GEMENGD NIEUWS Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika PREDIKBEURTEN STOOMVAARTLIJNEN HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN AGENDA fl* lf T „Knutselen jongens" nagemaakt Weineen, je behoeft geen raadseltjes op te lossen als je daar geen tijd voor hebt, hoor Je mag ook gerust zoo enkel maar een briefje schrij ven. Ga je nog op school en wat ben je van plan te worden DagTot een volgend keertje. Zonnestraaltje. O wat heeft die Door het druk. Zou ze nog wel tijd overhouden om haar boterhammetjes te eten Engeltje. Hoe kwam je er zoo bij aan Prins te denken toen je bij tante was Prins zegt„Nogal gemakkelijk te begrijpen, hè Ik ben zóó'n aardig hondje, dat iedereen altijd aan me denkt't Is verschrikkelijk, wat een branie, hè Maar ik zeg „Neen Prins, ik denk er anders overIk geloof, dat Engel- tje's tante den koektrommel voor den dag haalde en toen dacht Engeltje er natuurlijk aan, dat er een zeker hondje in Amsterdam woont, dat vreeselijk veel van snoepen houdt I" Bom, Prins draait zich om, zijn rug naar me toe. Hij wil zeker niets meer van me weten, Mata Hari. Een mooi plaatje voor mij Maar ik zie niets anders dan een velletje papier, waarop Mata Hari haar briefje heeft geschreven, en een enveloppe, waar dat briefje in zat. Zou die domme broer want een beetje dom vind ik hem wel, hoor, of liever gezegd vergeetachtig het soms weer in zijn schooltasch hebben laten zitten Of was het niet apart ingepakt 't Zou fijn zijn als Marietje ook meedeed. Hoe meer kinderen er meedoen, hoe gezelliger het in ons Raad selhoekje zal toegaan. Groet Marietje maar vast eens van me. Dat arme zieke vriendin netje Ga je haar wel eens opzoeken of schrijf je haar wel eens een briefje Maar nu zou ik ook wel eens graag willen weten hoe het met Mata Hari gaat, of ze weer opknapt, of ze alweer een beetje loopen mag en of ze nog altijd lief en gehoorzaam haar bekertjes melk leeg drinkt. Groote zus. Al terug van de verjaars- partij Misschien heb je wel je viool meege nomen en heb je voor het jarige vriendinnetje „Lang zal zij levengespeeld, hè Kaatseballetje, Wat een heerlijk vooruit zicht Wanneer zal het wezen In de Kerst- vacantie Nu, die is gauw genoeg op handen. Met al die feesten in het zicht vliegen de dagen voorbij. „Weet je wat", zegt Prins, „als mijn vrouw en ik komen om te spelen, wil ik wel kok zijn. Dan maak ik allerhande lek kere dingen klaar Maar Kaatseballetje, komt eens dicht met je oor bij tante Truus, zoodat zij je wat kan influisteren Laat Prins maar liever wat anders wezen, hooranders heb je kans, dat alle lekkere dingen in zijn maagje verdwijnen. Croeusje. Geen raadseloplossingen Hè dat is jammer Ik vind het altijd zoo leuk om te kunnen constateeren welk vriendje of vriendinnetje weer knap is geweest. Neen, een poesje heb ik niet, maar wel een hondje, een dik wit molletje. Een rakker, hoor Filmsterretje. Krijgt tante Truus ook eens een briefje van jullie Madeliefje. Heb je aan den Sint een kachel gevraagd Een echte of een van cho cola Als het er een is van chocola, mag je haar wel nooit aanmaken, want anders heb je kans, dat er van het kacheltje niets anders overblijft dan een klein bruin, drabbig plasje. Jammer, dat je voor vader niets meer kon maken. Maar misschien kun je hem nu nog wat tegen Kerstmis sturen. Boterbloempje. Wat zat er in dat ge- luksnootje Een gerbogi Wat is dat voor iets Je moest eens kunnen zien hoeveel rimpeltjes tante Truus in haar voorhoofd trekt om uit te visschen wat gerbogi betee- kent. Wil je graag een theelichtje hebben? Ja, dat lijkt me leuk bij je serviesje. Ik heb ook nog een theelichtje, dat ik als klein meisje gebruikte. Het is een soort komfoor tje, heel kunstig uitgesneden. Als ik alleen voor me zelf thee zet en dan een klein potje gebruik, zet ik dat potje op dat komfoortje. En als ik dan het vlammetje van het waxine lichtje door de gaatjes zie glinsteren, moet ik vaak aan vroeger terugdenken. Wim en Leen Lugtenberg. Daar begrijp ik niets van. Ik heb toch heusch jullie briefje niet gekregen. Is het heusch bezorgd of heeft iemand het in zijn jas laten zitten Want dat gebeurt wel eens. Maar nu zijn jullie dan toch present, hè Krijg ik eens wat meer van jullie te hooren Voetballer. In Amsterdam (was het Woensdag mooi droog, helder weer. En in Vlissingen Ik hoop maar, dat het daar van t zelfde laken een pak was, zoodat jullie fijn konden spelen. Met welk resultaat? Als je voorspelling is uitgekomen en jullie het in derdaad tegen de sesde-klassers hebben moe-» ten afleggen, is jullie stemming er toch niet minder om, hè Even goede vrienden. Laatst sprak ik iemand, die vroeger heel veel heeft gevoetbald en in wedstrijden speelde. Hy zei „Gewonnen of verloren, het deed er niet toe. We gaven na afloop elkaar de hand en gingen nog gezellig ergens zitten praten." Zoo moet het ook zijn. Sport moet de menschen tot el kander brengen, niet verdeelen. Zeg, ken jij Lagendaal Ik bedoel niet den echten Lagen- daal, maar den Lagendaal, die in ons hoekje meedoet Covaks. „Vroeg op en vroeg naar bed, dat geeft de grootste pretDat is een rijmpje, dat mijn moeder vroeger tegen ons zei als we niet dadelijk wilden opstaan of wat nog vaker gebeurde als we niet naar bed wilden. Zoo denk jij er zeker ook over, hè Of was je soms een beetje verkouden toen je dien avond zoo vroeg naar je mandje ging Rekenaresje. Fijn, dat je zoo van Trip pelt je geniet. Die Trip heeft daar in Zeeland al heel wat vriendjes en vriendinnetjes ge maakt Tom Mix. Nu, de films van Tom Mix hebben voorloopig nog niet afgedaan, hoor Als jij achttien bent, kun je er nog heel wat te zien krijgen. Famke. Dat gaat maar uit, dat gaat maar uitFijn, hè, om altijd maar zoo feest te vieren Maar ik denk wel, dat je verstan dig genoeg bent om er je huiswerk niet on der te laten lijden of moeder niet een keertje te helpen met kopjes wasschen en zoo. Want ais je je plichten verzaakt, kun je nooit van ganscher harte feest vieren. Dag pierewaai- stertje Waschvrouwtje. Tante Truus stuurt dat standje lekkertjes terug, want ze heeft jou niet vergeten, maar Waschvrouwtje heeft vergeten haar naam te vermelden. Niet meer zoo dom zijn, hoorHeb je nu alweer een poppenkind En welke naam heeft het nieu- welingetje nu gekregen? Mag ik soms haar peettante zijn als ze nog niet gedoopt is Wie verzamelt plaatjes „Utrecht" Een vriendelijke geefster of gever heeft ons een pakje Hille's bons voor plaatjes Utrecht gestuurd. Wie spaart deze op Die schrijft dat volgende week maar in zijn raad selbriefje. Intusschen de vriendelijke geefster of den gever hartelijk dank RAADSELACHTIGE RUÏNES IN 'T OERWOUD. Geheimen van Simbahwe en Tere. De beteekenis van de eeuwenoude, reus achtige ruïnes van Simbahwe en Tere, die in het geheel door negers bewoonde gedeelte van Afrika, waar men slechts strooien- en leemen hutten kent, uniek zijn, is voor het eerst door Leo Frobenius nauwkeurig onder zocht. Het betreft hier heiligdommen en be graafplaatsen in den vorm van burchtachtige ronde gangen en kamers, die deels voor den godsdienst, deels voor de bijzetting van doo- tha vorsten schijnen te hebben gediend. De ringmuren zijn ca. 11M. hoog en zon der specie zijn de zorgvuldig uitgehouwen steenen zoo stevig samengevoegd, dat zy eeuwen lang stand hielden. Vondsten van kunstvoorwerpen en werktuigen toonen ten duidelijkste, dat z: in cultureelen samenhang staan tot de pre-historische,f wereldberoem de rotsteekeningen, die Frobenius op een van zijn expedities door de oérwouden van Afrika heeft ontdekt. Op grond van de ge- teekende dieren en menschen en van de schilderingen, die overigens van hooge kunstzinnige waarde zijn en een groote uit drukkingskracht bezitten, bracht bij deze oerwouden-volken in samenhang met nog bestaande Centraal-Afrikaansche rassen. Uit de hoogst interessante filmopnamen, die Frobenius van zijn jongste expeditie 1928/1930 meebracht, heeft de Öultuurafdee- ling der Ufa, een keuze mogen doen en zij heeft een filmpje met gesynchroniseerde voordracht samengesteld, dat ook binnenkort in de Nederiandsche bioscopen zal worden uitgebracht onder den titel „Raadselachtige Ruïnes in Afrika". Hier en daar is de voor dracht onderbroken door origineele neger melodieën, waarvan de motieven door Hans Trinius tijdens de expeditie werden opge- teekend. Deze film maakt vooral den samenhang van het pre-historische tijdperk met het huidige Afrika zeer duidelijk, want zij toont ons behalve de door Frobenius gevonden rotsbeelden en ruïnes in het oerwoud, het leven, de feesten en dansen van den tot nu toe nog nooit verfilmden negerstam der Ba- rotsen in Rhodesia. Deze Barotsen leven vol gens het inzicht van Frobenius in een cul tuurtoestand, die ongeveer met dien van den prehistorischen bouwer van Simbahwe en Tere overeenstemt DER WEISSE DaMON. Een bericht: ....„Naar aanleiding van een in Marseille afgewikkeld strafproces deed de chef van de Fransche douane Thalamas als getuige sensationeele mededeelingen over den moord op den Britschen consul, Sir Lee. door lasthebbers van het wereldverbond van smokkelaars in verdoovingsmiddelen. Het be treft hier een organisatie, die de door de overheid ingestelde controle-maatregelen in alle werelddeelen systematisch en met alle haar ten dienste staande middelen bestrijdt. Deze organisatie heetde O.S.C.I. Organi sation secrête des contrebandiers internati- onaux" (geheime organisatie der internati onale smokkelaars.) De nieuwe Ufa toonfilm „Der Weisse Da mon" geeft een levendig beeld van het ge heime bedrijf der handelaars in verdoovings middelen, van hun over de geheele wereld Het a u t o-o n g e 1 u k b ij Was senaar. Omtrent den toestand van de bij het auto-ongeluk Donderdagmiddag- op den rijksstraatweg te Wassenaar gewonde en ter verpleging naar Den Haag overgebrachte personen vernemen wij, dat mevr. N., die in het R.-Kath. Ziekenhuis ligt, hedenmiddag nog steeds niet bij bewustzijn was gekomen, hoewel wat meer opleving viel te bespeuren en dat de heeren F. en S., die in het gemeen telijk Ziekenhuis zijn opgenomen, er naar omstandigheden wel aan toe zijn, ofschoon hun verwondingen veel pijn veroorzaken. De vierde inzittende van den auto, die door glas scherven aan zijn gelaat was verwond, is, na in het ziekenhuis te zijn verbonden, naar huis gekeerd. Een intelligente hond. Is Engeland altijd zeer in spanning als de rechter-vrijgezel Mac Cardie in de gelegen heid is, van zijn inzichten in het moderne leven te getuigen, in Amerika kent men eveneens een rechter, op wiens vonnissen het publiek zich vlast. Het is rechter Green span, uit de wijk Karlew in New-York, die reeds vele malen blijk heeft gegeven van ware Salomo's wijsheid. Thans echter kreeg hij indien deze uit drukking voor zulk een wijs man althans niet te oneerbiedig is 't lid op den neus. Er was nl, kwestie tusschen twee jonge man nen, die beiden beweerden bezitter te zijn van een hondje. Greenspan-Salomo liet het hondje in de zaal brengen en zeide tot den eenen man„Roep het dier De man riep „Hector 1" en kwispelstaar tend kwam de hond naar hem toe. De an dere man riep echter, eveneens op bevel van den rechter „Pluto en zietook naar hem kwam het hondje kwispelend geloopen. Zelfs op het „Bcllo" van een agent, en op het „Pollux" van den rechter zelve reageer de het intelligente dier. Toen aldus het oordeel van Salomo ge faald had, waagde hij een laatste poging. De rechter beval den mannen zich te verwijde ren, dan zou het hondje wel met den recht- matigen eigenaar meeloopen. Pluto, Pollux of hoe hij dan heeten mocht, dacht er echter anders over: Hij verliet de rechtszitting vóór de twistende eigenaars en nam de beenen,... Zaagsel inCanada duur der dan tarwe. Onder de boeren in Alberta is een beweging gaande om in het komende voorjaar geen graan meer te zaaien uit protest tegen de lage prijzen. Zij trachten de boeren in Saskatchewan en Manitoba voor hun beweging te winnen. De Kamers van Koophandel in het district van de Vredes- rivier hebben onlangs te Ottawa om gegee- ringssteun voor de boeren gevraagd. Op plaatsen ver van den spoorweg gelegen kost zaagsel tien dollar per ton, terwijl men voor tarwe slechts zeven dollar per ton krijgt. Oneerlijke duivenmel kers. Voor de rechtbank te Reckling hausen hebben vijf duivenliefhebbers terecht gestaan, die op oneerlijke wijze premies had den weten te bemachtigen bij wedvluchten. Het had de aandacht getrokken, dat zij voort durend premies wisten binnen te halen, zoo dat een nader onderzoek werd ingesteld, waarbij ten slotte bleek, dat men zich van een valsch controleklokje had bediend. Twee beklaagden werden vrijgesproken, de drie an - deren tot gevangenisstraffen van 2 tot '6 weken veroordeeld. II|IIIIIIIIINIIIIIIIIII|[|||||IIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1II!III[|IIIIIIIIIIIIIIIIIII[IIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII11I1IIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII'I'I""I1" door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verbodenJ 93 t Was gauw verteld. Ze was indertijd met het bootje naar zee gedreven, en toen door het smokkelschip opgepikt. De booswichten hadden de stakker zoomaar het haar afge knipt, en ze had hard moeten werken en had een slecht leven gehad. „O, 't is zulk geboefte riep zij uit, ,,'t heele ruim ligt vol whisky en jeneverO, had ik maar nooit aan jouw fratsen meegedaan 94 Kapitein Klakkebos zweeg, schuldbewust, en. Ophelia sloop heen, want als men zag, dat zij met den gevangene praatte, zou er wat voor haar opzitten J Droevig peinsde de kapitein er dien avond over, dat hij er toch eigenlijk ook verkeerd aan gedaan had, een arme, zwakke vrouw mee te nemen. Maar.... wat was dat? Daar sloegen op eens dikke rookwolken in z'n gezicht, die van het dek kwamen.... Brandgeroep weerklonk.... (Dinsdag vervolg) llllllllllll!llllilllHliHlllllllll!HIII!llllllHIIIIIHlHllllllHHHIllHimilllllllllHlllllllllHlllli!ll llHllHHIIIHIlllHIIIIIIHHIllllilHIHIIillllllllllHlllllllllllllllHmillllllllllllHlllllllHmilHlllllllt ZONDAG 13 NOVEMBER 1932. BRESKENS. 9.30 urn*Ds. J. A. RAAMS, van Kloetinge. 5.30 uur Ds. J. A. RAAMS. GROEDE. £.30 uurDs. VAN KOOTEN. Evang. Luth. Kerk. 9.30 uur Da L. O. DUFOUR. OOSTBURG. 9.30 uur Ds. FABER. SCHOONDIJKE, 9.30 uur Ds. SNIJDELAAR. IJZEND1JKE. 9.30 uur Ds. CASTELEIN. „Dempo" (uitr.) 11 Nov. v. Southampton „Djambi" (thuisr.) p. 11 Nov. Gibraltar „Giekerk" (uitr.) 11 Nov. van Vlissingen „Indrapoera" (uitr.) 11 Nov. van Colombo „Johan van Oldenbarnevelt" (uitr.) 11 Nov. van Genua „Poelau Bras" (uitr.) 11 Nov. van Suez „Stuyvesant" (uitr.) p. 10 Nov. Ouessant „Soekaboemi" (thuisr.) p. 11 Nov Sagres „Zeelandia" (uitr.) 10 Nov. van Rio de Ja neiro November Zondag 13V.M. 1.08 13.17 Maandag 14 1.38 13.48 Dinsdag 15 2.11 14.20 November uur Zondag 13 4.39 M Maandag 14 4.38 n Dinsdag 15 4.36 M Woensdag 16 4.35 van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Van 1117 November. Alhambra-theater „De Speler" en „Waterloo-Bridge". Van 1117 November. Luxor-theater „De Zeeduivel" en „De Radio-Patrouille". Zaterdag 12 November. Uitvoering Ge mengde Zangvereeniging „D.O.V.", Grand Hotel Britannia, 8 uur. Zaterdag 13 November. Cabaret-avond, „de Oude Vriendschap", 8.15 uur. Maandag 14 November. Openbare verga dering Sociaal-democratische Vrouwen club, lokaal Admiraal de Ruyter, 8 uur. Donderdag 17 November. Lezing Ned, Christ. Vrouwenbond, Militair Tehuis, 8 uur. vertakte organisatie en van den tragischen strijd van hun slachtoffers. De hoofdrollen worden gespeeld door Hans Aïbers, Gerda Maurus, Trude von Molo en Peter Lorre. Er gebeuren onbehaaglijke dingen om ons heen, dingen, waarvan wy geen vermoeden hebben. Bleeke menschen met holle wangen en sleependen tred en koortsachtig flikke rende oogen, die altijd gulzig ergens op schy- nen te wachten, duiken plotseling in onze herinneringen op. Het zijn ongeneeslijke cocaïne-verbruikers bf morphmisten, die ternauwernood meer in staat zijn, voedsel te verteren, niet slapen kunnenzij zijn ver nietigd, ontzenuwd, ten doode opgeschreven. Zij hebben nog maar één gedachte: Hoe kom ik aan cocaïne of morphine Zij gaan naar zekere nachtgelegenheden, waar zij menschen vinden, die voor veel geld een paar gram „droom" te koop bieden. Zij vechten met hen om het begeerde middel, als de duivel om een zieltje, j Zij offeren er vaak hun laatste geld voor' èn krijgen.... ver- valschte cocaïne-poeder. De andere „droom- verkoopers" in de groote steden laten hun klanten in nieuw gebouwde huizen of verla ten binnenplaatsen komen, om met hen te onderhandelingen altijd beloerd, altijd vervolgd door de beambten, die daarmee be last zijn, die dezen eeuwigen strijd voeren tegen dit sluipende gevaar. Een beroemde Parysche handelaar in ver doovingsmiddelen, die men jarenlang niet te pakken kon krijgen, hoewel men wist, dat hjj een der meest succesvolle „coco" hande laars was, had een houten been, en in dit houten been verstopt, sleepte hij dikwijls meer dan een half pond cocaïne mee een klein vermogen, want een pond er van krijgt men niet goudkooper dan voor tienduizend gouden franken, in bepaalde lokalen is het de gewoonte, om te vragen hoe Iaat het is. De aangesprokene laat dan voorzichtig een paar gram „coco" vallen uit een horlogekast. Vulpenhouders, zakmessen zijn of waren veel gebruikte cocaïne-reservoirsde metho den verwisselen, doch zijn altijd nieuw en onuitputtelijk Doch dat zijn maar de kleinhandelaars, die hun waren aan den man brengen onder de kleine menschen tegenover hen staan groothandelaars, die het meestal niet minder doen dan met een vliegtuig. Marseille is een middelpunt van den overzeeschen cocaïne-smokkelhandel. Het avontuurlijke poeder moet vaak langs de meest fantastische wegen gaan om tot zijn verbruikers te komen. Nog niet zoolang geleden gelukte het de havenpolitie een flin ke vangst te doen. Er werden drie piano's in beslag genomen. In ieder instrument bevond zich ongeveer zes kilo cocaïne, wat dus zes en dertig pond uitmaakte. Tientallen jaren geleden was morphine de groote mode, doch toen kwam een beroemde Engelsche arts Mister Bentley op de onzali ge gedachte, de duivel door Belzebuth te verdrijven en morphinisten te behandelen door cocaïne. Hij wist niet, dat hij daarme de een nieuwe afgrijselijke kwelling schiep voor de groote-stads-menschen en niets meer bereikte, dan dat hij van de morphi nisten cocaïnisten maakte. „Coco" in poedervorm is makkeyker te hantee'ren, en behoeft niet zooals morphine, eerst met een spuitje onder de huid ge bracht te worden. Na den oorlog groeide de cocaïne-verdoo- ving tot een noodlottige ziekte. „Coco" was het modegif. Altijd is het hetzelfde. In het begin schijnt het, alsof de cocaïne de per soonlijke kracht en eigenschappen tot iets bovenmenschelijks doet stijgen. Men voelt zich buitengewoon goed, is vol ydelheid en zelfgenoegzaamheid en ziet de wereld zeer rooskleurig. Langzamerhand echter vermin dert elk logisch denkenhet zelfrespect ver dwijnt. Hij krijgt perioden van volkomen bewusteloosheid. Spoedig is de cocaïne-duivel de oorzaak van groote geestes-depressies, ge paard gaande met een verlammende, licha melijke vermoeidheid, die tenslotte uitloopt op een grenzelooze treurigheid. Het gevolg is volkomen ongeschiktheid om te werken. De cccaïnist wordt psychopaat, met als basis hysterie. Het opnemen in een zenuwinrich ting is dikwijls niet voldoende meer om het afschuwelijke gevolgden cocaïne-waanzin, af te wenden. Nog niet lang geleden heeft het lot van een aristocratische dame, Miss X, de ge moederen in Parijs zeer bewogen. Deze jon ge dame liet zich door een welbespraakten „droomverkooper" cocaïne aansmeren, dat „de dernier cri voor de vrouw van de we reld" moest heeten. Onder het gelach van haar elegant gezelschap savoureerde zij me$ niezen en proesten het „komische" poeder( Tot voor kort was zij in zeker restaurant te Parijs de laatste, die 's avonds wegging, en de eerste die 's morgens vroeg al kwam. Zij kon niet meer slapen. Haar houding was gebukt, zij had holle wangen en schitteren de oogen. Men gaf haar volgens dokters nog 14 dagen. Er worden menschenlevens verwoest. De handelaars in verdoovingsmiddelen lachen in hun vuistje. Precies als hun collega's, de bootleggers en gangsters, in Amerika, ver dienen zij millioenen. „Gaston", de meest gewiekste „droomver kooper" van zijn tijd, beweerde, dat een pond voor niet minder dan tienduizend gouden franken te krijgen was. Waar en hoe hij eigenlijk aan zijn „coco" kwam, is nooit be kend geworden. Ook niet, waar hy het witte poeder verborgen hield. De politie heeft hem uitgekleed, beklopt, onder de nagels van han den en voeten belicht, in 2ijn tanden ge boord, nooit heeft men iets gevonden, Docli toen hy dood was, toen hy door de „con currentie" overhoop geschoten werd, werd zijn geheim opgehelderd. Hy had wat niemand: wist een glazen oog. Achter het glazen oog ontdekten de detectives een zakje en daarin bevond rich de vreeselyke geesel der moderne groote stad-slachtoffers „cocaïne" l EEN CULTUURFILM OVER SPANJE, Gedurende het afgeloopen seizoen rijn er in ons land een serie landen-films uitge bracht, o.a. „Italië I en II" en Frankrijk", Thans verschijnt de vierde film in dit genre, getiteld „Spanje", samengesteld door Indus trie en Kuituurfilm te Munchen, Deze film toont de onvergelykelyke schoon heid en de eigenaardige charme van dit land. „Spanje" zal binnenkort haar eerste vertoo ning in Nederland beleven. EEN VLIEGER-FILM DER UFA VOOR DE PRODUCTIE 1932—33. Ernst Udet, de beroemde Duitsche ge- vechts- en sportvlieger, en Heinz Ruhman zyn geëngageerd voor een door de Ufa .3 vervaardigen vroolyke vlieger-film,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 10