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die den man overbracht naar het bureau Sin gel. Bij fouilleering kwam rit zijn vest- en binnenzakken vier doekjes te voorschijn, be vattende een honderdtal ringen, tachtig ket tingen, juweelen, fceursjhorloges enz., allen afkomstig uit den winkel van verstane pan den in de Nes, behoorende bij de Hoofdbank van Leening aan den O.Z. Voorburgwal. Een onderzoek, ingesteld onder leiding van commissaris P. Harreboomee en den inspec teur le klasse O. F. v. d. Heul, wees uit, dat de inbreker èr in is geslaagd langs een glazen dak in den winkel te dringen. Een ruit van dit dak heeft hij uitgesneden om vervolgens een der gordijnen te grijpen, die hier tegen feilen zonneschijn zijn opgehangen en daar langs in den winkel af te dalen. Vier vitrines met waardevolle verstane panden heeft hij opengebroken en den inhoud in zijn zakken verborgen. De waarde van het gestolene loopt in de duizenden. Naar men zich herinnert werd op 4 April van dit jaar nog een inbraak verijdeld in den zelfden winkel. Toen wist de dader te ont snappen, ondanks de schoten die de politie hem nazond. Er wordt thans onderzocht of de arrestant van heden ook aan die eerste poging tot inbraak schuldig is. De moordaanslag te R e s - s e n. De recherche te Nijmegen heeft het onderzoek naar de verblijfplaats van den 21- jarigen G. J. de Koning, verdacht van de moordaanslagen te Ressen en te Nijmegen, voortgezet. Gebleken is, dat de man den nacht van het misdrijf en een groot deel van den daarop volgenden dag heeft doorgebracht in een kolenkelder van de electrische centrale te Nijmegen, waarna hij heeft getracht met een Rijnvaartuig naar Keulen te komen, doch de schipper, wien hij zijn wederwaardigheden vertelde, weigerde hem mede te nemen. De Koning is daarna per tram naar Kleef ge gaan en heeft daar tot Donderdag bij familie vertoefd. Hierna is hij naar Nijmegen terug gekeerd en is na een kort verblijf aldaar weer iaar Kleef teruggegaan, vanwaar hij Vrijdag weer per tram naar Nijmegen ging en bij een zuster geld leende. Nadat hij Vrijdagavond ontdekt was en aan de klopjacht door de po litie wist te ontkomen, heeft hij vermoedelijk te Ubbergen een rijwiel gestolen en is daar mede weer naar Kleef gegaan. De Nijmeeg- sche recherche heeft Zaterdagmiddag te Kleef een onderzoek ingesteld, doch de vogel was gevlogen. Hij is waarschijnlijk doorge gaan naar Keulen. Zijn èignalement is thans aan de Duitsche politie opgegeven. —De onbewaakte overweg b ij Gouda. Naar aanleiding van twee ongevallen, die met een tusschenpoos van tien dagen in de vorige maand gebeurden op den onbewaakten overweg aan den Zwarte- weg bij Gouda, richtte het gemeentebestuur van Gouda aan de directie van de Nederland- sche spoorwegen het verzoek dezen overweg wederom te doen bewaken. De directie heeft geantwoord, dat zij geen aanleiding kan vin den, aan het verzoek te voldoen, aangezien alle ongevallen op bedoelden overweg ter plaatse waarvan het uitzicht op naderende treinen alleszins voldoende is moeten wor den toegeschreven aan onoplettendheid van de slachtoffers. Str.oopers per auto. - Vrijdagavond reed een 51-jarige rijksveld wachter uit Rozendaal bij Arnhem mede op de treeplank van een auto, dien hij in verband met een jachtovertreding in beslag genomen had en naar het politiebureau te Velp moest overbrengen. Op den hoek van den Hoogen weg en de Piet Heinlaan te Velp nam de bestuurder van den auto plotseling de bocht zeer scherp, zoo dat Bouwman viel en een zeer zware hersen schudding bekwam. Hij is naar het zieken huis te Velp overgebracht. De auto, die was doorgereden, werd te Arnhem in een garage teruggevonden en in beslag genomen. Twee heeren uit Arnhem en een jongedame uit Velp, die in den wagen zaten, werden gear resteerd. Na verhoor werden de jongedame en een van de twee heeren vrijgelaten. De toestand van het slachtoffer was gisteren nog vrij ernstig. De moord te Oss. In ver band met den moord op den caféhouder J. van der Pas te Oss vernemen wij, dat het onderzoek door de politie thans heeft uitge wezen, dat het slachtoffer niet in de weide, waar het lijk gevonden werd, is vermoord. Er is eenige dagen vóór het misdrijf een aan tal eenden by den verslagene gestolen en in verband hiermede zou de moord zijn geschied, vermoedelijk in een woning, waarna het lijk van den verslagene in het weiland is neerge legd. Zaterdag is het stoffelijk overschot te Oss ter aarde besteld. Er was zeer veel be langstelling. Een ernstig aut o-o n g e- 1 u k. Gisterenavond had op den bewaak ten overweg te Ede, nabij hotel Buitendorp, een ernstig auto-ongeval plaats. Zes jongelui van ongeveer 20 jaar uit Lunteren, hadden een auto gehuurd en reden daarmee in snelle vaart in de richting Ede. Nabij den overweg hebben zy het stopbord niet gezien en erden door een der afsluitboomen. Op datzelfde oogenblik naderde een trein uit Lunteren. De auto werd door den itrein gegrepen en vloog in brand. Vier der inzittenden konden zich nog in veiligheid brengen, ofschoon zy toch nog enkele lichte verwondingen opliepen. Er ger waren er aan tce, de heeren Van Laar en Van Diermen. De heer Van Laar bekwam eenige kneuzingen en een gecompliceerde armbreuk. De heer Van Diermen werd door den trein die zeer snel stopte, 20 meter mee gesleurd, waarbij hem een der beenen bijna geheel werd afgereden. De groepscomman dant van het Roode Kruis, de heer Modder kolk, verleende, spoedig geholpen door dr. Deyer, de eerste hulp. De heeren Van Laar en van Diermen zijn per ziekenauto naar het Diaconessenhuis overgebracht. De trein werd eveneens beschadigd. De auto is totaal ver brand. Na een uur was de spoorweg weer vrij. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een moordaanslag. In den afgeloopen nacht is te Amsterdam op den hoek van de Ben Viljoenstraat en het Afrika nerplein een moordaanslag gepleegd. Op dat tijdstip bracht een twintigjarige jongen z'n even oude verloofde, mej. Dinsdag, naar huis. Ze waren den avond op bezoek geweest bij be kenden, waar zy tot ongeveer i/2 twee uur waren gebleven. Oogenschynlijk goedsmoeds waren zij daarna naar huis getogen. Voor de woning van het meisje gekomen, haalde de jongeman plotseling een groot mes te voor schijn, waarmede hij zijn verloofde in den rug stak. Het slachtoffer werd naax een zie kenhuis overgebracht. Omtrent de motieven, welke den jongeman tot deze daad hebben gedreven, is nog niets bekend. Hij heeft zich bij de politie gemeld. Smokkelen per kinderwa gen. Aan de Oostgrens by 's-Heerenberg wordt zooals bekend, druk gesmokkeld, vooral ook margarine. Vorige week werden weer verschillende smokkelaars van ma/garine aangehouden en o.m. een partij van 100 pond werd in beslag genomen. Op allerlei wijzen tracht men de smokkelwaar over de grens te brengen. Zoo werd door de kommiezen een dame aange houden, die met een kinderwagen, waarin een zuigeling zich bevond, over de grens wilde. Het bleek dat onder in den wagen een party margarine was verstopt, welke met den wa gen in beslag werd genomen. Zou de kleine nu als medeplichtige worden beschouwd Smokkelarij in verdoo- vende middelen. Van de Zui delijke landsgrenzen wordt ons gemeld, dat er aanduidingen zijn van een smokkelarij op groote schaal van verdoovende middelen. Nog dezer dagen werd op Duitsch gebied nabij de Limburgsche grens de hand gelegd op een Nederlander, die een hoeveelheid van enkele honderden grams cocaïne trachtte te ver- koopen. Niet alleen aan de Duitsche, doch ook aan de Belgische grens wordt een smokkelhandel in diverse verdoovende middelen vermoed, waarvan aangenomen wordt, dat de draden tot in de groote Belgische en Nederlandsche steden loopen Een rooversbende in het Ryn-Roergebied. In Duisburg, Essen, Hemborn, Dusseldorf en andere ste den in het Rijn- en Roergebied zyn overal plakkaten opgehangen door de politie, welke een belooning van 4000 R.M. uitgeloofd heeft voor hen, die aan de politie een goede aan wijzing kunnen gevèn omtrent de beruchte roovers Patzold en Theisse, die de aanvoer ders zijn van een wijdvertakte misdadigers- bende, die de verschillende pl? atsen in het Rijn- en Roergebied door diefstallen en in braak met geweld onveilig maken. De beide misdadigers worden er ook van beschuldigd in Ehrfurt een kassier overvallen te hebben en na hem zwaar te hebben ge wond, van een tasch met geld beroofd te hebben. Tevens is nog Zaterdag door hen een looper van de gemeente-spaarkas te Casselt, toen deze het spaarbankgebouw verliet, door hen neergeslagen en van een geldtasch met 2000 mark beroofd. De daders ontkwamen op een motorfiets. De brand in het kinder tehuis bij Zürich. De verden king bestaat, dat de ontzettende brand in het kindertehuis Biihl aan het meer van Zürich is aangestoken. Een 42-jarige psychopaath, die verblijf hield in hetzelfde gebouw en die reeds meermalen was weggeloopen, is sedert den nacht van den brand spoorloos verdwenen. Hij was dikwijls zeer opgewonden. Weinige uren voor den brand hadden de bestuurders nog een gesprek met hem, waarin zy hem onder het oog brachten, dat zijn gedrag zou leiden tot overplaatsing naar Koenigsfelden. Daarop dreigde de man, dat hij met de be stuurders nog „een appeltje te schillen" had. Hy begaf zich naar bed, waarna men hem niet meer heeft gezien. Zijn aanhouding is bevolen. De stormvloed op Cuba. Thans begint men eenigszins een overzicht te krijgen van de verwoesting, welke door den springvloed op het eiland Cuba is aange richt. De stad Santa Cruz is zoo volledig ver nield, dat zij wellicht nooit meer herbouwd zal worden. Het juiste aantal slachtoffers van den vloed zal wel nooit vast te stellen zijn, daar een groot aantal onbekende slachtoffers door de watermassa mee terug in zee is gesleurd. De schade, welke in Santa Cruz is aange richt, beloopt volgens voorloopige schatting 12 millioen gulden. In Sanfo Ci'jja zjje soJMi» gc&tAS&ec-rd, die bevel hebben ontvangen, terstond op iede- ren plunderaar te vuren. De militaire bevelhebber van de stad maakt melding van een sensationeele voorspelling van de catastrophe, waardoor het hem moge lijk werd honderden menschen te redden. Een visscher was midden in den nacht de woning van den bevelhebber binnengestormd met de woorden„Kijk naar de zee en den hemel en u zult zien, dat geheel Santa Cruz zal worden overstroomd". De bevelhebber deed daarop alles, wat in zijn macht was, om de bewoners tot hun plicht te brengen, waarbij hij meermalen zelfs met de wapenen moest dreigen. Ernstige auto-ongeluk ken. - Bij Tielat is een autobus, die den dienst MascaraO^an onderhoudt, op den weeken bodem weggegleden en met volle vaart tegen een boom gereden. De motor werd geheel in de carrosserie gedrukt. Het aantal dooden bedroeg 7, dat der gewonden, onder wie eenige zwaargewonden, 22. Op 40 K.M. af stand van Turijn is een trein op een onbe waakten overweg op een auto ingereden. Er werden 4 personen gedocd en 2 gewond. Drama aan boord. Zaterdag heeft zich aan boord van de „Van Swoll" te Samarinda van de K.P.M. een drama afge speeld. Een walkoslie verwondde den Euro- peeschen militair Gudde levensgevaarlijk, ter wijl de -derde sturman van de „Van Swoll" licht, een matroos levensgevaarlijk en een matroos doodelijk werden gewond. De dader werd gepakt. De oorzaak van dit drama is gelegen in het verbod voor koelies om aan boord te komen, welk verbod verband hield met een aan boord van de „Van Swoll" plaats gevonden diefstal. Een dubbele moord? Zon dagochtend heeft op de terreinen van den landbouwer Jahnke te Trocker. Liencke een brand gewoed, welke de schuur en de vee stal met inventaris vernietigde. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, vond men in de slaapkamer de lyken der beide echte lieden verkoold. De kamer zelf was het toon beeld van een vernietiging. De kasten waren opengebroken en de inhoud lag verspreid over den grond. De echtelieden zijn waar schijnlijk te bed door inbrekers met een bijl doodgeslagen. De onverlaten hebben vervolgens het ge bouw in brand gestoken ten einde te doen voorkomen alsof de menschen het slachtoffer van een ongeluk zijn geworden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een ontzettend ongeluk. In het Noorden van Warschau heeft zich gisteren een ontzettend ongeluk afgespeeld, waarbij achttien personen om het leven zyn gekomen. In het pakhuis van een brouwerij was een enorme voorraad hop opgeslagen. Naast het pakhuis, een oud en bouwvallig gebouw, stond een kleine houten keet, die door arbeiders en straatventers werd bewoond. De muren en vloeren waren ten slotte tegei. het gewicht van de hopmassa ni,t meer- bestand en gis terenmorgen om zes uur bezweek het pakhuis, het woonhuis onder puinhoopen bedelvend. Toen de stofwolken waren opgetrokken, bleek van het woonhuis nog slechts een schoorsteen overeind te staan. Onmiddellijk was er hulp by de hand, daar aan de overzijde van de straat een oefen school der politie gevestigd is. Met koorts achtige haast werd een aanvang gemaakt met reddingswerk. Het bleek echter, dat acht tien personen, onder wie vier vrouwen en drie kinderen, waren omgekomen. De redders konden twintig andere personen, die het huis bewoonden, :n veiligheid brengen. De mees ten hunner zijn ernstig, zeven anderen licht gewond. HET GETEISTERDE CUBA. Het thans door den orkaan zoo zwaar ge teisterde Cuba is het grootste eiland der An tillen het ligt tusschen de Golf van Mexico en de Oaraibische Zee. De kusten zyn groo- tendeels vlak, doch bezitten goede havens, zijn echter op onderscheiden plaatsen nage noeg ontoegankelijk door de talrijke klippen, zandbanken, koraalriffen en kleine eilanden. Cuba heeft een oppervlakte van 112.191 K.M2. Zijn belangrijkste baaien zijn die van Nipe en Nuevitas aan de Noordkust en die van Guantanamo, Cienfuegos (Jagua) en Broa aan de Zuidkust. Het hoogste gebergte, het steil naar de Caraïbische Zee afhellende Sierra Maestra, ligt in het Zuid-Oostenhet bereikt in den Pico Turquino (2560 M.) zijn grootste hoogte. De vlakten zijn buitenge woon vruchtbaar. De Sierra Maestra en de los Organos hebben rijke koper-, ijzer- en mangaan-ertslagen, de tertiaire kalklagen bij Santa Clara bevatten asfalt. Goud is echter slechts in geringe hoeveelheden aanwezig. Minerale bronnen zijn talrijk, maar worden slechts weinig benut. Het klimaat van het eiland is tropisch, maar wordt door den Noord-Westen wind zeer gematigdin het Westen is zelfs een winter merkbaar. In Havana wisselt de tem peratuur tusschen 9 gr. en 41 gr.in Juli be draagt de gemiddelde temperatuur 27.8 gr., in Januari 21.8 gr. De regentijd duurt er van Mei tot November, de droogste maanden zijn December, Februari en April en de regenval bedraagt 1390 m.M3. De Noord-Oostelijke passant is de voornaamste regenwind. Som tijds woeden er orkanen (zooals thans er weer eens een heeft gewoed aardbevingen komen alleen in het Oosten veelvuldig voor. De bevolking bedroeg in 1927 3.568.552 in woners. De oorspronkelijke Indiaansche be woners zyn reeds lang verdwenen de tegen woordige bevolking bestaat uit afstammelin gen van de sedert 1511 er heen getrokken blanken en de sinds 1524 als slaven inge voerde negers. In 1880 is de slavernij geheel afgeschaft en daar de vrije negers weinig lust toonden, plantage-arbeid te verrichten hetft ai® ClitoeMChe JsaeJifis ipgevoerd, Tusschen de inheemsche blanke bevolking, de Creolen en de uit Europa afkomstige Span jaarden bestond langen tyd grooten naijver. De regeering bevoordeelde de laatstgenoem den Cuba was een Spaansche bezitting waardoor bij de Creolen een streven naar on afhankelijkheid ontwaakte, waarin zij ge steund werden door de Noord-Amerikaansche Unie, zoowel met geld en wapenen, als met leiders der beweging. Hiervan was de SpaanschAmerikaansche oorlog het gevolg hy eindigde met het verlies van het eiland voor Spanje. Nad°t het sinds 12 Augustus 1898 onder Amerikaansch bestuur had ge staan, kwam het 2 Mei 1902 onder het gezag van een eigen Cubaansch gouvernement. De zelfstandigheid der republiek werd in zoo verre beperkt, dat de Unie zich het recht van interventie bij binnenlandsche twisten en het oprichten van marine-stations heeft voorbehouden en dat de republiek geen ver dragen in strijd met haar eigen onafhanke lijkheid mag sluiten en geen leeningen mag aangaan, welke haar middelen te boven gaan. De regeering bestaat uit een president en een vice-precident, een Senaat van 24 en een Huis van Afgevaardigden (1 voor elke 25.000 inwoners), die voor 4 jaren gekozen worden. De zetel der regeering is Havana. Steden met meer dan 20.000 inwoners zyn Havana, San tiago, Matangas, Cienfuegos en Cardenas. Het voornaamste bestaansmiddel is de lendbouw sedert lang reeds zijn de Cubaan- -he suiker en tabak (Havana-sigaren be- roefnd. Amsterdam, 14 November, 3 uur. De verwachting dat de intergeallieerde schulden op voor de Europeesche landen bevredigende wijze zullen worden geregeld, komt de Beursnoteering op het Continent ten goede en de Amsterdamsche Beurs vormde hierop geen uitzondering. In de ochtenduren liepen de noteeringen tot 6 op, maar direct na de opening van het offi- cieele verkeer demonstreerde zich eenige neiging tot liquidatie, waardoor de tendenz eenigszins aarzelend werd. Spoedig trad echter wederom een vaste stemming in. Phi lips traden op den voorgrond, waren op rui me schaal gevraagd en de noteering verbe terde 4 Aku's waren nagenoeg onver anderd. Unilevers sloten op een lichtelijk verhoogd peil. In Koninklijken vonden de gebruikelijke omzetten plaats, waarbij de noteering zich 1 vermocht te verhef fen. Suikerwaarden lagen vast. Speciaal H. V.A.'s, die ruim 5 aantrokken, onder in vloed van de nieuwe Suikerorganisatie en de vaste tendenz op de Suikermarkt. Rubber- aandeelen waren goed gedisponeerd. Amster dam Rubbers stelden zich 2 hooger. Tabakken lagen vast, doch stil. Scheep- vaartaandeelen en Mijnwaarden waren kalm en prijshoudend. De Amerikaansche fondsen kwamen iets lager. De Duitsche Obligaties waren vaster. Ned. Obligaties waren prijs houdend. Noteering van heden, 14 November, des nam. 3 uur (officieel) r New-York 2.493/s Londen 8.33 Ber lijn 59.21Brussel 34.56 Zwitserland 47.93 Parijs 9.76%. Dinsdag 15 November. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 9.00 Orkest. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten10.30 Causerie. 11.00 Orgelconcert. 12.00 Orkest. 2.30 Gramofoon- platen. 3.00 Knipcursus. 4.00 Aansluiting Carlton-hotel te Amsterdam. 4.30 Kinderuur. 5.30 VP.R.O. Jeugdhalfuur. 6.00 Gramofoon- platen. 6.30 Lezing. 7.00 Orkest. 7.30 Engelsche les 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkest. 9.00 Tooneel. 9.20 Gramofoonplaten. 10.00 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Orkest. 11.30 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.15 Sextetconcert. 2.00 Cursus. 2.35 Lezing. 3.00 Modecursus. 4.00 Hiro. 5.10 Beethoven- concert K.R.O. 6.30 Cursus. 6.50 Gramofoon platen. 7.10 Lezing. 7.45 Causerie. 8.00 Orkest concert. 8.45 Declamatie. 9.15 Vaz Dias. 9.30 Schlagermuziek. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. I.05 Orkest. 2.20 Voor scholen. 4.50 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen. 7.10 Lezing. 7.40 Orkest. 8.50 Lezing. 9.20 Vaudeville. 10.35 Berichten. 10.55 Voordracht. II.20 Dansmuziek. Parys, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert. 7.40 Concert. 9.05 Tooneel. 10.35 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 7.20 Concert. 7.40 Oehlenschlager- herdenking. 8.45 Vioolrecital. 10.35 Orkest. Langenbcrg, 473 M. 6.25 Gramofoonpla ten. 11.20 Concert. 12.20 Concert. 1.50 Gramo foonplaten. 4.20 Concert. 7.20 Concert. 8.40 Concert. Brussel, 508 M. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Concert. 8.20 Concert. 10.30 Orkest. 338 M. 12.20 Orkest. 1.30 Gramo foonplaten. 5.20 Orkest. 6.40 Gramofoonpla ten. 8.20 Bonte avond. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Zie Langenberg 8.40 Vroolijk uurtje. 9.50 De Berlijnsche zes- daagsche. Hierna concert. PUBLIEK IN DE STUDIO. De Engelsche luisteraars kunnen tegen be taling van een gering jaarlijksch bedrag re gelmatig de groote concerten, die in de BBC- studio voor de microfoon worden gegeven, bijwonen ALS DE KINDEREN NAAR BED ZIJN. De zender voor het Fransche deel van Zwitserland, Radio Suisse Romande, brengt onder den titel „Als de kinderen naar bed zijn" een reeks uitzendingen, die des avonds tegen tienen beginnen. De eerste van deze reeks was gewijd aan het Parijsche nachtle ven met een spannende reportage van Mont- martre en een bezoek aan verschillende va- riété's. Naar de inkomende brieven te oordee- len, heeft de leiding van Radio Suisse Ro mande met deze uitzendingen een goeden greep gedaan. RADIO NICE. Naar men weet, zal de Fransche Riviera- zender naby Nice een vermogen van 60 K.W. krijgen. De reden, dat men ook voor dit sta tion een zoo groot vermogen heeft gekozen, is voornamelyk hierin gelegen, dat men hoopt door middel van een over dezen zender ge voerde reclame het vreemdelingenverkeer, dat in de laatste jaren sterk geslonken is, weer op hooger peil te brengen. „Baloeran" (thuisr.) 11 Nov. van Singapore „Dempo" (uitr.) p. 12 Nov. Ouessant „Gaasterkerk" (uitr.) 12 Nov. te Fremantle „Grootekerk" (uitr.) 12 Nov. te Antw. „Klipfontein" (uitr.) 10 Nov. te Zanzibar „Kota Baroe" (untr.) p. 12 Nov. Perim „Kota Agoeng" (uitr.) 11 Nov. te Singapore „Kota Gede" (uitr.) p. 12 Nov. Dakar „Poelau Tello" (thuisr.) 12 Nov. v. Port Said „Soekaboemi" (thuisr.) p. 12 Nov. Finisterre „Tosari" (thuisr) 12 Nov. van Belawan „Meerkerk" (uitr.) li Nov. te Genua „Zuiderkerk" (thuisr.) 12 Nov. v. Hongkong „Zeelandia" (uitr.) 11 Nov. van Santos November Dinsdag 15 2.11 14.20 Woensdag 16 2.42 14.55 Donderdag 17 3.14 15.29 November uur Dinsdag 15 4.36 Woensdag 16 4.35 Donderdag 17 4.33 n van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Van 11—17 November. Alhambra-theater „De Speler" en „Waterloo-Bridge". Van 11—17 November. Luxor-theater „De Zeeduivel" en „De Radio-Patrouille". Donderdag 17 November. Lezing Ned. Christ. Vrouwenbond, Militair Tehuis, 8 uur. Samengesteld door het Kot. Metereologlsch Instituut te De Bilt, Hoogste barometerstand 784 te Memel en Danzig. Laagste barometerstand 756 te Vardö. Verwachting tot den avond van 15 Novem ber Meest matige O. tot Z.O. wind. Gedeel- telyk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag weinig ver andering in temperatuur. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut De hooge barometerstanden van Zaterdag ochtend boven het Zuiden en midden van Scandinavië zijn door die op het weerkaartje van Zondag nog overtroffen, toen standen van byna 790 m.M. voorkwamen. Sindsdien zijn dalingen ingetreden, het sterkst aan de Noordkust van het gebied, terwijl dit zich naar de Oostzee verplaatste, zoodat nu Me mel en Danzig de hoogste standen hadden. De vorst die in Scandinavië optrad was wel hevig (Sarna had 22 gr. C.), doch tot een klein gebied beperkt, terwijl over Duitsch- land alleen nog maar plaatselijk lichte vorst voorkwam. In het Z.W. van het gebied ligt weer een depressie evenals Zaterdagochtend. In de bovenlucht is over midden-Europa de temperatuur nog hoog. Boven Soesterberg was zij op i/2 K.M. ruim 3 gr. hooger dan die van het oppervlak en eerst boven 3 K.M. daaraan gelijk. Voor het naaste is in den nacht lichte vorst, overdag licht bewolkt droog weer te verwachten met matigen p. of z.o, M

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6