GEMENGD NIEUWS ra kamp de Kooy, wordt ter beschikking ge steld luitenant ter zee le klasse P. J. Hendrikse bij het vliegkamp de Kooy met 4 November de officieren van den ma rine-stoomvaartdienst 2e klasse W. A. Wach ter aan boord van Hi*. Ms. wachtschip te Willemsoord, C. J. A. van Wijngaarden aan boord van Hr. Ms. „Heemskerck" en J. Lan- gerveld aan boord van Hr. Ms. Z 2 met 9 November officier van administratie 2e klasse N. B. Spoor, dienende bij de ma rinekazerne te Willemsoord, wordt ter be schikking gesteldde officier van admini stratie 2e klasse J. M. Giel bij de marine kazerne te Willemsoord de officier van gezondheid 2e klasse H. ten Have is 1 November geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord officier vdn gezondheid le klasse, W. F. K. Kooiman, is met dien datum op verzoek op non-activiteit gesteld. Bij Kon. besluit is met 1 November be noemd bij de zeemacht H. ten Have tot of ficier van gez. 2e kl.aan den heer H. ten Have eervol ontslag verleend uit zijn betrek king bij de landmacht is benoemd tot luitenant ter zee 3e klasse tie adelborst le afd. voor den zeedienst P. L. Capeh De tot kapitein-luitenant ter zee bevorder- Üe luitenant ter zee lé klasse J. W. H. Vogel zang wordt in zijn nieuwen rang belast met tie functie van le officier aan boord van Hr. Mr. wachtschip te Willemsoord. De luitenants ter zee 2e klasse A. R. Kiès en K. G. Tiel, onlangs uit Oost-Indië terug gekeerd, worden geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedo-instructieschip „Schorpioen" te Hieuwediep. De officier van den marinestoomvaartdienst ïe klasse W. F. H. Riecker, die aangewezen is voor den dienst in Oost-Indië, zal 9 dezer «net het motorschip „Dempo" uit Rotterdam zijn nieuwe bestemming volgen. De officier van den marinestoomvaartdienst Ie klasse G. M. Feij is overgeplaatst van Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck" aan boord van Hr. Ms: torpedo-instructieschip „Schor pioen" te Nieuwediep. Het kapseizen van de „Krakatau". Over het raadselachtige kapseizen van Hr Ms. mijnenlegger „Krakatau" geeft het 9,Soer. Hbld." nog enkele nadere bijzonder heden. Als vermoedelijke oorzaak van de iramp wordt van deskundige zijde het volgen de vernomen Bij het met groote snelheid varen zuigt het achterschip zich in het water, waardoor een speciale, meeloopende golf ontstaat, de zgn. hekgolf. Deze hekgolf heeft groote kracht. Wanneer bijv. een klui feer op volle kracht gaat varen, moet achter ialles gesloten en vastgesteld worden, want ican is 't achterschip voortdurend blootgesteld ïaan het overstortende water van de hekgolf. De hekgolf is speciaal gevaarlijk in ondiep Water. Hoe ondieper het water, hoe verrader lijker de hekgolf. De „Krakatau", een mijn legger, heeft geen gesloten achterschip, doch jeen groote opening, welke afgesloten kan Worden door hekpoorten. Deze hekpoorten hu stonden tijdens het varen open. Vermoe delijk, omdat men in dieper water oefeningen fcou houden. De „Krakatau" had acht oude Snijnen aan boord. Toen nu in het ondiepe water de „Krakatau" met de vrij groote snel heid van 12 K.M. per uur ging varen, na ge leidelijk de vaart vermeerderd te hebben, be gon de hekgolf zich te doen gelden en daar de hekpoorten open stonden, had het water Van iedere hekgolf vrijen toegang tot het jnijndek, waarop zich telkens een flinke stort vloed ontlastte. Nu stond de „Krakatau" met tie stabiliteit deze mijnlegger is evenals de vergane „Zeemeeuw", op 't Marine Etablis sement gebouwd in slechte verstandhou ding. Men heeft daar sedert reeds maatrege len tegen beraamd en het schip verbouwd en het van permanenten ballast voorzien, maar de stabiliteit bleef toch de zwakke zijde van dezen mijnlegger. Het schijnt, dat de stort vloeden water van de hekgolven zich een zijdig ontlast hebben aan de stuurboordzijde ën het schip hebben doen kapseizen. Een dramatische avond. De banketbakker A. in de Oude Kijk in ?t Jatstraat te Groningen zat Maandagavond naar het „Nwbl. v. h. N." meldt, zijn boeken bij te werken, toen er aan de achterzijde van het huis gebeld werd. Hij dacht aan kwajongens en deed niet open. Kort daarop werd aan den voorkant gebeld en hij zag, toen hij opendeed, den vroegeren verloofde van een zijner dochters voor de deur staan. De jongeman was doodsbleek, stapte naar binnen, en liep zonder iets te zeggen direct haar boven naar de kamer, waar het meisje imet haar zuster sliep. De vader liep den jongen achterna en Vroeg wat hij wilde. Ook de moeder kwam te voorschijn en ging mee naar boven. Hij opende de slaapkamerdeur en trad binnen, waar de meisjes, reeds doodelijk verschrikt over het lawaai in huis, waren wakker ge worden. Onmiddellijk na het binnenkomen trok hij een revolver en richtte die op zich zelf. De vader trachtte hem de revolver te ontrukken en bij de ontstane worsteling ging plotseling het schot af in de richting van het meisje. Niemand werd getroffen. Het gelukte A. den dader de revolver te ont rukken. Hij bracht het vuurwapen naar be neden en borg het op. De eigenaar eischte het echter terug, zeggende, dat hij zich zelf van kant wilde maken. Daarna ging hij weer naar boven, waar hij in zwijm viel. Toen de politie kwam, had hij zijn bewust zijn nog niet terug, terwijl ook de moeder der meisjes in een flauwte lag. Een dokter, die spoedig ter plaatse, was, gaf beiden patiën- •ten een spuitje. De jongeman was echter niet in staat iets te zeggen en werd, mede voor zijn eigen veiligheid, overgebracht naar het hoofdbureau v.an politie. De verloving van dezen jongenman, die woonachtig is in Maren bij Utrecht, was se dert een maand met beider goedvinden ver broken. Het tweetal was goed uit elkaar ge gaan. De oorzaak was tobberij van den jon gen, die voor een examen was gezakt en weer naar de fabriek wilde in plaats van te probeeren het verlangde diploma te behalen. Het meisje stond e" op, dat hij doorging met zijn studie. Het schijnt wel, dat door deze omstandigheden de jongen geheel uit zijn evenwicht is geraakt. Dat hij geheel in de war moet zijn ge weest blijkt uit het feit, dat de revolver, die hij bij zich had en gebruikte, geen deugde lijk wapen is, maar een zoogenaamd knal pistool, die wel het uiterlijk van een echte cylinderrevolver heeft en dus alle eigen schappen heeft om den noodigen schrik aan te jagen, maar waaruit slechts losse patro nen kunnen worden afgeschoten. De revol ver bevatte zes losse patronen, waarvan een tijdens de worsteling afging. De 21-jarige G. D., die dezen dramati- schen avond bezorgde in de woning van den banketbakker, is voorloopig vastgehouden in verband met een nader onderzoek door de politie. Hoog water. Door den aan houdenden was van het IJselwater, zijn thans de beide loswallen te Deventer ondergeloo- pen. Het water was Zondagmorgen nog met 37 cM. gewassen, terwijl Keulen een was meldde van 46 c.M. Hoewel de toestand niet verontrustend is en zeer waarschijnlijk spoe dig gunstiger zal worden, zoodra de aanhou dende regens ophouden, verwacht men toch nog heel wat water, aldus „de Crt.". Nabij Terwolde en Nijbroek, in de gemeente Voorts, zijn de weilanden tengevolge van de vele regens weer ondergeloopen en ondervindt men daar reeds veel last van het water. De stoomgemalen nabij Ter wolde en Wapen- velde werken dag en nacht, waardoor een massa overtollig water in den IJsel wordt ge pompt. Met een waterstand Van 5.25 meter zullen de uiterwaarden, waarin nu nog eenig vee graast, eveneens onderloopen. Het^ziet er verre van rooskleurig uit in de omstreken van Holten en Bathmen. Brak Zaterdag met groot geweld een gat in den dam tusschen het Holterbroek en de nieuwe Schipbeekbedding, thans dreigt het gevaar, dat ook de z.g.n. werkput aan de Wipper- stuw onder water gezet zal worden. De dam- wandfen zijn dermate week geworden, dat zij eenigen druk van beteekenis niet meer zullen kunnen doorstaan. De rijksstraatweg onder Dijkerhoek behoort ook reeds tot de bedreigde punten. Bij het station Dijkerhoek is de toe gangsweg reeds overstroomd, aldus de „Maasb.". Gisterenmiddag zag het er rondom Bath men somber en troosteloos uit, vooral de be- ners van de buurtschap Loo hebben het hard te verantwoorden. School en winkels zijn hier al geheel geïsoleerd. Angstvallig wordt de Zegendijk bewaakt. Indien deze dijk geen weerstand aan het opstuwende water kan bieden, zullen zeker een honderdtal woningen in het water worden gezet. In het Holten- broek zal men naar alle waarschijnlijkheid een twintigtal boerderijen moeten ontruimen. Het werkloozenkamp bij de Schoolderbrug is totaal onbewoonbaar. De IJsel te Deventer begint ook al kuren te vertoonen. Hoewel de toestand nog verre van onrustbarend is, heeft de rivier toch reeds de oeverweilanden onder water gezet. Ook een deel der Bolwerksweide is onder geloopen. Een dienstbode overval len. Gisterenavond heeft een caféhouder aan de Zwaanshalskade te Rotterdam aan gifte gedaan, dat in zijn boven het café ge legen woning een poging tot diefstal was ge pleegd," waarbij de dienstbode was overvallen. Omstreeks half vier is er een man in de woning gekomen, die voorgaf de patroon te zijn van den schilder, die een reclamebord op het dak van de woning schilderde. Het dienstmeisje, de 21-jarige mej. H. Smit uit de Zaagmolenstraat, deed den man open, liet hem boven komen en ging verder kopjes wasschen in de keuken. Het meisje hoorde den man eerst naar den zolder gaan, maar later hoorde zij gestommel in de kamer naast de keuken. Zij ging kijken en toen zag zij den man rommelen in de linnenkast. Zoodra de inbreker haar zag, riep hij„Houd je mond", maar toen de dienstbode begon te schreeuwen, greep hij haar bij de keel, ontrukte haar den kopjesdoek dien zij in haar hand had 'en bond dien haar om het hoofd. Het meisje verloor het bewustzijn. De man heeft toen haar handen en voeten met draad vastge bonden aan het ledikant in de slaapkamer. Onmiddellijk nam hij de vlucht, zonder iets mede te nemen. Na eenigen tijd keerde het bewustzijn van de dienstbode terug en zoo goed en zoo kwaad als het ging begon zij te roepen. Dat hoorde een oude bovenbuur, die naar beneden kwam en het meisje in de slaapkamer op den grond vond liggen. Hij liep toen door naar het café, waar hy de juffrouw waarschuwde. De politie werd van het geval in kennis ge steld. Van den dader heeft men nog geen spoor ontdekt. Eet kind In een riool gedreven. In de Dijkschestraat te Helmond is een ongeval gebeurd, dat bijna het leven van een driejarig kind heeft ge kost. Het meisje geraakte namelijk by het beginpunt der rioleering in den hoogen wa terstand vólstaanden loop, welke achter het nieuwe gedeelte der stad uit de velden komt. Vóór hulp kwam toegeschoten was het kind met het water in de groote rioolbuizen ge dreven. Een der buurtbewoners had de te genwoordigheid van geest naar den eersten rooster te loppen, doch daar was het kind reeds gepasseerd. Ook by den tweeden roos ter kon het kind nipt meer gegrepen worden. Een klompje werd hier opgevischt. De vader van het kind was naar den derden rooster gesneld en mocht het genoegen smaken hier zijn dochtertje te grijpen. Het kind was be wusteloos, doch door kunstmatige ademhaling werden de levensgeesten weder opgewekt. Ra ttenplaag in Noord- Brabant. In Noord-Brabant heerscht op verschillende plaatsen weer een ernstige rattenplaag. Massa's dieren bevolken de boe renwoningen, stallen en schuren, waar niet alleen aan de graanvoorraden schade wordt aangericht, doch zelfs tot in de woon- en slaapvertrekken der boerenbevolking wordt doorgedrongen. Hoe brutaal en tevens hoe gevaarlijk het vunzige ongedierte optreedt, bleek een der laatste nachten onder le gemeente Uden, waar een kind hevig in zijn wiegje schreide. Toen men ging zien wat de oorzaak zijn kon, sprong een groote rat van onder de dekens, waarmede het kindje'gedekt was. Bij onder zoek bleek de kleine door den rat een der vingertopjes te zijn afgebeten. Het behoeft geen betoog, dat vele land bouwers razzia's op de ratten organiseeren, waarbij soms 40 a 50 dieren in korten tijd kunnen worden doodgeslagen. De oorzaak der rattenplaag wordt geacht voor een deel te zijn gelegen in den hoogen waterstand, waardoor duizenden dieren naar de bewoonde dorpsgedeelten en de boerderijen worden gedreven. Een bruin.visch in de Vecht. Een visscher ontdekte, dat in de wateren der Vecht bij Weesp eenbruin- visch zich ophoudt Nadat men ongeveer een uur jacht had ge maakt op het dier, is de vervolging maar opgegeven. Zooals bekend is, behoeven bruinvisschen zout water om in te leven, en nu was het opmerkelijk, hoe het dier, waar schijnlijk instinctmatig, hoewel het in de richting Uitermeer zwom, telkenmale trachtte om te keeren en weer in de richting Muiden te zwemmen, waar de openstaande sluisdeuren ren den weg naar zee aangaven. Vermoed wordt, dat deze bruinvisch van de voormalige Zuiderzee uit, in de haven van Muiden is gekomen en gebruik heeft ge maakt van de ongewone omstandigheid, dat de groote sluisdeuren (in verband met de veelvuldig voorkomende Zuiden- en Zuid- Oostenwinden van de laatste dagen) open stonden, om zoo de Vecht eens op te gaan. Men maakt nu plannen om met geweren op het dier jacht te maken. Van een verliefden Ha genaar.— Iemand uit Den Haag had reeds eenigen tijd verkeering met een West- landsche schoone uit Monster. Het Monster- sche dametje kon het best met haar Haag- schen verloofde vinden en kon dan ook maar niet begrijpen, dat sommige harer kennissen den man niet vertrouwden en haar waar schuwden. Men vermoedde nl, dat de Haag- sche galant onder een valschen naam met het meisje omging en door allerlei verdicht sels het meisje bewoog tot afgifte van geld bedragen. Inderdaad bleek het meiske reeds eenige malen geld te hebben verstrekt, omdat de vriendelijke ver oofde haar daarom vroeg. Toen het geval de politie van Monster ter oore kwam, ging deze tot arrestatie van den verloofde over, nadat een uitvoerig onderzoek was ingesteld. Uit het onderzoek en het ver hoor kwam vast te staan, dat deze persoon inderdaad onder een valschen naam met het meisje omging en van haar enkele bedragen aan geld had weten los te krijgen. Tegen den „galanten Hagenaar" is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Gevangenen ontsnapt. Op de muren van de gevangenis te La Plata in Argentinië vond men geschreven „Le Al- quila", wat beteekent „te hum*". Dit opschrift aangebracht in mooie letters beduidde echter heel wat anders. Het was slechts een vaarwel van 33 gevangenen, die er in geslaagd a-ren, samen te ontsnappen. Het waren allen zwaar-gestraften, van 20 tot 25 jaar en meer gevangenisstraf. Zij heb ben, vanuit hun paviljoen, onder den gevan genismuur, onder de straat, een 40 Meter langen tunnel gegraven. Zulks was lang niet gemakkelijk, aangezien de gravers rekening moesten houden met de gevangenis waarop zij konden stuiten en verder met de geleidingen van gas, water, electriciteit, enz. Deskundigen zijn de meening toegedaan, dat het aanleggen van dezen tunnel voorzeker zes maanden moet geduurd hebben. Alvorens te verdwijnen langs hun onder- aardsche gang, hebben de gevangenen een bordje achtergelaten, met de woorden „Doorgang voor vrije mannen". Storm boven New-York. New-York en omgeving zijn door een bui tengewoon noodweer geteisterd. Storm en regen hebben overal groote verwoestingen aangericht. In het bijzonder werden de week end-huisjes op Long Island getroffen. Tach tig dezer huisjes zijn door het water verwoest. Gelukkig waren zy onbewoond. Naar tot nu toe is gemeld, zyn in het ge heel 15 personen gewond. Te New-York is aanzienlijke schade aangericht. Van Wool- worth-Builddng is een groote vensterruit op straat terechtgekomen. Een jong meisje en een politie-agent werden door de scherven gewond. Het verkeer in de haven ondervindt groote vertraging. -Een scheepsramp by Spits bergen?— Aan de Westkust van. Spits bergen is een Russisch stoomschip gestrand, dat 126 mannen en vrouwen aan boord heeft, die te werk gesteld zouden worden bij de Russische mijnen op Spitsbergen. De lading van het schip vertegenwoordigt een waarde van bijna een millioen gulden. Een Noorsch bergingsvaartuig is uitgevaren om assistentie te verleenen, doch kan het schip eerst over drie dagen bereiken. Volgens de laatste berichten staat het voorschip reeds geheel vol water. De schroefas is ge broken. Blykens een nader Reuter-telegram uit Oslo is de naam van het Russisch stoomschip „Tavaritsch Stalin". DE VITAMINBRON: TRAAN door Ester Medjell. Wie heeft traan noodig Alle menschen, maar meest kinderen en wordende moeders. Traan is de rijkste vita- minbron, die wij hebben de rijkste en de goedkoopste. Geen enkel voedingsmiddel be vat zooveel vitaminen als traan. Een thee lepel daarvan geeft meer vitaminen, dan al de natuurboter en al de melk, die eên mensch per dag kan verteren. Traan bevat groote hoeveelheden der groeibevorderende A vitaminen en de antirachitische D vitami nen, welke gezamenlijk beslist noodig zijn voor den natuurlijken groei en ontwikkeling van het menschelijke lichaam. Wanneer deze vitaminen in het voedsel ontbreken, doen zich binnenkort karakteris tieke defectziekten voor, welke dikwijls, wat een klein kind betreft, den dood veroorzaken of wanschapenheid tengevolge hebben. Een wordende moeder k^n in de eerste en moei lijkste levensjaren haar kind beschermen door zelf traan in te nemen. Het is namelijk gebleken, dat de vitaminen, die de moeder inneemt, overgaan op het kind, het sterkte en gezondheid geeft en voor genoemde ziek ten beschermt. MARKTBERICHTEN VEEMARKT AMSTERDAM. 2 November 1932. Aanvoer 248 vette kalveren le kwaliteit 66—72 ct., 2e kwaliteit 58—64 ct., 3e kwali teit 44—56 ct. per KG. levend gewicht34 nuchtere kalveren per stuk 59 741 varkens vleeschvarkens, wegende van 90 110 KG. 3234 ct., zware varkens 3132 ct., vette varkens 2930 ct. per KG. slacht- gewicht. Aangevoerd uit Denemarken 3 wagons ge slachte runderen. OverzichtVette kalveren, mindere aan voer dan vorige week Woensdag, vlugge han del, stijgende prijzeneenige beste kalve ren boven noteering. Nuchtere kalveren wei nig aanvoer, handel vlot, oploopende prijzen. Varkens tamelijke aanvoer, prijzen zooals Maandag, sleepende handel. Zware varkens opgekocht door de varkenscentrale. RADIO-RUBRIEK Donderdag 3 November. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramofoon- platen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Concert. 12.00 Orkest. 2.30 Kwartet. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Zie- kenuur. 5.00 Zang. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 Orkest en zang. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Or kest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkest. 9.15 Tooneel. 9.30 Orkest. 10.15 Too- neel. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Concert. Huizen, 1875 M. 8.00 K.R.O. Gramofoon platen. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.46 Gramofoonplaten. 11.30 K.R.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert. 2.00 N.C.R.V. Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Concert. 5.45 Handenarbeid voor de jeugd. 6.15 Causerie. 6.45 Knipcursus. 7.00 Journa listiek weekoverzicht. 8.00 Concert. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Herdenking 70e verjaardag van dr. Joh. Wagenaar. Toespraak en concert. 11.00. Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert. 1.35 Orkest. 2.20 Voor scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Voor scholen. 4.25 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen. 7.10 Spaansche causerie. 7.40 Lezingen. 8.20 Hoorspel. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Viool recital. 10.20 Hoorspel. 10.50 Kerkdienst. 11.10 Dansorkest. Parijs, „RadioParïs", 1725 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 en 7.40 Concert. 9.05 Con cert. Kalundborg, 1153 M. 11.20 en 2.2 Con cert. 7.30 Orkest. 9.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 en 11.20 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert. 4.20 Concert. 7.20 Orkestconcert. 9.40 Concert. Brussel, 508 M. 12.20 Orkest. 1.30 Gramo foonplaten. 5.20 Orkest. 6.35 Gramofoonpla ten. 8.20 Orkest. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Concert. 6.50 Orkest. 8.20 Orkest. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Orkestconcert. 9.05 Hoorspel. 10.05 Berichten en hierna dansmu ziek, RADIO-OPERETTE. Op een der eerste dagen van November zal de zender Poste Parisien de eerste uit zending geven van een speciaal voor de radio geschreven operette. Deze draagt den titel „La voix du son" en in de handeling speelc de radio een belangrijke rol. Wij vernemen, dat de muziek desgewenscht gemakkelijk bij een anderen tekst kan dienen, zoodat hier aan componisten, die zich niet aangetrokken voelen tot het coraponeeren van voor de radio bestemde opera's en ope rettes wegens het te verwachten geringe aan tal uitvoeringen, een waardevolle vingerwij zing wordt gegeven. ANTI-STORING MAATSCHAPPIJ. Dezer dagen werd in Frankrijk opgericht de „Société Industrielk des Appareils Anti- Parasites". Volgens de statuten is het doel „het ontwerpen, fabriceeren en verkfoopen van inrichtingen, die een afdoende bescher ming tegen radiostoringen bieden," HULP IN DEN NOOD. Een aantal radio-amateurs in Nieuw Zee land hebben zich vereenigd tot een radio hulpcorps, waarvan de leden zich ten doel stellen om bij natuurrampen, als stormen en aardbevingen, de verbinding met de geteis terde gebieden te onderhouden en berichten over den toestand en verzoeken om hulp door te geven. STUDIO-GEHEIMEN. Eenigen tijd geleden kwam in een pro grammanummer van een Amerikaanschen zender het inschenken van ren glas bier voor, en het geluid hiervan was zoo natuurgetrouw, dat talrijke luisteraars zich genoopt voelden te vragen op welke wijze men er in geslaagd was dit geluid aldus te produceeren, waarbij zij tevens alle mogelijke vernuftige verklarin gen gaven. Uit het antwoord van de om- roepmaatschappij bleek, dat de in werkelijk heid gevolgde methode inderdaad zeer ver nuftig en treffend origineel was, men had het geluid van het schenken van bier in een glas weten te verkrijgen door.... bier in een glas te schenken. STOOMVAARTLIJNEN „Djambi" (thuisr.) p. 1 Nov Perim 1 „Gaasterkerk" (uitr.) 31 Oct. van Bombay „Indrapoera" (uitr.) 1 Nov. van Port Said „Jacatra" (thuisr.) vertrekt 4 Nov. v. Bar celona n. Antw. of Rott. „Kota Agoeng" (uitr.) p. 1 Nov. Galle „Kota Baroe" (uitr.) p. 1 Nov. Sagres „Kota Pinang" (thuisr.) p. 1 Nov. Gibraltar „Klipfontein" (uitr.) 31 Oct. v. Port Soedan „Ouderkerk" (thuisr.) 30 Oct. te Colombo „P. C. Hooft"1 (thuisr.) 1 Nov. te Genua „Palembang" (thuisr.) l Nov. te Havre, ver- trekh verm. 3 Nov. „Soekaboemi" (thuisr.) 1 Nov. te Suez „Sibajak" (thuisr.) p. 31 Oct. Perim Serooskerk" (uitr.) 30 Oct. van Singapore „Zuiderkerk" (thuisr.) 1 Nov. van Dairen HOOGWATER TE VLISSINGEN November Donderdag 3 4.08 16.39 Vrijdag 4 5.04 17.43 LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN November uur Donderdag 3 4.56 Vrijdag 4 4.54 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van 28 October tot 3 November „Ein toller Einfall". Luxor-theater. Van 28 October tot 3 No vember „Spion van den keizer" en „Hollywood". Vrijdag 4 November. Psychometïsche seance-avond, Concertgebouw, 8 uur. Samengesteld door het Kon. Metereologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.3 te Lyon. Laagste barometerstand 744.1 te Thors- havn. Verwachting tob den avond van 3 Novem ber Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig regen. Weinig verandering in tem peratuur. BuJtenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit ofjicieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut. De depressie in het Noord-Westen vormde een nieuwe secundaire bij de Faroër, maar op IJsland stijgt de barometer, en het hooge drukgebied dat zoolang in het Zuid-Westen stand hield, schijnt zich nu naar midden- Europa te verplaatsen. Voorloopig vervalt daardoor de kans op zwaren regen en is ta melijk zacht weer met veel mist te wachten. Op de Britsche eilanden valt op veel plaat sen regen, hier en daar met krachtigen wind. In Zuid-Skandinavië valt regen en sneeuw en nam de vorst af. Ook in het Noorden is het minder koud, maar bleef de vorst in het binnenland nog streng, terwijl de hooge druk nog toenam. In Oost-Duitsch- lsnd kwam lichte vorst voor. In het Westen is evenals in ons land de temperatuur flinie gestegen, by betrokken lucht of lichten re gen. In Zuiden- en midden-Frankryk komt fraai herfstweer met ochtendnevel voor.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6