Courant gsche jomvaad TWEEDE BLAD BINNENLAND FEUILLETON De dochter van den Dictator SPORT TE HOOG! MARINE EN LEGER KERK- EN SCH00LNIEUWS iVEEK van uwenklom- paar voor LN, Glacis- :S. Charly Ring van ns 5 ct. per ARIE BOO- na werk en ■'j J- J.'DE 7, tegen- -Rotterdam plaatsen SAGIERS, VEE v Roft. vm. uur 8 dd. uur :omeD ort- en Exp. VOS. Xelet. ■RS, Tel 153 iüT. Tel. 282 Telet, 101. Maandag 14 Ne vember 1932. No 268 De begrooting van waterstaat. Aan het voorloopig verslag van de afdee- lingen der Tweede Kamer over hoofdstuk waterstaat der Staatsbegroofcing voor 1933, is het volgende ontleend Verscheidene leden meenden te bespeuren, dat de minister alle moeilijke en groote quaesties uit den weg gaat in plaats van deze krachtig aan te vatten en te regelen. Verzocht werd, bij memorie van antwoord een uiteenzetting van de reorganisatieplan nen des ministers te ontvangen. De radioquaestie blijft, zoolang deze be windsman aan het bestuur is, een lijdens geschiedenis, zender dat van afdoend ingrij pen sprake is. De grootste grief echter koesterden deze leden tegen het door den minister gevolgd beleid inzake het vraagstuk van het vervoer en het verkeer. Verscheidene andere leden wenschten op te merken, dat geen voortvarendheid viel te ont kennen in de manier, waarop de minister op lossing had gegeven aan de geschillen, die omtrent de plaats van een aantal groote ri vierovergangen bestonden. Te dien aanzien heeft de minister getoond te kunnen door tasten, als zulks noodig is. Sommige leden vestigden de aandacht op de groote tekorten bij de Nederl. Spoorwe gen. Wie draagt hiervan, zoo vroegen deze leden, de schuld Had niet de spoorweg-ex ploitatie zich beter en sneller moeten aan passen aan de veranderde tijdsomstandighe den Thans komt zij met een tariefs veria gang van 20 pet. doch inmiddels is de toe stand steeds slechter geworden, vooral door het steeds toenemende autoverkeer. Niet alleen echter de spoorwegen, doch ook de schipperij is de dupe geworden van het niet tijdig aanpassen van de tarieven, aan gezien de aanvoer van goederen te water naar de stations meer is ingekrompen dan tenge volge. van de bedrijfscrisis noodzakelijk ware. Vrij algemeen was men van oordeel, dat de directie der Spoorwegen weinig soepel is en zich niet genoeg beijvert, om tot een intenser vervoer te geraken van reizigers en goederen. Vele leden spraken er hun ergernis over uit, dat extra treinen beschikbaar zijn gesteld voor demonstranten, die een dreigende hou ding aannemen tegen de regeering. Gedacht werd aan den dag van de opening der Sta- ten-Generaal en den 'Zondag van den 25sten September jl. In andere gevallen daarentegen toont de directie der Nederlandsche Spoor wegen een zekere terughoudendheid in het laten loopen van extra treinen. Enkele leden koesterden nog steeds bezwa ren tegen de dienstregelingen, welke de Ne derlandsche Spoorwegen uitgeven. Te veel vreemde teekens en verwijzingen maken het samenstellen van een te ondernemen reis be zwaarlijk. Vele leden betuigden hun instemming met het besluit der regeering, om tot de overbrug ging bij den Moerdijk over te gaan. Andere leden achtten nog steeds niet uit gemaakt, of de Moerdijk inderdaad de meest juiste plaats is voor de beoogde overbrug ging. Nu de minister ten gunste van den Moer dijk beslist heeft, meenden zij, dat de minis ter zijn toezegging, dat, voordat een beslissing zou worden genomen, het vóór en tegen van de plannen aan de Kamer zou worden mede gedeeld, niet gestand heeft gedaan, en stel den zij de voorwaarde, dat alle argumenten ter tafel zouden worden gebracht. Eenige leden wenschten te worden Ingelicht wat de minister heeft gedaan om de nu in het waterschap Herfte ontstane moeilijkheden op te lossen. ROMAN VAN EDGAR JEPSON Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden) 36) Zij danste met een der gasten, en ik ging mij wat verfrisschen bij een der buffetten. In een stil hoekje ging ik zitten en dacht na over hetgeen zoo juist tusschen ons was voorgevallen. Teleurgesteld of bedroefd was ik door haar afwijzing niet. Het was immers geen nederlaag. Ik had in elk geval kans gekregen om haar mijn gevoelens te zeggen. Ik beschouwde het als een prettige afwisse ling toen ik d'Estorges naar mij toe zag ko men. Hij keek ernstig, ernstiger dan ik van hem gewend was. Hij kwam zeggen dat Peeke voldoening eischte voor de slagen, die ik hem in het zijzaaltje had toegebracht. „En hoe zou dat moeten geschieden, mijn heer d'Estorges?" vroeg ik lachend. „Peeke wenscht een duel", antwoordde deze ernstig. Ik barstte in een hevigen lach uit. „Een duelvroeg ik. 7,Kom, kom, mijn heer d'Estorges, hebt u dan een oogenblik kunnen veronderstellen, dat ik ooit zou duelleeren ik dacht een oogenblik na en vervolgde toen„Zeg aan dien dwaas, dat ik met hem boksen wil. wij beoefenden deze sport reeds op school en als goede Engélschen Onze luchtvaart. Blijkens het tifdeelingsverslag der Tweede Kamer juichten verschillende leden het toe, dat krachtige steun wordt geboden om de luchtvaart nationaal en meer speciaal de luchtvaart op Indië tot ontwikkeling te bren gen. Andere leden daarentegen zagen met be zorgdheid de ontwikkeling van ons vliegwezen tegemoet, hetwelk hoe langer hoe grooter lasten op den Staat gaat leggen. Inkrimping van het aantal diensten achtten deze leden een gebiedende noodzakelijkheid. Suikerbietenteelt. Op de vragen van het Kamerlid Braat be treffende spoedige uitbetaling der garantie- uitkeeringen ten behoeve van de verbouwers van suikerbieten, heeft minister Verschuur om. geantwoord, dat tot een maximum van 8.25 per 1000 KG. garantiebieten van rijks wege uitkeeringen zullen plaats hebben ten behoeve van de verbouwers van suikerbieten, oogst 1932, waartoe reeds de benoodigde gel den werden gevoteerd. Tot het doen van die uitkeeringen zou eerst kunnen worden overgegaan na afloop van de campagne, wanneer uit de boekhou ding dér fabrieken de vereischte gegevens blijken. Daarom zullen onder de noodige waarborgen (bankgarantie) voorschotten op die uitkeeringen worden verstrekt tot een maximum van 100 pet. van het per 1000 KG. garantiebieten beschikbare bedrag. Dezer da gen zullen de eerste voorschotten beschik baar worden gesteld, terwijl begin December een tweede voorschot zal worden uitgekeerd. In het midden van het volgend jaar zal de eindafrekening kunnen plaats hebben. Werkloozenkas gezagvoerders en stuurlieden fcer koopvaardij. Door den minister van Staat, minister van binnenlandsche zaken is, krachtens het werk loosheidsbesluit 1917, goedgekeurd het regle ment voor de werkloozenkas van de Vereeni- ging van Nederlandsche Gezagvoerders en Stuurlieden ter koopvaardij te Amsterdam, terwijl is bepaald, dat het subsidie ten behoe ve van deze kas zal ingaan op 1 Januari 1933. Herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje. Bij de voorbereiding van de herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje te 's-Gravenhage is voeling gekregen met Eduard Veterman, die een nieuw too- neelwerk heeft geschreven„Vader des Va derlands". Het Vereenigd Rotterdamsch Hofstad-Too- neel heeft het opvoeringsrecht van het stuk verworven, met de bedoeling, dat ook het tooneel zijn aandeel zal hebben bij de plech tigheden, welke in den lande worden voor bereid. Het Haagsch Comité voor de herdenking van den 400sten geboortedag van Willem van Oranje, van oordeel, dat de opvoering van een dergelijk tooneelwerk een waardig onderdeel zal kunnen zijn van de komende feestelijk heden, heeft met den heer Van dei Lugt Mel- sert een regeling getroffen met den opzet dat de eerste opvoering van het tooneelwerk een officieel karakter zal krijgen en de reeks van algemeene herdenkingen zal openen. Tevens is in beginsel besloten, het stuk „Vader des Vaderlands" als volksuitvoering eenige keeren te doen opvoeren. Statistiek van de toepassing der kinderwetten Het aantal wegens rechtbankzaken schul dig verklaarde jongens en meisjes bedroeg in 1930 1983 meer dan in 1929. Uitsluitend nam het aantal schuldig verklaarde jongens toe (van 1581 tot 1812). De cijfers betreffende de jeugdige delinquenten, ten aanzien van wie een ernstig vermoeden van het plegen van een strafbaar feit bestond, maar om de een of andere reden van vervolging werd afgezien, gaven ook voor de meisjes een stijging te zien. Per 10.000 kinderen waren er in 1930 resp. 14.7 en 11.8 schuldig verklaarden en niet-vervolgden tegen resp. 13.1 en 9.0 in 1929. Deze cijfers wijzen dus op toeneming der jeugdcriminaliteit in 1930. ztfn wy er beiden in bedreven, 't Is boven dien ongevaarlijk. Ik zou niet graag de ver antwoording op me nemen, om dat jong- mensch misschien voor zijn geheele leven ongelukkig te maken. Als hij voldoening zoekt, welnu, laat hij trachten mij te over winnen en als hem dat niet voldoet, zal ik hem overigens zeer tot mijn spijt zon der voldoening moeten laten. Wilt u hem dat zeggen, mijnheer d'Estorges d'Estorges ging heen en ik zocht Wyse op, die ergens in een vensternis van de groote balzaal zat. „Zeg Wyse", zei ik, „je zult me misschien een dienst kunnen bewijzen. Lord Peeke voelt zich door mij belecdigd en wenscht nu voldoening. Fy stelde een duel voor, maar je begrijpt, dat ik op zoo'n dwaas studentikoos voorstel niet inga. Ik heb geantwoord, dat ik bereid ben met hem te boksen. Zou jy mij, als Peeke er op ingaat, willen assisteeren „Wat is er eigenlijk aan de hand vroeg Wyse. „Beste vriend", antwoordde ik, „lord Peeke is niet voldaan over de wijze waarop ik hem een les in goede manieren heb gegeven," Wyse keek my vragend aan. „In vertrouwen gezegd, Wyse", vervolgde ik „Peeke beleedigde een dame op de aller grofste manier." „Dat weet ik reeds en als het daarover gaat, dan zal ik je zeker assisteeren. Het zal voor my zelfs een eer zijn, dat te mogen loen."- „Harteiyk dank.** „Hoewel ik moet bekennen, dat ik wei- ij verstand heb van boksen, vriend Hul Strafrechtelijke ondertoezichtstelling (slechts eenige grepen, worden uit de gege vens gedaan) werd in de jaren 1926 t.m. 1930 resp. 226, 224, 22f, 233 en 362 maal ten aan zien van strafrechtelijke minderjarigen uit gesproken. Het aantal civielrechtelijke onder toezicht gestelde kinderen nam in dezelfde jaren voortdurend toe, nl. van 815 tot 1537. Ver meerdering viel ook te constateeren bij ont zetting en ontheffing uit de ouderlijke macht1929 resp. 189 en 125 toegewezen ver zoeken, 1930 resp. 251 en 164. De Wandelaar. Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren verscheen de November-aflevering van „de Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heem schut, geeologie, folklore, buitenleven en toerisme. A. B. wigman gewaagt van de gevaren, waardoor het heihaas wordt bedreigd, Frans Makkink vertelt van avonturen met vogels, die je in October op Vlieland kan beleven en O. A. Kruis staat stil bij een heel popu laire kevergroep de lieveheerbeestjes. Jac. Bouma uit zijn opgetogenheid over den bouw van een wespennest, A. C. de Koek roert het vraagstuk der vallende sten-en aan er. met K. Norcl gaan wij op de Zuiderzee ter ansjovisvangst. In de rubriek Van en voor de lezers (na- tuur-historisch allerlei) schrijft A. M. B. over zeldzame vlindervangsten en Rinke Tolman, de redacteur, over het wondere le ven der termieten, terwijl ook nog langere of kortere stukken zijn opgenomen over blikseminslag, het Oostvoornsche natuur reservaat, iepenziekte, blauwe distels, enz. VOETBAL. HET ZUIDEN, lste klasse. NOAD—BW Willem IIBleijerheide EindhovenNAC MW—PSV 3—2 1—0 4—3 2—1 Middelburg—LONGA 3—2. Het is den Middelburgers wederom mogen gelukken twee kostbare puntjes in de wacht te sleepen, zij het dan ook op het kantje af. Tot in de laatste minuten was de stand nog steeds gelijk, doch toen werd in de achter hoede van Longa „hands" gemaakt, waardoor het vonnis voltrokken werd. De wedstrijd zelf was zeer aantrekkelijk. Het spel werd snel verplaatst en goed opengehouden. Hierdoor ontstonden voor de beide doelen hoogst ge vaarlijke momenten, welke door de verdedi gingen, meestal den kop werden ingedrukt. Onder leiding w n den heer v. d. Dungen wordt begonnen. Aanvankelijk is Longa iets in den aanval, doch vry spoedig wegen de partyen tegen elkaar op. In de 4e minuut komen de gasten goedkoop aan de leiding als J. Leijnse te hard terug speelt op Vijgen boom, waarvan van Berkel profiteert 01. Middelburg antwoord dan met enkele tegen aanvallen, waarbij de Longa-verdediging zich schrap moest zetten. Na eenig heen- en weer- getrap komt het leder bij Vogel, die met een schitterend schot den stand op 11 brengt. Het spel gaat vlug op en neer, waarbij de techniek van Longa en het enthousiasme van Middelburg opvalt. De midvoor der gasten komt in goede positie alleen voor Vijgenboom, doch laatgenoemde keert het geloste schot op sublieme wijze. Ruststand 11. De tweede helft is miet minder spannend dan de eerste. In het begin is Longa sterker, doch ziet geen kans te doelpunten, dank zy de hechte Middelburg-verdediging. Middelburg koi.it dan weer opzetten en Becks schiet een mooie kans naast, terwijl Vogel kort daarop hetzelfde doet by een vrije schop even buiten de beruchte lijnen. Na 25 minuten krijgt Middelburg een hoek schop te nemen, die door Becks goed wordt genomen en door Suijkerbuijk op onverbeter lijke wijze wordt ingekopt 2—1. Het spel wordt dan uiterst spannend en om beurten verkee- ston." „Dat is geen bezwaar, want d'Estorges zal je wel op de hoogte brengen en verder alle maatregelen nemen. Maar het is nog de vraag of lord Peeke op mijn tegenvoorstel ingaat." „Dat zullen we waarschyniyk spoedig ge noeg vernemen." „Hoe eerder deze geschiedenis achter den rug is, hoe beter", antwoordde ik. Het bal zou nog ongeveer een half uur durenik kon dus ruim halftwee aan boord van de „Snowdrop" zyn. Mocht Peeke reeds den volgenden ochtend willen boksen, dan zou dat het beste in den vroegen ochtend kunnen geschieden en zou ik eenige uren tyd hebben om te slapen. In opgewekte stemming danste ik nog eenige nummers en had zelfs neiging om Emma voor r'n wals te vragen, doch na ons laatste onderhoud in den tuin achtte ik het maar beter om haar dezen avond niet meer aan te spreken. Na ongeveer een half uur riep Wyse me apart. We wandelden tot aan het einde van het terras om ongestoord te kunnen praten. „Er is een kink in den kabel gekomen", begon hy. „Peeke zegt niet met je te willen vechten, indien je hem niet inlicht over je familie en je maatschappelijke positie." „Dat is belachelijk. Daaraan had hy moe ten denken vóór hij my uitdaagde, vind je ook niet?" „Natuuriyk, dat zei d'Estorges en Gronio ook. Ik geloof, dat je best kunt weigeren." „Een oogenblikje, laat my eens even den ken. Ik wil hem in geen geyal teleurstellen. Dat is mis I En een fietslamp, die te hoog gericht is, verblindt anderen. Dat is óók mis! ren beide doelen in gevaar. Er is nog een kwartier te spelen als wederom van Berkel kans ziet den gelijkmaker te scoren 22. De resteerende minuten verstryken onder adem- looze spanning, welke spanning nog toeneemt als Middelburg even voor het einde een pe nalty krijgt toegewezen, die door P. Geelhoed wordt benut. („Maandagm.") 2de klasse A. De BaronieRBC BredaHero TSC—DOSKO Terneuzen—Dongen 4—6 15 1—2 3—3 Alliance—'Vlissingen 2—2 De derde tocht van Vlissingen naar Bra bant bracht tegen Alliance in Roosendaal wederom een punten ver deeling. Vlissingen verscheen met dezelfde opstel ling als verleden week, alleen werd de rechts buiten plaats thans door Bogaert ingenomen, daar Kerssemaker verhinderd was. Onder leiding van arbiter IJpelaar wordt begonnen. Vlissingen speelt tegen den vrij sterken wind in. Reeds spoedig weet Vlissin gen zich een voorsprong te verschaffen, door een blunder van den doelman der gasthee- ren, die een zacht schot van Verhulst ver keerd beoordeelde, waardoor Van Peenen ge legenheid krijgt den bal in het net te loopen. (0—1). Hierna gaat het spel gelijk op, met Alliance het meest in den aanval. Het spelpeil verheft zich echter niet hoog, van weerszijden worden kansen onbenut gelaten. Na een half uur spelens weet Alliance gelijk te maken. Kats slaat een schot van den centervoor van Al liance terug in het veld, de bal wordt door den toeloopenden linksbinnen der Roosenda lers ingeschoten. Een doelpunt dat van bui tenspel niet vrij uitging. (11). Na de hervatting krygen wij ongeveer het zelfde spelbeeld. Vlissingen heeft nu den steun van den wind en is hierdoor iets meer in den aanval. Alliance weet het eerst een voorsprong te nemen op een vry fortuinlijke wijzeals by een corner op het Vlissingen-doel, die laag langs den grond geschoten wordt, Butz over den bal heen stapt, die zoo in het doel draait. (2—1). Het spel blijft zich op dezelfde hoogte be wegen. Byzondere dingen vallen niet voor Ongeveer een kwartier voor het einde weet Vlissingen gelijk tc maken. Bij een aanval voor het Alliance-doel wil de centerhalf dei roodhemden een bal omhalen om te redden doch de bal vliegt via Verhulst in het Roo- sendaalsche doel. (2—2). In dezen stand komt geen verandering Nu ik zyn opvoeding tot goede manieren begonnen ben, wil ik haar ook zoo goed mo gelijk voltooien." Wij wandelden zwijgend op en neer, want ik wilde de zaak eerst goed onder de oogen zien. Ik voelde er niets voor, mijn naam bekend te maken. Oom en tante Hazelrigg waren er al twee te veel. ik had den laatsten tijd weliswaar niet veel aandacht aan Ge rard geschonken, maar ik wa: vastbesloten hem voorloopig nog in angst en onzekerheid te laten, ik zag geen uitweg, doch opeens kreeg ik een goede ingeving. „Verzoek d'Estorges aan Peeke te zeggen, dat, indien hy mij morgen op de plaats van samenkomst niet herkent, hij niet met mij behoeft te boksen." „Dat is mij niet erg duidelijk", antwoordde Wyse, „als hij je vandaag niet kent, hoe moet hij je dan morgen kennen „Hy kende my in den tyd toen ik nog geen baard droeg. Ik zal 'm afscheren en dan zal hij mij wel weer herkennen. Maar dring er by d'Estorges vooral op aan, dat hij Peeke mededeelt, dat ik volstrekt ge heimhouding eisch." „Uitstekend", zei Wyse, „maar ik vind het buitengewoon geheimzinnig." „Dat is het inderdaad, daar heb je gelijk in Maar dergelijke dingen zijn wel eens meer voorgekomen", antwoordde ik lachend. „Enfin, als hij er genoegen mee neemt moet je morgenochtend om zeven uur aan wezig zijn. Als plaats is gekozen een stil hoekje in den tuin van het paleis, waar alles een ongestoord verloop kan hebben. Waar zullen wij elkaar dan treffen l" meer, zoodat als het einde aanbreekt Vlissin gen één punt mee naar Zeeland kan nemen. INSIDER. 3e klasse A. Vlissingen 2Sassche Boys 32 Hulst—Middelburg 2 40 De ZeeuwenTerneuzen 2 10 3e klasse B. Nieuw BorgvlietZeelandia 33 Goes—Zierikzee 3—1 Zeeuwsche voetbalbond. RÜ.S. I—Zeeuwsche Boys I 1—0 R.C.S. II—'s-Heer Arendskerke I 4—4 V. V. V. V. V. Als uitvloeisel van den op 23 October jl. alhier gespeelden veteranen-voetbalwedstrijd is dezer dagen opgericht de „Vlotte Vlissing- sche Veteranen Voetbalvereeniging" kort weg V.V.V.V.V. genaamd met ongeveer 25 leden. Hieruit heeft zich een bestuur gevormd, bestaande uit de heeren D. W. Toussaint, voorzitter, E. Montfoort, secretaris-penning meester en J. van der Jagt, commissaris, als mede een elftalcommissie, waarin zitting hebben de heeren J. P. van Bel, J. van der Jagt en Jacq. de Visser. Op Zaterdagmiddag 19 dezer speelt een elftal dezer vereeniging een wedstrijd tegen de veteranen der V. C. Vlissingen, op het terrein aan den Koudekerkschen weg. De opbrengst is bestemd voor het St. Nicolaas- comité alhier, dat zich ten doel stelt, behoef tige kinderen in deze gemeente een genoeg- lyk St. Nicolaasfeest te bezorgen. Wij komen op dezen wedstrijd, waarvoor ongetwijfeld groote belangstelling zal bestaan, nog nader terug. Bevorderingen by de marine. Sergeant-majoor der mariniers P. J. de Klerk tot adjudant-onderofficier der mari niers idem J. Kamberg tot idem sergeant machinist C. Kurvink tot majoor-machinist sergeant der mariniers G. van Coesant tot sergeant-majoor der mariniers. By beschikking van den minister van de fensie zyn de volgende plaatsingen gelast de officieren van den marinestoomvaartdienst 2e klasse J. van der Wiele aan boord Hr. Ms. „Z 1" en H. Gorter aan boord Hr. Ms. „Schorpioen^' de officieren van administratie 2e klasse G. van Beusekom a.b. Hr. Ms. „Van Speyck" en J. W. B. Buyten, a.b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord de luitenants ter zee 3e klasse F. L. Capel onderzeediensthaven te Willemsoord en L. C. H. Reeser idemde officier van administratie 2e ldasse J. Bouma a.b. Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen de of ficier van den marinestoomvaartdienst le klasse F. Damave, marinekazerne te Amster dam de officier van gezondheid 2e klasse C. P. J. Modderman is geplaatst a.b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Bij Kon. besluit is een eervol ontslag, uit den militairen dienst verleend aan de reser ve le luitenants J. M. Zanino en C. Ketel, beiden van het 3 e regiment infanterie te Bergen op Zoom. Met ingang van 15 dezer wordt de dienst plichtige M. Jasperse van het detachement 14e regiment infanterie, gedetacheerd by het korpsgedeelte te Middelburg voor' verdere op leiding. Intree hulpprediker. Den 20sten November a.s. hoopt de heer J. W. van Swigchum, cand. tot den H. dienst, zijn werk als hulpprediker by de Ned. Herv. gemeente te Ter Neuzen aan te vangen, na des morgens als zoodanig by de gemeente te zijn ingeleid door den plaatselijken predikant dr. L. J. Cazemier. Ger. Gem. Beroepen te 's-Gravenpolder ds. M. Heikoop te Urecht. „Ik zal je om half zeven aan je hotel ko men afhalen", zei ik. „Mocht Peeke mijn voorwaarden echter niet aannemen, stuur dan nog even een boodschap naar bet jacht, want dan kan ik uitslapen." „Afgesproken". Hij bracht my tot aan de poort van het paleis, wenschte mij goeden nacht en ging terug om de zaken verder te overleggen en te regelen met d'Estorges. Vlug liep ik den heuvel af en was binnen twintig minuten aan boord van de „Snow drop". ik wekte den hefmeester, om water voor my te warmen. Ik ging mijn baard, die my zoo uitstekend voor herkenning had be hoed, afscheren. Ik knipte hem zoo kort mogelijk en begon toen, een beetje onhan dig, te scheren, 't Was lang geleden, dat ik een dergelijke operatie verrichtte. In geen vier jaren had ik mijn normale gezicht ge zien en nu ik het dan in den ouden vorm wederom zag, viel het my niet tegen. Myn kin was wat breeder geworden en het leek mij alsof mijn lippen wat smaller geworden waren. Maar wat mij het meest verheugde, was, dat ik er een aantal jaren jonger uit zag nu. Ouder als twee en dertig zou nie mand mij schatten. Eindelijk had ik Soedan dan afgeschudDeze overweging vervulde my met innige dankbaarheid en met een opgewekt gemoed vertrouwde ik mij toe aan het zachte dons. Ik heb nooit lekkerder ge slapen 1 .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5