1000 500 300 150 100 25 TAKAN IVo. 3(53' DINSDAG Uitgave: Firma i. VAN El VELDE It.. Nalstraat SI-HO, Vlissingen. Iele). II. Postrekening 6S28T 8 NOVEMBER Verschijnt degelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PRÖVINCIENIEUWS ELECTRO"-BIOSCOOP THE APUL ©MAM 7Öe il932! VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 tegels 50 ct ledereregel meer 10 ct(max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regelsfl. .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANPSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen De verordening1 op de winkelsluiting. Wij vestigen de aandacht op de bekend making van Burg. en-Weth., volgens welke de gewijzigde verordening op de winkelsluiting op 9 November in werking treedt. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 drukker, l behanger, 1 mas- tieker, 1 betonwerker, 1 uitvoerder, 35 grond werkers, 3 loodgieters, 1 mandenmaker, 22 metselaars, 20 opperlieden, 35 schilders, 9 stucadoors, 2 tegelvormers, 47 timmerlieden, 5 ververs, 3 vlechters, 1 wagenmaker, 2 wa- terbouwk. opz., 1 teekenaar bekend met werktuigk. en bouwk., i meubelmaker, 2 po- litoerders, 4 stoffeerders, 4 kleermakers, 1 wasscher, 1 coiffeur, 4 schoenmakers, 672 metaalbewerkers (w.o. 256 tijd. werkloos), 1 bierbottelaar, 10 brood/banketbakkers, 2 koks, 3 koksaides, 4 slagers, 1 tuinman, 7 magazijnbedienden, 1 winkelbediende, 1 slcoper, 5 chauffeurs, 9 kellners, 6 loopjon gens, 6 sleepers, 23 transportarbeiders, 1 be steller, 41 kantoorbedienden (w.o. 6 vrouwel.), 1 winkeljufrouw, 3 teekenaars, 1 musicus, 2 werksters, 2 dienstboden, 10 portiers, loopers enz., 40 varensgezellen (w.o. matrozen, ma chinisten, stuurlui enz.) en 115 losse arbei ders. Totaal 1175 ingeschrevenen (waarvan 108 in de werkverschaffing). Vorige week 1165 personen. Alzoo een vermeerdering van 10 werkzoekenden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Het portret van de bekende zangeres mevr. de Haan—Manifarges, ter gelegenheid van haar 60en jaardag vervaardigd een ten toonstelling van cocons, ingezonden door le den van de Ned. zijdeteelt-vereeniging, welke tentoonstelling wordt gehouden in het Jaar beursgebouw te Utrechtonthulling van een monument voor wijlen dr. P. J. P. Moquette te Nijverdaleen Roode Kruis-hondenkeu- ring te 's-Gravenhage het jachtseizoen is te Oud-Leusden geopend door het houden van de bekende St. Hubertus-jacht. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten. Engelsche romans: Crawshay—Williams, F.Night in the hotel. Deeping, W.The bridge of desire. Ferber, E.Cimarron. Hemingway, E A. farewell to arms. Kennedy, M.Return I dare not. La\yrence, D. H. Sons and lovers. Milne, A. A.Two people. Walpole, H.Wintersmoon,2 din. Woolf, V.To the ligthouse, Fransche romans: Bédel, M.Philippine. Dabit, E.l'Hotel du Nord. Duhamel, G.Querelles de familie. Dunais, D.Georgette Garou. Durtain, L. Captain O. K. Hubermont, P.Treize hommes dans la mine. Kessel, J.Nuit des princes. Londres, A.Le juif errant est arrlvié. IdemTerre d' ébène. Maurois, A.Les discours du Dr. O'Grady IdemLes silences du colonel Bramble. Orlan, P. M.La Bandéra. Saint Eupéry Vol de nuit. Schlumberger, J. Saint-Saturnin. Populair wetenschappelij ke werken: Adler, A.Menschenkennis. 1932. Bauer, O.Kapitalisme en socialisme na den wereldoorlog. Dl. 1. Goede en verkeerde rationalisatie. 1932. Knickerbocker, H. R.De roode handel dreigt; 2e dr. 1932. Ligt, B. de De vrede als daad. Dl. I 1931 LangdonDavis, J.De groei van ons wereldbeeld van den oermensch tot Ein stein. 1932. Geïll. Harlaar, H. Iets voor den stoker. 1930. Dijker, A. J.Het maken van bestekken, begrootingen en materialenstatèn. Dl. 2. Electriciteitswerken. 1928. Kostelijk, T.Accumulatoren. 1922. Geïll. Sanders, P. E.Moderne Nederlandsche componisten. 1930. Geïll. Scheepvaartberichten. Heden is hier aangekomen het Esthisch stoomschip „Helda" met een lading gezaagd hout van Leningrad naai- Middelburg. Voor de noodlijdende musici. De loterij, Tyelke is georganiseerd om de noodlijdende musici te steunen, zou morgen plaats hebben. In achterstaande advertentie wordt bekend gemaakt dat deze verloting is uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Er zijn in het land nog ongeveer 5000 loten beschikbaar en deze wil het comité nog zien te plaatsen alvorens tot de trekking der prij zen over te gaan. MIDDELBURG Gemeente-begroeting- voor 1933. Burg. en Weth. van Middelburg hebben aan den gemeenteraad aangeboden de begrooting voor 1933. Deze wijst voor den gewonen dienst aan 1.737.903.71 in ontvang en uitgaaf mèt een post onvoorzien van 30.042.86. De kapi- taaldienst geeft een eindcijfer aan van 513.550.52. Burg. en Weth. wijzen er op, dat evenals in de meeste andere gemeenten ook te Mid delburg de financieele toestand verre van rooskleurig is. Ook hier worden voor werk- looaen- en armenzorg in de ruimste beteeke- nis abnormaal groote offers gevraagd, terwijl daartegenover juist als gevolg van de groote werkloosheid en de slechte economische om standigheden, de opbrengst der verschillende belastingen een tamelijk sterke daling ver toont. Een en ander leidde er Burg. en Weth. toe zooveel mogelijk op de uitgaven te be zuinigen. Maar tenslotte zagen zij zich toch nog geplaatst voor een tekort van rond ƒ89.000. Nauwkeurig hebben Burg. en Weth. overwogen op welke wijze dat tekort te dek ken zou zijn. Drie middelen kwamen daar voor in aanmerking, nl. belasting-verhooging; gebruik van een gedeelte der reserve's van het electriciteits- en het gasbedrijf salaris verlaging van het gemeente-personeel. Zij hebben gemeend het laatste middel vooralsnog niet te moeten toepassen. Eeii deel der korting (verhaal pensioens-bijdra- gen), waartoe in de Raadsvergadering van 27 April jl. werd besloten, namelijk het ver haal van 3 voor eigen pensioen zal eerst gaan werken met ingang van 1 Januari 1933. Zou met ingang van dien datum opnieuw een wedde-vermindering worden toegepast, dan zou feitelijk een dubbele korting in wer king treden, hetgeen zeer zwaar op de be trokkenen zou drukken. Het pensioen-ver haal van 8J4 tot 3000 en 3 boven 3000 is grooter en drukt derhalve zwaarder dan de door het Rijk vastgestelde korting van 3 tot 2000 (ongehuwden 1000) en daar boven 5 terwijl bovendien de salarissen van het gemeente-personeel in het algemeen lager en niet onbelangrijk lager zijn dan die van het Rijkspersoneel of van het personeel der provincie, zelfs al zou voor dat personeel de nader te noemen 5 korting ingaan. Een salaris-korting van het gemeente-personeel treft niet dat deel, hetwelk gesalarieerd wordt naar een Rijksregeling, b.v. onderwij s-perso- neel, of waarvan de wedde wordt vastgesteld door anderen dan den raad, zooals burge meester, secretaris enz. Daardoor ontstaat een niet te ontkennen onbillijkheid in de behan deling van uit een zelfde begrooting bezoldigd personeel. De bij de Rijksbegrooting in uitzicht ge stelde mogelijkheid van een verder verhaal ten beloope van 5 van den pensioens grondslag is nog niet wettelijk vastgesteld en kan dus nog niet worden toegepast. Zonder twijfel zullen Burg. en Weth. een voorstel doen tot verhoogde korting, als in den loop van 1933 mocht blijken, dat een vermindering vanuitgaven noodzakelijk is, alleen reeds op dezen grond, dat het even wicht in de begrooting alsdan niet meer op andere wijze zou verkregen kunnen worden. In de buitengewone omstandigheden, on der welke de gemeente verkeert, achten Burg. en Weth. het noodzakelijk voor het sluitend maken der begrooting de reserves der bedrij ven voor een gedeelte aan te spreken. Burg. en Weth. stellen voor uit de reserve van het electriciteitsbedrijf ƒ25.000 te nemen en uit die van het gasbedrijf ƒ10.000. Met het oog op de volgende begrootingen, die naar alle waarschijnlijkheid nog minder gemakke lijk sluitend zullen kunnen worden gemaakt dan die voor 1933, zouden grootere bijdragen niet verantwoord zijn. Ten slotte blijft dan nog een bedrag van ƒ54.000 over, te dekken uit belastingverhoo- ging. Burg. en Weth. ontveinzen zich niet, dat zulks een belangrijke vermeerdering van belastingdruk voor de ingezetenen beteekent, waartoe zij noode het voorstel doen. Men zal zich daarin dienen te schikken in de hoop op deze wijze door de kwade jaren heen te komen. Het komt het beste voor de belasting- verhooging te verdeelen over de 3 eenige be lastingen, die daaryoor nog in aanmerking komen. Op deze wijze worden onbillijkheden, die bij iedere belasting voorkomen, tot de ge ringste proportiën teruggebracht. Burg. en Weth. stellen daarom voor de op centen op de Gemeentefondsbelasting te ver- hoogen van 80 tot 100. Do hoogere opbrengst ramen zij op ƒ22.500. Aangezien de overige heffingen tot redelijke bedragen zijn opge voerd, verwachten zij, dat daartegen bij de hoogere autoriteiten geen bezwaar zal be staan. Zij achten het niet gewenscht, Middel burg te plaatsen in de 3de klasse dezer be lasting, waardoor voor Middelburg te lage inkomens er bij betrokken worden, wat, naast het bezwaar van vermeerdering van druk voor de kleine inkomens, ook bezwaren van belasting-technischen aard met zich zou brengen. Voorts stellen zij voor de opcenten op de pèrsomeele belasting te verhoogen met 30 en op de straatbelasting 30 opcenten te heffen. Aan dit laatste geven zij de voorkeur boven een wijziging van het tarief, opdat, zoodra daartoe gelegenheid bestaat, weer tot af schaffing kan worden overgegaan. De hoogere opbrengsten schatten Burg. en Weth. op ƒ21300 resp. ƒ10.500. Door vorengenoemde maatregelen is dan. het evenwicht in de be grooting verkregen. Begon de begrooting 1932 met een batig slot der voorlaatste rekening vai. 69212.50 en een praelevement ad ƒ40.000, de begrooting 1933 opent met -en batig slot der voorlaat ste rekening van 87336.82, waarvan volgens schrijven van Ged. Staten nog 29.000 voor 1934 is te reserveeren, zoodat de netto-bate ƒ58336.82 of ƒ50.778.68 minder dan in 1932 bedraagt. De jaarwedde van den -ommandant der brandweer is verhoogd met 50, omdat de jaarwedde is vastgesteld op een belangrijk lager bedrag dan oorspronkelijk begroot was en toen niet in aanmerking is genomen de pensioenpremie van 51, terwijl de tegenwoor dige functionaris ia vreband met zijn leeftijd wel nooit recht op pensioen zal kunnen doen gelden. Het Rijk heeft de huur van de Rijschool ad ƒ500 per jaar opgezegd en trekt de ge meente thans geen revenuen meer, terwijl de pikeur tegen 1 Juli 1933 eervol ontslag heeft gekregen. Burg. en Weth. zien geen enkele reden meer aanwezig dit instituut langer te handhaven en stellen voor het met ingang van 1 Juli 1933 op te heffen. Daarmede komt ook de zg. burgerweide ter vrije beschikking van de gemeente en krijgt zij ook de huur van een deel daarvan van de Vereeniging voor volkstuintjes „Kweeklust". Voor subsidie aan werkloozenkassen moes ten Burg. en Weth. ƒ27.200 ramen, een stij ging met rond ƒ20.000 gerekend naar de „normale" jaren tot en met 1930. Volgens de begrooting van het burgerlijk armbestuur moesten Burg. en Weth. de subsidie daaraan ramen op 136.400, zijnde weer 16.800 hoo- ger dan voor 1932. Als geraamd exploitatietekort voor de Godshuizen is uitgetrokken het op de be grooting 1932 dier instellingen geraamde te kort, verminderd met de vermoedelijke bate wegens het ingevoerde pensioenverhaal. Waar naar alle waarschijnlijkheid het over 1932 ge raamde tekort zal worden overschreden, heb ben Burg. en Weth. bij den post „onvoor zien" daarmede rekening gehouden. Burg. en Weth. hebben bezwaar tegen in williging van het verzoek van het bestuur der vereeniging „Openbare Leeszaal en Bi bliotheek" om subsidieverhooging van ƒ2640 op ƒ3702, doch meenen wel dat een uitzon dering voor deze vereeniging moet worden gemaakt op het voorstel om de subsidiën in het algemeen te verminderen en stellen zij eenzelfde bedrag als voor 1932 voor. De ramingen voor steunverleening en werkverschaffing brengen allerlei moeilijk heden met zich, bij gebrek aan voldoende gegevens en houden deze posten bovendien ten nauwste verband met elkaar. Tenzij de werkloosheid nog in belangrijke mate mocht toenemen, zijn Burg. en Weth. er van over tuigd, dat de thans geraamde bedragen voor 1933 voldoende zullen blijken te zijn. In verband met den moeilijken finarxneelen toestand zullen Burg. en Weth. na afloop van den thans in gang zijnden cursus nader overwegen of met het oog op het gering aan tal leerlingen, het openbaar vervolgonderwijs niet kan worden opgeheven. Het nog aan wezig zijn- van één boventallige leerkracht aan school J, waardoor ook voor het bijzon der lager onderwijs belangrijke bedragen moeten worden uitgekeerd, heeft in verband met het ingediende spoed-ontwerp tot wij ziging van de lager onderwijswet 1920, de aandacht van Burg. Weth. Zoo spoedig mogelijk zullen zij te dier zake nadere mede- deelingen aan den raad doen. Ziekenhuisverpleging op Walcheren. De Vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren houdt een buitengewone algemee- ne vergadering op Zaterdag 19 November, des namiddags 3 uur, ir. de sociëteit St. Joris te Middelburg, ter behandeling van een voor stel van het centraal bestuur tot het aangaan v;,n een overeenkomst met de gemeente Vlis singen ten aanzien van de beide te Vlissingen gevestigde vereenigingen voor Ziekenhuisver pleging. Deze overeenkomst houdt in, dat de ge meente Vlissingen in het reservefords der vereeniging een som stort van 80 cent per lid, kinderen, ook niet-betalende kinderen, met leden gelijk te stellen, dat op 1 Januari 1933 overgaat naar de vereeniging, op voorwaarde, dat deze overgang collectief plaats heeft. Deze som wordt verhoogd met 750 rente en verminderd met het bedrag der reserve fondsen en batige saldi der exploitatiereke ning 1932 van beide Vlissingsche vereenigin gen. Jaarlijks betaalt Vlissingen 1000, te be ginnen 1 Januari 1933. De vereeniging ver bindt zich de leden der beide Vlissingsche vereenigingen, welke sinds 1 October 1932 lid zijn op 1 Januari 1933 over te nemen met ge lijke rechten en plichten als eigen leden. KOUDEKERKE Werkloozcnzorg. Gisterenavond had in het Vereenïgingsge- bouw alhier een vergadering plaats van de besturen en leden der verschillende vakor ganisaties, welke onder leiding stond van den Christ. Besturenbond te Vlissingen. De druk bezochte vergadering werd inge leid door den heer J. Marijs, die allen wel kom heette, in het bijzonder den heer H. Wetselaar, hoofdbestuurder van den Christ. Metaalbewerkersbond, die deze vergadering bijwoonde. De voorzitter deed vervolgens mededeeling van de verschillende besprekingen, welke in het belang der werkloozen zijn gebonden en las voor de gevoerde correspondentie met Burg. en Weth. der gemeente Koudekerke en de ontvangen antwoorden. De heeren Sorel en Wetselaar gaven ver volgens uitvoerige inlichtingen over kwesties de werkloozenzorg en werkverschaffing be treffende. Op de voordracht ter benoeming van een werknemerslid in de door Burg. en Weth. in te stellen contact-commissie werden be noemd de heeren D. Kasse en J. van der Velden. BIGGEKERKE. Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam gisterenmiddag in voltallige zitting bijeen. Medegedeeld werd dat de verordening, regelende de rechtsposi tie van den veldwachter voor 5 jaren is goedgekeurd. Voorts, dat de rijksdienst zich thans kan vereenigen met bepaling van de jaarwedde van den agent der arbeidsbemid deling op 25. Het bedrag der korting op de uitkeermg uit het gemeentefonds is voor drie jaren vastgesteld op f 89. Het adres van St. Maartensdijk inzake ver mindering der jaarwedden van de burgemees ters, secretarissen en ontvangers wordt op voorstel van Burg. en Weth. voor kennisge ving aangenomen, aangezien Ged, Staten ook reeds het verzoek hebben terzijde gelegd. Een verzoek van W. A. de Witte om vermindering der pacht van het voormalige vroon met 25 en een gelijk verzoek van J. Marijs om een vermindering van 30 voor het verlaten kerkhof te Krommenhoeke, werd op voorstel van Burg. en Weth. ingewilligd, daar vermin dering billijk wordt geacht. Gelezen wordt een verzoek van den A.N.. W.B om toe te treden als donateur tegen een jaarhjksche bijdrage van 25. Burg. en Weth. stellen voor tegen een dergelijk bedrag niet op het verzoek i te gaan, doch gezien het groote belang van den bond voor het verkeer, achten zij een bijdrage van 10 per jaar ge motiveerd. Burg. en Weth. meenen dit bedrag te kunnen vinden door schrapping var. de subsidie aan de vereeniging voor vreemde lingenverkeer op Walcheren daar zij meenen dat het vreemdelingenverkeer ook door den A.N.W.B. wordt gediend. Een voorstel van den heer Dommisse om beiden vereenigingen 5 te geven wordt niet gesteund, waarna dar van Burg. en Weth. wordt aangenomen. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt be sloten aan den oud-rijksveldwachter De Moor een aandenken te geven als bewijs van waar deering voor de diensten door hem aan de gemeente bewezen. Uit de door het burgerlijk armbestuur inge diende voordracht ter benoeming van een lid in de vacature P. Dekker, werd met alge- meene stemmen gekozen de heer Job Dek ker Pz. Bij de behandeling der begrooting 1933 jtelde de heer J. Poppe, om principieele rede nen voor, de posten voor verzekering te schrappen. De heer A. Dommisse steunde dit voorstel uit bezuinigingsoverwegingen, wat den voor zitter aanleiding geeft op te merken, dat het daarmee gemoeide bedrag zeer gering is, ter wijl de begrooting, naar de ondervinding heeft geleerd, niet zal worden goedgekeurd 33 MIDDELBURG Van Vrijdag 11 November af Voorziet U tijdig van plaatsen TEL. 410 indien deze posten er niet op voorkomen. Het voorstel werd verworpen met^5 tegen 2 stemmen, die der voorstellers. De begrooting werd daarna vastgesteld voor den gewonen dienst op ƒ16517 en voor den kapitaaldienst op ƒ217.75. Burg. en Weth. stelden voor thans subsidie te vragen aan het ri in de kosten van werk verschaffing. De heer Poppe vroeg of dit zal geschieden onder voorbehoud, dat, wanneer de voorwaarden te bezwarend zijn, er niet op wordt ingegaan, wat de voorzitter bevestigend, beantwoordde. De heer P. Janse vroeg of de toekomst nu zooveel donkerder is dan voor enkele weken, toen werd gezegd, dat de gemeente het nog wel zal kunnen financieren. De voorzitter antwoordde, dat de werk zaamheden in het dorp misschien tegen zul len vallen wat de plaatsing van werkvolk be treft. Burg. en Weth. stellen voor de commis sie voor de werkverschaffing te ontbinden en een nieuwe te benoemen, tevens aan het» armbestuur een bijdrage te vragen in de kos ten van werkverschaffing en uit dat bestuur een drietal personen aar te wijzen om in de commissie zitting te remen. De heer J. Janse acht het gewenscht om de commissie uit te breiden met twee leden uit de plaatselijke organisaties. Zonder hoofde lijke stemming wordt hiertoe besloten en zal aan de afdeeling van den landarbeiders- en bouwarbeidersbond worden gevraagd een lid aan te wijzen. Tot leden der commissie uit den gemeenteraad werden benoemd de hee ren D. Cop poe'se, P. Janse en J. Lampeit. De voorzitter deelde mede, dat dezen winter een cursus voor zuigelingenverzorging zal worden gehouden, waarvan de kosten gedeel telijk door de deelneemsters zullen worden be taald en waarvoor aan de gemeente een bij drage wordt gevraagd. Aangezien dit jaar geen landbouwcursus zal worden gegeven en hiervoor een pest is uitgetrokken meenen Burg. en Weth. het verzoek in te kunnen willigen, temeer daar hiermede een bedrag van hoogstens 10 is gemoeid. Zonder hoof delijke stemming werd hiertoe besloten. OOSTBURG. Loop der bevolking. Over de maand October 1932. Ingekomen :J. Kareis van Knocke. C. J. van Dijk van Breda. j. Risseeuw en gezin van Zuidzande. S. C. Boidin, geb. Poissonnier van Schoondijke. L. J. Debbaut van Princenhage. P. A. Bril van Zuidzande. D. P. Ekkebus van Hiilegers- berg. I. Datthijn en gezin van Axel. W. M. F. Esser van O. en N. Gastel. A. C. Rijnberg van Ter Neuzen. S. Tellier, geb. de Smidt van Retranchement. Vertrokken: M. A. Breemes naar Ereda. P. L. Heijboer naar Vlissingen. J. J. van Hoeve naar Biervliet. A. M. Maat en gezin naar Nijmegen. C. van Harten, naar Voorburg. A. Ekkebus naar Bres- kens. E. Brevet naar Axel. c. H. Go- vers naar Roosendaal. J. C. M. de Brijn naar Oudenbosch. De bevolking bedroeg op l November 2678 zielen. IJZENDIJKE. Loop der bevolking. Ingekomen: A. van de Voorde, van Waterland-OudemanS. ie Boevere, van Dongen D. Bartelson, van Philippine C. de Dobbela^re, van WaterlandOudeman C. B. Th. van Hoeven, van RotterdamJ. Leo- nardt, van Middelburg C. Verpracfc, van Aardenburg. Vertrokken: P. A. J. Crainee, naar Hontenisse A. Veraert, naar Schoondijke Ch. L. Mabesoone, naar RoosendaalR. de Kezel, naar Watervliet R. de Maesschalk, naar W?.terlandkerkje Ph. Lcclair, naar Wa tervliet.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1