m m m m 9 W\ IH m mm 9M99 i mm m H tfrfpHr BS LAND- EN TUINBOUW BURGERLIJKE STAND MIJN LUCHTDOOP. In verband met een vergadering, die vo rige week Zaterdag werd gehouden inzake de exploitatie van de luchtlijn Botterdam Haamstede—Vlissingen in 1933, was de dienstregeling van den bestaanden vlieg- dienst gewijzigd, en kwam het vliegtuig uit Botterdam 's morgens om negen uur al te Vlissingen aan. In het begin van den middag werd een vlucht ondernomen naar Le Zoute, om den burgemeester van Knocke-Le Zoute, den directeur van de Belgische Luchtvaart maatschappij „Sabena" e.a., die aan boven genoemde vergadering hadden deelgenomen, terug te brengenen ik werd in de gelegen heid gesteld om dezen tocht mee te maken. Het toestel staat nog in de hangar, als ik op het veld kommaar spoedig wordt de motor aangeslagen, en rijdt de PH-OTO naar buiten. Na het proefdraaien stappen we in. Als piloot fungeert de heer Aler, chef van den vliegteehnischen dienst op Waalhaven. Naast hem zit een mecanicienin de cabine zitten we met zh. achten passagiers. Direct nadat de mecanicien de deur heeft gesloten, begint de schroef harder te draaien en komt er beweging in het toestel. Na een aanloop verheft het zich onmerkbaar in de lucht. Ik zit aan stuurboord, en kan een groot gedeelte van Walcheren overzien de lucht is nogal bewolkt, maar het uitzicht is schitterend. De velden glijden langzaam on der me weg met al him prachtige herfst tinten en kleurschakeeiïngen. Zwanenburg zie ik schuin onder me liggen. Biggekerke en de Westkappelsche vuurtoren heel goed waar te nemen. Even later komen we boven het water, hetgeen ook aan het toestel is te mer ken we komen in het „remous", dat altijd optreedt boven de kust. Zoo nu en dan vallen we eens een meter, en dan gaan we opeens weer een eindje naar boven de oorzaak van dit verschijnsel is in verschillend verwarmde luchtstroomingen te zoeken. Beangstigend is het absoluut niet en langzamerhand ver dwijnt het remous weer. De branding levert een schitterend schouw spel. Verder weg zien we enkele schepen we vliegen ook over een schip heen, en kunnen goed den naam „Drachenfels" lezen. Ongeveer ter hoogte van Nieuwe Sluis be reiken we de Zeeuwsch-Vlaamsche kust, en we volgen deze verder tot Knocke en Le Zoute. Voordat we dalen, beschrijven we eerst nog een boog over het villapark, dat daar heel aardig ligt tusschen de boomen. Dan dalen we snel, schuin onder me zie ik het vliegveld, dat zeker voor de helft onder water staat, maar toch gaat het landen vlot, zonder schok of stootmet groote snelheid rijden we over het terrein, waardoor het water zeer hoog opspat, en de cabine een stortbad krijgt, zoo dat we enkele oogenblikken niets kunnen zien, doordat het water in groote hoevelheden tegen de ruiten klettert. Het oponthoud duurt maar even, nadat er afscheid is genomen en nog een foto is ge maakt, stappen we weer in we zitten nu met z'n vieren in de cabineeerst moeten we naar het andere einde van het veld taxiën, om tegen den wind in te kunnen opstijgen. Patrijzen en konijnen gaan er verschrikt vandoor, als de motor zijn gebrom doet hoo- ren. Nu heb ik het uitzicht over België en Zeeuwsch-Vlaanderen, Brugge, Sluis, Cad- zand en Nieuwvliet teekenen zich scherp te gen den horizon afook nu weer is het pa norama op de Schelde schitterend, we zien, djat er in Vlissingen's haven weer een schip ligt te bunkerenen Vlissingen zelf vind ik uit de lucht gezien toch maar het mooist. Maar Middelburg moet in dit opzicht wel de kroon spannen, naar men mij vertelde. Nog een scherpe bocht over Souburg, en dan landen we vlot. De heenreis duurde ruim een kwartier, de terugreis slechts acht minuten. Mijn dank aan de K.L.M. voor dezen on- Vergetelijken tocht K. H. t. K. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken behandeld K. v. d. B., 66 jaar, stoker, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans in voorarrest, had zich te verantwoorden terzake van brandstichting, door op 11 October 1932 te Krabbendijke, in een aldaar staande klamp stroo van zekeren W. Verspreij van Rietscho- ten brand te stichten, tengevolge waarvan nadeel bon ontstaan voor eenige goederen en gereedschappen, die zich in de onmiddellijke nabijheid bevonden van dien klamp stroo. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. G. de J., 37 jaar, varensgezel, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans in voorarrest, verdacht van diefstal van drie gekleurde wollen dekens, een blauw kamgaren cöstuum, wollen vest, een bruin ketelpak, blauwe over jas, lederen pantoffels, welke voorwerpen toebehoorden aan een ander dan verdachte, en welk feit gepleegd is in den nacht van 25 op 26 December 1931 te Vlissingen. Eisch4 maanden gevangenisstraf. S. A. D., huisvrouw A. de B., 36 jaar, zon der beroep, wonende te Breskens, verdacht van diefstal van 100 en 25 te Middelburg, in den nacht van 29 op 30 September 11. ten nadeele van zekere P. H. P. Snijders. Eisch2 maanden gevangenisstraf. Omstreeks Maart 1932 verscheen in het volkslogement van zekeren V., te Hulst, een persoon, die voorgaf Jan Brons te heeten en van beroep muzikant te zijn. Genoemde per soon zeide in dienst te zijn geweest bij de muziekkapel van de Holland—Amerikalijn te Botterdam. Hij droeg inderdaad een vest van de uniform van de muziekkapel bij genoemde scheepvaartmaatschappij. Vervolgens deelde de bezoeker mede, dat hij geruimen tijd bij voormelde ma&tggb&ppij. te $enst was ge '"!,V •*- weest en pensioen genoot. Aan een der gere gelde bezoekers vroeg B. eenig geld ter leen, aangezien, zooals hij zeide, zijn pensioen nog niet was afgekomen. Aan al deze verhalen hechtte men waarde en gaf men B. meerdere malen verschillende geldsbedragen. Bij on derzoek bleek evenwel, dat B. nimmer bij die muziekkapel was werkzaam geweest en dat degenen, die de geldsbedragen aan B. hadden gegeven, erin waren geloopen. Thans stond J. H. B.f 44 jaar, straatmuzi kant, zonder vaste woon- of verblijfplaats, in voorarrest, wegens oplichting terecht. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. J. V., 67 jaar, landbouwer en W. J. V., 22 jaar, landbouwer, béiden wonende te Kerk- v/erve, hadden zich te verantwoorden we gens het onttrekken van goederen aan een faillieten boedel. Eerstgenoemde verdachte was door de rechtbank te Middelburg op 25 Januari jl. failliet verklaard, en werden de volgende goederen uit den boedel onttrokken en verkocht. Omstreeks Mei 1932 aan W. Meerdonck twee vaarsjes voor 70 in Juli 1932 een zwartbonte koe voor 10 een vos- paard voor 130 en twee loopvarkens voor f 25 aan zekeren Daniël Viergever in Juli 1932 een rolkar voor f 40 en een ploeg voor 12.50 aan W. Boskam in Juli 1932 een boerenwagen voor ƒ180 en een 2 scharige ploeg voor 4omstreeks Juni 1932 aan L. van der Wakken een vat teer voor 5. Eischno. 1 acht maanden en no. 2 twee maanden gevangenisstraf. Door den politierechter te Middelburg wer den gasteren de navolgende zaken behan deld C. H., 19 jiaar, winkelbediende te Vlissin gen, verdacht van verduistering van gelden te Vlissingen in Augustus jl. ten nadeele van J. v. d. Bergen, 14 dagen gevangenisstraf, voorwaardelijk. A. B., 43 jaar, werkman te Vlissingen, ver dacht van beleediging van J. Hendrikse te Vlissingen op 6 September jl. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. W. d. J., 20 jaar, stuurman te Wemeldinge, verdacht van bedreiging van C. van Nimwe- gen te Goes op 12 September jl. ƒ10 boete subs. 5 dagen hechtenis. C. v. B., 22 jaar, boerenknecht te Rilland- Bath. verdacht van mishandeling van G. Huissen te Billand-Bath op 28 September jl, f 15 boete subs. 5 dagen hechtenis. M. d. J., 58 jaar, huisvr. J. D., te Kloetinge, verdacht van diefstal van een flesch eau de cologne te Goes op 13 Augustus jl., ten na deele van W. van Aken, f 30 boete subs. 10 dagen hechtenis. M. d. B., 55 jaar, werkman te Vlissingen, verdacht van mishandeling van J. Jacobse te Vlissingen op 1 October jl., 7.50 boete subs 2 dagen hechtenis. G. P., 30 jaar, C. J. d. L., 18 jaar, C. G. 22 jaar, werklieden te Oudelande verdacht van huisvredebreuk in de woning van A. v. d. Pijl. te Oudelande op 2 October jl., no. 1 en 2 ieder 20 boete subs. 1° dagen hechtenis, no. 2 20 boete subs. 1 maand tuchtschool. H. C. B., 20 jaar, smidsknecht te Middel burg, verdacht van beleediging van J. Pluij- mers te Middelburg op 9 October jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. I. d. B., 42 jaar, tuinder te Veere, verdacht van vernieling van een buis, dienende tot af watering, te Veere op 19 October jl., ten na deele van de gemeente Veere, 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verduistering' van poldergelden door secretaris - ontvanger. Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de strafzaak tegen H. J. v. d. O., 67 jaar, kassier te Ter Neuzen. Blij kens de ter terechtzitting voorgelezen dag vaarding is verdachte ten laste gelegd, dat hij, als secretaris-ontvanger van de navolgen de polders en waterschappen, en welde Nieuw Othene, de Groote Huissenes, de Een- dragt, de Margaretha, de Aen en Genderdijk, de Nieuwe Neuzen (bixmenbeheer), de Kreke, de Oude Westenrijk, de Kleine Huissens, de Nieuwe Neuzen (buitenbeheer), in de jaren van 1923 tot 1932 te Ter Neuzen in het ar rondissement Middelburg, opzettelijk resp geldsbedragen van f 75.39, f 1356.53, 789.25, 630.90, 892.96, 395.51, 158.75, 430.59, 460.61, f 12100.90, tezamen f 17300.40, welk geld toebehoorde aan voornoemde polders, (althans aan een ander dan verdachte en welke geldsbedragen hij in zijn bediening on der zich had, heeft verduisterd. Verdachte was verschenen en werd rechts kundig bijgestaan door mr, G. Tichelman, advocaat te Ter Neuzen. Na het getuigenverhoor kwam de officier van justitie aan het woord, die van meening was, dat men niet kan zeggen van welken polder het tekort is. De verdachte heeft eerst verschillende kassen kloppend gemiaakt en men kan dus alleen zeggen, dat hij als pol derontvanger een zeker bedrag heeft zoek gemaakt. Volgens spr. zijn de feiten wettig en overtuigend bewezen, en moet verdachte als een ambtenaar worden beschouwd, belast njet den openbaren dienst en die als zoodanig geld onder zich heeft. Bijst de vraiag, welke straf verdachte verdient. Spr. acht het be schamend voor de polderbesturen als men ziet, dat men aan dezen man zooveel eervolle ontslagen heeft verleend, omdat hij trouw en eerlijk heeft gediend. Alleen dat van den polder buitenbeheer is niet eervol. Volgens spr. had men hem overal oneervol moeten ontslaan. Verdachte is een oude bekende bjj de justitie. In 1923 had hij de geschiedenis met de Middenstandsbank, een zaak waarin ontzettend veel was geknoeid, doch waarvan hij werd vrijgesproken. Dit was niet, omdat verdachte onschuldig was, maar alleen om dat het er zoo'n janboe1, was, dat men er niet uit wijs kon worden. De officier toont nog een courantenuitknipsel, waarin uitkwam, dat de publieke opinie met die vrijspraak weinig bevredigd was, doch het O.M. was het ook niet. Moreel was verdachte zeker schuldig. Ook de zaak tegen verdachte als kerkelijk ontvanger is toen zoo geloopen, omdat er niet uit wü§ was te worden ce nu verschijnt verdachte voor de derde maal. Spr. noemt verdachte een goedige lamzak of een lamme goedzak. Spr. acht deze zaak niet minder erg, clan de zataik tegen den gemeenteontvan ger te 's-Heerenhoek, die wegens verduiste ring onder gelijke omstandigheden tot een jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, al heeft verdachte met eigen gelden de kassen aangezuiverd, behalve die van den bewusten polder. Spreker eischt 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, die bij den aanvang van. de zitting nietigheid van de dagvaarding pleitte, hetgeen de rechtbank beweeg zich in raadkamer te begeven, doch die na heropening van de zitting verklaarde zich daarmede niet te kunnen vereenigen, ving thans zijn pleidooi aan met een scherpe scheiding te trekken in de aan verdachte ten- laste gelegde verduistering bij de verschillen de polders. In de eerste plaats zegt spr. dat hier de principieele vraag naar voren komt, of de verduistering door een ambtenaar be wezen is. Men dient daarbij te onderscheiden tusschen de waterkeering voor den calami- teuzen polder te Ter Neuzen en tusschen de andere. Immers al die andere polders komen aan verdachte geen eer t tekort en is hij door al deze eervol ontslagen. Hier kan alleen nog de vraag zijn, of het voltooid misdrijf van verduistering nog aanwezig is. Pleiter hoopt, dat de rechtbank dezen 67- jarigen man het leed van de gevangenis be spaart en verzoekt een voorwaardelijke ver oordeeling, te meer, waar Ged. Staten zelf betreuren, dat van deze zaak een strafzaak is gemaakt. De officier van justitie repliceerende, zegt, dat indien Ged. Staten dat inderdaad be treuren, dat gevoelen alleen bestaat bij de niet juridische leden. Een en ander ontheft den man niet, dat hij een strafbaar feit ge pleegd heeft. Het belang der maatschappij eischt, dat die feiten worden gestraft. Volgens de officier is hier een voorwaardelijke ver oordeeling niet op zijn plaats. Hier geldt ge lijke monniken gelijke kappen. Het bemesten der vruchtboomen. Over het algemeen mag het niet dragen van ooftboomen niet worden toegeschreven aan onvoldoende vruchtbaarheid dezer. Elk voorjaar wëer toont ons duidelijk, dat de vruchtbaarheid der verschillende vrucht boomsoorten buitengewoon groot is. De vorming van bloemknoppen is ieder jaar meer dan voldoende, om een vollen ocgst te kunnen geven. Slechts bij enkele soorten kennen wij sterk sprekende beurt jaren, o.a. de Brab. Bellefleur, welke veelal het eene jaar volop draagt, het volgende jaar geen oogst geeft en dan ook dikwijls in het voorjaar niet bloeit. Deze voorbeelden var niet bloeien om het andere jaar zijn veel minder in aantal, dan de misoogsten. Over het algemeen kan wor den vastgesteld, dat ten hoogste eens in de twee jaren een behoorlijke oogst mag wor den verwacht. Deze oogstjaren komen om het andere jaar vrij regelmatig en het zou zeker al een won der zijn, wanneer juist in het niet-draagbaar de bloesems der boomen verloren gingen door nachtvorsten, of andere omstandigheden door het klimaat veroorzaakt. Bijna elk voorjaar gaat een deel der bloesems verloren door vorstbeschadiging, een ander deel komt niet tot vruchtvorming door onvoldoende be vruchting, doch 'en deel der bloemen zet zich tot vrucht. Van deze gezette vruchten gaat veelal een hoog percentage verloren, doordat de boom niet beschikt over voldoende voedingsstoffen. De onvoldoende voedingsstoffen zijn de oorzaak dat de vruchtjes niet voldoende kun nen doorgroeien. Het is niet de boom die niet in staat zóu zijn deze hoeveelheden voedings stoffen aan te voeren, want dan zou ook in de draagjaren het ruien op gelijke schaal moeten plaats vinden. Zeker is het, dat tij dens den bloei en ook daarna, de vruchtboo men groote hoeveelheden voedingsstoffen verbruiken en er dus voor gezorgd moet wor den, dat deze voedingsstoffen, beschikbaar zijn. Het is algemeen bekend dat, hoewel de planten meerdere stoffen noodig hebben voor hun ontwikkeling, slechts vier dezer stoffen in den grond behoeven te worden gebracht, om een normalen groei te mogen verwachten. Deze vier stoffen zijnkali, fosforzuur, stik stof en kalk. We zullen deze stoffen eens achtereenvolgens bespreken. Uit het ver schijnsel, dat in vroeger jaren, toen het ge bruik van hulpmeststoffen nog niet bekend was, uitsluitend fruitaanplantingen aange troffen werden op de kleigronden, de gronden welke toen zij in cultuur werden genomen, min of meer rijk aan spoedig opneembare kali waren, blijkt reeds voldoende, dat kali een van de meest noodzakelijke voedings stoffen voor de ooftgewassen is. Kali heeft een gunstigen invloed op alle deelen van den vruchtboom. Het bevordert den houtgroei en maakt het weerstandsvermogen tegen vorst eL ziektebeschadigingen greater. Het heeft invloed op de goede bloemknopontwikkeling en is oorzaak dat de bloem sterk uitkomt. Voorts wordt verondersteld, dat de vruch ten, welke voldoende gevoed worden met kali, mooier gekleurd zijn en zeker grooter worden, dan bij gebrek aan kali. Voldoende kali veroorzaakt donker groen blad. Het ken merk van gebrek aan kali is klein, gekroest, met bruine vlekken gekleurd bladr vroegtij dige bladval, afsterven van de jonge scheu ten gedurende den zomer of herfst. Bij een groot tekort aan kali blijft de scheutgroei geheel achterwege, treedt een sterke bloem knopvorming op. De bloemen blijken echter te zwak, om voldoende vruchtaanzetting te verkrijgen met het gevolg, dat slechts matige of geringe oogsten van slecht uitgegroeide vruchten worden verkregen. Men ziet dus wel dat voldoende kali be slist noodzakelijk is, vopr iedere plant, In het bijzonder geldt dit ook voor onze vrucht boomen, waaraan dikwijls veel te weinig aan dacht wordt besteed. Er wordt te dikwijls ge zegd, hier staat de boom, en hij moet zelf mrar zien, dat hij zijn voedsel krijgt. Een volledige bemesting is ook voor goede kwali teit vruchten, voor onze vruchtboomen van het grootste belang. Ook met andere voedingsstoffen is dit het zelfde, eenzijdige bemesting heeft geen zin; wht wij later zullen aantoonen. AANBESTEDINGEN Het gemeentebestuur heeft gisterenmiddag aanbesteed het verbreeden en vernieuwen der klinkerbestrating, het aanleggen van tegel- trottcirs en het aanbrengen van een riolee- ring in de Dorpstraat te Biggekerke. Ingeschreven was door de heeren C. Dek ker, Middelburg 18.000 C. van der Klippe, Vlissingen f 15.870 H. Geldof, Serooskerke 15.100I. la Gasse enZoon, Koudekerke 15.000 J. H. van de Ven, Vlissingen 14.970 J. de Voogd, Veere 14.800 M. W. Knuist, Goes 14.690 P. J. van de San .e, Breskens 14.687G. Franke, Vlissingen f 14.500M. Hoogesteger, Wemeldinge 14.490 L. G. J. van de Ven en Wandel, Koudekerke en Schoondijke 14.392 L. Wandel, Oosterbeek 14.100 F. Duinhouwer, Goes 13.880, Gebrs. Brand, Dubbeldam 13.700. STOOMVAARTLIJNEN ,.Chr. Huygens" (uitr.) 3 Nov. te Colombo „Jacatra" (thuisr.) 3 Nov. van Barcelona „Klipfontein" (uitr.) 3 Nov. van Aden „Maasdam" (thuisr.) 3 Nov. van Havana „Palembang" (thuisr.) 5 Nov. van Londen „Poelau Bras" (uitr.) 4 Nov. te Genua „Sibajak" (thuisr.) 8 Nov. 7 uur te Mar seille verwacht APOTHEEK GEOPEND Zondag 6 November is de apotheek geopend van Firma A. J. van Ockenburg, Singel 105. SCHAAKSPEL Correspondentie en oplossingen te zendei onder motto „Schaakrubriek" aan het bureau der „Vlissingscht Courant". Waistraat 5860. Zwart. s§ IJlf Éi i A US fill m m# s 4^j§ in i abcdefgh W 1 t. PROBLEEM No. 299 van C. Mansfield. Wit: Kh2, Dg4, Tdl, Th5, Lc2, Lf4, Pa3, Pa4, p e5, e6 (10). ZwartKd5, Da7, Tb6, Ld4, Pa5, Pgl, p b7, c6, f3 (9), Mat in twee zetten. OPLOSSING PROBLEEM No. 297. 1. Ph5—f4. A. LblXd3 B. Te2e4 C. Te2Xd2 D. Te2Xf2 E. f6—f5 F. Ke5—f5 2. Pf4Xd3$ 2. DhlXe4$ 2. Dhl—e4$ 2. Idem 2. Dhl—h8$ 2. Dhl—h5j: 2. Pf4g6$ G. Verder naar believen. Goede oplossing: Pion B. (ook no. 296) A. C. EINDSPEL Zwart «I* m W 1 6. abcdefgh ZwartG. Koltanowski. WitDr. S. Tarrasch. Het spel verliep aldus 27 g5Xh6 Op 27 Pf5 volgt gf5 28 ef5 (dreigt f6 Iff6 (niet 28f6 wegens 29 gh6 Pgh6 3C Dg6t Kh831 Leh6 en wint) 29 gfö Pgf6 met speelbaar spel. 27 Lg7-£6 Niet Lh8 wegens 28 Pf5 gf5 29 Dg8t fg6 hg6 28 Pg3fl Na een half uur nadenken vindt Wit niet de winstvoortzetting. Op 28 Pf5 volgt g6Xf5 op 28 hg6 :t fg6 29 Pf5 Df7 (de eenige zet die den zet met het paard weerlegt). Niet 29 gf5 wegens het prach tige slot 30 Dg6t Kh8, 31 h7 Ph6, 32 Dg8t Tg8 Hg8 D$ of 32 en mat. Na 31 Lg7, 32 1 wit remise in de hand, Pg8 hg8 Dtt ig8 Dt Kg8 heeft maar geen winst. 28 g6g5 bevrydt zich. 29 Le3Xg5 Lf6Xg5 30 Dg2xg5 De7Xg5 31 TglXg5 Pg8Xh6 32 Thlgl f7—f6 33 Tgög2 Tf8g8 34 Tg2Xg8 Ph6Xg8 35 Pfl—g3 Pg8—h6 36 Pg3—h5 Ph6—f7 l Nu wordt met iederen zet de remise steeds duideiyker. 37 Ke2e3 Lc8Xf5 38 e4Xf 5 Pf7—g5 39 Pd2e4 Pg5xe4 40 f3Xe4 Ta7a2 41 Ld3e2 Ta2b2 42 Le2dl Tb2e2 43 Ke3d3 Ta2b2 44 Ldic2 Tb2—a2 45 Kd3dT Ta2a7 46 Kd2—cl Ta7g7 47 Tglg6 Tg7Xg6 48 f5Xg6t Kh7h6 49 Lc2dl Kh6g5 50 Kcld2 Pe8g7 51 Kd2—el Pe8g7 52 Kei—f2 Pe8—g7 53 Kf2g2 Pg7e8 Remise. Op onze vraag naar de winnende voort zetting van wit is een antwoord ingekomen van Pion B. Hij begint met 27 h5Xg6 terecht inziende dat g6 het zwakke punt van de zwarte stelling is. Indien zwart met den koning terug zou nemen, heeft hij een verloren spel. Daarom speelt hy f7Xg6 en antwoordt wit nu 28 Pg3—f5, dan heeft hij zooals uit de toelichting van G. Koltanowski in M,De Schelde" blijkt, kans op winst by onjuiste voortzetting, maar een zekere remise by de beste verdediging. J. D. C. DE VRIES. MIDDELBURG. ONDERTROUWD: H. C. Acda, 19 j. en P. Boone, 18 J. E. Heydens, 30 j. en M. C. Reyers, 26 j. BEVALLEN; J. MeermanGelok, d. OVERLEDEN. A. Hollebrandse, 80 j. weduwn. van O. Jobse. C. de Schutter, 54 j., geh. met J. Hanegraaf. J. GROEDE. Over de maand October 1932. GETROUWD: J. Versprille, 28 j. en E. Risseeuw, 25 j. BEVAuLEN. J. Koster, geb. Bril, z. M. J. J. M. de Hulster, geb. de Vlieger, d. OVERLEDEN: E. Beerens, 53 j., ong. d. I. Buize, 47 J., man van P. K. van Hal. J. S. Merk, d. 4 m. W. Koster, z. 3 d. SCHOONDIJKE. Over de maand October 1932. GETROUWD. I. H. Zonnevylle, 63 j., en N. J. Leenhouts, 51 j. P. J. van Bortel, 28 j. en J. C. Quaak, 28 j. J. de Koene, 19 j. en J. M. Herman, 20 j. A. J. Versprille, 34 j. en E. Ris seeuw, 30 j. BEVALLEN. P. C. van den Broeke, geb. Verherbrugge, z. J. L. Dierikx, geb. de Smet, d. M. van der Meulen, geb. Verplanke, d. E. F. H. Jansen, geb. Hindersmann, z. OVERLEDEN: L. W. Mullaert, 51 j., vrouw van C. Goos- sens. WATERLANDKERKJE. Over de maand October 1932. GETROUWD: P. de Feyter, 26 j. en O. C. Moes, 25 J. BEVALLEN: M. P. Meesen, geb. Jansen, z. PREDIKBEURTEN ZONDAG 6 NOVEMBER 1932. BRESKENS. 5.30 uur Ds. W. H. KELDER Jr. GROEDE. 5.30 uur: Ds. VAN KOOTEN. Evang. Luth. Kerk. 9.30 uurDa L. C. DUFOUR. OOSTBURG. 9.30 uur: Ds. FABER. SCHOONDIJKE. 9.30 uur Ds. SNIJDELAAR. IJZENDIJKE. 9.30 uurDs. QASTELEIN.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6