Courant Kloosterbalsem TWEEDE BLAD "gemeentebestuur- binnenland sport Spierpijnen nmtmikrmnmmKitm ingezonden stukken gemengd nieuws van de Vrijdag 4 November 1932. No. 260 I RAADSCOMMISSIËN. Burgemeester en Wethouders van VUssin- gen brengen ter openbare kennis, dat door den Raad dezer gemeente in zijne vergade ring van 28 October jL is benoemd le. tot lid der Commissie voor de Strafver ordeningen de heer J. Marijs. 2e. tot lid der Commissie voor de Groente en Fruitveilingde heer J. Marijs. Vlissingen, 4 November 1932. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. LEERMIDDELEN SCHOOL DER VLISSINGSCHE SCHOOLVEREENIGING. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat door den Raad dier gemeente in zijne op 28 Octo ber 1932 gehouden vergadering is besloten de gevraagde medewerking te verleenen aan het Bestuur der Vlissingsche Schoolvereeniging tot het beschikbaar stellen der benoodigde gelden voor het aanschaffen van diverse leermiddelen. Vlissingen, 31 October 1932. Buig. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Godslasteringswetje. Eindelijk heeft de Minister van Justitie nu eens duidelijk gezegd, dat dit wetje eigenlijk niet tegen den inhoud van gepraat of ge schrijf gaat, maar tegen den vorm. Ware men daar aanstonds mee begonnen, dan had de bepaling heel wat eenvoudiger kunnen zijn en had ze heel wat minder verzet uit gelokt. Nu heeft men er de drukpersvrijheid bij gehaald, die natuurlijk niets te maken heeft met den vorm. Maar door den vorm op den voorgrond te stellen erkent men ook dat het niet om lastering gaat en dus is dan de naam^van het wetje al fout. Nog tafcwan leden hebben zich tegen het wetje verklaard en eveneens een paar er vóór. Mooi vindt niemand het ontwerp en het valt te vreezen dat het praktisch weinig zal uitwerken. Vóór alles moet er rechtsze kerheid zijn, betoogde de heer Droogleever Fortuijn en die geeft volgens hem deze wet niet. Godslastering kan op zichzelf niet wor den strafbaar gesteld, omdat het een begrip is dat verschillend wordt opgevat. Ook het woord „smalende" is niet omlijnd. Het hangt er dus van af wat de rechter er van denkt. Volgens den Minister is er geen kans dat het wetje zou leiden tot inmenging in gods dienststrijd. Het ontwerp belet niemand om zijn meening te uiten, mits dit geschiedt op een wijze, die anderen niet in heiligste ge voelens kwetst. Zoo praatte men weer in-en-uit, zelfs werd er druk gerepliceerd, maar helder werd het geval niet. Dat komt omdat de heele materie helder als koffiedik is. Rechts tegen links is het ontwerp aange nomen. De Minister kan dus tevreden zijn dat hij het begeerde wetje heeft, maar het is zeer de vraag of dergelijke wetjes met zulke tegenstellingen er door gedreven, wel ooit iets beteekenen in het maatschappelijke le ven. Men beschouwt ze als opgelegde party - wetjes en men staat er dus al aanstonds vUandig tegenover. Groote zorgen voor de regeering. In de memorie van antwoord op de alge- meene beschouwingen van hoofdstuk I der Ryksbegrooting 1933 merkt de regeering op, na de voornaamste factoren te hebben ge noemd, welke op ons bedryfsleven een zoo danig zwaren en aanhoudenden druk oefenen, dat terecht van een noodtoestand kan worden gesproken, dat de ernstigste symptomen zich voordoen in den land- en tuinbouw, in de uitvoerindustrieën en in het scheepvaartbe- dryf, alsmede in de daarmede nauw verbon den takken van nijverheid (scheepsbouw en machine-industrie) en handel, welke bronnen van volkswelvaart, dan ook der regeering groote zorg baren. De omvang van de werk loosheid, die met name de arbeidersklasse teistert, weerspiegelt de diepte der depressie en eischt uitgebreide voorzieningen. Wat daarentegen de loonsverlagingen betreft, kan men in het algemeen nog niet zeggen, dat de arbeidersklasse hieronder „lydt". Integendeel zal er voor gewaakt moeten worden, dat geen mogeiyke werkgelegenheid opgeofferd wordt aan een verlangen tot hand having van een bevoorrechte positie door be paalde groepen. De opmerkingen der leden, die den alge- mee^ien toestand verwarder en meer gespan nen achtten dan ooit, kan de regeering slechts ten deele onderschryven. Die toestand laat zeker veel te wenschen maar het niet te loochenen feit, dat in het by zonder ingevolge de langdurige en hevige economische crisis, ook op politiek gebied verwarring en wry ving in bedenkeiyke mate zijn toegenomen, mag niet uit het oog doen verliezen, dat daar tegenover factoren zyn aan te wyzen, die de politieke consequenties dezer spanningen minder gevaariyk maken dan zy eertijds zou den zyn geweest. v c I De winkelsluiting. In de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag1 vlan de aftieelingen der Tweede Kamer over hoofdstuk I der ryksbegrooting voor 1933, wordt over de winkelsluiting het volgende gezegd De wet van 29 November 1930 tot regeling van de winkelsluiting is door de Staten-Ge- neraai behandeld in een periode toen de cri sis zich reeds ten volle deed gevoelen. Niet tegenstaande de crisis meende men toen in het algemeen, dat deze zoo lang reeds ge vraagde regeling in werking moest treden, Dit wijst er reeds op, dat de invloed van deze wet op het zakenleven niet groot werd geacht. Dit is ook de indruk van de regeering. Slechts in enkele groepen winkels doen zich moeilyk- heden voor. Deze worden thans onderzocht. Indien het resultaat van het onderzoek daar toe aanleiding geeft, zal een wetswijziging ot een wyziging in de praktyk der uitvoering worden bevorderd. Steun aan den tuinbouw. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het tiende hoofd stuk der ryksbegrooting voor 1932 (uitkeerin- gen ten behoeve van verbouwers van fruit en warmoezerygewassen)blykens welk verslag de indiening van dit ontwerp vrijwel alge meen werd toegejuicht. Het nationale crisiscomité. Het secretariaat van het nationale crisis comité deelt mede Nadat in Augustus en September het totaal der ingekomen giften ongeveer constant was gebleven (per maand ongeveer 39.000), is gedurende October een verblydende styging verkregen, welke ongetwyfeld mag toege schreven worden aan de op 1 October door den voorzitter gehouden radio-rede. In to taal werd gedurende October ontvangen f 67.518.11, hetgeen met de vorige ontvang sten een totaal generaal maakt van 1.101.291.54, In dit bedrag zijn begrepen enkele groote giften, nl. 5000 van een be kende confectie-firmaeen gift van 1000 en twee van 500, benevens een gift van 2165 van de Nederlandsche vereeniging voor huisvrouwen. Over dezelfde maand werd uitgekeerd Arsteun 29.352.57, B-steun (aanvullende steun aan werkloozen) 87.897.82. KERK- EN SCH001NIEUWS Néd. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam ds. P. de Bruyn te Driebergen, ds. N. Luyen- dyk te Hoek van Holland en ds. J. R. Wol- fensberger te Cubaard. 1 Jubileum ds. J. W. P. Leroy. Onder groote belangstelling heeft ds. J. W. P. Leroy, Ned. Herv. predikant van Amster dam (W.), gisteren zyn zilveren ambtsjubi leum gevierd. Een deputatie van den kerke- raad heeft ds. Leroy by monde van ds. J. F. van Duyne de gelukwenschen van den kerke- raad en de kerkvoogdy overgebracht. Voorts is den jubilaris een bedrag in geld aangebo den, dat door hem besteed zal worden voor het organiseeren van het Kerstfeest in de gevangenis (ds. Leroy is ook gevangenispre dikant), voor een Kerstfeestmaaltyd voor de armen en voor een Kerstfeestviering voor de kinderen der Zondagsscholen. In de middaguren hield ds. Leroy te zynen huize receptie en zeer velen kwamen hem hun gelukwenschen aanbieden onder aanbie ding van bloemen en geschenken. In de godsdienstoefening, Zondag a.s. in de Jeruzalemkerk, waarin ds. Leroy zal voor gaan, zal het jubileum worden herdacht. Utrechtsche Zendingsvereeniging. Tot lid van het hoofdbestuur der Utrecht sche Zendingsvereeniging is als vertegen woordiger van den zendingsraad op Walche ren in de plaats van ds. E. H. Blaauwendraad, die van Vlissingen naar Baarn is vertrokken, benoemd ds. R. ten Kate te Koudekerke. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen het be roep naar Harlingen (vacature C. F. Nolte) door can. G. Mostert te Den Helder. Examens. Geslaagd voor radiotelegrafist 2e klasse de heer J. J. Picaart, leerling van de De Ruy- terschool. Voor het voorloopig machinisten-diploma is geslaagd de heer M. A. van Dalen te Middel burg. RECHTSZAKEN De voortvluchtige notaris. Gisteren heeft de rechtbank te Amsterdam de gevangenneming van den voortvluchtigen notaris, kantoorhoudende aan den Klove niersburgwal, gelast. Het is echter nog niet gelukt hem aan te houden, ondanks de yve- rige nasporingen van de Amsterdamsche re cherche. De relletjes te Boskoop. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 35- jarigen boomkweeker B. B., uit Boskoop en den 36-jarigen reiziger W. J. E. S. te Gouda, die op 20 October Jl. terecht hebben ge staan, resp. wegens openlyke geweldpleging en verzet tegen de politie en wegens oprui ing tot geweldpleging. Door het O. M. was tegen B. 8 maanden en tegen S. 1 Jaar ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde B. tot drie maanden en S. tot 9 maanden gevangenis straf. Aanrijding met doodeiyk gevolg. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft? uit spraak gedaan in de zaak tegen den 24-Jari gen schilder O. S., te Alphen, tegen wien door het O. M. 6 weken gevangenisstraf was geëischt ter zake dat hy tydens te Alphen op den Kamrakweg gehouden motorwedstrij- den een meisje, dat den weg overstak, heeft aangereden met doodeiyk gevolg en veroor deelde hem ter zake tot 6 weken hechtenis, met intrekking van het rybewys voor een jaar. Een maréchaussee voor het Hoog Militair Gerechtshof. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft giste ren behandeld de zaak tegen den marechaus see L. H. S., gedetineerd te Maastricht. Op Pinksterzondagavond van dit jaar zag be klaagde onder Obbicht (Limburg) een wiel rijder zonder licht rijden. Hy sommeerde de zen halt te houden, waaraan niet voldaan werd. De wielrijder ging er vandoor, waarop de militair een waarschuwingsschot in de lucht loste. Toen de vluchteling ook hierop niet stil hield, schoot de marechaussee nog maals. Thans werd de wielryder getroffen en hy stierf aan de gevolgen. Wegens dood door schuld heeft de krijgs raad den beklaagde veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf met verlaging in rang tot soldaat. Zoowel de auditeur-militair als de veroor deelde waren in hooger beroep gekomen by het Hoog Militair Gerechtshof. De advocaat-generaal, mr. Brants, wees erop, dat men hier te doen heeft met een po- litie-beambte wien het te doen was om iemand, die een overtreding begaan had, in handen te krijgen. Men zou nu kunnen vra gen of de middelen, die hy gebruikte, ge rechtvaardigd waren. Dit punt komt echter te vervallen, omdat de beklaagde pertinent ont kent, dat het tweede schot moedwillig gelost is. Een andere mogelykheid kan spr. niet aannemen. Kan hier nu gesproken worden van strafbare schuld door een zóó groote mate van onvoorzichtigheid Deze vraag moet bevestigd worden. Beklaagde kon weten, hoe gemakkelijk een vuurwapen afgaat, want hy had veel ervaring daarmee. Hy zal dus moeten boeten. Een straf als de krijgsrai.jd oplegde is excessief. Deze man is niet onwaardig om by het wapen te dienen. De bestraffing is veel te zwaar. Spr. gaf in overweging in ieder geval de by- komstige straf van verlaging tot soldaat te laten vervallen en -vroeg vernietiging van het vonnis en eer voorwaardelijke gevangenis straf van 14 dagen met een proeftyd van 1 jaar. MARINE EN LEGER Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine Sergeant-hofmeester H. Kruik, van marine cantine naar wachtschip Willemsoordser geant-hofmeester W. M. de Booy van wacht schip Willemsoord naar marine cantine ser geant-telegrafist C. B. Rosille van vrachtschip Willemsoord naar kazerne Amsterdam ser geant-machinist J. H. Mulder van Van Speyk naar onderzeedienstkazernesergeant der mariniers J. Peetsold van afdeeling mari niers Rotterdam naar Kon. instituutopper- telegrafist A. Reppel van wachtschip Wil lemsoord naar walstatlon sergeant-torpedo- maker W. Komijn van Z 2 naar Schorpioen. Bij Kon. besluit is benoemd tot officier van gezondheid tweede klasse by de Kon. marine C. P. J. Modderman is voor den tyd van vyf jaar benoemd tot afgevaardigde van Commendery Nederland der Johanniter Orde in het dagelyksch bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis jhr. W. F. A. van Pestel te 's-Gravenhage, schat meester dier orde is met 5 November kapitein-luitenant ter zee G. W. Stöve eervol ontheven van het be vel over het instructieschip „Schorpioen" en de waarneming van het bevel opgedragen aan den luitenant ter zee le klase L. A. C. M. Doorman zyn bevorderd tot luitenant ter zee eerste klasse die der tweede klasse J. A. Rouws en L. J. Veldman is bevorderd tot luitenant ter zee der 2e klasse by de Kon. marinereserve de luite nant ter zee der 3e klasse by die reserve J. F. G. Haentjens. De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse C. M. W. van Galkom, onlangs ter beschikking gesteld, is bestemd voor den dienst in Oost-Indië en 2 dezer met de „Jo- han van Oldenbarnevelt" derwaarts vertrok ken. De officieren-vlieger 3e klasse W. Dussel- dorp, J. G. Plantenga, C. J. van der Graaf, A. A. van Laer en G. C. M. Scholten, van het vliegkamp de Mok op Texel, zyn aange wezen voor den dienst in Oost-Indië en zul len 30 November met de „Sibajak" uit Rot terdam hun nieuwe bestemming volgen. VOETBAL. Voor Zondag a.s. vermeldt het competitie- program vyf ontmoetingen. Dongen heeft competitierust. Ter Neuzen trekt naar Breda om daar de club van dien naam te bekampen. De Zeeu wen zullen flink moeten aanpakken om uit dezen wedstrijd één punt te bemachtigen. Na den wedstryd tegen Dosko, die zulk een Kloosterbalsem is steeds onscha delijk en is het onovertroffen wrijf- middel bij rheumatiek, rheumati- sche zenuwpijnen, jicht, spit, stram heid, splerverrekkingen, enz. Ook echter ongeëvenaard bij brandwon den, uitslag, oude- en nieuwe won den, zweren, puisten, muggebeten. Neemt dus ook bij wonde a en zweren, huid&andoeningen, brandblaren, enz. 'n Pijn om razend te worden bü 't bewegen van den arm. „En toch had ik niet den tijd om in een arm stoel te gaan zitten en af te wachten, of de pijn bij toeval eens zou gaan bedaren. Dus sleepte ik mij voort, dikwijls bijna boven mijn krachten. De pijn, die in mijn bovenarm begon zette zich voort tot in mijn nek, soms zoo hevig dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijnzeide men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen. Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem be gonnen. De uitwerking is enorm geweest. Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen geheel verdwenen. Ik ben gelukkig de groote pijndooder, die men Kloosterbalsem noemt, te hebben aangewend. Bovendien ben ik nu ook af van het slikken van allerlei geneesmiddelen waarvan mijn maag van streek raakte"' E. v. C. te A. (Origineel ter inzage). AKKER'S Per pot vanaf 60 centl ,,Ceen goud zoo goed" Alom verkrijgbaar 1 slecht resultaat voor Ter Neuzen opleverde, is het vertrouwen, dat we tot dusver in de Zeeuwsch-Vlamingen hadden min of meer aan het wankelen gebracht. Onze verwach tingen betreffende Ter Neuzen waren na het spel tegen Vlissingen aan den Koudekerk- sche weg hoog gespannen, maar na de dé- bacle op den Raayberg taxeeren wy onze provinciegenooten niet meer zoo hoog. Allian ce gaat zoo goed als zeker haar vyfde ne derlaag in successie incasseeren nu te Breda tegen Hero gespeeld moet worden. Evenals de Baronie, dat op den Raaijberg tegen Dosko uitkomt, wat ook wel op een hernieuwde nederlaag voor de Baronie zal uitloopen, heeft Alliance tot dusver nog geen enkel punt be machtigd. Een pittige partij zal in Roosen daal gespeeld worden tusschen R.B.C. en T.S.C. uit Oosterhout. Het terreinvoordeel waarborgt ons inziens een zege voor R.B.C. Eindelijk krijgt Vlissingen weer eens een thuiswedstrijd aan den Koudekerksche weg te spelen. Laten we hopen, dat de weersom standigheden de thuisclub zullen begunstigen. Mevo is de tegenpartij van a.s. Zondag. Al bekleedt de tegenparty dan geen eervolle plaats op de ranglijst, toch is Mevo geen club, d;^e zich zoo zonder meer gewonnen zal ge ven. De Bergenaxen Willen zoo spoedig mog'e- lyk uit de gevaarlijke omgeving raken en zullen het met hun jonge fanatieke ploeg Vlissingen nog lastig genoeg maken. Ook voor Mevo zyn de winstpunten dit seizoen duurVlissingen late zich dus niet verras sen. Het succes der uitwedstrijden dient door een flinke overwinning na spannenden kamp bevestigd te worden. INSIDER. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven DE ZIEKENHUISKWESTIE. Mijnheer de Redacteur, Nu na jaren van stryd het gemeente-zie kenhuis ons toch zal ontvallen, iets wat ik als voorstandster van een gemeente-zieken huis zeer zeker betreur, zou het nu voor allen niet beter zyn, zich van alle kanten te ont houden met scherpe en critische beschouwin gen en nabetrachtingen Dat kan toch voor zeker niemand ten goede komen Laat nu het geval er toch toe leidt wy allen medewerken tot bloei van het nieuwe goed geoutilleerde ziekenhuis, voorzeker zal dan ook wel een groot deel der bevolking er wèl by varen. t Gaat toch immers om onze zieken? en t mag toch voorzeker niet ontaarden in po litiek, waar het myn inziens op het randje van af is. En of er nu een tweede rapport wel of niet geweest is, wat doet dit er toe. Keuren wy zelf ook nooit iets af, wat wy ver beteren of anders inzien, na overzicht Laat de toch zeer zeker vorsteiyke schenking door wyien den heer Blum, als een voorrecht aan onze stad gedaan, als zoodanig beschouwd worden en niet door haat of nyd verfoeid wordendat komt toch immers niemand ten En zeker weet ondergeteekende, dat het niemand in het Christelyke ziekenhuis „Be- thesda" lastig zal gemaakt worden met over dadig gepreek of te veel van dergelyke spreu ken aan den wand en ieders opvattingen zoo goed als in h^t „gemeente-ziekenhuis" ge ëerbiedigd worden. Zoogoed ik een lans brak om voor het ge meente-ziekenhuis met een lyst te loopen tot behoud ervan, zoogoed doe ik dit op het oogenblik voor den bloei van „Bethesda", nu toch t gemeente-ziekenhuis ons ontvallen zal. Dankend voor de plaatsing, M. KUILER—HUINEMAN. Een drama met een vroo- 1 y k slot. Gisterennacht vond de Haarlemsche politie naby het riviertje de Delft, een rywiel onbeheerd tegen een boom staan, met op den bagagedrager een regenjas en een pet. De agent zocht de omgeving af, maar vond geen eigenaar. By den waterkant werd nog een oud colbertjasje gevonden. Daarom werden door een inspecteur van po litie en een agent de Delft en een dwarssloot afgedregd. Het drama kreeg een onverwacht en vroolijk einde, toen een uurtje daarna de eigenaar van de fiets kwam aanzetten en vertelde, dat hy zyn karretje, dat hij tegen een boom had gezet, vermiste. Het bleek een 25-jarige bankwerker uit Amsterdam te zijn, die vandaar was gekomen om zyn meisje, dat in Bloemendaal dient, te bezoeken. Daar zijn meisje echter niet wilde, dat hij per fiets naar Haarlem komt had hij zijn rijwiel by de Delft achtergelaten. Het spreekt vanzelf, dat de verliefde Amsterdammer zijn eigendom terug kreeg en de politie zeer tevreden was over dezen afloop. Inbraken. Hedennacht is te Mydrecht op 3 plaatsen ingebroken. Inge broken werd by den manufacturier Van IJzeren, wiens brandkast werd medegenomen en op het terrein der kettingkastenfabriek De Hertog opengemaakt en van de gelds waarden ontdaan. Ook de kantoren van ge noemde fabriek zyn met een bezoek ver eerd. Alles is overhoop gehaald en de brand kasten opengescheurd en geheel vernield. Vermoedelyk is de financieele buit hier niet gering/Tenslotte werd nog ingebroken by de letterkastenfabriek Verwey. Hoeveel in het geheel wordt vermist, is nog niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. Een veete uitgevochten. Reeds geruimen tyd bestond er een veete tusschen een zekeren L. en Van R., beiden wonende te Bergen op Zoom. Deze veete da teerde van een strafzitting, waarbij van R. als getuige, verklaringen had afgelegd ten nadeele van L. Gisterenavond zyn beide personen handge meen geworden, waarbij de twist zoo hoog liep, dat op een gegeven moment L. een mes trok en Van R. eenige ernstige verwondingen toebracht aan gelaat en linkerpols, waarby een slagader werd geraakt. Nadat de verwon de op het politiebureau voorloopig was ver bonden, werd hy naar het ziekenhuis ver voerd. De dader is later in den avond door de politie gearresteerd. Ongelukken. Woensdagna middag is een motorryder uit Straelen, op den weg van Nieuwkerk naar Venlo, naby de Nederlandsch-Duitsche grens met zyn mo torrijwiel geslipt, tengevolge waarvan hy zoo ernstig kwam te vallen dat hy een gecom pliceerde schedelbreuk opliep. In hopeloozen toestand is de gewonde naar het ziekenhuis te Straelen overgebracht. De eehtgenoote van den heer R. te Helden, is, terwyl zy met huishoudelyke bezigheden doende was, van de trap in haar woning gevallen. Hevig bloedend uit mond, neus en ooren is de zwaargewonde vrouw die een ernstige her senschudding had bekomen, opgenomen. Ge neeskundige hulp was spoedig aanwezig. Haar toestand is zorgwekkend. Toen dr. van den M. uit Horst, op den Napoleonsweg te Baarlo reed, moest hy voor een tweetal fiet sers, dat hem tegemoet kwam, het licht van zyn auto dempen. Plotseling bemerkte de autobestuurder dat voor hem uit een onver lichte kar reed. Teneinde de kar nog te kun nen passeeren wierp hy het stuur naar links om, doch kwam daarby met zyn auto in aanraking met de Éteide wielryders en botste tegen een telefoonpaal langs den weg. De beide wielryders uit Neer, werden beiden ge wond. Gisterenavond is de Nederlandsche groentenhandelaar J. van Poppel, afkomstig uit Breda, toen hy op den hoek van de Pot- hoekstraat te Antwerpen een auto wilde pas seeren, in aanrijding gekomen met een auto bus. Van Poppel verloor de macht over het stuur en reed achtereenvolgens drie auto's aan, den laatste met zulk een vaart, dat hy met zyn auto tegen de huizen botste. Van Poppel werd ernstig gewond. Bewusteloos is hy naar het dtuyvenberggasthuis gebracht. Men vreest voor zyn leven. Onder de ge meente Heesbeen is gisteren het lyk gevon den van een schipper uit Lekkerkerk die te Heusden te water was geraakt en verdronk. De man laat een vrouw en 8 kinderen achter. Op den hoek van de Copernicusstraat en de Edisonstraat te 's-Gravenhage sprong gis terenavond een bestuurder der H.T.M. van een tramwagen van lyn 14. Onmiddellyk daarna werd hy door een wagen van lyn 12, welke eerstgenoemde lyn kruist, gegrepen. De

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5